Light Backpacking - turistika nalehko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » pát říj 26, 2012 23:05

@deckardph: ty to furt nechapes ;-) Nejde o nejake prekonavani neceho, nekoho nebo sebe. Jde o to, ze batoh na zadech je nutne zlo a to zlo je treba minimalizovat. Cim lehci vybava, tim se jde lip. Takze nevylehcujem, abychom mohli tahat vic veci, ale snazime se dosahnout minimalni vahu a zaroven mit vsechno potrebne.

Taky nevim, proc z toho vyjimas hory a bivakovani tam. Osobne mi jde prave o tohle, u jednodenniho batohu na chozeni po CR je mi celkem jedno, jestli ma 6, 7 nebo 8 kilo. Zato v horach je rozdil mezi 17 a 15 kily sakra znat. Predpokladam, ze i ostatni resi predevsim vicedenni akce kde uz je vaha batohu znat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deckardph » pát říj 26, 2012 23:20

Majkku podle mě se ale nesnažíte o to tahat co nejlehčí bágl a přitom mít vše potřebné, ale o to tahat co nejmíň věcí a přitom si zachovat svůj komfort, ale podle mě cesta k co nejmenší zátěži vede právě přes omezení komfortu ...
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » pát říj 26, 2012 23:44

deckardph píše:Majkku podle mě se ale nesnažíte o to tahat co nejlehčí bágl a přitom mít vše potřebné, ale o to tahat co nejmíň věcí a přitom si zachovat svůj komfort, ale podle mě cesta k co nejmenší zátěži vede právě přes omezení komfortu ...

Fajn, na tom urcite neco je. Jenze kde je hranice mezi komfortem a potrebnosti? Rekl bych, ze je velmi individualni a navic jde vzdycky o kompromis. Kdyz vylehcim batoh, tak zvysim komfort noseni na ukor komfortu pri taboreni. Jenze i to spolu souvisi. Kdyz budu spat na komfortni nafukovacce, vyspim se lip a lip se mi pujde, nez kdybych spal na lehci alumatce. To same spacak, jidlo atd. Co je pro jednoho zbytecne je pro druheho nutnost.

Ono to fakt zalezi na kazdem. Kdybych chtel opravdu komfort, tak chodim od chaty k chate a nemusim tahat vybavu na spani venku, tolik jidla a dalsich veci a batoh by vazil polovinu. Jenze pro mne jsou chaty plne lidi znacne nekomfortni, a tak radej tu vybavu tahnu a uzivam si komfortu hor bez lidi.

Ja tvuj pohled chapu, ale kazdy neni asketa nebo dokonce masochista ;-) Dokonce chapu, ze ti dela dobre, kdyz s minimem zvladnes maximum, ale ver mi, ze se to s pribyvajicimi lety zmeni (u vetsiny lidi ;-)). Z tveho pohledu k horsimu, ale ja to vidim jinak. Jedu do hor kvuli nim a (uz) si nepotrebuju neco dokazovat. Proste tam chci byt a chci se nekam dostat a ze zkusenosti vim, co k tomu potrebuju a co ne. Takze se snazim to potrebne maximalne vylehcit a ne se toho uplne zbavit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Rembrandt » sob říj 27, 2012 0:24

No ono asi nemá cenu řešit jestli odlehčovat nebo ne, protože každý na to časem přijde, že je to celkem dobrá myšlenka a stejně k tomu nakonec přistoupí v rámci svých možností. Buď finančních, kdy zainvestuje do lehčích věcí anebo seběobětovacích kdy se rozhodne vzdát se určitého vybavení ve prospěch váhy.

