Beskydy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Beskydy

Příspěvekod milarepa » ned led 24, 2021 19:48

neska rychlý trek přes dva kopce, z vlakového nádraží Ostravice na Lysou za 1:35 hod, bo když jsem viděl na úpatí ty tlupy divných lidí, tak jsem to chtěl mít co nerjychleji za sebou :-), hned tím prvním hangem za Opičárnou těsně před studánkou jsem to vzal nahoru a byl klid, až pod nástup na samotný vrchol jsem potkal jen 2 lidi, pak ale na tom kousku nahoru začalo správné peklo...tam chodí o vikendech neuvěřitelná sestava...:-), pak pohodový sestup po žluté do Šancí, to jsem potkal tak max 20 normálních turistů a pak po žluté na Smrk, což už byla taková skoro až intimní záležitost, dolů po červené se to zase trochu zaplnilo, ale ještě to šlo....záabava byla sledovat tlupu takových fajných malých latinos, měli nesmyslnou výbavu jako by šli na na kolonádu kolem moře, padali tam na držky a lítali po cestě jak urvané vagóny, do toho srandovně štěbetali :-). Dva kopce za 6 hodin, fajná neděla
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Beskydy

Příspěvekod milarepa » stř led 27, 2021 22:57

neska po šichtě svižný výšlap na Smrk a pak pohodový sestup dolů, sněhu tak akorát, počasí příjemně svěží, snad jen těch lidí bylo až nečekaně moc,minimálně takových 10 bludičkářů jsme potkali....
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Beskydy

Příspěvekod milarepa » pát led 29, 2021 22:25

neska po šichtě rychlý výšlap na Lysou Horu, aby to bylo trochu zábavnější, tak jsem se tam vydrápal mimo značku, bez nesmeků a bez čelovky, a bylo to fajn, od Butořanky, kdy jsem opustil značku, jsem potkal 2 lidi, ve vrcholové pasáži už tam valili bludičkáři, se svými halogeny, zpět stejnou trasou a za 3 hodiny hotovo. Škoda, že je tak teplo, bo to co padá, tak dole hned roztaje, v Ostravici normálně chcalo....
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » sob led 30, 2021 12:27

Fčera cestou zpráce kuleno zase začalo prudit, ráno u snídaně a kafe prudilo furt, zkusil sem to rozchodit a.... jo, během zdrproproch dalo pokoj, fčíl už zase prudí. Dostane patláma-matláma Voltaren.

Neska to teda byl humus od začátku do konce, scalo = gorateks, čvachtalo to místy až do baga, klouzalo to i přes hřeby v podrážce, v hlubokém hrabačka, fučelo fest. Ale jinak fajne, bo sem nikeho nepotkal a taky kuleno neprudilo ani pata v dvojité fusekli v blizzardech. Oach! (mně už stačí málo) :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod milarepa » sob led 30, 2021 19:11

neska jsem ráno vyrážel do Jeseníků, ale ujel mi bus, tak jsem operativně změnil program a sedl na příjíždějící tramvaj a jel na nádraží na vlak do Beskyd, ještě v tramvaji jsem si koupil jízdenku a vlak na poslední chvíli doběhl :-), v Ostravici se z vlaku vyvalil dav a vyrazil na Lysou, s pár nadšencema jsem šel opačným směrem na Smrk :-), bylo nevlídno a sychravo, hned za potokem jsem šel do hangu a valil rovnou nahoru, sněhové podmínky se čím dale výše zlepšovaly, jen ze stromů padaly na hlavu mokré bílé hovna, ve vrcholové pasáži mně překvapil běžící týpek jen v krátkých trenkách :-), ze Smrku jsem pak pohodovou chůzi slezl do Šancí a po žluté vyrazil na Lysou, počasí se začalo dramaticky měnit, přišla pravá zimní vánice se vším, co k ní patří, z toho jsem měl velkou radost a užil si ji, škoda, že netrvala dlouho a ve vrcholové části se udělalo jasno, zpátky dolů jsem šel chvíli po červené a pak to pustil lesem až na Butořanku, fajný zimní trek, dva nejvyšší beskydské kopce přesně za 7 hodin, kéž by už pořádně přituhlo
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » ned led 31, 2021 12:26

pavproch píše: To zas bude zítra ledoffka (jak ty sračky zmrznou).


