Light Backpacking - turistika nalehko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » pon črc 20, 2020 7:20

nakonec sem vymekla a koupila si exos 38l vel M.
Talona dam pryc tak jak tak. co mam stratose, nevytahla sem ho ven ani jednou.

kapsy se zbastli nebo vyresi.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » pon črc 20, 2020 12:05

Etheric
Jak ty jsi tu psal, že nahrazuješ třeba ty původní obaly těmi UL nepromokavými (třeba u lékárničky), tak nevím, jestli jsi měl na mysli, že kupuješ ty malé nepromokavé vaky. Já si na to pořídil toto. Jsou tam tři různé velikosti a vyjde to na nějakých 250Kč, teď nevím přesně. Takže levněji než UL nepromok. Jsou to malé pytlíčky na tkaničku.

1.jpg

2.jpg
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » pon črc 20, 2020 13:42

Tyto vaky jsem měl, jsou těžký, oproti DCF násobně. A ten malej je moc malej, tak leda dobrej na to dát do něj kámen a přehazovat s tím větev, když věšíš žrádlo.
Ten prostřední je taková velikost na lékárničku malá, co do toho dát nevím....
Prostě divný velikosti.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » pon črc 20, 2020 14:30

Ale koukni na konstrukci pytliku - vem Tyvek, tuff tape, vostrý nůžky a okopíruj to. Co je šitý, bude lepený. Vevnitř si pomůžeš přidržením pásky peánem. Nic na tom neni, ušetříš a můžeš si udělat velikosti přesně na míru, tj pak to ani váhově nevychází vůbec špatně. Na ešus, stanový kolíky atp je škoda ničit DCF
IMG_20200720_154235.jpg
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » pon črc 20, 2020 14:55

Nejmenší vak má objem 1L a váhu 20g, tak jak tyhle můžou být těžší? Dík za ten typ s tyvekem. Ale nevím na sáček s drobnostma to moc foremný nebude. Na ty kolíky z tvé fotky to je ale dobrý nápad. Já toho nakoupil přes eshop víc,rúzný druhy a prohlížím a zkoumám, co jak využít. Něco pošlu zpět. Z fotky člověk prd pozná a kupovat něco na přesno z obchodu je blbý a zbytečně navíc, co pak nevyužiji taky.

Ten Tyvek používáš co je pod spacák a tarp? Nebo je nějaká lehčí gramáž?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » pon črc 20, 2020 15:08

Dromedaro píše:Nejmenší vak má objem 1L a váhu 20g, tak jak tyhle můžou být těžší?

Například tohle je mnohem lehčí. Je toho vícero druhů i výrobců..
https://www.outdoorline.sk/sk/kemping/u ... dcf8-biele

Jo, používám Tyvek co na spaní, Soft antireflex, prostě ten z nalehko
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » pon črc 20, 2020 15:36

@etheric: myslim si, ze velikost je otazka zvyku. A toho, co chces nekam zabalit.

Jako cos linkoval vahy pekny - ale koukal ses i na ceny a na ceny toho trojbaleni, co Dromedaro daval (3ks/cca 250 Kc vs. 1ks/od skoro 500 za Nano, s postovnym z SK i vic).

@Dromedaro: ja bych Ti doporucil v prvni rade si zkusit promyslet, co chces davat do vaku, jak to chces mit dohromady a podle toho zjistit na co jak velky sacek potrebujes. A potom uz muzes vybirat (ale taky se koukni pred objednavanim na stav konta :-D).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16602
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod oodoow » pon črc 20, 2020 16:02

No, ty pytle z outdoorline jsou cenově hodně mimo. Oproti corduře budou mít i mnohem horší výdrž. Jako na něčem má smysl šetřit váhu a na něčem se to už nevyplatí z důvodů finančních (malá úspora váhy za děsně moc peněz) a z důvodu výdrže materiálu. Tohle bude ten případ, kdy bych hlasoval pro ty tři pytle za 250,-.
Jinak teda asi blbě počítám, ale násobně lehčí mi to nepřijde.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » pon črc 20, 2020 21:25

apuka píše:(ale taky se koukni pred objednavanim na stav konta :-D).

