Light Backpacking - turistika nalehko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » pát bře 6, 2020 20:23

Bože můj, už zas...
](*,)
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » pát bře 6, 2020 22:41

Ne zas, ještě pořád :twisted:
Já byl vždycky zastánce lihu, dřív byl pro mě opravdu lepší. Klasický plynový vařiče měly taky malou odolnost vůči větru, vyšší váhu, byl problém poloprázdnejch kartuší...
Lihu jsem si přesně odlil, ve starým přístřešku jsem na něm vařil vklidu... Plyn měl pro mě víc nevýhod, než výhod.

Jenže v Deschutes si na lihu vařit nelajznu.
Taky jsem objevil Windmaster, kterej je lehkej a nemá problém s větrem, zde na OF jsem objevil kouzlo plnění kartuší.. To maže důvody, proč jsem předtím plyn nepoužíval :)

Že se to řeší dokola? Jo, jako všechno. Velikost batohů, prodyšnost bund, výdrž bot, izolační vlastnosti spacáků, odolnost gatí, ostrost nožů,..... Furt dokola, no a co. Mění se materiály, přibývají možnosti, lidi přehodnocují priority, tak se furt řeší to samý. Až se vymyslí něco novýho, bude se řešit to, ale do tý doby.... ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » sob bře 7, 2020 9:28

Taurus píše:zvolil tenhle jednomístný stan, protože ten má i podlážku

A dáváš pod to Tyvek, nebo spíš "na prase" jen s tou origo podlážkou?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Taurus » sob bře 7, 2020 10:29

Já jsem pod sebe jako podložku používal stavební plachtu,kterou jsem o půlku zkrátil. Kvli tomu stanu jsem ale pořídil ten tyvek. Akorát mě štve ta jeho bílá barva. V přírodě jsem radši nenápadný. Pod stanem to nebude vidět,ale když budu spát pod šírákem, tak ta bílá bude "svítit".
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Olchor » sob bře 7, 2020 11:43

Tak si kup zelený a hnědý spray, lehce ten tyvek stříkni, budeš mít maskáč. :)
Ale napřed odzkoušet na malém kousku.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Taurus » sob bře 7, 2020 12:57

No taky mě to napadlo nějak nabarvit na zeleno, ale zase se bojím toho, co to udělá někde venku, aby to nebarvilo.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Taurus » sob bře 7, 2020 15:30

Etheric: Také těm tabulkám nerozumím, vlastně nechápu, co zobrazuje.

Tak nějak mi ale vychází, že jediná výhoda toho vaření na lihu je, že se na tom nemá co rozbít.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod FrantaKrajta » sob bře 7, 2020 18:25

Taurus píše:Etheric: Také těm tabulkám nerozumím, vlastně nechápu, co zobrazuje
Smarja, proste postupne se snizujici vahu, kterou neses den po dni pro to urcite mnozstvi varene vody a delku vypravy co jsem tam zadal, vlevo lih, vpravo plyn (vcetne mrtve vahy varice a obalu paliva) :)

Jasne, nikomu bych asi lih nedoporucoval, at se s nim babraji gramhonici na americkych servrech, ale nekdy diky odstupnovani objemu a vaze kartusi muze byt i trosku lehci i pres polovicni vyhrevnost. Vetsinou dneska uz spis ne a plyn je mnohem pohodlnejsi i bezpecnejsi, kdyz jsou vsude sucha. Proste teoreticke pindy :D
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » pon bře 30, 2020 11:34

tak co, uz mate vsichni prevazenou vybavu a aktualizovany gear listy ? :D

budu na to muset vlitnout a taky udelat poradek
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » pon bře 30, 2020 18:46

Mawenzi: Mně se letos kvůli uzavřeným hranicím do našich lesů a kopců ani nechce. Už tak mi přijdou naše lesy a pohoří zalidněné a teď tam bude násobně více lidí. Hlavně lufťáků,kteří k přírodě nemají žádný vztah, řvou tam a dělají bordel. Už teď jsou kvůli zavřeným obchodům některá místa a trasy v přírodě katastrofa a chudáci zvířata a příroda.

