Light Backpacking - turistika nalehko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod fps » stř črc 10, 2013 7:56

taky jsem dříve vozil křesadlo, ale když jsem ho zvážil, a srovnal z obyčejným průhledným plynovým křesadlovým zapalovačem, tak už vozím zapalovač
mike píše:nosim taky Jodisol. Zrovna na tomhle bych vahou nesetril. Potreba je malokdy, ale uz se mi stalo, ze jsem slapnul na diru a sedrel si nohu i pres kalhoty tak blbe

jet někam třeba na měsíc, tak to bych dezinfekci taky bral, ale na pár dní to nemá cenu, stačí omýt odřeninu vodou nebo sněhem, případně pomočit
Naposledy upravil fps dne stř črc 10, 2013 8:05, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Chmeld4 » stř črc 10, 2013 7:59

Zapalovač u mě vede. Křesadlo je součástí KPZ/lekárny.
Stejné je to i s jodisolem v tom malém balení.

btw: Už se mi povedlo tu ampulku špatně uzavřít a skorem všechno mi to vychcalo do baglu :/ ...ošklivé
Nechápu že to musí mít uvnitř tu skleněnou ampulku. Zdá se mi to zbytečně složité. Kdyby v tom obalu byla aspoň na pevno, ale takhle je to podle mě opruz :/
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » stř črc 10, 2013 8:22

fps píše:jet někam třeba na měsíc, tak to bych dezinfekci taky bral, ale na pár dní to nemá cenu, stačí omýt odřeninu vodou nebo sněhem, případně pomočit


Seš si stopro jistej, že infekce potřebuje na to aby vlezla do rány min. 72 hodin a za pár dní to nestihne?
Mně třeba stačily asi dvě sekundy kontaktu s infikovanou zeminou a následně dvacet hodin, abych měl flegmonu přes půl nožky. A pak 14 dní abych jí zahnal a nepižlali mi hnát.
Naposledy upravil dudy dne stř črc 10, 2013 9:20, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod fps » stř črc 10, 2013 9:38

dudy píše:Seš si stopro jistej, že infekce potřebuje na to aby vlezla do rány min. 72 hodin a za pár dní to nestihne?
Mně třeba stačily asi dvě sekundy kontaktu s infikovanou zeminou a následně dvacet hodin, abych měl flegmonu přes půl nožky. A pak 14 dní abych jí zahnal a nepižlali mi hnát.

jsem si na 99,99% jist, hlavní je rychlost kdy se to omyje, a nebo pomočí, a taky jak pořádně se to udělá, takhle to praktikuji cca 30 let, a nejenom když jsem na tůře v přírodě, moč je používaná tisíce let jako dezinfekce
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod zoul » stř črc 10, 2013 9:48

Že něco děláš s úspěchem dlouho nutně neznamená, že to děláš správně. Infekce (= mikroorganismy) se do rány dostává okamžitě, odkládáním desinfekce prodlužuješ okno pro infekci a navíc riskuješ, že se rána zacelí a infekce zůstane uvnitř, kde už se nedá tak snadno zlikvidovat. Ale ať se vyjádří některý z místních doktorů…
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod petrbw » stř črc 10, 2013 13:26

Myslím, že moč není desinfekce.Je pouze sterilní (v okamžiku kdy opouští tělo) a tedy může odplavit nečistoty z rány a přitom je malé riziko, že se tam zavleče další infekce.Což třeba hrozí z vody, sněhu a pod.Že by moč zničila bakterie je podle mě omyl.
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Gorgiano » stř črc 10, 2013 14:11

Ahoj ahoj,

nasel jsem titanovej "trangia" style varic, vlastne totez co evernew za polovic... tak enjoy!

http://www.ebay.com/itm/Survival-EDC-Ul ... 4174c61afc
Gorgiano
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte srp 23, 2011 19:57

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod rebi » stř črc 10, 2013 14:24

mensi OT ke kresadlum apod..
docela mi to prislo zajimavy..:)
Kód: Vybrat vše
If you ever get stuck in a blackout without candles or a flashlight ...

30 minutes might be stretching it, but a regular sized crayon will easily burn for more than 15 minutes. The paraffin used in crayons is very flammable, but slow burning. Handy to know!

Obrázek
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod hlp3 » stř črc 10, 2013 18:26

Tak jsem porovnal (několikrát zmiňovaný) Jodisol s Antiseptem (přípravek v sadě proti klíšťatům).

Oba roztoky jsou postavené na jódu, ovšem liší se %. Jodisol má 3% a Antisept 5%.

Takže Antisept by měl být schopen nahradit Jodisol.

Pokud chcete víc info o té sadě proti klíšťatům, pak zde : http://juwital.cz/Produkt/3-160/Prvni-p ... -31-7-2013
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » stř črc 10, 2013 18:55

@rebi: da se to zapalit kresadlem? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » stř črc 10, 2013 18:59

hlp3 píše:Oba roztoky jsou postavené na jódu, ovšem liší se %. Jodisol má 3% a Antisept 5%.

