Light Backpacking - turistika nalehko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod slezacekm » ned dub 1, 2018 21:32

v Chrudimi se zkusit da. AK37 i AK57
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » ned dub 1, 2018 21:43

Kde? Ono je ale i tak jednodussi si ho nechat poslat a kdyz tak vratit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod slezacekm » ned dub 1, 2018 21:46

u me doma. ze slovenska by ti ho zdarma poslali
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » ned dub 1, 2018 21:53

:) no vsak, uz to par dni s Peterem resim.

Vypada to na AK37, jak jsi s nim spokojen? Rozhoduju se, jestli AK37 nebo AK47. Hlavne na jednodenni akce vcetne VHT (macky, cepin, mozna i lano) a sneznic. Bude velikost stacit?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod slezacekm » ned dub 1, 2018 22:00

je skvely, ochotny. priznam se, ze zatim ho mam moc kratce. jsem spokejen s AK57, proto jsem chtel i mensi. sehnal jsem jeste starsi verzi bez rolltop. to mi na malem batohu, ktery chci i na lezeni vadilo. zadovy system mi sedi paradne, batoh je pocitove lehky, velikostne dostacujici (asi relativne vetsi).
uvazuji akorat o vytvoreni tunylku se stahovaci snurkou tam kde konci na valci odolna latka a zacina takovy ten tenci limec pod vikem (snurka je ted jen na te tenci latce pod vrchlikm). no a mozna popruh na lano pod vrchlik, kdyz uz budu u svadleny
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » ned dub 1, 2018 22:08

Tak tos byl ty :D Z rolltopu mam prave smisene pocity, ale nejdriv si to potrebuju vyzkouset. Jo, podle rozmeru vypada, ze bude o neco vetsi, nez me Ferrino pry 45 a to mi uplne staci. Dost mne prekvapilo, ze jsou ty batohy vsechny stejne vysoke a to vcetne meho 60l Lightwave. Cekal jsem, ze AK37 bude nizsi.

Jak vypada ta kapsa zevnitr vika? Je pouzitelna? Z fotek mi prislo, ze snad nema zapinani :-k
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod slezacekm » ned dub 1, 2018 22:20

Skoro bych až řekl, že většina zájemců o Cruxy by mohla mít něco společného s OF. Rolltop je super co se nepromokavosti týče, ale když třeba člověk narve batoh až po komín, najednou není jak vnitřek zadělat. V tomto mi přijde lepší klasický komín se stahovací tkanicí. No a rozdělávání je taky složitější. Já jsem to chtěl hlavně kvůli lanu, které nosím nasoukané batohu a ne přes ramena (zbytek lana při navázání na ledovci), což se s rolltopem dělá blbě.
Když dám vedle sebe AK37 a AK57, jsou fakt dost podobné, průměr válce je tedy jiný, trochu jsem se bál, aby mi bederát nevycházel na břicho, jak to některé menší batohy mají. Je to bez problému. Pokud myslíš vnitřní kapsu pod víkem, tak tu tam vůbec nemám. U 57 ji mám, ale je přilepená jne ze tří stran, čtvrtá strana je fakt volná. Z Cruxu mi psali, že je to chyba výroby, že to tam nalepili, ale zapomněli, že tam nebudou dávat zip...ale nechali to tam.Tže 37 má jenom kapsu zvenku a pak jednu na zádech na camelbag.
Trochu mi vadilo, že když mám batoh poloprázdný a chci ho stáhnout, tak běžně jsou věci dole, tím pádem stahuji ty boční Z popruhy a vznikne tvar batohu A (zužuje se nahoru). Tak jsem ten boční popruh protáhl uprostřed poutkem dvakrát, díky čemuž mohu stahovat separátně spodek i vršek a drží to (s cik cak popruhem se vždy popruh roztáhne tam, kde něco je a stáhne tak, kde nic není).
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » ned dub 1, 2018 22:28

Zajimave, Peter mi prave posilal fotku AK37 s rolltopem a tam ta kapsicka vypada, jak pises. Jeste by tam tedy mohly byt suchace zevnitr, to videt neni. U rolltopu mi prave vadi slozitejsi otevirani, kdyz chci pro neco sahnout do batohu. A rekl bych, ze v normalnich podminkach nebude ve vodeodolnosti rozdil, nehodlam se z batohem koupat :)

Dobry napad s tim dvojim protazenim, mozna se mi bude taky hodit.

