Light Backpacking - turistika nalehko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » stř srp 14, 2019 15:33

Gm: jasně že přilepšení k normální stravě :)
apuka píše:Promin, ale v tom pripade si myslim, ze Tvoje pozadavky na kvalitu jsou hodne nizke.
Zkus ale zrusit idealni podminky - tj. nejenom zatazeno, mlhavo, sero ale napriklad i silny slunecni svit, idealne pri zimni krajine a je to nekde jinde. Zkus chtit si (kvalitne a verne) odfotit blizsi detaily a vetsina slusnych (nemyslim ve smyslu "drazsich") kompaktu bude nekde jinde. Zkus delat fotky na panoramy, nejlepe na 360 stupnove a mnoho kompaktu nebude "stihat", mobily budou prakticky vsechny mimo. Proste fyziku neosidis i kdyz ty horsi fotaky (jak mobily tak kompakty) se to snazi osidit promazanim detailu a pridanim "hezcich" barev.

Jsi tak trochu zaspal dobu. Řešení pro "neidealní" podmínky se jmenuje Huawei P30 Pro ;) viděl jsem naživo. Je to ještě mnohem lepší než z mýho P20 Pro, hlavně v těch horších podmínkách. Kompakty se už můžou jít vys... :) samozřejmě když koupíš profikompakt za cenu toho P30 Pro, fotky budou o řád lepší. Jenže dávat 20k za věc, která umí jen fotit, se mi fakt nechce. Další váha zbytečně navíc.
Jiná situace je, když jdu cíleně fotit, třeba barvy podzimu. To vezmu stativ a zrcadlo :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » stř srp 14, 2019 17:17

booze píše:ale ty srovnavas synatora, tvou puvabnou zenu a tebe s problemem treni. Kdy si zastavite na chaticce a pekne se tam vyspinkate a napapate.
Filip chrape ve stanu a vsechno nese na zadech, takze po par km v horach na hubu, protoze fakan v noci blbe chrape, kope te, mas o nej strach jestli mu neni zima a kontrolujes ho co a jak, premyslis co bude zitra a zacina te srat stara kecama o vecnosti vesmiru. Takze unava, stres a vycerpani z nedostatku spanku. To ze na snidani si da kasicku, na obed si da chleba, a bude pres den polykat susene ovoce a orechy je cesta do pekel.
Promin, ale jediny vyznamny rozdil je u Filipa ta vaha. I kdyz ani plny ruksak s vybavou na ledovec nebo na lezeni (lano 50 nebo 60m, to tenci je delsi a je, myslim 7,9mm, uvazky, macky, srouby, prusiky, ...) ,jidlo a dostatecne mnozstvi piti, obleceni, zrcadlovka, ... taky neco vazilo. Predstav si, napriklad ted za dva tydny jsme se nedokazali dobre vyspat ani jednou a ani jeden z nas. Resily se veci docela zasadni a kazdou chvilku, jeden druheho dokazeme "srat kecama o vecnosti vesmiru" taky. "Stres, unava a vycerpani z nedostatku spanku" tam bylve vysoke mire. Pridej k tomu,ze ja mam svoje zdravotni problemy, ktere mne dost vycerpavaji, manzelka ma svoje, ty vycerpavaji ji (ehm, ona by vlastne do tech vysek a takym vykonum vubec nemela dostat). A myslis si, ze rano pred turou a odpoledne/vecer po ture jeste hodina a pul-dve jezdeni po tech "kvalitnich" horskych autostezkach autem na to vubec nevhodnym, hlave cely den myslenka, ze nutne musis stihat otevreny obchod abys mel co vecer jist a zitra si vzit, pricemz Ti navigace/GPS ukazuje casy prijezdu az po zaverecne jsou hodne uklidnujici veci, hlavne na ledovci?
A nepapali jsme na chatach, nybrz na ubytovani, kde jsme si sami varili. Pro Tvoji informaci ryzu/bulgur/kuskus nebo testoviny se zeleninou, bez masa, bez lustenin (az na obcasne prichuceni cervenou cockou), bez oleje. Takze vlastne to same jak Filip a spol, az na to ze nase porce neobsahovali tunaka, ktery je energeticky rozhodne vyzivnejsi nez brokolice. Navic manzelka normalne neveceri, ted si davala to jidlo do presso hrnecku (asi 1dcl). Doma se stravujeme podobne, takze nic navic.