Já kupříkladu ze začátku místo nože nosil nabroušený bajonet a ještě hezky na očích. (Aby každý viděl, že jsem frajer přežívající v té naší drsné divočině). A dneska si ten salám krájím obyčejnou rybičkou :mrgreen:
exitus acta probat
Uživatelský avatar
Rembrandt
nováček
nováček
 
Příspěvky: 168
Registrován: čtv zář 20, 2012 10:14
Bydliště: Ostrava

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod fps » sob říj 27, 2012 5:33

Rembrandt píše:Já kupříkladu ze začátku místo nože nosil nabroušený bajonet a ještě hezky na očích. (Aby každý viděl, že jsem frajer přežívající v té naší drsné divočině). A dneska si ten salám krájím obyčejnou rybičkou :mrgreen:

tak to jsme na tom v tomhle úplně stejně
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod wawrik » sob říj 27, 2012 6:34

deckardph píše:Majkku podle mě se ale nesnažíte o to tahat co nejlehčí bágl a přitom mít vše potřebné, ale o to tahat co nejmíň věcí a přitom si zachovat svůj komfort, ale podle mě cesta k co nejmenší zátěži vede právě přes omezení komfortu ...
Iste, len kde je hranica medzi zbytočným komfortom a úbohým prežívaním?

Áno, keď si zoberiem polkilový žďárák, ušetrím váhu, ale v zlom počasí si v ňom neuvarím. V kilovom stane áno, a na druhý deň pokračujem plný síl a užívam si trek. Pri okresaní výbavy na hranicu prežitia strávim významnú časť dňa tým, že si zabezpečujem to prežitie - musím chodiť blízko zdrojov pitnej vody, hľadať prírodné závetria na varenie alebo prespávanie, zbierať palivo na ohriatie atď. Pre niekoho je práve toto cieľ, ale nie pre všetkých :-)

Inak som rád, že sa tu formuje ultralight klika, človek sa aspoň môže niečomu priučiť. Len mi tu chýba viac praktických rád :-)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod grco » sob říj 27, 2012 6:52

Ja mam prakticku radu, kupujem si vsetko krajane a nemusim nosit velky noz :) Presiel som zo 154g na 50g :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod grco » sob říj 27, 2012 7:05

Inak ultralight nemusi znamenat mensi komfort. Ultralight je hlavne o tom poznat svoju vybavu, rozmyslat a nenosit zbytocnosti, ale naucit sa vyuzivat menej veci vo viac situaciach.

Napriklad, niekto moze nosit hrniec na varenie a cajnik a pohar na caj. Niekto si vezme len hrniec a v nom si uvari aj caj a rovno to z neho vypije. Stale ten caj ma, takze to nie je mensi komfort, ale ma jednu vec, namiesto troch. Samozrejme nemoze varit naraz caj aj jedlo, ale to nemoze aj tak, lebo nema 2 varice...

Alebo, ak si beriem perovu bundu na vecer, aby mi nebola zima, tak si ju mozem vziat aj do spacaku, tym padom, ten spacak nemusi byt taky teply (tazky), ako keby som tu bundu nemal.

Dalsi pekny priklad su rozne pristresky. Ked viem, ze sa nezaobidem bez trekovych paliciek, ze ich mam vzdy zo sebou, tak si mozem kupit taky pristresok, ktory sa da postavit pomocou paliciek a nepotrebuje samostatne tycky. Pretoze tycky su v tom momente vlastne zbytocnost, lebo ich pocas dna zbytocne taham v batohu a zas v noci su zbytocne nevyuzite palicky.

Kazdy ma nejaky svoj level komfortu v ktorom sa citi dobre, niekto potrebuje viac, niekto menej. Ultralight je viac o vzdelavani sa a praktickych skusenostiach, nie o asketizme. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » sob říj 27, 2012 8:27

Pánové,děkuji všem za názory a jsem rád,ze se tu rozjela pě kná debata.Ale byl bych rád kdyby téma zůstalo čisté a neresilo se tu jestli Ano nebo ne a co je vlastně správné.Je to pro lidi které to zajímá a chtějí si vyměňovat zkušenosti,věci okolo prosím deště jinde,ať je to tu přehledně.Díky :) .Abych taky něčím přispěl- nejdřív jsem nosil nůž multitool,pak normální větší svycarak a skončil jsem u 54mm Wengra který má jen cepelku, nůžky,pinzetu a paratko,váží asi 25g.Zjiistil jsem že větší nepotřebuju,nebudu lovit medvěda ani štípat dříví.A k vaření, vozim jen malý esus,v tom si jen zaliju instantní jídlo,pak v tom uvařím čaj a jeho zbytkem za pomoci lžíce oskrabu ocistim a dopiju:)
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod pripluv » sob říj 27, 2012 12:08

