Beskydy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Beskydy

Příspěvekod mike » čtv čer 4, 2020 14:01

Ano, mame pravo urcovat, jak bude nase kulturni krajina vypadat. Pricemz kulturni krajina je skoro cela Evropa. A ano, jelikoz clovek vyhral, muze urcovat, kde bude divocina a kde civilizace. Nazory na to samozrejme muzou byt ruzne, muj je, ze velke selmy maji zustat v divocine a do nasi prirody nepatri.

Zeme je v lepsim stavu, nez byla v minulem stoleti. Nejvic je to videt v civilizovanych zemich a hlavne v nasem vychodnim bloku, viz treba Krusne hory, ktere pred 30 lety vypadaly uplne jinak. Nejvetsi znecistovatele jsou rozvojove zeme. V civilizaci delaji nejvetsi skody ekologisti, kteri vymysleji kontraproduktivni nesmysly, protoze premysleji prvoplanove a nedokazou dohlednout jejich dusledky. Treba biopaliva, ktere u nas vedou na zluty smradlavy hnus a ve svete na kaceni pralesu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Beskydy

Příspěvekod vita2 » úte čer 9, 2020 14:28

Na konci čeladné u poslední autobusové zastávky (jak je ten mostek) dali teď cca měsíc zákaz vězdu všech motorový vozidel. Tzn. na kocianku ani k hotelu srdce beskyd se nyní nedostanete autem. Dneska jsem se bavil z revirnikem proč to tam dali a mám obavy o skutečném motivu kterým má být že auta parkovali na té nové asfaltce a špatně se tam o víkendu jezdilo lesní technikou. Příjde mi nesmylsně urputný (a to mě stejně jako některé tady může urvat v řiť když na treku někoho potkám) Teď bude problém s parkováním úplně. Jedině pod tou točnou cca půl kilometru. Tzn. ten smrk "zezadu", trojačka atd, vše se o dost oddálí a to ještě v tom jednom směru o debilní asfaltku. Diskutoval jsem to předběžně z advokátem a možná by mohla jít cesta "veřejným zájmem" (myšleno nadřazeno soukromému vlastnictví cesty biskupských lesů) aby tu značku odstranili. Co jsem volal do místních klubu českých turistů tak ti to měli uplně na salámu. Předpokládám že "vedení čeladné" to řešit nebude-mluvili jsem s člověkem s odboru dopravního značení. Je tu někdo kdo by se připojil alespoň za lobbing za odstranění té značky, popř. už jej začal. Sám to nedam.
vita2
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: ned dub 28, 2019 9:49

Re: Beskydy

Příspěvekod apuka » úte čer 9, 2020 15:06

Nechci Ti moc brat iluze, ale netusim, jaky "verejny zajem" by tam mel byt? Jedine co se muze resit je, ze se neda dostat k Srdci Beskyd - ale to by meli resit majitele; teda nevim, jestli je tam parkoviste verejne nebo jen pro hosty.
Jinak si uvedom, ze podle vseho se tam nikde jinde oficialne parkovat nesmi. Alespon si nepamatuji, ze by na tom "parkovisku" pri odbocce byla znacka. Je to v CHKO, plati zakon o ochrane prirody, ktery zakazuje vjezd vozidel mimo silnice a mistni komunikace, coz tam to parkoviste, pokud vim uz neni.

A to pisu jako clovek, ktery taky tam parkoval, kdyz tam obcas zajel.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » úte čer 9, 2020 15:32

Já vo tom zákazu vjezdu už vím asi měsíc, sere mě tež, ale s byrokratem bojovat nebudu. Halt budu parkovat na tom "veřejném" parkovišti (je tam dokonce P značka) 500m z5 a ten kousek k srci beskyd dycky lesem dojdu. Btw, i dyž nebyl zákaz, taxem tam párkrat parkoval a neubylo mě.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod vita2 » pát črc 3, 2020 18:02