A byla. Bylsem kuwa ráth za železo zespoda v botkách. Fajne, jen asi 3 lidi a jeden sněhoskůtr. Jen další potvrzení toho, že já (donedávna zimní potfor) přestávám být s kosou kompatidebilní - zase 20minut zkopec = i přes dvojité rukavice o5 bíložlutozelené prsty (jen pr. ruka, ta nějak nevím proč na to trpí víc). Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod milarepa » pon úno 1, 2021 22:02

neska po šichtě jsem zajel na Ostravici a dal si turbo trek na Smrk, nahoře jsem byl za 1:20 a sestup dolů na nádraží byl za hoďku, fajné to bylo, bo nahoru hangem místy ledovka a parádně uježděné a zmrzlé, nahoře jsem si pořádně utáhnul pohorky, omluvil se kotníkům, a tou prudkou skluzavkou to seběhl až dolů k potoku :-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Beskydy

Příspěvekod milarepa » stř úno 3, 2021 22:04

neska po šiíchtě jsme zajeli do uchcané Ostravice, nechali auto na parkovišiti před nádrem a v tom marasmu vyrazili na Smrk, cesta byla ledová dráha, za potokem jsme šli do hangu, tam byl sníh už hodně rozmočený, trochu výše už byl jen mokrý a na ledových jazycíh to fest klouzalo, na vrcholu krásně fučelo a pochcávalo, po červené jsme na pohodu sešli dolů na parkoviště a jeli dodom, fajně bylo
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Beskydy

Příspěvekod milarepa » sob úno 6, 2021 20:42

neska po obědě bylo trochu času, tak jsem zajel na Ostravici, že dám jen tak pro radost jeden krpál na protažení, když jsem z okna vlaku viděl ten dav, co se valí z Lysé, tak bylo rozhodnuto, jako jediný z vlaku jsem šel na Smrk, zbytek jak stádo na Lysou.....k potoku jsem potkal pár vracejících se skupinek, ale nic dramatického, za potokem jsem to švihnul rovnou nahoru, a cestou na vrchol jsem potkal jen jednoho mladého šílence, který tu prudkou ledovou dráhu scházel bez nesmeků, šlo se fajně, samý led a skluzavka až nahoru, za 1:30 hotovo, na vrcholové vyhlídce svačinka a převázání pohorek, a pak už rychlý adrenalinový sešup ledovým korytem až dolů, bez jediného pádu, cestou dolů jsem též potkal jen jednoho člověka, což je na sobotní odpoledne solidní.
Na nádraží v Ostravici jsem pochopil, co za koloální průser je to zavření škol, plný nádr rozjívené školní mládeže, strašná sebranka, bez disciplíny, bez vychování, takoví ti mladí zevláci, co o víkendech sedí s mobilama na schodech obchodních center, a teď ty schody vyměnili za výlety do hor, ve vybavení v jakém se poflakují po obchodňácích, jen si k tomu přibalili plastové lopatky.....poslouchat jejich chytré výlevy ve vlaku je test realizace, ať už se, kurva, otevřou ty školy a obchodní centra, ať je na horách zase hezky. Na Lysou jedině v noci.
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Beskydy

Příspěvekod milarepa » ned úno 7, 2021 20:35

neska jsem si ráno přispal a vyrazil na hory až v pozdním dopoledni, z Ostravice zase jako jediný z plného vlaku vyrazil na Smrk, lidi se tam cestou nějací trousili, ale celkem pohoda, za potokem ledovým hangem nahoru, potkal jsem tam fajné exoty, obtloustlý chlápek s hůlkama na začátku nástupu řval na svou stejně obtloustlou manželku, že musí makat, ať tam jsou nahoře dříve než Jaruna, oba bez nesmeků, chuděra udělala dva kroky a rozcápla se tam jak žába a sjela dolů, to se opakovalo 3 krát, než jsem je ztratil z dohledu, pak jsem ještě nějakou dobu slyšel toho uřvaného chlápka jak ji nadává, někde v polovině jsem potkal brečící turistku, nad ní chlápek, který ji chlácholil, že příště už půjdou po značce :-), a do třetice všeho dobrého ještěl plazícícho se puberťáka, který to lezel nahoru po čtyřech jak hmyz.....a asi tak 3-4 normální turisty :-) , nahoře pohoda, tak 10 lidí tam relaxovalo, pak jsem pokračoval po červené dolů směrem na Čelednou, vzal jsem to přes Kociánku, Martiňák, pak nahoru přes Čertův Mlýn, Kněhyni a pak dolů přes Malou a Velkou Stolovou do Kunčic, mráz byl fajný, sněhu akorát.....dobrý výlet to byl, smutné jsou ty závěry před zavřenými pivovary a hospodama, zavřený Ogar u nádraží byl takový smutný element té šílené doby a všech těch nesmyslných opatření, stepoval jsem kolem něj asi 40 minut v třeskutém mraze, než mi přijel vlak dodom, hnus tohleto, jinak to bylo fajn
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Beskydy

