Light Backpacking - turistika nalehko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » stř črc 8, 2020 5:20

Dromedaro píše:Rab Neutrino Pro 400 XL

Nebude 400g peří ve zvětšený verzi spacáku málo?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » stř črc 8, 2020 5:29

168 cm a elko?
Mám o deset čísel víc a exosy jsem měl emka...
A seděly.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » stř črc 8, 2020 5:31

Etheric píše:
Dromedaro píše:Rab Neutrino Pro 400 XL

Nebude 400g peří ve zvětšený verzi spacáku málo?


.... to mě nenapadlo.... no já vycházel z údajů o teplotách, které k tomu udává výrobce.
EDIT: vlastně z údajů od prodejce, ale jestli taky jen nezkopíroval hodnoty od normální verze. Ale logicky vzato by to mělo být, jak píšeš, že ty hodnoty budou jinde.
Naposledy upravil Dromedaro dne stř črc 8, 2020 6:21, celkově upraveno 1
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4358
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » stř črc 8, 2020 6:10

Tvl...
Jeden reje, druhej ani neví co koupil.
Ale fakta si nezjistí ani jeden.
](*,)

XL má o 10% víc peří než krátká verze, takže mají parametery stejné...

Pět sekund na Google...

https://www.hanibal.cz/rab-spacak-neutr ... l_levy_zip

https://www.hanibal.cz/rab-neutrino-pro-400-xl-id23786
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » stř črc 8, 2020 6:14

Tak já když nevím, se radši zeptám majitele, než Googlu. Páč předpokládám, že majitel to ví :)
Každopádně věc vyřešena, spacák je dosypanej takže vpoho. Nejsou blbí ;)
A taky neni automatický, že zvětšený verze maj víc peří..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » stř črc 8, 2020 6:18

Ukaž mi jediného výrobce, který nemá rozdílné plnění podle velikosti.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » stř črc 8, 2020 6:18

dudy píše:Tvl...
Jeden reje, druhej ani neví co koupil.


:D
Já vím, co jsem koupil. Kupoval jsem to přes ten Hanibal a tedy i těch jejich údajů. Ta Ethericova poznámka mě znejistila. Taky bych si to dohledal jak to je.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4358
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » stř črc 8, 2020 6:24

dudy
no prave. pech. mam zada 52cm. Lko je 51+.

jeste mi to pordavacka merila a presne su na hrane M/L. ale Lko sedelo o centriment lip. proste nalozeny Mko bylo fajn, nalozeny Lko bylo o fous lepsi. mozna i tim, ze su kypra moravska zena a mam v miste bederaku metr, tak o 2cm delsi bederak me i lip obepne bedra.

jenze co ten vysokej ram za hlavou...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9390
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » stř črc 8, 2020 7:54

Mawenzi píše:jenze co ten vysokej ram za hlavou
Az budes za chuze klimbat spankem, alespon se Ti nevyvrati hlava dozadu. Spise to muzes pouzit jako polstar :wink:.
Vsak to znas z Vesnicky, ne? "Tak neotáčej hlavu, otáčej se celej." Jen bacha na teziste. :lol:

Kdyz jdes do poradneho kopce, je lepsi se koukat jen pod nohy, at Te nesere, ze se ten vrsek nijak nepriblizuje. Smerem dolu vetsinou nema smysl se koukat nahoru a kdyz jdes rovne, tak je otazne, hlavne podle pocasi. Ale jestli uz zacalo lit, zjistis (vetsinou) i bez zaklonene hlavy.

Ted vazne, jak casto v prumeru za trek zaklanis hlavu dozadu? Neznam moc nastaveni Exosu, nikdy jsem jej na zadech nemel, ale zkus se jeste trochu pohrat s nastavenim delky ramennych popruhu a jejich pritazenim/uvolnenim nahore, jak jsou pripojene k telu batohu. Tim spolu s umistnenim bederaku muzes trochu (nejaky ten centimetr, tj. moc ne) upravit vzdalenosti - jak vrsku od tela, tak i jeho vysku. Mozna se Ti povede nastavit "tak akurat" i na L-ku nebo vylepsit M-ko. Takove hrani se s tim nastavenim je trochu piplacka, ale muze hodne pomoci prave, kdyz jsi nekde na hrane. Nemusis mit ten vrsek vzdy pritazeny na maximum, jak Ti to jde...
Skoda, ze Exos nema ty ramenne popruhy pripevnene podobne jako napr. Ortovox Peak, kde si jen nastavenim tohoto upevneni muzes zmenit "delku zad", proste jsou pripojene ve dvou mistech a na jednom kdyz si to pritahnes, tak vlastne simuluje pripevneni popruhu o neco vys. A tim vrchnim pripojenim pracujes stejne jako na jinych batozich.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » stř črc 8, 2020 8:14

apuka
ta konstrukce je pevnej ram, nejde s tim nic delat. nejde o zaklon hlavy jako vyvraceni ale treba chces se podivat do stromu nad sebou, otocit hlavu kam nekdo ukazuje...

jak mam bryle tak muism natacet hlavu taky vic, at su v zornym uhlu skel a ne nad nima.

ono takovyhle veci nevninas a nepocitas, protoze o tom ani nevis.

koupila sem si kompakt bez vyklopnyho displeje. mela sem ho 14 dni, az kdyz sem.displej nemela.mi doslo jak ho pouzivam a dokud nezjistim, zda mam omlacenou hlavu nebo ne tak proste nezjistim, jak casto to delam. to sou veci ktery ani nevnimas.

