Light Backpacking - turistika nalehko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod shoe » čtv dub 25, 2019 23:02

@apuka Děkuji za info. Ale popravdě bych byl radši, kdybys mi takový odkaz nedával, jelikož bych pak jinak jednal "v dobré víře", což je polehčující okolnost:)))

@pako Totální souhlas. Samozřejmě se tento stan nerovná SMD nebo Tarptentu, tam jde i o kultovní rozměr... že chceš podpořit konkrétního člověka, o záruce ani nemluvím.... Ale... :D
O našem cestování s Lenkou si můžete přečíst na http://easy-trail.com

Pacific Crest Trail Nový Zéland Korsika Mallorka Pyreneje Azorské ostrovy

YouTube: http://youtube.com/c/easytrail
Instagram: http://instagram.com/EasyTrail/

Seznam vybavení s odkazy: https://lighterpack.com/r/a0xb13
shoe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:51

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod bl0nd4k » pát dub 26, 2019 11:41

Teda tarp jsem si pořídil teprve nedávno a v bouřce jsem s ním ještě nespal, ale nevidím důvod, proč by s tím měl být problém když jej nebudu stavět na metrovou hůl ale pěkně nízko abych to měl jenom kousek nad hlavou. Dobré kolíky jsou samozřejmě podmínkou.
Případně si do této plachty rovnou zalézt a omotat kolem spacáku jako ten žďárák ;-)
''Omnia mea mecum porto'' Bias of Priene
bl0nd4k
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: ned črc 27, 2014 17:03

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod infrastellar » pát dub 26, 2019 12:01

PaKo píše:
Kombinace tarpu + žďáráku je ale pak právě už trošku zbytečná, protože se smývají jediné výhody a to je hmotnost, rychlost postavení (rozbalení žďáráku) a nenápadnost. Někdo třeba namítne, že ne všude se dá postavit tarp. Což o to - možná taková místa jsou, ale pokud najdete plácek, kde se dá pohodlně lehnout ve žďáráku(pohodlně, tj. cca rovina a plocha pro karimatku), tak ten tarp pro jednoho zase o moc větší půdorys nemá a tak ty možnosti "postavení" jsou defakto vyrovnané (pokud samo nebudeme mluvit o nějakém polosedu pololehu v suťovisku, kde je to o přečkání noci ve žďáráku a ne pohodlném ležení).

Opravdu se nechám poučit, není to myšleno útočně na vlastníky žďáráků nebo abych někoho naštval, ve žďáráku jsem nikdy nespal, takže jsou to čistě moje teoretické scénáře, které mne ale právě dost od tohoto druhu bivakování odrazují. Pokud se v nich mýlím, rád si to přečtu a poučím se :)


Este stale existuju prizraky, ktore si nikde nic nevyvaraju, nic necitaju, ani ozaj neriesia nejake mokre ponozky. Jednoducho ked uz dalej nevladzu alebo zalahne noc, hodia to vrece na zem a vlezu si do neho. A ked to nerobi prvy krat, da sa to cele zrealizovat s par kvapkami na spacaku. No a ked zalahne niekde na Bystrej, nemusi si ist pre ten tarp potom na Krivan aj s kolikami. Vedla sa bavite o pravnej stranke veci. Az bude ochranar obzerat kamzikov na ubociach Spalenej ci Salatina, ten zdarak nema sancu zbadat, uz vobec nie ked je oblozeny kamenmi. Az tam ale zbada stan alebo tarp /o spravnych nazvoch sa s nim nedohaduj/, tak sa rychlo bal a utekaj :)
infrastellar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: pon led 12, 2009 20:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod lojzmen » sob dub 27, 2019 23:36

Právě mám čerstvou zkušenost s bashou.
V rozměru 200x280 cm je to krutá nouzovka.
Aby plachta alespoň trochu chránila, musí mít nízko okraje.
Měl jsem ji jako áčko na repšňůře, výška asi metr, na jedné straně u země, na druhé asi 30cm od země na šňůrách.
Lezl jsem pod to po čtyřech, otíral se o plachtu. V noci se otočil vítr, kdyby více pršelo, byl bych mokrý.
Ani druhý nabízený rozměr 3x3m není velká sláva.

