Light Backpacking - turistika nalehko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 6, 2020 16:58

etheric kdyz te bude zahrivat tak jako me zahriva muj pes, teda nejradsi mi lezi na nohach, brise nebo hlave, tak vetsi stan nepotrebujes :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » čtv srp 6, 2020 17:18

S tím se počítá, že pes bude spát namáčklej na mně. Ale to není kus výbavy, kterej celou noc zůstane jak ho položíš. Bude potřeba něco, kde budeme mít prostor oba, aby aj on se tam mohl ve stoje nažrat, když bude venku lejt
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » čtv srp 6, 2020 17:23

Alespon Ti bude mit kdo utirat stan zevnitr od vlhkosti :wink:.

Pocitas s nutnosti na delsi treky pribalit zradlo psovi, mysku a i piti? Tj. trochu vice mista a vahy v ruksaku. Alespon kym poradne nedospeje a neunese si svoje. Jo, a do te doby (kym bude stene), pokud se o nej chces stale starat sam a nenechavat u nekoho, tak nejakou dobu asi zapomenes na dlouhe treky, hlavne vyssi hory a slozitejsi teren. U stenete ve vyvoji neni moc dobre ho nechat pretezovat klouby, kym se jejich vyvoj neukonci, hlavne behani/chuzi z kopce. Sice nemas velkeho psa, ale i tak.
kde budeme mít prostor oba, aby aj on se tam mohl ve stoje nažrat
Ty taky zeres ve stoje? :wink: :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » čtv srp 6, 2020 17:40

Chodil jsem už treky se psem, vim co to obnáší.. Bude mít taky titanovou misku :twisted:
Štěně by se vešlo do Deschutesu a je mi jasný, že ze začátku nevydrží chodit tolik co já a budu se muset přizpůsobit já jemu, tzn krátký procházky, pak odpolední, pak jednodenní výlety. Proto jsem s jeho pořízením čekal do chvíle, kdy budu mít čas plně se mu věnovat. Ta právě nastala, podzim si dám svým tempem, v zimě pořídím štěně a další podzim už můžeme vyrážet spolu, to pochopitelně nedám tolik km, už jen proto, že se budu muset věnovat štěněti.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » čtv srp 6, 2020 18:35

Apuka, koupil jsem:

Warmpeace trevor
https://www.warmpeace.cz/bunda-trevor-powerstretch-506953

Tilak serak
https://www.tilak.cz/cs/serak-2

Máš pravdu, že já to hodnotím podle těch hadrů od Huskyho atd. Protože mi známí říkali, že Husky, RockPoint, tam, že nakupují a dobrý a dopadlo to, jak to dopadlo. Že ty hadry jsou těžké a neschnou, i když jsou ze syntetiky a stojí jako to, co kupuju teď. Taky ty lidi,co ,mi to říkali, oni zase tak nechodí,ale spíš kempují. Tak právě čekám, že tohle bude o něčem jiném. Ale myslím, že jsem se stejně seknul v několika věcech... Jako ono to nepůsobí špatně,ale třeba tyhle fleece, mám pocit, že jsem zabil snahy o úsporu místa. V tom gregory 65-75L by se to asi ještě dalo,ale vyzkoušel jsem si gregory optic 48 na kratší cesty a zamiloval si jej na první vyzkoušení, že jej asi koupím a tam už by to místo bylo znát. Ten gregory mi sedí krásně a naložený na deset kilo jsem jej ani necítil. Navíc už se asi nebude vyrábět,tak nechci s nákupem váhat, protože váhu má pěknou a sedne mi perfektně.

Vím, že i po ránu je v létě a navečer chladno a zima,ale ještě jsem neviděl nikoho v péřovce ani na Slovensku nebo Rumunsku ( červen-září). Jsem myslel, že je to spíš do zimy nebo do opravdu vysokých hor, kde je i v létě chladno. Na ty chladná rána jsem pořídil právě ty fleece mikiny, protože se v tom dá i chodit a pak to sundat až se oteplí. Mi to přišlo, že jít v létě v péřovce, že je to blbost. Berte to prosím,jako že jsem laik a tak ještě nemám představy o prodyšnosti nebo funkčnosti těch péřovek. Ale tak nějakou pořídím asi místo toho fleecu,ale je to opravdu ve sbaleném stavu menší než sbalený fleece? Nevím, ještě jak to vymyslím.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » čtv srp 6, 2020 19:00

apuka píše:Pocitas s nutnosti na delsi treky pribalit zradlo psovi, mysku a i piti?

