Light Backpacking - turistika nalehko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod infrastellar » stř dub 4, 2018 8:40

Myslim, ze Arc Haul nerobia teraz z dyneemy, pisu gridstop fabric, vypada to na nieco podobne ako ULA batohy.

Samozrejme, ak domaci borci vravia, ze to nic nevydrzi, tak nekupovat. Mal som pomerne kratky kontakt s tym batohom a jeho majitel nebol zrovna nejaky hiker, skor camper :D
infrastellar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: pon led 12, 2009 20:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod slezacekm » stř dub 4, 2018 16:55

mike píše:Jsem zvykly v te spodni kapse vika celovku a hlavne nahradni baterky do ni. Kdyz zacne dochazet nebo dokonce prestane svitit, coz muze byt v zime zalezitost par sekund, dokazu tam sahnout i poslepu a baterku vymenim.

Já mám čelovku rovnou v té horní kapse, tudíž k tomuto tu vnitřní kapsu nepoužívám.

mike píše:Zajimave, u Ultrahike 60 je to stejne a problem neni. Mozna je material poddajnejsi?

To bude asi ono, ten materiál je vážně dost tuhý. Na Ultrahiku 60 je nějaká stahovací tkanice na rozhraní mezi tělem batohu a tenčí tkaninou na zakrytí válce? na té tenké tkanině předpokládám je (když je i na AK37).

mike píše:Kdyz to tam nasijes, tak porusis vodeodolnost, ne?

Pokud bych tam chtěl to stahování komínu, udělám akorát tunýlek v té tenčí látce, tím pádem vůbec nezasahuji do tvrdé voděodolné látky. Když bych chtěl popruh na lano, nna čelní stranu našiju poutko a v něm samici přezky (je až nahoře u okraje, tudíž bude překryta vrchlíkem) a na zadní stranu našiju popruh (tady bude porušena voděodolnost). Uvažoval jsem i o nějakém "zalepení švů" něčím, čím jsem podplepoval švy tarpu.
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » stř dub 4, 2018 17:14

slezacekm píše:Já mám čelovku rovnou v té horní kapse, tudíž k tomuto tu vnitřní kapsu nepoužívám.

Kdyz ja do te horni kapsy casto saham a bojim se, ze by mohla vypadnout. Mam tam mapu a GPS. O GPS jsem takhle uz jednou prisel, pri zastavce jsem kapsu nedopnul. Vratila se mi, ale ztratit takhle celovku by mohl byt pruser.

slezacekm píše:Na Ultrahiku 60 je nějaká stahovací tkanice na rozhraní mezi tělem batohu a tenčí tkaninou na zakrytí válce? na té tenké tkanině předpokládám je (když je i na AK37).

Neni, je to stejne, jak pises u AK37.

slezacekm píše:Uvažoval jsem i o nějakém "zalepení švů" něčím, čím jsem podplepoval švy tarpu.

Nechal jsem si spravit stary Ultrahike, co se mi pri prani rozpadnul. Normalne ty puvodne lepene svy prosit a pak pretrit necim takovym. Jeste jsem nezkousel, jestli to protece nebo ne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod slezacekm » stř dub 4, 2018 18:00

mike píše:Kdyz ja do te horni kapsy casto saham a bojim se, ze by mohla vypadnout. Mam tam mapu a GPS. O GPS jsem takhle uz jednou prisel, pri zastavce jsem kapsu nedopnul. Vratila se mi, ale ztratit takhle celovku by mohl byt pruser.

V tomto mám výhodu, moc do ní nelezu. Nicméně nechápu, proč neudělali i tu vnitřní, když už tam příprava byla.

mike píše:Nechal jsem si spravit stary Ultrahike, co se mi pri prani rozpadnul. Normalne ty puvodne lepene svy prosit a pak pretrit necim takovym. Jeste jsem nezkousel, jestli to protece nebo ne.

To exponované místo bude fakt dost maličké, zatřít by mělo jít v pohodě.

Ty bereš předpokládám AK37 s rolltopem?
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » stř dub 4, 2018 18:04

Jj, bez rolltopu uz neni. Jsem zvedav na to, jestli s nim budu vychazet.

