Kam chodíte v přírodě na záchod a co se stolicí děláte?

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Co děláte po vykonání potřeby se stolicí vy?

V přírodě na "velkou" zásadně nechodím.
4
7%
Stolici dokonale maskuji.
33
56%
Stolici vůbec nemaskuji.
7
12%
Pro stolici kopu díru, kterou následně zakryji.
14
24%
Stolici si odnáším sebou do civilizace.
1
2%
 
Celkem hlasů : 59

Kam chodíte v přírodě na záchod a co se stolicí děláte?

Příspěvekod hlp3 » pon čer 18, 2012 8:06

Ahoj.

O víkendu jsem byl v přírodě (chráněná krajinná oblast) a nestačil jsem se divit...

Tolik použitých papírových kapesníčků jsem dlouho nevyděl a jak byli použity asi není potřeba nijak dlouze popisovat...

O tom, že občas potřebuje v přírodě na záchod každý a o močení teď nepíši, není potřeba nijak diskutovat, ale pokud člověk vyráží na více dní a na "těžko", měl by s tím počítat a také se na to řádně připravit.

Já osobně jsem tuto "problematiku" před nějakým časem nijak neřešil a dělal to jako většina lidí, zabalil jsem toaletní papír a běhal za křoví, kde jsem potřebu vykonal a stolici maximálně provizorně zamaskoval travou a nebo jehličím.

Pak jsem ovšem narazil na netu na malou cca 100 gramovou hliníkovou lopatku, která slouží k vykopání díry, kam se potřeba vykoná a následně se zahrabe. Nehrozí tak nebezpečí, že případné zamaskování odplaví déšť a nebo do něho někdo šlápne.

Lopatka se mě výborně osvědčila a to i při vícedenní akci, kdy se vykopala větší jáma a po vykonání potřeby se vždy stolice pouze přesypala trochou zeminy.

Takže jak řešíte tuto "problematiku" vy? Chodíte za křoví, maskujete, kopete díry, odnášíte...?

P.S.: Dal jsem sem i anketní otázky a tak hlasujte, ať víme jak na tom jsme...
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Kam chodíte v přírodě na záchod a co se stolicí děláte?

Příspěvekod Vachon » pon čer 18, 2012 8:20

To je dobrý, hlavně mě zajímají trekaři, co na velkou týden nechodí nebo nakonec nesou půl batohu stolice :shock:
Myslím, že to je netéma, jak stolice tak kapesníčky nebo lopuch (v přiměřené míře, nemluvím o hromadných výletech skautů, ti nechť vykopají latrínu) přírodě neuškodí, z estetického hlediska je vhodné vše zahrabat někam mimo cestu.
Zajímavější je jak vykonat potřebu v extrémních mrazech, o tom tady ale vlákno bylo.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Kam chodíte v přírodě na záchod a co se stolicí děláte?

Příspěvekod Vachon » pon čer 18, 2012 8:25

Abych nebyl vysloveně negativní, jsem patrně něco mezi bodem #2 a #4, tzn. před potřebou se snažím vytvořit nějakou jamku, např. odklopením kamene nebo odhrnutím větviček či větví, pak vše zase přisunu, případně zahrnu nějakým listím apod.
Popravdě, větším dilematům asi čelí v určitých dnech dámy, vložky se v přírodě tak dobře nerozkládají...
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Kam chodíte v přírodě na záchod a co se stolicí děláte?

Příspěvekod hlp3 » pon čer 18, 2012 8:34

Ještě tedy pro upřesnění k možnostem 1 a 5...

1, V přírodě na "velkou" zásadně nechodím.
Myšleno je tím to, že na záchod ve volné přírodě nechodím. Potřebu vykonám na nejbližší chatě, kempu apod.

5, Stolici si odnáším sebou do civilizace.
Stolici balím jako pejskaři a vyhazuji na nejbližší chatě, kempu apod. Mám dojem, že takové parky na světě jsou, kde si musíte z parku odnést vše, co přinášíte, včetně stolice. Pokud tuto podmínku nesplníte, čeká vás řádná pokuta. Na druhou stranu v některých parcích stačí mít povinně pouze lopatku.
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Kam chodíte v přírodě na záchod a co se stolicí děláte?