Bez toho, abych Filipuv vykon s tou zatezi shazoval, si myslim, ze Ty mu pripisujes mnohem vyssi vykon na zaklade svych zkusenosti nez on ve skutecnosti mel a co sam popisuje. Ale i kdyby, stale si stojim za tim, ze jednoduche cukry, co mas hlavne v tech tycinkach nejsou hodne na dodani energie delsi dobu. Si myslim, ze kdyz Te drzely, bylo to spise obsahem orisku v nich, takze to je to same jako "prikusovani orisku" :-). ano ty cukry jsou "uklidnujici", ale stale to neznamena, ze jsou vhodne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » stř srp 14, 2019 17:35

mike píše:
booze píše:Konecne mam vakuovacku

Uz je mi jasne, proc jsi tu pul roku nebyl :twisted:



Byl zavakuovanej?
:((
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » stř srp 14, 2019 17:42

Uzival si druhou mizu s vakuovackou a na forum mu nezbyval cas ani sila ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » stř srp 14, 2019 17:54

mike píše:Uzival si druhou mizu s vakuovackou


No fujtajxl!!!
Zlatá milenka...
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Filip » stř srp 14, 2019 18:17

Možná v té sušičce odlehčit to dítě samotné? :-k Pokud je 90% člověka voda, nebo kolik, tak by pak šel nosit jako přívěšek na klíče.
Filip
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: čtv kvě 29, 2008 11:32

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 15, 2019 5:53

apuka
tak to prehanis s tim blee jidlem, nejim veci, co bych nebyla ochotna pozrit, ale normalne treba salam nebo kasi vubec nejim a proste byt na tom pak tyden, tak pro me to prinasi nejaky uskali. na dva dny je mi to sumak.

A ano, dekuju za rady se susickou, ale proste radsi vemu dve papriky (a o ctvrt litru vody min, protoze je v tech paprikach) nez abych se vzdala jinych aktivit a mela cas doma varit a susit. Mozna jednou dospeju do stavu doma varit a susit ale zatim su ve stavu ze nestiham ani vyprat poradne. v zime to snad bude lepsi, to byvam vic doma
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » čtv srp 15, 2019 8:10

Mawe, ja to vubec nemyslel proti Tobe, jen jsem reagoval na popis od GM: "/Mawenzi/ Odpověděla něco v tom smyslu, že ty jídla jsou bleee". Byla to trochu nadsazka, je mi jasne, ze az tak hluboko si neklesla abys to mela takto doslovne.

Jak vidim, klasicky je to cele otazka osobnich priorit. Pro Tebe je dulezitejsi delat ty jine aktivity a radeji obetujes pohodu na trecich. Jak jsem psal, ja bych radeji obetoval neco ze svych beznych aktivit (nebo spise bych trochu optimalizoval svuj cas) a venoval se chvili vice vareni nez si vedome uz dopredu zhorsil zazitek z vyletu. Ono staci si uvedomit, ze na to suseni neni treba varit zvlast - staci, kdyz se toho vzdy navari vicem susit se to uz susi skoro samo a cas navic je jen to, ze musim ocistit a pripravit trochu vice surovin. To ale potrebuje doma pravidelne varit, co ne kazdy dela.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod GreyMouse » čtv srp 15, 2019 9:09

Filip píše:Možná v té sušičce odlehčit to dítě samotné? :-k Pokud je 90% člověka voda, nebo kolik, tak by pak šel nosit jako přívěšek na klíče.

Doporučuju po usušení zavakuovat, ať nenatáhne vzdušnou vlhkost a nezačne plesnivět ;-) (A jak jinak doporučuju sušit spíš menší kousky, tady bych zvolila sušení vcelku, i když to zabere víc času. Výsledek po rehydrataci bude lepší :D)


