Light Backpacking - turistika nalehko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » stř dub 1, 2020 22:11

@ Etheric

Mohl bych Tě poprosit nějaký jakoby gearlist vybavení které stálo kilo?
Abych si mohl udělat představu.

Děkuji
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » stř dub 1, 2020 22:38

Dudy, už jsem psal, že jsem obměnil komplet všechno, přes spacáky, batohy, až do poslední stanový šňůry :D Taky jsem psal, že jsem všechno kupoval nový, většinu za plnou cenu v průběhu posledních dvou let. Komplet třísezónní výbava na široký spektrum aktivit. Tak jako psali jiní, taky volím výbavu dle aktuální situace, lokality atd.
Máš dost rozumu na to, abys při dnešních cenách probral, že taková suma není nic nenormálního. Tak jako když se věnuješ rybaření, kam mizí ty deseti, či sta tisíce?....
Nebudu kvůli tobě prohrabovat celý tři skříně, celou krabici účtenek, dělat soupis a porovnavat... Fakt ne, sorry. Jinak su si jistej, že jak šly ceny nahoru, letos by mě to stálo už mnohem víc. Všechno zdražilo
Btw že je Dudy takovej rejpal tak upozorním, že ta dvoutisícovka v KPZ není započtena v těch 100k. To pouzdro za dvě sta ale jo :twisted: i ten kroužek za 3Kč, kterým jsem nahradil ten původní a ušetřil tak tři gramy. Gram ke gramu se nasčítá. Detaily, kua, detaily,...... To dělá rozdíl mezi dobrým a tím nejlepším :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Stani » čtv dub 2, 2020 2:07

100 000 za výbavu na potulky našou krajinou?? Dobree...

Tiež by som si rád pozrel ten výpis výbavy, veď netreba účtenky, stačí len, aké je to vybavenie. Ak si to obmieňal v horizonte 2 rokov (ak som to dobre pochopil), tak si budeš ešte niečo pamätať, čo si kúpil. Nerýpem, len čisto zo zvedavosti, ako vyzerá UL výbava v tejto hodnote. Tiež by som rád odľahčil, tak proste pre predstavu, načo sa mám nachystať pri tejto sume.

Dík.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » čtv dub 2, 2020 5:33

Etheric píše:...Máš dost rozumu na to, abys při dnešních cenách probral, že taková suma není nic nenormálního...



No to je právě to, co asi nemám.
Nechci nějakej seznam s cenama na koruny.
Stačí napsat mám ten a ten spacák, takovou karimatku, tenhle batoh, bundu, tarp...
Něco jako jsem sesmolil já.
Klasickej bágl na víkend je tak patnáct, max. dvacet položek...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » čtv dub 2, 2020 6:58

btw na nalehko.com maji ted 10% slevy.

dromedaro
usetrit 200g abys mohl mit jinou vec o 200g tezsi... neusetrit kilo na ostatni vybave, nemuzu s sebou nosit fotak, kterej ted s sebou nosim a to kilo vazi... neco za neco proste :D ale jinak ja spis myslela, ze tech nadbytecnych 200g mas treba v 10 vecech, rozlozeny, kde se nemusi vyplatit do toho rvat ty pracny, ne ze na jedne vwci usetris tak si druhou poridis zbytecne tezkou. ze jde o prijatelnou hranici mezi usporou a cenou, kterou mame kazdej jinde a ze nekdy se honit za tim poslednim pul gramem proste nemusi byt uz ani efektivni a clovek se po ceste k lehke vybave muze ztratit, proc s tim vlastne zacal, a misto prostredku k dosazeni lepsich vyletu nebo zazitku ho to odvede ke stresu z toho ze tady ma o 20g vic a nemuze jet na vylet.

obleceni jak psal mike. sou znacky prilehavejsi na uzsi jedince a znacky bezny. rab je treba na hubenoury, ale funkcni umely triko koupis v beznym strihu, sice obtazeny odvasi lip pot ale ten trh opravdu neji tak malej, abys nemel dobry vyber a treba klasicky strihy koupis v dekaci, ve sportisimu, hromada lidi to rada nosi i do prace, ze to neni jak bavlna a maji to v lete radsi. klidne tak koupis cerny funkcni triko, nebo nejaky sofshelovy kalhoty ve strihu ala kapsace, porad budou pruzny, rychleschnouci... ty obtahly jsou casto bezecky/cyklisticky/bezkarsky, na turistiku sezenes podle me v pohode normalni strihy nebo treba u zuzenyho vemes o cislo vetsi.