Příspěvekod milarepa » čtv úno 18, 2021 10:29

fčera jsem po šichtě vyrazil na poslední pravý zimní trek do Beskyd, z Ostravice jsem to vzal po červné na Lysou, když jsem před studánkou opouštěl značku, tak jsem zjistil, že jsem první, tož jsem to až nahoru v čerstvém sněhu celé prošlapal pro ostatní, na vrcholu pár lidí, pohoda, příjemný mráz a silný vítr a bílá mlha, v hlubokém sněhu jsem to sešel do Šancí, bylo fajn, že mi stezku projeli dva skialpinisti, jinak bych se musel brodit sněhem až dolů a pak po žluté na Smrk, na vrcholu mě překvapili nadšenci, co tam ve 4 stanech mínili strávit noc, a pak v závějích dolů po červené na poslední vlak z Ostravice, dole už byly správné mokré hovna, ale byl to super odpoledně-noční trek
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » sob úno 20, 2021 12:41

Neska ráno křasna vycházka, lehce pod nulou, zmrzlo to sice v do hroud čili chůze nepříjemná, ale jinak fajne, až v závěru sem potkal lidi, jinak sem tam byl sám + jeden sněhoskůtr. A hlavně mám kura dobrý pocit z toho, že sice bylo kolem nuly, ale ta moje zlobivá pravá ruka si neska dala pohov, nezačala chladnout/mrznout/bělat-zelenět asi při půlhodinovém sestupu do doliny. * Možná díky tomu, že celou dobu peklo slunko a bezvětřo, prostě křasně. Hooray!

* EDIT: A to sem sklerotik zapoměl, že sem pořídil péřové palčáky, takže sem neska pochodoval v obvyklých rukavicích. Proti kopci jen prstové Rab, z kopce sem podvlekl PWS prsťáky.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » ned úno 21, 2021 12:42

Neska ráno zase vycházka, zase to bylo fajne - zimní i dyž ne tak slunečné jak fčera, ale zmrzlé do hrud to bylo stejně (zajímavé snad bylo jen to že při návratu dom - před obědem - už bylo ve stínu 3m nad zemí na těploměru +7 a přesto přitom to ve stínu na volném prostranství furt ještě drželo tvrdé/zmrzlé).

EDIT: Jo, a pravá ruka zase dala pokoj, pěkně topila/hřála celou dobu a to sem ani nepodvlíkal pws prsťáky na sestup. Zřejmě ji vystrašily ty péřové palčáky, tak fčíl seká latinu. Kéžby.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod apuka » pon úno 22, 2021 11:34

Vcera jsem sel z Repconky na Lysou (severni a severovychodni svah). Od zastavky busu po snehu, resp. po asfaltce jeste po umrzlem ujetem sneholedu (spise ledu nez snehu). Prede mnou se tam skrabal nejaky nestastny skialpinista :-).
Potom jsem se vybral cestou, co zpocatku i on (takova zkratka, ktera prodlouzi slapani o 5-10 minut a prida nejakych 30 vyskovych metru, ale misto pekne po ceste se slape primo do kopce). Potom jsem videl naznak stezky, kudyma taky bylo vyjezdeno skialpama, tak jsem zkusil vedle tech stop.

Chvili to slo dobre, ale cca od 700m uz ne, tak jsem chtel jit smerem na "svoji" beznou cestu - snih byl v lese takovy polozfirnovately, obcas drzel, obcas jsem se propadl do pul lytek, ale celkove jej tam mohlo byt tak 35-40 cm (podle hulek). Nebyl ale vubec mokry ani prilis mekky. Dobre se v nem nechodilo, asi ani na lyze nic moc. Vevnitr takovy promrzly, co tam zustava spise ledova struktura zrna a mezitim vzduch nez vlocky snehu.
Od cca 900 m uz snih v pohode, pod starym vlekem je bylo dost a ponekud neprijemne, ze i v mackach jsem se obcas ctvrt kroku sklouzl, bo predni hroty nedosahly az na zmrzly podklad a nahore to nebyla nosna vrstva.

Dolu jsem sel po zlute, potom zkratkou primo dolu ke Zlatemu Orlu. Ve vyssich partiich na vrsky stromu uz svitilo slunce, tak z nich prselo nebo padaly zbytky snehu. Kupodivu ale nikde nebyl mekky mokry snih, ani kde na to mohlo svitit slunce. Az kdyz jsem se dostal do bukoveho lesa, cca 650 m, tam uz bylo citit, ze podklad je vlhci a na listech zespoda se snih zacina roztapet.

