Beskydy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » pát bře 19, 2021 12:47

Tak zítra a pozítří (zase) ještě vycházka v katastru (a ve sněhu/mrazu), příští víkend už se bude moct výletovat v rámci okresu + se má udělat jaro = bajk (už sa těším a zároveň děsím, která část starýho člověka zas bude protestovat :bike: ).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » sob bře 20, 2021 12:30

Ten nahoře se nějak splet v kalendáři čico - i dyž tachometr bije 20. březence, tak neska ráno při vycházce zuřil ledenec jak vyšitý - místama nad kotníky ve sněhu, zima jak v ruským filmu, fučel ledovatý severák, zubaté slunko. Fajne, bo sám. A pravá ruka při závěrečném sestupu dom (20min zkopca) zase zbledla a zmrzla na kost. Chjo no.

Zítra ráno má být ešče větší kosa, bude repete vycházky v protisměru a budu muset tu pracku při sestupu proklepávat, bo jinak omrzliny.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod mike » ned bře 21, 2021 1:43

Stejne si za to muzes sam. Davej bacha na to, co si prejes, muze se ti to splnit. Aspon 10 let tu brecis, ze neni poradna zima, a tak se ten tvuj nahore nastval a tve prani splnil. Akorat ti k tomu dal i neco navic, i o tom je to varovani. Koronavira a ruku, aby sis zas mel na co stezovat :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » ned bře 21, 2021 12:38

Já si nestěžuju, že je tu paní Zima přesčas, při vycházce v mrazu/sněhu semito líbí (do okamžiku než du dýl zkopca... :twisted: ). Neska to bylo lednové ešče víc než fčera, bo sněžilo a slunko nebylo. A fajne, bosem opravdu nikeho nepotkááál.

A esli to rosničkám vyjde s předpopičasí (neska ještě mínus a sněžení, příští sobotu plus 15 a bezdešťovo) tak to bude fajne, bo bajk a bo bez ztrátových mezidobí (kdy už není zima ale zároveň se ešče nedá :bike: )
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod milarepa » ned bře 21, 2021 15:00

neska super mrazivý 10 hodinový noční trek, v 7 večer jsem obezřetně vlezl do vlaku, batoh překryl bundou, ať nevypadám na první pohled turisticky :-) a v 8 v Kunčicích z něj rychle vyskočil a zmizel přes koleje do tmy, bo ve Frýdlantu to benga ještě takhle pozdě hlídala a kontrolovala lidi s batohama.

Bylo krásně mrazivo a jasno, super počasí na noční trek, vyrazil jsem od nádru nahoru, vyšel prudkou a dlouhou drápu na Malou a Velkou Stolovou, pak opustil značku a vydrápal se hlubokým sněhem na Kněhyni, krásně se to tam bořilo nad kolena, s ní jsem se brodil hlubokým sněheml do sedla, pak pokračoval nahoru na Čertův Mlýn, tam se o mně pokoušely mdloby, tak jsem dal klobásu a brodil se dolů na Martiňák, z něj na Kociánku a nakonec nahoru na Smrk, když jsem na něj ve 2 ráno stoupal, tak mně přepadla těžká celková únva, lehnout si do závěje a chvíli se prospat mi přišel jako super nápad :-), tak jsem odpojil tělo, ať se samo posouvá nahoru a dělá co umí, uvnitř jsem si odpočinul, nahoře už to bylo v cajku, dal jsem zbytek klobásky a čaj, užil si dlouhé jasné výhledy noční krajiny pode mnou a sešel dolů do Ostravice na vlak, obezřetně jsem šel k nádraží, bo už bylo 6 ráno, ale benga ještě nikde, tak jsem na pohodu dojel dodom, fajný partyzánský výlet :-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » sob dub 3, 2021 11:40

pavproch píše: Sem zvjedaff, esli bude zítra bajk nebo (vynucený) restday.