nejaka pws mikina muze vypadat jako klasicka fliska ale vazit pulku...

nebo kosile z funkcniho matrose klidne s karou pro ten pocit a uv ochranou...

batoh ti nemusi vubec sedet, i kdyz baleni nejtezsich veci dolu nebyva nejlepsi. naopak kdyz mas nejtezsi dole, tak by tah na ramena ani nemusel byt tak velky. vetsinu vahy by mel nest bederak a proto musi batoh predevsim dobre sedet - spravna delka zad, vhodne vedeny popruhy. je mozny, ze mas spatnou velikost anebo ti proste ten system vubec nesedi.

ja mam spacaky treba 4. je fakt, ze 2 z nich se prekryvaji, takze premyslim jeden prodat, ale jeste sem se k tomu neodhodlala 650 g 700 cuin a 400g 850 cuin. pvni byl prvni, mam ho 6 let asi, a druhej mam 3 roky, pouzivanej malo, ale uspora 400g. teplotne je mam dost podobne, spis prvni mam na teploty 0-5, druhej 5- ale ten prvni mam proste radsi, protoze je sirsi a pohodlnejsi... a kdyz uz ho mam... a za kolik se mi ho vubec vyplati prodat, aby melo smysl se ho zbavovat? obcas ho pujcuju, takze...

takze jo, bezne tu mame 2, i 3 spacaky...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » čtv dub 2, 2020 7:08

dudy píše:Klasickej bágl na víkend je tak patnáct, max. dvacet položek...

:roll: to můžu, schválně, kolik to dá. Jen to bude mnohem víc položek, protože jen stanových kolíků je 8, šňůry, dvě... Počítá se prostě všechno. Ve výčtu obsahu batohu na jeden výlet se na 100k určitě nedostanu. Všechno, co mám doma a používám, něco častěji něco méně, do poslední drobnosti vypisovat nebudu.
Nicméně gearlist s cenou namísto vahou pro jeden výlet udělat můžu. Jen mi musíš slíbit, že si odpustíš to svoje rejpání stylem "tohle bych už do UL nepočítal" a podobně, všechno jsem kupoval s ohledem na odlehčení
Naposledy upravil Etheric dne čtv dub 2, 2020 7:26, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » čtv dub 2, 2020 7:18

etheric
ne nepocita se 8 koliku a 4 snury, jako 12 polozek. mozna tak jeste jako dve
ala
koliky (8ks)
snury (4ks)

pocitas to sice vsechno ale 8koliku je proste jedna kolikova polozka, nekdo ma.i tarp/koliky/snury jako jednu a ma to sakumprask jak to vozi navazeny.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » čtv dub 2, 2020 7:28

Pro mě je to 8 kolíků, 2 šňůry, jedna tyčka a tarp. Každej to bere jinak, výsledek je ale stejnej
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » čtv dub 2, 2020 8:10

jasne, vysledek je stejnej, ale jestli si 8x napises kazdej kolik, tak si jen zbytecne pridelavas praci, ale v souctu pro nas ostatni to bude dudyho 15-20 polozek, akorat ty jich budes mit holt 50, kdyz ponozka kazda jedina a kazdej jedinej kolik. Spis vic prace pro tebe to sepsat.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Olchor » čtv dub 2, 2020 8:38

@Etheric - USA není až tak drahá destinace, rozhodně levnější, než Afrika. Zpátečka letenka cca12k ( dá se i levnějc) Nájem auta cca 10k/os/měsíc ( pro 2 lidi), vybrané potraviny v supráčích jak u nás. Takže měsíc v USA jde pro skromného člověka pořídit za cca 30k. ( v době předkoronovirové) A to bys stejně aspoň 10k utratil doma.
Ale obávám se, že pro tebe by to byl především problém psychický, přece jen dlouhá cesta, cizí prostředí, složitá logistika, stresík.
Za sebe bych ti doporučil delší vandr třeba po Rumunsku a jestli se nebojíš letět tak Gruzie, nebo Kanáry ( Tenerife, La Palma) Za málo peněz hodně muziky. Ale holt to není tak prestižní jak PCT.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod budo » čtv dub 2, 2020 8:49

Uniká mi důvod, proč se nad tímhle dohadujete. Jeden nakoupil za X, jiný je šikovnější v hledání slev, nákupu lehce použitých věcí a vyrábí si některé části výbavy a dokázal se vybavit za Y. Osobně oceňuju spíš šikovnost v nákupech a výrobě vybavení, ale pokud do věcí jiný chce dávat prachy, je to jeho věc.