Vnitrni kapsu mozna necham dodelat. Jestli bude stacit prisit nebo prilepit zip, uvidim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod slezacekm » stř dub 4, 2018 18:17

Ja jsem mel posledni?
ty bys kdyztak mel nekoho kdo by si s tim vedel rady?
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » stř dub 4, 2018 18:26

U vyrobce jeste asi je, ale Peter uz nema.

Mozna jo, je tu takova opravna, kde mi dokazali prosit i kuzi na botach a spravit ten Ultrahike, coz nebyla zadna sranda. Ale nejdriv to musim videt, jestli to ma vubec cenu a jestli by to necemu nevadilo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod budo » stř dub 4, 2018 21:23

Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod aksam » stř dub 4, 2018 22:03

Budo domácí výroba?
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mitau » stř dub 4, 2018 22:23

aksam: Podle me je to ULA Catalyst - akorat misto standartniho secveknuti horniho uzaveru za bocni presky je to zavrene jako klasicky lodak, mozna kvuli maximalni kapacite? Muzes videt ty bocni popruhy sepnute dohromady upreostred tam, kde konci sitovinova predni kapsa.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod budo » stř dub 4, 2018 22:23

aksam: kdepak :D
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod aksam » čtv dub 5, 2018 7:35

Jsem z fotky nepoznal :), jinak měl jsem včera na zádech Gregory Optic 58 v L velikosti. Se zátěží cca 12 kg se jevil na zádech hodně pohodlně, kdybych nutně potřeboval nový batoh, vzal bych ho.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Pierre111 » čtv dub 5, 2018 8:56

Díky za typy, jsou to zajímavý batohy.

budo: pěkný ranec, kolik to má objem a jakou jsi v tom měl váhu ?

Když jsem se nad tím zamyslel a trochu se podíval, tak bych upravil a trochu rozvedl požadavky.
Potřebuju batoh řekněme na 14ti denní tůru, kde po cestě budu moct doplnit jídlo (někde si ho nechám nebo něco dokoupím). Takže není nutné mít jídlo na celých řekněmě alespon 14 dní. Spaní venku, takže spacák karimatka. Půjdu i do vyšších výšek, kde bude zima, takže se stanem, spacák bude péřák, karimatka nafukovačka plné délky. Jelikož pujdeme třeba i po ledovci, tak mačky, cepín, sedák, nějaký matroš a lano do dvojice.

Batoh ideálně nepromokavý (není nezbytné), hydrovak ( není nezbytné, kdyžtak nahradím flaškou s brčkem na ramením popruhu), úchyty na materiál (cepín, hole), ideálně boční kapsy a přední kapsa na zip nebo aspon elastická (abych nemusel lézt do hlavní komory pro každou blbost mikina šustákovka, čepice), konstrukce by měla být pevně vystužená ideálně duralové profily. Nosnost tak možná i 20kg :(, těžko ted odhadovat, musím výbavu zvážit. Trochu mám obavy zda ty ultralehké batohy zvládnou takové zatížení a ponesou se pohodlně. Objem tak 60-70l víc ne, snaha bude to spíš srazit ještě níž a netahat blbosti. Čím lehčí batoh tím lepší, ale je taky podstatná nějaká odolnost. Tak co je to reálné nebo je někde chyba ? :) Případně nějaké doporučení ? Díky.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod budo » čtv dub 5, 2018 10:55

Batoh váží 0,9kg a doporučená max. nálož je 15kg.
Udávaný objem je 56 litrů.
Na fotce je nacpaný kabátama a bundama, které jsem sebral z věšáků. Celkem vážil batoh 12kg. A seděl pohodlně.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » čtv dub 5, 2018 16:35

@Pierre111: pozadavky realne jsou, ale jestli je realne sehnat takovy batoh, netusim. Myslim, ze potrebujes spis 70, nez 60 litru. Takhle vypadal muj Ultrahike 60 na zacatku VHT akce planovane na 10 - 12 dni s doplnenim jidla uprostred. Stan nemam, pouzivam zdarak a stan by se mi tam uz nevesel, Ani lano.
ultrahike.jpg

Batoh mel tak 16 - 17 kilo a alumatku jsem bral jen proto, ze jsem mel novou nafukovacku a pro jistotu jsem pod ni chtel podlozku. Ted uz ji nenosim.

