Rumunsko 06

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Rumunsko 06

Příspěvekod Rujir » sob bře 11, 2006 14:47

Tak snad sa Vojtos nenastve, ked si tu zalozime vlakno na stretnutie OF v Rumunsku. :mrgreen: Mail sa vdaka T-comu ukazal byt nespolahlivym, takze vsetko, co bude v maili, budem "publikovat" aj tu. :wink: Takze zatial to vyzera takto:

Zda sa, ze termin vsetkym vyhovuje tj. od 5.8 - 20.8. Ano, ano, posunul som ho o jeden den a to preto, aby sadol na vikendy. Povodny termin bol od piatku do soboty a stanoveny bol s ohladom na Cajendu, ktory ine terminy neponukal.

Teraz sa zda, ze Cajendu nevyuzijeme. Po prve sme tak velka skupina, ze by sme si museli rezervovat miesta okamzite, co polovica ludi nemoze a nechce, lebo ich praca im to neumoznuje a platit zbytocne penale sa im nechce (co sa im nedivim).

No a po druhe, Cajenda mal hlavne tu nevyhodu, ze ak by sa chcel niekto pridat na poslednu chvilu tak nemoze. Ak to niekomu padne, tak musi platit penale. Ak by sa na to chcel niekto v polovici vykaslat, tak mu prepadne cesta spar. Proste to uz prilis pripominalo organizovany zajazd a to sa nemame radi. Ved sme predsa nejake nezavisle duse, no nie? :-)

Suma sumarum - termin je 5.8.-20.8.2006, pojde sa po vlastnej osi (nie je to az tak zle az na madarsko rumunske hranice pohoda a potom by sme si uzili trochu vzrusa aj s Cajendou) a vsetko ostatne je este stale predmetom diskusie. Takze ak mate nejake podnetne navrhy, sem s nimi.

Tak mesiac pred odchodom sa mozme este Cajendu opytat, ci nema volne miesta, ale ak nas naozaj bude dvanast a viac, tak asi tazko...
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod teoretic » sob bře 11, 2006 14:52

myslim, ze planovani je ve spravnych rukou :mrgreen:

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod tuso » sob bře 11, 2006 14:57

Super. Takže si zarezervujem dovolenku na ten termín. Čo sa týka dopravy, tak v tomto počte asi nič lepšieho ako vlak nevymyslíme- alebo áno?
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Noemi » sob bře 11, 2006 15:03

Trošku jsem se těšila, že mně bude stačit cesta do Olomouce a pak už se povezu hromadně, ale pokud se zúčastním, tak doufám, že se budu moci skupinově z OV přidat k tusovi s frajerkou (pozná mě podle kutny - momentálně si nedokážu vzpomenout, jak se oficiálně nazývá oděv pro jeptišku :mrgreen: ).

Již jsem zakoupila turistického průvodce Rumunské hory, neboť to byla nejlevnější položka z těch, které mě ještě čekají :wink: a graficky si zpracovávám návrh na svůj pomníček :climb: .

Celkem bych s povděkem přijala účast ještě alespoň jednoho fyzicky slabého jedince, se kterým bych mohla vytvořit pár :oops: :mrgreen: , protože vím, jak na tom jsem a jak snadno se získává "alergie" na brzdy pelotonu.

Teď vážně - pokud nepojedu s vámi, nikdy se tam nedostanu, protože s cestovkou, ale jako jedinec, to tedy asi není ten pravý šálek ovocného čaje - alespoň pro mne.

Jinak doufám, že Rujir rozumně zhodnotí, že prostě jídlo na 10 dnů na zádech neunesu - takže naplánuje i nějaký oddechový den se sestupem ke "zdrojům".
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Příspěvekod Vena » sob bře 11, 2006 15:06

Noemi píše:Trošku jsem se těšila, že mně bude stačit cesta do Olomouce a pak už se povezu hromadně, ale pokud se zúčastním, tak doufám, že se budu moci skupinově z OV přidat k tusovi s frajerkou (pozná mě podle kutny - momentálně si nedokážu vzpomenout, jak se oficiálně nazývá oděv pro jeptišku :mrgreen: ).

Již jsem zakoupila turistického průvodce Rumunské hory, neboť to byla nejlevnější položka z těch, které mě ještě čekají :wink: a graficky si zpracovávám návrh na svůj pomníček :climb: .

Celkem bych s povděkem přijala účast ještě alespoň jednoho fyzicky slabého jedince, se kterým bych mohla vytvořit pár :oops: :mrgreen: , protože vím, jak na tom jsem a jak snadno se získává "alergie" na brzdy pelotonu.

Teď vážně - pokud nepojedu s vámi, nikdy se tam nedostanu, protože s cestovkou, ale jako jedinec, to tedy asi není ten pravý šálek ovocného čaje - alespoň pro mne.

Jinak doufám, že Rujir rozumně zhodnotí, že prostě jídlo na 10 dnů na zádech neunesu - takže naplánuje i nějaký oddechový den se sestupem ke "zdrojům".

šak mi ti pomůžem, s jídlem i s bržděním :-)
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Hlásím se jako poradce:o)

Příspěvekod algar » sob bře 11, 2006 15:10

Se hlasím jako odborný poradce výpravy:o)

Termín mi však nevyhovuje ( 12. - 19.8. musím hlídat rodičům kocoura, páč jedou na dovolenou), a navíc letos pokukuju po jiné oblasti.