Dnes ráno, jsem se rozhodl že to mrdam až nahoru a odbočil jsem doleva k Partyzánce.
Káva se vařila, studánka crčela, nádherné ticho, přemítal jsem zdali touhle dobou
loni již byla vyschlá.....ty kopřivy tak krásně voní.... a najednou po chvilce jsem
slyšel hlasy, ve vteřině mi projelo hlavou teď? lidi?.....vlastně je červenec....
pustevny....havět.........................................nebuď arogantní, ta
Kněhyně přece není jen TVOJE.....no chuj s tym, lokneš kavu a vysmahneš.
Přišli, ahoj - ahoj, chvíli ticho cosi že se napijou a v tom do toho ticha ta žena
v REFLEXNÍ ORANŽOVÉ směrem ke mě hlasitým až mečavým tónem s nářečím daleko na západ
od severní moravy:
HELÉÉÉ, TO VONÍÍÍÍ, TO JE ÚPLNÝÝÝ LATÉÉÉ MACHIÁÁÁTO VÝÝÝÝĎ

Projelo to mnou jako pila, už tuším jak se cítil Jánošík když ho věšeli na hák.
Ani jsem se nehnul, mlčel jsem, strojeně se usmíval (jak kokot) a pomyslel si:

Radegaste odpusť ji, bo ta piča nevi co děla.

Po chvilce zahřmělo a začlo chcat jak cyp....... a oni odešli.
Postavil jsem se pod ten strom, čuměl do vznikajícího oparu, tupě se usmíval a
přemítal zdali nepřehodnotím svůj ateistický postoj.
vita2
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: ned dub 28, 2019 9:49

Re: Beskydy

Příspěvekod apuka » sob črc 4, 2020 19:23

Dnes to byl prijemny vyslap na Lysou. Kdyz edectu par cyklistu pri krizeni cyklostezky a ty lidi od cca 20 vyskovych metru pod vrcholem, kdy jsem vysel na znacku, setkal jsem se s jednym chlapkem smerem nahoru a jednym smerem dolu. A s jednym moc peknym srncem, co sice na nekolikrat odbehl, ale cumel na mne jako tele na vrata...
Co me po minulovikendove zkusenosti z MF, kdy me nohy prestaly poslouchat a musel jsem zustat v sedle pod M. Krivanem prekvapilo, byl cas - smerem nahoru za 1:38, pricemz jsem si rikal, ze poslapu uplne na pohodu, abych se moc nepotil, vsak se nikam nehrnu. Vsak jsem si i ponozky obouval a boty zatahoval na zastavce. Navic jsem dnes vyrazil o 2 hod pozdeji jak normalne a bus zrovna v hodinu, kdyz jsem mel sejit nemel jezdit, tak jsem nemel proc spechat. Kdyz jsem nahore zjistil, ze jsem dorazil na vrchol 11:59, tak jsem si rekl, sakra, tak to stihnu 13:11 a sel jsem hned dolu, ale az po kolecku, jestli nemaji nekde Kofolu bez fronty - nemely. Na zastavku jsem dosel cca 13:10, to jsem posledny kus i popobehl, coz mi moc dobre neudelalo a dorzil jsem hodne upoceny a prehraty. No a tam jsem zjistil, ze jsem vul, ze jsem se rano kouknul na cas busu opacnym smerem, tj. jsem tam musel cekat dalsich 20 minut ](*,) ](*,) ](*,). Jsem si myslel, ze me porazi...

