Light Backpacking - turistika nalehko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » čtv kvě 23, 2013 21:45

No ja uz nekolik roku kupuje tenhle sprej Desinfico. Vyhoda je nepotrebujes vodu jen nastrikas na ruce a rozetres, vaha bude asi stejna jako nejaky gel. Ale ja to teda pouzivam hlavne do mesta, mhd a jeden mam v aute a tak. Ale mozna jsme si jeden bral i na nejaky trek.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » čtv kvě 23, 2013 21:47

mike píše:Do tohodle nevidim, ale proc by to melo vadit? Bakterie se v nejhorsim jen vrati tam, odkud vysly ;-)

Dobrou chuť :rolleyes:
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » čtv kvě 23, 2013 21:57

Nebud precitlivelej ;-) Zrovna jim jogurt. Vis co je v nem bakterii? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » čtv kvě 23, 2013 21:58

deu píše:Pelešit se můžeš kde chceš,ale když se dojdeš vys... :toimonster: tak si ruce nemeješ?Nemusím bejt sterilní jak chirurg,ale základní hygiena snad není proti ničemu :roll:


No.
Doma zpravidla jó, ale venku, abych vobětoval poslední půllitr vody na pacičky, na to fakt kašlu. Nemám problém s tim, nemejt se tejden. Vlka zaženu indulónou, pracky votřu vo trávu a nikdá sem z toho nebyl marod. A to to takhle dělám třicet let. Dokonce i doma se "po" meju akorát mejdlem a pak makám po různu na stravu či dítka. A zatim se neroznemohly.
Trochu mi to připomíná kamaráda, co se před vodjezdem do Ruska, cpal Endiarónem už na hlaváku.
Já mám, za sebe, pocit, jesli já to neberu moc na lehkou váhu a málo vědecky.
Ortézy místo kotníkáčů, boty na běh místo bot na tůristiku, fólie na zeď míso celty, konzervu pro kočky místo vařiče, voheň ze dřívek svázat do speciálního dřívkáče a fučet do toho solárním fénem, dezinfekční gély místo hnačky, Nalgenka místo vobyčejný petky, křesadlo kerym si ani nezapálim cigáro místo sirek, sušená pasta, ufiklej kartáček, upilovaný klíče.......
Sem z toho volajaký zmetěný.
P.S.: Zrovna vlastního hovna bych se moc nebál. Dyž sem se z toho nepodělal dyž sem to žral, tak teď je to vlastně přefiltrovaný a že se v tom namnožily baktérie. Dyk sou moje. :twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3965
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » čtv kvě 23, 2013 22:09

dudy píše:Dokonce i doma se "po" meju akorát mejdlem...

Ono by se melo delat neco jineho? :-k

dudy píše:Sem z toho volajaký zmetěný.

Mozna jsi na takove novoty uz moc stary :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » čtv kvě 23, 2013 22:12

mike píše:Mozna jsi na takove novoty uz moc stary :twisted:


Nevim jak můžu bejt starej, dyž mám duši sedmnáctiletýho jinocha. :twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3965
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » čtv kvě 23, 2013 22:15

No tak mladej, az dospejes, urcite pochopis :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » čtv kvě 23, 2013 22:32

mike píše:
dudy píše:Dokonce i doma se "po" meju akorát mejdlem...

Ono by se melo delat neco jineho? :-k


Ne!
Ale!
Doma, či ve městě zpravidla makám na různý věci. Madlem v MHD počínaje a (když nejni doma máma, nebo v hospodě) tři dny pochcanym prkýnkem konče, plus syrový maso v kuchyni, tak mi to přinde drobátko rizikovější prostředí než hvozd kde ťapkám na stromy, chytám se butrů, hrabu do potoka nebo se válim v trávě či na šutrech.
Podle teórie se matlat dezinfekcí v lese, bych se musel doma vyvářet.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3965
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » čtv kvě 23, 2013 22:49

Jo tak, relativita. Mne by taky nenapadlo tahat do lesa desinfecni gel, vlastne jsem doted netusil, ze neco takoveho existuje ;-) A to si jinak doma umyvam ruce celkem casto, ale maximalne mydlem. Pocitam, ze nejrizikovejsi je MHD, zvlast kdyz vidim, co tam obcas cestuje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » čtv kvě 23, 2013 23:11