Takže Antisept by měl být schopen nahradit Jodisol.

To asi jo, ale podle vyrobce by mel Antisept pronikat hluboko do tkani, coz nemusi byt to, co chces. Netusim, nakolik je to pravda a nakolik hype.

Co se procent tyce, tak Betadine ma 10. Ten mam doma a Jodisol nosim hlavne kvuli rozprasovaci, na odreniny je mnohem praktictejsi, zvlaste kdyz jsou vetsi (a taky je mensi spotreba).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » stř črc 10, 2013 19:07

fps píše:.........hlavní je rychlost kdy se to omyje, a nebo pomočí, a taky jak pořádně se to udělá, takhle to praktikuji cca 30 let, a nejenom když jsem na tůře v přírodě, moč je používaná tisíce let jako dezinfekce


A co kravský lejno, pavučiny, pijavice popř. bejlí sbíraný za vouplňku? V tom taky jedeš? :twisted:
Si pro mě za mě ščí třeba i na vyraženej zub, ale moč prostě nemá schopnost desinfikovat, akorát tak vyplachovat ránu, zatímco desinfekce choroboplodné zárodky zahubí.
A s tou rychlostí. To je jako kdyby když si zlámeš hnátu, rozhodovalo, jak rychle se postavíš. Rychlost má samozřejmě význam, ale není samospásná.
No a na konec ještě k té historii. Pravda pravdoucí, lidi si močili (i ty lejna a pavučiny přikládali) na rány dlouho, ale řek bych, že v poslední době se snížila úmrtnost na sepse, infekce, votravy krve.....
Navíc pak člověk moc nevoní. Obzvlášť když pije půl litru za den (viz. jak se sbali na 2-3 dny), to pak je výživná chcapka. :twisted:
Naposledy upravil dudy dne stř črc 10, 2013 19:24, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » stř črc 10, 2013 19:18

K te historii jsem chtel napsat neco podobneho ;-)

Hlavne nechapu, proc s sebou tu desinfekci nemit. Vaha se da snizit na minimum (Betadine se prodava v 30 ml plastovych lahvickach a kdyz se odlije pulka, bude to mit okolo 20 g). Nejsou jenom odreniny, clovek se muze riznout (i o kamen), rozrazit hlavu, skrabnout o ostnaty drat, napichnout na rezavy hrebik... I na ta klistata se to hodi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod fps » čtv črc 11, 2013 6:47

dudy píše:Si pro mě za mě ščí třeba i na vyraženej zub

a ty si pro mě za mě třeba do sebe lij jodovou tinkturu, to já si raději na ten zub namočím

dudy píše:Obzvlášť když pije půl litru za den (viz. jak se sbali na 2-3 dny), to pak je výživná chcapka.

zřejmě si to špatně přečetl, protože jsem nepsal nic o tom že za den vypiji 0,5l vody, přečti si to ještě jednou, a pak na to můžeš reagovat
fps píše:
fps píše:na to zda mi bude stačí nosit u sebe 0,5l vody má vliv plno věci, na jaře žádný problém, i v Nízkých Taurech kde jsem chodil skoro šest dní po hřebenech, na každém kroku tající sníh, v létě až roztaje sníh to bude úplně jiné, ale já bych v létě v Nízkých Taurech po hřebenech nikdy nechodil, když nabírám vodu, vypiji 0,5l až 1l vody na místě, to mi stačí na cca 2h, a to i v létě, a pak vždy hledám místo na přespáni tam kde je zdroj vody

tak znova, jestli jste náhodou nečetli co jsem tady už psal, při tomhle postupu jsem schopen do sebe za den nalít minimálně 6l vody, a když jsem každé cca 4h u vodního zdroje (na jaře spíš každou cca 1h), tak do sebe mohu nalít vody kolik chci, o dehydrataci nemůže být ani řeč, pijí pravidelně, a ne až mam žízeň, to jak to praktikujete vy, tedy tahání zbytečných cca 2 až 3l vody jsem taky praktikoval, ale jenom do té doby než co jsem zakoupil Katadyn Hiker Pro
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod hlp3 » čtv črc 11, 2013 14:05

FPS nic si z toho nedělej, důležité je, že tobě to funguje a to že to někdo nechápe a bude tě přesvědčovat o opaku, je už jeho vlastní problém.

