Light Backpacking - turistika nalehko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod fps » pon kvě 27, 2013 12:49

to je u batohu docela problém zkombinovat odolnost, lehkost, a pohodlné nošení, dva prodloužený víkendy jsem nosil Osprey Talon 44 http://www.ospreypacks.com/en/product/m ... e/talon_44, nosil jsem váhu 8kg až 11kg, ale díky tomu že je bederák a ramenní popruhy z dost měkkého materiálu, tak je při celodenním nošení dost nepohodlný, taky díky slabému materiálu jsem ho už v jednom místě lehce prodřel
podle mě nejlepší kombinace odolnosti, lehkosti, a pohodlnosti nošení je u Osprey Kestrel, je docela dost odolný na svojí váhu, má pevný bederák a ramenní popruhy, takže se skvěle nosí i celí den, mam Osprey Kestrel 58 http://www.ospreypacks.com/en/product/mens/kestrel_58, velikost M/L bez pláštěnky váží 1618g, a mam i Osprey Kestrel 48 http://www.ospreypacks.com/en/product/mens/kestrel_48, velikost M/L bez pláštěnky váží 1514g, do Osprey Kestrel 48 se zabalím i na týden
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » pon kvě 27, 2013 19:57

jonza píše:Vcera jsem otevrel katalog Hudy a koukam na nove krosny, kdyz jsem tam videl Deutery co maji skoro 3kg, tak me malem jeblo. To prece neni mozne, to je treba tretina kompletniho vybaveni!!!

Zeptej se p(r)odavacu a oni ti vysvetli, ze ty batohy sedi na zadech tak skvele, ze tu vahu navic ani neucitis ;-) Tohle jsem slysel mnohokrat a samozrejme je to nesmysl, tu vahu navic proste tahnes a zvlast do kopce je sakra znat. Fyziku neoklames.

jonza píše: Ale bohuzel jsem nenarazil na nic, co by melo dobrou odolnost a peknou vahu.

Chces batoh, ktery prezije v epicentru jaderneho vybuchu? Mam Deuter Act-lite 50+10 asi 9 let, nijak jsem ho nesetril a porad je v pohode. Mezitim mi odesly dva extratrida batohy od Ferrina. Ten muj batoh je jeste ze silnejsiho materialu a ma pres 2 kila, dnesni verze ma mit 1560 g, coz na ten objem a vsechny "features" uz docela jde. Material je znatelne tenci, ale to neznamena, ze musi byt min odolny. Zadovy system je minimalne stejny (u mne vic nez dobry), spis lepsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod jonza » úte kvě 28, 2013 7:46

ja zadny kupovat nechci, muj mi docela vyhovuje. Takze se priznam, ze jsem zadny velky pruzkum nedelal. Proste me to prekvapilo.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Leeuwerik » stř kvě 29, 2013 21:01

Leeuwerik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: ned bře 25, 2012 9:27

Re: Montane Ultra Tour 22

Příspěvekod hlp3 » čtv kvě 30, 2013 21:52

scinkk píše:Tak mi dneska taky dorazil novy batuzek - na jednodenni vyslapy - Montane Ultra Tour 22 - 550 g

O vikendu ho provetram, materialy a zpracovani se jevi vyborne. Tady je pekny video jaky to ma vychytavky.


Ahoj, jak dopadl ten batůžek?

Trochu o něm uvažuji a zajímalo by mě, jak by se tvářili záda po celodenním pochodu s váhou 5 kg.
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Trafikant » pát kvě 31, 2013 16:28

Celá řada Montane batohů včetně tohoto prcka nám během června dorazí do trafiky, tak kdo bude mít cestu, může se stavit.

Pravděpodobně model Ultra Tour také otestuji v terénu.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Montane Ultra Tour 22

Příspěvekod scinkk » ned čer 2, 2013 12:31

hlp3 píše:Ahoj, jak dopadl ten batůžek?

Trochu o něm uvažuji a zajímalo by mě, jak by se tvářili záda po celodenním pochodu s váhou 5 kg.


