Light Backpacking - turistika nalehko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » pon čer 24, 2013 8:34

@Chmeld4 - tady fotka dole na stránce,se můžeš podívat a porovnat MarIII a ten Coleman.V Colemanu kolega dělal vše v leže,nejde se tam ani posadit,takže zas takové terno to není :wink:
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Indy » pon čer 24, 2013 9:20

czechjoker, ta evropska skola je jednoznacny vitez, protoze amici sice odlehcili, ale na slozitelnost hodili bobek. no a ta 22lr, tak leda na zajice, uz vysokou si moc nedokazu predstavit, leda mit sebou UL psa na dohledani. s evropskou razi si muze majitel troufnout i na vrcholneho politika, a diky sbalitelnosti je ten plan podstatne realnejsi :).
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod aksam » pon čer 24, 2013 10:18

skipp... mark III, mám měsíc, spal jsem v něm zatím 4 noci, z toho dvě za deště a ok, pokud jsi vyšší postavy, bude mark III lepší volba než jurek, má víc vnitřního prostoru, jurek je z lepšího a bytelnějšího materiálu, měl jsem ho v ruce, když se z něj udělá áčko, má nevýhodu že se svýma 195cm se tam už těžko skládám.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Skipp » pon čer 24, 2013 11:14

aksam: Díky, co dáváš pod sebe? Plachtu od Tyvecu, nebo máš něco jiného?

Já mám 180, do Jurka bych se vlezl, ale ve dvou si už nejsem jistý, kam by se daly batohy.
Uživatelský avatar
Skipp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 222
Registrován: stř srp 22, 2012 12:10
Bydliště: Příbor

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod aksam » pon čer 24, 2013 11:52

mám tyvek, do marku III ve dvou i s bágly se vejdeš, když ho vezmeš, doporučím navázat do ok smyčky z 2mm repky a ukotvit za ně, znatelně míň se za deště rosí
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » úte čer 25, 2013 17:28

High Sierra - A Journey on the John Muir Trail
(hodinový video dokument party mladých kluků z přechodu JMT)
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » stř čer 26, 2013 7:42

deu píše:
mitau píše:deu: Nevíš, co vedlo Petra k tomu, aby si udělal vlastní návleky?

Ty Petrovo vypadají jako kopie Dirty Girl Gaiters

O víkendu budu mít jeden testovací vzorek,Petr už je má i na stránkách.
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » stř čer 26, 2013 20:36

Par novych kousku do vybavy, zatim spise nevyzkousenych, takze sem casem hodim nejaky info.

Darebak od OMM - zatim neotestovan. V priloze fotka casti, ktere se daji odepnout a dostat se na vahu pod 800g.
Osobne planuji nahradit platformat, ktera je na me celkem tvrda, kusem penovy karimatky ci primo karimatkou (az poridim Xlite). Kompresaky lze dobre nahradit dvema kusy 2 mm snury s prusikem apod. coz snizi trochu vahu a kus snury se vzdy hodi :) Pocitam tedy s vahou do 900g.

OMM sonic smock - taktez zatim nebyla potreba. Ale ze sbalitelnosti jsem samozrejme nadsen. Viz priloha

Cumulus X-Lite 200 (PL) 430g za 138 ecek - koupen na http://www.outdoorline.sk - timto obchod chvalim - v sobotu objednan, v nedeli dotaz na barvu, v pondeli odeslan =D> . Predpokladam vyuziti hlavne na 2-3 denni akce, kdy se snad clovek muze spolehnout na predpoved pocasi a doufam, ze tak do +6°C ve vlozce a na Xthermce se dobre vyspim :) Zpracovani je pekne, tak uvidim jak se osvedci.

Inov8 Trailroc 255 nakonec jsme se rozhoupal pro tento model a zatim jsem dosti spokojen. Zatim natapkano neco pres 100 km. Zatim trochu zklamala jen stabilita na mokrych/vlhkych kamenech. Roclite si s tim podle me poradi o dost lepe a to bych naopak ocekaval od trailrocu, vzhledem k urceni tech bot. A opet chvalim Trailpoint =D>

Casem bych se tady nebo nekde jinde rozepsal vice :)
Přílohy
omm-villain-weight-parts.jpg
omm villain weight parts
sonic-smock.jpg
sonic-smock.jpg (86.93 KiB) Zobrazeno 16192 krát
Naposledy upravil scinkk dne stř čer 26, 2013 21:48, celkově upraveno 1
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod fps » stř čer 26, 2013 21:03