Mko taky nastavit uplne nejde, tim ze zada maji presne danou delku tak hranim s popruhama muzes.ladit drobnosti, nedostanes z toho ale centimetr delky navic u M velikosti
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9390
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » stř črc 8, 2020 9:43

Mawe, myslim, zes nepochopila, jak jsem to myslel.

Kdyz ty vrchni stahovaci popruhy na ramenaku vice pritahnes, tim menis misto, kde se budou ramenni popruhy ohybat. Samozrejme, kdyz je pritahnes vice, budou se ohybat trochu vys a musis je (ramenni popruhy) trochu uvolnit dole, aby ses do nich vesel. Tim ale zase trochu (jak rikam o nejaky ten centak) se muze cely batoh posunout niz, vcetne vrsku, do ktereho narazis hlavou. Posunutim bederaku o malinko niz toto muzes jeste trochu zvyraznit.
A naopak, kdyz ty stahovaci popruhy nahore uvolnis, cely svrsek batohu pujde vice dozadu, "od tela", taky si to muzes jeste vice ovlivnit bederakem a delkou ramennych popruhu.
Nejaky "tvrdy ram" v techto vecech nehraje zadnou roli.

Samozrejme, je docela komplikovane zesouladit vsechno, nektera nastaveni mohou zmenit i tezisko, atd., ale za pokus to mozna stoji. To jsou totiz takove jemne nuance, kteryma muzes udelat z dobreho batohu vyborny - ale taky kdyz to udelas blbe, tak spatny. Navic je obrovska vyhoda, ze vsechny tyto nastaveni se daji rychle vratit zpet (jen je dobre si nejak oznacit nebo zamapatovat "puvodni" :wink:).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » stř črc 8, 2020 10:07

Mko mi uplne nepasovalo a ram.vys nema, Lko ma.vys ram ale tam.nechci nic prodluzovat. proste mi ty Mkovy zada i po hrani si v obchode prisli o fous horsi.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9390
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » stř črc 8, 2020 10:29

Hele mawe, abys nemyslela, ze Ti chci namluvit M-ko :wink: Spise, co jsem psal mel byt napad, jak muzes zkusit udelat z dobreho batohu jeste lepsi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » stř črc 8, 2020 11:14

jenze i tak, pokud pak.potrebujes hybat s tim pritazenim, tak ti to pak bude rozhazovat delku zad, pokud to budes chtit jinak.

ja si Mko rozhodne nekoupim, jen sen chtela pro pobaveni napsat, jak su na tom blbe s tema velikostma + diskuzi na ram za hlavou, komu vadi - nevadi, zkusenosti. doted sem batoh s necim co zavazi za hpavou nemela
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9390
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » stř črc 8, 2020 11:22

Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » stř črc 8, 2020 11:56

ta aplikace mi padala na starym i novym. nicmene pravitkrm.zmereno 52cm a packsizerem na prodejne rp 21"
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9390
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod pavproch » stř črc 8, 2020 12:02

Technická akurvátní:

21 palců = 53,34 centimetru

:twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » stř črc 8, 2020 12:51

pp jj. ale tam.zas je 20 a 21 a staci o par mm blbe odecist a je to hned centak.

su zakrslej chudak s mamutima zadama :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9390
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » stř črc 8, 2020 13:10

Z toho si nic nedelej. Ja se vzdy dobre bavim na tom, jak si nekdo chce srovnat napr. delku kalhot na zaklade toho, jak je vysoky. Vsak jsem psal parkrat - ja a syn jsme cca stejne vysoci, ale on ma skoro o 10 cm delsi nohy. Ja zase horni cas tela. Takze moje kalhoty jsou mu (krom toho, ze o hodne vetsi v pase) kratke a moje bundy hrozne dlouhe.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » stř črc 8, 2020 13:17

jenze mikina o 3 cisla vetsi me netlaci do hlavy, vis jak :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9390
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » stř črc 8, 2020 14:22

To je fakt :lol:.

Ted jsem si vzpomenul na lonskou prihodu s jednym ruksakem - myslim, ze to byl ten Pinguin, co jsem o nem nekdy psal: Po vice nez roku-dvou nepouzivani jsem si jednou musel vzit na vylet stary. Nahodil jsem na zada - a divil jsem se, co za tvrdy a tlacici pytel tam mam. Otocil jsem hlavu bokem trochu vice - a narazil jsem na pevny ram ruksaku. Chtel jsem se podivat na neco na vyssi policce - a vrazil jsem hlavou na pevny ram ruksaku vzadu (to je presne Tvuj pripad). Proste vsude to tlacilo, vsude jsem do toho narazel... Pricemz jsem ten ruksak nosil mnoho let a byl jsem naprosto spokojeny s nim, nikdy jsem nic z uvedeneho si nevsiml.
Nakonec jak jsem zacal slapat, za par desitek minut jsem si na vse zvyknul, trocha zautomatizoval pohyby tak, aby mi nic nevadilo - a cely zbytek vyletu a potom jeste par dalsich jsem ruksak nosil v pohode, po nekolikerem ponastavovani jsem se dostal zpet do toho "stareho" vztahu s ruksakem - dobre se nese, v pohode se s nim chodi.