Popis Bashy.
Nová, lehká nepromokavá plachta z army-shop, jejich popis je nepravdivý, můj rozměr 200x280 cm, zátěr silikonizace, či co, nikoli polyuretan, hmotnost tohoto rozměru 340g + 10g obal, osm kovových ok pěkně zpevněných podložením látkou, příjemný dojem z provedení a vzhledu.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1080
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » ned dub 28, 2019 8:00

lojzmen
to je presne to co sem psala... ne ze by to neslo, ale vyska tak pul metru nad zem.a lezis s tim nalepenym.na spacaku a ksichte coz proste... (pokud ma.prset) pred rosou nebo jako nouzovka.plastenko pristresek do pemny predpovedi asi dobry krz vazekdyz to "nemam" potrebovat...metr nad zem je u sirky 145 uz naprosta utopie
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9318
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » pát kvě 10, 2019 14:07

PaKo píše:je deštivé počasí už odpoledne s výhledem, že bude pršet třeba i celou noc a dopoledne následujícího dne
jojo, toto jsem zažil tolikrát... /připomínám, že do hor nechodím/. Nebo prostě začne pršet ráno a drží se to až do odpoledne. S tarpem je to jak se stanem, za předpokladu že vybereš dobrý místo, což v případě tarpu platí dvojnásob. Zevlíš vevnitř, můžeš si sednout, uvařit... To se žďárákem tak leda jak psal Mike - nějaký místo kde se dá schovat před deštěm, přeneseš žďárák na dobu spánku a zbytek času trávíš schovanej na onom místě. Jenže ne vždy najdeš převis, boudu,.... V lese stromy časem proprší a pak máš na výběr - jít v dešti, nebo zalézt do žďáráku. Pro nás, mimohorské turisty, je určitě lepší volba tarp. Samozřejmě to strašně moc záleží na tom, kam a jakým způsobem kdo chodí...
Plánuju teď odlehčit právě tarp, Jurka vyměnit za SMD Deschutes plus, 750g mi za ty lowe stojí
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7992
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Tomas » pát kvě 10, 2019 16:14

Žďárák jsem provozoval několik let a a došel jsem k závěru, že to za to prostě nestojí. Je to sice rychle "postavené", ale vícedenní deště se s ním stávají utrpením, což se se stanem (a možná i tarpem) většinou nědeje. Navíc to vždy skončilo tak, že jsem prostě žďárak měl stejně při vytrvalejších deštích zevnitř vzhledem ke kondenzaci mokrý a nebylo ho kde vysušit. Pokud to není nějáký větší žďárák nebo spíš "bivakovací vak", který by měl síťku proti hmyzu tak to může být v určitých lokalitách s hmyzem taky pěknej vopruz. Zavřít se v tom celej taky neni žádnej šlágr a kondenzace uvnitř je pak ještě o level horší (zde hovořím o Schwarzkopf/HP Dry Cover).

Jak je výše zmíněno - dá se to kombinovat s nějákým převisem/boudou, ale to předpokládá, že tam něco takového je. Často to tak není.

Pro mě jednoznačně zůstává nejlepší volbou lehký stan. Tarp ve mě vzhledem k možnosti bočního větru/sněhu/deště a problematickému kotvení nebudí důvěru.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » pát kvě 10, 2019 16:21

Stačí vybrat tarp, co se dá uzavřít, ne jen otevřený áčko ;)
Kotvení jakbysmet, ty kolíky typu ohnutej drát odevzdat do sběru /nebo raději někomu prodat :D/ a koupit pořádný co to udrží, samozřejmě dobře vybrat místo. Nikdy mě to nevypláchlo, narozdíl od kolegů v "lehkejch" stanech /nebo i těžkejch, Husky atd/
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7992
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Tomas » pát kvě 10, 2019 16:27