Osobne bych asi s vybavou, co pises, vzal Crux AK70. AK57 je bracha meho Ultrahiku a do nej by se to neveslo. AK70 je staveny na vetsi vahy, tech 20 kilo by mel v pohode dat, ale chybi mu ty kapsy, co chces. Osobne si ale myslim, ze chtit zaroven vnejsi kapsy a vyssi odolnost si odporuje. Ty sitove kapsy na Ultrahiku jsem za par let prodrel prave pri takovych VHT akcich. A to prevazne jen chodim, lezu jen kratke useky, kde je to nezbytne nutne. Muj strop je PD+. Stejne se obcas o skalu nekde otru a kapsy trpi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod fps » čtv dub 5, 2018 17:35

aksam píše:jinak měl jsem včera na zádech Gregory Optic 58 v L velikosti. Se zátěží cca 12 kg se jevil na zádech hodně pohodlně, kdybych nutně potřeboval nový batoh, vzal bych ho.

tak to já dneska zkoušel Gregory Optic 48 velikost L, u mě je to praktici bezchybný batoh, má i lépe vyřešeno upevnění víka než Osprey Exos, má vzadu normální stahovací popruhy, měl jsem ale co dělat abych odolal ho nekoupil jak moc dobře se mi jevil, velikost u Gregory Optic 48 velikost L mi připadá stejná jako u Osprey Exos 48 velikost L který používám v současnosti, jsou to hodně podobný batohy, tedy až na tu nejnovější verzi 3 u Osprey Exos, u nejnovější verze se hodně nepovedl bederák, tedy spíš žádný pořádný bederák už nemá
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » čtv dub 5, 2018 18:21

Nevypada vubec spatne, ac se mi od pohledu nelibi ten material na vnitrku popruhu a bederaku, skoda ze neni nepromokavy, pro me tim padem nijak zvlast zajimavy.

Jak se tu mluvilo o rolovacim uzaver, pro me to am cca stejny pocet vyhod a nevyhod jako klasicke viko, ale asi by u me mel rolovaci uzaver jedno malinkate plus.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » čtv dub 5, 2018 18:25

Jake plus myslis? Zitra si vyzvednu AK37, takze to hned vyzkousim, ale predpokladam, ze to bude spis minus. Jinak nebyla rec o rolltop nebo viko, ale o rolltop + viko. Tj. misto klasickeho stahovani tela batohu pod vikem tam mas rolltop.

@fps: a proc jsi ho teda nekoupil?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » čtv dub 5, 2018 19:15

rolltop + viko


aha, to mi prijde trochu pitome a zbytecne :) pac tam uz mi prijde ze nevyhody prevazi :)
Navic trochu netusim k cemu je to dobre, pokud je viko nepromokove (a ono asi jen tak neprotece u mnoha batohu), tak se nevyuzije jedna vyhoda rolltopu.


Za me: Mam rolltop jen na 20 l batohu, tedy jednodennim, coz muze byt trochu jine nez u velkeho, na druhou stranu s timto zaviranim mam nachozeno tisice km, tady nekolikanasobne vice nez s bagly s vikem. Mel sjem velky bagl HMG s rolltopem ale jen doma.

Co se rychlosti zavirani/otvirani, tak je to pode me cca stejna, nejvic stejne zabere dvakrat zacvaknout trojzubce, sice zarolovani nejaky cas veme, ale u batohu s vikem zas stahujeme komin snurou.
Nejrychlejsi otvrani mam u OMM Vilian, kde je jen jedna spona a to az u dna batohu, takze neni potreba rozepinat, jen se rychlym tahem posune nahoru a viko se soucasne odsune na bok.