Ja jsem s batuzkem spokojen. Zatim byla prilezitost ho provetrat jen 2x vcetne vcerejska, takze jsem ho zatim mel na zadech pres 80 km. (prosim o zmenu pocasi, dekuji)

Materialy mi prijdou jeste o krapet lepsi nez treba ma Talon (budu srovnavat s Talon 33)

Zada jsou hodne mekka, mekci oproti Talonu. Jen lehce zesilena, lehonce polstrovana. Navic v polovina zad jsou zuzena, takze se to tvori mensi prehyb, ale (me) to nevadi, neb je to v miste prohnuti zad. Je tedy treba dbat na dobre poskaldani veci v nem, ale to je jasne. Batuzek se dobre nosi i kdyz je minimalne naplnen (vcera na konci dne byl skoro prazdny).

Vcera jsem ho navazil, ale prvne tusim mel batoh 5-6 kg (3 litry vody, skoro kilo fotak, jidlo, nepromok veci a nejaky ty drobnosti). Je to spise hranice pohodli, popruhy nejsou nijak polstrovany.

Nejvic me bavi rolovaci zavirani, toto je muj prvni batoh s timto typem. Batoh je velky vak, ktery se smerem dolu zuzuje, takze se v nem moc celkem dobre hleda a prehrabuje. Diky tomtuo zavirani clovek snadno zredujkuje prazdny prostor a v pripade potreby si myslim ze by se do nej veslo i 30l vybavy. Vcetne celkem neskaldnych (treba hranatych) veci. Nevyhoda je snad jen chybejici kapsa ve viku, ktera imho patri k tem praktictejsim :) Takhle musim i drobnosti jako doklady, celovku a tak hodit dovnitr.
Uvnitr je jen jednoducha kapsa na zadech na hydrovak.

Na bederaku jsou vyborne kapsy z lepsiho a pruznejsiho mesh materialu nez ma treba Talon. Vyborne rychlorozepinani na prsaku, na ktery si clovek rychle a rad zvykne :) Do sitovy kapsy na zadech clovek snadno dosahne i za chuze.

Batoh je prekvapive dosti vodeodolnej. Vcera asi 9h v podstate nonstop desti a vevnitr jen lehce navlhlo, rekl bych ze 2-3h deste ustoji jako nepromokavy. Pouze ta zada docela nacucaji vodu, dlouho schnou.

Zezacatku jsem si nebyl jist, zda mi sedi poruhy pres ramena, ale vzdy je to jen takovy prvotni pocit, myslim, ze uz jsem si ho nastavil dle potreby. Kazdoapdne pro me, pokud by nahore byly uchyceny s o 1 cm vetsim rozestupem, sedl by asi vyborne (dle porovnani s Talonem)

Tak snad vse, co me k nemu napadlo :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Rembrandt » ned čer 2, 2013 20:28

a nemusíte sebou tahat stan, prostě vlezete dovnitř :D

Obrázek
exitus acta probat
Uživatelský avatar
Rembrandt
nováček
nováček
 
Příspěvky: 168
Registrován: čtv zář 20, 2012 10:14
Bydliště: Ostrava

Re: Montane Ultra Tour 22

Příspěvekod hlp3 » pon čer 3, 2013 17:48

scinkk píše:Ja jsem s batuzkem spokojen. Zatim byla prilezitost ho provetrat jen 2x vcetne vcerejska, takze jsem ho zatim mel na zadech pres 80 km. (prosim o zmenu pocasi, dekuji)

Materialy mi ...



Díky za info, v následujících 14 dnech otestuji svou "UL" výbavu s batohem Deuter AC Lite 22 (váha bez pláštěnky 844 gramů) a pokud by mě nevyhovoval, určitě bych si objednal a otestoval ten tvůj UL batůžek.
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Famiso » pát čer 7, 2013 16:48

Když tady mluvíte o UL batozích: mám asi měsíc OMM Classic Mountain Marathon 25, bez karimatky v zádech jsem mu navážil 525g reálně. Zatím jsem ho měl jen na kratší vzdálenosti do 15km a s max 4kg. S přiloženou karimatkou je třeba věci trochu poskládat a skoro prázdný (třeba jen s vodou) se nenese nejlépe, když jsem tam ale zkoušel svoji NeoAir AllSeason, pasovala tam krásně a jak se tam nacpala, držela tvar batohu a polstrovala, že jsem tam mohl věci naházet. Batoh bez karimatky se dá srolovat do malého balíčku. Má úžasnou síťku na věci vpředu a na lahve ze strany (na gumu). Jediná výtka zatím je látka použitá na spodní straně popruhů, je dost drsná a kdybych vzal batoh bez trika, dřela by, s trikem je to ok.

