Light Backpacking - turistika nalehko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod fps » sob črc 6, 2013 19:15

taky jsem používal na spacák původní kompresní obal a dvě igelitové tašky, na náhradní prádlo a na prádlo na spaní další igelitovou tašku, na jídlo další igelitovou tašku, a pak ještě pláštěnku na batoh, když jsem zvážil obal na spacák + 4x igelitovou tašku + pláštěnku na batoh, tak to bylo o cca 100 g víc (přesnou váhu si už nepamatuji, ale byl jsem dost překvapen z toho jak moc váží čtyři igelitové tašky) než když jsem zvážil Sea to Summit eVent Compression Dry Sack http://www.warmpeace.cz/cs/sea-to-sumit ... -sacks-355 který mam na spacák, Sea to Summit Ultra-Sil Dry Sack 20L http://www.warmpeace.cz/cs/sea-to-sumit ... -sacks-192 který mam na náhradní prádlo a na prádlo na spaní, Sea to Summit Ultra-Sil Dry Sack 13L http://www.warmpeace.cz/cs/sea-to-sumit ... -sacks-192 který mam na jídlo, a další výhody proti igelitovým pytlíkům či taškám
- absolutní ochran proti vodě, nepotřebuji žádnou pláštěnku na batoh, stejně když pršelo, tak od zad bylo v batohu mokro, a nebo není potřeba pončo s hrbem na přikrytí batohu
- větší životnost, kolikrát se mi už stalo že jsem po pár dnech měl igeliťák proděravělí, a kde vzít v přírodě nový
- možnost skvělé komprese věcí, a to i jídla
- vše zůstává pohromadě, i když rvu pytel z batohu jakýmkoli způsobem, někdy když jsem vyndaval igelitovou tašku s jídlem nebo s náhradním prádlem a prádlem na spaní, tak se mi z igelitové tašky sypali věci všude možně
- jídlo v Sea to Summit Ultra-Sil Dry Sack je dobře chráněno proti všem možným breberkám, taký je dobře chráněno třeba před nosem medvěda
- Sea to Summit Ultra-Sil Dry Sack používám taky jako polštář
Naposledy upravil fps dne sob črc 6, 2013 19:42, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod fps » sob črc 6, 2013 19:36

hlp3 píše:Pokud se chodí i s hůlkami a hůlky mám při dešti pod pončem, tak jsem kompletně suchý a to včetně sandálů.

taky jsem kdysi chodil s pončem celí den v dešti, a měl jsem nohy mokrý ke kolenům

hlp3 píše:Pochopitelně, že pokud se budu prodírat houštinami, tak mokrý budu a možná i pončo zničím, ale vybírám si pokud možno turisticky značené a frekventované cesty a tam to bylo zatím vždy ok.

to je taky dost důležitá aspekt, já chodím pravě hlavně mimo jakéhokoli cesty, a třeba taky po hřebenech či vrcholech, tam když foukne, tak tě to s pončem odnese jako na rogalu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod axi12 » sob črc 6, 2013 20:11

Tak jsem dnes pořídil váhu a mohu se pustit do zjišťování opravdové hmotnosti toho, co táhnu! :evil:

No zatím se mi na léto podařilo odlehčit docela dost, už mě tíží jen ten batoh.
- spacák - WP Sumemrlite 300 - 629g
- stan - Ferrino Nemesi 2 - 2 180g
- nepromo budna - DA Guide 2 - 390g

+ nepromokavé StS Ultra Sil Dry Sac + ZipLocky
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Pitr » sob črc 6, 2013 22:31

Sbalit bágl pod 8 kg - to bych se chtěl někdy dočkat :)
Pitr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned čer 2, 2013 22:39

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Indy » sob črc 6, 2013 22:53

fps, oda na radost s Sea to Summit Ultra-Sil Dry...

ty pytle jsou dobre, o tom zadna, ale ze by v nich zabalene jidlo nebylo citit treba zrovna tim medvedem je bohapusta scifi. proste hermeticke nejsou.

ale mozna kdyby jsi o tom medvedy presvedcil aby tomu verili, tak to bude i fugovat.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod hlp3 » ned črc 7, 2013 8:28

Tak já osobně zůstanu věrný klasickému ponču.

