Beskydy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » sob kvě 20, 2017 10:14

Neska Kněhyně z Podělánek :supz:

Konečně přestalo pražit slunko, tak to bylo příjemné, nepotkal sem ani nohu zato (zřejmě poprvé v životě) zahlíd na nějakých 150 m ostrovida... \:D/
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » sob kvě 27, 2017 10:37

Neska Smrk od Šanců (s dlouhým nástupem, bo asi před dvěma rokama posunuli zákaz vjezdu asi 2 km dál od kopca) a bylo to fajne:

Obrázek

btw, za tři hodiny sem nepotkal ani nohu, i přes slunečnou přepopiča byla dole mlha a nahoře mraky, takže slunko moc nepeklo, ač je to jižní strana... :supz:

A ty moje chodníky (kde sem šlapal naposled před 2 lety, loni sem marodil) silně zpustly a zarostly.... [-o<
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » ned kvě 28, 2017 19:06

Neska ráno bylo na smrku ( i inde) poněkud kýčovitě plechovo...

Obrázek

Ale vybral sem trasu správně, z hodiny a čtvrt nahoru sem šel na slunku asi 20 sekund.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » sob čer 3, 2017 18:18

Neska ráno (brzo - jedna z mála výhod toho, že nemožu spát) Trapný ze Zlatníku....
Křasne to tam bylo, nebyl hic, byla zima (dyž sem parkoval, ukazovalo to 6st), za necelé tři hodiny výletu sem byl na slunku asi 10 sekund.... a nepotkal nikeho... jako člověčího, jinak jednaho jeleňa, jedneho srnca a asi pět zajícův...

Pěkné výhledy na olysalý Kopec

Obrázek

aji vodopády sem tam našel (o jejichž existenci sem už zapoměl, protože v tym oudolí sem před asi 35 rokama byl na brigádě z gymlu sázet stromky)

Obrázek

btw, poradí mi někdo?
sem nechával čistit čip, od té doby mi foťák přesvětluje slunkem nasvícená místa, pokud fotím ze stínu... (viz místa nad vodopádem)

Co tam ten servisák mohl přenastavit jinak, než sem měl nastaveno dřív? Do čištění čipu to nedělalo.... nikon d60+ nikkor 16-85, odjakživa fotím na 200ISO, poloPitomce (poloautomat), mám tam lehce tmavý polarizák....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod slash1111 » sob čer 3, 2017 21:18

mohol ti zmenit, bud rezim merania expozicie (matrix, centrálne, bodove), alebo korekciu expozicie
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Beskydy

Příspěvekod mike » ned čer 4, 2017 0:05

Oblibena finta servisaku je reset to factory settings. Jestli to nahodou neudelal on, tak to udelej ty a pak si vzpomen, cos tam prenastavoval, kdyz byl fotak novy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » ned čer 4, 2017 16:50

kuju za rady
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod apuka » pon čer 5, 2017 8:10

Jo, mne se to taky zda, ze je nastavene bodove mereni expozice... Mne jeste prijde, ze je trochu ujete vyvazeni bile, bezny rezim Nikonu to takto nedela, jestli to taky nenastavil, resp. nezapnul nejaky "dynamicky" ("aby byly barvicky nezci" :twisted:) system.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » sob čer 17, 2017 10:11

Neska poránu bylo na kopcu tak hnusně, že sem tam byl sám.... :mrgreen: K čertům na mlýn a z5. Ten nahoře mě má ale ráth, až dyž sem docházel k autu, tak pustil stavidla naplno.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » ned čer 18, 2017 18:52

Neska sem byl požádán.... esli by nemohla jít se mnú... mohla.... takže z výletu z podělánek na kněhyni byl výlet z podělánek do podělánek s mírným výšlapem na úpatí kněhyně... chjo no...

Ale byl sem zaskočen - ač teprve půlka čerbna, už sme viděli asi tři velké (a zralé, čili shnilé) hřiby smrkáky.... imho kurewsky brzo, hřiby přece dycky rostly až o prázdninách...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » sob čer 24, 2017 10:15

Kdo nemůže v noci spát má fčíl výhodu.... :mrgreen:

V šest sem už byl pod kopcem a celý výlet sem absolvoval v chládku a ve stínu.... \:D/

V sedle Kněhyně ("partyzánská lúka") to dva balili po spaní, jinak ani noha.... :t:t
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » ned čer 25, 2017 19:14

Ráno (brzo) bylo na smrku křasně až přenádherně a hlavně NEbylo horko!

Obrázek
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bevskydy

Příspěvekod karitapepe » sob črc 1, 2017 7:19

Ze sedla Kněhyně směřuje jedna z odboček také ke studánce a k památníku věnovanému R. Valentové, mě by zajímalo, kde pak dále pokračuje chodník od památníku?
Díky.
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » sob črc 1, 2017 12:24

Značení končí u studánky. Dál se nesmí, ale chodí - ta cesta vrstevnicově a posléze mírně z kopce dojde až na JV úbočí Kněhyně a tam se napojí na asfaltku, co de okolo celého masivu.

Před chvílů sem mj. tama pochodoval. Neska sem neměl k dispozici pindicu, taxem se ráno nechal odvézt do podělánek a ocuo přes kněhyňu a čertovu mlýnici ke skokanovi na polední basufku. Fajne. Nahoře pár lidí spalo, pak jeden kyklista u čertů na mlýně jinak klid. Jo vlastně ešče dřevorúbači.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » sob črc 1, 2017 12:30

Takle bylo nahoře na Kopcu

Obrázek

a tohle qete pod kopcem

Obrázek
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Kjuba » sob črc 1, 2017 14:11

Digitalis purpurea. Doporučuji kochat se, ale neochutnávat. Teda pokud zrovna srdečně neselháváš :-)
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Beskydy

Příspěvekod karitapepe » sob črc 1, 2017 16:24

pavproch píše:Před chvílů sem mj. tama pochodoval. Neska sem neměl k dispozici pindicu, taxem se ráno nechal odvézt do podělánek a ocuo přes kněhyňu a čertovu mlýnici ke skokanovi na polední basufku. Fajne. Nahoře pár lidí spalo, pak jeden kyklista u čertů na mlýně jinak klid. Jo vlastně ešče dřevorúbači.

