Light Backpacking - turistika nalehko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » stř črc 27, 2022 5:40

ntz
bud upgrade mysleni, nebo nic.

ja UL taky uplne nejsu, ale piti z petky mi nepripada jako diskomfort ale normalni vec.

kazdej z nas ma neco, kde nechce slevit. pokud to uneses a nezpusobuje ti to zadny problemy a staci ti kilometraz, kterou s tim das, tak jedinej duvod odlehcovani je pak mysleni do budoucna jak budes starnout, treba na nepretrzovani zad atd, pro pocit vetsi lehkosti ale technicky neni duvod, abys to delal.

odlehcovat musis
1) pokud to neuneses (zdravotni problemy, stavba tela atd)
2) ses sedrenej jak vul a vsechno te boli a chves tomu predejit (souvisi uzce s 1) protoze kdyby pruser nemas silu ujit neco navic (spuvisi uzce s bodem 3)
3) ujdes kvuli tomu min, nez bys chtel

pak uz jen bud chces nebo nechces.

kvuli tomu foceni proste vzdycky budes mit vetsi naloz takze bud zredukovat foceni, nebo zbytek, nebo se s tim smirit, dokud treba telesna schranka nezacne vypadat ze takhle teda ne.

jinak do zakladni vahy se pocita VSE krom jidla a piti a toho co mas na sobe, takze zjistis ze ty tvoje drobnosti ti hodej klidne kilo az dve.

pocitala bych to obracene

vse co mas (jedna vaha) + foceni = celkova vaha.

cca 5-7kg se da uz povazovat za takovy UL (bez fotaku, to je proste specialni vybaveni a pripisovala bych to treba zaklad 7 + ulfoto = 9,5. to by bylo porad slusny s rezervama.

7-10 je dejmeztomu takovej prijatelnej stred kdy te to moc nestoji, uz nad tim ale premyslis a s ULfoto cca 9,5 - 12,5 bez jidla a vody je prijatelny pro chlapa tvy velikosti v poho, prihodis vodu, jidlo a ses mozna na 18kg na tyden (vic jidla) - to hys asi jeste mohl mit prijatelny na noseni.
10+ kg na zaklad uz je faky hodne, treba 12kg zaklad + ULfoto je uz 14,5 a + 6kg uz ses ma 20 a vic...

jako 18kg odnesu i ja, sice ujdu jen asi 18- 20km denne a ne 30, ale je otazka, jestli to teda ma takovej smysl hrotit, sundas cca 0,5 -1kg, trochu ti to zlepsi pocit, a zvedne klidne o 2-3km dojezdnost.

navic je pry idealni mit max cca 10% hmotnosti na zaklad + voda a jidlo aby to bylo prijatelny a pohodlny.

v realu to pak treba na mym vandru vypada tak, ze ja nesu 22,5% sve vahy v batohu a mam jen 14kg a kamos kterej nese 18% sve vahy ma 16kg batoh, teda vahove neni velkej rozdil mezi batohama, ale % zatizeni tela se hodne meni i vuci tomu ze zensky a muzsky telo je jiny. kolem 20% vahy se hodne zacina lamat komfort. idealni je nepresahnout tech 20%, clovek jeste nejak utahne 30% a takovej pardni vysledek muze byt 15% vahy mit v krosne.

toho ja treba nikdy nedosahnu, ja mam bezne tech 20% ale nad 20% uz skokove citim ztratu dojezdnosti, zvysujici se umavu atd.

mozna by sis taky mohl stanovit cil, kolik % vahy by si v te zakladni vaze mel mit (kolik kg) a podle toho pak premyslet co cim nahradit.

ja mam zakladni vahu 7-8kg, UL to uplne neni ale ja po mnoha letech pokusu zjistila, ze mi staci chodit na pohodu po cr 30km a nepotrebuju 40 a ze radsi na sumavu do 24h denne chcance v 6-10°C plnohodnotnej stan nez nejakej gatewood cape... ze osobne radsi teply tricko navic nez klepat kosu... ze plastenku a pristresek zvlast protoze stavet ho v chcancu kdyz mam poncotarp je pak trochu blby...

jenze me experimentovani bavilo, rada zkousim novy veci a hledam na nich chyby:D ale casem uz to lezlo moc do penez a hlavne sem zjistila, ze ja nejsu vhodnej UL adept, vyzkousela sem si to a nasla si jinou cestu. mozna, pokud ty to vjimas jako velkou ztratu komfortu tak nema smysl pokud to uneses v nejaky pohode to hrotit.

ps: jak se ti to vlastne nosilo ve skotsku a kolik si tam mel kg celej bagl?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod ntz » stř črc 27, 2022 9:01

@Etheric - Na uplne hlavni noseni mam to Baltoro 75, presedlal jsem ale tedka z pouziti fotobatohu na to, ze pouzivam normalni bagl a v nem insert (mam insert small a medium) ..

