KST - Klub slovenských turistov - členství, výhody, ...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

KST - Klub slovenských turistov - členství, výhody, ...

Příspěvekod vonkreuz » čtv led 13, 2011 15:40

Po přečtení následující citace jsem trochu pohledal a uvažuji o tom, že se stanu členem KST. Co si budeme namlouvat, líbí se mi především slevy na chaty v Tatrách.
přspěvatel píše:za 5 EUR to máš isté - staň sa členom KST! Byť členom KST je ozaj vynikajúca vec. Ročné členské vo výške 5 EUR sa vráti v prípade jedného nocľahu na Chate pri Zelenom plese skôr ako za deň (cena nocľahu 13 EUR, 50 % zľava 6,50 EUR)! Nehovoriac o ďalších výhodách a zľavách členov KST. Nebyť členom KST je ozaj mimoriadna hlúposť!

Citace je z diskuze pod článkem Nový chatár na Chate pri Zelenom plese.
Jinak tady je Ako sa stať členom KST.
Podotýkám, že mám na Slovensku trvalý pobyt, tedy doufám, že jako čehúň nebudu mít problémy.

Edit: Hups....
stanovy KST píše:2. Riadnymi členmi KST sú fyzické osoby bez ohľadu na národnosť, rasu a vyznanie, združené prostredníctvom základných organizačných jednotiek KST. Podmienkou riadneho členstva je platný členský preukaz.
Takže bych se musel združovat. :-k
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: KST - Klub slovenských turistov

Příspěvekod bibi » čtv led 13, 2011 15:48

Myslím, že KST bude jedno, akej národnosti si :wink:
Touha je zázrak, kámo, zázrak.
Uživatelský avatar
bibi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1644
Registrován: stř pro 10, 2008 21:37
Bydliště: marťanovo doupě :-D

Re: KST - Klub slovenských turistov

Příspěvekod dadmtb » čtv led 13, 2011 16:40

vonkreuz nemusel ;) Stačí, aby si sa registroval do nejakého už existujúceho KST spolku na SVK, dostaneš kartičku a máš vystaráno ;)
dadmtb
nováček
nováček
 
Příspěvky: 167
Registrován: čtv pro 17, 2009 14:38
Bydliště: Prievidza

Re: KST - Klub slovenských turistov

Příspěvekod vonkreuz » čtv led 13, 2011 16:43

To se mi moc nechce. Nejsem lenoch, ale trochu mě lekají stanovy a nutnost registrace v nějakém místním spolku. Zase chňápu, že ty karty nelze dávat jen tak na potkání.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: KST - Klub slovenských turistov

Příspěvekod michail » čtv led 13, 2011 16:56

Možnosť je aj James na Slovensku, tiež na to teraz pozerám. Plánujú sa 50% zľavy na chatách v Tatrách. Ako písal VK v diskusii na hiking.sk je to presne vystihnuté, že po jednej noci na chate sa ti vrátia náklady na členské.
Ešte som to ale nepozeral presnejšie, tak neviem čo je výhodnejšie, či James alebo KST. Neviem vlastne ani aká je teraz legislatíva v rámci SR a pohybu horolezcov mimo značené cesty. OEAV mám (KST, James ani ČHS nie ), ale neviem či to u nás platí.
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: KST - Klub slovenských turistov - členství, výhody, ...

Příspěvekod Jan » čtv led 13, 2011 20:57

vonkreuz píše:Podotýkám, že mám na Slovensku trvalý pobyt, tedy doufám, že jako čehúň nebudu mít problémy.


Iste nie... len pre istotu nič nehovor, keď pôjdeš popod lavinózny svah ... :finga:
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Re: KST - Klub slovenských turistov - členství, výhody, ...

Příspěvekod amigo » čtv led 13, 2011 20:59

na starý fóry tu máme jiný vlákno :finga:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina


Zpět na Treking