Light Backpacking - turistika nalehko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » pát črc 3, 2020 4:40

dudy
ona uz je i 3g... logicky jasne... dyt prvni exosy sou tak cirka 2011...

absence kapes je nevyhoda, no.

reseni by pripadne bylo prostredni model s kapsama a vyzkouset do toho popruhy.

a vubec, popruhy (z kestrelu SM - sem na osprey kdysi vydyndala) by mohli sedet i to talonu. Ty mekky popruhy co pruzej mi moc nevyhovujou kdyz nemuzu mit zaplej bederak...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9379
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Tomas » pát črc 3, 2020 7:49

Já mám 48L poslední generace a jsem s ním spokojený, naopak bych o něm prohlásil, že je to dost komfortní batoh a perfektně mi sedí. Neshledal jsem na něm nic, co by mi vadilo.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » pát črc 3, 2020 13:55

tomas
pokud nepotrebujes ty bocni kapsy... :D a mam strach, ze navlikaci dokoupeny by mi vadili a byla.bych pod nima odrrna.nebo by rozdiraly triko.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9379
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Tomas » pát črc 3, 2020 14:20

Já je nikdy na žádnym batohu neměl a tudíž mi nijak nechybí, vlastně ani nevim co bych tam dával.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » pát črc 3, 2020 15:50

Vidíš, třeba ty kapsy, boční i na bederáku jsou moje kritérium při výběru batohu. Co do nich? Drobnosti nebo špinavý věci, například:
Do kapes na bederáku do jedný zrcátko a kapesníčky, do druhý nůž a zapalovač.
Do kapes zboku do jedný Tyvek a stanovou tyčku, do druhý repair kit, čelovku a stanový kolíkyl. Usnadní to přístup k věcem a orientaci v batohu. Cpát všechny ty drobnosti do pár kapes nebo obalů je krajně nepraktický. Ale každej to má jinak
Naposledy upravil Etheric dne pát črc 3, 2020 16:04, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8079
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » pát črc 3, 2020 15:52

Etheric píše:třeba ty kapsy, boční i na bederáku jsou moje kritérium při výběru batohu.

Moje taky. Jak je ma, tak je z vyberu vyrazen :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » pát črc 3, 2020 16:05

@mike: proto píšu, záleží na každým. Já ty kapsy na drobnosti potřebuju
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8079
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Tomas » pát črc 3, 2020 16:17

Tak nůž (švýcarák) mam vždy v báglech nacvaklej na poutku na klíče uvnitř. Poslední Exos boční částečně síťovaný/elastický kapsy má (používám na PETky). Nemá akorát ty na bederáku a tam prostě nevím co bych dával. Kapesníky a podobný ptákoviny nosím v kapsách. Kromě bočních kapes tam máš jednu z vrchlíku shora (odkud zvládnu vyndat věc, aniž bych sundaval batoh), pak vnitřní kapsu ze spodu vrchlíku na další ptákoviny + jednu kapsu z čela batohu (na špinavý/mokrý věci, i ten zaprasenej tyvek tam dávam). Připadne mi to dobře vyřešený a nic mi nechybí.

Ale jo, každej to má jinak a komu se ty mikrokapsy na bederáku hodí, proč ne, mě na nich nesejde.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » pát črc 3, 2020 20:58

ja tam.nosim.logger, kapesnik, jelenni luj a mobil. mit to po kapsach tak.musim.porad rozevirat bederak at se do tech kapes dostanu hlavne v lete.a.mobil hrozi vic ztratou...

spis proste ze pridelat kapsu jde, ale.problem je v tom, ze pak sou tam popruhy navic, co drou do trika/tlacej.

nicmene si ho pujdu vyzkouset. mozna talon vymenim a mozna ne. nakonec talon je taky supr batoh.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9379
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » pon črc 6, 2020 14:24

Eheric:
Pokračuji zde, ať neoftopicuju v karimatkách.
No a jak ty to máš? To máš věci (triko a spodky), které jsou určené výhradně jen na spaní? Přemýšlím, že bych koupil ještě jednu syntetiku triko,abych měl fakt jedny věci jen na spaní, ale to mi pak váhově zase stejně vyjde líp ta vložka.
Ta syntetika, mně nepřipadá, že by tam byl velký problém s tím, že to smrdí. Navíc se to dá vždycky přemáchnout v potoku. Pro mě je hlavní přednost ta, že to rychle schne. To na těch syntetikách oceňuji. To by mě štvalo, kdybych měl dlouho mokrá trika a v některých případech by to byl problém.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4340
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » pon črc 6, 2020 15:20

dromedaro
ja na spani nosim extra podvlikacky a extra triko. nouzove lze vyuzit jako dalsi vrtva, treba na bivaku nebo rano nez se rozehreju pohybem.a teda obleceni nepodleha riziku zapoceni.