Tak mysku si snad pes chyti sam, ne? :twisted: A ze jich ted na polich je, posledne jsem jich videl desitky a nekolik placatych (se nedivim, taky jsem jednu malem zaslapnul).

Dromedaro píše:Mi to přišlo, že jít v létě v péřovce, že je to blbost.

V perovce se nechodi, v perovce se tabori. Apuka psal: Hlavne na vecer a na rano na pobihavani kolem stanu/chaty.

Dromedaro píše:ale je to opravdu ve sbaleném stavu menší než sbalený fleece? Nevím, ještě jak to vymyslím.

Je mnohem mensi (viz treba tady), ale asi bude lepsi, kdyz ted nejakou dobu nic vymyslet nebudes ;-) Nejdriv si poradne vyzkousej to, co uz mas nakoupene.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » čtv srp 6, 2020 19:02

Etheric
To se ti bude chtít tahat ještě s jídlem a vodou pro psa?
Jako jo, pěkný to může být, ale kdybych si na cesty pořídil psa, tak leda nějakého velkého a aby vypadal jak vlk. A musel by poslouchat přesně na slovo jako hodinky a nehýbat se, když nedovolím a celou noc zůstat naštelovaný tak, jak jsem jej našteloval a vůbec,aby mě nějak nesral :D Takže nic.
Podle mě jsou to problémy navíc při cestování a že člověk musí myslet na to, že má psa a starosti s tím spojené. Hlavně do ciziny a měl bych furt strach, že se ztratí někde a co on tam někde sám chudák v lesích nebo někde kde to nezná v cizině.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 6, 2020 19:10

Dromedaro
protoze si nikdy nepotkal me :D

Ja osobne pouzivam trisezone perovku vlastne jen na bivak, prip. jak psal apuka silene fuci ledovej vichr a chcem chvili pobyt nez se pohnem (po cr), a vyjimecne na prvnich par metru, protoze chuzi se velice rychle zahreju. Takze takovy mikiny, cos postoval zes koupil, pouzivam spis do teplot lehce nad nulu s cilem, ze bundu cely den nesundam a prvnich 10 minut budu cekat, nez se chuzi zahreju...

zalozne na vecer/rano je to jak pises zbytecne objemny a pak je lepsi si vecer/rano oblict spaci veci a nepromok. Ta perova vesta je takovej kompromis, dobre zahreje na tele a je perfektne skladna, ale nehodi se na aktivni pohyb. Takovahla mikina (za me) je opravdu kdyz ji chces celej den nosit na sobe. A pokud ji na chvili sundas, tak ji das proste nahoru a neresis...

jakoze neni spatny toto mit jako mikcu na rano/vecer, ale pokud ti jde i o objem a vahu, sou proste lepsi moznosti, pokud ji jinak uplne neplanujes nosit na sobe v sezone. Na druhou stranu je otazka, kolik takovyhle veci mozna ne stastne zvolenych na konkretni cinnost mas, pak bys uz se 48l gregorym problem mit mohl, ale vyhoda mikiny je, ze ji snadno hodis pod viko
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » čtv srp 6, 2020 19:23

Dromedaro píše:To se ti bude chtít tahat ještě s jídlem a vodou pro psa?

Jo, za to mi to stojí. Když vidím, kolik leckdo tahá svý milý polovičce, věci pro psa jsou ještě vklidu :twisted:
Titanová miska, kus alumatky, nějaká voda, žrádlo.. Až vyroste, něco ponese sám. Není to až tak zlý.
Pes poslouchat bude, chce to se mu věnovat, což chce čas.. Musíte se spolu sžít, pak je vše ok. Mám rád chodit se psem a měl bych ho už dávno, ale nebyl na to čas
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » čtv srp 6, 2020 19:28

Tak já jsem to kupoval právě proto,abych v tom mohl i chodit. Já někdy vycházím už třeba v pět ráno a to ještě bývá chladno a taky jsem to kupoval už i na takové ty chladné podzimní dny, kdy chodím s mikinou kolikrát celý den. Vyloženě pouze na zahřátí večer nebo ráno, když člověk sedí, jsem to nekupoval.
Já jsem to předpokládal tedy správně, že je to pouze na táboření, ale neměl jsem v tom jasno. Tak to mi přijde lepší snad i ten fleece, který mám i na to chození.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 6, 2020 19:36

dromedaro
no tak jde o to, co je tvuj cil. Zda tvuj cil je zahrat se na bivaku za minimalni objem a vahu, tak peri rozhodne zahreje mnohonasobne lip, nez fliska, i kdyz se nehejbes a jen sedis treba u vecere nebo koukas na zapad slunce.