Ale hned na zaccatku vystupu me vylekalo "Khrh, bum, bum, shshsh, BUCH" - a asi deset metru prede mnou se na ceste rozletela na tri casti stara sucha bukova vetev tloustky az 8-10cm a delky nad 5m... Tak jsem se zacal koukat nahoru a zhrozil se, kolik takovych "zavesenych" vetvi je rozesetych po tech stromech. Takze jsem slapal vice koukajic nad sebe jako pod nohy... To asi posledni bourky ulomilu vetve, ale ty se zachytily.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Beskydy

Příspěvekod apuka » ned črc 5, 2020 19:21

@vita2: dnes jsem si v Jesneikach na Vysoke Holi spomenul i na Tebe s tou kavou a zenskou pod Knehyni...
Jak jsem se tam prezouval a dal si jeden krajic chleba na obed, prisla tam rodinka - matka+otec+deda+2 male syny-spratci. Po ceste jsem je videl, jak lezli na nejaky betonovy "kamen" asi 20 m od chodnika v NPR, jak tam decka nechali skakat po tom "kameni" a hulakali na celou horu. Tak u mne, jak jsem tam sedel chtel otec (potom i deda) dovnitr do budovi a byl prekvapeny, ze je zamcena, natahal tam jedno decko, dal mu neco zrat a pit, potom druhe, decka odbehli za roh, tam jim vykrikoval deda jako dalsi maly spratek, potom prisel deda a otec a jeden syn, zacali tam pobihat dokola kolem chatky a vedli pritom hulakajici "konverzaci" takovou, ze jsem mel tisic chuti jim vsem vlepit po hube...
Jsem se tam docela vcitil do Tve kuze, i kdyz to nebyla vrestici zenska a late...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » sob črc 25, 2020 11:54

Dyž sem neska ráno (odhadem v devět) dorazil/vyšlapal na hlavní hřeben (Vsacká Tanečnica 912mnm) tak tam přímo pod rozcestníkem byl stan a kolem něj tři mlaďoši šušili spacáky a karimatky (po včerejší večeční bóřce), snídali a tak a dívali se na mě krapet podezřívavě (asi esli je nechcu za to stanování v CHKO buzerovat), dyž sem je ale jen pozdravil, tak viditelně pookřáli....... asi už měli nějakou (špatnou) zkušenost s buzerací....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » ned zář 6, 2020 11:43

Neska ráno sem stal a scalo - přesně podle předpopiča a přesně podle Aladina v devět přestalo, taxem vyrazil na zdrproproch za humna (už zase), preventivně ale s GTX kundou kolem pasu. Vylez sem nahoru na hřeben a začalo (jemně a vytrvale) a už nepřestalo, takže kunda sa hodila. Dyž sem došel dom, tak to spadlo (průtrž). Hezky. :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » ned říj 4, 2020 11:42

Neska zcela nezvyklý provoz na Kopcu - sem byl ráno na čertově mlýně a i přesto že bylo "nevlídno" (mha, scalo a fučelo) taxem potkal přesně o tři lidu víc než normálně.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » sob říj 17, 2020 11:32

Neska (ač teprf půlka říjence) to byla teda opravdu dušičková zdrproproch (gorateks, mha, mrzgolilo, vlezlá zima, všude mokro). Ale jinak fajne, byl sem tam sám. :mrgreen:

Bohužel sem si nikde (do 850mnm) nešlápnul na to bílé, takle dole to už fšecko roztálo, zítra pudu na Kopec, tam si šlápnu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » sob říj 24, 2020 11:21

Neska to rosničkám vyšlo (se zpožděním ca 3 hodin) a já taky zvolil správně (pěšo a v gtx) - sotva sem to na Kopcu vyvrcholil, začlo scát. Fajne, bo sam (teda kromě dřworubců). Zítra ráno má být bajkovatelno sic chladno, tak uvidíme.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » stř říj 28, 2020 12:07

Neska to rosničkám teda moc nevyšlo - "nízká oblačnost" a pod kopcem bylo ráno mlíko a na kopcu o ton větší. Nahoře navíc cedilo ze stromů, jak vyčesávaly vlhkost z mlíka. Celkově ale dost těplo na konec října. A hlavně fajne - byl sem tam sam. :twisted:

No nic no, orazím, požiju kafe a du zěmědělit, začlo padat listí, tak to du sklízet traktorem. To zas bude tak čtrnáct dnů, než to spadne fšecko, syfilis, pardoň, sisyfos.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » sob lis 7, 2020 12:40

Neska ráno zase Kopec na otočku a dva zážitky: zaprvé - nějak moc lidu - sem potkal tři, to je přesně o tři víc než sem zvyklý a mám ráth...

