Light Backpacking - turistika nalehko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » čtv čer 27, 2013 20:58

Tak kdyz se botky nerozpadnou terminatorum, tak kor bych ocekaval, ze vydrzi nam vychazkarum :)
Proste podle me mel smulu na spatny kus, nebo spatne vybral na svou nohu nebo ma dar znicit cokoliv, co neni z nekolika milimetrove kuze :) A jeste ke vsemu sel s fps a to je ted voda na jeho myln v tomto foru :D :twisted:
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod oodoow » čtv čer 27, 2013 21:03

Hmm, na Malé Fatře bude akce příští týden, jestli se tam někomu rozpadnou boty, tak napíšu. :)
I když je jasný, že tenisky nevydrží tolik jako pohorky, tak takhle rychle by se opravdu rozpadat neměly. Podle mě spíš vadný výrobek anebo zavadil až moc o nějaký hodně ostrý kámen. S reklamací by neměl být problém. Jen chci napsat, že tohle se normálně nestává.
Jo a když už jsme u toho vrtulníku, tak jsem si v Pyrenejích vyzkoušel i to sjíždění sněhových svahů. :twisted: Měl jsem jenom krátké tenké elasťáky, tak jsem jel radši v dřepu než po zadku, ale i tak už chápu co na tom vidíte. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » čtv čer 27, 2013 21:20

Chces rict, ze jsi schopen za 14 dni po tom silenstvi jit znovu? #-o :twisted: No dobre, tohle uz neni uplne sci-fi a v zivotni forme s nejakym strasnym dopingem bych to mozna dal (a v cili umrel).

:P vitej v klubu ;-) Garantuju ti, ze po zadku je to jeste o tridu lepsi, protoze jsi niz nad terenem a mas pocit vetsi rychlosti. Ale bez cepinu nedoporucuju, jedine kdyz je dobry a bezpecny dojezd a relativne mekky snih. Samozrejme to chce poradne kalhoty a bacha na sutry, narazena kostrc je mrcha ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » čtv čer 27, 2013 21:23

Jo jeste k tem botam ;-) Terminatori jsou myslim vesmes lehci vahy (a nenosi tezky batoh) a hlavne chodi jinak. Setri energii, coz se na zatezi a opotrebovani bot muze dost projevit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » čtv čer 27, 2013 21:57

Ještě k těm návlekům - Petr mi stihl odepsat než vyrazí na aklimatizační tůru do hor.Materiál je zatím tento,ale bude se hledat lepší,což je v ČR problém sehnat pokud chcete koupit pár metrů na kusovou výrobu.Sucháče se budou šít obráceně jak jsem navrhoval a bude se asi přikládat samolepící protikus na botu pro ty co se bojí lepidla,každopádně mě ujistil že by to neměl být problém při reklamaci obuvi(jak už psal Indy).
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mitau » čtv čer 27, 2013 22:20

mike: Rozdíl nějakých 15kg batohu sice není zanedbatelný, ale i tak třeba já s batohem (65+15) budu vážit určitě méně než někteří účastníci dálkových pochodů. Takže ani s batohem by boty neměly dost zabrat víc než při podobných pochodech. A co myslíš tím, že chodí jinak?
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » čtv čer 27, 2013 22:33

No dobre, ale prumerny chlap nevazi 65, ale 80 - 85 ;-) Co jsem koukal na ty dalkochodce, tak mi prijde, ze tam bude prumer vyrazne nizsi.

