Light Backpacking - turistika nalehko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » čtv bře 16, 2017 6:38

klasickym se netrefis uz? :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod pipe » čtv bře 16, 2017 17:43

Ahoj pánové, na NALEHKO.COM jsem objevil návod na výrobu lehké solární nabíječky.
Co však říkáte na toto?

1) Vůbec se v těchtro věcech nevyznám.
2) Uvažuju nad nákupem lehké nabíječky (výrobou) s možností nabíjet za jasného slunce i polojasna (jak je zataženo tak to asi moc nejde :-k ), klidně do -10°C (pocitovka).
3) Potrebuji nabíjet:
- fotoaparát (3,7 V, 1700 mAh, 6,3 Wh)
- mobil
- čelovku (3,6 V, 3500 mAh, 2A)

Vše je na USB, ideální by byla možnost nabíjet vše naráz, ale jelikož krom mobilu mám na vše náhradní akumulátory, někdy i víc, nemám problém jeden den nabít jednu věc druhý druhou a podobně. Když bude potřeba

A druhý dotaz, někde jsme viděl, že existujou i větrné nebo kombinované mininabíječky, ale to asi bylo něco většího a těžšího někde do base campu, co?

Díky moc.
pipe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: čtv lis 11, 2010 10:04


Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod hibiki » pát bře 31, 2017 19:41

Nema nekdo z vas tenhle batoh? Nebo jiny ale od stejne firmy (Splav)?
http://www.armyrus.cz/index.php/cz/takticka-vystroj/batohy/hermeticke-batohy/batoh-trialon/item/2801-batoh-vodeodolny-trialon

Zjistil jsem, ze muj 28 l, 396 g, LoweAlpine LiteFlight by sice stacil, ale jidlo bych na nej asi musel navesit zvenku, tak hledam nejakou alternativu (30-40l).
Nasel jsem http://gossamergear.com/murmur-hyperlight-backpack.html jenze ten je 28+8 l kapsa a navic pri tech 28 se neda zavrit, takze bych si moc nepomohl (trochu vahou, ale za ty prachy...).
A taky https://www.laufbursche-gear.de/products/packs/packraum-lite/, az na cenu ideal, ale vyrabi to jeden clovek, co se ted vzpamatovava z rakoviny, takze pochopitelne nevyrabi.
Vsechno ostatni co jsem nasel je tezsi(a mnohonasobne drazsi) nez 30l Arpenaz 30 (z Decathlonu, 485 g), ktery mam overeno ze staci (ten Lowealpine ma ne uplne dokonale vyuzitelny tvar).
hibiki
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte dub 12, 2016 19:07

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod oodoow » pát bře 31, 2017 20:06

@hibiki: Co třeba MLD Burn jestli máš možnost sehnat, vypadá to jako ideál pro tebe. Jsem ho zvažoval, ale nemá kapsy na bederáku a nakonec jsem si koupil těžší Gorillu, kam se dá ale strčit rám a nosit v tom i větší zátěž.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod hibiki » pát bře 31, 2017 20:36

@oodoow: a vida, tenhle mi nejak uniknul, vypada dobre, diky za tip, ted jeste jestli se mi ho podari najit v evrope, postovny, clo a dph, by z toho udelaly dost brutalni zalezitost.
Koukam, ze to ma more "add-onu", ale cenove to pak vystreli snad i nad cuben.
hibiki
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte dub 12, 2016 19:07

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod budo » pát bře 31, 2017 20:45

Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » pát bře 31, 2017 21:01

Decathlon píše:Odolnost vůči odření Deset let záruka.
Záruka 10 Roky/Let

:-k tohle by skoro stalo za vyzkouseni. Pochybuju, ze bych to neznicil za 3 - 5 let jako HighLab Ferrino s dozivotni zarukou ;-) Akorat by to nejspis dopadlo podobne, po prvni vymene uz bych se na druhou vykaslal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod oodoow » pát bře 31, 2017 21:11

@hibihi: Jestli podaří, tak pak napiš kde. Mně se to nepovedlo, jinak bych ho asi koupil a kapsy na bederák přikoupil anebo to nějak přežil.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod budo » pát bře 31, 2017 21:20

mike: moc bych tomu neveril. Spise spolehaji na to, ze to lidem nestoji za to po 5 letech chodit neco reklamovat.