A zadruhé - rosničkám to vyšlo - inverze - v dolině, dyž sem ráno vylez z Pindice, tak jinovatka, o pár metrů výš (ca 650mnm) plus deset a slunko.

Pro majka - neska zase třiko dl.rukávec a Mammut Quantic nahoru/dolů bez svlíkání či přivlíkání další vrstvy.

EDIT: ref můj předchozí příspěvek: o5 budu po kafi drandit na traktoru, sbírat listí (a ještě furt to nespadlo fšecko, čili příští subotu bude zase repete)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » ned lis 8, 2020 12:41

Neska zase Kopec (jiný než fčera) a zase inverze, tentokráte ale ořezaná zvrchu - dole mrzlo, 650-900mnm silně plusovo, slunko hřejivo ale nad 1000mnm fučel ostrý (odhaduju 15m za kukundu, možná i víc) jižný ale ledový vichr.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod mike » ned lis 8, 2020 19:14

pavproch píše:Pro majka - neska zase třiko dl.rukávec a Mammut Quantic nahoru/dolů bez svlíkání či přivlíkání další vrstvy.

Ja taky ted furt chodim v triku s dlouhym (Zajo PowerDry asi 174 g/m^2) a na tom vetrovku (Tornado 1.0), ale kdyz je vecer teplota tesne nad nulou, tak uz je na to i trochu zima. Pri rychle chuzi to jde, ale vcera jsem si blbe hnul zadama, musel jsem jit pomaleji a uz to bylo znat. Klidne uz by se dala primaloftka na triko s kratkym, ale proc se trochu neotuzit ;-)

Inverzi ti zavidim, tady ve 300 m jsme hluboko pod poklickou, mlha cely den.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Beskydy

Příspěvekod Krysha » pon lis 9, 2020 18:22

Dnes krásná inverze
Obrázek
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » sob lis 14, 2020 12:21

Neska zase Kopec - z Podolánek - v dolině (mezi Smrkem a Kněhyní) bořilo ledové větřisko, na Kopcu bylo výrazně příjemněji. A ŠLÁPNUL SEM TI TAM NAHOŘE NA SNÍCH (zbytky z minulého týdne). :supz:

Dyž sem parkoval ráno pod Kopcem, byla tam Pindica sama samotinká, dyž sem se z Kopca k ní vrátil, taxem málem nevodjel, kolik tam teho bylo zaparkovaného + lidí sem při sestupu potkával jaxfiň - zaplaťpanbu aspoň první půlku výletu sem byl na Kopcu sám... :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » ned lis 15, 2020 13:04

Neska ráno, dyž sem stal, taxemi extra nechtělo, ale snídaně, kafe a (self)kopanec do řiti to spravily. Bylo to křasne, sem ten Kopec stih ešče za slunka (fčíl je tam už blujno), ráno pod Kopcem plus jeden, o 50 výškových výš ale plus ca 8 a větřisko. Na kopcu plus pět, slunko a vítr. A jen pár lidu na vršku, čili nahoru i dolů sám, samotinký. Jak píšu, křasa. Zítra restday (stejně má scat, bolijou ňa haxny a navíc držím strážní službu ve firmě) a futerý repete (myslím jako zdrproproch, ale jiný Kopec)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » úte lis 17, 2020 14:58

Nešní ranní vycházka za humna (teda její kus, ne celá) byla extra výživná - ca 2.5km po hřebenu (200 výškových) sem šlapal v čerstvě rozježděných korytech po těžbě kůroffce, teda po lakatošovi. Místy po kotníky v řídkém bahně. Uffff. Obejít to nešlo, protože těžba = mimo cestu ešče větší bovdel než na cestě. Ale jinak křasne, fest: bylo docela škaredě, mha, vlhko, lezavo a byl sem tam sám. Ale doma sem se (rači) vyzouval a vysvlíkal na terase i přes kosu venku.... :t:t :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod mike » úte lis 17, 2020 21:45