Ani tak ani tak. Ráno sem stal a venku bílo (ne na zemi, ve vzduchu) a posněhovávalo/pochcávalo, takže byla vycházka v gorateksu. Fajne, a kupodivu sem tam v tom nečasí (bylo teda opravdu odpudivě vlhko, mokro, něco mezi deštěm a sněhem, mha) nebyl sám, na hřebenu sem 2x potkal pána (dle vzledu ešče starší než já, čili šedesát) na (obyčejném supermarketovém) bajku, jaxe tam projížděl tou slotou v bahýnku. Smekám před tou "vzpurností". :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod milarepa » sob dub 3, 2021 19:52

neska bylo super počasí na fajný trek, fučelo, dole chcalo, o něco výše byla vánice, bavilo mně to dneska. Zajel jsem po snídani do Morávky a vyrazil na Trávný, z něj sešel do Krásné, ale nějak jsem blbě minul odbočku, takže na Lysou jsem se napojil na zelenou, a byla to paráda, nonstop vánice jak cyp, až na Kykulku jsem prošlapával ve sněhu stopu, bo jsem šel první :-). Na celém Trávném jsem potkal 2 lidi, při výšlapu na Lysou ani jedhnoho, až na vrcholu se nás tam sešlo asi 5 - v sobotu po obědě :-), sestup po červené do Ostravice už nebyl tak intimní, potkal jsem asi 10 lidí....švestky dole už nehlídaly, takže cajk.

Zítra klasické kolečko Smrk- Lysá, ještě že jsou ty výjimky
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Beskydy

Příspěvekod milarepa » čtv dub 8, 2021 21:35

neska po šichtě super výlet na prázdnou Lysou, fest tam sněžilo, brodil jsem se čerstvým sněhem a dělal stopu, za 4 hodiny jsem tam potkal 5 lidí, fajně v tom lockdownu na horách :-), švestky už na to dlouho hází bobek a nevšimají si nikoho, bo stejně všichni máme výjimky :-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Beskydy

Příspěvekod mike » pát dub 16, 2021 21:36

Jak to, ze to sem jeste nikdo nedal? Další varování z Beskyd. Turisté zapadli v dubnovém sněhu po pás i se psy

Záchranáři našli turisty vyčerpané a hladové, jejich psy zase nervózní a poněkud útočné. :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Beskydy

Příspěvekod milarepa » pát dub 16, 2021 21:44

neska po šichtě super výšlap na Smrk, otestoval jsem si na něm své limity :-)

šli jsme to po šichtě i teď ve středu, bylo to fajn, bo jsme šli panenským sněhem první a dělali stopu v hlubokém sněhu, nahoru hangem a zpátky pěkně po červené po kolena a někdy až po pás v hlubokém prašanu, byla to fajná zabíračka, ale ve dvou se to na střídačku dalo, nejhorší bylo trefit ten totálně zavátý traverz a pak jím prorazit stopu, bo tam to bylo k pasu, byly z toho nakonec poctivé 4 hodinky.....a nepotkali jsme nikoho :-)

no a pro velký úspěch jsem si to dal dneska znova, pěkně sóličko, nahoru hangem to byla pohoda, bo už byl prošlapaný, ale zpátky po červené to stálo za to, oproti středě ještě výrazně přisypalo a bořil jsem se do půl stehen, v jednom momentu jsem měl pocit, že jsem to asi přepálil, pak jsem si připomněl, že každé utrpení má svůj konec a hrnul jsme to skoro po pás ve sněhu co pára stačila až jsem sešel na Hlubočanku a pak už to zase prošlapaným chodníkem šlo, krásné propocené 4 hodiny to byly, za celou dobu jsem potkal jen 2 skialpinisty
Zítra Trávný a Lysá
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Beskydy

Příspěvekod apuka » sob dub 17, 2021 8:45

Jeste jedna sprava sem patri:
Lysá hora hlásí nejvydatnější dubnové sněžení za nejméně 60 let
Za tento tyden napadlo uz dobre pres metr noveho...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Beskydy

Příspěvekod Zoidberg » sob dub 17, 2021 19:13

Ve středu jsem byl na Lysé, čerstvého sněhu po kolena, ale šlo to. Tento víkend na hory nejdu, na metr a půl mokrého sněhu nejsem zvědavý. Ne bez sněžnic, do příští zimní sezóny si je chci opatřit.
Uživatelský avatar
Zoidberg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 41
Registrován: pát říj 22, 2010 15:17
Bydliště: pod Beskydami

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » ned dub 18, 2021 11:52

Neska to byla ešče větší čvachtačka než fčera, jak je ten sníh čerstvý, nepřetvořený mrazem do kuliček, tak v těple (jako že v noci to nespadlo pod 3-4 st, fčíl je tam 11) to taje hodně rychle a vytvořilo 5-10cm (téměř) souvislých čvachtajících sraček. Už se ale (aspoň tady u nás dole - 430mnm) objevuje trowa a hlína, doufejme, že to tu dole do zítra roztaje a odteče abych nepřišel zítra do práce jak čuně.