@Etheric máš nějakej link na ty klíče poslední záchrany? Podívaal bych se, co to má umět a kolik za to chtěj. Dík.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » čtv dub 2, 2020 9:02

@Olchor: děkuju za tipy ;)

@budo: https://www.pod7kilo.cz/p/multifunkcni- ... ey-6-in-1/ maj tam i tu kapsli na bankovku.
Nedohadujem, já jen řekl, kolik ta výbava stála a někdo nechápe za co jsem to utratil, tak chce vysvětlení..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » čtv dub 2, 2020 9:10

Co bych pro vás neudělal
IMG_20200402_100448.jpg

Jeden výlet. Taková klasika, jak se balím nejčastěji. Všimni si, že tam mám i položky Decathlon apod, který se mi často osvědčily líp, než dražší verze.
A to tam nemám žádný nepropra, gtx komplety, to já nepoužívám a nemám to ani doma.
45330 s sebou.... Nepočítám boty, čepici,...
Plus mám další věci, který beru na jiný typy výletů ;)
Říkám, drobnosti se nasčítají...

Hodilo by se započítat i telefon za 20k, jelikož mi ulehčil od papírových map a foťáku. Nemám ho započtenej ani v těch 100k.... Takže ať je to technicky správně -
+20 000 fotomobil
Naposledy upravil Etheric dne čtv dub 2, 2020 9:15, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Pierre111 » čtv dub 2, 2020 9:13

Ok, měl jsem tu napsaný další delší příspěvek, ale kašlu na to. :D Ono jde asi trochu o to kolik muslimů jsme doopravdy viděli a s kolika mluvili a nakolik je to jen propagandistická masáž, které jsme podlehli. ;) Jestli ono to pak celý není o něčem jiném, třeba trochu o strachu a lenosti.

Olchor: přesně tak, USA nemusí být drahá destinace, Afrika bude dražší. Například pujčení auta je v Keni hodně drahý, 60dolarů+/den menší osobák, offroad 120-140dolarů/den. Pokud by jsi ale v Africe žil jako místnáci, tak to máš celkem levný, oběd třeba v pohodě za 50kč.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Pierre111 » čtv dub 2, 2020 9:23

Souhlas, že ta cena naskáče. S tím já problém nemám. Některý věci tam máš možná koupený zbytečně drahý, třeba kalhoty od Montury lze sehnat levněji (nevím co je to teda přesně za typ), stejně tak triko za 1400 je předražený. Já třeba nakupuju převážně všechno ve slevách, pokud to tak člověk dělá, trvá nakupování delší dobu ale lze ušetřit určitě 25% nákladů. Jinak mě to teda jako UL nepřijde. Provokují mě tam hlavně dvě věci a to deštník a zrcátko :D.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » čtv dub 2, 2020 9:33

Kalhoty byly koupený za plnou cenu, potřeboval jsem je hned. Druhý, ty samý, byly už v akci za 2090. Triko to samý, za plnou cenu, ale spokojenost tak to neřeším.
Karbonovej deštník/slunečník 197g? Zas nenosim nepropra ;)
Zrcátko s lupou 23g považuji za nezbytnost, bez toho se těžko vyndává bordel z oka, prohlíží jistý části těla, jestli tam nejsou klíšťata,....
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » čtv dub 2, 2020 9:50

etheric
hm jak to padlo ta cena tak bych ji skoro zvazila a prodsla fenixe l2t ale... ty to mas s tim usb aku?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » čtv dub 2, 2020 9:56

Jj, micro USB přímo v akumulátoru 3500mAh, jeden je v ceně, druhej akumulátor stál 649.
Nabíjí se vstupním proudem 5V, 1A. Takže nabíječkou na mobil, nebo USB v pc. Jen koukej, jestli tvá nabíječka nemá třeba výstup 2A nebo víc, to bys tu baterii zku...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » čtv dub 2, 2020 9:58

prived si me na myslenku koupit si dobijeci usb AA baterii do fenixe stavajiciho, dik ;)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » čtv dub 2, 2020 10:06