My jsme koupili synovi tuhle dvacitku v modre. Po 14 dnech zacaly z postrannich kapes lezt gumicky. Reklamace bez reci - vymena kus za kus. A zacaly lezt znova. Jenze batoh je fajn, na funkci to zatim nema vliv, spis jde o design a neni to skoro videt. Tak jsem se na dalsi reklamaci vyprdnul.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » pát bře 31, 2017 21:25

Jj, taky si myslim. Po par letech uz byva i problem najit uctenku a kdyz ji najdes, tak muze byt necitelna. Mne to Ferrino odeslo asi po trech letech a navic bylo celkem drahe (nejvyssi rada #-o), takze mne to nastvalo a zaruku jsem pouzil. Podruhe jsem se uz na to ale taky vykaslal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod hibiki » pát bře 31, 2017 21:39

@budo: Decathlon uz mam probrany :), mam Arpenaz 20 a Arpenaz 30, ostatni uz moc tezky. Ve 1200 g mam batoh, stan i spacak a vahove si chrochtam :) (akorat jist holt budu jen obcas).
hibiki
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte dub 12, 2016 19:07

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod hibiki » pát bře 31, 2017 21:40

@oodoow: no, na prvni sken evropa nic, zitra to zkusim podrobneji.
hibiki
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte dub 12, 2016 19:07

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » pát bře 31, 2017 22:01

hibiki píše:Ve 1200 g mam batoh, stan i spacak a vahove si chrochtam :) (akorat jist holt budu jen obcas).

Hele, extremista :D Muzes se trochu rozepsat o tom, co mas a na co to pouzivas? Tady mne trochu mates, chces maly batoh, ktery vypada tak na 1 - 2 dny a tam zas vaha nehraje moc roli. Jestli s tim teda treba nebehas.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod oodoow » sob dub 1, 2017 1:56

mike píše:vypada tak na 1 - 2 dny

Záleží, co máš za výbavu a co všecko s sebou taháš. Do 40L batohu lze určitě narvat věci i na víc než 1 - 2 dny.
Zrovna tady u toho Burn borec píše, že nejvíc ho měl narvanej na 240 mile stretch a někdy tahá jídlo i na víc než 5 dní.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » sob dub 1, 2017 4:11

The MLD Burn is a great choice if you have a base weight of 10 lbs or less. If you don’t, you’re better off going with a bigger backpack.

I’ve found that the Burn is comfortable carrying a total weight (i.e. gear plus perishables) of up to 22 lbs. Anything more than that (assuming you can fit it in), and it starts to feel overloaded.

Takze 4.5 kila zakladni vybava a 10 kilo maximalni vaha. To je tak akorat na ten den az dva ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod hibiki » sob dub 1, 2017 9:41

mike píše:Hele, extremista :D Muzes se trochu rozepsat o tom, co mas a na co to pouzivas? Tady mne trochu mates, chces maly batoh, ktery vypada tak na 1 - 2 dny a tam zas vaha nehraje moc roli. Jestli s tim teda treba nebehas.

Extremista z donuceni, protoze je linej tahat tezky veci 8-[
A vybaveni:
336 g Ponco+stan GATEWOOD CAPE
66 g Podlazka z cubenu 25 gm/m^2
36 g Stanova tycka LIGHTWAVE STARPOLE 115
345 g Karimatka Thermalite prolite small
73 g Alumatka
284 g Spacak Cumulus magic zip 125
91 g Bunda Berghaus VapourLight Hyper Smock 2.0
Kalhoty jsem minule zlikvidoval, takze se porozhlizim a zatim mam vyhlidnute MONTANE 2017 Terra Pack Pants
No a pak spousta merina z Decathlonu, Jitexu a Icebreakeru, sbalitelnou lowend perovku taky z Decathlonu, jo a jeste 182 g destnik Dainty :D, pak tuna lehkejch drobnosti, zakladni vaha ted lehce pod 4 kila.

