Na Lysou se 4 letym ditetem od Bezruce ted?

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Na Lysou se 4 letym ditetem od Bezruce ted?

Příspěvekod Honza00 » čtv lis 24, 2011 8:59

Ahoj, chtel bych s rodinkou na Lysou, idealne od Bezruce. Co jsem se ptal, ma ta cesta byt na 2 hodiny, pocitam tedy 4. Je realne ze by tam dosel sam, nebo je to naprosto scestny napad? Na Lyse jsem nikdy nebyl, jen v okoli Satiny. Nebo je nejaka jednodussi cesta (po svych)? Diky za odpoved.
Honza00
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: ned srp 2, 2009 11:00

Re: Na Lysou se 4 letym ditetem od Bezruce ted?

Příspěvekod Aldo » čtv lis 24, 2011 9:11

Normálně dojdete, ale nesmíš tomu dávat prioritu. Když budeš mermomoci chtít vyrchol, tak ho prostě místy poneseš na ramenou.
Dítě nemá motivaci na vrchol a cílevědomý pohyb. Jak ho zabavíš, tak půjde celou cestu a rychle. Když nebude po cestě zábavam, tak nebude výkon a bude trápení.
Kámen úrazu je dělat dítěti cílevědomou zábavu abys ho motivoval k chůzi po celou dobu výstupu.Vidina slíbené vrcholové dobrotky funguje prvních cca 10 minut max. :((
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Na Lysou se 4 letym ditetem od Bezruce ted?

Příspěvekod Indy » čtv lis 24, 2011 9:15

presne.

pokud ho dokazes zabavit a hrat si s nim celou cestu tak tam vybehne s nadsenim.

pokud budete jen krapat do kopca, nebude ho to bavit a bude vsechno spatne.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Na Lysou se 4 letym ditetem od Bezruce ted?

Příspěvekod tuso » čtv lis 24, 2011 9:58

Přesně tak. To je kámen úrazu, když dospělý vyčítá dítěti, že chvilku neposedí: dítě neumí být jen se svýma myšlenkama. A při 4 hodiny trvající chůzi ty myšlenky potřebuješ. Takže bych doporučil, doma si trochu načrtnout plán výstupu ve smyslu zábavy. Hledání veverek ti taky vydrží jen pát minut. Hlavně když žádnout nenajdete. :lol: Ideální by byl kamarád ve stejném věku.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Na Lysou se 4 letym ditetem od Bezruce ted?

Příspěvekod Honza00 » čtv lis 24, 2011 10:40

Uz jsme spolu neco vysli, nejvetsi prevyseni co dal bylo chata Smedava - Jizera a nenesl jsem ho ani metr, bylo mu 3a1/2. Je fakt, ze od chaty Smedava po skoroasfaltce se mu nechtelo a nadaval, jakmile jsme sli posledni stoupani pod Jizerou, kde je to samej koren, blato a voda (konec srpna), tak byl ve svym zivlu a byl nadsenej. Popremyslim o te zabave, nemate nekdo tip? Pujde i dcera, 6 let.
Honza00
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: ned srp 2, 2009 11:00

Re: Na Lysou se 4 letym ditetem od Bezruce ted?

Příspěvekod VEPA » čtv lis 24, 2011 13:28

Když byly moje holky malé, tak se mě vždycky vyplatilo vzít sebou nějakou kamarádku nebo kamaráda stejného věku a tudíž i stejných zájmů. Holky se zabavily a ani jsme o nich nevěděli. Těžko vymyslíš nějakou zábavu na celý den. Kritické okamžiky se dají vyplnit vařením, koulováním, stavěním sněhuláku a pod. , je to ale jen krátkodobá nouzovka. Strašně záleží na povaze potomka. Někdo je pohodář v každém okamžiku * , někdo bude brblat jen co zvedne zadek od televize :evil: . Přeji ti, aby tvé děti byly ti pohodáři. :P
VEPA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 209
Registrován: čtv říj 13, 2011 17:04


Zpět na Treking