Po dlouhé době téma pro mě :) .
Minimalista jsem a odlehčování výbavy začalo před lety, kdy mi začala blbnout kyčel. Pravda, trampská léta, kdy mi na tři dny do lesa stačila deka, hrnek, nůž, lžíce a kostka masoxu jsou nenávratně pryč. Odlehčuji ale dvojím způsobem – minimalizováním výbavy (to už nemám kam jít :) ) a hledíc na gramy při pořizování nové (no, moc toho nepořizuju).
Na Korsice jsem měl batoh sbalený na tři týdny včetně kompletního jídla těžký 27 kg a to bylo moc. O dva roky později v Albánii jsem měl kompletní váhu včetně jídla a vody 14 kg. To je pohoda a batoh na zádech cítím až po dlouhém dni.

No, teď se přiznám, že jsem ještě pořádně nečetl celé vlákno, jdu na to mrknout :D

Když jedu na vodu, omezuju se jen množstvím věcí, abych se nacpal do padesátkového barelu. Kdysi jsem jezdil s třicítkou, ale ta loď to uveze, na hrbu to nikam moc netahám, tak co…
Trochu jiné to je u seakajaku, kde se nevejde barel a je třeba loďákovat, tam se dle typu lodě zase řeší množství :) .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod fps » pon říj 29, 2012 18:12

Tak jsem zvážil to co nesu na zádech, pro mě je váha taky dost zásadní věc, když mam na zádech okolo 10 kg, tak se mi chodí celí den úplně skvěle, ale jak to je už přes 15 kg, tak to už mě stojí dost sil, a nenachodím toho zdaleka tolik, jenom podotknu že jsem turista ne horolezec

Batoh Osprey Kestrel 58l M/L - 1720g
Stan pro jednoho MSR Hubba - 1434g
Spacák Sir Joseph Koteka 500, 200cm s obalem - 933g
Samonafukovačka Therm-A-Rest Prolite Large s obalem - 652g
Vařič s nádobou Jetboil Flash PCS + kartuše 100g + lžíce Jetboil - 611g
Sanosil - 100g
Křesadlo Primus Ignition Steel L - 64g
Telefon Samsung B2710 Xcover 271 s turistickou navigaci - 121g
Videokamera - 416g
Náhradní baterie do telefonu a do čelovky - 77g
Multinástroje Leatherman Wave - 242g
Brýle sluneční Julbo Explorer Spectron 4 s pouzdrem - 114g
Čelovka Fenix HL21 + baterie - 88g
Mapa + vodotěsný obal + buzola - 158g
Klíče od domu - 68g
Peněženka + doklady + peníze - 70g
Imodium a Ibuprofein - 30g

celkově to je 6898g, + voda, většinou nesu tak cca 1000g když je okolo vody dost, + jídlo 600g na den = 8500g
tady by se dala ušetřit váha na batohu, 58l je dost velký objem, a skoro vždy ho komresuji pásky, pouze když v něm mam bundu Polartec Classic 200 a membránovku tak se 58l hodí, ale to moc často není, taky bych časem mohl koupit samonafukovačku Therm-A-Rest NeoAir XLite Large, a pak taky vařič a nádobu Jetboil Sol-Titanium, celkově by se váha mohla snížit z 8500g na cca 7800g, ale to už bych řekl je skoro nepodstatné?

když se teplota blíží k nule, tak mam ještě sebou v batohu

Spodky Devold Active XXL - 271g
Ponožky na spaní Warmpeace XL - 74g
Kuklu Direct Alpine L - 53g
Tilak Serak XXL (někdy v batohu, někdy na sobě) - 347g
Rukavice Mammut Expert Pro Glove 2-in-1 (někdy v batohu, někdy na rukách) - 256g
celkově to je 9501g

když už je pod nulou, tak mam ještě sebou v batohu, někdy na sobě
Vestu Humi - Polartec Classic 200 XL - 405g
celkově to je 9906g

a když už je hodně pod nulou, tak mam ještě sebou v batohu, někdy na sobě
Bundu High Point Interior Pro - Polartec Classic 200 XL - 581g
celkově to je 10487g

místo Polartec Classic 200 by se dal pořídit lehčí a skladnější péřový svetr, taky jsem uvažoval nad Sir Joseph Kotekou vestou, nebo nad Sir Joseph Apron, ale jelikož jsem turista, tak Polartec Classic 200 používám i při chození, a to dost často i celí den, to by péřový svetr těžko zvládal, ani by tak nehřál kdybych na něm měl membránovku, a ještě batoh, loft peří by byl pryč
Naposledy upravil fps dne úte říj 30, 2012 23:28, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod hlp3 » pon říj 29, 2012 20:08

Koukám, že fps má ve svém seznamu pár kousků výbavy, o kterých by se dalo přemýšlet a tak se zrovna zeptám...