P.S.: Mě se osvědčilo to dále nekomentovat (viz. třeba ty půsty, apod.), jelikož to nemá smysl a cenu. Jak praví jedna malá moudrost, zvítězit můžeš nad lidskou hloupostí, ale nad egoistou nikoli...
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Indy » čtv črc 11, 2013 18:16

gentlemani, pletete pojmy a dojmy.

moc NENI dezinfekce. pokud u nekoho moc tyhle vlastnosti ma a dotycny neni Chuck Norris, ano, daval bych mu par poslenich minut zivota.

moc aplikovana na poraneni je v lepsim pripade sterilni, vlazny a trochu slany oplach specificke barvy a vune v obvyklem praktickem baleni.

jestli vam to dela dobre, uzivejte si to, kdyz neni po ruce nic lepsiho udelal bych to aj ja, ale za normalnich okolnosti volim zbabele pitnou vodu. ale o me je znamy ze jsem sracka, urinoterapii bych nevolil a preferuju chemii.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » čtv črc 11, 2013 18:22

Souhlasím s Indym,dudym a spol.Používat místo desinfekce moč už mi přijde "stupid light",těch pár gramů za to nestojí a dají se ušetřit jinde.
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Indy » čtv črc 11, 2013 18:25

je to pouziti mozna sterilniho oplachu misto desinfekce.

pokud jste meli chut pouzit dezinfekci, tak jste ji NEPOUZILI, protoze to dezinfekce neni.

ale uspora 30g za to jiste stoji, koneckoncu pripadny vznikly infekce nic nevazi. naopak este clovek vetsinou shodi.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » čtv črc 11, 2013 19:28

hlp3 píše:FPS nic si z toho nedělej, důležité je, že tobě to funguje a to že to někdo nechápe a bude tě přesvědčovat o opaku, je už jeho vlastní problém.

P.S.: Mě se osvědčilo to dále nekomentovat (viz. třeba ty půsty, apod.), jelikož to nemá smysl a cenu. Jak praví jedna malá moudrost, zvítězit můžeš nad lidskou hloupostí, ale nad egoistou nikoli...


Pardon, ale nedomnívám se, že je to otázkou ega ani hlouposti.
Jak píšu výše, ať si kdokoli chcapku prpomnězamně kloktá na bolení v krku, ale ať netvrdí, že moč desinfikuje, protože to NENÍ PRAVDA! Moč je sterilní, v postatě taková převařená minerálka a ta NEDESINFIKUJE!
Ať si kdo chce pojídá třá syrový brambory i s hlínou, ať si klidně kdokoli drží půst vobden, ale ať nepopírá výsledky lékařských výzkumů, protože 100% vitariánsví, nebo půsty v období zátěže, to prostě zdravý NENÍ .
Ať si každej dělá co chce, ale nestavme SVOJE OSOBNÍ postoje nad fakta.

P.S. Období kdy je celej svět blbej a pravdu mám JÁ, máme v životě všichni, ale zpravidla je přechodný, pokud je trvalý, má číslo diagnózy. :D
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod hlp3 » čtv črc 11, 2013 20:08

...lékařských výzkumů, protože 100% vitariánsví, nebo půsty v období zátěže, to prostě zdravý NENÍ.

Z jakých dlouholetých vědeckých studií čerpáš?
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Indy » čtv črc 11, 2013 20:44

je zajimavy ze nikdo z nasich predku takle ne<!>val.

a to ze jsme tady je zjevny dukaz jejich neschopnosti.

je taky zajimavy, ze aj posel, tehotna, nebo ten kdo vykonava namahavou praci NEMUSI pri ramadanu postit a nepit.

ale asi jsou to vsechno povery. koneckoncu ti co ziji jen ze vzduchu jsou prece nejlepsi, ne?
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » čtv črc 11, 2013 21:20

hlp3 píše:Z jakých dlouholetých vědeckých studií čerpáš?


Zkus si přečíst něco od dr. Joela Fuhrmana, ten tomu asi rozumí víc než já, nebo Ty.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Indy » čtv črc 11, 2013 21:38

hele ale vitariani skutecne zadny dlouholety studie nemaji protoze nedavaji vic jak jednu generaci :)
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » čtv črc 11, 2013 21:41

Muzete mi nekdo vysvetlit, proc se diskuse v tematu Light backpacking kazdou chvili zvhrne smerem ke stravovani? #-o Uz mne to nebavi presouvat, a tak asi vlakno prejmenuju :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Indy » čtv črc 11, 2013 22:01

no ale ja s tim nezacal...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod rebi » pát črc 12, 2013 0:18

Indy píše:no ale ja s tim nezacal...

:mrgreen: Bart Simpson... :)
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » pát črc 12, 2013 0:50

:lol:

Ono spis jde o zbytecnou vztahovacnost a ne poprve ;-)

Je mi uplne jedno, kdo to zacal, ja se jen ptam proboha proc zase?! :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod pavproch » pát črc 12, 2013 5:50

mike píše:Muzete mi nekdo vysvetlit, proc se diskuse v tematu Light backpacking kazdou chvili zvhrne smerem ke stravovani? #-o Uz mne to nebavi presouvat, a tak asi vlakno prejmenuju :twisted:


protože uchylové zvyknout trpět více úchylkama najednou... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » ned črc 14, 2013 17:23

Tour du Mont Blanc nalehko- blog v AJ
a výstup na Teide v teniskách od mě(včetně nějakých praktických informací).
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » stř črc 17, 2013 17:50

sea to summit zacne delat i klasicky tarp
hmotnost pekna, snad bude sloupec 1200mm dostatecny :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

PředchozíDalší

Zpět na Treking