Light Backpacking - turistika nalehko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dank » sob čer 17, 2017 11:12

Nádherné fotky :prayer: Já jsem si hamaku šil minulý měsíc a spal jsem v ní poprvé v životě a za sebe musím říct, že jsem byl maximálně spokojený. Ještě bych si chtěl vyrobit underquilt, protože karimatka není to pravé. Hamaku mám extra dlouhou, protože měřím 212 cm, takže délka hamaky je cca 360 cm. Hamaka je dvouvrstvá, mezi jednotlivé vrstvy se dá vložit karimatka, aby se neposunovala a váhově jsem se komplet i s korabinami a popruhy vlezl těsně pod 900 g. http://dannk.rajce.idnes.cz/Hamaka/#IMG_20170527_201540.jpg
Dank
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pát črc 17, 2009 18:30
Bydliště: Bruntál

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod budo » sob čer 17, 2017 13:22

To zní dobře :-)
Jen se zeptám, proč si zvyšujete hmotnost karabinama? Není vhodnější i lehčí používat uzly?
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dank » sob čer 17, 2017 14:29

Samozřejmě máš pravdu s těmi karabinami, tohle byla zatím jen zkouška, jel jsem na kole, takže jsem váhu až tak neřešil, ale něco váhy by se určitě dalo ušetřit. :-k
Dank
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pát črc 17, 2009 18:30
Bydliště: Bruntál

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Stani » ned čer 18, 2017 21:02

Dank aj Infrastellar (bože, to je nick...) výborne, krásne práce hamak a aj fotky sú pekné =D>
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod budo » pon čer 19, 2017 7:38

Tak lepší Infrastellar, než Wickiiiiiiiinkaaa nebo D€4tHmŐk@r :D
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod hibiki » čtv čer 22, 2017 9:22

Dneska odletam na 18 dnu do Norska, mam v planu pesky prejit z letiste v Bergenu na letiste v Trondheimu :t:t . Podle GPS je to 680 km, asi to nestihnu, ale nema cenu klast si male cile :mrgreen:. Zaroven mam v planu trochu komentovat cestu na twitteru, takze pokud to nekoho zajima, muze sledovat https://twitter.com/MaChr_
hibiki
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte dub 12, 2016 19:07

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Chmeld4 » čtv čer 22, 2017 9:40

@hibiki: Potěš koště s tim jejich terénem ... hodně štěstí přeju :D
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod budo » čtv čer 22, 2017 10:40

MaChr ... dobrej twitter :-)

Nebyl Tvůj brácha teďka někdy na oslavě? :lol:
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod davvee » ned srp 27, 2017 19:20

Už měsíce uvažuju jakou plachtu/pončo s možnosti stavby přístřešku koupit. V cenové relaci do 1000 kč (čím mín tím líp). Váha co nejmenší a dobrá sbalitelnost.

Nejvíce se mi zamlouvá Jurek duo,ale má otázka dám pod něj batoh Osprey tallon 44 ?
Druhá možnost je z army shopu a to pončo vz 95,ale tam netuším vůbec jak je to s batohem.

Uvítam další tipy,či odpovědi na mé otázky. Díky
Uživatelský avatar
davvee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 154
Registrován: stř srp 13, 2014 21:51
Bydliště: Ostravsko

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod fps » ned srp 27, 2017 19:57

a nechceš spíš Jurek Trio UL, pod to se ti Osprey Tallon 44 určitě vejde, a ještě k tomu je lehčí než Jurek Duo
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod davvee » pon srp 28, 2017 9:14

Trio již nesplnuje můj požadavek na cenu. Zase moc nechci investovat do ponča zbytečně moc. U duo mají napsáno,že se vejde batoh do 40L,takže myslím,že těch 44 by také nebyl problém. Ale docela se mi líbí i to armádní pončo,tak se na něj zajdu podívat.
Uživatelský avatar
davvee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 154
Registrován: stř srp 13, 2014 21:51
Bydliště: Ostravsko

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod akrij » pon srp 28, 2017 13:00

Pod Jurek duo UL se mi Osprey Exos 48 vešel. Mě ale na něm vadí že se mi slepuje k sobě ta vnitřní strana mám ho asi 5let a je to čím dál horší už jsem to zde jednou řešil ale nic jsem s tím zatím nedělal.
akrij
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: stř kvě 14, 2014 13:47

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod fps » pon srp 28, 2017 18:12

jojo, lepí se pěkně když je hodně dlouho zabalené, já ho mám mimo dobu co ho mám sebou doma rozložené, takže zatím v tom nevidím problém
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mitau » pon srp 28, 2017 20:28

