Light Backpacking - turistika nalehko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » čtv črc 16, 2020 6:13

Díky za info. Objednal jsem a vyzkouším. Jestli jsou to ty, jak se dodávají jako obaly k různým věcem, tak ty jsou dobré. Ty vydrží. Já ty obaly k výrobků pak používám na ty výrobky. Většinou na nich svůj smysl mají. Tyhle rozměrově vypadají, že by do nich mohl člověk balit i větší kusy oblečení.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » čtv črc 16, 2020 7:18


Dle mě totální nepotřebná volovina. Těch věcí v batohu není tolik, aby musela mít každá svůj obal.
Neochrání to před ničím, jen další věc do batohu navíc. OK, na špinavý prádlo beru, to by mělo smysl, ale jinak ne. A už vůbec ne na ešus nebo něco, co může být špinavý
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » čtv črc 16, 2020 8:43

Tak jako organizér na o oblečení to může být dobrý. Že to máš všechno pohromadě a nehledáš to po batohu. A proč tohle volovina je a ty pytle ne? Já si nepamatuju, že by mi někdy zmokly věci v batohu. Od toho je přeci pláštěnka na batoh. Něco jiného je, když člověk překonává řeky a hrozí, že se mu batoh vykoupe.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » čtv črc 16, 2020 9:08

zrovna na esus je ta sitovina k prdu, kdyz je spinavej tak neochrani vnitrek batohu a pokud spinavej neni tak ho nepotrebujes do niceho davat.

treba sitovanej obal od kalhot rejoice je k... nicemu. mam kalhoty na sobe nebo nekde nacpany v dire v hluchym miste v batohu...

naopak treba nepromokava bunda neni sbalitelna do kapsy? sup, hned se obal hodi, ze se neroztahuje po celym baglu.

koupila jsem si ted treba sadu nepromok obalu na celtu, at ji nemusim mokrou mackat do mikroobalu ale na volno na placato pekne sbalim s rezervou a vymacknh vzduch, a zbyl mi 2l nepromok obal a premyslim, co s nim budu delat...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » čtv črc 16, 2020 9:41

Veškerý obaly na oblečení, ať už nepropro pytle nebo síťku hodnotím negativně. Jak bylo zmíněno, proti vodě slouží pláštěnka batohu. A když jdu někam, kde lze očekávat hard core, je lepší jeden velkej pytel dovnitř batohu, tzv liner, a do něj všechno, není třeba mít na každou věc obal zvlášť.
Batoh není přeci tak velkej a uvnitř není tolik věcí, aby bylo potřeba používat organizéry. Je to sice malá váha, ale váha navíc, taky peníze utracený řekl bych zbytečně. Ale jestli někdo cítí potřebu každej kousek oblečení balit do svýho obalu....
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » čtv črc 16, 2020 10:09

Tak to není o nějaké potřebě utrácet peníze za kraviny a balit každou věc zvlášť. Já jsem chodil dřív, že jsem měl vše v batohu a dopadlo to tak, že jsem tam měl vše pomíchané nebo někde zapadlé a furt jsem něco hledal nebo musel všechno vytahovat, abych něco našel. Pak jsem nosil igelitky, ale ty mě štvaly.Trhaly se a bylo to mastňácký, když jsem kolem sebe měl na bivaku vytažené kaufland, lidl, penny tašky. Jsem si připadal jak blbec :-) Pak jsem používal ty organizery z decathlonu ale ty jsou těžké, tak teď přecházím k tomuto. Mám to pro rozdělení čistého a špinavého prádla, na jídlo a na drobnosti.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » čtv črc 16, 2020 10:15

Tak zrovna na jídlo to není šťastná volba, se ti od toho umastí všechno. Na jídlo to chce nepropro, už jen proto, že na noc putuje na strom.
Na drobnosti slouží kapsy batohu, je nesmírně otravný furt to tahat z pytlů.
Rozdělení oblečení na čistý a špinavý... Stejně za pár dní smrdíš jak vandrák, smrdíš celej, ty pytle ničemu nezabrání a dělit to netřeba, vždyť nemáš tolik hadrů, abysis nepamatoval, co je čistý a co špinavý.
Jako každýho věc, já jen nechápu smysl těch saků pro použití v divočině. Maximálně na to špinavý oblečení, který se v igelitu zapaří. Přes tu síťku ale smrdí stejně a načichne tím vše ostatní, tak jakej to má význam?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » čtv črc 16, 2020 10:39

Tak sami tu píšete, že to není jen o gramech ale i komfortu. A mně to rozdělení ulehčuje cestování a šetří nervy.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » čtv črc 16, 2020 10:50