- Batoh Villain 45 + 10 - jsem dost zvědav na to jak se ti bude nosit, a jak bude odolný, já zkoušel Osprey Talon 44 http://www.ospreypacks.com/en/product/m ... 1/talon_44, a díky tomu že má hodně měkký bederák, a ramenní popruhy, tak se dost špatně nosil, nosil jsem v něm od 7 po 11 kg, a po šesti dnech jsem ho měl lehce prodřený na boku
- péřák Cumulus X-Lite 200 - taky podle mě by těch +6°C mohl zvládnou
- botky Inov8 Trailroc 255 - před nedávnem jsem se vrátil ze šestidenního výletu na těžko (na lehko) z Nízkých Taur, a v těchto teniskách to šel jeden šílenec s námi, a já měl celých šest dní strach za něj že si něco udělá, sám nakonec uznal že z kopce, a na traverzách to není ono, stále mokré nohy (a to jsem měli praktický stále slunečno), často něco obcházel, na zpáteční cestě ve vlaku se pochlubil počínajícím žralokem, a začal uvažovat o reklamaci, a to před začátkem výletu byly Inov8 Roclite 255 nové, doufám že při reklamaci jim nebude říkat že v nich chodil šest dní po Nízkých Taurech, to by asi reklamace neměla šanci
Naposledy upravil fps dne čtv čer 27, 2013 18:42, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » stř čer 26, 2013 21:21

Píšete Roclite255,ale v odkazu je Trailroc255 takže asi překlep ne?
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod hlp3 » stř čer 26, 2013 21:36

Tak v tom : Cumulus X-Lite 200 (PL) 430g bych asi i v létě "umrzl"...

V minulé sezóně jsem měl 2 kg syntetiku a jsem zvědav, jaké budou "zážitky" po první noci v 3-sezónním 1 kg péřáku Warmpeace Viking 600.

Co se týče batohu, tak Deauter AC 22 Lite byl opravdu malý a stan by se do něj nevešel a tak jsem batoh vyměnil za Osprey Talon 33 II ve verzi S/M (31 litrů, váha 834 gramů).

K batohům Deauter (měl jsem i ATC Lite 50+10) musím říci, že to jsou opravdu kvalitní batohy, ale batoh od firmy Osprey mě tedy dostal...

Tolik dobrých, promyšlených a funkčních vychytávek na batohu s váhou do 850 g jsem tedy ještě neviděl.

Třeba dvě kapsy na bederáku, odlehčené a zároveň velmi prodyšné ramenní popruhy a bederák, dva různé držáky trekových holí, píšťalka na přezce, místo na vodní vak mimo hlavní komoru, nastavitelný a prodyšný zádový systém, kapsy na ramenních popruhách, atd.

Navíc velikost 31 litrů se jeví pro moje potřeby jako dostatečná a dokáži se do ní sbalit klidně i na týden / měsíc (mezi týdnem a měsícem už není rozdíl) a to včetně stanu.

Váha batohu bez jídla a vody je lehce přes 6 kg a to je součástí i fotoaparát, solární nabíjecí systém k nabíjení fotoaparátu a GPS a hlavně dvouplášťový stan. Do základní váhy 6 kg nejsou počítány věci na sobě a po kapsách. Set na vaření ve vybavení není, jelikož o jeho výhodách nejsem stále dostatečně přesvědčen a s mojí životosprávou v podstatě postrádá smysl (vegan + častý půstař)...

Jinak co jsem to tak počítal, tak lihový set na vaření vyrobený z plechovek (dá se vyrobit i v průběhu delšího treku) by měl na víkendovou akci vážit okolo 200 g a to včetně paliva (ešus 65g, vařič 10g, lžíce 9g, palivo 100ml lihu + lahvička - 100g, závětří + poklička 20g).