Jak to ukotvím v krajině kde nejsou stromy ?
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » pát kvě 10, 2019 16:57

Kolíkama "Y", když nejdou zapíchnout a nelze jít na jiný místo, uvázat za nějaký balvany... Tarp jsem teda mezi stromy stavěl jen několikrát, i tak ale stromy držely vršek a spodek jsem musel chtě nechtě zakolíkovat.
Jen se zeptám - o kolik je složitější ukotvit tarp oproti stanu? Však je to stejný ne?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7992
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Tomas » pát kvě 10, 2019 17:17

Já tarp nikdy neměl/nevlastnil tak nevím, ale něják mi to bez těch stromů připadne problematický. U stanu je to otázka cca 8-10 kolíků do země, když chceš aby to dalo nějákej vichr.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » pát kvě 10, 2019 17:26

Zkus mocný Google ;) tarp = /většinou/ jednovrstvý stan bez podlážky. Jinak je to prostě stan jako každej jinej.
Někdy stačí i 6 kolíků, záleží na konstrukci. No stress zzzz
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7992
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Miuan » pát kvě 10, 2019 23:04

Etheric, ten Deschutes+ mam, a musim ho ohodnotit jako snad nejlepsi kousek sve vybavy. Jak jsem linej delat nejaky velky cavyky s taborenim, tak tohle je snad idealni. Staveni a bourani je raz dva ze bys to zvladl i poslepu, zadny srani se skladanim, narvu ho jak je do takovyho mensiho nepromokavyho vaku i s kolikama, tam vydrzi i mokry, vysusis ho jednoduse pres obed nekde prehozenim pres lavicku jako kus plachty, nebo uschne vecer za hodinku kdyz je sucho. Ta manipulace s nim je strasne jednoducha a rychla, a pritom je v nem spousta mista pro me a moje kramy co mam kolem. Muzes nechat otevrenou jednu stranu a cucet treba na zapad slunce. Na to ze to je vlastne jen sikovne sesitej kus plachty se sitovinou vespod je to uplne genialni. A uz jsem v nem zazil i komplet proprsenou noc, uz jsem to vecer stavel za deste, a cajk, vevnitr jsem mel celou dobu sucho.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » sob kvě 11, 2019 8:19

Miuan, to co píšeš mě na tom tarpu právě zaujalo. Včetně tý karbonový tyčky a "Y" kolíků to bude mít pod 600g a já batoh pod 6kg sakum prdum \:D/
Silikon mi zbyl z koupelny, koupim lakovej benzín a až bude hezky, postavim tarp na zahradě, pořádně ho vypnu, zatřu švy a nechám to vyschnout celej den.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7992
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Michal82 » sob kvě 11, 2019 8:32

Hm.... tarp pod 600g.....
......a pořad nemá podlahu a nenahrazuje tak stan.

Plnohodnotný stan jako MSR Carbon Reflex 1 má komplet 790g a tím ze je to stan je ten komfort jinde.
V nejlehcim sestavení má 570g.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » sob kvě 11, 2019 8:40

Carbon reflex - 7d nylon kde o ripstopu nemůže být řeč. Kámo, pracuju v textilce, tohle bych si nekoupil... Nehledě na to, že podlážka je 15d nylon tak pod to stejně musíš dát Tyvek, jinak to bude za jednu sezónu na cáry...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7992
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » sob kvě 11, 2019 9:07

Zachvíli budou odkvítat pampelišky, bych měl strach, že když to semeno v letu narazí do 7d nylonu, udělá díru :mrgreen: s nadsázkou řečeno...
Jak se říká, nic se nemá přehánět. Tenhle materiál je však přehnaně slabej, však i drysack ze silnylonu od STS je z 15d...
Naposledy upravil Etheric dne sob kvě 11, 2019 9:15, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7992
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Michal82 » sob kvě 11, 2019 9:11

Etheric jo životnost joste nebude velká na druhou stranu ta se u UL asi moc neřeší ne?
Tropiko je 7D ok a co.... do náročných podmínek ten stan není tam zrovna tak není ani žádný tarp, takže jde jen o to aby to ochranilo před deštěm a na to 7D jistě stačí.