Je jasné, že na horách bych se s pončem asi opravdu nechytal, ale outdoor to nejsou jen hory, ale i toulání po krajině jako je Kokořínsko, Český kras, okolí Ralska apod.

Když vezmu v úvahu, že jsem loňskou sezónu vytáhl pončo asi 3x, tak investice do nepromokavých kalhot, pláštěnky na batoh, popřípadě těch ultra "sáčků" se mě zdá jako zbytečná, navíc váhově a objemově to celé bude asi někde jinde a pončo v tomto směru podle mě vyhrává...

P.S.: A o váhu a objem (alespoň ve vláknu Light Backpacking) jde především...
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod CzechJoker » ned črc 7, 2013 18:02

No právě, že o váhu a objem jde především :-..
Je fajn, že máš svoji osvědčenou kombinaci a pončo v ní má své místo. Já teď kompletně obnovuji výbavu, protože jsem během uplynulého roku poněkud změnil objem. Při úvaze, jestli koupit pončo, nebo bundu a kalhoty, jsem v podstatě řešil dvě věci - váhu a praktičnost. Na váhu je kombinace kalhoty + bunda horší, ale ne o moc a navíc nevěřím tomu, že s pončem mám suché ruce (které trčí ven) a nohy. Pokud vezmu Jurka Trio UL, na mých 186 cm potřebuji velikost XL, což dává délku předního dílu 130 cm (váha 385 g) a dole mi koukají nohy. Buďto na ně dám návleky, nebo budu muset mít stejně kalhoty. Navíc mimo cesty bude pončo zachytávat a na horách budu plápolat jako plachta ve větru (přesně jak psal mike). Z toho mi plyne, že minimálně kalhoty budu stejně potřebovat. Takže mám gore bundu (320 g) a nepromokavé kalhoty (370 g).
Fakt je, že na batohu mám pláštěnku, takže jeho ochranu řešit nemusím.
Pokud jde o ty sáčky, máš pravdu, že jsou drahé jako vykrmené prase. Jenže po všech těch vandrech a roztrhaných igelitkách si myslím, že alespoň některé věci zabalím tímto způsobem. Zrovna jsem si přinesl druhý Ultra Sil, do kterého uklidím svoji polovinu stanu (tropiko), které se balí mokré. Výhodou je, že se snadno zavírají a vydrží. Zip-Lock sáčky nejsou špatné, ale nemají rády znečištění - jakmile se zanese drážka, už se nezavřou. Stejně tak jsou háklivé na ohnutí/zlomení zámkové lišty. Výhodou je cena. Používám je na potraviny, aby byly pohromadě.
CzechJoker
nováček
nováček
 
Příspěvky: 82
Registrován: ned čer 9, 2013 6:54
Bydliště: Schallingrad

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod hlp3 » ned črc 7, 2013 18:31

Nic jsem nepsal o tom, že mám ruce venku z ponča, ale psal jsem, že je mám uvnitř a pokud mám hůlky, vytváří to pončo takový (jakoby) přístřešek, takže nohy a boty jsou v suchu.

Pokud bych měl ruce venku z ponča a použil jej jako klasickou pláštěnku, pak opravdu nevidím jeho smysl, ale takto neprakticky pončo nepoužívám...

V lese a na místech chráněných proti větru je podle mě pončo nepřekonatelné (pokud se ovšem používá výše zmíněným způsobem) a pokud prší opravdu vydatně a fouká silný vítr, v takovém případě je lepší postavit stan a přečkat to ve stanu...

P.S.: Ale každý to vidí jinak a každý chce od vybavení něco jiného...
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod wawrik » ned črc 7, 2013 18:44

Pončo je skvelá vec, ak sa používa správne a s rozumom. Napríklad na monzúnové prehánky v Nepále nič lepšie nepoznám. Zima nie je, človek chodí v sandáloch, ktorým vôbec nevadí, keď zmoknú, a kraťasy sú pončom chránené. Zároveň pofukuje len slabší vetrík, pri ktorom sa človek nijako nadmerne nepotí. Obliecť si ho je otázka pár sekúnd a chráni komplet všetko vrátane báglu.

