Light Backpacking - turistika nalehko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » pon dub 3, 2017 18:30

hibiki píše:Tak, ja obecne vecem moc neverim, tak se snazim mit plan B na vsechno (nebo aspon vetsinu).

To bys mit mel. Ja bych si teda na Alpy s touhle vybavou netroufnul ani do tech 2500. Nekolikrat jsem tam v lete zazil cerstvy snih s hranici okolo 1500 m.

hibiki píše:ono se to doplnuje s mou povahou minimalisty obecne

Tipuju spravne, ze jsi minimalista i konstituci? Tj. lehka vaha, zadny tuk a minimalni poceni a mala spotreba vody i jidla? Plus mlady, takze nejaky komfort neresis?

hibiki píše:Ja ji mam jako vetrovku a doufam, ze je i nepromokava, prodysnost neumim posoudit, nemam s cim srovnavat (maximalne s igelitem-nylonem).

Moje naroky na prodysnost vetrovky jsou podstatne vetsi, nez u nepromokave bundy. Tam jsem smireny s tim, ze v ni budu mokry, vetrovka ale stihat musi.

hibiki píše:Nemam ji vyzkousenou, ale obecne mam radeji samonafukovaci penove

Presel jsem na XLite prave z Prolite a je to ve vsech smerech zmena k lepsimu. Komfort, vaha, sbalitelnost.

hibiki píše:No, podlazku mam kvuli vlhosti, karimatka je ta 2/3, takze alumatka slouzi jednak jako tepelna izolace pro nohy a jednak jako mechanicka ochrana, abych tu karimatku nepropichnul nejakou zapomenutou vetvickou/kaminkem a kdyby, tak je lepsi spat na alumatce, nez primo na zemi

Zkousel jsi to? Ja jo, parkrat na zacatku a dosel jsem k tomu, ze alumatka je dobra jen jako ochrana proti spine/vlhkosti, o tepelne izolaci nema smysl mluvit. Mechanicka taky nic moc, myslel jsem, ze Cuben na tom bude lip.

Proto se ptam, prislo by mi logictejsi misto alumatky vzit nafukovacku plne delky. Vahove temer nastejno, komfort neporovnatelny. Kdyz ji picnes, tak spat na prazdne nebude horsi, nez na alumatce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod booze » pon dub 3, 2017 18:35

.
Naposledy upravil booze dne úte dub 2, 2024 23:12, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » pon dub 3, 2017 18:47

Pod destnikem se mi chodi mnohem lepe

Jasny, resi to tak hodne lidi (no u nas zas tak moc ne), spis me zaujalo, proc pak spat pod poncem, ale chapu, ze porad je tu moznost to ponco vyuzit (teda jinak nez na spani).
A pokud ses schopen nosit nepromok jako vetrovku tak to dava smysl :)

Obleceni mam tri skoro stejne sady a spat se da v kterekoliv z nich

jo to zni taky jako zajimavy koncept :)

@booze: beru spodky vzdy, spis to byla takova uvaha, pac muzu vzit 100g spodky nebo 200g spodky a obdobne s ponozkama a trikem na spani, cepice. A pak se trochu prekryva komfortni zona ruzne teplych spacaku a ruzne tepleho obleceni :)

Perovky uz taky nosim ale nespim v ni, a) mam ji jako zalohu b) nepovazuju spani v bunde za komfortni, mam ji jako polstar, tady proste nemam hmotnost na prvnim miste :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » pon dub 3, 2017 18:59

oodoow píše:@mike: To jako fakt sníš za den 2kg jídla? Něco jsem odečetl na vodu, ale s filtrem se jí nemusí tahat tolik a stejně to vychází na obrovský množství potravy.

:D to fakt ne. Mozna bych to zvladnul doma, ale musel bych se hodne snazit a pak bych se nemohl hybat. Neni mi uplne jasne, jak jsi k tomu dosel. Filtr nemam (protoze nefungujou) a vody nosim standardne 3 litry, vcera to v tom horku skoro nestacilo, nastesti byla na nadrazi hospoda.

BTW, vcera mel muj batoh na konci 4.5 kila, sel jsem na nadrazi kolem vahy. Bez vody a jidla, takze plus 3 kila na vodu a asi tak 0.6 na jidlo tj. dohromady asi 8 kilo. Na jeden den, na dva bych musel prihodit veci na spani, vic jidla a vareni, takze bych se do 10 ani nevesel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod hibiki » úte dub 4, 2017 17:55

@mike: Na me s touhle vybavou taky snezilo, ne ze bych z toho mel radost, ale merino je kosmicky material, takze ja hezky v teple.

