Light Backpacking - turistika nalehko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » stř čer 7, 2017 5:40

No jo, ale Ty bys, vycházeje z Lidlu, šáh do kapsy, zmáčkl tlačítko, ozvalo by se pípnutí a mohl by sis zvážit batoh...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » stř čer 7, 2017 6:55

Navíc koukám, že zejtra to vypukne:

http://www.lidl.cz/cs/nabidka.htm?id=1168
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » stř čer 7, 2017 19:02

:roll: to zas bude na zastavce pred Lidlem nablito... Libi se mi graficke znazorneni teplotniho rozsahu spacaku. Komfort az limit 3.6 stupne je stejne siroky jako limit az extrem 11.2 stupne :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod booze » čtv čer 8, 2017 6:39

mike píše:Co vy na to? Mate neco podobneho? Ma to pro vas vyznam z hlediska tematu vlakna? ....Si rikam, ze za nejakych 350 Kc by to mohla byt pekna hracka :)

Dobra vec, kterou pouzijes 2-3x za rok. Nemam, ale pred nekolika lety jsem si ji pujcil a zustala mi doma. Majitel si ani nevsiml, ze ji nema. Tak je to uzitecna a nepostradatelna vec. :lol: Nejvetsi vyznam ma u me v tematu vcely :wink: A ano za 350,- je to hracka. :D
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod wawrik » čtv čer 8, 2017 7:41

booze píše:Dobra vec, kterou pouzijes 2-3x za rok... Majitel si ani nevsiml, ze ji nema. Tak je to uzitecna a nepostradatelna vec. :lol:
No neviem... Podľa mňa je to vec z rovnakej kategórie ako anemometer alebo hodinky s meraním výškových kumulatívov... Stačí ti to použiť párkrát, kým sa naučíš odhadovať hodnoty a čo to s tebou robí. Potom to už nepotrebuješ, ale len preto, že to svoju prácu už urobilo.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod booze » čtv čer 8, 2017 14:06

Jaky anemometr si nakonec poridil?
Ja vazeni batohu do hor asi ani nepotrebuju, beru porad +- to stejne. Tak nejak ani nepotrebuju uz nic mit vic vychytane/odlehcene.
Posledni dobou bych ocenil kvalitni kristalovou koulu, abych spravne odhadl vyvoj pocasi. :D
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » čtv čer 8, 2017 16:44

wawrik píše:Podľa mňa je to vec z rovnakej kategórie ako anemometer alebo hodinky s meraním výškových kumulatívov... Stačí ti to použiť párkrát, kým sa naučíš odhadovať hodnoty a čo to s tebou robí. Potom to už nepotrebuješ...

Hodinky jsem nepochopil. Mam takove uz 15 let a pouzivam je porad mj. prave kvuli kumulativni vysce. Odhady ve slozitejsim terenu s opakovanym stoupanim a klesanim moc nefunguji. Paradoxne se prevyseni lip odhaduje v horach, v terenu ceskeho typu (30 - 40 km pres X kopcu) je to tezke a i servery s mapovymi podklady se klidne seknou o 10 %, clovek bez mapy klidne o 30 - 50 %.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod wawrik » čtv čer 8, 2017 17:28

booze píše:Jaky anemometr si nakonec poridil?
Nejaký čínsky OEM za tuším 6 peňazí. Akurát minulý týždeň som to porovnával s kamarátkiným, čo používa na paraglajdových kurzoch a má tuším aj nejaký certifikát. Rozdiely pre moje účely nepodstatné.

Bohužiaľ ten čínsky meria len do 90 km/h, som myslel, že to bude stačiť, ale nestačí.

BTW, v dnešnej dobe už problémy s predpoveďou počasia fakt na 2-3 dni nemám problém.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod booze » pát čer 9, 2017 12:41

A ten anemometr mas jen pro zabavu abys vedel jak fouka nebo k nejakemu dulezitejsimu pouziti. Dost nechapu vyznam vyuziti pri turistice.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod wawrik » pát čer 9, 2017 13:03

Nič dôležité, len aby som mal odhad. Inak sa bežne seknem aj o tretinu, takto viem, pri akej predpovedi ma vietor ešte srať nemusí a kedy si už musím dať bacha. Obzvlášť v zime kvôli mojim citlivým paprčiam. Aj ma zaujímalo, či tie víchrice, čo ma kedysi chytili v Nepále, ozaj mohli mať 100-150 km/h, čo som tipoval.