Na to nocni prespani se small insertem by stacila i ta 50 navic ja bych ji pouzival i na bezne jednodenni vylety s rodinou, pac kdyz nekam jdeme, tak tahnu jeste spoustu kramu pro deti a jidlo a piticka a vubec spoustu blbosti

@Mawe - cau malicka, diky moc za input .. Ja to prave psal kvuli tomu, abych presne popsal moji situaci a popsal gear co mam .. nechci nic noveho kupovat, protoze vlastne uplne vse mam a i kdybych neco noveho ultradobreho koupil, tak se jedna hlavne o kuchyni a usetrim na tom realne max 1/2 kila (310g me vazi varic v pytliku se zavetrim a kresadlem, UL sroubovaci ala od pinguina s kresadlem by byl 100g a rekneme na nadobi bych usetril tech zbylejch 300g, ale nemel bych panvicku a prkynko) + bych eventuelne vyhazel luxury jako termoska ..

Jinak co se tyce Skotska, tak na zacatku byl batoh 20.5kg bez vody .. Hlavne jsme nakoupili jeste nejake blbosti (jako 2.5L chlastu - haha) takze na me to vyslo tak, ze ja jsem mel tech 20kg+ konstantne asi prvni 4 dny a neubejvalo mi, pac klukum se nade mnou zezelelo, ze mam to foceni a vzali si navic nejake jidlo, takze se uziralo od nich. Prvni den bylo peklo, ja mam trochu pupicek, takze bederak me fakt tlaci, pak si ale telo zvyklo a srovnalo se to .. Uplne paradoxne - z toho jsme si delali srandu - kdyz jsme zazili vrcholovej mordor a bojovali v poncach s vichrici a pri sestupu kolem nas litaly sutry, tak jsme batohy vubec neresili a sli jak stroje .. treti den jsme sli asi 6 hodin hodne narocnyho pochodu a ja jsem to sel na jeden zatah bez sundani batohu za celou dobu nebo bez nejakeho sednuti si apod .. dalsi vec co musim rict - naprosto zasadni gamechanger byly (alespon v mem pripade) trekovy hole .. byl jsem schopen proste s tim baglem jit do kopce v tezkym terenu a prekonavat prekazky aniz bych se zdrzoval a aniz bych potreboval cas na vydejchavani a odpocinek ..

s kolenem jsem mel krizi, pred odletem do Skotska jsem byl 2x zahrat tenis a nejak jsem si to tam odpalil a nebo hejbnul a koleno me pichalo a bolelo asi nejvic od operace .. ja uz jsem ale na bolest fakt zvyklej, navic se nedalo nic delat .. tak maximalne tam nejet .. takze jsem jel a prekonal to .. A to koleno se "rozchodilo" a asi od nejakeho 3tiho dne se to zacalo zlepsovat .. prestal jsem na to koleno uplne pouzivat jakoukoliv bandaz protoze ta bandaz a podpora toho kolena to zhorsuje .. mam proste opraveny vazy a neni duvod to koleno odlehcovat
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » stř črc 27, 2022 10:18

ntz píše:@Mawe - cau malicka

:D :D :D
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod ntz » stř črc 27, 2022 10:54

navic ja tedka trenuju na tohle :D .... batoh ma asi 3.3 kg, kluk ma uz ted 9, takze za chvili to bude 10-12 a hracky vazi alespon 5 .. takze furt bez vody a obleceni a jidla ;)
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » stř črc 27, 2022 11:26

dromedaro
no staci kdyz si vzpomenu ze etheric napsal ze sem rozsedla esus a uplne me to v tom kontextu rozesmalo:D

ntz

tak treba osprey batohy muzou mit dobrou nosnost kolem te 50litraze ale vaha 1,8kg cca (rook, kestrel, stratos), atmos 2,2kg ale top mezi nima

pokud to bude batoh kole 1,5kg a min, tak pohodlna nosnost 15-20kg proste nebude, ale budes schopnej to odnest. pohodlna nosnost mooozna realne bude nejakych 13kg, o moc vic uz ne.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod ntz » stř črc 27, 2022 12:37

treba ten Sierra Designs Flex Capacitator 40-60 ma vyjimecne dobrej bederak a dobra zada .. akorat je ma kratky :(
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod ntz » stř črc 27, 2022 13:41