Jinak se chci ze zvědavosti zeptat, kolik z vás tu přešlo na ultalight výbavu a zůstalo u ní nebo se naopak vrátili zpět k neultralightu. Případně to kombinují. Něco ultralight a něco bez ohledu na váhu. A co pro vás bylo důvodem zůstat nebo se vrátit " ke klasice"?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4259
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » pon bře 30, 2020 19:11

Presel jsem na UL uz pred mnoha lety a zustal u nej. Ale s rozumem, co bylo tenkrat (10+ let) UL, uz je dneska spis standard a opravdove UL je mnohdy stupid UL. Chce to vzdycky zvazovat pomer vaha/vykon a brat v uvahu i bezpecnost. Treba hlinikove macky se muzou hodit jako zaloha pro pripad nouze, ale pro normalni VHT pouziti je to blbost (jak jsem se presvedcil). Nebo UL zdarak, pro pripad nouze fajn, ale kdyz v nem budu planovane spat vic, nez jednu noc, beru normalni 3x tezsi, protoze komfort a ochrana pred zivly je uplne jinde. Atd. Nejsou zadna dogmata, co vyhovuje jednomu je pro jineho nepouzitelne, chce to zkouset a zkouset.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » pon bře 30, 2020 20:08

Já přecházel na UL poslední dva roky. Stálo mě to lehce přes 100k, vyměnil jsem úplně všechno, ale jsem s vahou batohu na polovině původní hodnoty, často paradoxně šel nahoru i komfort.
Vadila mi ta váha, strašně mě to omezovalo... Ujít 30km za den a bejt úplně hotovej... Bralo mi to radost z pohybu, musel jsem se podřizovat svýmu batohu... UL mi dává svobodu, jsem teď limitován pouze svými limity
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod booze » pon bře 30, 2020 20:17

Ke klasice se nikdy nevratim.
Mam to rozdelene podle druhu vyletu a podle toho si balim veci.
Zdaraky, nepromokave obleceni, tarp, stan, boty, vareni. Spacaky neresim vsechny mam perove. Tyvek, lahve na vodu, filtry mam taky podle druhu vyletu. Letos zacnu nosit asi casteji fotak.
Na chlastacku k ohnu si nebudu brat perovku a nylonove gate. Stejne tak nepujdu do Alp v bavlnenych kalhotech a syntetickou bundou.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » pon bře 30, 2020 22:40

Docela by mě zajímalo, co stojí na odlehčení sto tisíc korun?
Já teda mám lehkou výbavu x desítek let, ještě z dob kdy ULBP byla spíš zkratkou pro nějaké africké osvobozenecké hnutí.
Ale kilo mě to tak nestálo.
Jinak podepisuju boozeho.
Mám od Anoraku No.8 po membránovku co váží 80 gramů. Naducanou péřovou co má třičtvrtě kila i takovou co má 180 gramů.
Čtvrt kilovej letní péřák i skoro dvoukilovou zimní obludu.
Půlkilovej tarp, kilo a čtvrt vážící dvouplášťový stan pro dva, ale v kempu bych v tom tejden žít nechtěl. Na to mám pohodlný dvaapulkilový prostorný stan.
Třicítku bágl, co má 400 gramů, ale i 58 litrů kestrel, třicetigramovej plyňák i omnifuel...
Záleží na tom, kam jedu.
A celé tohle dohromady včetně těch těžkých věcí stalo dohromady za dvacet let tak pade...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » pon bře 30, 2020 22:46

Jj, taky jsem si skoro jisty, ze jsem za vybavu za poslednich 20 let 100k dohromady nedal. Vcetne sneznic a VHT vybavy. I kdyz... kdyz spocitam jen boty, tak ty samy o sobe 50k daji (6x Alasky, 4x podrazeni, 1x Islandy, 3x Aku, LaS nepocitam, to mi po reklamaci vratili penize).

