Light Backpacking - turistika nalehko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod budo » pát črc 13, 2018 10:43

Poměru cena vs. kvalita se rozhodně neboj!
Teď mi přišel péřovej spacák a v materiálu ani v provedení rozhodně problém není. Levný to je, protože levná pracovní síla atd.
Taky jsem nad tím uvažoval, ale nechtěl jsem mít dva typově podobný stany. Kvalita bude ale rozhodně super. Kup a poreferuj.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod PaKo » pát črc 13, 2018 11:26

A jaký spacák sis odtud vzal? Třeba bych to vzal zaráz :)
edit - Už ho vidím
edit2 - Tak jsem zvědav na ten tarp, na to moje šourání po místní krajině to bude určitě stačit a vejde se i pes a případně žena, když ji tu a tam na kolenou uprosím, aby vyrazila se mnou :lol:
PaKo
 

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod booze » pát črc 13, 2018 12:31

PaKo píše:Nerovný myslíš jak nerovný?

velke sutry a bordel na zemi.
PaKo píše:Co to znamená, že mu je jen tak tak, nebo se "trápí", páč se nevejde? :)

Je mu taktak i s vecma
PaKo píše:Je tu někdo, kdo zkoušel tuto levnější alternativu / kopírku SMD Haven Tarpu + NetTentu?

jsem tu o nem psal. Zkus pohledat. kup k nemu jeste tycky pokud nenosis hulky.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8285
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod vonkreuz » pon črc 30, 2018 15:06

Jak jsem psal na konci stránky 102, sestra vyrazila kolem republiky.
Začala s parťačkou minulý týden na Hrčave (trojmezí ČR-SR-PL) a jdou směrem na jih.
V sobotu po práci jsem vyběhl za nima na hřeben a šel kus s nima.

Mám normálně ze sestry radost, že si na poprvé nevzala moc blbostí navíc a kompletně se vešla do 30l batohu včetně stanu, karitatky a jídla. =D> * Co sama uznala, tak vzít sandále byla zbytečnost, když jsou v lehkých botech.
Vaří nakonec jenom na vařiči na tuhý líh a říkala, že kostky 2x 14g stačí na celý den (0,5 kostky ráno na ovesné kaše, 1,5 kostky na večerní vaření).

Její kamarádce jsem zabavil karimatku Quechua (25mm, 980g) a snesl jí dolu a jako náhradu jsem jí nechal TaR NeoAir XLite. Zkusil jsem spát ve žďáráku, ale byl to porod, takže jsem spal nahoře a užíval si tu nádherně teplou noc, měsíček a jak na sebe štěkají dva srnci na mýtině u které jsme spali.

A naznal jsem, že si asi poŕídím tarp, ať si to vyzkouším.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » pon črc 30, 2018 18:10

ja normalne nikam sandaly jako nahradu nenosim, ted se mi to vymstilo a slapala sem asi 8km v panskych asi 45... 8dni sem.behala v altrach lone peak nizkych po bulharsku, 4dny v altra olympus po cexhach (do 20km den) a 3. den v cechach kde se vzal tu se vzal total otlacenej nart, nevedela sem uz jak botu uvazat, abych mohla chodit a pritom kazdej krok nebyl bolestiva agonie... nechapu, jak se to vubc stalo, s botama doted jedinej problem, nijak me netlacili... cimz mozna po letech na delsi vylety snad sandale zaradim znova nebo co
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9318
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Miuan » stř srp 1, 2018 10:17

Nevim jestli znate vyrobce UL batohu Hyberg, je to evropsky a konkretne nemecky vyrobce, a mam dojem ze tu o nem jeste nebyla rec.
Takze ted vylezl se svym modelem Attila v cerne cuben verzi. Je to pro opravdovy fajnsmekry, nebo chcete li pro UL fanatiky a nadsence, kteri to oceni.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Stani » stř srp 1, 2018 17:48

O Hyberg som nevedel a ďakujem za info k nemu. Akurát pozerám, že neponúka nič nové. Strihy, konštrukcie batohu ako u SMD, Hyperlite Mountain Gear a im podobní aj v rámci kutilov na backpackinglight.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Miuan » čtv srp 2, 2018 8:07

Otazka je co by mel nabizet nove, neco co jeste nikdo nevymyslel? Sijou batohy s osvedcenyma funkcema pro hiking a se snahou byt co nejlehci. V Americe a zrovna tak v Evrope existuje urcita sorta hikeru ktera to tak vyzaduje, a prozatim se tyto batohy sily zejmena v zamori a pokud evropsky hiker takovy batoh chtel musel ho objednat tam, a nejen ze americke batohy jsou pomerne drahe, ale jeste to mel drazsi o dovoz a clo.
A Hyberg je pomerne nova firma, ja nevim nema snad ani 2 roky jeste, a ted na prikladu te novinky z cubenu je videt, ze se snazi o nove veci. Takze casem treba prijdou nejake inovace po kterych volas, nevim teda cos presne myslel, ram s odvetravanyma zadama nebo tak neco?
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Stani » čtv srp 2, 2018 12:41

Je to uniformovaný štýl, jednoducho ma to už nejak nezaujalo = jedny z mnohých. Na stránkach extremtextilu, alebo na MYOG backpackinglight , možno nájsť aj zaujímavejšie návrhy. Mne nejde o prevratný strih, v podstate tá uniformita je charakteristická a rozpoznateľná. Ale ide mi o niečo prekvapujúce, nejaký zaujímavý prvok napr. u kompresie batohu, využitia variability odkládacích vreciek, vtipne vyriešiť odvetrávanie chrbtového systému. Ak by som zakladal firmu, tak teda by som veľmi nechcel, aby výrobky boli až tak zhodné s konkurenciou.

