Light Backpacking - turistika nalehko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » úte črc 7, 2020 9:38

Dromedaro píše:Spacák s hydrofobní úpravou tak nefunguje?

Omezeně. Už dle názvu "hydrofobní", tj odpuzující vodu, je snad zcela jasný, že se to bude chovat jinak, než přírodní peří... Taky už se to tu řešilo
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » úte črc 7, 2020 11:09

k te prirode X umeline...

podle me.jde o to zamezit spinave mastne kuzi ktera se droli zaprasit vnitrni latku spacaku, a pak se mastnota a bordel pomalu presouvaj do peri. po jako molekula vody a nejaky soli navic, tak sul snad neprojde, tzn jde do spacaku teoreticky jen voda, ne? a voda projde a odpari se...

i to merino prece nezadrzuje primarne pot v sobe ale casem se taky voda odpari...

daji se koupit volnejsi podvlikacky, ktery nejsou oply ale.spis jak blbe sednouci teplaky. zahrejou, pomuzou a neni nutny to mit obtazeny. ono ani na me jako zene to nevypada moc lichotive, ale je mi to burt, kdyz je to suchy/teply.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » úte črc 7, 2020 11:10

Etheric píše:Taky už se to tu řešilo

Tak snad se ptám v rámci probíhající diskuse. To se tu normálně děje.
Když jsem tu řešil spacáky s hydrofobní úpravou já (plusy minusy atd), tak mi bylo sděleno, že s tím moc zkušenosti nejsou, že je to na trhu krátce.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4344
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » úte črc 7, 2020 11:15

Mawenzi píše:k te prirode X umeline...
podle me.jde o to zamezit spinave mastne kuzi ktera se droli zaprasit vnitrni latku spacaku, a pak se mastnota a bordel pomalu presouvaj do peri.

Tak jsem to také pochopil, že je to účel toho prádla nebo vložky.

Mawenzi píše:daji se koupit volnejsi podvlikacky, ktery nejsou oply ale.spis jak blbe sednouci teplaky.

Já mám raději to uplé, protože to nosím pod hadrama nebo do toho spacáku. Ty volné se pod hadrama různě shrnují atd. Ten Craft, co jsem teď koupil, je zase dobrý, že je jako druhá kůže a jako by to člověk ani neměl.
Naposledy upravil Dromedaro dne úte črc 7, 2020 11:16, celkově upraveno 1
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4344
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » úte črc 7, 2020 11:16

@Dromedaro: neboj, zase az tak jinak spacak z hydrofobniho peri nefunguje...

@etheric: to je fajn, ze peri "nasakne" tu vlhkost. Problemem ale je, ze pot neobsahuje jen vodu ale i mastnotu, sul, atd. A tyto "veci" se z peri neodpari ale zustavaji. Po case mohou zacit ovlivnovat funcknost peri, podle casnosti vyuzivani spacaku a sily poceni cloveka.
Mike ma pravdu, ze vlozka do spacaku je "hygienicka" - ale brani i uspineni spacaku zevnitr, i od toho sajrajtu v pote (velka cast toho zustane ve vlozce, ale i v neumelinovem pradle, ktere neco z potu zadrzi). Od nej taky muze zalezet, jak casto musis spacak prat. Coz s perovym spacakem neni pro kazdeho jednoduche udelat doma (hlavne spravne susit, kdyz nema susicku) nebo se pouzivani spacaku prodrazi (neni to levne a ne vsude to udelaji kvalitne).
Samo sebou, moc zavisi od toho, jak prasacky nebo slusne se kdo chova ke svemu spacaku. Kdyz ale budes na tezko chodit dva tydny v tezkem terenu s velkym provysenim, vecer co vecer nebudes mit moznost se nijak zvlast ocistit/umyt nebo ani budes mit k dispozici jen tu vodu, cos sam prinesl a vlezes do spacaku zpoceny, uspineny, tak ten spacak bez vlozky bude trpet. Rozhodne vic nez s vlozkou.