A chcel som to aj na paraglajd, ale krídlo som nevytiahol už rok a pol, tak to je skôr virtuálny dôvod, aby som si tú šesťeurovú investíciu ospravedlnil :-)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod booze » pát čer 9, 2017 13:31

Prave diky PG jsem mel celkem dobry odhad vetru do 20km/h. Taky bych rad vedel kolik fouka, kdyz me nekde na hrebenu chytne fucak, ze nemuzu ani chodit. To se pak vetsinou dodatecne podivam na meteo.
wawrik píše:krídlo som nevytiahol už rok a pol

Ja jsem ho uz i prodal. :lol: a lepsi to nebude. :D
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod wawrik » pát čer 9, 2017 13:36

booze píše:To se pak vetsinou dodatecne podivam na meteo.
To práve dosť nefunguje. Celý kopec môže mať dajmetomu 50-60 km/h, ako predpovedali a ako aj ukazuje blízka meteobúdka, ale náveterná hrana nad najvyšším sedlom (asi 300-metrový hrebeň) je mimo stupnice, čiže 90+ km/h. A na vrchole zasa 50-60.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod booze » pát čer 9, 2017 14:27

To je pravda v takovem pripade se hodi, ale zas si nedokazu predstavit jak ho lovim z batohu, kdyz me vitr vali po zemi, jak kus papiru :D
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod wawrik » pát čer 9, 2017 14:31

V 90 km/h sa ešte s odretými ušami ísť dá. Anemometer mám v hornom veku hneď za hlavou, takže sa len niekde opriem alebo čupnem a naslepo si ho vyberiem bez skladania báglu. A pritom dúfam, že mi nevyfúkne tyčinky z veka :D
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » pát čer 9, 2017 19:16

Teda pravdou je, ze pri tak silnem vetru bych se staral o anemometer jako jednu z poslednych veci :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34


Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod infrastellar » pát čer 16, 2017 8:52

budo píše:To mne nenapadlo. Dik za tip. Zvazim.

Mas zkusenosti se spanim deti v hamace?



S detmi chodime uz 2 rok s hamakami.
Kazdy ma vo svojom batohu hamak + maly tarp + moskytieru + zateplenie

Obrázek

par udajov:
Hamaka 240g, zavesenie 70g, celta 165g - asymetricky zaveseny ultralight tarp (nevhodny do dazda s vetrom), moskytiera 145g, zateplenie 1kg /do 5 stupnov celzia/

spolu 1620g komplet

Pokial hrozia burky, v predpovedi je dazd, beriem namiesto malych velke tarpy 4x3m 2ks. 1 tarp ma 435g. Zvesim ich na jeden par stromov, mna a manzelku tiez na jeden par stromov, pod jeden tarp takto:
Obrázek

Da sa to uplne uzavriet, cize moze kludne liat aj vodorovne.
infrastellar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: pon led 12, 2009 20:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » pát čer 16, 2017 9:14

Hm jak vidim ty fotky, hned me boli zada :) No nikdy jsme v tom nespal :)
Opravdu se to v tak velke skupine vyplati nez mit jeden vetsi UL stan? :) Kdyz ty vahy sectu... Nemusi se pak hledat narocneji vhodne misto, resit pocasi, nejspis i ta stavba by musela byt rychlejsi.
Jednu dobu jsem zkousel tarp vazany mezi stromy, ale rychle me to prestalo bavit, kvuli hledani vhodneho mista :) Ted mi s tarpem staci najit rovny placek tak 2m ctverecni a spokojen :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod infrastellar » pát čer 16, 2017 9:27

Niesom si isty, ci najst rovny flek pre 4 osoby je jednoduchsie ako 4 stromy, niekde v lese. Prave naopak, nerovnosti na zemi nemusia trapit. Ja stany nemusim, nemam to rad, zavriet sa dnu. Spolocne sa travi cas lepsie pod tarpom, prave tym, ze sa tam nemusis uplne zavriet, nemusis sa vyzuvat, nepada na teba kondenz, rano nic necistis. Moja skusenost je, ze oproti stanu je to rychlejsie zbalitelne. Na zdarak a karimatku to samozrejme nema :). Ale ked leje, stale sme vonku, iba pod strechou.