Ale v pohode, som rád, ak sa snažia, viem sám, že je to ťažké a časom možno prídu s niečim zaujímavým.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Miuan » pát srp 3, 2018 10:40

Jasne chapu.
A co ten pouzity material, znas to co to je? Protoze cuben samotny mi moc vhodny na batohy neprijde, ale tady pisou o nejakem kompozitu nebo hybridu. Veri tomu tak, ze zvysili nosnost batohu oproti tem co siji z dyneemy, a to mi pripada o dost zajimavejsi informace nez ze to je lehci o 50gramu.
Mimochodem dokazes ty (nebo i nekdo jiny kdo to cte) sahnout do takoveto bocni kapsy a vyndat flasku s vodou? Protoze ja v zivote nemel batoh kde by se mi to povedlo, obcas teda vytahnu, ale uz nedokazu vratit, a pritom furt nekde ctu u specifikaci nekterych batohu ze to jde. Mam na mysli kapsy s pristupem zhora, ne z boku jako to ma treba Exos, tam je to jasny.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod budo » pát srp 3, 2018 12:08

Tohle bude bohužel otázkou hybnosti každého jedince. Sám mám v tomto ohledu každou ruku jinak hybnou.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Stani » pát srp 3, 2018 21:02

Miuan:

> cuben - poznám ten základný CT1E.08 (18g/m2), aj som s ním už robil - viď návrhy stanu v sekcii Stan pre jedného. Hybrid bude spojenie laminátu s polyesterom, ale nie len tenký film, ale normálka látka. Ešte viac sa zvýšila pevnosť, predpokladám, že to bude najpevnejší materiál v rámci cubenu a určite sa zvýši pevnosť miest, kde sa strihy zošívajú. Na tom batohu od Hyberg je to vidno - boky a dno je z hybridu, telo batohu je z klasického cubenu. Hybrid už skúšali napr. aj Hyperlite, CiloGear (oni si moc potrpia na pevnosti batohov, aj sa tým na webe pochvália), Chris Zimmer z ZimmerBuilt, ale myslím, že v ponuke majú stále klasika cuben, ale vo vyššej gramáži, alebo Dyneema/nylon, alebo tie diamond Xpack látky. Hybrid je aj trochu, trošku, trošičku :) lacnejší, ako keby si kupoval len cuben nad 100g/m2. Dokonca už ho majú k dispozícii aj na extremtextil.de, v bielej variante.

bočné kapsy - máš pravdu, práve o to ide, vymyslieť šikovne nejaký systém, kde si spustíš/sklopíš vrecko, vyberieš, čo potrebuješ a zase si ho vytiahneš a zafixuješ - bez toho aby som musel dávať dole celý batoh. Ono je lepšie strihnúť bočné vrecko viac šikmo. s klesaním k telu človeka - viď napr. Hyperlite batohy, ako úplne rovný strih, ktorý sice zvyšuje objem, ale zhoršuje práve tu manipuláciu, o ktorej sa tu bavíme.

Ja na svojom batohu to dokážem s 0.75L v pohode, 1.5L ako tak, ale trápenie, no toto už aj tak nosím v batohu. Nemám tam však tak vysoké bočné vrecko, ako to majú u Hyberg.

Edit: ešte doplním, že pred Hybergom bol v Nemecku známy Laufbursche, malá firma Mateusza Szultka. Architekt, ktorý vo voľnom čase šil UL batohy. Bohužiaľ dostal rakovinu, hrozila mu amputácia nohy, dokonca zákazníci robili pre neho finančnú zbierku, prestal šiť, z jeho stránky sa už nič nedalo kúpiť. Neviem ako to dopadlo, už sú to asi dva-tri roky dozadu.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Miuan » sob srp 4, 2018 7:12

Bocni kapsy maji sikovne poreseny batohy ULA, nemaji pruzny lem kapsy, ale na zdrhovadlo.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod remy77 » pon srp 13, 2018 21:47

Cumulus ma novu radu UL spacakov X-lite s 900 cuin perim. http://cumulus.pl/pl/kategorie/spiwory/ ... d=24&vid=6
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Miuan » úte srp 14, 2018 9:28

To je pekne. Skoda ze s takovym perim a latkou nedelaji take quilty. Nevis proc? Mozna i perove bundy by byly zajimave.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod remy77 » úte srp 14, 2018 10:35

Podla vyjadrenia fy. Cumulus o chvilu 900 cuin perie pribudne v kreatore.
Inak neviem preco sa quilt neda upravit na zakazku.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod S4TYR » čtv zář 6, 2018 17:30

Na Twitter mi prislo upgrade z TarpTentu na StratoSpire Li a zda se, ze co do UL je to fakt pokrok. 8)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Stani » čtv zář 6, 2018 18:03

Tarptent už aj skôr začal robiť z cubenu. Je to logická cesta v konkurencii iných značiek. Zaujímavý model, pôsobí trochu divne, ako je strieška smerovaná uhlopriečne, ale tak už pôsobila aj jednomiestna verzia. Pekný detail chráneného cvočku na upnutie zrolovaných dverí. A tiež by som bol zvedavý, ako funguje posunutie dolného vetráku úplne na bok - roh.

