Ploché nohy a treking

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Ploché nohy a treking

Příspěvekod maestr79 » pát čer 22, 2012 21:42

Zdravím a mám dotaz: má někdo z Vás zkušenost s cca 7denním chozením (cca 200km) s větší zátěží (16kg) a plochými nohami? Jsou vhodné ortopedické vložky nebo stačí ty obyčejné stélky v botách? Jakou obuv byste mi doporučili? (nenáročný terén). Nosím speciální ortopedické vložky do města, ale na delším výletě jsem ještě nikdy nebyla. Proto bych se ráda zeptala ostatních - dá se to zvládnout? Děkuji všem za případné odpovědi. Marie
maestr79
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát čer 22, 2012 21:28

Re: Ploché nohy a treking

Příspěvekod ketrin » pon čer 25, 2012 8:56

Ahoj Marie, zvládnout se to určitě dá ale myslím, že to bude hodně individuální a že si všechny detaily musíš sama vychytat podle sebe.
Já s sebou nosím dvoje různé vložky - jedny ortopedické na míru, jedny tyto
http://www.botyhanak.cz/nabidka/biomech ... ni-stelky/
a pak ještě běžné podpatěnky koupené ve zdravotnických potřebách, a střídám to podle toho, jak se cítím. Nohy bolí, ale zvykla jsem si na to a naučila se s tím žít - jiná varianta stejně není, rada ortopeda - nechodit - je pro mne nepřijatelná :mrgreen:
Chodíme většinou 1- nebo 2-týdenní treky v Alpách od chaty k chatě, ve výšce okolo 2000 - 3000, terén tomu odpovídá. Volím vždy tvrdší botu - B/C. Hlídám si váhu batohu, aby nepřesáhla 12 kg. Samozřejmě chodím s hůlkama. Každý večer nohy pořádně zchladím ve studené vodě a na noc to jistí perorálně Brufen a lokálně Olfen gel nebo Aulin gel.
Podotýkám, že je mi 48 let - ty budeš nejspíš o dost mladší, takže na tom budeš zřejmě líp, ale o nohy pečuj co nejlépe už teď.
Ať to šlape!
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Ploché nohy a treking

Příspěvekod Olchor » pon čer 25, 2012 12:35

Taky je docela důležité nebýt líný a při každé - i krátké- zastávce boty sundat, nohy vyvětrat a srovnat ponožky. Ne že by to pomohlo proti plochým nohám, ale zvýší to celkový komfort nohy.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Ploché nohy a treking

Příspěvekod maestr79 » úte čer 26, 2012 19:26

Děkuji Vám všem za rady. Uvidím. Nohy mne např. po ránu bolí tak, že nemůžu ani chodit. Taky mne často pálí. Teď v létě chodím na boso a to se to vždycky zlepší:-) Taky jsem si pořídila "pětiprsťáky", které jsou výborné tam, kde hrozí poranění nohy, kvůli němuž by ale byla škoda nejít na boso. Přeji Vám všem, ať Vám to taky pěkně šlape!
maestr79
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát čer 22, 2012 21:28

Re: Ploché nohy a treking

Příspěvekod Jozka » stř srp 8, 2012 21:37

Ahoj,

taky mám zkušenosti s plochými nohami (kdysi mi ortoped řekl, že mám nohy ploché jak napoleonský voják :) ale normálně na túry chodím, vždy s ortopedickými vložkami. Já se sice specializuju spíš na kratší úseky (chodím hodně se skauty), ale moje rada by ti mohla pomoct: Cvič pravidelně s nohami (zdvihání tužky ze země, chození po vnější hraně nohou, zatínání svalů - to se dá dělat i třeba v autobuse). Tak hodně štěstí :wink:
Pojď se mnou tam, kde nebe je vysoké a modré
a kde oblaka bílá rychleji než jinde plují.
Slyšíš tu píseň větrů v korunách borovic?
Slyšíš tu píseň dálek závratných?


(J. Foglar)
Uživatelský avatar
Jozka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát čer 4, 2010 19:22
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Ploché nohy a treking

Příspěvekod amigo » čtv srp 9, 2012 6:19

ahoj, já mám taky platfus a vložky nenosím, ale je fakt, že nohy mě většinou nebolí, ani na delším treku. jakmile dojdu, vyzuju se a, když to jde, chodím bosky, lepší než jakákoliv masáž :)
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Ploché nohy a treking

Příspěvekod skabry » čtv říj 4, 2012 18:50

Ahoj, mám taky o něco více plošší nohy a nějakými speciálními stélkami tuto vadu neřeším. Příčnou klenbu se mi podařilo časem zpevnit a nohy jsou v pohodě. Spíše se o ně více starám po aktivitě (protáhnutí a pod.)
skabry
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 7, 2008 15:13


Zpět na Treking