Edit: Teď koukám na blog Deu, na 25 ml BIO lihu se dá opravdu uvařit 1 litr vody?
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » stř čer 26, 2013 22:08

fps: ten Villain ma popruhy celkem dost polstrovany (i kdyz povrchovy mesh je trochu kousavy a vypln takova sustiva), takze je mam radsi porpuhy co jsou na Talonu (myslim ze 33 ma stejny jako 44). Ale mozna se ty na Villainu osvedci pro tezsi naklad a dlouhodobejsi noseni. Nahradou platformatu za neco mekkciho si udelam zada snad podobna Talonu. Me se ten batoh libil hlavne tim, ze to co neni potreba clovek sunda, takze nikde nic zbytecne neplanda :)
U botek uvidim jak se osvedci, na vyrazne spatne pocasi ci horsi teren mam roclite400 :) Vim, taky to nejsou odolny pohory. Ale i ktem se muzu pripadne vratit, ale nejdriv musim zkusit co se osvedci vice :)

deu: jojo stale to motam, jsou to Trailroc :)

hlp3: ten spacak je z me strany takovy pokus - sam uvidim jak se mi tato vaha peri osobne osvedci, musim vyzkouset. Ale na tydenni akci bych uz tohle asi nebral. Chci jeste porizovat jeden teplejsi perak. Porad lepsi kdyz je ve spacaku moc teplo, nez zima.
Talon 33 je super, mam ten batoh moc rad, pro me nejpohodlnejsi batoh z aktualni sbirky :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » stř čer 26, 2013 22:42

fps píše:- botky Inov8 Roclite 255 - před nedávnem jsem se vrátil ze šestidenního výletu na těžko (na lehko) z Nízkých Taur, a v těchto teniskách to šel jeden šílenec s námi, a já měl celých šest dní strach za něj že si něco udělá, sám nakonec uznal že z kopce, a na traverzách to není ono, stále mokré nohy (a to jsem měli praktický stále slunečno), často něco obcházel, na zpáteční cestě ve vlaku se pochlubil počínajícím žralokem, a začal uvažovat o reklamaci, a to před začátkem výletu byly Inov8 Roclite 255 nové, doufám že při reklamaci jim nebude říkat že v nich chodil šest dní po Nízkých Taurech, to by asi reklamace neměla šanci

:lol: tohle mne vazne pobavilo ;-) Njn, kdo chce kam...

Uplne poprve v Alpach (Schladmingske Taury) jsem mel taky nizke boty. Botasky, prezily bez problemu, ja sice taky, ale hlavne diky tomu, ze jsme meli krasne, a tak jsem byl mirne rozhozen jen psychicky. Po tehle zkusenosti jsem rekl do hor nizke boty nikdy vice.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod oodoow » čtv čer 27, 2013 1:44

oodoow píše:Zatím na nich nemám asi ani 10km, ale příští týden už budou mít o hodně víc, takže jestli se mi tam taky udělá díra, půjdu je vrátit.

Tak se mi v nich žádná díra neudělala, pořád jsem se na ně díval a těšil se, jak je půjdu vrátit ale fakt nic, vydržely to v pohodě. :)
Jen si ještě musím sehnat návleky, protože jsou moc široké a padá do nich bordel. Ty z nalehko.com vypadají opravdu jako kopie dirtygirls, nemají gumičku zespodu, která je u inov8 návleků slabé místo. Celkem uvažuji, že je vyzkouším.

@fps:
- žádný botky Inov8 Roclite 255 neexistují, buď je špatně číslo anebo to byly trailroc
- Kolik jste za těch šest dní nachodili? Já teď v roclite 295 obešel do kolečka Andorru za 45 hodin cca 177km s 12200m převýšení a neměl jsem problém. Vůbec ničemu jsem se nevyhýbal, naopak ještě když cesta vedla serpentinami tak jsme to brali radši napřímo strmě nahoru i dolů, abychom ušetřili čas. Brodili jsme spoustu potoků, protože jich tam byly tisíce z roztávajícího sněhu, ale nebyl v tom problém, boty celkem rychle uschnuly, takže namočit si nohy bylo takové prima ochlazení. (několikrát jsem na sebe i vylil vodu z lahve).
Tu je pěkný video z kratší trasy z předchozího ročníku pro představu, jak to tam vypadalo a reportáž od Sama z letoška, který to bohužel musel zabalit někde na 140km, pouhých asi 15 hodin před cílem.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Chmeld4 » čtv čer 27, 2013 7:14

hlp3 píše: ... a s mojí životosprávou v podstatě postrádá smysl (vegan + častý půstař)...


