Light Backpacking - turistika nalehko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » pát črc 24, 2020 13:33

Co to mas za svitilnu Fenix? Nechce se mi to dohledavat, vim jen, ze ma nejakych 1000 lm nebo kolik.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16602
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » pát črc 24, 2020 13:46

Ptam se kvuli tomu, ze kdyz se podivas na kronium na USB nabijeci svitilny, tak prakticky ke vsem tam pisu jak o mozne prislusenstvi USB nabijecku, co nabiji pres dva konektory a "Maximální proudové zatížení 2x 1200 mA nebo 1x 2400 mA".

Tzn. kdyz si Tvoje zarizeni vezme 1A, tak da 1 A i kdyz tam bude samotne, kdyz se vezme 2,4, tak da 2,4.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16602
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » pát črc 24, 2020 14:30

Toto potřebuju dobíjet https://www.kronium.cz/dobijeci-usb-bat ... _1755.html
Z popisu výrobce moc moudřejší nejsu: Maximální nabíjecí proud: 2 A, nabíjecí proud vestavěného micro-USB vstupu: 0,8A.
Takže to má v sobě něco, co si řídí odběr při nabíjení? Nabíječkou by to mělo jít nabíjet s 2A, to mě ale nezajímá. Já budu nabíjet výhradně tím micro USB. Co se stane, když do toho micro USB pustím 2A? Zničim baterii, nebo si to vezme jen co potřebuje? Doma to nabíjím přes micro USB s nabíječkou z pravěkýho dotykáče 5V/1A

... Napsal jsem na Kronium, zda to lze nabíjet výkonnější nabíječkou a vezme si to kolik potřebuje, nebo jestli to tak zničim a je nutné nabíjet to s 1A. Schválně co odpoví
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » pát črc 24, 2020 15:11

Myslim, ze to muzes klidne pouzit. Pokud nemas predpotopni absolutne neregulovanou nabijecku, ktera hlava-nehlava bude cpat svuj proud, tak bez problemu. Ale pokud to udelas z powerbanky, tak fungujici jako takova predpotopni nabijecka budes mit hodne slozite sehnat. A predpokladam, ze by sji stejne vyradil kvuli vaze :-). Navic ta baterie ma v sobe i ochranu proti prebijeni/prepeti, rekl bych ze kdyz zareaguje, tak jednoduse odpoji odber proudu.
Mozna Ti to presneji vysvetli nekdo s elektrotechnickym vzdelanim.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16602
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » pát črc 24, 2020 15:26

apuka píše: Nepremyslis nad powerbankou se solarnim panelem

Co jsem četl, tak ty solární panely a powerbanka v jednom stojí za úplný prd.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » pát črc 24, 2020 15:59

@apuka: mám jen nabíječky na telefony - 1A; 2A; 4,5A. Dobíjím s nimi všechno možný, i BT receiver k reproduktorům. Řídím se tím, co je na daným zařízení uvedeno v hodnotě "input", neboli jakou silou se to má nabíjet. K tomu vyberu nabíječku s odpovídající hodnotou "output". Ještě jsem nic nezkurvil a všechny baterie slouží, jak mají. Nikdy jsem však nezkoušel nabíjet něco s input 1A nabíječkou s output 2A.....

Ha, přišla zpráva z Kronia:
Akumulátor má v sobě elektroniku, která nabíjení řídí. Vezme si jen to, co potřebuje.

Ruším tedy požadavek na dva rozdílný výstupy z powerbanky :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » pát črc 24, 2020 16:52

Dudy se neozyva, asi ho uz kleplo. Snad to prezijou aspon v Kroniu :twisted:
Etheric píše:Člověk s 30 let praxí nechápe, že akumulátor Fenix má vstup 1A, zatímco hi-tech telefon 4A?

Akumulator Fenix nema vstup 1 A, ale maximalni odber 1 A. Powerbanky a obecne zdroje nedavaji 1/2/4.5 A, ale to je maximum, ktere jsou schopny poskytnout. Kdyz mam ve zdi zasuvku, ktera je schopna poskytnout 16 A (protoze pak vyleti jistic), tak na ni klidne pripojim 40 W zarovku, ktera ma odber rekneme 200 mA (pri 230 V) a pri 16 A by se vyparila.