15D podlaha jasné něco pod to se hodí mimo kempove travnicky na druhou stranu pod podlahu 70D taky nosím footprint.

No jestli tarp 600g nebo stan 790g tak tady bych dal určitě přednost stanu protože rozdíl ve váze je v reálu nepatrný - jestli při váze 6kg na zádech poznáš rozdíl 200g tak hluboce smekám.... je to jen papírový údaj.

Ale komfort v tom stanu je jinde. I když pod tarp das plachtu pořad se to stanu nevyrovná a v silném dešti někde ve svahu ti na tu plachtu klidně nateče protože nemáš zvedle okraje.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » sob kvě 11, 2019 9:29

Životnost řeším. Tady se obávám, že to zrušim za jednu sezónu...
200 gramů sem, 200 gramů tam... Třeba ty nad tím mávneš rukou, ale já to řeším a je to pro mě důležitý. Nejde ani tak o těch 200g, jako spíš o přístup k věci ;)
Navíc ten Deschutes je pyramida, takovej podobnej jsem měl od mala. Byl bavlněnej a stavěl jsem ho na klacek, konstrukcí vpodstatě Deschutes. A co jsem v něm naspal, kolik průtrží a fujavic zažil... Ten tarp kdyby mohl vyprávět, vydalo by to na celovečerní film. Nikdy mě to nevypláchlo a byl to nejlepší přístřešek co jsem kdy měl. Vzdal jsem se ho jen kvůli tý bavlně. Rychlost, jednoduchost, minimalismus a obrovská stabilita, to jsou hlavní přednosti pyramidovýho tarpu.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7992
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Michal82 » sob kvě 11, 2019 9:49

Málo místa, tyč uprostřed do které když kopneš mas mokrou plachtu na obličeji.... v něčem podobném z bavlny jsem také spal kdysi ;)

Pokud tě to nikdy nevypláchlo buď rád, jednou jsem spal v kopci který se v noci změnil v potok.... no cca 5cm vody. Mnokrat na místě kde se vytvořila kaluž ono si říkáš jako dolik to nevypadá ale při dešti se pak ukáže něco jiného.

Ale když to beres jako nostalgii proč ne, je to zajímavá možnost do dobrého počasí, jen to není náhrada za stan.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » sob kvě 11, 2019 9:56

Michale, v posledním příspěvku jsi totálně mimo :roll:
Ta tyč neni uprostřed a místa je tam dost.
Jestli tě to vypláchne nebo ne nezáleží ani tak na stanu, jako spíš na tvým mozku.
Ne, není to plachtička do dobrýho počasí a ano, je to adekvátní a plnohodnotná náhrada stanu pro třísezónní turistiku pro někoho, kdo nechodí do hor. Teda jen za předpokladu že máš "skill" a víš co děláš...

Btw odlehčovat se má tak, že vymyslíš chytrý řešení, ne že jen zeslabíš materiál. Teda aspoň dle mýho názoru
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7992
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Michal82 » sob kvě 11, 2019 10:48

Etheric - věc názoru mě to proste stan nenahradí ani na jednu sezónu. Stan je stan a tarp je tarp. Různé tarpy (tehdy se tomu říkalo celta) sem zkoušel i v této konstrukci kdysi.

Buď ti nevadí nectnosti tarpu a pak ho můžeš používat nebo ti vadí a pak proste jiné řešení než stan není.

Je to alternativa to neříkám, ale.....

Jestli je tady u toho modelu tyč uprostřed nebo je trochu bokem je věc jiná na tom co sem napsal to nic nemění. Málo místa je tam vždy pokud nebudeš mít opravdu velké rozměry - proste stěna ti jde cca rovně od země na vrcholek tyče není tam žádný vyklenutý oblouk takže sedět v tom se dá jen u té tyče.