Rolltop za me:
+ absolute nepromokavost pokud je material baglu nepromok
+ batohy s rolltop se smerem nahoru dost rozsiruji, takze se trochu lepe nakladaji a lepe se uvnitr prehrabuje, okraj je pevny, takze otevreny batoh trochu drzi i bez drzeni :)
+ neni treba stahovat komin snurou a tudis nikde neprekazi, neplanda, nezamotava se snura
+ ma mnohem varibilnejsi objem, casto se da bagl naplnit nad udavany objem naopak kdyz poloprazdny (poloplny dle preferenci) tak mnohem lepe drzi tvar a teziste, kor pokud nosite vice veci v kapse ve viku a to pak prepadava, proste se jen vic zaroluje, ale omezuji to zada. U nekterych baglu kdyz se hodne narve, tak pak jde viko hodne blbe nasazovat ci jen treba napul.

- chybi kapsa ve viku, jak vnejsi, tak vnitrni - povazuji za dost prakticke
- pri plneni clovek musi nechat trochu mista aby zaroloval aspon dve otacky, nejhorsi kdyz je batoh narvany a nahore je neco mekkeho jako treba mikina :) To asi znaji mnozi u rolovaci obalu na perak :)
- u velkych batohu otevreny batoh muze byt celkem vysoky, takze se trochu hure naklada, respektive organizuji veci na dne
- pokud ma batoh nejaky vnitrni zater, je potencial, ze se nahore diky rolovani muze drive znicit ci odrolovat
- obcas se stane, ze si zaroluju sponu a musim to rozrolovat :)

no a ta kombinace...
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Pierre111 » pát dub 6, 2018 9:46

Mike: Já musím asi nejdřív dát do kupy věci co budu brát sebou a zvážit je. Musím ještě koupit stan ( asi MSR Huba Huba) a nějaké oblečení (péřovka). Stan a lano budeme mít do dvojice. Ten co nese stan bude mít ještě vaření, 60m lana váží přibližně 2,5kg. Nevím zda jsem těch 20kg trochu nepřepálil, snažím se mít lehkou výbavu, nafukovačka nemá ani 500g a spacák asi 750g. Jídlo budu z větší části asi řešit tím sušeným. S tou odolností a kapsama, já zase nepotřebuju nezničitelný batoh, když se roztrhne boční kapsa tak se snad nějak opraví, jde mi spíš o poruchy, kdy batoh v terénu jde už blbě použít (utržení popruhů, protržení hlavní komory, zip). Zas tak moc tento batoh nosit nebudu, takže se bude opotřebovávat pomalu. S tím Crux, trochu si neumím představit jak mám všechny věci v jedné 70l komoře a pro všechno musím dovnitř, oddělat víko, rozrolovat. K tomu ještě bude na víku třeba lano nebo stan. Proto potřebuju nějakou boční nebo pření kapsu. Třeba na vodu, jak to máš ty na fotce nebo nějaké oblečení, tyčinky a další drobné blbosti.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod slezacekm » pát dub 6, 2018 10:05

@Pierre111: podle mě jsou Cruxy řada AK fakt dělané hodně na lezení VHT, prostě to je bruálně odolnej pytel s vrchlíkem :lol: nic víc. Na nějakou extra organizaci člověk může rovnou zapomenout. Vyndat něco z báglu fakt celkem trvá. Na víko Cruxu zvrchu moc nic nepřiděláš, nejsou tam očka nebo pásky.
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Michal82 » pát dub 6, 2018 11:21

Lehkej a odolnej je třeba ten BD Mission co sem měl - a kapacitu mas cca od 50 po 80 - oni to obmenuji za mě byla 50 a 70 teď sou myslím 55 a 75 pokud už to zas neprekopali. V těch 50 vážil 1,5kg.
Je to taky jen pytel ale aspoň má na boku zip kterým se dalo k něčemu dostat.
Nebo koukni na Klattermusen TOR taky vypadá dobře a má podélné rozepínání komory a boční kapsu a úchytky. V 80l uvádějí 2,6kg
A o tom by ti mohl zrovna Slezacekm určitě něco napsat.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Pierre111 » pát dub 6, 2018 13:11

Díky za rady. Mision v 75l váží 1,8 to je slušná váha. Klattermusen jsou zajímavý batohy už jsem na ně koukal, jen ta cena je vyšší a váha už je taky trochu výš, ale je možné, že budu muset mít těžší batoh aby tu výbavu unesl.