Takze si myslim, ze pokud nemas vyslovene spatny pocit z toho ramu (co podle Tvych slov rozhodne nemas, spise jen mirne obavy), max. za par vyletu si na nej zvyknes tak, ze si uz niceho ani nevsimnes. Vsak vidis, ani bych si na tu prihodu nevzpomenul, kdybych o ruksak pred chvili hlavou nevrazil (trci z policky nad prackou, vybiral jsem z pracky pradlo).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Tomas » stř črc 8, 2020 15:59

Mawenzi píše:dudy
no prave. pech. mam zada 52cm. Lko je 51+.

jeste mi to pordavacka merila a presne su na hrane M/L. ale Lko sedelo o centriment lip. proste nalozeny Mko bylo fajn, nalozeny Lko bylo o fous lepsi. mozna i tim, ze su kypra moravska zena a mam v miste bederaku metr, tak o 2cm delsi bederak me i lip obepne bedra.

Mám (nebo jsem aspoň míval) 183cm a mám Exos Mko. Už si ale nepamatuju, kolik mi dcera naměřila záda. Leda, že by jsi měla krátký nohy a já extrémně dlouhý, ale mě Mko sedí jak prdel na hrnec. Bederák mám středem přesně na kyčlích a všechno sedí jak má. Rám končí někde lehounce v místech kde začíná krk.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » stř črc 8, 2020 16:57

Tomas
Mko ma .ten ram o dost nizsi, aspon 3 cm se mi zdalo...

ano, mam dlouha hubena zada a kratke tluste nohy. to je sen kazde zeny :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9390
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » stř črc 8, 2020 19:15

mike píše:Protoze je to blbost. Bavlnene triko nasakne potem skrz a sul se samozrejme objevi i na vnejsi strane. Kdo nekdy zkousel bavlnene triko v lete v kopcich, tak vi. Slane mapy zvnejsku, staci oliznout :)

Teoreticky by fanoušci UL nemuseli nosit sůl na solení jídla, ale používat tu vysráženou na triku. Navíc by byla recyklovaná. :)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4358
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » stř črc 8, 2020 19:30

Už se mi stalo, že jsem sůl zapomněl, tak jsem si odsekl ze solnýho kamene u krmelce a to nadrtil :mrgreen:
Ale člověkem vypocená sůl, to musí bejt něco. Sůl s příchutí homo sapiens sapiens :vom:

Ani nevím, kolik moje solnička váží :(( je to ale nezbytnost, aspoň pro mě. Sůl nosím v takový krabičce od proužků na testování cukru v krvi, je to super, velikost ideální, těsnost dokonalá. Na delší akce beru sůl v "lahvi" od chlastu, taková ta půldecová, plastová. Vejde se tam dost a solí se z toho božsky
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Tomas » stř črc 8, 2020 19:32

Etheric píše:Ani nevím, kolik moje solnička váží :(( je to ale nezbytnost, aspoň pro mě.

Já používám totok. Polovina sůl a druhá půlka grilovací koření 8)
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » stř črc 8, 2020 19:40

Já používám takovou malou průhlednou plastovou nádobku s červeným šroubovacím uzávěrem. Na to, že je to plastový, je to odolný.Koupil jsem to ve zdravotnických pomůckách.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4358
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » stř črc 8, 2020 19:41

Tomas píše:Já používám totok. Polovina sůl a druhá půlka grilovací koření 8)

Na to jsem se také díval, ale první co mě napadlo, že bych to brzy urval to plastové odklápění.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4358
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Tomas » stř črc 8, 2020 19:43

Dromedaro píše:Na to jsem se také díval, ale první co mě napadlo, že bych to brzy urval to plastové odklápění.

Já to za pár let užívání neurval. Nechci to mínit nijak zle, ale mám pocit, že se až moc pohybuješ v teoretický rovině. Někam vyraž, ozkoušej, něco odejde, něco ne. A něco budeš mít navěky. Hlavně bejt svobodnej v přírodě, o tom to všechno je.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » stř črc 8, 2020 19:49

Tomas píše:Nechci to mínit nijak zle, ale mám pocit, že se až moc pohybuješ v teoretický rovině. Někam vyraž, ozkoušej, něco odejde, něco ne. A něco budeš mít navěky.


Bingo! Beru to jako synchronicitu, protože pár posledních dnů nad tím přemýšlím nebo to u sebe nějak výrazněji vnímám a že bych to chtěl změnit. Protože já se hlavně při tom větším nakupování, při obměně výbavy, hrozně zasekávám až mě to se*e. Člověk se pořád učí.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4358
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

PředchozíDalší

Zpět na Treking