Ale ano, hamaky niesu pre kazdeho, a jeden tarp 4x3m pre jednu rodinku bude stacit. Stromy netreba, da sa to postavit na turistice palice, alebo daroch z lesa. Od kosodreviny vyssie radsej klasika na karimatke :)
infrastellar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: pon led 12, 2009 20:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » pát čer 16, 2017 9:30

Mne uz taky parkrat napadla otazka, jak muze v hamace spat clovek, ktery je zvykly spat na brise a na bocich, ale ne na zadech. Byt celou noc zkriveny v techto polohach by me asi zabilo, urcite ale neumoznilo se vyspat.

@infrastellar: Jak hledas to vhodne misto nekde v hustejsich jehlicnatych lesich (fakt me to zajima)? Ja tam mam problewm projit pesky, ne to jeste najit misto na hamaku, nedejboze tarp. Zrovna tam se misto na spani pod malym tarpem asi hleda lip.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod infrastellar » pát čer 16, 2017 9:34

apuka píše:Mne uz taky parkrat napadla otazka, jak muze v hamace spat clovek, ktery je zvykly spat na brise a na bocich, ale ne na zadech. Byt celou noc zkriveny v techto polohach by me asi zabilo, urcite ale neumoznilo se vyspat.

@infrastellar: Jak hledas to vhodne misto nekde v hustejsich jehlicnatych lesich (fakt me to zajima)? Ja tam mam problewm projit pesky, ne to jeste najit misto na hamaku, nedejboze tarp. Zrovna tam se misto na spani pod malym tarpem asi hleda lip.


Vhodne miesto nekde v hustejsich jehlicnatych lesich na zavesenie hamaky nehladam. Rovnako ho nehladam na dlhej piesocnatej plazi Copacabana, ani na zamrznutych planach sibirskej planiny. Takze vhodnu vystroj usposobim vybranej lokalite. Podla mna je to uzasna vec, ze clovek si moze vybrat co chce robit a nemusi si dopredu vymyslat preco a kde sa nieco neda :)
infrastellar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: pon led 12, 2009 20:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » pát čer 16, 2017 9:39

Je fakt, ze pro hamaku se to misto asi hleda lepe, preci jen tarp mezi stromy, to jsou dva pozadavky, vhodne dva stromy a rovne misto mezi nimi. To je fakt asi slepa ulicka :)
Kor kdyz uz clovek ma ten system vychytany a dle fotek asi muzou byt ty stromy celkem daleko od sebe.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod infrastellar » pát čer 16, 2017 9:50

scinkk píše:Je fakt, ze pro hamaku se to misto asi hleda lepe, preci jen tarp mezi stromy, to jsou dva pozadavky, vhodne dva stromy a rovne misto mezi nimi. To je fakt asi slepa ulicka :)
Kor kdyz uz clovek ma ten system vychytany a dle fotek asi muzou byt ty stromy celkem daleko od sebe.


tak rad by som si pozrel, ako tu rozklada niekto stan :)
Obrázek
infrastellar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: pon led 12, 2009 20:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod PaKo » pát čer 16, 2017 9:57

Trošku soudnosti mistře. Jakožto hamakář reaguji podobně jako ty - tzn, že s hamakou nejdu do pouště, nebo neplánuji spát na holém hřebeni hor. Ale stejně tak je to opačně. Postuješ tu fotku ve svahu, kde se dá pověsit v pohodě hamaka, ale postavit stan těžko. Člověk co chodí se stanem / tarpem ale těžko bude plánovat na podobném místě přespávat, stejně jako ty s hamakou na louce, nemyslíš?
PaKo
 