Chozeni by mel spis popsat oodoow. Co vidim na sobe a to jsem jen turista, tak cim vic ma clovek nachozeno, tim chodi efektivneji. Omezuje zbytecne energeticke vydaje tj. nedoslapuje a neodrazi se tak razantne, chodi plynuleji, mekceji a spravne doslapuje apod. Tohle vsechno by se melo projevit i na mensim opotrebovani bot.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Indy » čtv čer 27, 2013 22:35

tak skutecne se zda ze usetrit necely kilo na botach ktery se rozpadnou je jasna priorita, opravdu nechapu jak jsme mohli doted zit s botama ktery vydrzi i nekolik sezon.

pred nejakym casem tady zminovany a odkazovany guru Kurka psal ze usetrit hmotnost za cenu nevyzkousenosti je blbost, a za cenu stupidity este vetsi.

no ale kdyz to jde takhle skloubit, tak kdo by odolal.

sice poradne zpoceny nebo zmokly clovek vazi taky o kilo vic a sundat se to jen tak neda, ale...

sorac. vazne si nemuzu pomoct.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » čtv čer 27, 2013 22:40

Clovek se nejlip uci na vlastnich chybach. Tohle byla myslim idealni lekce, nic se nestalo a trvalo to dostatecne dlouho na to, aby si dotycny uvedomil, jaka to byla blbost ;-) Priste uz to neudela a ti co byli s nim taky ne. Jestli se pouci i ostatni clenove fora je ciste na nich.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » čtv čer 27, 2013 23:03

Brzy budu objednávat palivo do vařiče(100% líh),tak kdyby měl někdo z pražáků zájem můžem se podělit o poštovné a objednat společně.Když tak SZ.
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod fps » pát čer 28, 2013 5:36

scinkk píše:A jeste ke vsemu sel s fps a to je ted voda na jeho myln v tomto foru :D :twisted:

pro mě to nebylo nic nového že to žádné tenisky nemohou zvládnou, protože jsem před několika lety taky zkoušel v přírodě chodit v podobnými teniskách
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » pát čer 28, 2013 7:07

A znovu sedám na mezka a vyrážím směr větrné mlýny.
Himl hergot donrvetr krucajs element, boty značky Inov 8 sou boty na BĚH, dokonce i výrobce to píše http://www.inov-8.com/New/Global/About-Us.html?L=26 a vo backpackingu, i když ultralájt, nikde ani slovo, zato spousta jinejch firem dělá boty na tůristiku (i nízký a lehký) http://www.lowa.de/produkte/outdoor/all ... ction.html, ale ty má správnej ulralájter na indexu.
Trochu mě osobně sejří, že se to tu podává jako jediná správná cesta k odlehčení, a všici ti trotli co vyvíjej u Lówy, Meindlu, HánuWágu..... ty škrpály na ťapí vědi prd.
Mám kamaráda, to by byl, už cca před třiceti lety, vzorovej UL guru. Běh do hrbu je jeho život, x krát vyhrál Šerparally, nosí sudy na Ještědy i jinam, tahá šutry na Kozákov, stál na Aconcaquě v teniskách, zaímco parťák přišel o prsty v trekáčích, na Blanc vyvalí za vosm hoděk, všecko přešívá, popř. si šije nový, dokonce si spíchnul i boty z táců do jídelny (to víš synu, jedna bota 110gramů), ale nikdá o tom netvrdí, že je to tak nejlepčejší. Naopak, když vykládá, jak si zase vodvrtal vo dvě čísla větší duplexy (aby se do nich vlez v keckách) a serval z nich vibram a nahradil ho mechovku (i když to je vlastně zbytečná práce páč chodit po ledovci se dá v plátěnkách, jak sem se u dočtl), nebo jak zrobil hůlkohák, tak vyprávění začíná: "Víš, synu, já vim, já sem magor, ale já už sem takovej...., Počkej, synu, ty se budeš smát, ale......." a nikdá mi neřek, že si nemůžu v pohorách užít.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » pát čer 28, 2013 8:06