@Mawenzi: Apuka ti chtěl pomoct, protože je škoda kazit si jídlem výlet, který dlouho plánuješ, těšíš se na něj a šetříš. Ono nemusíš rovnou sušit svoje oblíbená jídla (steak se zeleninovým salátem stejně nepůjde), ale třeba by ti pomohlo vzít usušenou zeleninu a přidávat si ji nějakých menších porcí koupené lyofilizované stravy. Mrkev nastrouháš, cibuli nakrájíš na půlkolečka, papriku, zelí na nudličky... na chvilku to strčíš do mikrovlnky nebo spaříš a dáš sušit - záležitost na pár minut. Vyndat zelené fazolky z mrazáku, ohřát je v mikrovlnce a přesypat do sušičky zabere pár desítek vteřin. Pár minut jednou za čas bys určitě našla a usušená zelenina v těsně uzavřeném obalu (sklenice se šroubovacím uzávěrem) vydrží řadu měsíců, před cestou stačí jen odsypat trochu do ziplocu (ze 100 g čerstvé zeleniny můžeš dostat tak 10 - 15 g sušené) ;-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 15, 2019 12:05

greymouse
jo , ta zelenina vypada zajimave - protoze nepotrebuje to vareni nebo nejakou echt pripravu, i to apukovo osmahnuti na masle.vypada fajn

jinak moje vareni = v nedeli vecer vrazim kilo a pul masa do trouby a pak to 5dni v praci jim a zbytek obedovky spotrebuju na nakrajeni cerstve zeleniny k priloze. Zatimco se maso samo pece se umeju, stahnu fotky, vyklidim batoh a predpripravim web na vydani clanku... tzn. moje celkova casova narocnost je asi 10 minut, takze si proste to vareni fakt nedovedu nejak.moc predstavit, ackoli plany sem mela se susickou velky, nakonec proste venuju cas jinym vecem....mozna nekdy by to chtelo si ho najit a aspoj tu zeleninu si ususit
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Krysha » pát srp 16, 2019 13:47

Mawenzi píše:sou nejaky napady na DOBROU lzici, ktera neco vydrzi a neni doma ze suplete ani titan za 400?

v ruce jsem ji nedržel ale náhodou jsem ji zahlédl a vzpomněl si...
https://www.hanibal.cz/sea-to-summit-lz ... uha-id9820

já si koupil jinou, ale ještě jsem ji netestoval natolik, abych se za ni mohl zaručit
https://www.hanibal.cz/gsi-long-spoon-id15046
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod budo » pát srp 16, 2019 21:46

Mawe ohledně tvého zvyku na zeleninu - půjdu na to přímo - kup si psylium. Budeš spokojená o:-)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod sobb » pát srp 16, 2019 22:08

Lžíci GSI Long Spoon, kterou odkazuje Krysha, máme druhým rokem. V provozu tedy zatím asi pět měsíců. Kupovali jsme ji do zimy kvůli krmení se z jídelní termosky, ale začli používat na všech výletech (pod heslem "Dost bylo hliníku, je doba plastová" :twisted: ) Zatím spokojenost. Jen si na té své Laďa vyrobil zub, když s ní něco páčil nebo vyškrabával. Už si nepamatuju, ale od té doby si je poznáme :mrgreen:
Co mi trochu vadí, že si v sobě udrží pach předchozího jídla (nemejem, jen důkladně olizujem :mrgreen: ), je to lehce pórovatý. Nerez to holt není.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » pát srp 16, 2019 22:19

Houby plastova, doba je titanova ;-) Uz nevim, co mam za lzici, ale titan zadne pachy nechyta a dost pochybuju, ze by se do ni dal vylomit zub :-..
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod sobb » pát srp 16, 2019 22:23

Ta ještě pořádně nepřišla :wink: Titanová lžíce je drahá, zub by do ní Laďa beztak úspěšně vytvořil taky, a vzhledem ke ztratnosti lžíc to není ideální řešení. Aspoň pro nás :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » pát srp 16, 2019 22:32

Si odporujes, psalas, ze je mate druhym rokem ;-) Mam neco jako tohle, mozna presne to. Kdyz vychytas nejakou slevu, tak se na 300 Kc dostanes a to uz mi neprijde spatne. Pravda, dlouho jsem pouzival hlinikove lzice z menzy, ktere mi nejakym zahadnym zpusobem zustaly ze studentskych let, takze byly zadarmo ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod sobb » pát srp 16, 2019 22:45

Ztrátovost je čistě náhodná. Někdy vydží pár let, jindy mizí do černých děr :wink: Pokud vím, tak Maw v zadání psala, že titan za čtyři kila tak úplně nehledá :wink:
Zajímavý, ta na Tvé odkazované fotce má dost divnej tvar, ale možná to jen tak vypadá. Každopádně váha i délka je zhruba stejná. Cena silně odlišná :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » pát srp 16, 2019 23:14