No, asi ho objednam a uvidim :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod slezacekm » ned dub 1, 2018 22:39

U 57 rozhodně žádné sucháče nemám, přidělat by asi šly, ale mám stejně nejradši všechno v batohu a ve víku jenom absolutní minimum co nejnutněji potřebuju. U 37, pokud není naplněná celá, tak vlastně není možnost vršek válce batohu nijak stáhnout (proto tam chci našít ten tunýlek s tkanicí) a tím pádem se tělo batohu nechce úplně dokonale schovat pod vrchlík. Jako když vezmu papírový pytlík a chci mu ten vršek zúžit. Materiál je relativně nepoddajný, proto si to člověk musí trochu pohlídat, to stejné bude asi s rolltopem. Kdyby pak byl člověk v dešti bez pláštěnky, mohla by tudy do báglu voda...teoreticky. Prakticky jsou to detaily a spekulace, uvidí se (stejně vždycky nosím pláštěnku).
To dvojí utažení má podobně řešený Osprey Mutant, kdy tam má uprostřed Z popruhů dvě očka a skrz ně popruh, tím pádem to jde navíc ještě štelovat lépe než můj systém.
Typově mi batoh připomíná hodně odtučněného Guida 35+ (velikost, velikost zad, pohodlnost zad, pohodlnost bederáku)
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mitau » pon dub 2, 2018 1:24

Na tehlech lezeckych batozich mi na beznejsi pouziti vadi absence bocnich sitovanych kapes. Muset kvuli kazdemu napiti rozdelavat rolltop mi prijde jako pekny opruz, ale treba si na to clovek zvykne.

slezacekm: ja myslel, ze jednou z vyhod Cruxu AK je prave ta relativni odolnost proti vode, takze se clovek nemusi stvat s plastenkou. Beres plastenku pro pocit jistoty nebo je to podlozene nejakou neprijemnou zkusenosti?
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod slezacekm » pon dub 2, 2018 6:38

mitau: Crux AK má takové malikčé boční kapsičky, do kterých toho ale moc neschováš, možná čelovka, šátek, tyčinka (osobně tam nic nedávám). Vodu často nosím v PETce, na kterou mám napojený smarttube, něco jako camelbag, ale přidělávám na PETky, tím pádem odpadá sundávání batohu pro napití. Mimochodem Cruxy s rolltop nemají dírku na picí hadičku, tže u rolltop vždy sundávat. U mého velkého AK57 jsem v zimě chodil s termoskou a ano, bylo mnohem pohodlnější pít od kolegy, který ji měl v boční kapse, skoro jsem uvažoval, že až ji vypijeme, dám mu tam svojí a prázdnou budu nosit já. Jinak si ale člověk zvykne...co mu zbývá.

U rolltop verze je ta nepromokavost obrovská, tam jsem to vůbec neřešil, ale já toho obecně moc v dešti nenachodím. U AK37 bez rolltop, kterou mám primárně na VHT jsem to zatím neotestoval. Spíše jsem zvyklý pláštěnku nosit, ale je fakt, že když se dobře srovná ten límec hlavní komory pod vrchlík, neměl by být problém. Pokud bych měl lano venku, stejně bych chtěl nějak krýt. Já se ale hlavně snažím jezdit na hory v hezkém počasí a na relativně krátké výpady nalehko.