Ale dudy,na co tolik negativní energie?Zase jsi zapomněl že je tohle vlákno o odlehčování?Nikdo tady nevykládá,že tenisky jsou jediná správná volba,je to jen jedna z možností.To samý se značkou Inov8,ale řekni mi proč je teda v cizině nosí na treky tolik lidí,asi že jsou ještě lehčí než nízký trekovky zavedených firem?Radši mi napiš jak je to s tím poškrábáním nonsticku jak jsem se tě dřív ptal(jestli jsi myslel konkrétně evernew nebo nonstick na nádobí obecně),Petr ho používal půl roku denně a nic nepoškrábal(má hliníkovou lžíci) a dle něj dává Evernew záruku na milion cyklů.Vařič nosí uvnitř,ale balí ho do hadříku,přeci jen celodenní natřásání by ten milion cyklů dost zkrátilo.Dík a take it easy man :wink:
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod oodoow » pát čer 28, 2013 8:30

@mike: No, 14 dnů je dostatečná doba na regeneraci. Týden před Andorrou jsem byl na Krakonošově stovce a to jsem měl trochu obavy, co to pak se mnou na Andoře udělá. Pokud ale člověk nezávodí a jde pomalu jako na výlet, tak se doba na regeneraci hodně zkracuje a zátěž na tělo je podstatně menší. Teď o tom vyšel zajímavej článek. Z něho plyne, že kdybych šel dvakrát tak dlouhou trasu, cítil bych se teď líp. :twisted:
S tou chůzí máš asi pravdu, se snažím našlapovat co nejjemněji, protože přeci jenom jde o moje klouby. To je věc, kterou člověka naučí chůze v minimalistických botách. Každé špatné došlápnutí je hned cítit, takže se časem vyvine celkem efektivní styl chůze, který zbytečně nezatěžuje tělo a ani neplýtvá energií. Určitě se to podepisuje i na výdrži bot.

dudy píše: zato spousta jinejch firem dělá boty na tůristiku (i nízký a lehký)

Však si klidně nos Lowy, já nosím běžecký boty, protože se v nich můžu proběhnout. A taky mi přijde, že jsou víc vymakaný, prostě proto, že je to větší trh a tak se to pořád více vylepšuje a odlehčuje. Mně se ty lowy nelíbí, jsou na mě moc vysoký tzn. moc tlustá podrážka a to znamená, že v nich bude menší stabilita. U bot do terénu je pro mě stabilita a jistota každého kroku to nejdůležitější a (některé) běžecké boty mi to splňují.
Určitě to není jediná správná cesta k odlehčení, jen se tím odlehčí opravdu hodně, čísla jsme tu už řešili mnohokrát.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » pát čer 28, 2013 9:02

Abyste se při pátku nenudili - výborný dokument o týpkovi co jel na kole 2 měsíce přes Kyrgyzstán a při tom lezl po horách.
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » pát čer 28, 2013 9:12

oodoow píše:..... já nosím běžecký boty, protože se v nich můžu proběhnout. A taky mi přijde, že jsou víc vymakaný, prostě proto, že je to větší trh a tak se to pořád více vylepšuje a odlehčuje........


S velikostí trhu nevím. :-k

S tradicí v obuvnicví je to tak:
http://inov-8.blogspot.cz/2012/06/inov-8-story.html
http://www.lowa.cz/historie
Navíc mám pocit, že horskej běh, bude mladší vodvětví, než tůristika.
A hlavně.
Já netvrdim, že Inov 8, nebo jíný polokecky sou španý.
Já jen tvrdim, že sou dobrý na běh, páč sou to boty určený na běh a na turisiku s batohem sou zase boty určený na turistiku s batohem.
Taky mě tak napadá, jestli by na ledovec místo céčkovejch buf a maček nebyly voni lepčejší tretry s hřebikama. :twisted:

Trochu mi o přijde, jako jít na asfaltový holuby s terčovou malorážkou, taky si s ní můžeš picnout na 50 metrů víčko vod piva, ale holuba netrefíš. Nebo jezdit na rodinou dovolenou pod stan Carrerou.
Naposledy upravil dudy dne pát čer 28, 2013 15:20, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

palivovy lih.