Motorkáři se v horách občas chovají jako mafie, říká strážce přírody z Beskyd

Motorkari v lese jsou hovada, ale mne zaujalo neco jineho:

Sportovci si oblíbili například zkratku zvanou Andělské schody na Smrku, která dnes kvůli tomu, jak je frekventovaná, vypadá, jako by ji rozjezdily tanky. Chápeme jejich touhu trénovat, ale nemůžeme se jako ochránci přírody smířit s tím, že se z přírodní rezervace stává tělocvična.
...
Potkáváte hodně sportovců, jak běží se sluchátky na uších a s pohledem na displeji, kde si kontrolují tep, tempo či naběhané kilometry. Co je kolem, snad vůbec nevnímají.


On snad musel potkat oodoowa :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Beskydy

Příspěvekod apuka » stř lis 18, 2020 9:32

Bohuzel, takovych "oodoowu" je tady v Beskydech hrozna spousta :evil:. To, co zpusobil Uher Beskydskou Sedmickou a Lysohorskou 24 (plus dalsi podobne podujati pro extremisty) je neskutecne. On by sice od toho urcite daval ruce pryc, ale kvuli tomu se tam (nejenom na Lysou, v podstate vsude, kde je to dost do kopce) nahrnuli bezci a "makacenkove" na trenovani. Ted je skoro kazdy druhy (obcas i vice) zamereny jen a pouze na vykon - na cas vystupu nebo nahoru+dolu, nekteri na pocet vybehu.

Jakoze ja nemam nic proti slusnym bezcum, kteri se chovaji slusne a zadne problemy nedelaji. Ale mnoho z nich (a to vetsina tech "namakanych") kasle na vsechnu slusnost, oni nesmi ztratit ani vterinu cas - a podle toho se k ostatnym chovaji. Bohuzel.

A ano, je pravda, ze i na cestickach mimo znacek, tam, kde je to dostatecne strme je jich hodne. Hlavnym problemem podle mne je, ze tam behaji hned po (nekdy i za) deste, v case, kdy je podklad hodne mekky a ten silnejsi doslap pri behu (hlavne pri sestupech) doslova vytrhava kusy hliny a podkladu, jde to pryc az po skalu. A vzhledme ke specifikum beskydske skaly (to jsou vetsinou rozpadle/rozpadavajici se mensi kusy) za nejakou doby zacne drvit a odletavat i ta skala, a to uz i mimo mokra. Toto za poslednich par let videt velice dobre na vice mistech. Taky to byl jeden z duvodu, proc jsem nekdy psal, ze tisice lidi, co probehnou B7 je vzdy obrovsky naval na ty cesty. Ze tam ani zdaleka nejde jen o odpadky, ktere se (mozna) posbiraji.

Takze plne rozumim ochranarum - sice nazev Andelske schody na Smrk neznam, ale dobre tusim, o jakou zkratku se jedna - ano, v minulosti jsem ji obcas taky slapali, ale v zime, za 2m+ snehu. Z vrchu jsem ale letos na konci jara si prohledl, jak je ta stezka erodovana, devastovana. Pritom zase i nektere znacene cesty na Smrk jsou dostatecne na trenovani, az na skoro vodorovnou vrcholovou cast.

Dalsi podobnou skupinou jsou cykliste. Co si nekteri mysli, ze mohou vsude, ze turisticka znacka jim automaticky umoznuje jezdit a sjizdet po stezce, to jak fakt hnus. Je uplne minimum cyklistu, kteri vedi, ze podle Lesniho zakona je "v lesich zakazano ...mimo lesní cesty a vyznačené trasy jezdit na kole, na koni, na lyžích nebo na saních,".