Má polstrované popruhy, a měkký, trochu pružný bederní pás na boky (úžasně pohodlné). Když jsem ho zkušebně naložil, deset kilo bylo moc, ale 8 odhaduji na pohodlné nesení.

Zítra vyzkouším celý den s cca 6 kg, tak dám pak vědět. Chtěl bych se do něho vejít se vším na tři dny.

EDIT: Tak jsem ho naložil schválně 6,5 kg a ušel s ním 35 km. Naprosto v pohodě pohodlné. Určitě snese i více.
Naposledy upravil Famiso dne pon čer 10, 2013 11:20, celkově upraveno 1
Famiso
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: úte bře 27, 2012 11:52
Bydliště: Husinec (před pár stoletími bych byl soused mistra Jana)

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Indy » pát čer 7, 2013 23:15

pokud ti ten ATC lite nebude vyhovovat, koupim ho.

on je zamysleny na jine pouziti. neni to bagl na vicedenni tury, na jeden den podle tyspu tury a podle pocasi..asi jo..
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod vonkreuz » pát čer 7, 2013 23:40

Stále si myslím, že BlackDiamond, ač je to puvodne hlavně lezecká značka, tak nabízí super batohy. Hlavně poměr váha x výdrž matroše. Dva roky mám BD Sphynx 42 nebo 45 a váha je do kila. Tahal jsem v tom i 15kg a více. Lezu s ním, nosím na něm lyže, nešetřím ho. A švy a látka stále drží.

Třeba dámský BD Astral 40 má 1140g a protože je konstrukčně hodně podobný mému dalšímu BD Nitro 24, který také ničím už přes dva roky, tak si myslím,že je taky dost odolný.

Nebo i The North Face. Třeba tenhle super dámský Casimir 27 s 900g . Bohužel další z batohu, který je v HUDYsportu protože jsem si ho objednal na prodejnu, ale skončil někde jinde... ](*,)
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » sob čer 8, 2013 6:46

Jenom taková malá vsuvka ke kousek zpět probíranému používání desinfekčních gelů a sprejů.
Sem si teďka, jak tak už tejden makám na povodních, uvědomil, že i přestože jsou to moje třetí povodně na kerejch dřu, jsem nikdy nepoužil nižádnou desinfekci, nepoužívám roušku, nepoužívám gumové rukavice ale kožené, při práci běžně hulim, piju pivo..... a nikdá sem se neroznemoh. Ba ani sem si neuhnal honění hnačkou. A že vobčas je to hodnotnej kentus.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3965
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod hlp3 » úte čer 11, 2013 9:56

Zamyšlení ohledně lihového vařiče...

Koukal jsem na váhy takovýchto mini lihových vařičů na tekutý líh a vypadají na první pohled skvěle, ovšem na druhý pohled mě to už tak skvělé nepřipadá, jelikož se nějak pozapomnělo na váhu paliva, která zas tak skvělá není.

Pokud jsem to dobře počítal, tak na uvaření 1 litru vody potřebujeme cca 40-50 ml tekutého lidu. Na uvaření 7 litrů vody to je cca 350 ml, což je cca 276 gramů (0,789 g/cm3) + váha láhve 20 g (0,5 litrová PET) + váha samotného vařiče min. 8 gramů. Váhou kompletu jsme tedy někde na cca 304 gramech.

Pro srovnání jsem vzal plyňák Pinguin (48g), malou 100g kartuši (198g) a tento komplet váží pouze cca 250g.