Pouziti je trekking(turistika?) zatim letni Norsko a Alpy, 10-20 dnu, jidlo kupuju po ceste na 1-3 dny dopredu, vodu sbiram po ceste (v Norsku nosim jen 0,5 l lahev, v Alpach 1,5 l a mapu pramenu, hospod a obchodu :mrgreen: ), po mensich upravach letni Island.
hibiki
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte dub 12, 2016 19:07


Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod slezacekm » sob dub 1, 2017 13:08

mike píše:Jj, taky si myslim. Po par letech uz byva i problem najit uctenku a kdyz ji najdes, tak muze byt necitelna. Mne to Ferrino odeslo asi po trech letech a navic bylo celkem drahe (nejvyssi rada #-o), takze mne to nastvalo a zaruku jsem pouzil. Podruhe jsem se uz na to ale taky vykaslal.

mas-li u nich karticku (registraci a karticku nemusis nosit) ani ti uctenky nedavaji. navic pri reklamaci nemusis brat stejnou vec. my ted po roce s batohem za 500 dosli na reklamaci a slecna jen rekla at si neco vybereme nebo vrati penize. vybrali jsme ten samy batoh a ona nas jen upozornila, ze mame 10 let zaruku, ze at s tim za rok klidne dojdeme znova.
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod hibiki » sob dub 1, 2017 15:29

wawrik píše:To je slušne vychytané :smt023 Ale na kopce to asi veľmi nie je, však?


Diky, no, na spani ve snehu/silnem vetru nekde na plosine to neni. V Norsku se da vzdycky slezt nekam niz a v alpach vlastne taky. Par desitek kilometru snehem/vanici/mrznoucim destem sem s tim dal.
hibiki
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte dub 12, 2016 19:07

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod budo » sob dub 1, 2017 17:19

mike píše:Jj, taky si myslim. Po par letech uz byva i problem najit uctenku a kdyz ji najdes, tak muze byt necitelna. Mne to Ferrino odeslo asi po trech letech a navic bylo celkem drahe (nejvyssi rada #-o), takze mne to nastvalo a zaruku jsem pouzil. Podruhe jsem se uz na to ale taky vykaslal.


Příjemnou výhodou je to, že účtenky neřeším. Najdou to podle zákaznického účtu. Stačí říct u kasy email.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » sob dub 1, 2017 22:09

@slezacekm, budo: dobry, tenhle pristup se mi libi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » sob dub 1, 2017 22:17

hibiki píše:Extremista z donuceni, protoze je linej tahat tezky veci

Takovych je nas tu vic, ale tys to dotahl opravdu daleko :smt023

hibiki píše:345 g Karimatka Thermalite prolite small

Proc ne radeji NeoAir XLite? Pri stejne velikosti bude lehci a navic pohodlnejsi.

hibiki píše:73 g Alumatka

K cemu? Kdyz mas podlazku a navic tva karimatka podlozku v zasade nepotrebuje.

hibiki píše:284 g Spacak Cumulus magic zip 125

Vaha skvela, ale v tomhle spis venku v Alpach? To bych nedal ani v lete. Mam spacak s 500 g peri a je to akorat, nekdy ve vyssich polohach i na hrane. O podzimu ani nemluvim.

hibiki píše:91 g Bunda Berghaus VapourLight Hyper Smock 2.0

Nechces napsat minirecenzi ve vlakne o nepromokavych bundach? Vaha je opet skvela, ale neni to igelit?

hibiki píše:vodu sbiram po ceste (v Norsku nosim jen 0,5 l lahev, v Alpach 1,5 l a mapu pramenu, hospod a obchodu :mrgreen: ),

Jake konkretni Alpy myslis? Ja tedy nosim dve 1.5 litrove PETky porad. Ne vzdycky plne, nekdy i jen tech 1.5 litru, ale jsou useky, kde jsou obe skoro malo.

Co varic, plyn apod?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod hibiki » ned dub 2, 2017 8:25

mike píše:Takovych je nas tu vic, ale tys to dotahl opravdu daleko :smt023


Ono se mi to zvrhlo tak trochu ve sport o kolik dolu ta vaha jeste pujde :mrgreen:

mike píše:Proc ne radeji NeoAir XLite? Pri stejne velikosti bude lehci a navic pohodlnejsi.