Jen pozor, jestli tvůj stávající Fenix na to pojede. Nejdou všechny typy baterií do všech svítilen, někam nemůžeš dát dobíjecí li-ion, ale můžeš použít pravěkou nimh.... Tohle si zjisti
Edit: už vim, proč ta LD30 je teď o 500 levnější. Je bez baterie :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » čtv dub 2, 2020 10:44

etheric
mes taky zmatl ze jedna v cene a druha zvalst pac me prislo ze je uplne bez baterky a s baterkou za tech 2200...

tak uvidime, uz sem je objednala. jaky dobijecky sem pouzivala nevim, protoze uz dobijecky zadny snad ani nemam... a pisou, ze umi lithiove baterie, tak uvidime. nejhur je vratim. l2t je mozna neda, ta baterka ma pres 10 let, ale e11 by mohla.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » čtv dub 2, 2020 11:03

Dromedaro: no nemyslim si ze prechod na UL komplikuje to ze si musis koupit prilehave veci pokud po tom netouzis :) Pokud si ted zalozenim spise tramp, coz je pro me takovy ten opacny konec turistiky oproti UL :) tak chapu ze mit na nohach bavlneny maskace ktere maji skoro kilo je rozsil chodit v nylonovych kalhotech o 25 dekach, ale ani ty nemuseji byt prilehave, jen ten material proste jiny uz na prvni pohled a rekneme tak o 6 kapes mene :)

add cena: odhadoval jsem za rozumnou UL vybavu tak 60k a co se veci na vikendovy trek tyce tak z toho tak 40k takze me to nijak neprekvapuje.
Ostane co se tyce ceny, treba prichod decathlonu trochu zmenil soutez, takze treba mam kalhoty od salewy cca za 1500 a kalhoty z dekace za 300 a vicemene rad nosim oboje neb maji stejne parametry takze stridam. Ale vetsinu vybavy pred dekacem jsem uz mel.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » čtv dub 2, 2020 11:08

@Mawe: Lithiový sou ale jednorázový. Li-on sou nabíjecí. To je rozdíl. Najdi si na stránkách kronia technický specifikace svítilen, tam by to mělo bejt uvedený. Případně jim napiš dotaz, sou ochotný poradit

Prosím o přesunutí této svítilnové debaty debaty do vlákna svítilny fenix, děkuji ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » čtv dub 2, 2020 11:13

ale porad je to lithiova baterie... asi tam pak napisu, ted to asi z tel opisovat nebudu... achjo to aby clovek fakt poridil tu powerbanku nejakou UL :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » čtv dub 2, 2020 11:25

Mawe, ta nabíjecí sice obsahuje lithium, ale nazývá se lithium-iontová. To je přesný označení tý baterie. Pod pojmem lithiová baterie se rozumí jednorázový baterie, pro svítilny to jsou AA, AAA, CR, některý UL čelovky jedou i na knoflíkový baterie, ty sou taky lithiový.
Splést si typ baterie může být pro tu svítilnu osudným, pak si budeš moct koupit tu LD30 :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » čtv dub 2, 2020 11:35

etheric
v cem presne to muze byt osudny? pokud to dava stejne jako klasicka, takze 1.5V , tak by to proste melo fungovat, ne?

predpokladam ze riziko by mohlo hrozit spis kdyby to byly takovy ty jak davaj 3,7 ty tlusty 16500 atd...

scinkk
ja bych 40k mozna za sebe mozna taky rekla, ale zas mam ty 3 spacaky. kalhoty nebo vetrovku do ul vybavy nepocitam, nosila bych to tak jak tak. ale treba spacaky, tarp, nadobi, nepropro, vesta... to jo.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » čtv dub 2, 2020 11:46

Ty svítilny maj elektroniku, která je řídí. Ta je naprogramována na určitý typy baterií. S jinejma nedokáže pracovat. Někdy to tak je a je potřeba to zjistit
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » čtv dub 2, 2020 12:07