Plyňák by na tom měl být co se týče váhy lépe a to nemluvím o výkonu a možnosti vařit i ve stanu...
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mitau » úte čer 11, 2013 10:24

Odhadované množství paliva ať posoudí zkušenější, ale já u lihu vidím jako jednu z největších výhod to, že vždy můžeš mít paliva kolik potřebuješ. Nehromadí se ti poloprázdné kartuše, u kterých nevíš, kolik v nich je ještě plynu.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Indy » úte čer 11, 2013 10:26

Dudy,

v 97 na morave jsem to taky presel, ale byl to jen zacatek. po par dnech se to rapidne zhorsi, a jak se ukazalo, tak to proplachlo pred tim aj kafilerku a jiny dobroty.

takze byt tebou, bych u toho jedl, pil a kouril dost obezretne.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod hlp3 » úte čer 11, 2013 10:32

mitau píše:Odhadované množství paliva ať posoudí zkušenější, ale já u lihu vidím jako jednu z největších výhod to, že vždy můžeš mít paliva kolik potřebuješ. Nehromadí se ti poloprázdné kartuše, u kterých nevíš, kolik v nich je ještě plynu.



Těch 40-50 ml paliva na 1 litr uvařené vody jsem vzal z webu Nalehko.com, takže předpokládám, že to je správný údaj.

Co se týče poloprázdných kartuší, není problém je doma zvážit a zjistit zbývající palivo.

Jedinou výhodu bych asi taky viděl v tom, že pokud bude jen víkendová akce, dá se palivo odměřit a nemusí se tahat zbytečně moc.

Ovšem představa, že budu vařit v lese a náhodou se lihový vařič vylije mě trochu děsí...
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Indy » úte čer 11, 2013 10:37

taky hlasuju pro plyn.

nicmene si nekdu zkus jak to vypada kdyz se prevrati a kutali plynovy varic a z trysky vali kapalny horici plyn pul metru daleko...

dobra praxe pro ty co plni je napsat na spodek kartuse kolik vazi prazdna, a kolik max ma vazit plna :)
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » úte čer 11, 2013 19:50

hlp3 píše:Jedinou výhodu bych asi taky viděl v tom, že pokud bude jen víkendová akce, dá se palivo odměřit a nemusí se tahat zbytečně moc.


Tak pokud si pamatuji, tak na nalehko.com taky neni napsano, ze ma smysl varit pouze a navzdy jen na lihu.
Jak uz si odhalil, podle me to muze byt skvele prave treba na vikend, kdy vis, ze nebude varit vice jak jeden dva litry apod. Sam to chci prave na tento pripad vyzkouset.
Taky kdyz jedes na dlouhodoby trek kdovi kam, porad je tu moznost, ze se ti ten 48g pinguin rozjebe, kor pokud nevis jaka bude dostupnost kartusi ci prave noveho varice :) Ostatne i u nas ti mozna da mensi usili na treku sehnat lih nez plynovou kartusi, pokud spatne (ci zamerne) spotrebu podhodnotis :)
Pokdu si pamatuji tak, si tu jednu dobu byl posedly drivkacem, predpokaldam, ze si taky nepocital s tim, ze budes varit uz jen na nem :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod hlp3 » úte čer 11, 2013 21:45

Ten dřívkáč mám doma, ale je to "špinavá" práce a nějak se toho smradu nedá zbavit a vonět jak po grilování se mě nelíbilo.

Zkrátka možnost dřívkáče jsem zavrhl...

Ve finále teď přemýšlím, že bych to vaření úplně odlehčil a na víkendovky ho vůbec nebral, přeci jenom to je i s kotlíkem a lžící minimálně 360 gramů...

Berete si sebou vůbec někdo vaření, na 3 denní akci?
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod hlp3 » úte čer 11, 2013 21:55

Indy píše:pokud ti ten ATC lite nebude vyhovovat, koupim ho.

on je zamysleny na jine pouziti. neni to bagl na vicedenni tury, na jeden den podle tyspu tury a podle pocasi..asi jo..


S tím AC Lite 22 si měl zřejmě pravdu, co jsem to tak zkoušel zabalit, vypadá to, že stan bych musel připevnit z venku, což se mě moc nechce.