Jakakoliv Li-Ion nabijecka, vcetne tech, co jsou vestaveny v akumulatorech, si samozrejme proud ridi a omezuje ho podle toho, jak je baterka nabita. O tom uz tu byla rec, cim vic je nabita, tim mensi proud snese, takze ke konci se nabiji treba 50 mA i kdyz je pripojena na 4.5 A zdroj. To je proud, ktery tece do nabijene baterky a odber ze zdroje se mu prizpusobi.

Jinymi slovy, vystup (libovolneho) zdroje vubec neresim, to je jen omezeni shora. Problem neni proud, ale napeti. Kdyby ze zdroje nelezlo 5 V, ale treba 500 V, tak to spatne dopadne, protoze napeti nabijecku prorazi a teprve potom se uplatni ten maximalni proud a cele to shori (protoze prorazena nabijecka bude mit minimalni odpor). Takze jedine, na co musis koukat, je napeti, aby bylo standardnich (USB) 5 V. Vystupni proud jen rika, kolik si nabijecka ze zdroje muze maximalne vzit, ale to neznamena, ze si i vezme. Pouzije se mensi z obou cisel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » pát črc 24, 2020 17:33

No hurá, konečně mi to někdo namísto rejpání logicky vysvětlil. Děkuju, už to chápu :)
Tady je hezky vidět autistický chápání, když je někde napsáno input 1A, je to pochopeno jakože lze nabíjet pouze 1A, víc to "přepálí", že to ta nabíječka zničí.
A já furt u všech zařízení /všechny se nabíjí 5V/ hledám přesný input a pak k tomu přiřazuju nabíječky, aby to přesně sedělo i v hodnotě A. Už nemusím :mrgreen:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » pát črc 24, 2020 17:39

to neni autisticky chapani, to sou zaklady elektrotechniky...

jinak powerbanky se solarem... je kapitola sama pro sebe. A je jen par solaru, ktery za to asi fakt stojej, ja se v tom neorientuju ale je mi jasny, ze vetsina zarizeni sou vyhozeny prachy, takze pokud, tak fakt vybirej fakt peclive. u beznejch powerbank ses v celku vklidu.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » pát črc 24, 2020 18:15

Autistický chápání základů elektroniky :D

Každopádně jsem našel mini nabíječku na 18650, která je schopna fungovat jako powerbanka, s výstupem max 2A. To by šlo. Zabiju tím i nabíjení svítilny, stačí jen vyměnit baterii. 18650 mám 2, tak ještě přikoupím a můžu používat jako powerbanku. Navíc jak psal Mike ve vlákně o čelovkách - vzít si jich dle délky akce.
Tady je s jedním 18650 v ceně https://www.kronium.cz/usb-nabijecka-fe ... _2049.html
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » pát črc 24, 2020 18:36

mela sem driv takovej home made krabicka na 4AA, stacilo vzit 4 nebo 8 tuzkovej podle potreby... akorat ty AA meli nevyhodu, ze to neslo zpetne zas dobijet... ale to sou davny casy bez powerbank :D

tohle je taky celkem fajn reseni, nevyhovu vidim v tom, ze musis hlidat pri nabijeni, abys vsechny vymenil, zatimco u powerbanky treba 16000mah ji proste nechas behem jidla v hospode sosat co to da, tady musis hlidat a vymenovat... ale zas proc ne, si vemes jednu nebo 4, neumre ti cela powerbanka casem ale jen treba jeden clanek..
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » pát črc 24, 2020 20:24

Etheric píše:Tady je s jedním 18650 v ceně https://www.kronium.cz/usb-nabijecka-fe ... _2049.html

Nevypada spatne, ale prijde mi to silene predrazene. Za polovinu ceny by se melo dat sehnat neco podobneho + dve 18650. Pravda, bez vestavene nabijecky a je tam kratky USB kablik... Zas to umi jen 18650, ty ostatni umi vic typu baterek, coz se nekdy muze hodit.