Ja osobne bych si vlozku urcite vzal, to vylezeni z nej v noci na zachod neni moc slozitejsi nez vylezt ze spacaku (a jeste min kdyz jeste jsi i ve zdaraku), to uz je rozumnejsi tolik nepit vecer. Ale ja se taky chovam ke svym vecem slusne a proto mi vetsinou docela dlouho vydrzi.
Tomas píše:Vejdeš do kupé vlaku z Budějic na Plzeň a rovnou oznámíš, že v tom jsi už tři dny a že to bude přísný.
No nevim, jestli pocitas s tim, ze vsechny prepravni rady vsech dopravcu maji ustanoveni ve smyslu, ze cestujici moc smrdici a uspineni mohou byt z prepravy bez nahrady vylouceni, resp. nepripusteni k preprave? Takze se nediv, pokud Te pruvodci z vlaku na nejblizsi stanici vyhodi nebo Te nepusti do busu. (Pravda, ze mne se to poslednich cca 35 let nestalo, jen za casu na gymplu.)
Uz jen proto je dobre mit sebou ciste obleceni, alespon tricko (a tady hodne dobre poslouzi merino) a ocistit si boty a kalhoty. Kdyz uz ne kvuli pruvodcimu, tak i z ohledu na ostatni lidi. Ja nevidim duvod, proc by oni meli snaset nejake prase (i kdyz to budu ja) :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » úte črc 7, 2020 11:25

@Dromedaro: co že to máš za spacák? Nějak jsem to nepochytil
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » úte črc 7, 2020 11:26

Jeste k "ne-podvlikackam": Muzete si koupit hedvab ve Vam vyhovujici gramazi a tkani a usit si to doma sami. Vsak na strihu v tomto pripade moc nezalezi - klidne to muze byt "pytlovite". Jen si nezapomente koupit trochu vice latky a pred strihanim ji nekolik minut vyvarit! Aby se srazilo jeste pred sitim a ne az v prubehu noseni. Po vyvareni se uz srazet nebude. A vydrzi dlouho. Jen se jemna vlna trochu blbe sije.
Z toho hedvabi to bude lehke, prodysne (pokud si nekoupite velice huste tkanou latku) - ale pozor na to, ze muze byt taky trochu pruhlednejsi, zase zavisi na tkani.
Daji se koupit i hotove, ale z praveho hedvabi je to hrozne drahe.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » úte črc 7, 2020 12:17

Etheric píše:@Dromedaro: co že to máš za spacák? Nějak jsem to nepochytil

Na podzim a na jaro jsem pořídil Rab Neutrino Pro 400 XL.
Na léto WARMPEACE VIKING 300 wide - nechtělo se mi dávat za další spacák desítku a taky jsem si říkal, že na to léto to stačí. Jen je pro mě trochu nezvyk, že to nemá žádné stahování ani kapuci. Jasný, člověk to v létě zase moc nepotřebuje, ale pomocí toho stahování jsem si to vždycky upravil. Klasický mi byl lehce těsný a ta wide werze už je zase moc široká, že tam vzniká dost prostor.
Klidně kritizuj, ještě to můžu vrátit. :)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4344
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » úte črc 7, 2020 13:23

apuka
porad mi unika jak vlozka lepe brani spacak, nez to pradlo.

pointa je mit vrstvu mezi pocenym nemytym telem a cistouckym vonavouckym spacakem. dyt prece vlozka nebo obleceni je defacto totozna bariera...

proste mas kus neceho mezi telem a spacakem. takze zda vlozka/hadry je na posouzeni majitele, ne ze vlozka funguje lip. funguje uplnr stejne.

a umely pradlo brani mastnote z tela uplne stejne jako prirodni pradlo.

ps: prislo mi, ze se zhorsil komfort spacaku co mam od roku 2013/2014.

nechala sem ho vyprat a nemam dojem, ze by se neco zmenilo, cimz spis uznavam ze starnu a spacaky mozna vyperu 1x za 10 let aby se nereklo...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » úte črc 7, 2020 14:04

Mawenzi píše:...pointa je mit vrstvu mezi pocenym nemytym telem a cistouckym vonavouckym spacakem...


Tak na to mám i jiné řešení.
Čisťoučký voňavoučký spacák zaseru a nepotřebuju vrstvu...
:mrgreen:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Tomas » úte črc 7, 2020 14:14

dudy píše:Čisťoučký voňavoučký spacák zaseru a nepotřebuju vrstvu...

To je optimální. Navíc odpadá spousta starostí s taháním vložek a podobných ptákovin, takže je to ryzí ultralight přístup.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » úte črc 7, 2020 14:29

Jestli to spíš není zcela nový směr Ultrapig Backpacking...
Se asi stanu guruem tohohle enviromentálně progresívního, k přírodě se navracejícího pojetí turistiky...