No nic pak napiš jak se ti používá ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod FrantaKrajta » sob kvě 11, 2019 12:30

Etheric píše:Jestli tě to vypláchne nebo ne nezáleží ani tak na stanu, jako spíš na tvým mozku.


Bez ohledu na vhodnost či nevhodnost 7D, zda tě bouřka vypláchne pod tarpem či ve stanu s aspoň trochu zvedlou nepromokavou vaničkou fakt není o tvým mozku...Takový poznámky jsou naopak od tebe trochu mimo :)

Je spousta míst, kde prostě do země pořádný odtokový kanály rejt nebudu (a ani nesmím, třeba v národním parku) či nemůžu (je tam moc kamení), a když přijde odpolední horská bouřka (jako v Pyrenejích, kde máš přes den krásně, ale večer často přijde slejvák jak prase), tak tě pod tarpem bez vaničky prostě spláchne odspodu. Vyzkoušeno na vlastní kůži. A to není nikde v prohlubni či podobně. Tarp je kolikrát skvělý, procestoval jsem s ním (se stanovejma tyčkama, nenosím turist.hůlky) toho dost, ale někdy je stan s podlážkou do vaničky prostě vhodnější. Samozřejmě, máš i "tarpy" s podlážkou (Zpacks), ale to už i výrobce považuje za jednoplášťový UL stan.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Miuan » sob kvě 11, 2019 14:38

Jo, jeste dodam ze tyvek nenosim, ten mne zklamal, takze pod ten Deschutes nosim od Gram Counter tu jejich podlazku co ma na sirku cca 1,5 metru, a je to tak akorat.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » sob kvě 11, 2019 17:03

FrantaKrajta, horská bouřka mě nikdy nezastihne, páč do hor nechodim ;) V naší krajině záleží hlavně na tom myšlení při výběru místa, najdu prostě takový, aby mě to nevypláchlo ani když se spustí pořádnej liják.

Miuan, kolik váží ta podlážka?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7992
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod PaKo » sob kvě 11, 2019 18:28

Michal82 píše:rozdíl ve váze je v reálu nepatrný - jestli při váze 6kg na zádech poznáš rozdíl 200g tak hluboce smekám.... je to jen papírový údaj.

A to je přesně důvod, Michale, proč bys neměl do této diskuze vůbec přispívat...
PaKo
 

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Miuan » sob kvě 11, 2019 19:37

Nevim kolik vazi, ale jiste to najdes nekde na webu kde to prodavaji. Je to silnylon, rozmery cca 1,5x2m, vyrobce Gram Counter, zelena barva, a upinaci ocka v rohach. Skladnejsi i nez tyvek, asi i lehci, ale to neresim.
Jo a kdyby te zajimala ta vnitrni moskytiera, tak ji nekde na cinskym webu do toho prodavaji, asi do nejake jejich kopie, a vyznacuje se tim, ze na rozdil od originalu je vypoukla az k te zakladne kde je zapichla hulka do zeme, takze je v ni vic mista nez v te originalni. Ale to jsem jen nekde videl na nejakem UL foru takze odkaz nedodam, neb to pro me potreby neni zajimave, ale urcite si v pripade zajmu najdes kde to prodavaji.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » sob kvě 11, 2019 20:32

Velká Gram Counter counts with 232g, to je jak Tyvek. Mě Tyvek nevadí, kára mi neklouže
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7992
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » sob kvě 11, 2019 22:17

Kolik teda vazi uplne vsechno, co je k tomuhle tarpu potreba, dohromady? Vcetne nejake tycky, jelikoz nekteri tu hulky nenosime. Si rikam, ze kdyby to vahove odpovidalo zdaraku, tak by to mozna stalo za uvahu a mozna i za pokus.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Michal82 » sob kvě 11, 2019 23:05

Teď jsem to počítal.

Tarp 430g
Tyč z karbonu 50g
Kolíčky 60g
Tyvek 130g

Celkem 670g

Pokud chceš tu vnitřní síťku jako vnitřní stan je to plus 310g.

Takže potom komplet 980g.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

PředchozíDalší

Zpět na Treking