Stan mě přijde v půlce příštího týdne a pokud by to tak dopadlo, batoh by šel z domu a musel bych koupit o něco větší.

Pokud bys o něj měl zájem, se slevičkou bych jej pak prodal...
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » úte čer 11, 2013 22:01

hlp3 píše:Berete si sebou vůbec někdo vaření, na 3 denní akci?

No jasne. Obcas jezdivam na 2, 3, 4 dny do Alp, obvykle mimo sezonu, takze chaty zavrene a obchody v udoli. Beru varic, 100 gramovou kartusi, titanovy esus, nejaky caj, cukr a jeden TL na den.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Indy » úte čer 11, 2013 22:08

vareni neberu pouze na jednodenni akce, tedy prochazky bez noclehu. u dvoudenni akce by to jeste taky slo, zejmena v lete, ale ubira mi to na konfortu.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod votok » stř čer 12, 2013 9:06

Už tu někdo psal o knize Last Englishmen (PCT trek) a je docela inspirativní si ji přečíst. Kromě toho je na blogu autora spousta vyzkoušených postupů a rad ohledně ultralight výbavy:

http://www.keithfoskett.com/pacific-crest-trail-tips-advice/
votok
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte úno 5, 2013 17:58

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod fps » stř čer 12, 2013 15:24

hlp3 píše:Berete si sebou vůbec někdo vaření, na 3 denní akci?

já jo, beru si Jetboil Flash http://shop.jetboil.com/index.php/flash.html, a 100g kartuš
Naposledy upravil fps dne stř čer 12, 2013 15:35, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » sob čer 15, 2013 13:40

hlp3 píše:Berete si sebou vůbec někdo vaření, na 3 denní akci?

Většinou beru,ale někdy v létě když je hezky tak ne.
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » sob čer 15, 2013 14:43

dudy píše:Sem si teďka, jak tak už tejden makám na povodních, uvědomil, že i přestože jsou to moje třetí povodně na kerejch dřu, jsem nikdy nepoužil nižádnou desinfekci, nepoužívám roušku, nepoužívám gumové rukavice ale kožené, při práci běžně hulim, piju pivo..... a nikdá sem se neroznemoh.

...Žádná kdyby ve sportu ani v životě neexistují. Když jsem po povodních v roce 2002 skončil na tři měsíce v nemocnici, taky jsem si mohl říkat, že kdybych věnoval větší pozornost škrábnutí na noze, nemusel jsem z té špíny při odklízení následků velké vody dostat boreliózu," konstatuje věcně. Dokázal se nakonec poprat s nemocí i s dalšími výzvami, které před ním byly.... Možná máš víc štěstí než rozumu anebo hodně dobrou imunitu,já bych něco určitě chytil.
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » pon čer 17, 2013 4:41

Pořídil jsem ještě jedny lehké botky - Inov8 Roclite 243,rozdíl oproti Roclite 295 je markantní,brzy bude recenze a porovnání.
V obou jsem oběhal Tenerife včetně Teide a byla to výborná volba.

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod oodoow » pon čer 17, 2013 7:33

Já si nakonec vybral ty 295ky, jsou to pro mě už sice takový malý pohorky, ale potřeboval jsem něco na drsnější terén, kde to už s VFF moc nejde. Váha na běžecké boty už docela velká, ale snad aspoň déle vydrží. O těch 243 jsem taky uvažoval, ale jsou myslím užší.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod pawn » pon čer 17, 2013 10:11

No mi 295 (model 2013) vydržely přibližně 3 týdny, což je při mém náběhu cca 200km. Poté jsem boty reklamoval z důvodu párání/prodření v ohybu špičky - u obou bot na identickém místě z vnější strany boty, kde končí gumová obsázka špičky. Nevylučuji, že prostě moje noha není kompatibilní s tímto modelem, na druhou stranu mi při zkoušení (i při běhu) boty seděly velmi dobře. Za mě tedy zklamání...
Teď mám týden rocklite 315, které mají toto místo z mého pohledu vyřešeno daleko lépe, ale na nějaké závěry je ještě brzy.
Uživatelský avatar
pawn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř pro 7, 2005 10:02

PředchozíDalší

Zpět na Treking