Příspěvekod deckardph » pon čer 18, 2012 12:15

Je jasný že vydržet to člověk nemůže (určitě né víc jak přes jednu noc) Takže v podstatě nic mít nemusíte (ale z papírem je to hned pohodlnější). Stačí jít DÁL OD CESTY (ne*rte nám prosím u skal !!!) vzít do ruky klacek a udělat s nim důlek nebo díru a do ní udělat potřebu, utřít se listím (jak řikám papír je pohodlnější :lol: ) a díru zahrabat !
Normálně bych se tomuhle tématu zasmál, ale když vidim jaký jsou lidi HOVADA (použil bych i silnější slova, protože tohle mě fakt štve) co jsou schopný prakticky půl metru od cesty udělat dáreček tak ve mě fakt vře krev ! Ne abych vás někoho někde nachytal jak to děláte vedle cesty nebo přímo pod skálou, to by jste si taky nemuseli ani stihnout nandat kalhoty ! :twisted:
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Kam chodíte v přírodě na záchod a co se stolicí děláte?

Příspěvekod mike » pon čer 18, 2012 15:40

:lol: to je zas tema. Zasadne zahrabat a pokud mozno daleko od cesty (nejlip nekde pod skalou :twisted: ).

V tomhle je nastesti vetsina lidi rozumna a nestava se casto (aspon mne), ze bych na takovou hromadku narazil. Docela casto ale potkavam papirove kapesnicky, kteryma se damy po male osusi a klidne ho na miste odhodi :evil: On je to sice jen papir a rozlozi se, ale eseticky dojem priserny a nechapu, proc na to aspon nehodi kamen.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kam chodíte v přírodě na záchod a co se stolicí děláte?

Příspěvekod kakos » pon čer 18, 2012 17:53

ja bych to shrnul - serte tak, aby to nebylo videt a pokud mozno i citit(zahrabat), gdo sere u cesty a vody je prase a exhibicionista
a jako deckardph, dotycnemu ukopnu prdel, ten vytvor v sedle mitterkar na wildspitz me nasral :evil:
"Hora nemůže být dobyta, jelikož to není nepřítel, může nám posloužit jen k tomu, abychom překonali sami sebe...."
A nejhorší smrt je z vyděšení - takže to berte s humorem, stejně z tohodle života nevyváznete živí.
Nová galérka
Starší výcvaky
kakos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 642
Registrován: stř říj 3, 2007 19:47
Bydliště: 49°42'5"N, 17°4'32"E

Re: Kam chodíte v přírodě na záchod a co se stolicí děláte?

Příspěvekod Olchor » čtv čer 21, 2012 16:23

Když jsme kdysi lezli na Mt. Rainier, nafasovali jsme dole ve vizitor centru jakési pevné igelitové pytlíky s uzávěrem. Slečna rangerka se nás s trochou uzardění ptala, jestli víme, na co jsou. My že nevíme. Tak to poněkud rozpačitě vysvětlila.
Pytlíky byly kvalitní, ještě dlouhou dobu jsem je používal pro různé účely ( samozřejmě ty nepoužité).
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Kam chodíte v přírodě na záchod a co se stolicí děláte?

Příspěvekod Jary » pát čer 22, 2012 10:32

Myslím, že pro zdejší komunitu zcela zbytečné téma. Kdo jezdí často do přírody a často v ní spí, ví, jak se v ní chovat. Největší bordel je od nedělních výletníků. Ti se zásadně vychč..ou a vy..rou pod skálu, pod převis, do jeskyně, vedle přístřešku, rozcestníku, zajímavého místa, u cesty. Všude tam kde se zastavuje každý turista, tam kde by se dalo přespat nebo posedět. Přece nepolezou někam doprostřed lesa aby si ušpinili své Niky nebo Adidasky.
Jak psali před řečníci - ještě než to stihnout je s rozeběhem nakopnout do p.dele tak, až vám na špičce pohory zůstane kus jejich ho.na. Pak si ten zbytek s jistotou odnesou až domů.
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Kam chodíte v přírodě na záchod a co se stolicí děláte?

Příspěvekod mike » pát čer 22, 2012 19:22

Neprecenoval bych zdejsi komunitu. Urcite je mezi nama spousta nedelnich vyletniku. Nakonec, ja jsem vlastne taky, vetsinou jezdim v nedeli ;-)

Koukni na anketu. Uz tri lidi se podle ni chovaji jako cunata.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kam chodíte v přírodě na záchod a co se stolicí děláte?

Příspěvekod Vachon » pát čer 22, 2012 19:32

Už by mi tady to téma nějak chybělo 8)
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Kam chodíte v přírodě na záchod a co se stolicí děláte?