A nyní konečně trochu k Light Backpacking...za poslední dva roky jsem odlehčil batoh -500 g (Deuter Guide 35+), bundu -300 g (Klättermusen Allgrön), sedák -220 g (SR Attack ii), cepín -120 g (Grivel Nepal), kalhoty -500 g (Klättermusen Gere 2.0) celkem cca -1600 g, což mi přijde fakt slušné a pohodlné. Ještě přijde na řadu helma Camp Armour.
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Pierre111 » úte dub 3, 2018 13:54

Taky se koukám po nějakém batohu, jen bych potřeboval větší tak 60-75l, lehký ( pod 2kg aspoň), ideálně nepromokavý. Měl by mít možnost připnutí materiálu z venku (cepín, hole, stan + případně další blbosti), možnost použití hydrovaku, hodili by se boční kapsy třeba na lahev a ideálně jeden další vstup do batohu přes zip nebo vnější zipovou kapsu třeba na bundu mikinu a tak, abych nemusel kvůli všemu přehrabovat celý batoh. Zatím jsem takový nenašel. Nějaké typy ? :)
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » úte dub 3, 2018 14:29

slezacekm píše:U 57 rozhodně žádné sucháče nemám, přidělat by asi šly, ale mám stejně nejradši všechno v batohu a ve víku jenom absolutní minimum co nejnutněji potřebuju.

Jsem zvykly v te spodni kapse vika celovku a hlavne nahradni baterky do ni. Kdyz zacne dochazet nebo dokonce prestane svitit, coz muze byt v zime zalezitost par sekund, dokazu tam sahnout i poslepu a baterku vymenim.

slezacekm píše:U 37, pokud není naplněná celá, tak vlastně není možnost vršek válce batohu nijak stáhnout (proto tam chci našít ten tunýlek s tkanicí) a tím pádem se tělo batohu nechce úplně dokonale schovat pod vrchlík.

Zajimave, u Ultrahike 60 je to stejne a problem neni. Mozna je material poddajnejsi? :-k

Kdyz to tam nasijes, tak porusis vodeodolnost, ne?
mitau píše:ja myslel, ze jednou z vyhod Cruxu AK je prave ta relativni odolnost proti vode, takze se clovek nemusi stvat s plastenkou.

Vodeodolnost by nemela byt relativni, ale absolutni ;-) Plastenku na batoh jsem vyradil z vybavy uz davno, je to druha nejzbytecnejsi vec hned po navlekach.

mitau píše:Na tehlech lezeckych batozich mi na beznejsi pouziti vadi absence bocnich sitovanych kapes. Muset kvuli kazdemu napiti rozdelavat rolltop mi prijde jako pekny opruz, ale treba si na to clovek zvykne.

U jednodenniho batohu jsem na noseni piti uvnitr zvykly, muj stary bocni kapsy taky nema. Neni to problem, zas tak casto nepiju a kdyz se clovek nekde splha po skalach nebo proleza uzkymi misty, je to i praktictejsi. Akorat ten rolltop muze menit situaci... uvidime.

Bocni sitovane kapsy mam na trekovem batohu, tam mi to prijde lepsi, ale zas se docela rychle prodiraji. Coz je castecne terenem, kterym chodim, pri VHT se proste clovek obcasnemu otreni o skalu nevyhne.

Crux AK37 je objednan, jsem na nej velmi zvedav :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » úte dub 3, 2018 14:51

Pierre111 píše:...ideálně nepromokavý. Měl by mít ... ideálně jeden další vstup do batohu přes zip nebo vnější zipovou kapsu
Obavam se, ze tato kombinace bude mirne slozita, najit opravdu (tj. na stejne urovni jako material batohu) nepromokavy (a ne jen vodotesny) zip a to jeste aby byl UL bude orisek - a mike Ti k tomu urcite rekne, ze je to dalsi dil, ktery se muze pokazit :-).
Popravde receno, bych se docela divil, kdyby nekdo delal nepromokavy batoh s rolovacim uzaverem s nepromokave tkaniny a na to dal nekam dalsi vstup na zip. To by uz ten rolovaci uzaver mohl taky nahradit zipem a usetril by vahu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16599
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » úte dub 3, 2018 15:03

No dobre: je to dalsi dil, ktery se muze pokazit :twisted:

Ono existuje neco jako nepromokavy zip? Myslel jsem, ze jsou jen vodeodolne a ty protecou. Na batohu zarucene, opakovane vyskouseno. Ne moc, ale nepromokave proste nejsou. A pri ponoreni by myslim sel batoh za chvili ke dnu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Pierre111 » úte dub 3, 2018 15:07

Apuka: Toho jsem si vědom :D. Takže se z toho dá slevit. Ale Arcteryx Bora to třeba má. Nepotřebuju vodotěsný batoh, potápět nebo plavat s ním snad nebudu muset. Jde mi o déšť. Spíš mi jde o to, aby měl jednu vnější kapsu, která nemusí být nepromokavá na věci co jsou větší než tyčinka, čelovka a peněženka co dáváš do kapsy na vrchlíku.