Používať v takýchto prípadoch membránovku (a že tých ľudí je, čo si ju naozaj navlečú) je slušne povedané nerozum. Na každú dieru iná záplata :-)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod fps » ned črc 7, 2013 20:17

já tedy chodím třeba dva dny v dešti bez ponča a pláštěnky na batohu, na sobě mam membránovou bundu a membránové kalhoty, a v batohu vše v nepromokavých pytlích od Sea to Summit, výhody proti chození v ponču je prodyšnost, a pohodlí v pohybu, a pak nepromokavost věci v batohu, pončo od Ferrina a pláštěnka na batoh od Osprey který mam, obal na spacák, 4x igelitové tašky ve kterých jsem měl zabaleny všechny věci, váží 825g, membránová bunda, membránové kalhoty (ty sebou vozím jenom když má pršet celé dny, což je párkrát do roka, jinak stačí normální turistický kalhoty), Sea to Summit pytle váží 1095g, za ten komfort těch 270g navíc stojí
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod CzechJoker » ned črc 7, 2013 21:35

Ještě jsem si vzpoměl na tu UL mapu. Jaká je její odolnost v dešti? To je klasická kancelářská Áčtyřka, nebo to má nějakou voděodolnou úpravu?
AD pončo - ať každý používá, co je mu libo, no war, make peace. Ve tvé výbavě vidím jiná úzká hrdla, ale třeba za rok dozná dalších změn, někde ubereš a jinde přidáš :rock:
CzechJoker
nováček
nováček
 
Příspěvky: 82
Registrován: ned čer 9, 2013 6:54
Bydliště: Schallingrad

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod hlp3 » pon črc 8, 2013 4:00

Na videu je vidět, že se jedná o klasický papír A4 + inkoustová tiskárna.

Odolnost proti vodě je tedy dána pouze odolností papíru a inkoustu.

Pokud chceš 100% odolnost proti vodě, nic ti nebrání ji dát do folie k tomu určené...
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod kipling11 » pon črc 8, 2013 19:25

kdysi se tu sháněl líh v Praze
taj jsem našel na na olšanckým náměstí
http://pemi.cz/cs/detail-zbozi/podpalov ... 12151.html

není tam napsáno přímo že je to líh, ale co jiného by to bylo
kipling11
nováček
nováček
 
Příspěvky: 60
Registrován: ned led 8, 2012 21:47

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » pon črc 8, 2013 20:11

kipling11 píše:není tam napsáno přímo že je to líh, ale co jiného by to bylo
Cena je dobrá,ale ani na stránkách výrobce není uveden obsah alkoholu.
Předpokládám že to bude nad 92% když je to do krbu.Každopádně já si zítra vyzvednu 100% líh z toho eshopu v Byšicích(u Mělníka).
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » úte črc 9, 2013 17:59

Zajímavá úvaha na Křesadlo vs zapalovač.
Anketa(v rámci nalehko) - používáte křesadlo,zapalovač nebo sirky?
Sice doma mám křesadlo a celkem jsem ho používal,ale lihový vařič se s ním zapaluje špatně(při škrtání můžete drknout rukou do vařiče a rozlít palivo),
takže teď používám zapalovač(namočím v palivu větvičku,zapálím zapalovačem a dám do vařiče - abych si nepopálil prsty).

Jo a testuju DIY závětří/držák kastrůlku-něco jako Caldera Cone,ale musím upravit počet děr(bylo jich málo a vařič při bezvětří špatně hořel)
a sehnat tužší alu folii(vyrobeno z grilovacího tácu).Váha 17g - udrží to 900ml Ti kastrůlek Evernew s 600ml vody,ale jelikož to není rolovací systém jako Caldera Cone,
musí se to splácnout na 1/2 a nevydrželo by to časté skládání a rozkládání.Výška je upravena podle vařiče s trivetem(stojánkem) aby byl kastrůlek v ideální poloze nad vařičem.