Jako by ses mi dnes napojil na mé pocity. Začínám být silně nervozní z té hromady věcí uprostřed pokoje, co mi postupně chodí poštou a některé ještě ani nejsou vybalené a vlastně už ani nevím, co všechno tam má být. Jestli už nejsem v minusu a bojím se podívat. Aneb, jak si komplikovat život. Ale tak zase když mě to baví.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » stř črc 22, 2020 11:26

resili jste nekdo kapsy na bederak bez kapes?

mam v planu si koupit nejaky kosmeticky tasticky, nasit k nim popruh a jen protahnout. zipy vsivat neumim, ale zkratit takova vec lze snadno...

otazka je, zfa mate nekdo nexo spolehlive osvedcenyho? (exos)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » stř črc 22, 2020 11:34

Mawenzi píše:mam v planu si koupit nejaky kosmeticky tasticky, nasit k nim popruh a jen protahnout. zipy vsivat neumim, ale zkratit takova vec lze snadno...otazka je, zfa mate nekdo nexo spolehlive osvedcenyho? (exos)

Já se díval nedávno na toto, že by se tím dal řešit nedostatek kapes a kvůli úschově peněz,ale je to blbé kvůli bederáku,protože by mi to pod ním vadilo. Ale tvému účelu by to mohlo posloužit, když to chceš na bederák.
https://www.pod7kilo.cz/p/skryta-kapsa-na-pasek-eagle-creek-undercover-hidden-pocket-khaki/
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » stř črc 22, 2020 11:46

neco takovyho mam.v planu, tohle ale nejde dat na ten bederak stejne bez nasiti popruhu a treba na kapesnik to asi bude moc plochy.

koupila sem v dekaci podobnou a trochu ji upravila ale prave je to dobry jen na placaty veci...

a 300 abych to musela jeste presivat...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » stř črc 22, 2020 11:51

Nějak nechápu. Tohle už poutka má a že by se do toho nevešel kapesník? To není nějaký pevný materiál,který by se nedal "nafouknout". Já už toto "šetření" vzdal. Ve finále něco levnější koupím, že si to upravím k obrazu svému, drbu se s tím bůhví jak dlouho, je kolem toho lítání, výsledek nevalný a nevzhledný, že ve finále je lepší si to koupit. Neplatí to vždy a mluvím o šití apod. Třeba v tomto případě, když jde o tři kila, bych si to raději koupil než sehnal něco za 150 a drbal se s tím. Protože na stroji neumím a na ruční šití nemám trpělivost, že to mám halabala.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » stř črc 22, 2020 11:53

Zkus se podivat na nejake kapsy na mobil na opasek se zipem. Pripadne na maly fotak, ale to uz nebude tak UL a mozna bude mirne polstrovane. Ale ma to nasity popruh na prevleceni opasku, coz by mohlo poslouzit i na bederak.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16602
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » stř črc 22, 2020 11:57

Z Decathlonu mám něco podobného jako je toto,ale starší verzi,jinak barevnou a s poutkem na suchý zip:
https://www.decathlon.cz/brasna-s-kapsami-travel-seda--id_8577793.html
Jen já mám, že to poutko je na pevný suchý zip, tak to jde provléci kdekoliv po batohu a nosil jsem to na bederáku. Prostorné pro plno věcí.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » stř črc 22, 2020 12:00

Ja jsem myslel neco jako toto, ale ruznych moznosti jsou vsude mraky - vertikalni/horizontalni, velikost podle libosti /samozrejme jen rozumne/.

Edit: v Decathlonu maji napr i toto, tam je i primo fotka s upevnenim na bederak batohu, muze to poslouzit jako inspirace.
Naposledy upravil apuka dne stř črc 22, 2020 12:03, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16602
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » stř črc 22, 2020 12:02

apuka píše: ale ruznych moznosti jsou vsude mraky - vertikalni/horizontalni, velikost podle libosti /samozrejme jen rozumne/.


Jojo, zrovna v tom dekáči, jak jsem hledal tu ukázku té kapsy, tak tam na mě vyskočilo plno takovýchto kapsiček.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » stř črc 22, 2020 12:03

Ano, prave jsem svoj prispevek vyse doplnil jednym prikladem, kde to maji odfocene primo na bederaku batohu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16602
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » stř črc 22, 2020 13:18

dromedaro
tebou linkovana kapsa nema vuc obrazku i ze zadu takze to vypada, ze se to navlece na opasek a cela ta kapsa visi dolu z opasku. pokud.kapsu potrebuju uchytit zaraz s bederskem, nemuze to prece fungovat

apuka
ale kdyz ten bederak ma vysku treba 12cm, tak vetsina techto kapsicek nema tak obri poutko a pokud ma tak obri poutko, tak je to obri kapsa.

tu tasticku mam.vlastne doma taky, tu vyzkousim - a proto se ptam,privedete me.na napady co.me.treba nenapady, protoze se na to divam z jine strany, nez vy.

akorat do tasticky dam kindle, takze bude myslim obrovska - dlouha. nechvi tu kapsu mit az vepredu na pupku.

ten organizer je neco co myslim, bohuzel to je dlouhe a nizke, takze to bude pasovat na dekatloni batohy, ale neco takoveho hledam.

jinak kapsicka na drogerku stoji 40kc, takze jen nasiju popruh a je to, i kdybych to mela sit v ruce. prozatimni reseni je dostacujici, dokud nebude vyreseno globalne
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » stř črc 22, 2020 13:39