A mám takový pocit, že zrovna ty jsi tu někde zmiňoval, Ethericu, kolik peněz máš narváno v těch ultralehkých obalech, že se tím dají ušetřit gramy.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » čtv črc 16, 2020 10:58

tak treba me pytel na pradlo pomaha ne tim, ze by nepropustil smrad, ale ze ty kalhotky nehledam po celym batohu ale spu u sebe vsechky takze je to.vetsi objem a snadneji ho "nezalozim". jasne, ne vzdy to tak.mam, ale proste pradlo a pojozky mam rada v pytliku u sebe a vejde se.mi do esusu pekne.

naopak nekdo proste ty organizery ma rad. spaci veci v jednom, nepromokavy v druhym.

jidlo mam casto v nejkaym obalu, ze mam.hned.prehled co tam je
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » čtv črc 16, 2020 11:03

Mawenzi: Přesně tak to také mám.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » čtv črc 16, 2020 11:18

Dromedaro píše: kolik peněz máš narváno v těch ultralehkých obalech, že se tím dají ušetřit gramy.

Např obal lékárničky, obal na žracák, ešus a hygienu,... To bez obalu zrovna nejde a ano, dá se opravdu ušetřit dost váhy.
Ačkoliv třeba na stanový kolíky jsem si namísto "origo" obalu z DCF slepil obal z Tyveku přesně na míru.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » čtv črc 16, 2020 13:32

@etheric: Tvuj problem je, ze ne vzdy chapes, ze ne kazdy ma batoh tak presne rozdelny na "zony" a tak pekne uhledne zabaleny, ze kdyz nekam sahne, presne vi, co tam je a nemusi to ani kontrolovat. Bohuzel, my ostatni (rekl bych "normalni") jsme v tomto ohledu docela casto bordelari a po tretim otevreni "mame v batohu vsechno vsude" :lol:. Proto je pro mnoho lidi vhodne pouzivani ruznych rozlisovacich pytliku.
Etheric píše:zrovna na jídlo to není šťastná volba, se ti od toho umastí všechno
Toto je taky vec, ze vetsina z nas ma mastne kusy jidla zabalene v igelitu - ale je docela vhodne mit vsechno jidlo (nebo napr. vsechno jidlo urcene "za chuze" dany den) na jednom miste. Snidani a veceri si das na miste spani, ale obed, svacinu, ... si vybiras z batohu "za chodu".
Etheric píše:proti vodě slouží pláštěnka batohu
To je pekna myslenka - skutecnost je ale ponekud jina. Pokud mas "stesti" na "spravny" dest (a vitr), a to vubec nemusi byt nijak silny, tak muzes mit plastenku dobrou, jak jen muze byt, do ruksaku se voda dostane - a to v docela velkem mnozstvi.
Dlouhe roku jsem chodil s plastenkou na spacaku, nemel jsem sebemensi problem s promocenim, ale napriklad vloni jak manzelka se synem vybrali na chatu pod Parseierspitze, chytlo je blbe pocasi, ze se nakonec museli obratit, ani na chatu nedosli. A i kdyz meli oba plastenky na batozich (dokonce nove a dobre funkcni), na sobe prevlecne kalhoty i bundu z GTX Pro, tak dosli totalne promoceni a mokri a v batohu to vypadalo uplne stejne - vsechno durch mokre, i natrene rohliky zabalene v igelitce v batohu byly rozmocene na kasi. I boty, bezne v pohode v mokrem snehu i silnem desti, s funcknim GTX byly durch.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16602
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod skutrjohny » čtv črc 16, 2020 13:51

apuka píše:ne kazdy ma batoh tak presne rozdelny na "zony" a tak pekne uhledne zabaleny, ze kdyz nekam sahne, presne vi, co tam je a nemusi to ani kontrolovat. Bohuzel, my ostatni (rekl bych "normalni") jsme v tomto ohledu docela casto bordelari a po tretim otevreni "mame v batohu vsechno vsude

tohle zas treba nechapu ja. bordel v batohu. jak to dokazete? vetsinu veci potrebujes az vecer, takze pres den nic neprehrabuji, protoze ten potrebny zbytek (jidlo, voda, hygienicke drobnosti, zateplujici kus obleceni a pripadne nejaky ten nepromok) mam vse po ruce nebo v batohu nahore. to je takovy problem skladat veci do batohu podle nejakeho radu? zas toho tolik neni a v zivote me nenapadlo to tam cpat hlava nehlava. to pak musi byt ten clovek slusny bordelar.
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » čtv črc 16, 2020 15:07