Vcera jsem zase byl na Lyse, zaverecny usek jsme sli po zlute znacce od Sance. Jak jsem vysli ven z nejstrmejsi a nejuzsi casti primo po svahu pod vrcholem, tak proti jeli dva cykliste. Pred nama rodinka jen zirala a mama jen rekla "to snad nemysli vazne"... Tak jsem se na toho chlapa vepredu musel vyjet a zeptat se ho taky, jestli mysli vazne tam jet na kole, jestli ma rozum. Tam je totiz stezka mezi stromky a kremi uzka, ze je problem se vyhnout, vetsinou se to resi tak, ze jeden si najde male misto, kam se postavi mimo stezku mezi dva stromky a necha druheho prejit. Ale kdyz uz jsou dva, tak si musi najit dve mista, protoze se tam dva nevlezou. Na kole se bude zachytavat riditkama o stromy na obou stranach - ale v prvni rade jsou tam lidi a s kolem nema kde uhnout, na to nestaci ani pesimu si stoupnout do tech mezirek... Pod nama jsme vedeli, ze jsou desitky lidi a mezi nima nekolik rodin s vice deckama.
Odpoved cyklistu byla jen "Vzdyt tu neni zakaz vjezdu, tudiz je to povolene. Ja prece jedu opatrne, vzdyt vidite, ze jsem se i pred Vma zastavil." A jel dal... ](*,) (Mlade holce na druhem kole, co jela s nim se docela rozklepala kolena - ne tim, co jsem rikal, ale se koukla dolu na stezku...).

Klidne se priznam, mit v mobilu cislo na straz prirody bych v tomto pripade urcite jim hned volal, mozna by autem stihli dojet na nejblizsi rozcesti (je asi 2 m vedle zpevnene cesty). Protoze toto bylo fakt nebezpecne. A na znacenych stezkach se toto tady deje denno-denne. :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » stř lis 18, 2020 10:05

Taky tuším, která cestička to je - znám, mám (měl sem) ráth, ale neska už tama nelezu, bo provoz a riziko polapení. Naštěstí je tam okolo dots jiných, méně profláknutých.

pavproch píše:Nešní ranní vycházka za humna (teda její kus, ne celá) byla extra výživná - ca 2.5km po hřebenu (200 výškových) sem šlapal v čerstvě rozježděných korytech po těžbě kůroffce, teda po lakatošovi. Místy po kotníky v řídkém bahně. Uffff. Obejít to nešlo, protože těžba = mimo cestu ešče větší bovdel než na cestě. Ale jinak křasne, fest: bylo docela škaredě, mha, vlhko, lezavo a byl sem tam sám. Ale doma sem se (rači) vyzouval a vysvlíkal na terase i přes kosu venku.... :t:t :twisted:


Ditto - naštěstí jen asi 50 m (ale i tak sem přišel do práce jak prasca) sem neska zistil, že mi udělali na polemlesemloukou3 do práce. Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod apuka » stř lis 18, 2020 11:34

Jo, malem jsem zapomel - az se budete chtit v Beskydech prochazet mimo znacek, neverte vsemu na Mapy.cz :wink: ](*,).

Je hodne existujicich cest (mysleno cest sirokych i pro nakladak), ktere tam vubec nejsou a stejne tak cest, ktere tam UZ nejsou, bo napriklad uprostred byvale cesty uz rostou padesatilete buky (ne jediny, ale cely rad). Taky nektere cesty vedou uplne jinak, desitky (i 50+) vyskovych metru a stovky metru (nekdy i kilometr) jinde nez je na mape naznaceno.

Pro hnidopichy, ja jsem to cekal a podle toho jsem se zarizoval. Jen nas to obcas stalo nejaky cas.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » pát lis 20, 2020 14:38

Tak esli vyjde předpopiča, tak zítra ráno bude první letošní celomrazová vycházka. Oach! Konečně.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » sob lis 21, 2020 12:53

Tak jo, byl celomrazový výlet - ráno, dyž sem pakoval Pindicu pod kopcem, tak to ukazovalo -4, dyž seji po výletě nastartoval, tak ukázala -1. Pocitově kosa byla (tělo ešče není zvyklé), ale nijak moc nevadila. A bylo slunko, zubaté. :mrgreen:

Fajný výlet, ale.... sem byl neska nějaký bulatý, furt sem zakopával a podklouzával. Ale nevadilo, nic sem si neudělal. Ufff.