Nemam ji vyzkousenou, ale obecne mam radeji samonafukovaci penove, nez ciste nafukovaci a nechtel jsem riskovat (ani tu hybridni, bylo u ni podezrele moc reklamaci, asi jak byla jeste nova).

mike píše:K cemu? Kdyz mas podlazku a navic tva karimatka podlozku v zasade nepotrebuje.


No, podlazku mam kvuli vlhosti, karimatka je ta 2/3, takze alumatka slouzi jednak jako tepelna izolace pro nohy a jednak jako mechanicka ochrana, abych tu karimatku nepropichnul nejakou zapomenutou vetvickou/kaminkem a kdyby, tak je lepsi spat na alumatce, nez primo na zemi :).

mike píše:Vaha skvela, ale v tomhle spis venku v Alpach? To bych nedal ani v lete. Mam spacak s 500 g peri a je to akorat, nekdy ve vyssich polohach i na hrane. O podzimu ani nemluvim.


Jeste hur, doted jsem spal v Prima Basic Mini 500, nicmene, spim oblecenej v merinu, pleteny ponozky, mikina a tak, do 5 stupnu nad nulou dobry, v alpach spime vzdycky pod 2000 mnm. Plus vezmu nove tu perovku, ten magic neni mumie a nekryje hlavu.

mike píše:Nechces napsat minirecenzi ve vlakne o nepromokavych bundach? Vaha je opet skvela, ale neni to igelit?


Ono neni moc o cem psat, minulej rok na me vubec neprselo...mozna funguje jako odpuzovac deste :prayer:, jako vetrovka dobry, nasel jsem akorat nejakou ruskou recenzi a tam se jim prodysnost nelibila...ale oni v tom behali do kopce, do cehoz ja se nepoustim.

mike píše:Jake konkretni Alpy myslis? Ja tedy nosim dve 1.5 litrove PETky porad. Ne vzdycky plne, nekdy i jen tech 1.5 litru, ale jsou useky, kde jsou obe skoro malo.


Vicemene vsechny rakouske s cestama pod 2500 mnm, ja dost planuju dopredu, takze cesty kde neni voda nevybiram. Do alp navic nejezdim sam, takze se musim krotit kvuli ostatnim.

mike píše:Co varic, plyn apod?


Na teplem jidle nijak zvlast nelpim, takze varim jednou za par dnu v kempech, na to mam titanovej esus, varic jsem nosil lihovej z konzervy, ale jak do Norska cestuju jen s prirucnim zavazadlem a nejmensi baleni lihu maji 1l, plus se blbe shani, tak uz ho nechavam doma. V alpach pak prilezitostne neco v hospode po ceste, nebo ty kempy.
hibiki
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte dub 12, 2016 19:07

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod oodoow » ned dub 2, 2017 8:45

@hibiki: Do příručáku tě nechaj vzít tu stanovou hůlku? A co kolíky na stan, máš umělý anebo to pak řešíš na místě, že použiješ kamení?
@mike: To jako fakt sníš za den 2kg jídla? Něco jsem odečetl na vodu, ale s filtrem se jí nemusí tahat tolik a stejně to vychází na obrovský množství potravy.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod hibiki » ned dub 2, 2017 9:06

@oodoow: zatim vzdycky nechali, mel jsem to jako tri samostatne ~40 cm segmenty sklolaminatovejch tycek, kovovy spojky zvlast v pytlicku. Podle pravidel clovek nesmi mit teleskopickyho. Ty tycky jsou za par kacek, takze i kdyby me nepustili, tak se nic moc nedeje, letos to bude horsi, tycku za 1200,- tam do kose nehodim :(, ale na Ruzyni je posta, tak si ji prinejhorsim poslu domu. Koliky plastovy, ve sportsdirectu meli za par supu, takze jsem je vzdycky na konci hodil do kontejneru na plast a priste vzal jiny. Brgen ma navic vyhodu, ze ~4 km od letiste je obchodni centrum, kde jsou dva obchody s outdoor vecma, takze trekovou hul (misto stanove tycky)/koliky muzu koupit tam.
hibiki
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte dub 12, 2016 19:07

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » ned dub 2, 2017 10:11

Ono se mi to zvrhlo tak trochu ve sport o kolik dolu ta vaha jeste pujde


jj celkem hned jsem pojal podezreni, ze to uz trochu zavani UL posedlosti nez lenosti tahat tezke veci :) Ale tak pokud si toho vedom a funguje ti to i v techto oblastech, tak proc ne ze :)
To s tou karimatkou me napadlo taky, myslel jsem, zda se treba neobavas propichnuti nafukovacky.