To lepení se je předpokládám specifikum UL materiálu od Jurka. Pokud se tazatel rozhodne kvůli ceně pro běžnou variantu, neměl by s tím být problém. Nebo se to stává i u těch běžných Jurkových ponč?
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod lojzmen » čtv srp 31, 2017 22:17

to se stává i u ponč z Lídlu :-) , i u levných nepromokavých bund a kalhot z Decathlonu,
nejspíš vlastnost polyuretanu
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Chromý kůň » pon zář 4, 2017 17:38

Dostal jsem se do fáze odlehčování, kdy už sundavám desítky a jednotky gramů a přirozeně se mi dostala do hledáčku čelovka Petzl e+Lite. Oproti stávající bych si pomohl "jen" o 14 gramů. (a samozřejmě o další jednotky gramů na náhradních bateriích) Ale nechci aby to bylo to příslovečné stupid odlehčování a tak mě zajímá reálné používání téhle čelovky jako jediné a hlavní na delších trecích. Používáte ji někdo takto? A jak jste spokojeni s častostí výměny a výdrží baterií a tokem světla?
kostejuv.blogspot.cz
Chromý kůň
nováček
nováček
 
Příspěvky: 51
Registrován: ned dub 4, 2010 15:37
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mitau » pon zář 4, 2017 19:05

S e+lite nemám zkušenosti, ale asi to bude hodně záležet, jak moc čelovku používáš a v jakém terénu se pohybuješ. Ta její váha je udávána i s bateriemi? Pokud ne, mohla by být pro tebe zajímavá Petzl Bindi s 35g a nabíjením přes miniUSB, ale ta bude k dispozici až příští rok na jaře. (Na tvůj dotaz se mi hned ta Bindi vybavila, že to by bylo akorát něco lehkého, co je zamýšlené na časté používání; E-lite je myšlená víc jako nouzovka (splnění povinné výbavy závodů, záložní baterka), ale na občasné zatmění by mohla stačit; že Bindi ještě není v nabídce jsem se dozvěděl až při hledání její váhy).

PS: Pokud bojuješ o jednotky gramů, tak by bylo určitě zajímavé sem napsat, jak přibližně vypadá tvůj gear-list. Inspirace není nikdy dost :D
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » pon zář 4, 2017 19:25

@Chromý kůň: urezany zubni kartacek uz mas? ;-) Co mas ted za celovku? Abych setril 14 g na celovce, tak by ta lehci musela byt zaroven v necem i (vyrazne) lepsi. Samozrejme to zalezi na pouziti, jak pise mitau. Mam jako zalozni celovku Fenix HL05, ktera je jeste lehci, ma stejne napajeni a konstatni regulaci, ale je opravdu jen nouzova na dojiti. Nema dostatecny dosvit ani na normalni chuzi. Nosim ji hlavne kvuli cervenemu svetlu/blikacce, kdyz musim za tmy po silnici, tak si ji dam na batoh.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Chromý kůň » pon zář 4, 2017 20:12

mike píše:@Chromý kůň: urezany zubni kartacek uz mas? ;-) .......


Tak samozřejmě, kartáček mám uřezanej a zbytek ještě odvrtanej - obyčejný spokar. Ten tuhej mastnej plast je totiž lehčí než ty pogumovaný držadla drahejch kartáčků.... Ještě dumám, že trochu ustřihnu štětiny... (ale to už je fakt prdel :P )
Moje současná čelovka je black diamond gizmo v homodomo úpravě. Uřezal jsem tu kloubovou část, zadní víko bateriovýho prostoru jsem provrtal čtyřma dírkama a ze stávajícího gumovýho popruhu jsem ustříh ten utahovací mechanismus, sešil jsem to na obvod hlavy a celý to přišil krz ty dírky v čelovce. Dostal jsem se na 40gramů - stále s výhodou nabíjecích AAAček - protože mě seře baterky vyhazovat, ale zas je li člověk v nouzi, koupí v každým krámku zapadlý horský vesničky. Navíc světelný tok mi stačí i k nočnímu běhání.
Právě proto mě zajímalo jestli si s tou e+Lite nějak pomůžu - líbí se mi na ni vodotěsnost, váha a velikost, baterky CR2032 se dají nabíjecí sehnat též. Ale s běžnou dostupností to bude výrazně horší a zároveň jsem se v recenzi ke starší verzi této čelovky v nějaké recenzi dočetl, že na plný koule mají baterie výdrž tak kolem devíti hodin.

