Tip na výlet na Šumavě

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Tip na výlet na Šumavě

Příspěvekod simi1 » pon zář 6, 2010 11:15

Ahoj, spolu s kamarády se chystáme na kola na Šumavu - okolé Strážného. Chtěli bysme tam strávit prodloužený víkend a hlavně si pořádně zasportovat. Nevíte o nějakém tipu na levnější penzion? Díky za kaýdý tip. Už se těšim, až vyrazíme.
simi1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon zář 6, 2010 11:05

Re: Tip na výlet na Šumavě

Příspěvekod sx02 » pon zář 6, 2010 12:08

www.pstruh.eu
je to vícemeně lokální cyklistické epicentrum, možná bude plný.
Byl jsem tam loni na podzim na pěšo a spokojenost velká, obstojně vaří.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Tip na výlet na Šumavě

Příspěvekod simi1 » pát zář 10, 2010 9:46

díky moc za tip. koukal jsem se na jejich stránky a vypadá to fakt výborně. hlavně na kolo parádní místo. ještě se trochu pokoukám. díky!!
simi1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon zář 6, 2010 11:05

Re: Tip na výlet na Šumavě

Příspěvekod simi1 » čtv zář 16, 2010 15:37

neměl jsme co v práci dělat, tak jsem to trochu koumal a našel jsem hezkou lokalitu u boubínského pralesa http://www.boubin.cz/klose/ a docela slušný penzion. Je to tam taky OK na kolo? nebo mě napadlo popojet až někam za hranice a zajet si na skok do rakouska - bud šumava ne bo Alpy http://lyzovanirakousko.blogujem.cz/not ... -alpy.html ale už bych se asi měl vrátit do práce..plány plány.. :)
simi1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon zář 6, 2010 11:05

Re: Tip na výlet na Šumavě

Příspěvekod simi1 » pát zář 17, 2010 8:00

Tak už jsem to pokoumal, jedu do Rakouska, ted je tam prej supr počásko na výletování. Dostal jserm tip na toto středisko http://www.zimni-alpy.cz/alpy/rakousko/brandnertal/ ještě jsem na podzim v Alpach nebyl, jezdím tam jen na lyže. Tak jsem docela zvědav. Ubytování by prej taky neměl te%dka být problem http://www.casamundo.cz/rakousko/ jaj jsem koukal, je z čeho si vybírat. Co plánuješ ty? Taky nějaký ten outdoor? http://www.outdoor-magazin.com/ kdybys náhodou se nudil v práce tak jako já, po tom co si tohle přečteš, tě něco napadne.
simi1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon zář 6, 2010 11:05

Re: Tip na výlet na Šumavě

Příspěvekod simi1 » pát zář 24, 2010 9:40

sx02 píše:http://www.pstruh.eu
je to vícemeně lokální cyklistické epicentrum, možná bude plný.
Byl jsem tam loni na podzim na pěšo a spokojenost velká, obstojně vaří.



tak razim tehle víkend. Ozvu se jeětě, jak bylo.- Bohužel jsem se díval na počasí a asi bude pršet ...
simi1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon zář 6, 2010 11:05

Re: Tip na výlet na Šumavě

Příspěvekod sx02 » pát zář 24, 2010 9:59

simi: Zato tam ale budeš mít mistrovství světa v tlučení špačků (27.9) :mrgreen:
takže určitě napiš jaký to bylo....
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Tip na výlet na Šumavě

Příspěvekod ZbynekN » pát zář 24, 2010 10:23

Počítej s tím, že ráno a k večeru na Šumavě mrzne. A to docela slušně :ú
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Tip na výlet na Šumavě

Příspěvekod mick8 » čtv srp 22, 2013 14:25

Zdravím, teď jsem dořešil výbavu na turistiku, ale chtěl bych se zeptat, jaké máte zkušenosti se spaním venku po ČR? Zajímalo by mě, jak je to se spaním na horách, venku pod stanem, mimo kempy atd, jednoduše se někde utábořím a druhý den jdu dál. Četl jsem vlákno, že v Tatrách za to jsou dost velké pokuty, ale jak to chodí tady v ČR a myslím všelijaká místa, od Jeseníků, přes KRNAP, Jizerky, Šumava...? Je vůbec možné spát takto někde mimo kemp, chtěl bych totiž jít klasickou turistiku, kde ujdete několik km, zakempíte, vyspíte a druhý den zase jdete?
mick8
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: úte srp 20, 2013 14:16

Re: Tip na výlet na Šumavě

Příspěvekod zdenki » čtv srp 22, 2013 15:42

Tak za sebe můžu říct, že aspoň Beskydy a Jeseníky úplně v pohodě. V létě i v zimě spím ve stanu, oheň nerozdělávám (používám vařič) a za čtyři roky se mi nestalo, že bych měl v CHKO nebo třeba na Kraličáku (NPR) sebemenší problém s ochranáři. Když se potkáme, tak vždycky jen fajn pokecáme a už se mi i stalo, že mi ještě poradil lepší místo na spaní...
Naposledy upravil zdenki dne pát srp 23, 2013 7:18, celkově upraveno 1
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Tip na výlet na Šumavě

Příspěvekod fps » čtv srp 22, 2013 19:20

mick8@
- jestli budeš stanovat na místech která jsou hodně zapadlá, co nejdál od cest či civilizace, kam nikdo nechodí
- jestli máš či máte stan co nesvítí na kilometry daleko, nejlépe zelený
- jestli budeš sám, a nebo když vás bude víc, a budete po tichu, případně budete jenom šeptat
- jestli nebudete rozdělávat oheň
- jestli po vás nezbude známka přítomnosti
tak podle mích cca třicetiletých zkušenosti co jezdím do přírody nebudeš mít žádné problémy nikde
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Tip na výlet na Šumavě

Příspěvekod mick8 » čtv srp 22, 2013 19:34

Dík :-)
fps@ to zní nějak přísně, ale c vím určitě - stan máme zelený, oheň rozdelavat nebudeme, případně máme vařiče, bordel dělat nehodlám, sám nesnáším nepořádek v přírodě a rano věřím, ze by se to poznalo max podle slehnute trávy, ale co si přineseme to si odneseme (kromě wc :-) ) naopak jsem myslel spát někde hned u cesty, abychom nezachazeli hloubeji do přírody, aby třeba nebyl důvod, ze jsme zničili neco mimo cesty...takže asi ne :-)
mick8
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: úte srp 20, 2013 14:16

Re: Tip na výlet na Šumavě

Příspěvekod fps » čtv srp 22, 2013 21:13

jestli to je přísné nedokáži posoudit, mě to po těch letech přijde jako normální se takhle chovat v přírodě, jestli budeš stanovat u cesty, tak počítej s tím že problémy dříve či později nastanou, on je totiž zákaz stanovat skoro všude
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Tip na výlet na Šumavě

Příspěvekod mick8 » pát srp 23, 2013 10:17

ok, dík :-)
samozřejmě bych nejraději vždy zašel někam do kempu nebo na louku, ale stát se může :-)
mick8
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: úte srp 20, 2013 14:16


Zpět na Treking