Vsak to je rano pekne usporadane. Jenze das tam 1,5 l PETku nebo Nalgene flasku (v zime v termoobale), das tam zrcadlovku v brasne (i kdyz lehke), das tam jidlo, nepromok, .... Ale vsechno to mas vevnitr. No a zastavis se napit - vyberes flasku, chces fotit - vyberes fotak, zastavis se najist - vyberes jidlo. (V zime k tomu jeste pripocitej macky v obalu). Potom to same das zpet. Kdyz Ti je chladno, obleces si neco z ruksaku, kdyz je teplo, odlozis si neco do ruksaku.
Myslis si, ze vsechno ostatne zatim bude stat na svem miste vedle takove hezke diry a bude odolavat zemske pritezlivosti? U mne teda ne. No a uz to je, nastoupi nejaka "retezova reakce" a Tobe se nechce pri kazde zastavce vsechno znova a znova preusporadat.
Kdyz k tomu jeste vezmes, ze nemusi kazdy mit pet batohu presne podle toho, kolik a ceho ten den zrovna bere, takze vetsinou Ti nejake misto zustane volne, i kdyz zatahnes kompresni popruhy. A natrasani kazdym krokem taky udela svoji praci.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16602
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » čtv črc 16, 2020 16:29

apuka píše:Bohuzel, my ostatni (rekl bych "normalni")

To bys rekl dost odvazne :twisted:

apuka píše:To je pekna myslenka - skutecnost je ale ponekud jina.

Jj, plastenka na batoh je nejhorsi reseni. Mel jsem nekolik a jsem rad, ze jsem se jich zbavil. Staci trocha bocniho vetru a batoh protece pres boky. Kdyz prsi dyl, tak protece pres zada. Nepromokavy batoh je o rad lepsi, ale ani ten neni 100 %, takze idealni reseni pro mne je nepromokavy batoh + ziplocy, ve kterych mam vsecho zabalene. Vazi malo, jsou pruhledne, takze jako organizer skvele a zabijou dve mouchy jednou ranou.

skutrjohny píše:tohle zas treba nechapu ja. bordel v batohu. jak to dokazete?

Uplne jednoduse. Stejne jako bordel na pracovnim stole nebo kdekoliv jinde. Proste vec osobniho zalozeni. Plus velikosti batohu, je rozdil mit 30 litru na den nebo 60 litru s plnou VHT vybavou na tyden. Zrovna treba macky, kam s nima? Jsou tezke, take idealne doprostred k zadum. Jenze co kdyz je behem dne nekolikrat potrebujes a dopredu nevis, jestli je potrebovat budes?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » čtv črc 16, 2020 16:53

Mně někdy připadá, že do přírody jezdím kvůli tomu,abych se tam mohl přehrabovat v batohu.
mike píše: je rozdil mit 30 litru na den nebo 60 litru s plnou VHT vybavou

Nebo Osprey 110L :D

Když jsem neměl ty organizery, tak jsem třeba sbalil batoh a zjistil, že jsem si zabalil něco, co jsem vybalit nechtěl. Nebo jsem si naopak na záda nasadil batoh a na zemi uviděl něco, co jsem zabalit zapomněl. Takže jsem batoh musel otevřít a zase se v něm přehrabovat, abych danou věc našel nebo naopak schoval. Tím se to všechno rozházelo a takhle furt dokola. Pak jsem třeba něco potřeboval během dne, o čem jsem nevěděl, že budu potřebovat, takže zase přehrabování v batohu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » čtv črc 16, 2020 17:02

Ja jsem prave to prehrabovani v batohu fakt nesnasel a ziplocy to elegantne vyresily a k tomu navic vodu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » čtv črc 16, 2020 17:05

Dromedaro píše:Nebo Osprey 110L :D

... takže zase přehrabování v batohu.