Gear list sem hodit můžu, hned jak přijdu na to jak se sem vkládá wordovskej dokument.
kostejuv.blogspot.cz
Chromý kůň
nováček
nováček
 
Příspěvky: 51
Registrován: ned dub 4, 2010 15:37
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod oodoow » pon zář 4, 2017 20:20

@Chromý kůň: Ty budeš už dobrý fajnšmekr na lehkou výbavu. :D Výhoda AAA mi nepřijde moc výhoda, čelovky na AA jsou výhodnější v poměru váha/výkon, ne? Minimálně máš pak jednu baterku a ne tři.
Wordovskej dokument si můžeš hodit na Google Docs a pak dát odkaz, ale podle popisu tvojí čelovky a kartáčku by to stejně chtělo něco s obrázkama, abychom viděli kde je co navrtáno a ustřihnuto a tak. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » pon zář 4, 2017 20:28

oodoow píše:Wordovskej dokument si můžeš hodit na Google Docs

Jj, takhle. Primo to nejde. Leda zkopirovat text do prispevku, ale pak to bude neprehledne.

BTW, na gearlist je mnohem rozumnejsi Excel. Taky existuji online sluzby, kam by se to dalo prepsat, nekde vyse budou odkazy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Chromý kůň » pon zář 4, 2017 21:29

Na vyplňování nějakejch formulářů a koumání kde co zmačknout na gearlist už jsem asi moc línej a nebo starej. Zkusil jsem to takhle:
https://1drv.ms/w/s!At4bRZxq0PKVbUA8wV51IvHXmpI

Je to seznam na podzim, zima (tak do pěti, osmi pod nulou), jaro.
Prostor to sundat těsně pod pět kilo tam je, ale tarp obvykle sdílím, bunda od tilaku ještě bude dlouho sloužit a vydrží i prodírání houštíma, sápání po skálách a i občasnou jiskru unese. Batoh by taky mohl bejt lehčí, ale do gorily (starší typ bez víka) se vleze i jídlo na čtrnáct dní - byť na začátku čundru trochu řežou popruhy. Nafukovačky bych se vzdával nerad - to pohodlí je návykový - i když se mi před dvěma rokama ve Skotsku udělala boule na který se fakt blbě spalo. Ale nakonec taky by to asi šlo. Bez hrnku s víčkem bych se asi taky vobešel - ale je to defakto půllitrová miska a vaření je s ní trochu jednodušší. Kudla je jednočepelovej mikov u který ho jsem ještě srazil váhu odvrtáním těch kovovejch příložek který se schovávaj pod plastem, nepoužívám mejdlo, šampon, deodorant, saponáty atd.... Prostě ďábel se skrejvá v detajlech.
kostejuv.blogspot.cz
Chromý kůň
nováček
nováček
 
Příspěvky: 51
Registrován: ned dub 4, 2010 15:37
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod PaKo » čtv zář 7, 2017 12:28

Jaké máš závětří? Hmotnost s přihlédnutím k tomu, že tam máš i zapalovač a vařič (wtf), je velmi lákavá a zajímavá. Díky
PaKo
 

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Chromý kůň » čtv zář 7, 2017 14:42

DSCN3114.JPG
To je celej můj vařící cirkus. Je to z toho vidět? Obyčejná tužší hliníková fólie, na okrajích několikrát ohnutá pro vyztužení a kancelářská sponka na spojení.
kostejuv.blogspot.cz
Chromý kůň
nováček
nováček
 
Příspěvky: 51
Registrován: ned dub 4, 2010 15:37
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod PaKo » čtv zář 7, 2017 14:55

Pěkné pěkné, doufal jsem nějaké skládací. Používám nádobíčko od StS a toto bych asi neměl jak uložit do batohu, aniž bych to nezničil. Ale díkec za foto ;)
PaKo
 

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » čtv zář 7, 2017 15:03

To sem to moh rovnou seknout sem.
Ale mě tu nemaj rádi.
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod booze » čtv zář 7, 2017 15:04

Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod PaKo » čtv zář 7, 2017 15:11

Supr, díky
PaKo
 

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Stani » čtv zář 7, 2017 18:42

Prosím vás, je ten composit dyneema (cuben) úplne priehľadný? Ide mi o bielu farbu, 18g/m2 a 26g/m2. Na fotkách je niekde priesvitný, inde taký mliečny. Možno predpokladať, že s vyššou gramážou klesá priehladnosť?
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod booze » sob zář 9, 2017 7:05

S Cubenem moc zkusenosti nemam. Videl jsem ho asi 2x. Co jsem videl tak vsechno bylo mlecne. Dost pochybuji, ze bude pruhledny.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Treking