To jako chodíš po horách a přitom držíš půst ? :shock:
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » čtv čer 27, 2013 8:05

@oodoow - dneska mi přišel od Petra jeden testovací pár návleků(prototyp).Šití je bezvadné,střih na mojí nohu akorát,nic neplandá(zatím má dvě velikosti).Akorát co se týče materiálu - je to 94%bavlna s 6% elastanu,uvítal bych spíš lycru(Dirty girl jsou z 4-way stretch spandex a Inov8 Debris32 z POLYAMIDE 98% ELASTANE 2%),takže to bude pomalu schnout.Druhá věc - je potřeba nalepit na patu protikus suchého zipu - v návodu je chemopren,mě by se víc líbil samolepící sucháč 3M,ale nevím jestli by držel stejně jako chemopren,to s Petrem ještě pořešíme.A taky bych prohodil přišité kusy sucháče na návleku,teď je tam přišitý kus s cupaninou a na patu je kus s háčky,je to sice detail,ale pokud budete nosit volné kalhoty bez návleků tak ten sucháč na patě s háčky by odíral látku kalhot zevnitř.
Naposledy upravil deu dne čtv čer 27, 2013 8:15, celkově upraveno 1
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Chmeld4 » čtv čer 27, 2013 8:14

deu píše:Druhá věc - je potřeba nalepit na patu protikus suchého zipu - v návodu je chemopren,mě by se víc líbil samolepící sucháč 3M,...


Předpokládám správně že tím by se přišlo i o záruku na boty (Teda alespoň co se toho chemoprenu týká)?
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » čtv čer 27, 2013 8:22

@Chmeld4 - hele to netuším,k tomu ať se vyjádří někdo z obchodu.Samolepící sucháč bude bez obav - strhneš a očistíš tech.benzínem. Už jsem to psal Petrovi,tak uvidíme co on na to.

Jinak k návlekům Inov8 - oodoow psal že jsou problematické gumičky.U mě se to neprojevilo,ale mám oproti němu nachozeno/naběháno milionkrát míň km.Každopádně gumičky jsou ze silikonu,vydrží fakt hodně(myslel jsem že odejdou na ostrých lávových kamenech,ale přežily) a dají se dokoupit nové a vyměnit.Taky záleží k jakým botám je nosíte,u Roclite je hluboký vzorek,takže gumičky jsou kryté ve vzorku,u Trailroců to bude asi horší.
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Indy » čtv čer 27, 2013 8:23

ne, samolepici suchac by nikdy nedrzel stejne jako spravne pouzity chemopren.

vzhledem ze v chemoprenu je jako rozpoustedlo benzin a jako lepidlo chlorkaucuk, tak tim ty boty poleptat nejdou, a co se zaruky tyka, pokud poskozeni nebude pod tim prilepenym dilem tak je vliv tehle upravy nepodstatny.

vidim ze chemie a vubec orientace v lepidlech nejak poklesly. studujte, mladi bohatyri, nebo z vas nikdy nebude Mad Max, ale jen samponci telefonujici do servisu :)
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » čtv čer 27, 2013 8:27

Jasně že chemopren bude držet líp,ale jde o to že tady se nemusí držet buhví jaká váha,jde jen o to aby se návlek neposouval nahoru a pokud máš boty jako Roclite,které mají na patě hladký povrch mohl by snad samolepící sucháč stačit.Možná to otestuju na vlastních botách :) .
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Chmeld4 » čtv čer 27, 2013 8:41

Indy@ Čekal sem že jakýkoliv zásah do boty bude mít za následek to že mě s tím pošlou k šípku. Inu jestli je to takhle :)
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod oodoow » čtv čer 27, 2013 9:43

@deu: Ty dirtygirl bych si dávno koupil, kdyby tu byly k sehnání. Bavlna je zklamání, to bude dlouho nacucané vodou. Lepení mi neva, u dirtygirl se taky lepí. Otázkou je, jestli to vůbec bude s tím suchým zipem pořádně držet (asi by mělo, když jsou dirtygirl tak oblíbený). Největší zápřah by to asi dostalo při brodění v hluboké hlíně nebo sněhu, ale na sněhu je zas moc nepotřebuju, protože tam není žádný bordel.
To lanko zespodu opravdu lidem praská, někteří si to nahradili jinou šňůrkou. Někdy nosím i boty, co nemají skoro žádný vzorek jako třeba vivobarefoot neo a tam by se to zničilo ještě rychleji. U bot bez velkého vzorku mám taky trochu strach, že bych tím lankem zespodu mohl o něco chytit a skončilo by to blbě. Tyhle obavy mají i ostatní, kteří si radši návleky od inov8 přidělávají zavíracími špendlíky.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » čtv čer 27, 2013 15:48