No u toho Cruxe jsem právě vypozoroval ,že na něj ani nic nepověsíš a vše musíš dát do vnitřní komory a pro každou blbost, ho otvírat. Nedej bože aby ti to zapadlo na dno a musíš pak vše vyndat. Jinak by to byl super batoh, ale něco mi tak chybí. Možná spíš v těch menších litrážích je to v pohodě, ale 70l jedna komora + kapsa na vrchlíku mi přijde málo.

Zatím koukám například tady :
https://www.granitegear.com/outdoor/cro ... -2623.html
Nevím ale zda není 60l málo, to by se muselo zkusit.
http://www.exped.com/international/en/p ... rettyPhoto
Tenhle se mi hodně líbil, ale na stránkách prodejce měli chybu a to že má vodní sloupec 15000 a je nepromokavý. A opět pouze 60l.
https://www.mountainhardwear.com/ozonic ... 25#start=4
Tohle by asi mohlo jít taky, jen váha by mohla být nižší a ta přední kapsa je zbytečně velká.
https://www.mountainhardwear.com/south- ... 1#start=10
Lepší váha ale nemá už boční kapsy, to by se ale dalo asi přežít.
https://www.bergans.com/catalog/gear/ba ... ndane-65-L
https://www.bergans.com/catalog/gear/ba ... /Helium-55
https://www.bergans.com/catalog/gear/ba ... ium-PRO-55
Pak ještě pár zajímavých batohů od Bergans, Helium ale bude pravděpodobně dost malé. Rondane jsem nikde neviděl.

Dá se říct, že třeba ten Ozonic mi konstrukcí vyhovuje (až na tu velkou přední kapsu, ta by mohla být menší), škoda, že není z lehčích materiálů.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Michal82 » pát dub 6, 2018 13:29

Já ti nevím - jo máte mě tu za šílence ULTRA HAEVY ale když jsem měl natřískaný Mission 50 a celej komplet batoh jsem vložil do 3,3kg Kajky 75 tak se mi to neslo výrazně líp i přes tu váhu navíc.
Prostě vybral bych si batoh dle konstrukce co ti vyhovuje a tak aby ti seděl, měl kapsy co chceš a td - váha je až to poslední co by mě u batohu zajímalo.

A to dělení a vztupy u většího batohu - ano je to užitečné - v menších sem taky vždy chtěl jednokomoru, ale ve větším batohu už to není praktické a dělení komor - které navíc můžeš rozepnout a mít jednokomorový batoh - je moc fajn, plus kapsy na věci které potřebuješ častěji.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Pierre111 » pát dub 6, 2018 13:51

Michale tentokrát s tebou i tak trochu budu souhlasit ;). Kajku si teda nekoupím to už je na mě moc těžké a hlavně nebudu nosit 25-30kg, ale určitě to bude chtít kompromis a to jak mi batoh bude sedět naložený bude hlavní kritérium výběru. Proto jsem třeba odložil Deuter Guide a kopil Ortovox Peak, který mi sedí mnohem lépe. Já ten batoh zas nebudu využívat nijak pravidelně jelikož jezdím spíš na kratší dobu a s menšími batohy, tak v něm nechci utopit tolik peněz. To bude u výběru taky rozhodovat.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Michal82 » pát dub 6, 2018 13:58

Škoda, že třeba ten TOR nevyzkoušíš - nebo to někde v ČR mají?
Exped myslím to samé.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Pierre111 » pát dub 6, 2018 14:14

Bohužel Klattermusen už se v ČR neprodává myslím, ani Exped a dokonce ani Mountain Hardware. Jinak ten Tor vypadá zajímavě, jen mi prijde škoda, že Klattermusen pomalu upouští od těch různých přídavných kapes a vychytávek co dřív dělali. Asi to lidi nekupovali.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod slezacekm » pát dub 6, 2018 16:14