Příspěvekod Indy » pát čer 28, 2013 10:06

mozna se mylim ale tohle by meli mit v kazde drogerce, mozna ne v biokvalite, ale pro vnejsi uziti je to jedno.

palivovy lih s benzinem, napr E85 stoji ani ne 24CZK.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod CzechJoker » pát čer 28, 2013 10:18

Běžný denaturovaný líh je k dostání v drogerii za cca 35 Kč/500 ml. Odpovídá vyhlášce 141/1997, splňuje požadavek dle 2. přílohy (směs 1a). Nechci se mýlit, ale termín "palivový" líh vyhláška nezná, jedná se o běžný denaturák. Možná nějaký marketspeak...?
CzechJoker
nováček
nováček
 
Příspěvky: 82
Registrován: ned čer 9, 2013 6:54
Bydliště: Schallingrad

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » pát čer 28, 2013 10:22

@Indy - jestli myslíš technický líh v oranžové flašce,tak ten hoří špatně a dá se sehnat běžně a jinak se dá sehnat biolíh 96%(ten už se musí hledat,kde ho mají ).Biolíh 100% nebo Isopropyl 99,9% jsem v Praze nesehnal,pokud mi dá někdo tip budu vděčný.
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » pát čer 28, 2013 11:42

Líh by se mi hodil, akorat jsem ho chtel zacit shanet. V pondeli se na par mistech v Praze poptam, snad ta sitauce nebude tak hrozna, aby bylo nutne obejdnavat z eshopu.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » pát čer 28, 2013 12:19

dudy: ja jen nerozumim tomu, kde ze je ta tvoje hranice, kdy uz pomaly beh prechazi v rychlou chuzy a je dle tebe potreba pridat centimetr gumy pod nohy navic a zmenit koncept boty :) Clovek by mohl obe cinnosti provozovat bosky, takovy byl asi i zamer matky prirody, ale to uz dnes vetsina lidi nezvlada, tak je potreba mensi ci vetsi kus gumy, ale ze by byl v tomto smeru takovy rozdil mezi tim, zda jdu ci bezim se mi nezda :)
To ze mnoho lidi chodi v bezeckych botach je podle me dano tim, ze tyto boty byvaji mnohem lepe promyslene, zpracovane a soucasne pro dany ucel zcela dostatecne, ne-li vice prirozene. A soucasne to stale nejsou minimalisticke boty a i v tech se chodi a beha, pokud to danym lidem vyhovuje.
A zda mam na sobe batoh nebo ne - pokud ted priberu 10 kilo, znamena to, ze pak uz musim pro behani presedlat z bezeckych bot na nejaky na poradnem podvozku?
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod vonkreuz » pát čer 28, 2013 12:30

Isopropyl 99,9%

Jestli myslíš isopropylalkohol, tak hledej v lepších elektropotřebách (miliony šuflátek s elektro pičičandičkama), audio-hifi prodejnách nebo mototechnách. Používá se na čistění, odmašťování... super se tím čistí váha vzduchu/debimetr v autě. :mrgreen:

Nebo si naplánujete rychlý pŕechod Malé Fatry a koupíte ho v Žilině v M+B Elektronika, stejně jako já. *
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Indy » pát čer 28, 2013 13:01

palivovy lih.... hm chlapi, to je E85 a kupuje se na benzince, 25za litr, kdyz ho chcete a mate na to upravene auto, anebo kdyz ho nechcete a nemate nan upravene auto tak je rovnou v benzinu, 5% a i diky tomu pak ten benzin stoji 35, ze.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod tajfun » pát čer 28, 2013 13:47

ten isopropylalkohol zkus v GME, maj pobocky po cele republice a maj ho tam ;-)
Uživatelský avatar
tajfun
nováček
nováček
 
Příspěvky: 76
Registrován: stř črc 20, 2011 23:16
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » pát čer 28, 2013 14:12

scinkk píše:dudy: ja jen nerozumim tomu, kde ze je ta tvoje hranice, kdy uz pomaly beh prechazi v rychlou chuzy.....