A to kam s takovou skříní, za polární kruh? Nebyly by lepší saně?
Teď vážně,.... Když jsi doma... Tuhle věc vezmeš ze skříně, tuhle ze špajzu, tuto z lednice, další z jiný skříně.... Furt někam pro něco lezeš, a venku holt pro všechno lezeš do batohu ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » čtv črc 16, 2020 17:11

ja mam nejvetsi bordel v batohu rano... vecer vyoram spaci veci, karosku, spacak, jidlo, pak nahazim vsechno ladem do batohu kterej bydli pekne kompaktne blizko tela a rano mam jen hromadu :D a pak ji zase pekne usporadam jak su zvykla
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod skutrjohny » pát črc 17, 2020 8:25

tak jeste jednou k tomu usporadani

vetsinu nejobjemnejsich veci mam na spodu batohu, protoze je budu potrebovat az vecer. pres den se v nich neprehrabuji.
-do bocni kapsy dam 0,5l lahev na vodu, ktera je po ruce a nicemu a nic ji neprekazi. tu mam na rychle obcerstveni.
-do predni sitovane velke kapsy davam nepromok veci, pripadne vetrovku, mikinu na zahrati pri postavani. zas to nenuti v nicem se prehrabovat.
-na ty objemne veci urcene k vybaleni az vecer davam rezervoar s vodou, na nej balik s jidlem a na to etujku s drobnostmi. do mezery mezi to strcim varic. no a to je vse. kdyz potrebuji rezervoar nebo jidlo, neni problem to vyndat a zas stejnym zpusobem to dat zpet, protoze jsou vlastne jen 4 veci a jednoduchy ukon.

jo a vecer vsechno z batohu vybaluji a nepotrebne veci bez ladu a skladu nacpu do batohu zpet. v tenhle moment to neresim, protoze rano je zas z batohu vyndam a se stejnym radem, jako jsem je tam skladal doma, je tam naskladam znovu.
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » pát črc 17, 2020 8:41

Etheric píše:A to kam s takovou skříní, za polární kruh?

No skříň to teda byla. Já to měl kvůli tomu, když jsem nosil ještě oblečení a výbavu spíše na trampování nebo táboření. Skoro kilový pletený svetr, bavlněný kalhoty, celtu atd. Do tohoto se mi to všechno jako do jediného krásně vešlo. Neměl jsem k prasknutí narvaný a ověšený batoh. I tak se mě ale někteří lidé na vrcholcích kopců z legrace ptali, jestli jdu provozovat paraglaiding, protože to vypadalo, že si na zádech táhnu padák. Co vím, tak někteří, co ještě provozují na půl tremping, si tento batoh také pořizují ze stejných důvodů. Celty, pletený svetry, všechno tam člověk narve.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » pát črc 17, 2020 9:04

@Dromedaro: já taky nosil "trampskou" výbavu, kterou jsem zdědil, ale vklidu se mi to vešlo do ani ne polovičního batohu. A nebyl ověšenej, akorát karimatka na boku a mikina pod víkem, ale na pohodu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » pát črc 17, 2020 9:07

@skutrjohny: mám to stejně :)
Drobnosti jako čelovka, baterie, hajzlpapír atd dávám do kapsy na víku. Akorát boční kapsy využiju na stanovou tyčku a Tyvek do jedný, kolíky, provaz a deštník do druhý.
Naposledy upravil Etheric dne pát črc 17, 2020 9:11, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » pát črc 17, 2020 9:11

dromedaro
litraz a obsah batohu je jen tvoje vec a ze se nekdo oskliva nebo ma ustepacky poznamky, bych vubec nereagovala.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » pát črc 17, 2020 9:41

skutrjohny píše:tak jeste jednou k tomu usporadani
Jenze ted vem, ze:
- ne kazdy a ne vzdy nosi "objemnejsi veci" (napr. stan, spacak, karimatka), staci jit na jednodenni vylet
- ne kazdy batoh ma bocni kapsy a predni sitovanou kapsu
- ne kazdy nosi stale "rezervoar vody" a k tomu malou lahev na vodu, ja napr. si vezmu 1,5l Petku nebo 1,5l Nalgene, tu obcas v termoobalu a k tomu nekdy mensi Petku (tu nechavam jako zalohu na konec a piju z velke) nebo termosku s cajem (v zime)
- nepocitas tam s fotakem v batohu, ne kazdy chce fotit mobilem nebo malinkym fotakem a i z tech ne kazdy jej chce mit pripnuty na batohu zvenku bez obalu

Kazdy z techto bodu Ti narusi Tvuj poradek a kdyz je jich vic, doslova to naboura. Zkus jednou nepouzit zadnou bocni a predni kapsu do batohu s jedinou komorou (+ vikem). Obavam se, ze bys byl za par hodin chuze s focenim, pitim, jidlem, nedejboze s prehankou na vybrani nepromoku, stridanim tepla a zimy abys mohl obcas vybrat/ulozit i mikinu vrcholne nastvany, ze nic nemuzes najit :wink:.

Z toho je jen jedno pouceni - ze se nemuze aplikovat jeden zpusob baleni na vsechny, na kazdy batoh a pro vsechny pripady.