Ja treba kdyz vychazim, kdyz je jeste rano a fakt chladno, tak si perovku na sobe necham, ale vetsinou se do hodinky zahreju a jak zjistim, ze mi je uz teplo, de perovka hned dolu, aby se nepropotila.

proste pokud chces setrit penize, fleece poslouzi tak i tak. pokud chces setrit vahu a objem, sou akce, kde toto perovka splnuje mnohem lepe. Takze jde proste o to, co od toho chces a co jsi ochoten investovat. Ja bych treba fleece jen na bivak nenosila, protoze objem + vaha na malou pouzitelnost a pokud neco pouzivam malo, musi to byt adekvatne tezky/lehky. navic me osobne perovka zahreje mnohem lip, kdyz se nehybu, nez fleece, ten mam radsi na pohyb.

tak pes se vetsinou napije z kdejake kaluziny, takze psovi musis tahat vodu jen kdyz fakt ultra sucha, zadnej potok, nic a zradlo se treba po cr/sk da snadno resit par burtama a salamem, takze granuli nemusis mit tolik, nebo jednou za cas proste dokoupis. Pes toho neunese moc, treba 10% svoji vahy a neco vazej ty brasny + mu to rozhazuje teziste, takze 20kg pes si veme kilo a pul granuli, coz je cca na 4-5 dni stejne max.

Navic psovi se stejne tak da nosit suseny maso (byva to sypky, jen se zaleje vodou, je to takova kasovita polivka) a setris taky gramy. jako neni to zadna traga nosit psovi granule.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » čtv srp 6, 2020 19:39

Dromedaro píše: Tak to mi přijde lepší snad i ten fleece, který mám i na to chození.

Vyzkoušej a uvidíš sám. Mně fleece nefunguje, když zastavím. Spíš přes něj ještě obleču péřovku, když cítím že začínám vychladat. Třeba na to pozorování západu slunce, nebo když se někde seknu na focení, to ju pak využiju i při jednodenní akci
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » čtv srp 6, 2020 19:59

Etheric píše:Když vidím, kolik leckdo tahá svý milý polovičce, věci pro psa jsou ještě vklidu :twisted:

Jo, to už jsem taky viděl kolikrát. Holka si vyšlapuje nalehko s baťůžkem a užívá lehkou chůzi s rozhlížením po krajině a za ní upocený shrbený týpek ověšený zepředu i zezadu a s tříkilovým stanem zavěšený pod batohem

mike píše: ale asi bude lepsi, kdyz ted nejakou dobu nic vymyslet nebudes ;-)

Mám ze sebe stejný dojem...

Mawenzi píše:ale kdyz nechci, aby mi ty steny jezdili po ksichte a po spacaku dole v nohou, treba kdyz je dost vlhko a steny se orosej, tak to nechci mit setreny vse ve spacaku a mych 168cm je tak na hrane ty velikosti tak, abych fakt nestirala vodu ze sten... takze tohohle bych se treba bala, a to natazenim se vedle tarpu nezjistis.

Jo, o tomto vím, že to může být problém,ale on ten přístřešek má konstrukci, že když to našponuješ,tak to zešikmení nezačíná hned u země,ale je tam po obvodě taková menší "stěna" a až pak se to začíná zešikmovat. Takže by tam nemělo hrozit, že to budu mít v ksichtě tu plachtu s orosením a skříplej v tom spacák. Co jsem četl, tak lidé s moji výškou psali, že v pohodě a právě je to i doporučovaný pro delší lidi.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 6, 2020 20:26

dromedaro
ja chci taky takovyho typka. Ono pocty sou snadny, kdyz ja vazim 60kg a ten typek treba 90, tak je uplne jasny, ze mych 13kg je pro me uplne neco jinyho, nez pro nej jeho 13kg a treba by mohl byt te ochoty a nosit aspon spolecnej tarp. navic chlapi maji i vic svaloviny a jinak staveny tela. Nevim, proc si myslej, ze je tak nespravedlivy, kdyz zenska taha % mnohonasobne vic sve vahy a pritom fyzicky neni stavena ani aby stejny % zvladla stejne se stejnou pohodou... ze je takovej problem ze svoji pritelkyni neco vemou.