@oodoow - mám snad dobrou zprávu,Dirty Girl Gaiters se teď dají koupit na http://www.ultramarathonrunningstore.co ... s/1899.htm což je shop v anglii a zároveň jejich oficiální mezinárodní prodejce.Cena do ČR včetně pošty je 22.99GBP(690kč,clo a DPH se z UK neplatí),platit jde kartou a paypalem.Každopádně já se pokusím Petra přesvědčit aby použil nějakou syntetiku,cena by byla oproti DGG třetinová.Ale kdo řeší design ten si u DGG vybere,maj jich mraky.

Tady odkaz na samolepící sucháče v metráži a výseky.
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod fps » čtv čer 27, 2013 18:53

hlp3 píše:Tak v tom : Cumulus X-Lite 200 (PL) 430g bych asi i v létě "umrzl"...

já jsem na spaní taky zmrzlina, ale v Sir Joseph Koteka 290 http://www.sirjoseph.cz/cz/produkty/i21 ... 90-714.htm mi bilo dost teplo i při +8°C, takže předpokládám že v Cumulus X-Lite 200 to bude podobné, na léto zcela dostatečné
Naposledy upravil fps dne čtv čer 27, 2013 19:37, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod fps » čtv čer 27, 2013 19:05

mike píše:
fps píše:- botky Inov8 Roclite 255 - před nedávnem jsem se vrátil ze šestidenního výletu na těžko (na lehko) z Nízkých Taur, a v těchto teniskách to šel jeden šílenec s námi, a já měl celých šest dní strach za něj že si něco udělá, sám nakonec uznal že z kopce, a na traverzách to není ono, stále mokré nohy (a to jsem měli praktický stále slunečno), často něco obcházel, na zpáteční cestě ve vlaku se pochlubil počínajícím žralokem, a začal uvažovat o reklamaci, a to před začátkem výletu byly Inov8 Roclite 255 nové, doufám že při reklamaci jim nebude říkat že v nich chodil šest dní po Nízkých Taurech, to by asi reklamace neměla šanci

:lol: tohle mne vazne pobavilo ;-) Njn, kdo chce kam....

dneska se tomu už taky směji, ale když o tom zpětně přemýšlím, tak svojí lehkovážností nás ohrožoval všechny, sám si vůbec neuvědomoval jak je to riskantní, něco podobného bych už nechtěl nikdy zažit
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » čtv čer 27, 2013 19:16

Nebyl to Budo? :)
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod fps » čtv čer 27, 2013 19:25

oodoow píše:@fps:
- žádný botky Inov8 Roclite 255 neexistují, buď je špatně číslo anebo to byly trailroc

opraveno, podle fotek to jsou Inov8 Trailroc 255

oodoow píše:@fps:
- Kolik jste za těch šest dní nachodili?

celkově jsem ušli cca 80 km, nastoupali 4106 m, naklesali 4111 m
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » čtv čer 27, 2013 20:11

fps píše:dneska se tomu už taky směji, ale když o tom zpětně přemýšlím, tak svojí lehkovážností nás ohrožoval všechny, sám si vůbec neuvědomoval jak je to riskantní, něco podobného bych už nechtěl nikdy zažit

Hlavne sebe. Zavolali byste vrtulnik a pokracovali dal ;-) (kdyby byl signal, je fakt, ze na hrebenu NT moc neni)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod oodoow » čtv čer 27, 2013 20:21

fps píše:celkově jsem ušli cca 80 km, nastoupali 4106 m, naklesali 4111 m

Tak to tam musí být nějaký mega hnusný terén, anebo ten člověk nějak moc šmajdal. Tyhle parametry nedosahují ani průměrně dlouhého horského závodu a kdyby ty boty nevydržely ani jeden závod, tak je nikdo nekupuje. :-)

@deu: jo o tom obchodu vím, jen se pořád ještě snažím přinutit se dát 690kč za kus látky s háčkem a suchým zipem :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » čtv čer 27, 2013 20:34

Nevim, kudy presne sli, ale zadny megahnusny teren tam neni. Vetsinou neco jako Mala Fatra. Beres v uvahu, ze ty opravdu nejsi standardni chodec a ani se mezi takovyma nepohybujes? ;-) Protoze to, co funguje Terminatorum, nemusi fungovat normalnim turistum.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Treking