Beskydy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Vilík » čtv dub 20, 2006 12:44

Moje zkusenost s turistickyma chatama: Na Tesaku v hostynskych vrsich je znacena chata KCT. S kamosem sme tam dosli a na dverich cedulka od spravce ze prijede hned a tel. cislo. Oba sme meli T-mobila a ten tam nema signal. Pak tam byl taky automat, ale ten byl na karty. Smula. Zalezli sme do hospody, kde nas vsak prespat nenechali... Tak sme se tam do zaviracky divali na fotbal a pak sme to zase zkusili. Spravce tam stale nebyl, tak sme zalezli tak, aby nebylo videt ze nekdo stanuje a rozbili sme tabor...

A dalsi den sme spali na kopci mezi Semetinem a Vsetinem... Bylo to zajimave sledovat z vysky nocni mesto...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod Bedrich » čtv dub 20, 2006 14:09

A mels to zadarmo, aspon si netah ten stan zbytecne:)
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Příspěvekod Vilík » čtv dub 20, 2006 16:38

To mel, ale ohuzel vim, ze se pak na takovy veci neda spolyhat...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod šíp » pát dub 21, 2006 7:51

Vilík píše:To mel, ale ohuzel vim, ze se pak na takovy veci neda spolyhat...


děkuji za informaci, tak tohle jsem tušila :((
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod sedlo » pát kvě 19, 2006 15:43

šíp píše:
Noemi píše:
šíp píše:obracím se na znalce Beskyd. pominu-li spaní ve stanu, což ne vždy je vhodné - tak se někdy hodí i přespání na chatě. takže jestli by mi mohl někdo udělat seznam chat. podle toho si pak naplánujeme túru a přechod. díky *

O Beskydech je známo,že prakticky každé 2-3 hodiny chůze dojdeš k nějaké chatě a pokud nedojdeš,tak se třeba doplazíš ale jsi tam :lol: :lol: :lol:
sedlo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 158
Registrován: pát kvě 12, 2006 16:24
Bydliště: furt někde...

Příspěvekod Klíma » čtv črc 13, 2006 13:24

OT: Taaak znalci Beskyd, kdyz uz jsem se kvuli tomu prinutil k registraci (a ze to tady ctu uz hooodne dlouho), tak se predvedte :oops:
Jedu navstivit na Dyncak - Velke Karlovice naseho mladyho (teda von uz je skoro dospelej) a potom bych chtel nekam vyrazit na 2-3 dny a skoncit nekde u vlaku. S ubytovanim tady asi nepochodim ale neco jsem uz nasel prip. najdu - moje 1/2ka vyzaduje alespon strechu nad hlavou ve spacaku. Zajima me spis kudy a kam jit?? Radsi nejakou peknou divocinu nez polni cestu a hafo lidi (proto se vlastne hlavne ptam).
Diky :prayer:
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Příspěvekod pavproch » čtv črc 13, 2006 13:31

Klasická valašká podkova: Lidečko-Pulčiny-Papajské sedlo-Kohůtka-Velký Javorník- Bumbalka-Soláň-Vsacký cáb-Bystřička

Variantky:
- z Velkého Javorníku pokračovat po slovenské straně až do Čadce
- z Bumbálky po hlavním hřebenu až do Jablunkova nebo na Prašivou
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Klíma » čtv črc 13, 2006 13:38

pavproch píše:Klasická valašká podkova: Lidečko-Pulčiny-Papajské sedlo-Kohůtka-Velký Javorník- Bumbalka-Soláň-Vsacký cáb-Bystřička

Variantky:
- z Velkého Javorníku pokračovat po slovenské straně až do Čadce
- z Bumbálky po hlavním hřebenu až do Jablunkova nebo na Prašivou


O.K. dik, vecer to nastuduju u mapy.... a urcite budu chtit zase neco vedet :oops:
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Příspěvekod Klíma » čtv črc 13, 2006 21:13