(Tvl, musím se pochválit, "enviromentálně progresívní k přírodě se navracející pojetí", to zní vznosně.
Kdybych do toho přimíchal trochu biomedicíny a RAW veganství, tak by se na to mohlo pár blbů lapit)
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » úte črc 7, 2020 15:07

@mawenzi: Kde jsem psal, ze "vlozka lepe brani spacak, nez to pradlo" :-k :((.
Ale dobre, brani trochu vic, protoze se mezi telem a vlozkou je nejaky vzduch, ktery je nasaklejsi odparenym potem a tento vzduch se muze vymenovat s okolim, napr. pri pohybu. Ale toto je vice-mene jedno, tento rozdil nestoji za rec - jen to kvuli uvedenemu neni uplne totozna bariera. Jsem to opravdu nikde nepsal, ze je to lepsi nez pradlo z bavlny, merina nebo hedvabi.
Mawenzi píše:umely pradlo brani mastnote z tela uplne stejne jako prirodni pradlo
S timto ale plne souhlasit nemohu. Umelina Ti propusti vetsinu potu, vcetne mastnoty a soli, zatimco v Ba, vlne nebo hedvabi nejaka cast (podle sily poceni) zustane nasakla v latce a odtud se uz odparuje vice-mene pouze voda, mastnota a sul ale zustava v latce. Vsak urcite poznas, co na latce (at Ba nebo merino) udela, kdyz se do ni poradne spotis a nechas uschnout - budou tam krasne mapy ze soli.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Stani » úte črc 7, 2020 15:10

Dudy, to je ale fakt dobrý názov :) Máš v ňom všetko, progresívnosť, aj enviroment - pekelné spojenie, to musí stačiť. Dokonca by som z neho vynechal tú obyčajnú "prírodu", to blbov odradí, oni asi ani nevedeia čo to je :D :D .
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » úte črc 7, 2020 15:11

Tomas píše:To je optimální. Navíc odpadá spousta starostí s taháním vložek a podobných ptákovin, takže je to ryzí ultralight přístup.
Houby ultralight. Vis kolik vazi sul a mastnota vysrazena za nejakych sto noci ve spacaku? A ty gramy potom budes muset vlacit stale sebou :evil:
:lol:
@dudy: Ten nazev jsi vymyslel naprosto skvele. Myslim, ze najdi nekoho, kdo k tomu dokaze napsat par nesrozumitelnych vet v evropstine a mohl bys podat EU projekt, ze ktereho bys mohl dostat tolik penez, ze bys z toho mel piva mozna az do konce zivota :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » úte črc 7, 2020 15:22

apuka píše:Vis kolik vazi sul a mastnota vysrazena za nejakych sto noci ve spacaku? A ty gramy potom budes muset vlacit stale sebou :evil:

No schvalne. Kolik? :twisted:

apuka píše:Myslim, ze najdi nekoho, kdo k tomu dokaze napsat par nesrozumitelnych vet v evropstine a mohl bys podat EU projekt...

Na to existuji generatory textu. Staci dat na vstup par spravnych klicovych slov a nikdo nepozna rozdil od standardniho EU blabolu :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » úte črc 7, 2020 15:29

apuka píše:Ja osobne bych si vlozku urcite vzal, to vylezeni z nej v noci na zachod neni moc slozitejsi nez vylezt ze spacaku (a jeste min kdyz jeste jsi i ve zdaraku)

Ze tys to nikdy nezkousel? Vylezt v noci ze zdaraku je pomerne narocne, zvlast kdyz neni idealni pocasi a nechces, aby ti ze spacaku uteklo moc tepla. Vlozka to silne komplikuje. Pisu o pohodlnem sirokem zdaraku, z uzkeho UL je to jeste narocnejsi a tam to si s vlozkou nedovedu moc predstavit. A ne, s nim jsem to nezkousel, protoze fakt nemam potrebu overovat, ze foukanim cigaretoveho koure do vody zlato nevznikne :twisted:

Takze za mne, ktery nema stan a pouziva hlavne zdaraky: vlozku ani nezkousejte.

apuka píše:to uz je rozumnejsi tolik nepit vecer.

Pravda, kdyz se porovna blbost s vetsi blbosti, tak vyjde lip, ale to neznamena, ze to neni blbost ;-) Pit je potreba tak, aby se doplnily tekutiny vypocene behem dne. Podpori to mj. regeneraci.

apuka píše:No nevim, jestli pocitas s tim, ze vsechny prepravni rady vsech dopravcu maji ustanoveni ve smyslu, ze cestujici moc smrdici a uspineni mohou byt z prepravy bez nahrady vylouceni, resp. nepripusteni k preprave? Takze se nediv, pokud Te pruvodci z vlaku na nejblizsi stanici vyhodi nebo Te nepusti do busu.