No, 180/80 takze ne tak o 10 kilo :). Preferuju chlad (proto Norsko), cimz odpada i nutnost tahat hodne vody.

Ja nechodim moc rychle, takze bud se zpotim bez vetrovky a usycham, nebo je takova zima, ze se ve vetrovce nezpotim, s tim problem nemam.

Pri dalsi iteraci snizovani vahy to zvazim :).

Ona ma ta alumatka jeste funkci vlozky do batohu kvuli zadum, me batohy nemaji zadne vyztuhy, tak at me esus nepicha do zad :).

@scinkk: Ja to cetl na nejakem americkem outdoor webu, zasmal se a nic. Ale pak kdyz na me na jednom treku nekolik dnu prselo a mrholilo, a vsechno bylo mokry, koupil jsem si v supermarketu destnik a svym teplem jsem se vysusil, to by s bundou/poncem moc neslo.
hibiki
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte dub 12, 2016 19:07


Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » úte dub 4, 2017 18:20

@hibiki: spis o 20 kilo, nez jsem cekal ;-) Fajn, sice nechapu jak, ale asi ti to funguje :smt023

Merino je fajn material, dokud nenavlhne tak, ze je mokro citit. Pak je to pruser. Tebe se to ale evidentne netyka. Povazuj se za stastneho cloveka ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod hibiki » úte dub 4, 2017 18:55

@wawrik: Hodne ctu, ale cesty mam dost monotematicke a cestuju ponekud nestandardne :), to je dost poznat na zaznamu z minuleho roku.

@mike: Je pravda, ze mam nizsi komfortni teplotu, nez vetsina lidi co znam, tak to bude asi taky trochu tim, plus funguju na svetlo, takze kdyz neni tma, muzu jit mnohem dal :mrgreen: to je taky videt na tom zaznamu.
hibiki
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte dub 12, 2016 19:07

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod booze » úte dub 4, 2017 19:44

.
Naposledy upravil booze dne úte dub 2, 2024 23:14, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod fps » stř dub 5, 2017 14:22

hibiki píše:ale merino je kosmicky material

pro mě je lepší Polartec Power Stretch než Merino, při stejné vaze je teplejší, je víc odolný proti větru, je víc odolný proti mrholení či lehkému dešti, nenacucává tolik vodu, rychleji schne, jediné v čem je Merino lepší, tak v tom že méně smrdí
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » stř dub 5, 2017 15:43

Ultra fine merino je navic prijemnejsi na telo. Dokud nenavlhne. Kosmicky material by bylo merino, ktere nenasaka vodou a odparuje ji tak rychle, jako nejlepsi umeliny. Zatim je to neco za neco.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod hibiki » stř dub 5, 2017 16:22

@booze: Diky, ne uplne kazdej den, ale nekolik celonocnich pochodu delam pokazde kdyz tam jsem, ma to super atmosferu :)

@fps: u me ma merino jeste body za to, ze je to prirodni material, nektere umeliny mi vadi (samzorejme jsem nezkousel vsechny), tak se ji vyhybam, kdyz to jde.
hibiki
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte dub 12, 2016 19:07

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod booze » stř dub 5, 2017 18:14

.
Naposledy upravil booze dne úte dub 2, 2024 23:15, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod budo » stř dub 5, 2017 19:13

Mimochodem je tady už někde avizovanej sraz Nalehko?
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod fps » stř dub 5, 2017 19:16

hibiki píše:u me ma merino jeste body za to, ze je to prirodni material, nektere umeliny mi vadi (samzorejme jsem nezkousel vsechny), tak se ji vyhybam, kdyz to jde.

taky mi některé umělotiny vadí, stejně jako některé Merino, z umělotin mi sedí Polartec a CoolMax, kdysi jsem používal na turistiku (trempink) dost věcí z Merino vlny, pak jsem ale objevy Polartec a CoolMax, a dneska by mě ani nenapadlo používat Merino na turistiku, krom tedy ponožek které jsou z části z vlny, ale mimo turistiku Merino vlnu stále používám

P.S.

ještě jsem si vzpomněl na jednu nevýhodu Merina, a to na kratší životnost Merina
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod hibiki » stř dub 5, 2017 19:29

booze píše:Tak at ti to slape. :smt023
Jakou mas pripravu v CR? Nechces se rozepsat a napsat nejaky kompletni gearlist?
btw po dlouhe dobe neco zajimave