navic treba po 4 dnech bez myti muzes v takovym.obleceni jit do hospody treba, pokud sejdes nekde k ubytku, muzes v tom chodit, zatimco peres ... kdyz skarede prokoknes, mas nahradni vrstvu.

narozdil od vlozky je to proste viceucelovy.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9379
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » pon črc 6, 2020 15:29

Dromedaro píše:No a jak ty to máš?

Jako Mawe..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8079
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » pon črc 6, 2020 18:20

Nejdrive jsem to dal k tem karimatkam, ted to presouvam sem...
Dromedaro píše:ta vložka váží jedno tričko. Já bych to neřešil, ale prý se těm péřovým spacákům snižuje životnost, když v tom spíš špinavej nebo jen tak a potíš se.
Na blbou poznamku etherica, ze je to jen "vaha navic" se vykasli. Nejlepe tu hedvabni vlozku budou odsuzovat ti, co v ni v zivote nespali... Tak ono se neni cemu divit, za plnou cenu je to palka. Nastesti se casto da sehnat ze mnohem min, ja jsem je koupil ve sleve cca 55% (z Nemecka).
Presne jak pises - ochrani Ti spacak, navic je - na rozdil od matrosu spacaku - fakt prijemna na telo, muzes v nem klidne spat i jen v trenkach enbo nahy jak psal Tomas. Navic ciste hedvabi ma podobnou vlastnost jako merino, ze nesmrdi, takze do nej muzes vlez kazdy den i na dvoutydennim treku, i kdyz se na konci zapotis vyslapem nekde na kopec/hreben. Prijdes domu, vyperes a mas jako novy, hedvabi vydrzi hodne dlouho a je hodne odolne, teda pokud jej nekde necim neroztrhnes, nerozrezes, atd - to ale lehce zasijes.
Navic pokud neminis stale spat jen venku ale obcas chces zajit i na chatu, tak tam stejne budes vlozku potrebovat - predpokladam, ze v takovem pripade sebou spacak vlacit nebudes. Samozrejme, ted nepisu o soucasne situaci, kdy i na chatach mas v A povinny vlastni spacak a polstar, "erarni" deku ani polstar ted nedostanes. Dalsi veci je ze napr. za moc teplych noci (spise u nas nebo vice na jih, nemyslim ted ve vysokych horach) se zabalis jen do vlozky, spacak ani nevytahnes. Takze je to taky "viceucelove" :-).

Jo, hlavne si nenech namluvit, ze v podstate tu samou sluzbu udela bavlnena nebo umelotinova vlozka - ano udela, ale bude tezsi, teplejsi (alespon bavlna), schne pomaleji a zasmradne. Popravde receno, my jsme si puvodne usili z pevneho, 120g/m2 hedvabu vlastni vlozky, ale ty byly jednak hodne tezke a mene prodysne (je to hodne huste tkane hedvabi). I tak se v tom pod dekama spalo fajn. Ale jak manzelka a syn zacali pouzivat ty od SeatoSummit, tak by se uz k te "domaci" ani spani ve spacaku bez vlozky nevratili (pokud jej nezapomenou...). Ten pocit na tvari a pokozce je pry bozsky :-). Funkcni pradlo muze jit nekam.
Az mas nejakou moznost si to zkusit (klidne si objednej z eshopu a doma zkus do toho zalezt na chvili), tak to udelej, abys sam ziskal zkusenost.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » pon črc 6, 2020 18:23

Mawenzi píše:ja na spani nosim extra podvlikacky ... navic treba po 4 dnech bez myti muzes v takovym.obleceni jit do hospody treba
Tebe jako zenskou si jeste umim predstavit v podvlikackach v hospode, ale napriklad dvoumetroveho chlapa... To by se na nej koukali ve vesnicke hospode asi hodne divne :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Krysha » pon črc 6, 2020 18:28