Co mas za membranovku, co ma 80 g? Je pouzitelna?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mitau » pon bře 30, 2020 22:49

Postupne jsem odlehcoval a nemam duvod od UL reseni odchazet. Akorat se dostavam obcas do narocnejsich terenu, kde UL vybaveni (v tom pojeti, jak se bere perspektivou americkych dlouhych trailu) neni dost odolne a nebo to nechci riskovat. Takze do Alp s lezeckymi pasazemi proste holt vezmu tezsi batoh, protoze se nechci bat o lehci a min odolny. Obcas taky nejake vybaveni vyuziji tak malo casto, ze mi to nestoji za to si priplacet za lehci reseni. Treba u macek jsem skoncil u SR Fakiru, i kdyz hybni macky jako Petzl Irvis Hybrid by na cast (a mozna vse), co delam, stacily. Ale neni s nimi dost zkusenosti, nekdy bych mohl chtit celokovove a do Alp se nedostanu tak casto - tak mi musi stacit jedny macky a nejuniverzalnejsi nebudou UL.

Takze vybiram s ohledem na hmotnost, ale obcas dam prednosti univerzalite za cenu vyssi vahy. Nikdy jsem nesel do niceho tak UL, ze bych pak prechazel na tezsi variantu (tj. asi jsem prilis konzervativni pri vybirani)
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » úte bře 31, 2020 0:23

Berhaus Hyper 100

Ale první série (byla lehčí, v M 82 g bez obalu).

Použitelný to překvapivě je.
Není to úplná pláštěnka (jakože igelit)...

A na Mall,cz ji měli za osmnáct set...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » úte bře 31, 2020 0:36

Tu jsem videl, ale rikal si, ze to bude igelit. Muzes to porovnat s necim znamejsim? Pry to nema "vodeodolny" zip a tece pres nej, jo?

1800 je fakt slusna cena, za tu bych to snad i zkusil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » úte bře 31, 2020 6:38

Řekl bych že tak na úrovni, možná trošku lepší než GTX Paclite...
Ale jako Neoshell nebo Active to fakt není...
Zas za ty prachy...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » úte bře 31, 2020 6:45

dromedaro
ja jezdim predevsim po cr, paradoxne tech par lidi , co potkam, mi zas nejak nevadi... na.zahranici nemam fyzicku a nechci moc ohrozovat sebe ani kamarady.

s vybavou to je jak u ceho... ale treba u batohu sem zjistila, ze mi odlehcenej uplne nevyhovuje, takze mam aktualne osprey stratos 50l s 1,7kg takovej standartni stred. Tarp mountainsmist shelter - sice je tezsi, kilovej, ale zase se tak nebojim o latku a stal neco pres 3t, toho pul kila navic me uz nezabije. Spis mam nejaky rozumny odlehceni, protoze mam koleno v riti a tezkej batoh proste fyzicky neunosim na koleno, ale 50km denne chodit nechci a nepotrebuju a v principu ani zdravotne nejsu schopna i kdybych chtela, takze me zas tech 25 -35km napohodu staci a k tomu 12-13kg bagl.

u nepromokave bundy sem ale zjistila, ze stejne sou nejak neprodysny vsechny, v chladu sou i horsi OK a v lepsi bunde se zpotim az za chvili a ze nema smysl tady investovat do kdoviceho a jit po vaze/cene je za me vic ok, nez jit po odolnosti nebo prodysnosti.

stejne jako stan proste radsi budu mit tezsi ale pohodlnej a prostornej, nez mit takovej, kterej je pro dva ale milence a kdyz se jeden oblika nebo bali, druhej musi bez hnuti lezet ...

treba od lehkych fizan compact sem se vratila k leki, fizany sice vazej pulku, ale leki lip sedi v tarpu, nepovolujou se pri chuzi... speedlock mam radsi nez to zamykani otocenim protoze pak to nekde nemuzu povolit a tak...

jasne, cca 7,5kg zakladni vahy na vandry po cr je asi trochu moc, ale pro me je to uz dostatecne OK, aby mi to nebranilo zdravotne a zaroven to jeste nevyzaduje nejaky echt investice jako 12t za tarp...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » úte bře 31, 2020 6:50