ja kdyz jedu s muzem, 1x za 10 let, tak se taky necuka a spolecny veci nosi on a jeste rad, sam se nabizi, abych to nemusela nosit a aby mi ulehcil :D

navic to je pak spravna turistika nalehko, ne? pro me je tech 13kg treba jak pro chlapa 20kg, ale kdyz chlap ma taky treba 13 nebo 14 tak i kdyz by vzal treba to spani k sobe, tak porad pomerove nese min, nez zena, takze nevidim, co je tak hroznyho na tom, kdyz maji muzi pocit, ze by to jejich pritelkyne tahat nemusela, navic treba kdyz ma zdravotni problemy.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » čtv srp 6, 2020 21:30

No moment, dneska uz prece vime, ze jsme vsichni stejni, zensky, chlapi i dalsich 159 pohlavi, tak jakepak ulevy? [-X :twisted: Taky si vem, ze ten 90 kilovy typek tahne o 30 kilo vic uz bez batohu, takze bys mu ho vlastne mela nest cely, aby se to aspon trochu srovnalo ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » čtv srp 6, 2020 22:05

@Dromedaro: Zase nebud tak smutny s tema fliskama. Oni Ti poslouzi dobre. Cos udelal blbe je, ze sis koupil dve a pocitas s tim, ze si je budes vymenovat.
Ja bych sebou nosil od pozdniho jara do zacatku podzimu spise toho Tilaka. Je lehci a asi i mirne tenci.

Vem to tak, ze ja jsem dlouha leta chodil v Polartecu (jeste pekne tlusty Classic 200) v lete v zime, prakticky naprosto stejne vrstvy 4 sezonne (sice v lete myslim v Alpach nad 2500m) a byl jsem spokojeny. Jen ted uz jsem o hodne starsi, odlehcil jsem trochu sve obleceni i vybavu (bohuzel asi radove vys jsem to "vykompenzoval" na telesne vaze :twisted:), takze flisku nosim obcas spise v chladnejsim pocasi (a jsem spokojeny) nebo v lete na ubytovani. Sebou nosim tu spominanou primaloftku - primarne kvuli vaze a kvuli tomu, ze si na ni nemusim oblekat pri fucaku jeste vetrovku.

Moje manzelka nosi lehunkou perovku i na bezne cestovani - napriklad do Pendolina i uprostred leta. Je to vyborne na klimatizaci :wink:. (Ona by ale tu perovku na turu nevzala, to by ji bylo lito.).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » pát srp 7, 2020 6:08

tak ono je i zbytecny ty dve PWS bundy zamenovat, protoze to fakt schne rychle a dosusi se to.

Otazka spis je (teoreticka), je leto, mam PWS bundu na bivak. Je podzim a mam PWS bundu na sobe pri pohybu. co mam na bivak? dve pws bundy?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » pát srp 7, 2020 6:10

Apuka
Jo no, jsem to udělal podle toho starého modelu, kdy jsem s sebou nosil dvě mikiny a jednu vždycky na převlečení, protože moc neschly nebo tu druhou na to posezení. Akorát jsem to nakoupil v lehčí verzi. Ale já ten warmpeace využiju v zimě a na podzim na takové to jednodenní chození po lese, protože má i kapsy. Ten Tilak je lehčí a tenčí, jak píšeš. Ale s trochou úsilí to jde zmenšit, že se to blíží rozměrům z Mikovy fotky, když to ještě svážu tkaničkou :)

Mawenzi
Já bych zase chtěl ženu, kterou jsem kdysi viděl, když jsem šel kolem jednoho letního festivalu. Teda ne, že by mi imponovaly její tělesné rozměry, protože to byla taková ženská verze Bivoje, ale imponovala mi její ochota nést na zádech svého namol opilého přítele, který ji na zádech visel jako klíště s rukama obtočenýma kolem krku.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » pát srp 7, 2020 6:35

dromedaro
a to presne chces, mit doma nejakyho ozralce, co nezna svoji miru... :D jeste stesti, ze existujou ty bubliny, ve kterych zijem, pac tohle bych asi mezi znamejma mit nechtela :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » pát srp 7, 2020 6:38

Mawenzi píše:kdyz jedu s muzem, 1x za 10 let

Nosil by ti to víkend co víkend, teda za předpokladu, že byste tak často chodili?