Fajna zdrproproch, ale už mě to nebaví, už ať je (zase) jaro, ať sa dá :bike:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod milarepa » ned dub 25, 2021 14:53

krásně jsem se o víkendu potahal po Beskydech, pěkně na těžko, ať si tělo zvyká na zátěž, při sestupu z Lysé po žluté do Šancí se mi svrchu do pohorek dostala ta rozteklá hluboká bílá břečka, což by nebyl problém, kdybych nechtěl spát večer na Smrku :-), takže přenocování na vrcholu bylo trochu mimo komfort, bo jsem neměl náhradní ponožky, došla mi baterka v čelovce a zapomněl jsem izolační karimatku pod samonafukovačku, takže jsem to dal v -6 stupních na sněhu na ProLite s teplotním odporem 2,4 jenom ve spodkách a 2 tričkách, bo spacák má limit -6, ale od země mi byla zima jak cyp a ráno si obout ty ledové boty byla dobrá tortura, ale fajně bylo :lol:
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Beskydy

Příspěvekod milarepa » sob kvě 1, 2021 17:58

neska ráno za oknem nádherně chcalo, to mi udělalo radost, tak jsem se rychle sbalil a vyrazil na Morávku, že si to v tom mokru užiju, bohužel už cestou to začalo slábnout, na Morávce už ani kapka, takže na Travný jsem šel jen v takové mlhovině, sněhu tam bylo nahoře jak cyp, sešel jsem do Krásné, a tam už bylo slunečno, nahoru na Lysou jsem šel za slunka, v lese ještě sněhu dost, ale od Malchoru v otevřeném terénu to už pěkně měkne.

Zítra to už snad vyjde, od rána mají padat pořádné trakaře, má napršet 20 cenťáků a vítr má by skoro 90 km/ hod, to bude paráda, už se těším na klasické mokré kolečko z Ostravice na Smrk, dolů do Šancí, nahoru po žluté na Lysou a sejít zpět do výchozího bodu :lol:
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Beskydy

Příspěvekod Angus » pon kvě 3, 2021 7:38

Nebyl jste náhodou v modré bundě Tilak?
Angus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon kvě 3, 2021 7:33

Re: Beskydy

Příspěvekod milarepa » pon kvě 3, 2021 9:22

v Tilaku ne, od nich moc věcí nemám, nesedí mi jejich střihy ani barvy :-)
90% výbavy mám od High Pointu a Rabu

fčera jsem se těšil na slibované trakaře, tak jsem si přivstal a s nadšením pozoroval prudký liják za oknem, v něm jsem v membránovce valil na vlak a už někdy po 6 ráno dorazil na Ostravici, tam mně přivítal řev ptáků a jasné počasí, tak jsem membránovku dal do batohu a otráveně si dal větrovku a vyrazil na Lysou, říkal si pro sebe, jak je super být meteorologem, můžeš pracovat ožralý z hospody a nikdo to nepozná.... no, jediné pozitivum jsem na tom našel, že meteorologové vyděsili běžné turisty takže budu mít tak Lysou pro sebe... :-)

Naštěstí se kousek za Opičárnou zatáhlo a krásně se rozpršelo, s nadšením jsem přehodil bundy a užíval si výstup mimo značky v korytech tekoucí vody až nahoru, tam už začala ledová krusta a slušně fučelo, skoro tak jako když se v Karpatech mírně kazí počasí.....

sestup po žluté do Šancí byla pohoda, sníh byl měkký, níže to krásně čvachtalo v bahnu a vodě, takový příjemný pochod v marase