Obrázek

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » úte črc 9, 2013 19:35

Na plynak nosim zapalovac a male kresadlo mam v lekarnicce. Myslel jsem prave, ze na lihak zacnu pouzivat to kresadlo nebo jsem si koupil delsi sirky. Ale ten trik s vetvickou me vlastne nenapadl, takze asi zustanu u zapalovace. Jeste jsem se nedokopal k vyrobe varice, ale dnes uz sousedovic pes dostal obsah kocici konzervy :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » úte črc 9, 2013 19:40

deu píše:Zajímavá úvaha na Křesadlo vs zapalovač.

Sice zajimava, ale ke stejnemu vysledku se da dospet po chvilce premysleni ;-)

deu píše:Anketa(v rámci nalehko) - používáte křesadlo,zapalovač nebo sirky?

Pouzivam zapalovac z trafiky (asi takovy, jako ten oranzovy na fotkach). Skoro nic nevazi a mam ho v pytliku s varicem, takze ho nezapomenu ani neztratim. Koupil jsem ho kdysi cestou na dovolenou asi tak za 10 Kc a jestli spravne pocitam, tak to bylo pred 16 lety. Nikdy neselhal, ale posledni dobou uz hori tak malo, ze asi koupim novy. Jeste budu muset tu investici zvazit, vzdyt to dava skoro 6 haleru na rok a kdo vi, jestli je od te doby nezdrazili :twisted:

Sorry, ale prijde mi, ze nektere veci je zbytecne komplikovat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod zoul » úte črc 9, 2013 19:57

Zapalovače jsou nepříjemné v tom, že selhávají. Koupil jsem si pěkný plnitelný z trafiky, po necelém roce se rozbilo piezzo. Klasická škrtátka s kamínkem na tom podle mě nejsou o moc líp. Takže mám k vařiči natrvalo přibalené křesadlo, se kterým jsem spokojený, a na kterém se nemá co rozbít.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » úte črc 9, 2013 20:01

Co se tyce clanku je potreba vzit v potaz, ze je to clanek pro bushcraftaky :)
Ale ten web se jim krasne rozjel a zrejme ma i dost velkou navstevnost. Obcas nejaky clanek zachytim, ale musim si nekdy najit cas a poradne ho prolezt/procist :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod hlp3 » úte črc 9, 2013 20:12

Na té fotce mě zaujala ta PET flaška. Jaký má obsah, kolik přesně váží a kde se dá sehnat?

Předem díky za odpověď.

Jo a abych odpověděl na otázku, když jsem ještě vařil, tak jsem měl vždy plynový zapalovač (jedině křesací, NE piezo a NE plnící) a ten nosím doteď. Z pochopitelných důvodů nedoporučuji zapalovače plnící, jelikož tam se po čase něco poserX.

P.S.: S křesadlem samozřejmě zacházet také umím, ale žijeme v 21. století a křesadlo je už trochu mimo, tedy pokud se nejedná o survival někde na Sibiři...
Naposledy upravil hlp3 dne úte črc 9, 2013 20:21, celkově upraveno 3
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » úte črc 9, 2013 20:16

Ta petflaška je k filtru Sawyer,podobnou koupíš i na netu,jmenuje se Platypus
Naposledy upravil deu dne úte črc 9, 2013 20:26, celkově upraveno 1
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » úte črc 9, 2013 20:20

zoul píše:Zapalovače jsou nepříjemné v tom, že selhávají. Koupil jsem si pěkný plnitelný z trafiky, po necelém roce se rozbilo piezzo. Klasická škrtátka s kamínkem na tom podle mě nejsou o moc líp.

No nevim, par rozbitych zapalovacu jsem sice videl, ale ty byly velmi opotrebovane. Pokud nejsi kurak, tak podle mne nemas sanci pri normalnim vareni zapalovac znicit. Myslim ten se skrtatkem, piezu bych asi taky neveril. Ze skrtatkoveho nakonec tu jiskru vzdycky nejak dostanes, takze jsi na tom podobne, jako se skrtadlem ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » úte črc 9, 2013 20:28

Křesadlo mi neselhalo nikdy,zapalovač ano(piezo i klasický),proto nosím zapalovače dva.Pořád to vyjde váhově lépe než křesadlo.
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » úte črc 9, 2013 20:35

Nebo tak. Pripadne by se dala i krabicka sirek v sacku, taky skoro nic nevazi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » úte črc 9, 2013 20:41

Když už, tak už.