Já mít ženu, tak nesu přístřeší, klidně i objektivy nebo stativ, to jo, ale půl skříně oblečení, čtvrt koupelny atd si potáhne sama..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » pát srp 7, 2020 6:50

etheric
ja mluvim treba o spolecnym pristresku, ne o pulce skrine.

Podle me by mi to nosil vikend co vikend, kdyby ho bavilo chozeni. Kdyz chodime na dovoleny na vylety, tak batoh nosiva vetsinou on se vsim, voda, svaca, moje mikca a ja si nesu jen fotak...

jako zas nevidim nic tak hrozne prisernyho na tom, ze chlap veme treba nejakou spolecnou vec, napr. pristresek nebo vareni. Ale setkala sem se i s takovejma, co nosili zensky i spacak, karimatku... ale to je zas o tom, ze vetsinou sou radi, kdyz s nima ta jejich jede a ta jejich by to treba nezvladala fyzicky, takze je to proste ukrok na komfortu tak, aby si to mohli spolu uzit. nemluvim tu o zneuzivani chlapa jako muly.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » pát srp 7, 2020 7:03

Však já taky mluvím o společným přístřeší atd, ale některý ženský (není tvůj případ) prostě "potřebujou" hromadu krámů..

Ale psa bych jako mulu využil. Pokud by to byla cesta, kde by mohl táhnout vozejk, bylo by to super. To bych si ale musel pořídit větší verzi toho co chcu, pak by to bylo vklidu, samozřejmě psovi pomoct a nepřetěžovat ho :)
Hm, cesta se psem do Santiaga, od baráku až do cíle po svejch, hmmm :ú
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » pát srp 7, 2020 7:46

A jak je to vůbec se psy třeba v NP? Můžou tam bez omezení? Asi jo, lidi normálně se psy potkávám i volně... což asi teda úplně dovolené není. Si dovedu představit, že když tam naběhne plno lidí a každý nějakého psa, který si rád zaštěká, tak pro tu zvěř to asi taky není zrovna vítané zpestření. Myslím, že pes i bude víc reagovat na nějaké noční zvuky okolo procházející zvěře. Vrčením, štěkáním, vstáváním do pozoru atd. A třeba v oblasti s medvědy mi nějaký menší pes nepřijde jako moc dobrý nápad.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » pát srp 7, 2020 8:11

Dromedaro
v cr se psy asi muzes vsude, jak je to v zahranici uplne nevim, v cr jsou vetsinou lokality s omezenym pohybem psu oznaceny, ze psi jen na voditku a ne volne.
No tak si v noci zasteka na bivaku, toulavej pes z vesnice uprostred lesa je vic ok nez pes na bivaku, kterej zabafa? takze to bych neresila. Navic nekterym psum je to jedno, muj pes zasteka treba 2x za noc, nic tragickyho, jinak spis strazi usi, posloucha. Zalezi ale na psu. kamoska ted ma psa, kterej je nervove velice labilni a staci, ze se nekdo z nas pohl ve spacaku a pes spustil jekot, slo se na zachod, jekot, ten pes je proste labil a to neodhadnes, predchozi feny stejnyho plemene byli uplne OK.

jinak treba v polskych poloninach byl zakaz chozeni se psem, ale nikdo to nedodrzoval a po nas chtela zenska aspon kosik, ze s kosikem je to v pohode... a potkavali sme tam hromadu lidi s psama, i polaku, kteri prijeli nalehko a urcite vedeli, ze tam ten zakaz je. my tam dolezli po 4 dnech venku a o tom zakazu sme nevedeli, protoze se plati vstup do parku mezi cca 9-18, ale mezi 18-9 to nikdo nehlida a je to volne a az na vstupence po zaplaceni byl preskrnutej pes a u toho nejaka poznamka, ze tam sou vlci a psi by tam mohli zavlict nejaky nemoci a proto tam nesmej... takze... asi tak nejak.

proste se se psem tem mistum vyhnes.

jinak do medvedich oblasti bych s nim nechodila, stejne jako rumunsko, ukrajina a tyhle oblasti plny pasteveckych oblud. Ti psi uplne do konfliktu s clovekem nejdou, ale se psem bych na to nevsazela teda vubec.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » pát srp 7, 2020 8:53

ANo - pes a zahranici, to je vzdy otazka. Na to jsem taky chtel etherica upozornit, at si vsechno dopredu zjisti a pripravi se na to, ze ne vsude se pujde jednoduse domluvit, nekde budou nekompromisni a krome nadelene pokuty je jedoduse z oblasti vyzenou.
Proste se jen tak vybrat a projit se psem do Santiaga je opravdu otazne, jestli se Ti povede, jestli najdes trasu, kde budes moci jit i oficialne.