@Mawe, ted jsem si sbalil baltoro a dal do nej vsechny tezky veci .. tohle je proste "pan batoh" .. zni to silene, ja se ale normalne tesim, az s nim nekam vyrazim .. idealni vaha 12-15kg :D, to se pak nese uplne sam ..

sehnat nejakej mensi lehkej batoh v objemu kolem 50ti litru bude nelidskej vykon ... pokukuju po bach molecule .. mozna ho maj v endorphinrepublic.cz
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » stř črc 27, 2022 13:47

Jen nezapomen, ze ty lehke batohy budou z nejvetsi casti delane z min odolne Cordury nez bezne. Nemusi to vadit a pri beznem pouzivani to vetsinou nevadi, pokud se k nemu nebudes chovat jako prase a to jeste v narocnem prostredi, taky na fotovybavu chces vyuzivat ty inserty, ale je dobre o tom vedet aby ses neprekvapil.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » stř črc 27, 2022 15:02

Mawenzi píše:dromedaro
no staci kdyz si vzpomenu ze etheric napsal ze sem rozsedla esus a uplne me to v tom kontextu rozesmalo:D

No, nevím, jak jsi ten význam pochopila ty, ale mě to vyznělo oplzle, aniž by si to ntz uvědomoval.

ntz píše:sehnat nejakej mensi lehkej batoh v objemu kolem 50ti litru bude nelidskej vykon ...

Proto jsem rád, že jsem stihnul koupit jeden z posledních Gregory optic 48, který se u nás prodával. Ten má cca 1200g a přesto nemá nešvary UL batohů a je fakt perfektní. Možná by jsi mohl dát dotaz někam na bazar, kdyby se jej někdo chtěl zbavit nebo kouknout na zahraniční eshopy nebo bazary. Myslím, že už jej Gregory nevyrábí. Já si jej hýčkám.

Gregory optic 48
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » stř črc 27, 2022 15:11

ntz
vypada zaji.ave ale nosnost az18kg dle me.nwbude pohodlna nosnost na 15-18 kg ale tezko rict

dromedaro
neznam to v oplzlym kontenxtu ale spis takovy tatikovsky
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » stř črc 27, 2022 17:41

Nechápu, proč se těžká a objemná základní výbava + fotovýbava řeší v Light vlákně..

Že Mawe rozsedla ešus, to by rozsedla i anorektička, když si sedne na batoh v místech, kde má tyhle neměkký věci..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod aksam » stř črc 27, 2022 17:52

ntz...pokud vyhovuje Baltoro tak od Gregory bude Focal jako nástupce Optica vyhovovat taky, u nás ho moc nemají, slev Německu se sežene.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » pát srp 5, 2022 18:18

Máte někdo zkušenosti s tímto filtrem Platypus Quick draw?

Viděl jsem, že to doporučuje Viktorka, která chodí ty dlouhé treky, nevím jak se jmenuje celým jménem, ale ona teda s tím obchodem nějak spolupracuje.
Mě zaujalo, že oproti sawyeru je možné otestovat, jestli není rozbitý. Čištění bez pomůcek a krytky pro snížení kontaminace. A ten průtok 3l/min by mě zajímalo, jestli je reálný nebo jen na papíře jako u sawyeru. Ale asi se také bude muset dělat nějaká předfiltrace, aby voda nebyla zakalená, jinak by se to ucpalo, ikdyž tam teda píší, že je možné pít rovnou špinavou vodu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » pát srp 5, 2022 18:53

Viktorku a její doporučení musíš brát s rezervou, podobně jako Krakena..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » pát srp 5, 2022 19:01

Aha... dík
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » pát srp 5, 2022 19:40