Hmotnost:
Křesadlo Light My Fire FireSteel Army 2.0: váha 50g
Zapik od číňana: váha 19g
Z hlediska UL je jasným vítězem zapik.

Cena:
Křesadlo Light My Fire FireSteel Army 2.0: 475,-Kč
Zapik od číňana: 7,-Kč
Z hlediska ceny je jasným vítězem zapik.

Zapálit vobyč vohníček bez papíru:
Křesadlo Light My Fire FireSteel Army 2.0: cca 3min s pomocí jemných hoblinek březové kůry a chroštíčka.
Zapik od číňana: cca 1sec pouze pomocí chroštíčka.
Z hlediska užitnosti je jasným vítězem zapik.

Nouzové posvícení:
Křesadlo Light My Fire FireSteel Army: nesvítí.
Zapik od číňana: svítí.
Z hlediska víceúčelovosti je jasným vítězem zapik.

Svíčka:
Křesadlo Light My Fire FireSteel Army 2.0: ani prd.
Zapik od číňana: no problem.

Zapáli si cigáro:
Křesadlo Light My Fire FireSteel Army 2.0: nejde.
Zapik od číňana: jako prd.
Z hlediska naplnění zlozvyků je jasným vítězem zapik.

Otevřít lahváče:
Křesadlo Light My Fire FireSteel Army 2.0: možné.
Zapik od číňana: možné.
Z hlediska společenské užitnosti remíza.

Asi nebudu dělat oudór za každou cenu a zůstanu u osvědčeného modelu, že nosnej je zapalovač a křesadlo je nouzovka v KPZ.
Naposledy upravil dudy dne stř črc 10, 2013 15:29, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » úte črc 9, 2013 21:21

Kresadlo jako nouzovku bych mohl nahradit zapalkama, ale jelikoz kresadlo nosim v lekarnicce (vareni neberu vzdy) , kterou ma v ziploc sacku, ktery skonci vetsinou an dne baglu, tak by asi sirky byly brzy na maderu, mohl bych je dat do nejaky tuby, ale jelikoz mam kresadlo co vaci 16 g (nejaky to cinsky za jeden dva dolace), tak jsem tam, kd ejsem byl :)
edit: a nebo tam dat taky zapalovac a pripadne mit dva. Ja se tak ani neobavam toho, ze se zapik rozbije, jako spis, ze ho ztratim :)

Kdyz uz jsme nakousl lekarnicku, co nosite za desinfekci v ramci UL kliky? desinfekce je podle me vec z lekarnicky nejuzitecnejsi, mam tam ted maly septonex, ale taky je to asi nejtezsi vec v lekarne. Takze neco sypkeho?
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod MichalRourka » úte črc 9, 2013 21:40

No nevím, jestli je to ULready, ale já tahám jako desinfekci toto:
http://desinfekce.heureka.cz/jodisol-1x3-6gm/
Uživatelský avatar
MichalRourka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pát říj 26, 2012 8:01

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » úte črc 9, 2013 21:47

Nejsem UL klika, takze nosim taky Jodisol, ale trochu vetsi: http://desinfekce.heureka.cz/jodisol-1x13gm/. Zrovna na tomhle bych vahou nesetril. Potreba je malokdy, ale uz se mi stalo, ze jsem slapnul na diru a sedrel si nohu i pres kalhoty tak blbe, ze na to padla pulka lahvicky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » úte črc 9, 2013 21:52

Betadine přelitej do menší lahvičky.
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » úte črc 9, 2013 22:08

Ten maly jodisol vypada sikovne. Odlit si do takovy ty lahvicky na ocni kapky (ci na co se to pouziva) by taky nebylo spatny, ale ted koukam na ten septonex 30 ml - je v plastove lahvicce, nevim kolik jsem ho spotreboval, ale ma ted 33 g a ten rozprasovac se obcas taky hodi, tak to asi nebudu resit :)
Pouzili ste nekdy skrtidlo? Ne ze by to byla nejaka extra vaha, ptam se spis ze zvedavosti :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

PředchozíDalší

Zpět na Treking

cron