Nahore u monumentu rel. dost lidi, ale jeste prijatelne, jinde ani nevim, sel jsem hned dolu. Smerem nahoru jsem videl z dalky celkem tri lyzare ve spodni casti, na bezkarske magistrale, kdyz jsem si pod vlekem nasazoval macky tri bezkare a pesky po ni prisla jedna holcina a uprostred pod vlekem jsem pustil pana, ktery slapal (mirne) rychleji a dobehl me. Jinak nikde nikdo. Po zlute dole uz tak 50-60 lidi celkove.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » pon úno 22, 2021 11:53

Jen tak na okraj - fčíl sem jel autem od Ostravice okolo Šanců (kuwa to tam klouzalo) a v první zatáčce nad hrází (odkud jde značka na Smrk, myslím, že modrá) bylo úplně plno - snad 10 aut - lidi místo do prce chodí po horách.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod apuka » pon úno 22, 2021 13:58

Popravde receno, ja jsem se v OV docela divil tem recem o rychle miznoucim snehu minuly tyden. Tady opravdu vice zacal miznout snih az vcera. Predchozi dny sice teplomer ukazoval vysoke hodnoty, ale nikde zadne brecky jsem z okna nevidel a kdyz jsem byl venku rano nebo po pate-seste vecer, sice melo byt dost nad nulou, zato na chodnicich i v parku, kam chodime se projit byl snih a led, zadna brecka. Navic kdyz tam bylo nekdo odhrnuto az na asfalt, tak tam casto byla pekna namraza, az sem se nekolikrat skoro natahl.
Dokonce stejna namraza se mi pod nohama obcas vyskytla, kdyz jsem sel nakoupit po poledni.

Pravda, nase cesty casto vedou podel plotu na severni strane a v parku velkou cast cest zakryvaji ne moc huste stromy, Jenze podobne to bylo i pri prechodu pres trat tramvaje i s odstavnymi kolejemi u sport areny, kde na to muze svitit pul dne slunce.

A taky pravda, ze manzelka byla v sobotu autem za Nachodem a po navratu rikala, ze po ceste vsude se na polich roztapel snih, uz bylo videt zemi, ale kolem Ostravy jeste vsude bilo.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » pon úno 22, 2021 14:03

Čumím z wokna kanclu a je tady ještě pořád souvisle bílo, i dyž +10. Počítám ale že zítřek (má být až +15) už to nevydrží.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » sob úno 27, 2021 13:15

pavproch píše:už si opravdu přeju, aby to fšecko roztálo a chodilo se normálně po zemi, ne hrbolatém sněhu/ledu. Snad mě to vyslyší


Tak jo, díky tam nahoru.... :prayer:

Neska z tříhodinové vycházky sem po sněhu šlapal jestli 500metrů (celkem, po kouskách), zato v bagu to bylo (skoro) celé. Fajne, bo sem tam fšude byl sám. A scát začalo až sem otvíral doma dvéře po vycházce.... :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » ned úno 28, 2021 12:50

Neska ráno zase vycházka a narozdíl od fčera sem neska potkal hafo (ca 15) výletníků - asi si (jako já) chtěli užít pochodování mimo katastr obce, od zítra bude na tři týdny utrum. Btw, ze fčerejších 500m po sněhu bylo neska už jen asi 350, i dyž bylo venku v noci jen lehce nad nulou, odtává to fčíl dost.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » sob bře 6, 2021 12:45

Neska ráno fkose fajná vycházka křížemkrážem za humna (= f katastru), i tak zábava na 2 a 3/4 hodiny a dobrých (kumulativních) 700 pozitivních metrů, výškových. :supz:

Ešče že bydlím tam kde bydlím, být fčíl zavřenej f katastru (města) by ňa asi zabilo.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » ned bře 7, 2021 12:32

Tak jo, katastrální plán pro tenhle víkend splněn - neska repete fčerejška v opačném směru a neska sem kupodivu potkal enem dva člověky, i dyž bylo (a je) stejně krásně jak fčera.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod Zoidberg » čtv bře 11, 2021 13:16

Jaké je asi riziko, že na Lysé ve všední den dopoledne potkám příslušníky represivních orgánů? Uvažoval jsem o treku Krásná - Lysá Hora-Frýdek.
Uživatelský avatar
Zoidberg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 41
Registrován: pát říj 22, 2010 15:17
Bydliště: pod Beskydami

Re: Beskydy

Příspěvekod apuka » čtv bře 11, 2021 14:04

Obavam se, ze docela velka - mozna ne primo na Lyse (tam meli byt pres minuly vikend), ale kdekoliv "po ceste". Do Frydku je to pres docela dost "chotaru" a katastru a ne vsude nekam zalezes. Jak se koukam na webcamy, moc lidi tam nepachne - a to asi ma nejaky duvod.