Při nástupu na Smrk přestalo chcát a začalo se lepšit počasí, zhnuseně jsem si dal větrovku a brodil se mazlavým bahnem nahoru, nad 1000 m už začal sníh, vrchol bílý, sestupoval jsem po červené do Ostravice, přejít traverz byl umělecký výkon nejvyšší kvality, zapomněl jsem nesmeky a celý ten traverz byla po dešti jedna dlouhá ledová dráha......a fakt se mi nechtělo zahučet do špinavého prudkého padolu pod ním, jemná práce s těžištěm, každý krok si pořádně rozmyslet, no bylo to zajímavé, dole spousta vody, potok slušně rozvodněný, jo, fajně bylo, ale čekal jsem to lepší...

počasí evidentně odradilo turisty, takže na celé Lysé jsem potkal dohromady 5 lidí a na Smrku jednoho človíčka, což je v dešti vždy příjemný bonus - pusté hory
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » sob kvě 22, 2021 11:39

pavproch píše: Ale fčíl, jaxe blíží víkend (kdy bych mohl - těším se - točit nohama) slibujou na zítra ráno /dopo trvalý scanec (tady u nás). Chjo no.


Ráno o půl šesté sfítilo slunko, o půl sedmé už ne, sice nescalo, ale.... já jim věřil, proto bajk eee, za sucha sem se navlík do Active a šel na vycházku. První půlhodinu sem měl ale pochybnosti, že sem udělal správné rozhodnutí. Paq to ale začalo rychle tmavnout a během chvíle scalo a už nepřestalo. Takže dobrá volba.

Většina vycházky ve scanci = byl sem tam fšude sám, fajne.

A kupodivu cesty rozryté lakatošem (těžba kůrofce) = sice bahno, ale ztvrdlé, nosné, čili ani bahno-opruz nebyl nijak velký.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod Zoidberg » sob kvě 22, 2021 12:23

Minulou neděli jsem šel z Podolánek na Martiňák, Bukovinu, Magurku, Čertův mlýn, atd. Ještě ráno jsem uvažoval, že bych si vzal nízké botky. Ještě že jsem vzal Burmy… byl to deštivý a bahnitý masakr, potil jsem se pod pončem jako zvíře až do poledne, kdy přestalo pršet. Měl bych zainvestovat do nějaké nepromokavé soupravy gatě+bunda, ale cena mě odpuzuje, nedokážu si to odůvodnit.
Uživatelský avatar
Zoidberg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 41
Registrován: pát říj 22, 2010 15:17
Bydliště: pod Beskydami

Re: Beskydy

Příspěvekod mike » sob kvě 22, 2021 19:56

Vzdyt sis to prave odduvodnil ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Beskydy

Příspěvekod Zoidberg » ned kvě 23, 2021 11:46

Vlastně máš pravdu :-) Bylo to fajn, v tom psím počasí jsem potkal na 22 kilometrech přesně 1 člověka, a to část trasy vedla po normálně extrémně frekventované značce. Alespoń ty kalhoty asu koupím.
Uživatelský avatar
Zoidberg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 41
Registrován: pát říj 22, 2010 15:17
Bydliště: pod Beskydami

Re: Beskydy

Příspěvekod milarepa » čtv kvě 27, 2021 20:35

neska po šichtě jsem si zajel zkontrolovat Smrk, fajné to tam je, po sněhu a ledu už konečně nikde ani památky, až na pár posledních cancků kolem traverzu, v podvečer byly z vrcholu nádherně jasné a daleké výhledy, málem jsem viděl Balt .-), turistů jsem za ty 3 hodky potkal asi 5
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » ned kvě 30, 2021 11:54

Neska sem stával už s vědomím, že bajk nebude (celou noc scalo a ráno taky). Takže snídaně, kafe a gorateks. Tři hodiny venku (jak bylo hnusně, taxe mi to strašně líbilo), celou dobu scalo, z toho asi hodinu průtrž (to sem zrovna šlapal proti kopcu dlouhým strmým kamenito bahnitým úvozem proti proudu docela "potoka" = takový malý canyoning to byl :twisted: ). Prostě fajne, Active i LaS UR GTX mě udržely fpodstatě v suchu, zato dexshell ne.