Jo taky mi v tomto smeru prijde rizikovejsi cesta do prace nez tapkani lesem, ale i na treku clovek prijde do styku s castmi mhd, nakupnimy kosiky, penezmi apod. takze zas tak uplne od veci mit s sebou desinfekcni sprejik neni. Ale samozrejme to jde i bez nej, jak je komu libo :) Ale gel asi ne, mydlo je pdole me dostatecne, to jen ze ten sprejik muze mit clovek hodne pri ruce a nepotrebuje vodu.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod zoul » pát kvě 24, 2013 5:05

mike píše:BTW, v tvem pripade ti muze na rukach zustat jen vlastni strevni flora. Do tohodle nevidim, ale proc by to melo vadit? Bakterie se v nejhorsim jen vrati tam, odkud vysly ;-)


To právě ne: ony vyšly ze střev a vrátí se do žaludku. Třeba Escherichia coli je běžnou součástí střevní mikroflóry, ale když se dostane do žaludku, může být zle, viz Wikipedii. Proto se třeba sleduje její výskyt v rámci rozborů pitné vody. Obecně viz fekálně orální přenos. Yummy!
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod wawrik » pát kvě 24, 2013 8:32

mike píše:BTW, v tvem pripade ti muze na rukach zustat jen vlastni strevni flora. Do tohodle nevidim, ale proc by to melo vadit? Bakterie se v nejhorsim jen vrati tam, odkud vysly ;-)
:shock: No ty vole... To je zrejme nejaký hardcore ultralight backpacking - bez jedla. Len recyklácia.

No, v každom prípade my, čo nezvykneme pojedať „vlastnú črevnú flóru“, nosíme antibakteriálny gel, aby sme nemuseli míňať vodu :-) Kombinácia Dettol + Steripen mi konečne zabezpečila treky bez sračiek.
Naposledy upravil wawrik dne pát kvě 24, 2013 10:06, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod grco » pát kvě 24, 2013 10:00

Njn, a ja sa vyserem na chate a dam si potom teplu sprchu a ziadny antibakterialny gel so sebou nosit nemusim :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod fps » pát kvě 24, 2013 11:24

já sebou vozím vlhčené ubrousky Freshmaker bez alkoholu http://www.drogerie-nemecko.cz/katalog- ... rousky-58/
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Vachon » pát kvě 24, 2013 11:42

Proč bez alkoholu? S alkoholem by si člověk mohl takový ubrousek v nejhorším i ucucávat.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst


Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » pát kvě 24, 2013 12:36

Jo vlhceny ubrousky jsou skvely, taky s sebou beru. Da se s nimi provest i docela podstatna ocista tela, kdyz je voda pomalu :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod fps » pát kvě 24, 2013 13:31

přesně tak, akorát když je pod cca -10°C, tak si je musím dán na ňákou dobu k tělu aby rozmrzli
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Bulgar » pát kvě 24, 2013 18:26

Yummy, to je zas doslova výživná debata. Taky zrovna nejsem vzor čistotnosti, ale je-li k dispozici říčka, nebo aspoň rosa na trávě tak nepohrdnu. A rozhodně veliký souhlas, že paklíkem vlhčených šnuptyklů na cesty člověk nic nezkazí.
V mínus deseti většinou nevandruju, čili zkušeností neposloužím, ale alkohol radějí v placatici než vycucávat ovoněný denaturák z ubrousků :lol:
Bulgar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 41
Registrován: pát úno 15, 2013 13:39

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » pát kvě 24, 2013 23:26

Vzhledem k faktu, že todle vlákno se menuje lájtbákpákink bych mokřený ubrousky moc nebral. Téka sem to vážil a dva vážej víc jak hotelový mejdlíčko. (a to mi vystačí na tejden až měsíc)
Postskriptum: Se rači nemeju a to je hardcore ulralájt.
Naposledy upravil dudy dne sob kvě 25, 2013 12:21, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3965
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Vachon » sob kvě 25, 2013 9:27

Ale zase neumytej vážíš víc než umytej...
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod pavproch » sob kvě 25, 2013 9:37

dudy píše: Se rači nemeju a to je hardcore ulralájt.


+1

tak to už sme v klubu smradlavých nejmíň dva :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » ned kvě 26, 2013 23:27

wawrik píše:No ty vole... To je zrejme nejaký hardcore ultralight backpacking - bez jedla. Len recyklácia.

Jasne, nekde jsem cetl, ze clovek ma ve strevech par kilo bakterii. Takze spravny hardcore ultralight se jich pomoci priserne sracky zbavi a pak uz se bude jen vznaset ;-)

wawrik píše:No, v každom prípade my, čo nezvykneme pojedať „vlastnú črevnú flóru“, nosíme antibakteriálny gel, aby sme nemuseli míňať vodu :-) Kombinácia Dettol + Steripen mi konečne zabezpečila treky bez sračiek.