Jen podotknu, že zatímco funkční prádlo (podvlíkačky,triko) by měly pot nenasávat a předávat další vrstvě, tak ve spacáku nám jde přesně o opak - zadržení potu, aby se do spacáku nedostal, takže dává smysl bavlna/hedvábí/merino a jiné (přírodní) savé materiály...
Snažil jsem se najít nějaké takové hedvábné/bavlněné lehké "kalhoty", abych je v případě nouze mohl použít i do společnosti, ale nepovedlo se mi...
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » pon črc 6, 2020 18:45

Krysha píše:nám jde přesně o opak - zadržení potu

Tak to mě jde o pravý opak. Spacák pot převezme a peří ho rozvede, odpaří se vlastním teplem. Tak funguje peří bez hydrofobní úpravy.
Z bavlny se ti do spacáku pot stejně dostane a jako bonus budeš v mokrým

Dromedaro řeší medvědy. Bude zabalen ve spacáku a ještě vložce? Jak sendvič :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8079
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » pon črc 6, 2020 19:33

apuka píše:Nejlepe tu hedvabni vlozku budou odsuzovat ti, co v ni v zivote nespali...

Hedvabnou vlozku mam uz hodne dlouho a nevzpominam si, kdy jsem v ni spal naposled. Vlastne ani nevim, kde je. Hodi se totiz akorat na chaty, tam je povinna, kdyz clovek nema spacak. Jako nahrada spacaku fajn, ale spat v ni ve spacaku mi nedava smysl a proto to nedelam. Teplotni komfort zvedne minimalne, pokud vubec, zato spaci diskomfort poradne. Dalsi vrstva, do ktere se clovek zamota a ze ktere se blbe leze v noci na zachod.

Funkce vlozky je hygienicka. Na tech chatach, kde jsou erarni deky a tam jsem ji i pouzival stejne jako ostatni, co na chatach spi. Ted uz na chatach spim minimalne a kdyz uz, tak mam spacak, takze ji nepotrebuju a souhlasim s blbou poznamkou Etherica, ze je to jen vaha navic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » pon črc 6, 2020 19:35

Proč nejdřív něco koupím a pak řeším, jestli jsem to koupil dobře? :-k
Koupil jsem Craft, https://www.hanibal.cz/craft-pradlo-active-intensity-dr-2019-id23300#/8-barva-cerna/29-velikost-s, takže jsem rád, že jsem se od Dudyho dočetl, že smrdí a že vlastně ta syntetika možná není úplně vhodná. Já si nedovedu představit, že bych šel do civilizace jen v tom přilnavým termoprádle, ve kterém je vidět každý záhyb a špek. Natož do hospody. To bych se tam musel ožrat jak prase hned po příchodu, aby mi to bylo jedno. Bych tam byl každému pro smích. Já nerad spím jen v trenkách, protože prostě kdyby něco a člověk musel v noci něco řešit, tak nechci být jen v trenkách.

Etheric: No, taky mě napadlo, že kdyby mě napadl medvěd, tak není úplně dobrý být zabalený v spacáku a vložce, ale nedošel jsem k závěru, že bych na tom byl bez vložky lépe, kdyby k tomu došlo. Medvědy tu řeším, abych co nejvíce zamezil setkání s nimi a pokud už bych se s ním setkal, tak ho nevyprovokoval k útoku. Když už by se rozhodl zaútočit, tak už to záleží jen na něm, jestli to přežiju nebo ne. A kdyby na mě zaútočil, když budu ve spacáku, tak je jedno, jestli budu ve vložce nebo ne.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4340
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » pon črc 6, 2020 20:08

Etheric píše:Spacák pot převezme a peří ho rozvede, odpaří se vlastním teplem. Tak funguje peří bez hydrofobní úpravy.

Spacák s hydrofobní úpravou tak nefunguje? Mám hydrofobní úpravu... ale ty bavlněný trika jak říkáš, to mám mokré když se potím ve spánku, to bych si nepomohl.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4340
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Tomas » pon črc 6, 2020 20:14

Dromedaro píše:Já si nedovedu představit, že bych šel do civilizace jen v tom přilnavým termoprádle, ve kterém je vidět každý záhyb a špek. Natož do hospody. To bych se tam musel ožrat jak prase hned po příchodu, aby mi to bylo jedno. Bych tam byl každému pro smích. Já nerad spím jen v trenkách, protože prostě kdyby něco a člověk musel v noci něco řešit, tak nechci být jen v trenkách.