Mě se třeba váhou a materiálama líbí ten Crux, ale co čtu, tak je to hodně ořezané. Boční kapsy jsou asi k ničemu a nemá ani kapsu a vývod na hydrovak.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » úte dub 3, 2018 15:12

Kapsu na hydrovak by mit mel, vyvod mozna ne ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Pierre111 » úte dub 3, 2018 15:17

A k čemu tam ta kapsa je ? :D To si tu díru máš do batohu na 10tisíc udělat sám ? :D
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Michal82 » úte dub 3, 2018 15:44

Ono nepromokavej batoh na turistiku to je tak nějak z podstaty celkem k ničemu.

Pokud mas ve vnitřku věci a dejme tomu, ze ti za deště batoh neproteče, tak v momentu kdy ho otevres a začneš v něm něco hledat mas všude vodu a vše je mokré.

Pláštěnka batohu je to samé.

Co je daleko víc praktické jsou nepromokave vaky a v tom mít věci tříděné - pokud otevru batoh voda sice nateče do vnitřku batohu ale díky nepromokavym vakům je vše suché a otevřu si jen ten kde mám to co zrovna potřebuju.

Doporučuje 9 z 10 milovníků deště ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » úte dub 3, 2018 15:45

@Pierre111: ja do ni davam penezenku ;-) Hydrovak je treti nejzbytecnejsi vec po navlekach a plastence na batoh :twisted:

Proste je to vnitrni kapsa na par veci, u kterych nechces, aby se ti volne valely v batohu.

Ted jsem ale koukal na svuj LW Ultrahike 60 (stejny vyrobce) a diru nakonec nasel. Je dobre maskovana a vodotesna, gumove tesneni. Mozna je takova i u Cruxu, jen si ji snadno nevsimnes. Az mi prijde (snad koncem tydne), tak se kouknu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » úte dub 3, 2018 15:53

@Michal82: pouzivam kombinaci obojiho, nepromokavy batoh plus ziplocy na veci. Hlavne kvuli trideni, proti vode je to az druhotne.

S timhle naprosto nesouhlasim:
Michal82 píše:Ono nepromokavej batoh na turistiku to je tak nějak z podstaty celkem k ničemu.

Jednak v normalnich podminkach neprsi furt, takze muzes pockat, az prestane. Nebo si dat trochu pozor a batoh chranit vlastnim telem, pak tam natece minimum.

No a jednak nejde jen o dest. Vcera jsem byl cely den na sneznicich v mokrem lese. Stary batoh byl durch, hlavne dole bylo mokre vsechno. Pri otevirani tam nenateklo nic, vsechno ze stromu nebo otiranim o ne. Plus mokry snih, do ktereho jsem ho pri zastavkach postavil.

Nepromokavy batoh je skvela vec, kdyby se vyrobci misto milionu kravin soustredili na tohle, udelaji lip. Akorat ze pak by si museli vetsinu tech kravin odpustit, coz by samozrejme bylo taky zasadni plus :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Michal82 » úte dub 3, 2018 16:21

mike - s tím chráněním vlastním tělem jsi mi připomněl můj první trek po Skye ;) Tehdy mi po prvním dni došlo, že takhle to nepůjde a následovalo provizorium - igelitové sáčky a tašky.
Jinak jo pokud to mas mokré třeba jen od sněhu tak potom stačí nepromokavej batoh, ale vzhledem k tomu kolik jich je na trhu a vzhledem k tomu jak si sám uznal že ,,třídění,, je lepší je pořízení pár pytlíků minimum nákladů a funguje to za každé situace a je to praktické - odděluješ špinavé prádlo od čistého, máš kam dávat odpadky a td.