Klättermusen opět trochu změnil filosofii a také materiály. Původní materiály byly neskutečně odolné, nevím proč je přestali dělat. Pak nastoupila recyklovaná éra, která je sice fajn, ale ty materiály prostě nebyly moc dobré. Na netu se objevují případy, že se materiál prodírá a chlupatí. Toto mohu osobně potvrdit, hodně náchylné je místo ROLOVACÍHO ÚZÁVĚRU, jak někdo zmiňoval přede mnou (zevnitř v ohýbaných místech). Teď má kletrmyškin další materiál, který jsem také v ruce měl. Je pocitově méně robustní než bývalý, vypadá dost "plastově", ale těžko říct, jak dopadne. Nemám dlouhodobější zkušenost.
Klättermusen postupně začíná přizpůsoboval batohy a ostatní věci běžným značkám. Např. ale nová řada batohů má podle mě lepší zádový systém než dřív. Dřív tam bylo zbytečně moc hejblátek, teď zůstal "butterfly system", ale ubylo zbytečné nastavpvání šňůrkami. Bederáky mají dokonalé. Všechny ty očka na materiál a doplňky mi nejdřív přišly jako super věc, když je nastavíš a neměníš.
Třeba ta vnitřní bílá barva je úplně super. Váha 2,6 kg mi už teda přijde celkem dost. Mám tu zkušenost, že jejich batohy jsou relativně malé na svůj objem. Tor jsem nikde u nás neviděl, nemyslím, že by to naši nějak moc kupovali
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Stani » pát dub 6, 2018 17:57

Na Exped Lightning už tiež dlhšie pozerám. Tú stredovú tyč na chrbtovom systéme si musíš ešte potom doma dovytvarovať, aby ťa netlačila. Ak je batoh nabalený, tak objem sa vytláča aj po stranách tyče. Myslel som, že tam je ešte nejaká spevňovacia doska. Ale, to by sa asi vytlačilo tak či tak. Pekný, jednoduchý a tým zaujímavý batoh.

Tiež mám na svojom batohu rolovací systém pod odopínateľným vrchlíkom. Na kratšie výlety vrchlík nechávam doma. S rolovaním nemám problém, jediná vec bude problémová - ako sa tu už spomínalo - záter.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » pát dub 6, 2018 19:40

Pierre111 píše:S tím Crux, trochu si neumím představit jak mám všechny věci v jedné 70l komoře a pro všechno musím dovnitř, oddělat víko, rozrolovat. K tomu ještě bude na víku třeba lano nebo stan. Proto potřebuju nějakou boční nebo pření kapsu. Třeba na vodu, jak to máš ty na fotce nebo nějaké oblečení, tyčinky a další drobné blbosti.

Jo, zrovna bocni kapsy na vodu by mi hodne chybely taky. Protoze jednak vodu potrebuju asi nejcasteji a jednak by se z velkeho batohu blbe tahala. U maleho jednodenniho mi vevnitr nevadi.

Jinak mam ale u Ultrahiku uplne stejny problem, jak pises. Vsechno v jedne komore. Naucil jsem se ho resit dobrou organizaci batohu. Nemam veci volne lozene, ale jsou v pruhlednych (to je dulezite) ziplocich a tak, aby k sobe logicky patrily. Kdyz rano balim batoh, zacinam od veci, ktere budu potrebovat az vecer nebo vubec. Spacak, nafukovacka, veci na spani, nahradni ponozky... Smerem nahoru pak veci, ktere jsou pravdepodobnejsi. Veci, ktere budu potrebovat skoro jiste, davam do maleho skladaciho batuzku, co nosim vzdycky s sebou (uz jen kvuli cestovani letadlem). Vetrovka, rukavice, satek na hlavu, celovka apod. Rikam tomu wolfpack a kdyz si chci treba nalehko vybehnout na nejaky vrchol, tak ho proste vytahnu z batohu, prihodim flasku s vodou a jdu. A kdyz neco potrebuju, tak je nahore a jdu rovnou do nej. Takze vlastne ani moc nevyuzivam horni kapsu batohu, tam mam GPS a mapu a maximalne tam prihodim neco, co budu potrebovat za chvili.

Chce to proste pri baleni trochu premyslet a udrzovat poradek. Kdyz to z nejakych duvodu neudelam, tak je rozdil sakra znat. Dulezite jsou ty ziplocy. Vecer jsem unaveny a proste sahnu pro ziploc s perovkou, kalhotama a ponozkama na spani a nemusim se hrabat v batohu, abych treba ty ponozky nasel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Treking