Já se takhle kdysi seznámil s holkou se kterou jsem pak pár let žil. Vejdeš do kupé vlaku z Budějic na Plzeň a rovnou oznámíš, že v tom jsi už tři dny a že to bude přísný. Slečna ti oznámí, že je na tom podobně, protože byla na fesťáku a už to všechno jede. A je to. V hospodě je to absolutně nepodstatný, naládovanejm dědkům v monterkách je to jedno a pro ostatní jsi dobrodruh :D

Trička nosím syntetiku a max dvě. Jedno sušíš, druhý máš na sobě. Jelikož jezdím taky na kole tak bych syntetiku musel prát každej den a na to já kašlu. Spacák se prostě jednou za čas vypere, nejsme v hotelu. A když spíš v trenkách, tak se jdeš prostě jen vymočit jako vždy. Na to nepotřebuješ nic, když není zrovna konec světa. Případně to lze řešit chcací lahví, je to o dost komfortnější (a polárník Pavlíček to taky kdysi schválil, páč ztráta tělesné teploty neopodstatněným opuštěním spacáku je nesmysl). 8)

Neni tomu tak dávno, přišel jsem na Modravu, lidi na nocovišti. Jdu k potoku, kluk s holkou tam filtrujou vodu a já suvéreně valim vodu rovnou do PETky. Když jsem byl tak v půlce tak na mě koukaj a ptaj se jestli to budu pít takhle nefiltrovaný na hulváta. Já jim pak složitě vysvětloval, že si jsem si jen vyplachoval svojí chcací lahev. Tvářili se na to všelijak :supz:

EDIT: I ta nejlepší chcací lahev má však svá úskalí, obzvlášť když se používá daný večer opakovaně a nelze z různých důvodů aplikovat osvětlení. Plný měchýř, tma kolem a rapidně teplající lahev zároveň se zvukovou progresí plnící se lahve při její aplikaci dokážou být těžkou zkouškou.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » pon črc 6, 2020 20:38

Tomas píše:A když spíš v trenkách, tak se jdeš prostě jen vymočit jako vždy. Na to nepotřebuješ nic, když není zrovna konec světa.

Asi tak. Musim v noci pokazde minimalne jednou a kdyz je venku kosa, tak si na sebe proste hodim perovku, vklouznu do pohorek a jdu. Neni to zadna tragedie.

Tomas píše:Případně to lze řešit chcací lahví, je to o dost komfortnější (a polárník Pavlíček to taky kdysi schválil, páč ztráta tělesné teploty neopodstatněným opuštěním spacáku je nesmysl). 8)

K tomu jsem jeste nedospel, ale obcas o tom vazne uvazuju :D Nebyl jsem si jisty, jak je to prakticky pouzitelne, ale kdyz jsem mi v Italii na urazovce zakazali 3 hodiny vstat z nositek (nez mi zrentgenovali pater), tak jsem si musel rict o bazanta a celkem to slo.

Tomas píše:I ta nejlepší chcací lahev má však svá úskalí, obzvlášť když se používá daný večer opakovaně a nelze z různých důvodů aplikovat osvětlení. Plný měchýř, tma kolem a rapidně teplající lahev zároveň se zvukovou progresí plnící se lahve při její aplikaci dokážou být těžkou zkouškou.

Holt to chce dostatecnou velikost :D Jaka lahev je na tohle optimalni?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » pon črc 6, 2020 21:00

No hlavně když v noci dostaneš žížu tak si ty flašky nesplíst...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » pon črc 6, 2020 21:03

A s těma medvědama...
Plánuješ spát v medvědím výběhu, či co?
Kamarádovi je šedesát, celej život dělá drvoštěpa v Tatrách a medvěda viděl třikrát v životě z toho dvakrát ve vsi u popelnic...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » pon črc 6, 2020 21:42

mike píše:...Jaka lahev je na tohle optimalni?


To je dost individuální...
:mrgreen:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » pon črc 6, 2020 21:58

mike píše:
Tomas píše:Případně to lze řešit chcací lahví, je to o dost komfortnější (a polárník Pavlíček to taky kdysi schválil, páč ztráta tělesné teploty neopodstatněným opuštěním spacáku je nesmysl). 8)

K tomu jsem jeste nedospel, ale obcas o tom vazne uvazuju :D


K tomu jsem zatím v nouzi dospěl jen v autobuse. Asi je to divný, ale lepší než po x hodinách jízdy v cíli vystoupit s podkovou na kalhotech. Nesmí ale vedle vás sedět jiný cestující a okolo obsedačku také. Na to bych neměl.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4340
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » pon črc 6, 2020 22:17

Proto se delsim cestam autobusem vyhybam a kdyz uz busem musim, tak nejakym modernim, ke je zachod. Zrada nastava v zime, kdy az pri nastupu clovek zjisti, ze je zachod kvuli mrazum zavreny. V popsane situaci bych ale zasel za soferem, at mi zastavi. U Jancury to v pripade zavreneho zachodu i nabizeji.

dudy píše:To je dost individuální...