Mawenzi píše:zatimco u powerbanky treba 16000mah ji proste nechas behem jidla v hospode sosat co to da, tady musis hlidat a vymenovat...

Kolik myslis, ze powerbanka nasosa behem obeda? 3500 mAh to nebude, takze to vyjde nastejno. Tady navic muzes nabijet dve 18650 zaroven, jednu v nabijecce a druhou primo, jelikoz ji ma vestavenou. Kdyz budes mit zdroj se dvema vystupy, ale dneska uz obcas byvaji primo USB porty na zdi (videl jsem v hotelu).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » pát črc 24, 2020 20:30

BTW, nechal jsem nabijet telefon s merakem. Zacal na 12 % a nabijecka davala 1.5 A, ale pri 9 V tj. 13.5 W. Po 50 minutach je na 77 % a napeti uz klesa, je na 6.5 V. Cimz chci ukazat, ze samotny proud toho zas tak moc nerika, jelikoz rychlonabijecky maji sve protokoly a zvysuji napeti, coz je efektivnejsi, nez zvysovani proudu. Akorat si nabijecka musi s telefonem rozumet, jinak si zvysovani napeti nemuze dovolit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » sob črc 25, 2020 6:24

Etheric: Dával jsem tento odkaz v čelovkách:
https://www.defendia.cz/baterie-a-nabijecky/nabijecka-armytek-handy-c1-ve/

Je to levnější a navíc typů baterek.A možná i lehčí. A proč si nekoupíš teda jen ty baterky Fenix s vlastním micro USB?Pokud dobře rozumím tomu, o čem je řeč.

Jen stejně pořád nechápu, co je v tom za výhodu, když to člověk prozkoumá blíže. Ušetří tak 20-30g, vyjde to dráž, musí měnit baterky při dobíjení a nemůže nabíjet třeba dvě zařízení zároveň přes noc.
Naposledy upravil Dromedaro dne sob črc 25, 2020 6:35, celkově upraveno 1
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » sob črc 25, 2020 6:35

mike píše:Za polovinu ceny by se melo dat sehnat neco podobneho + dve 18650.

Dalo, i s víc než dvěma bateriema a dokonce to nemusí být ani z Aliexpresu, ale já si radši připlatím, u Fenixe vím co kupuju a právě to vestavěný nabíjení se hodí.
Stejně jediný co používám na baterie je telefon + svítilna, takže jinej typ nabíjet nepotřebuju
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » sob črc 25, 2020 6:45

Dromedaro píše:Je to levnější a navíc typů baterek.A možná i lehčí. A proč si nekoupíš teda jen ty baterky Fenix s vlastním micro USB?Pokud dobře rozumím tomu, o čem je řeč.

Jen stejně pořád nechápu, co je v tom za výhodu, když to člověk prozkoumá blíže.

Není to nijak levnější, ta Fenix nabíječka je včetně baterie. Víc typů baterií nabíjet nepotřebuju.
Řeč je o tom udělat z baterie 18650 powerbanku, což sama nedokáže, ani ta s vlastním micro USB. K proměně 18650 na powerbanku je potřeba ta nabíječka. Pro mě je to taky novinka :)

Výhody? Už to bylo zmíněno, máš několik 18650 a bereš si jich kolik potřebuješ dle délky akce. Taky odpadá nutnost nabíjení svítilny - jen vyměním vybitou 18650 za nabitou. Nabíjet tak budu pouze telefon, což mi těch 3500mAh stačí na 3 dny provozu.