Příspěvekod vonkreuz » pát čer 22, 2012 20:11

Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Kam chodíte v přírodě na záchod a co se stolicí děláte?

Příspěvekod Vachon » pát čer 22, 2012 20:16

Ve fóru Lopuch a já?
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Kam chodíte v přírodě na záchod a co se stolicí děláte?

Příspěvekod mvanas » pon čer 25, 2012 19:36

téma, u kterého se člověk zasměje =D>
Tak když to na mě přijde, tak to přece nebudu tahat domů, ale zajdu dost daleko od cesty a jak bylo napsáno "odhrnu šutr nebo větve" a vykonám blaho a zahrabu.
Loni jsem ale potkal dost hnusný místečko za balvanem, kde bylo tolik pokladů, že jsem se ani nestačil divit, jaké prasata lidi dokážou být (podotýkám, že za balvan jsem nešel vykonávat potřebu, ale jen prohlídnout okolí).
mvanas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte led 24, 2012 9:19

Re: Kam chodíte v přírodě na záchod a co se stolicí děláte?

Příspěvekod deu » čtv čer 28, 2012 9:19

Z pravidel "Leave no trace" Human waste: Proper human waste disposal prevents spread of disease, exposure to others, and speeds decomposition. Catholes, 6 to 8 inches deep and 200 feet from water, are often the easiest and most practical way to dispose of feces.Více na wikipedii .Mě se třeba stalo,že jsem v Tatrách v bivaku šáhnul do hovna :vom: ,nebylo to daleko od chaty a stálo mě to většinu vody.
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Kam chodíte v přírodě na záchod a co se stolicí děláte?

Příspěvekod Indy » čtv čer 28, 2012 9:27

kurna to uz nemame dost zdraveho rozumu ze musime o tak samozrejmy veci citovat anglicky texty?

vypada to jak za protektoratu.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Kam chodíte v přírodě na záchod a co se stolicí děláte?

Příspěvekod Vachon » čtv čer 28, 2012 9:41

Čo také je to, vojín Kefalín, cathole?
Díra na kočky súdruh major.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Kam chodíte v přírodě na záchod a co se stolicí děláte?

Příspěvekod zoul » čtv čer 28, 2012 10:13

My se můžeme tvářit, že je to samozřejmost, ale ze svých zkušeností asi většina z nás ví, že zdaleka ne pro všechny. Když se to teda přestane brát jako samozřejmost a začne se o tom mluvit, třeba se to zlepší. Západně od nás to řeší víc, tak mi přijde logický citovat anglickou literaturu. Chtěl bych vidět český zdroj, který se tématu věnuje tak, jako například Mountaineering: The Freedom of the Hills.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Kam chodíte v přírodě na záchod a co se stolicí děláte?

Příspěvekod Indy » čtv čer 28, 2012 10:18

no jo lidi sou prasata, nicmene ze by nevedeli jak na to tomu neverim, to by bylo tak na vraceni obcanky...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Sraní

Příspěvekod Suntour » pát črc 20, 2012 8:00

Upřimně, sraní na treku je pro mě malá noční můra.
Jelikož jsem si jednou při kadění nasral na kalhoty u kotníků, tak rád vyhledávám porcelán :toimonster: v hospodách a chatách. Pokud to jde....

Jak jste na tom vy ? Jakou máte techniku ?
Suntour
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát črc 13, 2012 19:46

Re: Sraní

Příspěvekod axi12 » pát črc 20, 2012 8:05

tady takové vlákno je... a dokonce i se slušněji formulovaným názvem :roll:
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Sraní

Příspěvekod Suntour » pát črc 20, 2012 8:08

...vlákno jsem nenašel, omlouvám se. Možná méně přesným formulovaným názvem :supz:
Naposledy upravil mike dne pát črc 20, 2012 14:39, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
Suntour
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát črc 13, 2012 19:46

Re: Kam chodíte v přírodě na záchod a co se stolicí děláte?

Příspěvekod mike » pát črc 20, 2012 14:43

:lol: a pak ze tu neni co resit :twisted:

Minuly tyden v Italii se zlomenou nohou jsem pouzil techniku zapichnuteho cepinu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kam chodíte v přírodě na záchod a co se stolicí děláte?

Příspěvekod pavproch » pát črc 20, 2012 16:45

navrhuju přejmenování na "pokec vohovně" :finga:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)


Zpět na Treking