:D

Kdo si da pres spanim 10 piv, tak holt potrebuje demizon ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Tomas » pon črc 6, 2020 23:35

Mike píše:Asi tak. Musim v noci pokazde minimalne jednou a kdyz je venku kosa, tak si na sebe proste hodim perovku, vklouznu do pohorek a jdu. Neni to zadna tragedie.
Jasně že není, ale když je průtrž a jsi s teplotou na komfortní spaní na hraně, je čas zkusit chací lahev!

Mike píše:K tomu jsem jeste nedospel, ale obcas o tom vazne uvazuju :D Nebyl jsem si jisty, jak je to prakticky pouzitelne, ale kdyz jsem mi v Italii na urazovce zakazali 3 hodiny vstat z nositek (nez mi zrentgenovali pater), tak jsem si musel rict o bazanta a celkem to slo.

Já spal tak rok zpět s juniorkou na Poledníku. Celej den chladno, věci mokrý, už od předtím (a to bylo léto). Nad ránem mlha a lehce nad nad nulou a do toho průtrž posledniho soudu. Tuze se mi ven nechtělo a tak jsem se holt ve stanu napřímil (tudíž poklekl), vzal prázdnou PETku a vykonal potřebu a tak vznikla moje první chcací lahev.

Mike píše:Holt to chce dostatecnou velikost :D Jaka lahev je na tohle optimalni?

Na dvě pivní chcani je standardní 1.5L Magnésie na hraně. Jedno pivní chcaní zvládne dle mě vždy. Chce to však dost sebeovládání, zde nelze tlačit na pilu a s proudem musíš manipulovat velmi opatrně. Dedikovaná lahev se širším hrdlem by byla jistě vhodnější, ale standardní PETka je zcela použitelná. Na tý jsem koneckonců začínal.

Starej polárník Pavlíček užitnou hodnotu teplé moči ještě povyšoval tím, že si teplou tektinu v nádobě zasouval do spacáku, ale to už je zcela individuální volba. :lol:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » úte črc 7, 2020 0:06

Tomas píše:Starej polárník Pavlíček užitnou hodnotu teplé moči ještě povyšoval tím, že si teplou tektinu v nádobě zasouval do spacáku, ale to už je zcela individuální volba. :lol:

Moment, myslel jsem, ze jde o to ze spacaku vubec nevylezat. Ze v nem zustava i lahev je logicke, nakonec, proc plytvat vlastnim teplem? ;-)

Lahev z horkou tekutinou mi kdysi zachranila jeden podzimni trek v Alpach, kdy jsem z nezkusenosti podcenil nocni teploty. Sice byla zpocatku vyrazne teplejsi, ale i po vychladnuti na telesnou teplotu pomahala.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » úte črc 7, 2020 4:55

@mike

Měl jsem na mysli individuální nároky na průměr hrdla, ne na objem...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » úte črc 7, 2020 5:02

mike píše:
dudy píše:To je dost individuální...

:D

Kdo si da pres spanim 10 piv, tak holt potrebuje demizon ;-)


Neměl na mysli spíše šířku hrdla? :)

mike píše: V popsane situaci bych ale zasel za soferem, at mi zastavi. U Jancury to v pripade zavreneho zachodu i nabizeji.


To s těmi Jančurovými autobusy jsem nevěděl a zrovna ty mě několikrát zradily, když jsem volný čas zbývající do odjezdu trávil v hospodě, protože Jančura tam má přeci záchody. A po nástupu mě uvítala cedulka informující o nefunkčních záchodech. Protože ty nefunkční záchody bývají dost často, tak už si na to dávám pozor i u Jančury. U řidičů ICOMU bych na takový dotaz neměl odvahu, protože výrazy v jejich tvářích dost často napovídají o tom, že cestující hluboce nenávidí a prosbou o zastavení by si člověk vysloužil leda tak vysazení.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4340
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

PředchozíDalší

Zpět na Treking

cron