Smarja vidim Velky Javornik 2x :drinkers: a to jsem mel jenom 1 medvedi mliko :oops: aha 1 ma mekky L v nazvu a 2hy ne, ale Tanecnice se tady menuje snad kazdej 2hej kopec :mrgreen:
Jo uz se zacinam orientovat, teprve ted vidim tu podkovu :shock: okolo Vsetinske Becvy....zkusim to nejak nakombinovat, teda podle noclehu. Kdyby jste nekdo vedel o levny strese nad hlavou po tyhle trase dejte pls info :(( ... a hlavne aby tam bylo toceny :finga:
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Příspěvekod rad0 » pát črc 14, 2006 8:48

doporucuju trasu z lysa hora-okoli sance-bily kriz-velky polom?-lomna-bocanovice /vlak/...da se to zajit za 2 a 1/3dne +spat se da vsude-sme spali 1noc v lese u sance a 2.pred velkym polomem -proste nekam zalezte do lesa/a to jde vzdy/....ze zelenymi sem se zatim nepotkal-/asi byli nekde v hospe/....
letos planujeme EXTREME TOUR-azimutem z ly se do hardku ve slezku -mozna odchylka asi max.20metru...tak kdyby mel nekdo zajem se muze pridat...
...let´s god leads us... *
Uživatelský avatar
rad0
nováček
nováček
 
Příspěvky: 53
Registrován: pát črc 7, 2006 15:11
Bydliště: tyra

Příspěvekod rad0 » pát črc 14, 2006 8:51

rad0 píše:z ly se do hardku ve slezku

sorry...myslel jsem tim lysou horu
...let´s god leads us... *
Uživatelský avatar
rad0
nováček
nováček
 
Příspěvky: 53
Registrován: pát črc 7, 2006 15:11
Bydliště: tyra

Příspěvekod time.warp » stř dub 4, 2007 2:34

Když je nouze dá se přespat všude.Nejpěknější noclech co si pamatuju je kousek od vrcholu smrku směr podolanky pod převislou skálou.
naopak nejhuře jsem se sebou "vyjebal" na pustevnách bylo tomu asi v měsíci říjnu kdy jsem zkusil nocoval přímo v altánku na betonu horší noc jsem zatím nezažil.(mladická nerozvážnost :lol: )déšť, sníh,velmi silný vítr.Prostě větší pičovinu jsem udělat nemohl :oops:
time.warp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: úte dub 3, 2007 18:43
Bydliště: kopřivnice

Příspěvekod Chasi » stř dub 4, 2007 6:56

time.warp píše:Když je nouze dá se přespat všude.Nejpěknější noclech co si pamatuju je kousek od vrcholu smrku směr podolanky pod převislou skálou.
naopak nejhuře jsem se sebou "vyjebal" na pustevnách bylo tomu asi v měsíci říjnu kdy jsem zkusil nocoval přímo v altánku na betonu horší noc jsem zatím nezažil.(mladická nerozvážnost :lol: )déšť, sníh,velmi silný vítr.Prostě větší pičovinu jsem udělat nemohl :oops:


Já si říkal, že letos zkusím přenocovat někde mezi Radegastem a Radhoštěm. Až bude jasno... :wink:
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod zatora » stř dub 4, 2007 7:10

time.warp píše:Když je nouze dá se přespat všude.Nejpěknější noclech co si pamatuju je kousek od vrcholu smrku směr podolanky pod převislou skálou.

tam je to super, sme tam taky nocovali v nepřízni počasí a vyspany sem byl jako jezulátko :mrgreen:

Chasi píše:Já si říkal, že letos zkusím přenocovat někde mezi Radegastem a Budvarem. Až bude jasno... :wink:

:ú
život prostě jde...no, a tak to je
Uživatelský avatar
zatora
účastník
účastník
 
Příspěvky: 601
Registrován: stř bře 8, 2006 8:47
Bydliště: Wallachian Kingdom

Re: Beskydy

Příspěvekod typek007 » pát kvě 25, 2012 13:43

Ahoj, měl bych dotaz. Trochu se tu řešily tábořiště v Beskydech. Nemohl by někdo poradit kde se dá postavit tak ze 5 stanů a udělat oheň? Celkově bych potřeboval vědět, kde jsou takovéto tábořiště (nebo i jen louky). Rozhodl jsem se dvacítku oslavit tak nějak v přírodě a na to jak znám Beskydy mě dost zarazilo, že neznám žádné takové tábořiště. Dost mi to pomůže. Dík!
Uživatelský avatar
typek007
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: čtv bře 10, 2011 23:30
Bydliště: Ostrava (Ludgeřovice)