Díky za odpo, poslední dva týdny jsem si tam taky pochodoval každý den a skoro nikoho jsem nepotkal, škoda , že jsem nenapsal dříve, mohli jsme zaskočit na pivko, třeba ke Skokanovi.
Od čtvrtka jsem zase v OV.
Chatu máme v Komárovem a zkratkama (2,5 km/380 m převýšení) a pak 2,5 km po zelené, ale už jenom pře.150 m to mám hoďku na Čertův mlýn, byl jsem tam tam co druhý den.
Kurňa, lákalo mě si vyjít na na vrchol Kněhyni, už jsem byl i několik metrů za bránou, ale vrátil jsem se.
Asi je tam ten není moc k vidění, kromě spadlých stromů atd?
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » sob črc 1, 2017 16:57

Ta fotka z dneška je záběr úplně na vršku, za zády sem měl mohylu s křížkem
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » sob črc 1, 2017 17:01

a ešče dvě další, taky z úplněho vršku kněhyně

Obrázek

Obrázek
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod Johnys » sob črc 1, 2017 21:21

Ahoj,
chystám se do Beskyd na čtyři dny, výchozí bod je Rožnov a rozcestník Pustevny. Rozhoduju se jestli pokračovat z Pusteven směrem na Šance a Lysou ( i když po té z hlediska předpokládané koncentrace lidí příliš netoužím) a nebo na valmez. Láká mě i směr na Makov ale tam by byl komplikovaný návrat. Chtěl bych poradit nějakou trasu, kde by se dalo příp. i přenocovat v klidu a nebylo daleko zpět do Rožnova.
Beskydy tolik neznám proto jsem zvolil tohle forum a budu vděčný za každou radu.
Johnys
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: sob črc 1, 2017 18:18

Re: Beskydy

Příspěvekod karitapepe » ned črc 2, 2017 6:43

jestli od Rožnova- tak třeba vyjet(vyjít) na Pindulu a pak lesem ke kapli sv. Cyrila a Metoděje na Radhošti - Radegast socha - Pustevny - po červené Martińák chata(nově otevřená) - zpět po zelené na Čertův mlýn - Kněhyně sedlo a po červené na Smrk pak na Lysou a další pěkná hřebenovka směrem na Visalaje -Bíly kříž-Malý Polom, rozc., – Muřinkový vrch, kaple – Velký Polom, hotel Tetřev-Skalka, tur. ch. – Mosty u Jablunkova.
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Beskydy

Příspěvekod Johnys » ned črc 2, 2017 15:17

Díkec za radu. Je tam i pár přístřešků, chaty jsou obsazené tak budu muset někde přenocovat. Akorát hlásí bouřky na veekend a z těch mám na horách strach.. se přiznám :oops:
Johnys
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: sob črc 1, 2017 18:18

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » ned črc 2, 2017 18:46

@johnys: já bych to vzal asi takle...

RpR - Radhošť - Pustevny - sedlo kněhyně - čeladná/podolánky - smrk - staré hamry - trojačka - halvatá/ebeka - vysoká - soláň - tanečnice - cáb- bystřička - velká lhota - hlaváčky - RpR

Odhadem zábava na dva- tři dny po cestě milion míst, kde se dá vyspat a až tak ne moc civilizace ....



@botanik Kjuba: a jaxa zove kytka, co vypadá úplně stejně, ale qete žlutobíle?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod fps » ned črc 2, 2017 19:15

taky si tu trasu sem mohl dat naplánovanou na mapy.cz
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » ned črc 2, 2017 19:27

stačilo naznačit.... :mrgreen:

Obrázek
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod fps » ned črc 2, 2017 19:46

ještě lepší by to bylo takhle
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » ned črc 2, 2017 19:50

moc práce... vystisknout a načárat fixkou mi trvalo asi 30 sekund.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod fps » ned črc 2, 2017 19:58

mě trvalo naklikání trasy pár sekund, a má tam délku trasy, nastoupené a naklesané metry, a ještě k tomu .gpx
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Beskydy

Příspěvekod mike » ned črc 2, 2017 22:20

@pp: :lol: ty jsi jak ta sexretarka, co pry vytiskla mail, zakrouzkovala cervene jedno slovo, mail naskenovala a poslala mailem sefovi. Doted jsem si myslel, ze je to jen vtip :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » pon črc 3, 2017 11:17

staromilec.... :oops:

Neska mám volno (zítra a v pátek držím strážní službu), takže smrk od šanců - nahoře bylo dostatečně hnusně, abych tam byl sám a líbilo se mi to... :mrgreen:

Nešní zážitky:

v sedum ráno kuwa zelená asi 1000 m za loni instalovaným zákazem vjezdu kuntrolovala povolenky... já, protože sem připosran, zákaz vjezdu dodržuju, taxem byl fpoho....

ve vosum ráno sem v kopcu (cca 1100mnm) poprvé v Beskydoch viděl prasca hodné toho jména - asi 250 kg kanec (prostě velký jako dobře vykrmené domácí prase před zabijačkou) - hrklo ve mně, ale jak ňa zmerčil, tak zachrochtal a vzal roha... doposud sem tu v Beskydoch potkával/vídával enem prasátka - bachyně, malý kance a selata max 50-80 kg....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Treking