Ted vazne. Tipuju, ze tohle nebude pojidanim vlastni strevni flory, ale kontaminaci vody v Nepalu. Pripadne z jinych zdroju tam. Nebo se ti to stavalo i nekde jinde? Mne tedy v Alpach nikdy a to tam fakt s hygienou moc neprehanim. Vodu piju z potoku bez jakekoliv upravy, ruce si otru o travu, snih nebo o kalhoty, ale rozhodne na ne neplytvam vodou, co mam na piti. Kdyz nekde obcas mivam problemy, tak ve meste, zrovna pred tydnem zas kolega pritahl do prace rotaviry :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » ned kvě 26, 2013 23:35

grco píše:Njn, a ja sa vyserem na chate a dam si potom teplu sprchu a ziadny antibakterialny gel so sebou nosit nemusim :)

Ty jo, chtel bych videl, jak by se tvarili na opravdove horske chate, kdyby ses chtel rano vysprchovat :twisted: Ono to mnohde nejde ani vecer a kdyz ano, tak za to chteji par euro. Coz samozrejme vyuzivam, ale z jinych duvodu ;-)

Pro tebe jedine Italie, tam je na hotelech standardni soucasti vybavy bidet ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » ned kvě 26, 2013 23:38

zoul píše:To právě ne: ony vyšly ze střev a vrátí se do žaludku. Třeba Escherichia coli je běžnou součástí střevní mikroflóry, ale když se dostane do žaludku, může být zle, viz Wikipedii. Proto se třeba sleduje její výskyt v rámci rozborů pitné vody. Obecně viz fekálně orální přenos. Yummy!

Porad nejak nejsem presvedcen. Tohle samozrejme "funguje", ale z jednoho (nemocneho) cloveka na druheho. Mozna neco prehlizim, ale nevidim tam, ze by takhle zdravy clovek mohl nakazit sam sebe. Tech E-coli je spousta druhu a tam je rec o patogenni podmnozine. Clovek, ktery je produkuje, nejspis sam v poradku nebude.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Indy » ned kvě 26, 2013 23:51

takze pokud clovek zije sam, nemusi si umyvat ruce?

forek.

je to problem, a i u jednoho a stejneho cloveka.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod wawrik » pon kvě 27, 2013 5:45

mike píše:Ted vazne. Tipuju, ze tohle nebude pojidanim vlastni strevni flory, ale kontaminaci vody v Nepalu. Pripadne z jinych zdroju tam. Nebo se ti to stavalo i nekde jinde?
Jo, na dlhších trekoch stávalo. Ale v Alpách som zatiaľ bol najviac na tri dni a to som už gel alebo alkoholové obrúsky používal.

Jasné, že nejde len o tú prdel, ale o hygienu celkovo. Mám naozaj dosť citlivý žalúdok, resp. telo, a často som si všimol, že som si hubu otrel rukou a po krátkom čase (pár desiatok minút až pár hodín) sa mi tam niečo vyhodilo. Nielen na treku, aj doma. Takže si dávam bacha na hygienu rúk a na to, čo chytám. A súc poučený si prsty do huby nepchám, ani keby sa mi medzi zubami z jedla zachytilo neviemaké dlhé vlákno :-)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod jonza » pon kvě 27, 2013 8:41

tak z jineho soudku.

pred tydnem jsme se vratili z mesicniho putovani, zastoupeny byly jak hory, tak mesta. Vaha nasich batohu podle letiste byla 8 a 12 kg bez stanu, vody a jidla.

Vcera jsem otevrel katalog Hudy a koukam na nove krosny, kdyz jsem tam videl Deutery co maji skoro 3kg, tak me malem jeblo. To prece neni mozne, to je treba tretina kompletniho vybaveni!!!
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod grco » pon kvě 27, 2013 9:03

No tak uz chapes, preco proti Deutrom vediem(e) kriziacku vypravu? :)

PS: Tie "lighty" uz ale maju pouzitelnu vahu... aby som zas bol ferovy :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod jonza » pon kvě 27, 2013 9:44

ja jsem doted zadny deuter nemel, dokonce tatran slouzi tak dobre, ze jsem ani neuvazoval o novem. Ale tak jsem si rikal, ze kdyz nemuzu mit lepsi, tak aspon lehci. Ale bohuzel jsem nenarazil na nic, co by melo dobrou odolnost a peknou vahu.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Treking