Tomas mel holt stesti, ze v kupe sedela slecna, se kterou si prijemne smrdeli a ne apuka :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » úte črc 7, 2020 16:39

apuka
to sem.te asi mylne pochopila.

s umelinou si to ty nepsal, to jen vec do diskuze. jakoze umelym vlaknem ta sul fyzicky nejak projde? proc se neobjevi najednou z vntrni strany bavlnenyho tricka na vnejsim ale na umelym ano? jakoze si rekne ha umelina, budu se potit na triku zvenku? navic v noci pri spani kdy se nedelaj solny mapy na zadech jak pod krosnou pri stoupani do kopce...

ja teda merino na spani vymenila castecne za umelinu k naproste spokojenosti hlavne v lete
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » úte črc 7, 2020 16:52

Mawenzi píše:proc se neobjevi najednou z vntrni strany bavlnenyho tricka na vnejsim ale na umelym ano?

Protoze je to blbost. Bavlnene triko nasakne potem skrz a sul se samozrejme objevi i na vnejsi strane. Kdo nekdy zkousel bavlnene triko v lete v kopcich, tak vi. Slane mapy zvnejsku, staci oliznout :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » úte črc 7, 2020 17:00

Mawenzi píše:jakoze umelym vlaknem ta sul fyzicky nejak projde? proc se neobjevi najednou z vntrni strany bavlnenyho tricka na vnejsim ale na umelym ano? jakoze si rekne ha umelina, budu se potit na triku zvenku?
Ale houbelec... I na bavlnenem tricku se objevi, zvenku i zevnitr...
Sice neni to ciste bavlna ale bambusova viskoza, ale z tohoto hlediska velice podobne fungujici jak bavlna (jen mnozstvim nasate vlhkosti spise jako merino). Kdybys videla, jak vypada moje tricko s dlouhym z toho, jak jsem v nem vloni skoro dva tydny chodil kazdy den, primo pod ruksakem jako vnejsi vrstvou. Bylo furt horko (a casto dusno, kolem nablizku byly bourky a to i hoooodne silne s velkymi sesuvy pudy). Triko bylo prakticky nove, krasne modre, po par dnech ponekud "batikovane" s bilymi mapami. Po oprani doma je stale batikovane, jen nejsou bile mapy ale spise do fialova...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Tomas » úte črc 7, 2020 17:14

apuka píše:No nevim, jestli pocitas s tim, ze vsechny prepravni rady vsech dopravcu maji ustanoveni ve smyslu, ze cestujici moc smrdici a uspineni mohou byt z prepravy bez nahrady vylouceni, resp. nepripusteni k preprave? Takze se nediv, pokud Te pruvodci z vlaku na nejblizsi stanici vyhodi nebo Te nepusti do busu.

Jo, ale tam myslej trochu jinou ligu, za tohle tě nikdo nikdy nevyhodí. Pokud však budeš poctivě impregnovat pár tejdnů svršky stolicí a močí, šance na vyhození se výrazně zvyšuje.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » úte črc 7, 2020 17:18

bavime se o SPACI vrstve, kdy narazim na tyto komentare

apuka píše:... S timto ale plne souhlasit nemohu. Umelina Ti propusti vetsinu potu, vcetne mastnoty a soli, zatimco v Ba, vlne nebo hedvabi nejaka cast (podle sily poceni) zustane nasakla v latce a odtud se uz odparuje vice-mene pouze voda, mastnota a sul ale zustava v latce.


Krysha píše:Jen podotknu, že zatímco funkční prádlo (podvlíkačky,triko) by měly pot nenasávat a předávat další vrstvě, tak ve spacáku nám jde přesně o opak - zadržení potu, aby se do spacáku nedostal, takže dává smysl bavlna/hedvábí/merino a jiné (přírodní) savé materiály...
Snažil jsem se najít nějaké takové hedvábné/bavlněné lehké "kalhoty", abych je v případě nouze mohl použít i do společnosti, ale nepovedlo se mi...


a jen polemizuju selkym rozumem nad tim, proc by umelina mela krome vody transportovat nejak vyrazne vic i ty soli, mastnotu a starou kuzi. Pokud je teda vseho nejak v bezne norme.

nebavim se tu o chuzi do kopce pod krosnou, ale spanim v noci ve spacaku v cistem obleceni urcenem vyhradne na spani, pripadne nouzovkam jako vrstva na vecer/rano/do hospody, kdy se proste nejak moc nezapoti aktivitama.

jen teoreticky proste. Prijde mi, ze tady by melo byt dulezity, jak to ma kdo rad na pohodli na spani, ja osobne sem si nevsimla, ze by spani v umeline byl nejaky problem.