Navic je pravda i to, ze tam, kde zije vlk nebo sakal, pes muze zavest nemoc, o ktere Ty ani nevis, mozna se u psa ani poradne neprojevi, ale pro populaci vlka/sakala muze byt klidne devastacni. Navic musis pocitat i s tim, ze v oblastech s medvedy psy budou medu pritahovat rozhodne vice nez Ty...

Ani v CR neni situace tak uplne jednoducha. Podle zakonu (jak si vzpominam) smi pes se volne pohybovat do 50m od obydlene oblasti (ale tam se zase musis ridit mistnimi vyhlaskami, ktere vetsinou volne pobihani psu do 50 m od obydlenych oblasti zakazuji). Navic je v zakonu tak nejak pekne definovane, ze lesni straz a jim poverene osoby/cleny mysliveckeho sdruzeni maji pravo odstrelit psa, ktery neni pod vlivem majitele. Coz oni si jednoduse vykladaji, ze musi byt na (kratkem) voditku (a ze oni musi to voditko dobre videt ](*,)). Takze neni az takova vyjimka, ze jdes se psem i na voditku nekde na hrazi, pes je od tebe na metr, ale ten "myslivec" voditko nevidi, tak Ti jedoduse psa odstreli. Klidne i v odpocinkove zone mesta, kde se pohybuje spousta lidi. (Kdyz jsem mel psa, se tyto pripady dost resily i v novinach.)
A to uz nerikam, kdyz jdes v lese, na poli mimo obydlena mista - tam se nikdo nic nepta, klidne strili hned.

Ten vliv je i kdyz pes posloucha a jde pri nohou - ale to myslivci neberou. Navic je jich jeste dost, kteri maji v sobe stary zakon, ktery povoloval kazdemu myslivci odstrelit toulaveho psa nebo kocku mimo obytnou zonu a podle toho se chovaji, i kdyz nemaji to povereni od clena Lesni straze. Coz je taky vec zajimava, protoze staci ustni povereni - a ted mi rekni, kdo rekne o kamaradovi, ktery odstrelil nekomu psa, ze on mu to povereni nikdy nedal?

Nesmi se strilet na psy loveckych a pasteveckych plemen - jenze vetsina myslivcu pozna par loveckych plemen a i to jen zblizka, o pasteveckych nema ani potuchy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » pát srp 7, 2020 9:52

protoze nekteri myslivci sou kokoti bez mozku, ale myslivost je jedina legalni cesta, jak se dostat ke zbrani a strilet si "Beztrestne" po cemkoli, co se hne. Ano, je par takovych blbcu, a ti se vetsinou do novin dostanou. Stejne ale hromada myslivcu sou normalni lidi. A na debila muzes natrefit vsude.

mezi pejskarema se pohybuju hodne a krom tech pripadu z novin z okoli sem o nikom neslysela ani o znamych od znamych... pes pod vlivem je predevsim ovladatelny pes, ktery nestve zver a nebeha si sam po celym lese, jak se mu zachce. Stejne jako pulka majitelu psu sou kokoti a jejich ferda se sel jen na dve hodinky probehnout do lesa, ale on se vrati, ze... (takze se zas nekdy tem myslivcum nedivme, kdyz stejny kokoti jako mezi myslivcema sou mezi majitelama psu)

vesnicani tohle moc neresej a taky jim ty psi nikdo ve velkym nestrili, ze se punta na 3 dny ztrati a ustve srnku... je kazdymu sumak. Ano, je dobre na toto upozornit, ze plati na mnoha mistech mistni vyhlasky, ktery stejne vetsina lidi nezna, stejne jako o taboreni, ohni, atd, atd... ale opet bych poukazala na to, ze na miste je predevsim pouzivat selsky rozum a uznat v klidu, kdyz nejsem v pravu, na druhou stranu opravdu z toho neni potreba delat nejaky sileny drama.