Len neviem ako to funguje s orientáciou vchodov a predsienok. Pretože ak chcem, aby dvaja vchádzali do stanu rovnakým smerom, spali s hlavami u seba, tak by mala byť orientácia zhodná (viď MSR napr. Hubba NX 2, BIg Agnes Cooper 2), nie obrátená. Či ako to tam je?
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » čtv říj 25, 2018 15:49

Chromý kůň píše:
Zeptej se nějakýho chlapa, libovolné velikosti, jestli by mu stačilo jídlo uvařené v ešusu GSI Halulite Minimalist o objemu 0,6L. Myslím, že tě vysměje. Vida, pro Viktorku Hlaváčkovou je to jasná volba.


Co třeba takhle - vem kus špeku, kus fuetu, nakrájej, trocha osmahni a zalej vodou, trochu to vyvař a přidej celozrnnej kuskus. Nestačí?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7993
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod aksam » úte lis 20, 2018 22:02

Extremtextil.de otevírá v Berlíně svoji kamennou prodejnu.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1238
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » ned pro 9, 2018 8:51

Zkusil jsem ze zvědavosti objednat titanovej vařič z Číny, za dva měsíce došel. Je to nymlych to stejný, co prodává u nás jistej eshop za dvojnásobek ceny. Ten můj vyšel na 810Kč.
Je to pořádná svářečka, takovej výkon jsem nečekal :)
IMG_20181203_160134.jpg

IMG_20181203_160112.jpg

Pro doplnění, nalil jsem tam malej panák biolihu a na něm uvařil 0,5l vody. Po dosažení varu hořel ještě 7 minut
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7993
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Víťa » ned pro 9, 2018 14:42

Úplně stejný to není. A já radši podpořím českého prodejce co se snaží než řešit že budu na něco čekat dva měsíce a nevím co přijde.
Víťa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 283
Registrován: pát led 20, 2006 20:57
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » ned pro 9, 2018 19:38

Nemusel jsem čekat dva měsíce, kdybych nechtěl dopravu zdarna. Nepotřeboval jsem to teď hned...
Víš co přijde, vidíš to na fotkách, na videích /včetně těch od samotnejch zákazníků/ a ty technický parametry odpovídaj realitě. Opravdu to sedí, sám jsem zkoušel.
Jde akorát o to, že ne všichni obchodníci na tý či oný platformě jsou tak poctivý. Najdou se ale i třeba mladý nadšenci, který na tom tvrdě makaj a já radši podpořím JE za jejich snahu než někoho za to, že to sem dotáhne a odešle mi to "ihned".
Neber to ve zlym, neni to tak myšleno, je to jen můj uhel pohledu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7993
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » ned pro 9, 2018 19:41

A za jak dlouho se teda uvari pul litru vody? Pro srovnani s plynem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » ned pro 9, 2018 19:43

Člověče to jsem neměřil. Ale hned to napravím :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7993
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » ned pro 9, 2018 19:46

V tom pripade zmer i mnozstvi lihu. Nejlip asi zvazit predem a potom.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » ned pro 9, 2018 19:48

Takhle se to hezky vejde do malýho Halulite včetně deci lihu. Poslali k vařiči i hezkej praktickej obal
IMG_20181209_194617.jpg
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7993
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » ned pro 9, 2018 19:51

Zvážit potom? Ten vřelej vařič chytim, ale na váhu bych to nedával... Naleju tam 0,2dcl a zažehnu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7993
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » ned pro 9, 2018 19:57

Ono se to neda zadusit? Na vahu muzes dat izolacni podlozku, treba korkove kolo, jestli mas v kuchyni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » ned pro 9, 2018 20:17

Určitě by to šlo zadusit, mít to na rovný ploše, přikrejt hrncem a hotovo. Ae já to mám na roštu sporáku :)

Hotovo. V okamžik zážehu spuštěno, první čas kdy začlo vzplynovávat a valit na plnej výkon. Druhej čas bod varu, poslední čas - došlo palivo.
IMG_20181209_201022.jpg

S víc lihu a nádobou se širším dnem to jede ještě líp. První test byl s odstátou vodou, dneska s ledovou z kohoutku.
Edit: jsem 619m nad mořem. Venku s alobalovým závětřím se vařič rozhoří stejně rychle
Naposledy upravil Etheric dne ned pro 9, 2018 21:03, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7993
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Treking