Tím ti nic nerozmlouvám, jen je dobrý brát vpotaz, že tu jde v prvé řadě o byznys..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » pát zář 23, 2022 14:39

Projíždím poslední dobou bazary zaměřené na UL a všiml jsem si, že se tam dost inzerují v nabídce UL batohy. Většinou je jejich stav uváděn, jako téměř nový, nošený na dvou třech výletech/trecích. Buď to někdo vždy koupí na nějakou akci a pak prodává nebo, což je pravděpodobnější, že ty batohy nejsou pro každého.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod ntz » pát zář 23, 2022 15:20

@Dromedaro, prozrad prosim nejaky bazar zamereny na UL ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod jony800 » pát zář 23, 2022 15:57

Dromedaro píše:Mě zaujalo, že oproti sawyeru je možné otestovat, jestli není rozbitý.

Funkčnost sawyeru jde vyzkoušet stejně. Je to úplně shodný princip filtrace a má stejné klady i zápory

ntz: Dobrá je facebook skupina: NALEHKO.COM- bazar vybavení na UL turistiku
jony800
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned dub 10, 2016 6:21

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » pát zář 23, 2022 16:07

jony800 píše:ntz: Dobrá je facebook skupina: NALEHKO.COM- bazar vybavení na UL turistiku

Jojo, tu jsem měl na mysli.

Jinak teda nevím, kdyby to tak šlo (nezkoušel jsem), proč se víceméně uvádí, že to člověk nezjistí u sawyeru, jestli je poškozený nebo ne.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod jony800 » pát zář 23, 2022 18:16

Filtr s membránou z dutých vláken otestuješ tak že přes mokrý filtr zkusíš protlačit vzduch stejným směrem jako když filtruješ vodu. Pokud těsní je ok. Třeba katadyn to má přímo v návodu. Proč to sawyer neuvádí nevím. Tady se tvrdí že to nejde protože sawyer je zde v nelibosti a někteří si na něj rádi plivnou.
jony800
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned dub 10, 2016 6:21

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » sob zář 24, 2022 4:14

Tenhle "test" neodhalí defekt na mikro úrovni..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » sob zář 24, 2022 7:05

dromedaro
ono obecne UL vybaveni neni pro kazdyho..

treba sem mela moznost zkusit gatewood cape a proste... nekoupila bych si to.

ty batohy vetsinou zas maji zada na nejaky standardizovany jedince, ja mam hodne problem najit dobre padnouci zada i tam kde je system relativne nastavitelnej v nejakym rozsahu, natoz tam kde neni... mit karimatku vsunutou v zadech a neustale 100%promoceny zada taky neni nic prijemnyho, stejne jako treba zadny dalsi kapsy... nektery batohy taky nemaj moc kapes a neustale treba lovit smartphone nekde z hloubi batohu kdyz si chci prohlidnout mapu, nebo pro kapesnik v lete kdyz nemam mikinu porad nekde lezt do hlavni kapsy...proste da se najit milion duvodu proc to lidem nevyhovuje a kdyz se podivas na normalni fb outdoor bazar tam se prodava kde co, jen na UL bazaru jsou jen UL... a je tam treba 1x batoh mesicne, to neni zas tak moc... pomerove si nemyslim, ze se toho lidi zbavujou casteji, nez jinejch batohu na normos bazarech.

a nekdy si to musis vyzkouset sam abys vedel ze tahle cesta neni pro tebe. pro me teda urcite neni:D
treba batoh se kterym sel petr kosek cdt (byla sem na prednasce) tak vysokej hubenej kluk, o dost vyssi nez ja, tak me chybelo dost cm na zadovym systemu... s tim jeho batohem bych proste nechtela jit ani kilak i kdyz vazil pulku nrz muj
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » sob zář 24, 2022 7:51

Dokonce se najdou i fanatičtí gramaři, kterým UL batohy nevyhovují naprosto ve všech směrech..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod jony800 » sob zář 24, 2022 14:07

Etheric píše:Tenhle "test" neodhalí defekt na mikro úrovni..