Kdybys na to napsal, ze bys nikdy nekoupil batoh bez bocnich kapes a predni sitky, tak na to urcite nekolik lidi napise, ze on by zase nikdy nekoupil batuh s nima :-). No a ja napisu, ze ja si koupim batoh, ktery mi sedi (kterych je jen malo) a ze tyto kapsy nejsou vubec nepatri mezi ME kriteria rozhodovani.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16602
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » pát črc 17, 2020 9:58

Etheric píše:@Dromedaro: já taky nosil "trampskou" výbavu, kterou jsem zdědil, ale vklidu se mi to vešlo do ani ne polovičního batohu. A nebyl ověšenej, akorát karimatka na boku a mikina pod víkem, ale na pohodu

Jo, výbavu bych do toho taky narval,ale nedehydrované jídlo na týden, abych nemusel do dědiny a vodu už ne.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod skutrjohny » pát črc 17, 2020 10:20

apuka píše:..

ja vim, ty chodis jen na jednodenni vylety, tak se te to primo tyka;)
problem bude spis ve volbe batohu. proc sis poridil jednokomorovy batoh bez kapes, kdyz te to prehrabavani tak pak stve? jasne, ne kazdy ti sedne, tvrdis. ja naopka myslim, ze takovych je spousta.

a co je vlastne spatneho na batohu s 2 bocnimi kapsami a velkou predni sitkou, ze je tak nekdo rezolutne muze odmitat? batoh je tim jeste lehci, protoze se ubere na objemu hlavni komory (nemusi) a je to neskutecne prakticke. smysl batohu tim podtrhuje jednu ze dvou dimenzi, pro kterou je urceny - mit usporadane a dostupne veci bez narustu vahy.
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » pát črc 17, 2020 10:48

Ja si nemyslim nic zleho o kapsach a sitce vepredu. Ale jsou zde vyznavaci principu KISS (ja to nejsem), a ti by to povazovali za naproste zbytecnosti. Ono taky zavisi na tom, kde a jak se pohybujes. Napriklad trcici flaska z bocni kapsy neni zrovna idealni pri nejakem prolezani skal v tezkem terenu nebo na ferate, bo se muze zachytit nebo vypadnout - a to by se Ti ten pod Tebou, komu to padne na hlavu urcite podekoval. Predni sitka se taky muze v takovych podminkach zachytit a roztrhnout, muzes z ni ztratit veci. To jsou jenom priklady, ktere se mne osobne zrovna moc netykaji.
skutrjohny píše:proc sis poridil jednokomorovy batoh bez kapes, kdyz te to prehrabavani tak pak stve
Muzes na OF nekde najit moji cestu k soucasnemu batohu. Ve zkratce a zjednodusene: chtel jsem mj. vyhradne dvoukomorovy, prave abych dolu mohl dat nektere veci, ktere bych mohl pres den potebovat, jako macky, nepromok, mikinu, atd. a nemusel kvuli tomu otevirat/zavirat hlavni komoru, aby tam zustal poradek.

Prosel jsem snad vse, co je k odzkouseni u nas, mnohe z nich (urcite 10+) jsem si postupne i objednal domu, vetsinou vice najednou abych mohl primo srovnavat a u vsech jsem nasel nejake veci, ktere se mi nelibily nebo primo stvali (popis najdes v tom vlaknu), kdyz jsem tam nalozil, co nosim a nechal jsem je pul dne, den na zadech. Nakonec jsem skoncil u batohu, ktery jsem sice vedel, ze sedi, ale nechtel jsem jej uz ani kvuli tomu, abych nemel stejny jako manzelka (a ted i syn) a proto jsem jej puvodne ani neobjednaval - jednokomorovy s kapsou na lav. vybavu. Bohuzel, zadny jiny mi tak dobre nesedel, na zadech tak nevyhovoval a tak dobre nenesl. Jako ten, ktery sice nesplnil pozadavky, ale mel jsem vuci nemu nejmin vyhrad (krome spodni komory). Neni dokonaly, ale nemohu si na nej (moc) stezovat.

Ale vzdy jsem zduraznoval, ze moje vyhrady jsou vzdy MOJE a posuzvane z MEHO hlediska, protoze to budou MOJE zada, ktera ruksak budou nosit. Kdokoliv jiny bude mit jine hlediska a jine zkusenosti, coz je naprosto v poradku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16602
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod skutrjohny » pát črc 17, 2020 10:52

ok, tvou odpoved beru a nemusim se k ni dal vyjadrovat. chapu
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

PředchozíDalší

Zpět na Treking