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » sob srp 11, 2012 16:39

neska tu vod rána až do předchvílí scalo, takže sem po obědě zahájil letošní podzimní turistickou sezonu.... skoro 4hodiny v dešti hore/dole kopcom.... fajne to bylo, bo sem nikeho nepotkal..... pocitově listopadovo.... zima, sotva plus 7, mokro, mlha až na zem.... prostě bylo tak krásně, že aji částěčně goretex pustil.... :mrgreen:

co se mi nelíbílo, je, že zelenomuž opět přitvrdil zákazy a omezení.... tam, kde na vršek kněhyně byla asi stotisíc let regulérní turistická značka, tak ji asi před pětima rokama zrušil a letos tam navíc přibyly zábrany a cedule "zákaz vstupu, bo tetřívek".... ať sem koukal, jaxem koukal, tak sem na celý kněhyni ani brko z tetřívka nezmerčil ... asi už vyhynul.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » ned srp 12, 2012 10:04

tak neska bylo na Kopcu ešče hnusněji než fčera, přidalo sa ktemu ešče i větřisko :mrgreen:

tam bylo tak hnusně, až ta bylo krřřřřasssně.... a hlavně, zase sem tam byl sám... :wink:

a opět semi něco nelíbilo: traverz pod kněhyňou (čebrená mezi partyzánskou loukou a velkou stolovou) je rozježděný od motorkářů.... :vom: :vom:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod PMO » ned srp 12, 2012 10:44

1. Tetřívek v Beskydech nikdy nežil

2. Jedná se o tetřeva, který který se dostal v Beskydech do velkého průseru a dnes je na pokraji úplného vyhynutí. :-/

3. Kněhyně je maloplošné NPR srovnatelné s podobnými lokalitami v celé Evropě (v každých Evropských horách jsou nějaká malá místečka se zákazem vstupu, tak se musíš smířit že tohle aj v Beskydech máme)

4. Na Kněhyni sice chodí stráž přírody (znám jednoho ze "strážců Kněhyně" osobně), ale vše se řeší naprosto pohodovou cestou, formou rozhovoru v přátelské rovině, během kterého se o lokalitě dozvíš spousty nových informací. Nikdo tam nečeká za bukem s pokutovým bločkem. Za poslední dva roky bylo uděleno nula pokut.

5. Tetřev určitě přežije občasného pavprocha, co si tam vyleze zákaz-nezákaz kouknout se na západ nebo východ slunka (občasný pavproch nevadí ani ochráncům přírody), ale narůstající zástupy turistů už začly být pro tu lokalitu opravdu velkým problémem (jedna věc je totiž turistická značka a druhá věc je, kolik lidí po ní projde).

6. Máš tam vysvětlující tabuli, proč tam ten zákaz je. Nedávno jsi psal, že tohle je problém zákazů...no a teď, když ti někdo ten důvod popsal, tak se ti to zase nelíbí:-)

7. A můžeš být v klidu, v nejbližší době se v Beskydech nechystá žádné rušení turistických značek apod.
PMO
nováček
nováček
 
Příspěvky: 109
Registrován: pát črc 6, 2012 17:49

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » ned srp 12, 2012 11:35

hele, musím kriticky uznat, že text tý cedule je (až neočekávaně) smířlivý "prosíme, nevstupujte...." =D> nicméně to furt je zákaz tam, kde dřív zákaz nebyl...

no nic, no... na kněhyni sem byl v posledních cca 10letech snad stokrát a je pravda, že zelenýho sem viděl jen jednou (u posedu na V straně pod dírama) a já ho viděl dřív než on mně, takže sem se měl čas velkým obloukem vyhnout... :twisted:


peace... :-#
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » ned srp 12, 2012 11:37

jo a během těch asi 100 výletů sem tam zmerčil asi 8x lyšku, jednou (asi) rysa, milion laněk a laňků ale ani jednoho ptáka velikosti tetřeva...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod qwak » ned srp 12, 2012 12:08

No já mám taky pěkný zážitek z Beskyd... spal jsem v týdnu na Muřínkovém vrchu, no nenapadlo mě, že i tady v Beskydech mám praktikovat to věšení jídla dále od místa spaní. No medvěda každopádně cosik přilákalo, nebo jsme jen spali blízko místa kudyma chodí. Po půlnoci, skoro hoďku a půl kolem chodil a zvuky, co vydával nebyly zrovna z nejlíbeznějších. Slyšel jsem i praskání větví, ale neviděl jsem ho...
Hoďku a půl jsem se v sedě se staženými půlkami třepal ve spacáku, v jedné ruce píšťalku a druhé čelovku, přemýšlel jestli ji použít, páč kámoška spala jak zabitá, tvrdým spánkem, ten den jsme ušli docela velký flák. Možná bych medvěda odehnal (nebo taky ne... :? ), ale probudil ji a její reakce by asi taky nebyla zrovna poklidná...
Naštěstí pak ještě jednou, z druhé strany, ale už vzdáleněji zařval a odešel...
Pak nám jeden dědula v Mostech říkal, že myslivci tvrdí, že se v lesích nad Mosty zrovna meděvěd potuluje...
No myslel jsem si, že při té frekvenci meděvdů v Beskydech je zázrak, když na něj člověk narazí, ale na tom pomezí ČR/SR jich chodí víc...
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Re: Beskydy