Vidíš, já dal za odlehčení lehce přes 100k, teď to bude dalších cca 8k za batoh, ale tím jsem hotov...
Nemáš tak trochu problém s tím, že nakupuješ bezhlavě?
Naposledy upravil Etheric dne sob črc 25, 2020 7:00, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » sob črc 25, 2020 6:49

mike
je fakt, ze nad tou dobou nabijeni sem taky premyslela, + neochota etherica moc tyto zarizeni navstevovat, ze to je asi pro nej stejne jedno.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » sob črc 25, 2020 7:08

Přesně, do hospody mě nikdo nedostane kdybysem měl chcípnout hlady :D
Nabíjím po Jednotách, s mou nabíječkou je telefon nabitej za hodinu deset minut, za tu dobu akorát před obchodem zbaštim koupený jídlo, vypiju dva lahváče, mám plnej mobil i pupek a pokračuju dál :)

Daj se sehnat nabíječky s 2x USB výstupem, ale zas by byly potřeba dva kabely.. Každopádně za uvážení to taky stojí, mohl bych nabíjet telefon i 18650 naráz
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » sob črc 25, 2020 8:39

Etheric píše:Není to nijak levnější, ta Fenix nabíječka je včetně baterie.
Výhody? Už to bylo zmíněno, máš několik 18650 a bereš si jich kolik potřebuješ dle délky akce. Taky odpadá nutnost nabíjení svítilny - jen vyměním vybitou 18650 za nabitou.


Nevím, ale když jsem si počítal,že bych z toho chtěl power banku třeba 18tisíc mAh, tak bych musel mít těch baterií pět , každá za 600 Kč + nabíječka za 300Kč, tak mi to vychází na nějakých cca 3300Kč a váhu 300g. Což teda nějaká váhová úspora tam asi bude, nevím teď kolik váží powerbanka s 18tisíc mAh. No tak si koupím nějakou powerbanku s menší kapacitou a větší.Furt na tom ušetřím.Ale to je jedno. Stejně tu baterii do čelovky musíš dobíjet, nenabíjíš jen telefon.

Já jsem to smázl,abyste mi tu nezpůsobili ještě větší duševní muka, ale když už jsi to stihl přečíst, tak já za to odlehčení dal teď cca šedesát-sedmdesát tiscíc a už budu na mizině. A nedávno jsem četl titulek, že za to koupím slušný karavan za auto. Bezhlavě nemám pocit, že bych nakupoval. Mám jen základ, o kterým jsi mluvil, že jsi se k němu vrátil. Jen ty hadry,kolik stály. U toho karavanu bych viděl za autem alespoň ten karavan. Tady mám malou hromádku uprostřed pokoje a chce se mi z toho brečet :) A to ještě nemám filtry, telefon a pár drobností. A taky jsou to všechno spotřební věci, které očekávám, že se mi zase ku*va půlka roztrhá a rozbije do roka do dvou s moji smůlou.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » sob črc 25, 2020 8:43

Etheric píše:No hurá, konečně mi to někdo namísto rejpání logicky vysvětlil...


Zajímavé.
Takže ten debil, co je mu třicetiletá praxe k hovnu, to vypadá, měl pravdu.

Když jsem ti já psal:
dudy píše:Telefon není dělán na nějaký nabíjecí proud.
Pouze je konstruován tak, že snese i vysoké nabíjecí proudy, takže podporuje rychlonabíjení.
T.j. není "dělán na nabíjení s 4,5A", ale je dělán na nabíjení AŽ s 4,5A.

Tak to bylo rejpání.

Neboj, žádné "sorry, měls pravdu" ani nečekám...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3966
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » sob črc 25, 2020 8:44

Etheric píše:Daj se sehnat nabíječky s 2x USB výstupem, ale zas by byly potřeba dva kabely.. Každopádně za uvážení to taky stojí, mohl bych nabíjet telefon i 18650 naráz


Nebo něco podobného jen ve zdvojené verzi.
https://www.kronium.cz/ctyrnasobny-nabijeci-micro-usb-kabel/prod_2238.html
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » sob črc 25, 2020 8:45

dudy píše:Zajímavé.
Takže ten debil, co je mu třicetiletá praxe k hovnu, to vypadá, měl pravdu.
Neboj, žádné "sorry, měls pravdu" ani nečekám...


:) :)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » ned črc 26, 2020 0:48

Etheric píše:Nemáš tak trochu problém s tím, že nakupuješ bezhlavě?