Pokud myslivec strili psa nekde v obytne zone 50 metru od majitele, predevsim mu maji sebrat zbran a soupnout do lochu. A jestli to odnese zrovna tvuj pes je proste smula, verim, ze to boli, ale takovej clovek proste nema co mit zbran.

Jinak ja casto potkala i divny myslivce, a treba prisel, sjel nas, ze nasi psi stekanim mu vyplasili prasata od krmelce, tak sem se omluvila, ze steka, ale jako co? kdyby tam stekal zabehlej alik z vedlejsi hospody, tak mu ty prasata vyplasi stejne.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » pát srp 7, 2020 10:06

Jasne, ze nechci zobeznit napsane na vsechny myslivce. Taky nas v lese (pes na volno metr od nas si cichal na krmisti pro divocaky) potkal hajny a hned rikal, ze si mame davat pozor na psa - ale proto, ze je tam vsude v krovi schovanych spousta divocaku, ze jsou pro psa nebezpecne a ze jeho jezevcika taky par dni predtim kousek odtud zahubili...
Stejne tak souhlasim, ze mezi pejskari je, rekl bych, vetsina takovych, co by psa nikdy nemeli mit.

Problem ale je, ze pro Tebe staci se setkat s jedinym myslivcem - blbem, a zas tak malo jich, co nemaji psy v lasce neni.

Ale hlavne ze v zharanici malokdo z nas vi, jak to funguje. Ja jen mohu rict, ze kazdym rokem vidim v rakouskych Alpach vice a vice restrikci a zakazujicich ceduli. A umim si predstavit, ze tam se nebude mistni farmar osivat psa zastrelit, kdyz mu pujde v mistech, kde nema byt a on tam nekde ma zva zvirata. I kdyby ten pes sel klidne. Tam jsou taky lidi ruzni. Kdyz mohou za bileho dne jit strilet kamziky nebo sviste u turistickeho chodniku, tak pes jim nebude delat vetsi problemy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » pát srp 7, 2020 10:13

apuka
je pravda, ze pri planovani primarne zahranici bych si psa fakt neporizovala, myslim, ze s tim je spojenych dost potizi. treba francie a ty jeji zakony o bull plemeni. Vemes si krizence z utulku, krizenec je chlupata prisera s vyrazne klenutym nosem, ale staci zihanej flek na ocase a dokazuj testama dna, ze v sobe nema zadny bull plemeno...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » pát srp 7, 2020 10:41

apuka píše:Problem ale je, ze pro Tebe staci se setkat s jedinym myslivcem - blbem, a zas tak malo jich, co nemaji psy v lasce neni.

To jsou ale jedinci, kteří nemají v lásce vůbec nic. Už jsem jednomu takovýmu vyprávěl o kleštích, silných igelitových pytlích, mlýnku na maso, hladových vepřích.. Evidentně pochopil, co tím chci říct...

Se psem v zahraničí, pokud má pas, je to vklidu. Teda nevím jak národní parky, ale kdekoliv jinde OK. I Guardia Civil nás kontrolovali, že prý kdyby pes neměl doklady, jde na záchytnou stanici.... Ale s doklady vše vpoho. Nikde v Evropské Utopii to nikomu nevadilo. Někde teda vyžadovali košík, ale toť vše
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » pát srp 7, 2020 11:21

Etheric píše:To jsou ale jedinci, kteří nemají v lásce vůbec nic. Už jsem jednomu takovýmu vyprávěl o kleštích, silných igelitových pytlích, mlýnku na maso, hladových vepřích.. Evidentně pochopil, co tím chci říct...


Nepsal jsi něco takového i Okamurovi? :D
https://www.idnes.cz/brno/zpravy/soud-tomio-okamura-matous-diskuze-vyroky-youtube-rozsudek-lecba-podminka.A200806_155230_brno-zpravy_vh

Nemyslím to nijak zle, ale jinak si moc nedovedu představit, že by to strašení kleštěmi a igelitovými pytli na někoho zafungovalo. Já bych se asi spíš začal smát, kdyby mi takhle někdo začal vyhrožovat, protože by mi to přišlo jako z nepovedený gangsterky. Pokud by mi to tedy neříkala parta cizích zakuklených lidí, která by mě o půlnoci vzbudila v mé posteli.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

PředchozíDalší

Zpět na Treking