Samotnýho mě ta suma celkem překvapila, ono se to nezdá, ale to se nasčítá jak prd. Jak jsem psal, měnil jsem všechno, výbavu i hadry. Když započítáš cenu úplně všeho, do posledního titanovýho stanovýho kolíku, zkracovačky, šňůry, do poslední fusekle.... Ono ty vychytaný UL drobnosti sou drahý a co jich je... Samej titan, karbon, Dyneema,... Mám takovou krabicu, kam házím faktury z eshopů. Když jsem dělal soupis výbavy, pro zajímavost jsem to i spočítal. Sem myslel, že mě jebne, když jsem viděl tu cifru. Musím podotknout, že jsem ale všechno vybíral tak, aby to bylo co nejkvalitnější a aby mi to pokud možno bez kompromisů vyhovovalo, na cenu jsem nekoukal, pak se nemůžu divit...
Samozřejmě ta cena 100k zahrnuje celý spektrum výbavy, který taky volím, jak jste psali - dle aktuální situace a plánovaný akce
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » úte bře 31, 2020 7:27

UL ponozky?

ja si teda koc neumim predstavit ani nejaky UL triko neho kalhoty, kdybych brala ze clovek zainvestuje treba do nejakych rychleschnoucich univerzalnich kalhot tak moc neresi ze maj 430g kdyz je ma.celej den na sobe... a nejaky lehulinky tenounky musi mit mizernou zivotnost?

nevim, ale obleceni na sebe by me nenapadlo pocitat do UL. mozna nejaka ul perovka X tezka perovka, UL nepromok nebo standart neprokok beru. ale triko, kalhoty, ponozky?

to bys prece tak jak tak potreboval oblict i na vylet bez spani s flaksou a svacinou...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » úte bře 31, 2020 7:43

Jasně, ale oblečení je taky součást výbavy, musim to započítat do nákladů. I na páru ponožek lze ušetřit někdy i desítky gramů.. Rychleschnoucí gatě můžou mít 268g a bejt odolný tak, že po sezoně používání nejeví žádný známky opotřebení, přičemž jsou tak pohodlný, že je na sobě ani necítíš.. Atd
A to nemám žádný nepropra, kromě raincutu z dekáče za pár set. Nepotřebuju to. Zas ale potřebuju zainvestovat jinde. Každej to má holt jinak.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » úte bře 31, 2020 8:37

treba zrovna do tech ponozek bycha si do nekaych odlehcenych nesla, vyhovuje mi, ze clovek ma "tlustou" ponozku treba i na zamezeni otlaku a odrenin, i kdyz je fakt ze na vylozene ul pfusky sem fakt nikdy nenarazila

tys obleceji ale zapocital do UL vybavy, narazim spis na to ze obleceni by melo byt v kolonce vybava ale ne v kolonce UL vybava pokud opravdu nemas specialni UL obleceni.

kalhotu co maj cca 300g mi prijdou jako normalni kalhoty.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mitau » úte bře 31, 2020 8:44

Obleceni dava smysl do "ceny vybavy" pocitat. Stejne jako u jinych veci se snazis najit, co presne ti vyhovuje a i na blbe mikine muzes 150g usetrit (castecne tim, ze bude presne spravne tepla, castecne tim, ze nebude mit zbytecnosti). Vymyslet cely system tak, aby ti vyhovoval a byl lehky neni nic jednoducheho. Kdyz clovek neco porizuje proto, ze pak bude celkove obleceni na vylet lehci, tak mi to prijde jako regulerni vydaj do odlehcovani vybavy. A to minimalne ja delam. A taky v tom muzes utopit spoustu penez (nepropro, UL perovka, Polartec Alpha, merino - staci si vybrat :) )
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » úte bře 31, 2020 9:11

@Mawe: ty ponožky můžou klidně mít tlustej pohodlnej spodek a tenčí prodyšnej vršek. Mně to takhle vyhovuje do nízkejch gtx trekovek, skvěle to odvádí vlhkost, nohy se nepaří. Jen si každej musí najít to svoje..