Jak se chová ten spacák Sir Joseph Koteka 500, 200cm s obalem - 933g ve vlhkém prostředí, pokud se o něj člověk nechce příliš moc starat? Pokud bych vyrazil na pár měsíců ven, byla by možnost ho větrat tak 1x týdně a to v neděli...

Doposud jsem měl vždy pouze syntetiku a nyní mám po Polarguardu 3D materiál Primaloft, což mě do vlhkého prostředí připadá jako nejlepší volba a jelikož se syntetika opotřebovává rychleji než peří, pořídil jsem si spacák zimní, u kterého je předpoklad, že po půl roce používání z něho bude spacák letní...


Jo a na klíče jsem ve svém seznamu úplně zapomněl...

Nechal jsem si udělat u zámečníka speciální klíče na turistiku, to jest jen 3 klíče které jsou potřeba k tomu, abych se dostal domů.

Klíče jsou vyrobeny ze slitiny hliníku (dělají se i klíče ze slitiny mosazi, ale tu nebrat je těžká) + titanová karabinka + klíč od zámečku ke stanu + přívěšek pro štěstí. Celková váha klíčů je skvělých 19,65 gramů.

Pro srovnání klasická verze mých klíčů má 65,55 gramů...
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Vachon » pon říj 29, 2012 20:16

Tak ty klíče, to už je slušnej level...
Co nechat klíč u sousedky, ušetříš ještě víc?
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod hlp3 » pon říj 29, 2012 20:23

No téma se jmenuje Light Backpacking a když jsem viděl, že někteří borci si zkracují i kartáček na zuby a strhávají nášivky, tak klíče je jednodušší tip a rozhodně se na něm ušetří více gramů, jak na kartáčku a nebo nášivkách...
Naposledy upravil mike dne pon říj 29, 2012 20:25, celkově upraveno 2
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Vachon » pon říj 29, 2012 20:24

Seříznutej kartáček je normálka, ne? :twisted:
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod hlp3 » pon říj 29, 2012 20:26

Aha, tak ušetřený gram na kartáčku ano a desítky gramů na klíčích ne? :-)
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Vachon » pon říj 29, 2012 20:29

Nejež se, nehádám se :-)
Jen že kartáček u sousedky nechat nemůžeš :-D

(jinak se mi ten nápad s klíčem líbil)
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » pon říj 29, 2012 20:33

Koukam, ze jsem zatim nedosahl ani prvni urovne vylehcovani :twisted: Nejenze nosim mosazne klice a neseriznuty kartacek, ale dokonce nemam doma ani vahu :oops: Asi bych s tim mel neco delat... ;-)

Klice jsem malem kompletne vylehcil v lete pri odletu do hor. Zapomnel jsem je po bezpecnostni kontrole v takove te vanicce. Bezpecacka mi je prinesla az skoro ke gate, cimz mne velmi potesila i sokovala zaroven.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod oodoow » pon říj 29, 2012 20:53

mě by zajímalo, jestli je ten přívěšek pro štěstí taky z titanu :twisted:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod hlp3 » pon říj 29, 2012 20:58

No přívěšek je z Indie a je zřejmě mosazný...
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » pon říj 29, 2012 21:15

Therm-A-Rest NeoAir XLite vypada velmi lakave, nejen usetreni na vaze, ale i misto v batohu a pokud se nepletu, tak i zvyseni komfortu spani - no co si vic prat :) (mozna nizsi cenu :D)

Ten uriznuty kartacek bych chapal, ne kvuli vaze, ale aby se furt nekde nepletl a nevzpricoval :) A na funkci to nema vliv :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Vachon » pon říj 29, 2012 21:47