Zítra repete.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » ned lis 22, 2020 12:37

Neska ráno byla pořádná (=3hodiny) vycházka za humny, opět celá zamrzlá a.... zaprvé, potkal sem přesně o 9 lidu víc než by bylo zdrávo :twisted: a zadruhé - u nás v dolině (430mnm) jen lehce povívalo, ale nad 700mnm bořila ledová polo-víchrica od západu, byla tam fest kosa i dyž se slunko snažilo, ne že ne.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod apuka » pon lis 23, 2020 9:39

@PP: Vcera jsem si rikal, ze bys byl v sedmem nebi... Sice ne Beskydy ale pod Pradedem, ale prakticky celou dobu slapani po zmrzle trave, fucelo dobre (na Praded byla predpoved az 30 m/s narazy, cca o 10 m/s vice nez na Lysou), ceste kVelkemu kotli vedla pres nekolik "Jesenickych Pamukkale" - takovych ledovych terasovitych "lazni", kde vzdy polem trsu travy zamrzla voda (az do 15-20cm hloubky), pod tim na chodniku 5-10 cm tlusta vrstva ledu, az by se skoro mocky hodily. A ve velkem kotli vsechny potucky padajici od Vysoke hole uplne na bily led zamrzle, dokonce i par vodopadu bylo ledovych, az jsem si rikal, ze by se skoro ledolezeni mohlo provozovat na nich. Kolem studanek pekne kusy ledu... Proste pavprpochovska zimni nadhera. Jen jak si clovek na chvili sednul - i kdyz do kryteho a chraneneho pristresku - aby si dal neco k jidlu, tak promrzl hned az na kost, i kdyz byl obleceny do vseho co mel (krome primaloftky . ta "chranila" teplo caje :wink:).

A dole v Karlove ty volove zasnezili jednu celou sjezdovku. Vcetne okolitych budov a strech, parkoviste, chodniku, cesty :twisted: . Takze jsem si i po snehu prosli.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » sob lis 28, 2020 13:04

Nešní vycházka "za humna" byla výživná - sem za chalupou vytýčil směr a vyrazil přesně tím vytýčeným směrem, z5 taky tak. Bushwhacking gr. 3, místy i 4 a hlavně les úplně rozbordelený Lakatošem a zmrzlé to teda nebylo úplně všude = po kotníky jak prase od baga, doslova. Ale jinak semito líbilo, velmi. :twisted:

Zítra ráno sem slíbil Juniorce namrzlý/ojíněný Kopec, tak musím zvolit nějakou takovou trasu, ať ji to moc "nebolí".... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » ned lis 29, 2020 12:39

Tak jo, výlet neska s juniorkou na Kopec byl křasny - celý ve sněhu (slibovali nahoře 10cm za 24hod a ono tam těch 10cm už bylo před obědem, dyž sme byli nahoře), bílá "tma", sypalo, mírně mínus těplota, nahoře lehce větřík.... prostě nááádhera, jediná peha na křase byly 4 velmi nahlas štěbetající běhny, co sme potkali (my ve výstupu, ony v sestupu) průsekem na Kopec.

A opět potvrzení toho, že chcu zase být mladý a zdravý - do kopca sem juniorce utíkal (dodávám, že fšeho jen dočasu... :twisted: ), z prudkého kopca jí klouzaly pohorky, furt podkluzovala a zakopávala, ale letěla dolů jak vítr, zatímco já se zaní (quli bolavým kolenům a to mi to neklouzalo ref hřeby v botech) táhnul jak smrad. Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Treking