@mitau:vidim to stejně :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod skutrjohny » úte bře 31, 2020 9:39

ja treba nedavno kupoval 2 trika z merina a nejake syntetiky, k tomu 2 mikiny (jedna z Polartec Alpha) a to bylo hned 8,5tis. v trapu :), ale oproti byvalemu obleceni, ktere to nahradi, jsem zasetril cca 400g a funguje to mnohem lepe.

jinak ja jsem hubeny, spise vytrvalostni typ, takze lehky batoh mi hodne pomaha. nejsem ale cistokrevny "chodec", mam to tak pul na pul. pobyt v prirode neni pro me jen ta cesta, ale i relax na miste, kde slozim hlavu, takze mam i vybavu, u ktere vahu neresim a obcas ji tahnu a tak zhresim. jmenovite: 2 druhy tezkych hamak, teple extra pohodlne lehatko, rychly komfortni varic a par dalsich drobnosti, ktere by pravoverny Ul turista netahl :)
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » úte bře 31, 2020 9:45

ja mluvila o kalhotech, ponozkach a tom triku.

mikiny, bundy, nepropro bych do toho zaradila asi bez mrknuti oka, ale fakt resite, kolik vazi spodky, ze na tehle se usetri 5g a ze tohle triko ma o jeden sev min a teda celych 15g dolu, kdyz to stejne mate porad na sobe?

jakoze - opravdu kupujete zakladni tricko s prihlidnutim k vaze?

ja teda mam trika o vaze 60 nebo 80g a fakt se nerozhoduju pri koupi o tom, jestli 20g je uz moc, proste mi to u trika neva, vnimam to spis tak ze "teplejsi" a " tensi", mozna zapremyslim pri baleni nahradniho trika ze vemu lehci ale fakt neresim pri nakupu zakladni vrstvy, pokud materialove a strihove splnuje, ze budu pomerovat na gramy. pokud to tak delate, tak me to fakt spis jen nenapadlo, ze to muze nekdo resit.

etheric
mam za to, ze ponozky s tou sitkou sou spis funkcni zalezitost, nez cilene UL ponozka. jakoze kdyz to kuoujes tak proto, ze ri vyhovuje funkce, ne proto, ze usetris 5g na prodysnejsi mrizce.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » úte bře 31, 2020 10:49

Nemam od UL vybavy duvod odchazet, myslim, ze ted uz to mam celkem vychytany a uz poslednich par roku neam duvod nic menit, pokud se neco neodporouci.

Ja za poslednich 10 let dal do vybavy taky pres 100 ale neni to jen prechod na UL ale obecne cokoliv, tedy i veci pred UL, nebo pokud se neco neosvedcilo, jsou v tom i boty a obleceni, cast uz je po smrti. Rok kdy jsem nejvice utracel za novou predevsim UL vybavu to bylo okolo 50. Ale v tech castkach je treba i expedicny strava a neco malo budou i veci mimo turistiku. Taky ve stejnem roce zimni vybava jako sneznice, boty, dvoje nesmeky atd.
Obecne si myslim ze prechod na UL me vysel tak 50-60 ono taky zalezi co clovek nahrazuje a co rovnou kupuje uz tomuto vyhovujici. Kolik toho nachodi vs zivotnost bot apod.

Hmotnost obleceni beru spis jako maw, proste hmotnost urcuje pouziti v ramci roku. Kalhoty pod 300 g (tedy cca 230 :) beru jako nutnost aby byly co nejmene teple a to jsem uz posledni dvoje kupoval v decathlonu a lidlu za par stovek. An zimu pak mam jedny okolo 450 g. Vse je umelina takze proste rychloschnouci z principu, pro me je spis dulezitejsi treba urcita elasticita.
Podobne treba spodky mam hmotnostne troje a beru dle okolnosti, ostatne stejne jako spacaky. U trik resim material. A kdyz hmotnost tak opet izolacne takze na zimu IB200 jinak vzdy to nejlehci a nejmin teple.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod fps » úte bře 31, 2020 12:35

Mawenzi píše:na.zahranici nemam fyzicku a nechci moc ohrozovat sebe ani kamarady

jestli zvládáš naše kopečky, tak není problém najít cca stejné i v Alpách, jen tam jsou ty kopečky na víc dni než ty u nás
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Treking