Diky :t:t , v podstate zadnou, nepouzivam MHD, takze par km za den nachodim, ale specialne kvuli kondici nic nepodnikam. Seznam veci mam na GearGrams, ale nektere drobnosti tam chybi a nektere veci budu jeste menit.
hibiki
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte dub 12, 2016 19:07

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod hibiki » stř dub 5, 2017 19:33

fps píše:taky mi některé umělotiny vadí, stejně jako některé Merino, z umělotin mi sedí Polartec a CoolMax, kdysi jsem používal na turistiku (trempink) dost věcí z Merino vlny, pak jsem ale objevy Polartec a CoolMax, a dneska by mě ani nenapadlo používat Merino na turistiku, krom tedy ponožek které jsou z části z vlny, ale mimo turistiku Merino vlnu stále používám
P.S.
ještě jsem si vzpomněl na jednu nevýhodu Merina, a to na kratší životnost Merina


Ja jsem ted spokojenej, az opotrebuju tuhle sadu, muzu se podivat po necem vic high-tech :). Krome toho ted budu potrebovat prostredky na akutnejsi veci. Aktualne jsem takova chodici ovce :mrgreen: .
hibiki
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte dub 12, 2016 19:07

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod budo » stř dub 5, 2017 20:43

Ahoj.
Protože jsem info o plánovaném srazu nikde na OF nenašel, dávám teda link do placu.

KLIK
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod booze » čtv dub 20, 2017 20:36

.
Naposledy upravil booze dne úte dub 2, 2024 23:15, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » čtv dub 20, 2017 20:45

no ja byl v jedne prodejne v dejvicich a tam ho zrovna nemeli (pani uz nenasla a ze dystak objedna), tusim ze jsem byl jeste 1-2 prodejnach a taky neporidil, mozna ani nevedli, uz nevim kde, nakonec jsme koupil v Nymburce :) Takze vlastne neporadim :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod booze » čtv dub 20, 2017 20:52

.
Naposledy upravil booze dne úte dub 2, 2024 23:15, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Příspěvekod scinkk » pát dub 21, 2017 5:58

Dejvicka 298 vedle rajfky malý obchůdek.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Příspěvekod scinkk » pát dub 21, 2017 6:06

Nebo ti můžu do dejvic přivezt odlitej.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod booze » pát dub 21, 2017 20:01

.
Naposledy upravil booze dne úte dub 2, 2024 23:15, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56


Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » sob dub 22, 2017 9:32

:)

Resit vsude kazdy gram a mit 3 kila ve fototechnice je taky slusny masakr :) Ne ze by se to dalo srazet tak snadno, ale i tak by to bylo dost gramu na pohodlnejsi karimatku :)
Ten lihac, pokud opravdu pouziva ten na fotce, by si taky zaslouzil upgrade ale to asi dany obchod nevede, tak nelze propagovat :)
Ale UL vybava pekna.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod budo » sob dub 22, 2017 22:07

booze píše:Diky :prayer:
Muzeme udelat rozlevaci party nekde u vchodu do metra. :D

Tak to vas brzo seberou :D

(tapatalked)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Příspěvekod budo » sob dub 22, 2017 22:08

Tomu rikam gear list!
https://www.instagram.com/p/BOcrcssBWjX/

(tapatalked)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » ned dub 23, 2017 12:39

je asi lepsi 5+3 nez 8+3. zas asi diky usetrenymu na vybave muze mit tu fototechniku... co sem koukla na fotky na tom jejim webu tak foti hezky a dycky zahazuju fotak, kdyz vidim jak foti ostatni lidi :D tak se ji to asi vyplati tahat. ona zrcadlovka ma vedle bezzrcqtka sice nevyhodu ze je vetsi a tezsi, ale diky optickymu hledacku vydrzi na baterii 2x-3x vic fotek nez pri foceni lres displej/evf hledacek
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Příspěvekod budo » pát kvě 5, 2017 20:27

Přátelé, kamarýdi, gramohoniči.
Mama, tata, deti (4 a 7 let) premejsleji o tom, jakej vymyslet koncept strechy nad hlavou pro rodinne tury po CZ.

Bud 2 lehke stany/tarpy na hulkach pro dva a dva lidi. = Univerzalni, kdyz pujdeme jen 2 lidi.
Nebo lehky rodinny 4 mistny UL, jestli takovy existuje.
Dvouplast nevadi. Diky za rady. Rad se budu inspirovat tim, jak to resi druzi.

(tapatalked)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

PředchozíDalší

Zpět na Treking