Příspěvekod PMO » ned srp 12, 2012 13:03

pavproch píše:na kněhyni sem byl v posledních cca 10letech snad stokrát a je pravda, že zelenýho sem viděl jen jednou (u posedu na V straně pod dírama) a já ho viděl dřív než on mně, takže sem se měl čas velkým obloukem vyhnout...


Příště s ním zkus nahodit řeč a žádné stresy. Je to tež jen člověk jako ty, žádný bubák s pokutovým bločkem.
Naposledy upravil PMO dne ned srp 12, 2012 13:07, celkově upraveno 1
PMO
nováček
nováček
 
Příspěvky: 109
Registrován: pát črc 6, 2012 17:49

Re: Beskydy

Příspěvekod PMO » ned srp 12, 2012 13:07

qwak píše:..


z okolí Muřinkáče máme nějaké pozorování už z loňska. Napiš mi prosímtě do SZ přesné datum této příhody. Existuje totiž z přibližně stejné doby (předpokládá, že je to pár dní staré ta příhoda) záznam o medvědovi v jiné centrální části Beskyd, a spojením těchto pozorování se pak lze postupně přibližovat ke skutečnému počtu.
PMO
nováček
nováček
 
Příspěvky: 109
Registrován: pát črc 6, 2012 17:49

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » ned srp 12, 2012 13:30

@PMO: dyž já mám strach, že ňa uhryzne... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod mike » ned srp 12, 2012 19:37

PMO píše:6. Máš tam vysvětlující tabuli, proč tam ten zákaz je. Nedávno jsi psal, že tohle je problém zákazů...no a teď, když ti někdo ten důvod popsal, tak se ti to zase nelíbí:-)

To jsem psal spis ja. A jestli je to takhle:
pavproch píše:hele, musím kriticky uznat, že text tý cedule je (až neočekávaně) smířlivý "prosíme, nevstupujte...." =D>

plus jak popisujes vyse, tak s tim nemam nejmensi problem. Naopak, chvalim, takhle by to melo vypadat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Beskydy

Příspěvekod jedik » stř srp 29, 2012 10:54

http://ostrava.idnes.cz/horske-chaty-na ... zpravy_sot

Emilovi vždy všechna čest, ale to pojmenování... je divné :((
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Beskydy

Příspěvekod PMO » stř srp 29, 2012 14:46

Tak firma AK 1324 ´přišla na Lysou rubat zlaťáky, takže by tě nemělo nic překvapit, aneb komerce a vše co k ní patří dostihla i Lysou horu a je potřeba tomu nahodit ten správný marketing. Něco mi říká, že tohle není poslední překvápko...

Na staré časy Plesnivky a Šantánu budem ještě dlouho vzpomínat se slzou v oku...
Naposledy upravil PMO dne stř srp 29, 2012 14:54, celkově upraveno 1
PMO
nováček
nováček
 
Příspěvky: 109
Registrován: pát črc 6, 2012 17:49

Re: Beskydy

Příspěvekod fps » stř srp 29, 2012 14:52

to je dost velká hrůza
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Beskydy

Příspěvekod qwak » stř srp 29, 2012 19:46

Tož nějak to nechápu... Bezručovu chatu i ten Slezský dům má stejný provozovatel? Já myslel, že se nějak ti provozovatelé hádali.
Takže Slezský dům bude Maraton, Bezručova chata bude Desítka... nebo jak? A pětka bude co? Vysílač? Nějak se v té situaci na Lysé už nedokážu orientovat...

No Plesnivka mi ani tak moc nevadí, nějak mi k srdci nepřirostla... ale Šantán... ](*,) na to jsou slova slabá :axe:
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Re: Beskydy

Příspěvekod jedik » stř srp 29, 2012 21:46

qwak:
Bezručova chata bude místo Šantánu - nebude se přejmenovávat.
Slezský dům (místo Plesnivky) + ubytovny Severka (SKI chata) a Kameňák patří AK13249 a ty se budou přejmenovávat.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Treking