Odolnost a chytani pachu je taky silne odlisne ;-) Jidlo ze sacku se s ni ji prekvapive dobre a prave na to ji mam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » sob srp 17, 2019 9:02

Poslední dva roky mám plastovou /akryl/ od STS. Hladká, neporezni a dělá se ve víc tvarech. Kupodivu jsem ji ještě nezlomil. A cena? Tuším, že ani ne 20 Kč
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod booze » sob srp 17, 2019 10:05

mike píše:Uzival si druhou mizu s vakuovackou a na forum mu nezbyval cas ani sila ;-)

jj druha miza je peklo i s vakuovackou i bez. 8-[
Mawenzi píše:nez abych se vzdala jinych aktivit a mela cas doma varit a susit.

jsem tady psal i recepty ze nemusis nic varit. koupis sesypes do sacku a nic neresis. Pro priklad: ryzove nudle, PHO bujon, susena zelenina, jerky. Brkase, susene rajcata, susena zelenina, bujon, suseny parmazan. Kuskus, bujon, susene rajcata, susena zelenina, houbovy prasek, suseny parmazan.
Mawenzi píše:Mozna jednou dospeju do stavu doma varit a susit ale zatim su ve stavu ze nestiham ani vyprat poradne.

pere pracka susi susicka. Koupis sklenicku bolonske vylejes to do susicky na plato, pod to das mrazenou zeleninu a nahoru strouhany parmazan. Akce na tri minuty a dve piva. :drinkers:
GreyMouse píše:Doporučuju po usušení zavakuovat, ať nenatáhne vzdušnou vlhkost a nezačne plesnivět ;-) (A jak jinak doporučuju sušit spíš menší kousky, tady bych zvolila sušení vcelku, i když to zabere víc času. Výsledek po rehydrataci bude lepší :D)

Ja uz vsechno po ususeni melu na jemne kousky. Jerky delam taky uz z mleteho masa. Pokud nezapomenu davam dovnitr ubrousek s datumem vakuovani a maly sacek silikagelu.
Etheric píše:Poslední dva roky mám plastovou /akryl/ od STS.

Plastovky nic nevydrzi bud Inox nebo Titanium. :P
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » sob srp 17, 2019 11:54

Tak mám asi výjimečně odolnej kus ;) nebo jen z dobrýho materiálu, neni plast jako plast...

Ten silica gel je super věc :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod sobb » sob srp 17, 2019 12:05

mike píše:Odolnost a chytani pachu je taky silne odlisne ;-)
Možná jsi to chytání pochopil příliš tragicky :wink: Prostě ta lžíce není zcela hladká a pokud ji člověk neolíže jak mravenečník (nebo neumyje, ale nádobí venku nemyjem), tak tam něco zůstane. Asi podobně, jak na staré hliníkové lžíci. Nerez, a asi i ten titan je v tomto lepší.
V našem případě je to svým způsobem jedno, poněvadž jediným nádobím, které berem na výlet, je často jeden titanový hrnek a ten dokonale taky olízat nejde :D

Odolnost nedovedu posoudit, zlomit jsem ji nezkoušela. Ale běžné používání asi vydrží celkem v pohodě.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod budo » ned srp 18, 2019 10:33

Léta používám bílou plastovou lžíci koupenou asi v Rockpointu. Zřejmě StS, za 39,-. Je kratší, než domácí polévková, to je jediný drobný nedostatek. Ale je hladká a má opravdu skvělý tvar. Občas přemýšlím o té dlouhé Ti. Ale plast mi vyhovuje vzhledem k Al i elox hrncum, v nichž vařím. A skladnost i tvar jsou fakt skvělé.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod booze » ned srp 18, 2019 11:23

Ty jsem mel a praskaly. Jeste jednu doma mame. Mel jsem je i v oranzovem hrubsim provedeni na vareni a nechapu jak s ni muzes varit. Je kratka a hlavne se postupne zbrusovala o dno hrnce, ze po roce byla polovicni.
Ty dlouhe Ti lzice mame doma taky. Hlavme na jidla z termosky a sacku. Nic pro me, protoze jsou moc plytke. Mam nejakou Ti cinu, ktera je sice kratsi, ale hluboka. Nejvic mi vyhovovala nejaka stara lzice po nemcich ta mela obsah, ze jsem musel usrkavat.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod budo » stř srp 21, 2019 5:34

booze píše:...nechapu jak s ni muzes varit...