Ale tohle téma se zove "...backpacking" to znamená s pinglem a já zpravidla s báglem při treku neběhám.
scinkk píše:....Clovek by mohl obe cinnosti provozovat bosky, takovy byl asi i zamer matky prirody, ale to uz dnes vetsina lidi nezvlada.....

Nejstarší dochované boty jsou staré 10 tisíc let.[1] Američtí vědci z Washingtonské univerzity v St. Louis se ale domnívají, že člověk nechodil bos už před 40 tisíci lety.......(wiki)
scinkk píše:......soucasne pro dany ucel zcela dostatecne.......

Ano, dostatečné, nikoli určené, nebo ideální (A podle mě dokonce nedostatečné)
scinkk píše:A zda mam na sobe batoh nebo ne - pokud ted priberu 10 kilo, znamena to, ze pak uz musim pro behani presedlat z bezeckych bot na nejaky na poradnem podvozku?

Pokud přibereš skokově, budeš mít zdravotní problémy, samozřejmě i s chůzí, pak se tělo Tvojí váze přizpůsobí, zesílí Ti kotníky, svaly..... To bys musel s báglem i spát aby se tělo přizpůsobilo. Pingl prostě neni přirozená biologická zátěž, ale ta věc na hrbu, kerou dycky rád sundám.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » pát čer 28, 2013 14:27

deu píše:@oodoow - dneska mi přišel od Petra jeden testovací pár návleků(prototyp).Šití je bezvadné,střih na mojí nohu akorát,nic neplandá(zatím má dvě velikosti).Akorát co se týče materiálu - je to 94%bavlna s 6% elastanu,uvítal bych spíš lycru(Dirty girl jsou z 4-way stretch spandex a Inov8 Debris32 z POLYAMIDE 98% ELASTANE 2%),takže to bude pomalu schnout.Druhá věc - je potřeba nalepit na patu protikus suchého zipu - v návodu je chemopren,mě by se víc líbil samolepící sucháč 3M,ale nevím jestli by držel stejně jako chemopren,to s Petrem ještě pořešíme.A taky bych prohodil přišité kusy sucháče na návleku,teď je tam přišitý kus s cupaninou a na patu je kus s háčky,je to sice detail,ale pokud budete nosit volné kalhoty bez návleků tak ten sucháč na patě s háčky by odíral látku kalhot zevnitř.


Velice se omlouvám a svou vlezlost, ale nejsou návleky který prochčijou, dlouho schnou, musíš si kvůlivá nim kurvit boty a pak Ti eště budou chňapat po kaťatech, v podstatě na hovno?
Co je třeba zrobit z lehoučkýho zátěrovýho šusťáku, dát tam háček na tkaničku a pod botku popruh, nebo gumku? Prostě jako se to dělá normálně.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » pát čer 28, 2013 14:39

@tajfun-v GME maji maji litr za 202kc,to uz je dost. ,ale dik.
@dudy,jak je to s tim nonstickem?
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » pát čer 28, 2013 14:59

Tak přímo s Evernew zkušenost nemám, ale povedlo se mi podrápat i BAF MICRO CERAMIC, což je údajně nezničitelnej povrch pro profi gastronomii popř. BIO CERAMIX. Nemlich to samý. Ale je pravda, že při výletech to takovej kouř nedosane. I když.......
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod vonkreuz » pát čer 28, 2013 16:15

deu píše:@tajfun-v GME maji maji litr za 202kc,to uz je dost. ,ale dik.

8€ za 1l IPA je fajn cena, nebuď presmraděný. :twisted:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » pát čer 28, 2013 16:22

No prave ze na tom eshopu co linkoval Deu ho maji za 80,- to uz se pak vyplati to opravdu koupit tam i pri jedny lahvi. Je ale fakt, ze ta cena je dosti podezrela v ramci cen, co jsem nasel na netu :)
Naposledy upravil scinkk dne pát čer 28, 2013 19:05, celkově upraveno 1
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

PředchozíDalší

Zpět na Treking