Já třeba používám dále tak, že mohu nabrat vodu, v noci vytvořím polštářek do spacáku, nebo do něj nasypu sušenou stravu kde obaly zabírají zbytečně místo....

Vodotesné pytlíky jsou prostě užitečné a vodeodolný batoh potom nepotřebuješ.
Naposledy upravil Michal82 dne úte dub 3, 2018 16:26, celkově upraveno 1
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Pierre111 » úte dub 3, 2018 16:21

Pro mě je hydrovak docela dobrá věc, používám to prakticky pořád. Hlavně ve vyšších nadmořských výškám při aktivním pohybu je důležitý dost pít. Sundávat kvůli pití pořád batoh a ještě lézt dovnitř je docela otrava.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » úte dub 3, 2018 16:35

@Michal82: tvrdim, ze uzitecne je oboji. Nepromokavy batoh i pytliky. Pouzivam to tak uz nejakych par let a je to celkem pokrok proti predchozimu stavu tj. normalni batoh plus pytliky. Promoceny batoh neni nic moc a kaluz vody na dne taky ne.

@Pierre111: piju celkem dost, urcite nadprumerne a hydrovak nepotrebuju. Ono zalezi na tom, jak pijes. Bud se napijes jednou poradne jednou za cas, kdyz mas zizen. Nebo se nechas indoktrinovat propagandou ohledne pitneho rezimu a ucucavas kazdou chvili trosku a pak potrebujes hydrovak ;-) Cimz mas dalsi starosti navic (cisteni, zamrzani, hygiena...) a pripravujes se o pozitek z poradneho napiti ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Michal82 » úte dub 3, 2018 16:43

mike - čímž mas další .....zamrzání, hygiena, požitek z napiti.

Pokud má v hydrovaku whiskey nebo jiný kvalitní alkohol tak mu nic z toho nehrozí - nezamrzne, desinfikuje se obsahem, a požitek z toho má taky ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Pierre111 » úte dub 3, 2018 17:17

Míku myslím že vím jak mi je pohodlné a příjemné pít, takže mě přesvědčovat o opaku je zbytečné ;). Tobě se hydrovak nelíbí, mě se zase líbí. :)
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod remy77 » úte dub 3, 2018 19:42

Pierre111
A nechces sa na tu nepremokavost vykaslat? Ja to riesim tak, ze do batoha dam velky igelitovy pytel. Za par centov vyriesena vec.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Pierre111 » úte dub 3, 2018 20:43

Remy77 mas pravdu ono to tak dopadne. Budu koukat po nejakem lehkem batohu a dovnitr dam nepromokavou vlozku nebo pytliky. Jeste ne napadl treba mountain hardwear treba Souh col, ale neda se nikde osahat.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod infrastellar » stř dub 4, 2018 7:55

Pozri ULA Circuit. Vaha 1,2kg. Zvonku ma sietku, kam sa vojde vsetko mozne /tarp, esus, bunda, a ine prkotiny ktore mozu zmoknut/, zboku dve velke kapsy na velke flase vody. Ak by si na tom velmi trval, presilikonovanim svov by si dosiahol nepremokavost, jedinym slabym miestom by ostal otvor na hadicu od vaku. Mam ho len 2 mesiace, tak ho nebudem este ospevovat, ale uz dozaista viem, ze tento system organizacie nakladu mi vyhovuje najviac.

Ak by si chcel ultra ultralight, tak Zpacks Arc Haul /700g/, ten je aj vodeodolny s podlepenymi svami, ale opatovne pozor na vodu cez otvor na hadicu. Tento vsak nekupis v EU, iba dovoz z USA. Cize nevyskusas takmer zadarmo.
infrastellar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: pon led 12, 2009 20:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » stř dub 4, 2018 8:31

Batohy Zpack nevydrží, brzy se rozpadnou. Deneema není odolná na oděr navíc Zpacks nemá dobrou kvalitu výroby a výstupní kontrolu. V USA to řeší doživotní zárukou(prostě dostaneš nový kus) při individuálním dovozu se to nevyplatí(pošta clo, dph). Zkušenosti mnoha borců z dlouhých treků. ULA jsou držáky.
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Treking