@tomas
presne, mesic nemytej bezdomovec... myslim, ze zrovna v cr, zemi trempu, autobusaci a pruvodci sou jeste radi, ze je clovek jen trochu pouzitej, ale nema u toho jeste hemzy a oder ozralce
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » úte črc 7, 2020 17:24

Mawenzi píše: myslim, ze zrovna v cr, zemi trempu, autobusaci a pruvodci sou jeste radi, ze je clovek jen trochu pouzitej, ale nema u toho jeste hemzy a oder ozralce

Asi tak... Dvakrát už jsem ale musel sedět na novinách, kvůli blátu, jinak by mě autobusák nevzal. Ti, co jeli z práce z JZD ale museli taky :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » úte črc 7, 2020 18:10

Mawenzi píše:a jen polemizuju selkym rozumem nad tim, proc by umelina mela krome vody transportovat nejak vyrazne vic ... starou kuzi

To zní, jako kdyby se někteří přes noc vyslékali ze staré kůže jako hadi :)
No a kdybych se stal vyznavačem enviromentálně progresivní turistiky, tak o kolik to může zkrátit "životnost" toho spacáku, když do něj budu lehat jako do uměliny. Teda v tom, v čem sem byl přes den nebo prostě jen tak v trenkách. Přeci jen cena kvalitního péřáku je důvod, aby na to byl člověk trochu ohleduplnej.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4344
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » úte črc 7, 2020 18:59

Dromedaro píše:No a kdybych se stal vyznavačem enviromentálně progresivní turistiky, tak o kolik to může zkrátit "životnost" toho spacáku, když do něj budu lehat jako do uměliny.



Ha, první adept
:twisted:
Životnost zkrátíš minimálně o čtvrtinu.
Místo dvaceti let jen patnáct...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » úte črc 7, 2020 19:26

Tomas píše:Jo, ale tam myslej trochu jinou ligu, za tohle tě nikdo nikdy nevyhodí. Pokud však budeš poctivě impregnovat pár tejdnů svršky stolicí a močí, šance na vyhození se výrazně zvyšuje.

Cetl jsem o pripadu, kdy nejakeho trekare vyhodili z letadla a poslali do hotelu osprchovat. Ja to teda delam na delsich akcich automaticky, posledni noc v hotelu a dat se doporadku. Kdyz jedu jen do Rakouska, jdu nekdy na vlak primo z hor, a tak si aspon vezmu temer ciste merino tricko a ciste ponozky, co mam schovane pro tento ucel. Neni to dokonale, ale lidi obvykle neprchaji :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod oodoow » úte črc 7, 2020 21:32

dudy píše:Životnost zkrátíš minimálně o čtvrtinu.

To "minimálně" je celkem důležité. Já takhle používal péřák asi 800 CUIN místo peřiny, lehal jsem jenom v trenkách a propotil ho xkrát a po dvou letech byly z peří chuchvalce a bylo po péřáku.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » úte črc 7, 2020 22:05

Na to minimálně jsem se chtěl zeptat, jestli tam náhodou nemělo být maximálně. Protože jestli to klidně může být o deset patnáct, tak je to na pováženou a to oblečení/vložka do spacáku má víc než smysl.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4344
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » úte črc 7, 2020 22:22

@oodoow: kdy ses dal na vegetarianstvi? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » stř črc 8, 2020 5:18

tak pro pobaveni..

osprey dela panska zada s/m a m/l, pripadne s/m/l a k tomu damske batohy, ktere bud maji univalerzal zada mensi nez s/m a damsky velikosti pripadne maj jen s a m ale uz ne l.

mam 168cm. co byste si tak mysleli.. ano exos vel M mi je dobre, ale L mi je o centimetr lip. Lko ale ma vysoko ten ram a kdyz zaklonim hlavu uz mi tam dost zavazi. Mko ho ma niz a kdyby nemel kratsi zada, tak je skvelej.

Mko sedi celkem fajn, ale po vyzkouseji Lka proste uz vite, ze to neni dokonaly. A co ten s tim vysokym ramem..

vadilo by vam nemoct uplne zaklonit hlavu pri BEZNY turistice?

jakoze porad premyslim, ze se zbavim talona, ale toto zjisteni mi to rozhodilo. Tak teoreticky. asi si talona necham :D ale prekvapilo me to.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Treking