Plus ca 9 nebo 10 a už po první hodině sem cítil, že jemi zase zima na tu pravou ruku , na konci výletu sem nebyl schopný s ní se ani vysvíkat - tuhá, bílá jak dráth. Kurafix, stařecká těúplotní demence, progresivně se vyvíjející. Já snad ani nechcu vědět, jaxe ta ruka bude tvářit na podzim/v zimě až bude okolo/pod nulou. Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod milarepa » úte čer 1, 2021 21:37

neska po šichtě jsem si zajel do Kunčic k Jurkovi dokoupit něco ke stanu, no a logicky jsem využil situace a vyběhl si přes kaňon mezi Malou a Velkou Stolovou na Kněhyni, z ní jsem to vzal přes Certův Mlýn a Tanečnici a pak dolů do Kunčic, na závěr jsem si užil čekání na vlak v Ogarovi u nádraží, jejich jedenáctka je excelentní, krásně vyvážená sladová a chmelová složka s velmi příjemným jemným hořkým dozníváním, to pivo je naprosto TOP, dvanáctka též dobrá, ale ne tak excelentně a jejich summer ale je fajn pivo na osvěžení v horkých dnech, příště už tam nebudu ztárcet čas jinými pivy a zůstanu jen u té jejich super jedenáctky :-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Beskydy

Příspěvekod milarepa » čtv čer 10, 2021 8:49

v pátek jsem si vzal volno a prodloužený víkend využil k přechodu Beskyd a Javorníků pěkně po hřebenech kolem hraničních patníků, je to krásná hřebenovka se vším, co k tomu patří, neustálé daleké výhledy na slovenské hory ve mně vyvolaly intenzívní pocit, že je nejvyšší čas tam zase začít pravidelně jezdit :-)

https://mapy.cz/s/jahudedahe

Počasí bylo super, bouřka mně chytla jenom jedna, při stoupání na Makytu, nepříjemné bylo, že pak v Pulčínských skalách bylo všechno durch mokré, tak jsem spal v suché prehistorické jeskyni, kde podle nálezů žili dávní jeskynní lidé :-)

v neděli jsem se pak celou cestu těšil na guláš a skvělá piva ve Valáškovi, tam bylo jediné slabé místo treku, minipivovar Valášek byl v neděli nepochopitelně zavřený, tak jsem našel nějakou putyku u nádraží, kde ho též čepovali, nějaká nálevna od ultras Vsetína :-), dal 2 Vsacany a valil dodom
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Beskydy

Příspěvekod apuka » čtv čer 10, 2021 9:26

milarepa píše:k přechodu Beskyd a Javorníků pěkně po hřebenech kolem hraničních patníků
:(( :(( :(( Ehm, Ceska Republika se ted rozsirila na ukor Slovenska??? Ze by byly ted "hranicne patniky" nekde na Velkem Javorniku a na Stratenom??? :shock:

Nebo si jen malem zpusobil mezinarodni skandal, zes (predpokladam) bez vyplneni formularu a "testu jen tak" zasel na Slovensko? :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Beskydy

Příspěvekod milarepa » čtv čer 10, 2021 9:39

tak na té hřebenovce tyhle covid blbosti nikdo neřeší a chodí se tam běžně tam a zpátky z obou stran :-)

na Borůvkovém vrchu jsem ztratil směr když jsem na hřebeni obcházel velké polomy a sešel hluboko do Slovenska, pak více než hodinu se podle GPS dostával zpátky k hranici přes divovký terén abych se vrátil na ten správný hřeben :-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Beskydy

Příspěvekod oodoow » čtv čer 10, 2021 10:38

Tam to opravdu nikdo neřeší, ale Apuka prostě žije ve světě dodržování všeho do posledního puntíku. Přesně podle zásady „Fiat iustitia pereat mundus”.

milarepa píše:na Borůvkovém vrchu jsem ztratil směr

Borůvkový vrch je někde úplně jinde, tohle byl spíš Burkův vrch, ne?
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Beskydy

Příspěvekod apuka » čtv čer 10, 2021 10:46

oodoow píše:Apuka prostě žije ve světě dodržování všeho do posledního puntíku
HE??? Co jsi pil? Nebo jenom zase neumis cist? Nebo nerozumis ironii?
](*,) ](*,) ](*,)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Beskydy

Příspěvekod mike » čtv čer 10, 2021 21:41

Ironii mam rad a casto ji pouzivam, ale u tebe mam taky problem rozlisit, co myslis vazne a co ne. Protoze casto pises vazne uplne neuveritelne veci. Zrovna u tohodle jsem tipoval stejne jako oodoow, prislo mi to jako tvuj bezny standard :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Treking