Tenhle "test" je dostatečný aby zjistil jestli není membrána mechanicky poškozená. Pokud chceš skutečný test funkčnosti musíš si ho nechat udělat v laboratoři. To platí pro všechny způsoby dezinfekce vody. To že tvůj steripen svítí a neměl jsi žádné zažívací potíže taky není důkaz toho že ve vodě zahubil vše co tam nepatří.
jony800
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned dub 10, 2016 6:21

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » sob zář 24, 2022 14:24

Bohužel musím oponovat, tento "test" mikro defekt neodhalí, je to mimo hranice lidských možností a vnímání. Ať máš smysly citlivý jak chceš, tohodle nemáš šanci si všimnout.
Já dal Sawyer pryč a mám Steripen, však filtruju jen čistou vodu z pramenů, kde vím, že občas bývá něco, co v těle nechceš, ale jinak je ta voda průzračná a obsahem všeho vhodná pro každodenní pití.
Vnímám Steripéro jako spolehlivější, tedy konkrétně pro mé použití, ale jasně, pokud chceš mít 100% jistotu, musíš do vody lejt chemii.

Jpp: nehaním Sawyer jako značku, můj hate směřuje výhradně směrem Bushcraftshop, z důvodu tý jejich prezentace.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » sob zář 24, 2022 19:52

Já tam ty batohy vidím docela často, třeba za poslední týden cca tři. A většinou píší, že jim třeba nevyhovuje zádový systém, který to nemá. Měli to jednou a od té doby to leží ve skříni.
Jinak když jsem se dal na nákup UL a light věcí, protože jinak bych už asi nechodil na delší pobyty do přírody, tak jsem si při výběru batohu objednal snad všechny známější UL batohy a všechny jsem vrátil, ikdyž jsem třeba objednal největší velikosti na mých 192cm. Většinou jsem už po vybalení z balíku viděl, že mi to nebude. Ty batohy mi i na nejvyšší velikosti nebyly a celkově jsem z nich měl takové smíšené pocity. A taky ty materiály mi přišly, že bych ten batoh brzy roztrhal. Mně osobně přijdou jako dobrá volba ty mezistupně, že to není ani UL ale ani těžķý. Třeba ten gregory optic nebo ten co tu postoval NTZ.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » sob zář 24, 2022 19:58

Dromedaro píše:Mně osobně přijdou jako dobrá volba ty mezistupně, že to není ani UL ale ani těžķý.

Ano, to totiz bylo puvodni UL, nez se to stalo modou. Aktualni UL je cim da vic stupid UL, kdy uz je odlehcovani na ukor zakladni funkcnosti. Zrovna batohy bez zadoveho systemu tam spadaji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod ntz » pon zář 26, 2022 15:06

problem je hlavne v lidech .. dneska proste jsou ty trendy takove ... youtube je plne blaznu, kterejm louplo ve fazoli a prestoze nikam nikdy predtim nechodili a prirodu znali z telky, tak nakoupili za tisice $$ UL set a dali si PCT a nebo AT a najednou jsou z nich odbornici co diktujou trendy ..

ja proti nim vlastne nic nemam .. tedka jak se (i krom toho, ze se snazim dostat do lepsi formy) pohybuju v poslednich 2 letech vice a vice po turistickejch cestach (i mimo ne), tak to vidim vic a vic i u nas .. jsou to ale fakt dve rozdilne skupiny a clovek to pozna na prvni pohled .. aneb - drapu se s baglem s fotakama nekam na Luz a proti me jde skupinka strasne mladejch lidi co jsou jak z reklamy na UL .. Jen se vzdy bojim, aby treba v tech svejch hadrikach nenastydli (k cemu je to dobre drapat se malo oblecenej na kopec kde fouka) .. oni by s mym 15kg baglem nikam nedosli .. ja jsem sice velke prerostle prasatecko, jsem ale schopen vzit 20kg bagl a proste s funenim jit kupredu, za vetru, deste, zimy, v ponchu a v pohorkach ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » pon zář 26, 2022 16:19

ntz píše:jsem ale schopen vzit 20kg bagl a proste s funenim jit kupredu, za vetru, deste, zimy, v ponchu a v pohorkach ..

To i já, teda až na ty pohory, to by byla moje smrt. Ale nenapadá mě jedinej důvod, proč bych se měl s takovou almarou vláčet. Baví mě turistika, to dost, ale nechcu tahat něco takovýho. Ba ani polovičního. Ono ty těžkobatožný disciplíny nejsou pro každýho, hodně lidí by to zvládlo, ale nechce a vybere si jinou možnost
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Treking