Etheric: Co je divného na KPZ? Ten klíč je zajímavý, ale je to klíč, ne KPZ. Já mám potřebu mít u sebe různé věci pro různé situace, ne pouze opravný nástroj. V té KPZ je i multifunkční survival karta (opravný nástroj), překvapivě výkonné světélko, vámi zmiňované zrcátko, voděodolné náplasti,drátek,nitě,jehly,voděodolné lepidlo atd atd.
https://www.pod7kilo.cz/p/kpz-kousky-sveta/
Pro mě super věc. Akorát si musím převážit tu svou. Mě lákali na 100g váhy, ale tady vidím že to mají zvážené na 159g.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4365
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » čtv dub 2, 2020 12:17

Aha. Já tomu říkám technická krabička, je tam vázací drát, stovkovej hřebík ohnutej do háku aby se dal navázat a vytáhnout s ním něco zapadlýho /už se často hodilo, btw možná to čte ten, kterýmu jsem vytahoval foťák z trhliny :mrgreen: /, dále magnet malej ale silnej, náhradní zkracovačka na stanovou šňůru, náhradní brzda na stahování tkanic /vršek batohu, stahování pláštěnky/, žiletka, nit, jehla, alobal, vteřiňák. V malý, pevný hliníkový krabičce od Nivea men krému na ruce. 51g a sou to věci, který dokážou doslova zachránit.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » čtv dub 2, 2020 17:43

Mawenzi: Ano, chápu i tvoje uvažování, že když někde něco ušetřím na váze,tak můžu vzít něco dalšího. Já foťák do UL výbavy nepočítám. Tam bych se na váhu ohlížel až poté, aby vyhovoval tomu, co chci fotit. A když budu potřebovat tříkilový foťák, tak holt vezmu tříkilový foťák.Nebudu si kupovat lehkej foťák, který mi ale bude k ničemu. Jako kdyby si rybář řekl, že se mu nechce tahat s těžkým prutem,když se to dá řešit, že si u rybníka utrhne větev a na něj naváže silon s háčkem.

Takže ten Osprey batoh mi nesedí... hm fakt super... Toho se obávám i při nákupu UL výbavy, že koupím drahý vybavení a až při jeho užívání zjistím, že blbě. Já jsem na ty Ospreye a Deutery slyšel chválu na ty jejich zádový systémy. Koupil jsem to přes net podle ty jejich velikostní tabulky. Jak ale mám zjistit, že mi ten batoh vyhovuje, když to zjistím až s plně naloženým báglem na dlouhým pochodu. To samé mi ale dělal i batoh, který jsem měl před tím. To byla značka Doldy. Ten už jsem onosil a dosloužil, tak kvůli němu jsem měnil na Osprey, že mě ty ramena nebudou pálit a bolet, že ani nebudu moci jít. Mě ještě napadlo, jestli není zádrhel v tom, že všechno těžké rvu do spodní komory a naspod. Jídlo, vodu, konzervy, ešus. To pak mám tu nejtěžší váhu u zadku nebo nad zadkem. A v nějakém videu jsem viděl, že se to má skládat tak, že nejtěžší věci doprostřed batohu aby byly v těžišti těla. To mi dává smysl. Mně jednou nějaký zkušený tramp, když viděl jak skládám batoh, řekl jestli jsem normální, že nejtěžší věci patří úplně na spodek batohu, tak to tak od té doby dělám no.

Scinkk: Mně to UL oblečení nekomplikuje, ta zmínka o problému s oblečením patřila mé současné Ultra heavy výbavě oblečení,které kraluje akrylový svetr s 800g. Ale zase jako jo, s tím UL oblečením mám problém, že to je příléhavé, protože se v těch uplých moderních věcech necítím dobře. To mi pak tu lehkost kazí pocit klaunství. Že si v tom připadám jak ti sváteční cyklisté v uplých dresech a přilbou na hlavě v restauraci. Díval jsem se po nějakých košilích a to jsem našel zase jen bavlněný nebo nějaký silonový za strašný prachy, který bych ale roztrhal na prvním výletě. Tak nosím ty trika z decathlonu. Za stovku super služba. Ale řeším, že bych se chtěl oblékat nějak stylově, proto tu řeším tu klasiku v UL verzi.

Doplněno: Takže o tom UL Osprey asi nemá smysl ani uvažovat
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4365
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

PředchozíDalší

Zpět na Treking