Taky se bud do Krasne nebo z FM (netusim odkud jsi) musis jit nejakou verejnou dopravou, kde taky mohou kontrolovat. Ale jestli, kde a jak to delaji, fakt netusim. Pro mne je ted okoli Lyse nedosazitelne daleko z OV... :evil:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Beskydy

Příspěvekod aksam » čtv bře 11, 2021 18:39

Krásná- Lysá- Frýdek.........pohybuješ se pořád v jednom okrese, prostě jdeš si nakoupit pěšky přes kopec:)
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Beskydy

Příspěvekod Zoidberg » pát bře 12, 2021 8:44

Jsem z Frýdku, takže v rámci okresu. Polcajiti hodně kontrolují na Ostravici, i cestu směr Staré Hamry, i odbočku na Lysou, u přejezdu, u tranformátoru… A pak na Krásnou za Pražmem, ale pochybuju že autobusy ve všední den. A cestou na horu chytej vlka v lese, tam už se nebojím.
Uživatelský avatar
Zoidberg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 41
Registrován: pát říj 22, 2010 15:17
Bydliště: pod Beskydami

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » pát bře 12, 2021 14:59

pavproch píše:vycházka křížemkrážem za humna (= f katastru)


Myslím že vím, co zase budu dělat zítra a v neděli.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod milarepa » pát bře 12, 2021 20:01

Zoidberg píše:Jsem z Frýdku, takže v rámci okresu. Polcajiti hodně kontrolují na Ostravici, i cestu směr Staré Hamry, i odbočku na Lysou, u přejezdu, u tranformátoru… A pak na Krásnou za Pražmem, ale pochybuju že autobusy ve všední den. A cestou na horu chytej vlka v lese, tam už se nebojím.


to máš v pohodně, z Frýdku jeď busem do Pražma k hotelu Ondráš, tam se pořádně rozhlídni, jestli někde neuvidíš gestapáky a naběhni hned na červenou, po ní běž na Husinec, tam ji opusť a běž mimo značku až na Kyčeru, pak zase pěkně po značce přes Ivančenu až na Lysou, z ní bych šel normálně po červené, a ať mineš gestapácké hlídky v Ostravici, tak bych se na Lukšinci z červené odpojil a došel na vlak buď do Ostravice zastávka nebo do Frýdlantu Nové Dědiny.

Já to tak snadné nemám, takže zítra si dám noční přechod......a brzy ráno, než gestapo zaujme pozice, tak už budu na cestě dodom
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » sob bře 13, 2021 12:16

Neska ráno, než sem vyšel na vycházku (fkatastru), bylo šedivo, taxem čuměl na radar a nic, sotva sem ale vyšel začlo scát, pak sněžit, už sem myslel, že se budu muset vrátit pro gorateks nebo budu durch, ale pak se to rozsmrklo a zbytek vycházky už fpoho. Kuju temu nahoře. :prayer:

EDIT: Taxem si přečet předpopičasí na neděli a myslím, že zítra mě ten gorateks nemine.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » ned bře 14, 2021 12:38

Tak gorateks nebyl třeba, nescalo. I dyž na stupně bylo stejně jak fčera (dyž sem vycházel, tak 4), tak fčera to ešče bylo přimrzlé, neska už bahnité - sem došel jak prasca až ke kolenům, no. A ty zbytky sněhu/ledu, co ještě kde sou, odtávají (dyž je venku kontinuláně 24/7 lehce nad nulou a zataženo) mnohem rychleji než dyž bylo (minulý týden i předtím) v noci pod nulou a přes den slunko a až +15.

Je to ale (mentálně) těžší a těžší se přesvědčovat, že (zase) jen f katastru, hlavě holt chybí ta svoboda a volnost. A taxem neska hrubě (= o 50 metrů) porušil, no.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod Zoidberg » stř bře 17, 2021 8:18

Nakonec jsem včera nedráždil policajty, a místo Lysé hory šel na Trávný. Od hřbitova na Pražmě až do centra Morávky jsem nepotkal ani nohu, jen stopu osamělého běžce, který tam musel běžet pár hodin před tím. Počasí hnus, nová softshelová bunda od Helikonu se opravdu hodila. Z lesa se ozývaly zvláštní zvuky, v podezření jsou tetřívci.
Uživatelský avatar
Zoidberg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 41
Registrován: pát říj 22, 2010 15:17
Bydliště: pod Beskydami

PředchozíDalší

Zpět na Treking