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod infrastellar » pát čer 16, 2017 10:02

PaKo píše:Trošku soudnosti mistře. Jakožto hamakář reaguji podobně jako ty - tzn, že s hamakou nejdu do pouště, nebo neplánuji spát na holém hřebeni hor. Ale stejně tak je to opačně. Postuješ tu fotku ve svahu, kde se dá pověsit v pohodě hamaka, ale postavit stan těžko. Člověk co chodí se stanem / tarpem ale těžko bude plánovat na podobném místě přespávat, stejně jako ty s hamakou na louce, nemyslíš?


Jasne, presne o tom som tu niekde pisal, mas pravdu samorzejme. Toto bola iba mala provokacia.
infrastellar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: pon led 12, 2009 20:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod budo » pát čer 16, 2017 10:09

pěkné fotky
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » pát čer 16, 2017 10:45

No zrovna v tom svahu by se mi nejak nechtelo spat v nicem :) ale chapu :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod booze » pát čer 16, 2017 11:25

scinkk píše:Hm jak vidim ty fotky, hned me boli zada
apuka píše:Mne uz taky parkrat napadla otazka, jak muze v hamace spat clovek, ktery je zvykly spat na brise a na bocich, ale ne na zadech. Byt celou noc zkriveny v techto polohach by me asi zabilo, urcite ale neumoznilo se vyspat.

Me by to taky zajimalo mel jsem hamaku pujcenou a nikdy jsem se v tom poradne nevyspal. Priznavam, ze to byla noname hamaka a jsem dost dlato ji perfektne nastavit mezi dva stromy. Kdyz jsem se v noci otocil na bok, tak jsem citil chlad od zmackleho spacaku o stenu hamaky. Hamaka se nepatrne houpala a ja jsem se porad budil. Jak to resis? Nebo ta DD hamaka je vychytana a podobne zverstva se nedeji?

Vic fotek a houst. :smt023 :supz:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod infrastellar » pát čer 16, 2017 12:55

Tak DD hamaka vychytana vobec nieje. Chapem ze je to cenovo a dostupne vstupna brana do sveta hamak, ale ja by som si to nikdy nekupil z nasledovnych dovodov.

1. rozmer ... DD maju 270cm na dlzku, co je zalostne malo. Vyvinuty jedinec cca 180cm by mal mat hamaku 330cm dlhu. Ja si robim 335-340 cm dlhe, aj pre deti, aby boli pouzitelne aj pre dospelych.
2. material/vaha ... nepaci sa mi ten ich material, to priamo suvisi aj s vahou ich vyrobkov. Az budem chciet lezat v igelite, kupim si adekvatne dlhy z aliexpresu za polovicne ceny

Dlzka hamaky priamo suvisi s pohodlim. Cim je dlhsia, tym vodorovnejsie si mozes do nej lahnut pri diagonalnom ulozeni. Mnohi si myslia, ze tam v tom lezis na chrbte ako banan, ale to vobec nieje pravda. Lahnes si diagonalne, lezis skoro rovno, a ja osobne spavam na boku.

Na hamaku sa da dat tzv. ridgeline, co zabezpeci rovnake zavesenie hamaky v kazdej situacii, aj pri roznej vzdialenosti stromov. Jednoducho drzi konce hamaky stale v rovnakej vzdialenosti.

Je to ta snura na ktorej je zavesene cierne vrecko :
Obrázek

Jednemu kamaratovi som ten hamak pozical na noc, stale nadaval, bohoval, aj sa vytrepal. Nieje to pre kazdeho :D

Ja sa na zemi na karimatke prehadzujem vzdy celu noc, pretoze ma vzdy volaco tlaci. Toto mi tu proste odpada a vyspim sa lepsie.
Obrázek

Obrázek
infrastellar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: pon led 12, 2009 20:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod infrastellar » pát čer 16, 2017 13:07

ked si rodina vyrazi ...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
infrastellar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: pon led 12, 2009 20:27

PředchozíDalší

Zpět na Treking