:D trochu?

Dromedaro píše: tak já za to odlehčení dal teď cca šedesát-sedmdesát tiscíc a už budu na mizině.

:roll: ](*,) nejsou nejake kurzy jak zachazet s penezma? V tvem pripade by to byla dobra investice.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » ned črc 26, 2020 5:14

mike píše:
Etheric píše:Nemáš tak trochu problém s tím, že nakupuješ bezhlavě?

:D trochu?

Proč?

mike píše::roll: ](*,) nejsou nejake kurzy jak zachazet s penezma? V tvem pripade by to byla dobra investice.


Etheric za odlehčení dal přes sto tisíc :) A teď vítězoslavně ohlašuje, že už mu chybí jen batoh. :supz:
Co jsem se díval na různé blogy a četl zde, tak těch 60tisíc je celkem "běžná" částka.
Ale dobrý, beru to s rezervou. Já už jsem takových lidí viděl, co byli ohledně druhých chytří,ale když jsem pak ve skutečnosti viděl,jak to dělají oni, tak už mi jako lidi co to zvládají s přehledem moc nepřipadali. Akorát u sebe to nevidí.

Edit: Až se v něčem budu pohybovat dvacet let, tak taky budu chytrý.Já s tímto typem vybavení nemám zkušenosti a nevím, co od toho čekat. Až s tím budu mít nějakou zkušenost, tak budu vědět po čem jít. Jak jinak to mám zjistit, než že to koupím a vyzkouším.Já nenakupuji bezhlavě, já vím, co zhruba chci. Až budu mít zkušenosti jako vy, tak budu taky vědět co a jak. Co má smysl,co ne, co je dobré a co ne.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » ned črc 26, 2020 6:27

@Dromedaro: však už máš něco nachozeno, sice s těžkou výbavou, ale máš. Takže už musíš mít představu, co ti vyhovuje a co ne. Pak už jen stačí nakoupit. Ovšem nefunguje to tak, že jen vezmeš všechny věci co máš a nahradíš je nejlehčí možnou alternativou..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » ned črc 26, 2020 6:34

mam za to, ze dromedaro nevzal nejlehci mozne alternativy?

jinak i tak se muze stat, ze se utnes. i kdyz vis, co chces, muze se stat, ze slibovany material neodpovida tvym zkusenostem, ze v terenu dana vec nakonec nesedi, i kdyz pri zkouseni ano, ze tohle reseni ti nakonec nevyhovuje a vratis se ke staremu...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » ned črc 26, 2020 6:39

Jak moc osekal "zbytečnosti" já přesně nevím, to musí vědět on.

Jasně že někdy něco nevyhovuje jak by sis představovala, typicky oblečení..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » ned črc 26, 2020 7:10

Nebral jsem nejlehčí alternativy. A měl jsem na mysli materiály oblečení atd. Právě tak to myslím, že nevím, proč bych měl nakupovat zbrkle.Přeci vím, co potřebuji, tak to koupím. Nebudu tady nad každým kapesníkem tři dny gůglit, protože bych mohl koupit levnější a lepší. Tím neříkám, že vše bylo OK a nešlo to udělat lépe. Třeba kalhoty jsem hledal hrozně dlouho, než jsem našel ty které vyhovují a když už jsem našel,tak jsem vzal třeba troje, protože byly ve výprodeji a už se dělat nebudou.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » ned črc 26, 2020 7:23

@drom

Sakra neodmlouvej.
Velkému guru se neodmlouvá...
Když něco řekne, tak to tak je a bastafidli...
:mrgreen:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3966
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » ned črc 26, 2020 7:31

Dromedaro píše:jsem vzal třeba troje, protože byly ve výprodeji a už se dělat nebudou.

Jj taky jsem to tak udělal, trik jsem vzal i víc, protože už nebudou, respektive jsou už z jinýho materiálu, kterej nesedí jako ten původní. A teď už nezbyde než doufat, že se na trhu objeví vyhovující oblečení dřív, než dojde to ze zásob :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Treking

cron