Dale si rikam proc ten destnik, kdyz mas s sebou ponco a jeste nerpomok bundu.

Tu neprodysnost nepromok bundy bych celkem i ocekaval, normlane s sebou na kratke akce, kdyz neocekavam dest, nosim obyc zaterovku z decathlonu, tohle by bylo jeste 100 g dolu, ale zas takova motivace za danou cenu to neni :)
Do Alp ale preci jen radsi vemu neco mebranoveho, kdyby se to vyvrbilo na cely den v hardshellu.

Ten spacak - nevim zda bych sel do spacaku, kde uz obal vazi vic nez izolace :) Navic pokud si sebou beres obleceni jen kvuli spani (spodky, teplejsi ponozky, triko na spani), tak to vetsinou vahove a izolacne vychazi hure nez vic peri ve spacaku. Takhle obcas resim, zda vzit 200g spacak a trochu teplejsi obleceni na spani, nebo radeji uz 350 spacak a jen lehke obleceni - tech 150 g v obleceni se nabere snadno a rozdil 150 g peri je dost znacny. Samozrejme pokud je to obleceni, ktere s sebou beres tak jako tak, tak se to nepocita, ale osobne to planuju tak abych s sebou mel jeste neco (perovku) na priobleceni v noci, kdyby teploty byly jinde, nez jsem ocekaval, proste zaloha. Kor kdyz spacak nema kapuci. Tak to jen takova obecna uvaha :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06


Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod hibiki » ned dub 2, 2017 14:43

@scinkk: ono se to doplnuje s mou povahou minimalisty obecne, jen v tehle oblasti to bylo dlouho latentni :mrgreen:, zacal jsem nekde na 8 kg a postupne odhazuju podle zkusenosti a stavu penezenky :)
Tak, ja obecne vecem moc neverim, tak se snazim mit plan B na vsechno (nebo aspon vetsinu).

Pod destnikem se mi chodi mnohem lepe nez v poncu nebo bunde (prodysnost nekonecno :) ), takze kdyz nefouka vitr je to ma prvni volba. Pokud fouka, je to dle intenzity bud ponco nebo bunda...a tam je to zase i podle toho, jestli mam postavenej stan a tim padem nemam ponco :).

Ja ji mam jako vetrovku a doufam, ze je i nepromokava, prodysnost neumim posoudit, nemam s cim srovnavat (maximalne s igelitem-nylonem).

Je to deka, pod kterou nefouka :). Obleceni mam tri skoro stejne sady a spat se da v kterekoliv z nich, takze mam denni rotaci a doufam, ze jednu vzdycky stihnu vyprat a ususit do dalsi rotace, merino sice nesmrdi, ale ja na sobe spinavy veci moc rad nemam. V Norsku navic dost casto chodim pres noc (neni tam tma), takze spat muzu i kdyz je tepleji ve dne. Perovku budu brat nove, jednak na hodinu mezi psem a vlkem, kdy kdyz jsem unavenej, tak termorelugace uz
zase tak nefunguje a jednak prave na spani, kdyz bude kosa. Nejsme ve pri :).
hibiki
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte dub 12, 2016 19:07

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod fps » pon dub 3, 2017 11:22

scinkk píše:Navic pokud si sebou beres obleceni jen kvuli spani (spodky, teplejsi ponozky, triko na spani), tak to vetsinou vahove a izolacne vychazi hure nez vic peri ve spacaku. Takhle obcas resim, zda vzit 200g spacak a trochu teplejsi obleceni na spani, nebo radeji uz 350 spacak a jen lehke obleceni - tech 150 g v obleceni se nabere snadno a rozdil 150 g peri je dost znacny.

mám to stejně, já si taky raději vezmu víc v peří ve spacáků, než víc v nepeřovém oblečení, a při stejné vaze má peří o hodně větší komfortní teplotu než cokoliv jiného
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Treking