Mawenzi píše:jinak kapsicka na drogerku stoji 40kc, takze jen nasiju popruh a je to, i kdybych to mela sit v ruce. prozatimni reseni je dostacujici, dokud nebude vyreseno globalne

Jo, já toto chování neodsuzuji a naopak je mi sympatické, když si takto někdo umí poradit sám. A pokud jsi zručná a kapsa stojí 40Kč, tak proč ne. Tak jak jsem to psal, jsem o psal s ohledem na sebe. Stroj nemám, stejnou barvu nitě koupit umím, šít ručně taky ale kvalitativně o dost hůře. Kolikrát jsem takto taky řešil, ale když jsem se ohlédl zpět a viděl to lítání okolo a shánění, ušetřených pár desítek korun plus čas se zhotovením a výsledek na stole, tak už mi to za to moc nestojí.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » stř črc 22, 2020 15:25

dromedaro
pokud narazis na problem ze si musis neco za 300 presit doma, tak je 300 moc a presiju si radsi neco zax 40.

ja bych dala klidne 300 za neco, co ale je hotovy a nemusim to presivat, pak to ztraci totiz smysl... a ta tvpje kspsa ten uchyt ma divne
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » pát črc 24, 2020 9:56

Přeci jen si budu muset nějakou powerbanku pořídit, jelikož plánuju delší cestu. Účel je nabít telefon a svítilnu, takže potřebuju dva výstupy USB - 5V/2A + 5V/1A
Kapacita minimálně 10 000mAh, váha a velikost jsou velmi podstatné, cena až tak ne. Čím méně přídavných funkcí mít bude, tím lépe /ideálně žádné/.
Máte někdo tip? Dík
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Bruca » pát črc 24, 2020 10:01

Váhu moc neosulis, bral bych něco s rychlým dobijenim, doma mám od xiaomi 10000 a 20000 mAh, fungují obe slušně, jen ta větší je už velká a těžká, no..
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 453
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » pát črc 24, 2020 10:15

No jo, jenže bude to "něco s rychlým dobíjením" schopno poskytnout i pomalé dobíjení? Na nabití svítilny potřebuju max 1A. Proto hledám něco s dvouma výstupama, jeden slabší druhej silnější. Prý mají některé powerbanky v sobě cosi, co rozpozná připojené zařízení a podle toho dobíjí, ale rozpozná to i akumulátor Fenix? Nerad bych ho odrovnal
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » pát črc 24, 2020 11:34

Etheric píše:Na nabití svítilny potřebuju max 1A.


He?
Na nabití svítilny s akumulátorem 3500 mAh potřebuješ max 1A a na nabití telefonu kde je aku 4000 mAh potřebuješ min 4A?
](*,)
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3966
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » pát črc 24, 2020 12:04

@dudy: bys mel vedet, ze to nezavisi na kapacite. Nektere zarizeni/baterky, hlavne starsi nemusi zvladat vetsi proud. Ale toto za normalnich okolnosti vyresi elektronika, ktera si vice nevezme.
Manzelcin prastary mobil Redmi 1S se nabije uplne stejne z origo nabijecky s 1A jako s rychlonabijeckou k tabletu s cca 2,5A. Coz je odpoved i Ethericovi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16602
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » pát črc 24, 2020 12:05

He. Člověk s 30 let praxí nechápe, že akumulátor Fenix má vstup 1A, zatímco hi-tech telefon 4A?
](*,)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » pát črc 24, 2020 12:06

@Etheric: Trochu z jineho soudku. Ty se chystas na dlouhe treky, mozno s nekolika dny bez civilizace. Nepremyslis nad powerbankou se solarnim panelem nebo samotnym solarnim panelem zvlast? Vyresilo by Ti to potrebu dobijeni, at uz mobilu, svitilny, powerbanky, ... Teda alespon castecne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16602
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » pát črc 24, 2020 12:10

Co jsem četl tak různě, třeba zápisky od lidí, co šli PCT, mám z těch solárních panelů rozporuplný pocity....
Počítám, že jednou týdně alespoň bude možnost dobít někde. Na týden mi stačí dobít mobil 1x, maximálně při větším používání 1,5x dobít mobil a tak 1x dobít Fenixe
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » pát črc 24, 2020 12:13

Každopádně potřebuju, aby to dávalo max 1A kvůli Fenixu a druhej výstup byl alespoň 2A, to mi na mobil stačí, aby to bylo použitelný. Proto ten požadavek na dva výstupy. Netuším, jestli má ten akumulátor Fenix v sobě něco, díky čemuž odebere jen 1A, ikdyž ho píchnu do nabíječky k telefonu se 4,5A. A metodou pokus omyl to zkoušet nehodlám
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Treking