Kápnuls na to. Mám takovou krabičku s kartáčkem, mýdlem, sirkami, opalovacím krémem, léky a podobnými drobnostmi a do ní se mi prostě kartáček v plné délce nevejde. Tak proto...
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod fps » pon říj 29, 2012 22:58

hlp3 píše:Jak se chová ten spacák Sir Joseph Koteka 500, 200cm s obalem - 933g ve vlhkém prostředí, pokud se o něj člověk nechce příliš moc starat? Pokud bych vyrazil na pár měsíců ven, byla by možnost ho větrat tak 1x týdně a to v neděli...

já Koteku použil vždy jenom na pár noci, při tom problém nebyl, Koteku zabalím do igelitového pytle aby se k ni nedostala žádná vlhkost, ale to se musí balit každý péřák, na pár měsíců s Kotekou asi nikdy nevyrazím, ale třeba se tady někdo takový nachází kdo používal Koteku několik měsíců?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Rembrandt » pon říj 29, 2012 23:40

hlp3 píše:Jak se chová ten spacák Sir Joseph Koteka 500, 200cm s obalem - 933g ve vlhkém prostředí, pokud se o něj člověk nechce příliš moc starat?


zkus jako prevenci využívat rozdílu mezi vnější a vnitřní teplotou. takhle:
1. Vcucnete do spacáku vnější vzduch. Například rozhodíte ruce a nohy, aby se zvětšil jeho objem.
2. Necháte vzduch zahřát. To je skoro okamžitě. Nedýchejte do něj!
3. Pokud jsou nějaká místa vevnitř vlhčí, můžete je načechrávat.
4. Po pár minutách vzduch vyfouknete. Nejspíš stažením spacáku do co nejmenšího objemu.
5. A znova.
Mokrý spacák nevysušíš ani omylem, je to jen každodenní prevence udělat pár cyklů.

celý článek zde
exitus acta probat
Uživatelský avatar
Rembrandt
nováček
nováček
 
Příspěvky: 168
Registrován: čtv zář 20, 2012 10:14
Bydliště: Ostrava

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » úte říj 30, 2012 7:35

Klíče si beru jen dva-od vchodu a od bytu,ale jsou bezpečnostní a nedělají se v hliníku :),ostatní nechávám doma.Peněženku neberu,jen nezbytné doklady a papírové peníze v ziploc sáčku,mincí jen minimum.
Naposledy upravil deu dne úte říj 30, 2012 19:33, celkově upraveno 1
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod zoul » úte říj 30, 2012 8:23

Rembrandt píše:Mokrý spacák nevysušíš ani omylem, je to jen každodenní prevence udělat pár cyklů.


Pokud občas vykoukne slunce, vysušíš spacák docela dobře. Třeba když jsme byli před měsícem v Javorníkách a spali ve žďáráku, bylo hodně vlhko (zarosená a mlhavá podzimní rána) a spacáky docela navlhly. Přes den ale bylo hezky, takže nebyl problém je vysušit. (Dá rozum, že pokud je spacák komplet mokrý, máš smůlu, ale to už by člověk musel udělat nějakou velkou kravinu.)
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » úte říj 30, 2012 17:21

@deu: jj, s mincema je problem. Zvlast kdyz jde clovek na zacatku cesty nakoupit zasoby v zemi, kde se plati Eury... Jinak ja penezenku nosim a v ni veskere doklady i penize. Prijde mi to bezpecnejsi, nez to mit rozstrkane nekde po sackach a zas tolik nevazi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » úte říj 30, 2012 19:37

Schválně jsem převážil prázdnou peněženku - 75g,to moc není ,ale sáček váží 1-2g a je vodotěsný,pro mě jasná výhoda :D
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Vachon » úte říj 30, 2012 19:55

Já mám na tohle takové malé vodotěsné pouzdro, je pevnější než pytlík, i když těžší (ale míň než peněženka), takže jsou peníze, doklady, pojištění apod. v bezpečí, nevysypou se, můžu ho i zavěsit na krk.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » úte říj 30, 2012 21:30

Docela zajímavé počtení v angličtině na téma "stupid light" a elitařství UL komunity v americe aneb ne vždy je ta nejlehčí výbava přínosem.
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Treking