S použitím rozumu :-)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 21, 2019 6:03

ja mela nejakou palstovou asi sts a.zapomela sem ji po michani jidla v esusu s horkym obsahem... takze se ji lehce zdeformovaly hrany, bohuzel pak byly takovy hranatejsi... na jidlo mi to vadilo
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Chromý kůň » stř srp 21, 2019 12:28

Titan za 220,- už mi přijde přijatelnej.
https://www.bushcraftshop.cz/Titanova-l ... -d3755.htm
kostejuv.blogspot.cz
Chromý kůň
nováček
nováček
 
Příspěvky: 51
Registrován: ned dub 4, 2010 15:37
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod GreyMouse » stř srp 21, 2019 14:24

GreyMouse píše:@Mawenzi: Ať máš z čeho vybírat: dřevěné lžíce od Číňana. Kromě velikosti běžné polévkové lžíce mají i delší co by se hodily na jídlo ze sáčku ;-)

Ještě obrazový dodatek k těm hnědým bambusovým čínským (v ceně kolem dolaru) (pro porovnání klasická polévková):
lzice.jpg

... váha i cena dobrá, jen vědět, že to není ošetřený nějakým svinstvem :-k
Zatím používám tu lžícovařečku, co je na obrázku nahoře. Jak na míchání jídla v hrnci, tak na samotné jídlo (i ze sáčku). Občas chytne žlutou od kari, ale na funkci to nemá vliv; nemám problém jíst karilžící ani sladkou kaši natož něco slanýho :)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod fps » stř srp 21, 2019 15:00

já používám cca sedmým rokem zasouvací lžíci Jetboil
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod FrantaKrajta » stř srp 21, 2019 15:21

Není to sice úplný UL, ale :D Honnold Spatula.

Ale vážně, lžíce... Teď jsem zase nějaké sháněl. Už roky mám titanovou skládací od Sea to Summit, na rozdíl od čínských "titanových" sporků stále drží a je o fous hlubší. Akorát je na houby to skládání, inženýři ho měli udělat obráceně (aby se při nabírání jídla lžíce nerozkládala, ale naopak držela, stačilo by ten mechanismus otočit o 180st., to se týká i všech jejích kopií).

Jeden čínský spork jsem ohnul lehce i v ruce (blbý tvar, moc plochá, žádné vyztužení profilováním) - teď jsem tu čínu zkracoval na půlku bez vidličky kombinačkama a pilníkem, aby se líp vešla dovnitř hrnečku. Jestli to byl opravdu titan, tak nejspíš nějaká slitina s blátem :D Za ten dolar nebo kolik ještě ok, ale lžíce s vidličkou na druhé straně nemusím, zvlášť z blátotitanu (zuby se lehce ohnou a ulomí, děraví pytlíky s jídlem a pod.).

Plastové jsou fajn, že mám v každém baťohu permanentně jednu záložní, a nehrozí, že mi něco proděraví. Kdo nikdy neztratil lžíci, nepochopí. Jenže se mi většinou nakonec zlomily.

Teď koukám po téhle kratičké titanové lžíci, akorát většinou je i z Číny docela drahá. Kdyby byla za lepší cenu a ne z úplného blátotitanu, nakoupil bych jich asi několik, do každého báglu, díru na provázek už má, krátká velikost mi vyhovuje. Nezkoušel jste ji někdo?

Hliníková UL StS Alpha mi dlouho nevydržela, zlomila se přesně v místech, kde končí profilování.

Pěkně vypadá tenhle titan od Esbitu za 350, zdá se, že dobře profilovaná (až do lžícové části), nemusela by se hned ohnout. Na mne ale dlouhá.

Nejlepší je samozřejmě stará poctivá nerezová ohnutá, ale tu beru s ešákem, když někde kempujem a normálně vaříme :)

Ten bambus vypadá taky pěkně. Ale dřevěnou jsem si vždycky vyřezával sám :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

PředchozíDalší

Zpět na Treking