No suma sumárum, na východ evropy jezdím každým rokem, u Rumunska mám celkem 4 zářezy na karimatce:o)

Tak nemusíte tápat v průvodcích ale můžete se ptát Algara:o))
algar
účastník
účastník
 
Příspěvky: 496
Registrován: stř bře 8, 2006 4:38
Bydliště: Havířov (to je u Ostravy:o))

Příspěvekod Vena » sob bře 11, 2006 15:11

tuso píše:Super. Takže si zarezervujem dovolenku na ten termín. Čo sa týka dopravy, tak v tomto počte asi nič lepšieho ako vlak nevymyslíme- alebo áno?

jedině letadlo a hromadný seskok.
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod tuso » sob bře 11, 2006 15:12

to noemi: to víš, že tě vezmem, jeptiško naše bezradná. Co se týče té dopravy, tak jsem to pochopil tak, že se někde pozbíráme cestou a do samotného rumunska pojedeme společně. A ohledně potravin by jsme se mohli domluvit- nemyslím jako všichni, ale vytvořit malé skupiny, které se domluví o kompatibilitě potravin- bude to asi jednodušší. Taky něktreé části vybavení můžeme probrat, protože nepředpokládám, že by jsme potřebovali 10 stanů a 8 vařičů.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Rujir » sob bře 11, 2006 15:12

Noemi píše:Jinak doufám, že Rujir rozumně zhodnotí, že prostě jídlo na 10 dnů na zádech neunesu - takže naplánuje i nějaký oddechový den se sestupem ke "zdrojům".


Nebooj Fagaras "dame" za polovicny cas a pred nastupom na dalsie pohorie si budes moct dokupit zasoby, steroidy a naplaste. :weedman: :smt082 :smt044

Inak musim si vstupit do svedomia a tiez si kupit nejakeho sprievodcu, nech ten plan cesty uz dostane aj konkretne obrysy.

Inak az do Rumunska pojdeme vlakom, tam vacsinu trasy tiez. Mam taky dojem, ze len od poslednej stanice k nastupu do kopcov nam "hrozi" autobus.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Noemi » sob bře 11, 2006 15:12

Vena píše:..šak mi ti pomůžem, s jídlem i s bržděním :-)


To znám - vlk tady sliboval :mrgreen: :axe:
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Re: Hlásím se jako poradce:o)

Příspěvekod Rujir » sob bře 11, 2006 15:14

algar píše:Tak nemusíte tápat v průvodcích ale můžete se ptát Algara:o))


Beriem ta za slovo, len aby si si este vlasy netrhal pri mojom tisicom maile. :mrgreen:
Naposledy upravil Rujir dne sob bře 11, 2006 15:18, celkově upraveno 1
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Hlásím se jako poradce:o)

Příspěvekod tuso » sob bře 11, 2006 15:14

algar píše:Termín mi však nevyhovuje ( 12. - 19.8. musím hlídat rodičům kocoura, páč jedou na dovolenou),


Kocoura můžeš vzít sebou. Až dojdou potraviny se může hodit.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Vena » sob bře 11, 2006 15:14

Noemi píše:
Vena píše:..šak mi ti pomůžem, s jídlem i s bržděním :-)


To znám - vlk tady sliboval :mrgreen: :axe:

:-) aspoň víš co tě čeká. :-)
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod Noemi » sob bře 11, 2006 15:15

Vena píše:
tuso píše:Super. Takže si zarezervujem dovolenku na ten termín. Čo sa týka dopravy, tak v tomto počte asi nič lepšieho ako vlak nevymyslíme- alebo áno?

jedině letadlo a hromadný seskok.


S mou hmotností a 20-tikilovým batohem budu v této disciplíně dole výjimečmě první - jen jsem zvědavá, jak dlouho mě pak budete vyhrabávat :mrgreen: - tedy, pokud mě tam rovnou nenecháte :smt044
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

doporučení

Příspěvekod algar » sob bře 11, 2006 15:15

Nechci vám nějak vnucovat cíl cesty, ale pokud si chcete užít pravé Rumunsko, tak se vyhněté cílům jako je Fagaraš a Retezat.

V těchto dvou oblastech je v létě turisty přemnoženo a přehemženo. Romatika se vytrácí, místní se chovají dost komerčně.
algar
účastník
účastník
 
Příspěvky: 496
Registrován: stř bře 8, 2006 4:38
Bydliště: Havířov (to je u Ostravy:o))

Re: Hlásím se jako poradce:o)

Příspěvekod tuso » sob bře 11, 2006 15:16

Rujir píše:
... aby si si este vlasy netrhla pri mojom tisicom maile. :mrgreen:


Dosť dobrý preklep. :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod tuso » sob bře 11, 2006 15:20

Noemi píše:S mou hmotností a 20-tikilovým batohem budu v této disciplíně dole výjimečmě první - jen jsem zvědavá, jak dlouho mě pak budete vyhrabávat :mrgreen: - tedy, pokud mě tam rovnou nenecháte :smt044


To ne. Batoh se pokusíme zachránit. :twisted:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Hlásím se jako poradce:o)

Příspěvekod Rujir » sob bře 11, 2006 15:22

tuso píše:
Rujir píše:... aby si si este vlasy netrhla pri mojom tisicom maile. :mrgreen:

Dosť dobrý preklep. :mrgreen:


Opravene. Spokojny? :twisted:

to algar: No mne to je jasne, len som to bral tak, ze Fagaras a Retezat su take oblubene, lebo su najkrajsie. Nieco ako Nizke Tatry - sice vela ludi, ale tak pekne, ze to za to stoji. Okrem toho, oblast ktora ma uz nadych komercie umoznuje ludom vzdat to, doplnit zasoby a pod. ked uz su na tom najhorsie.

Ale kedze este ani jeden z nas nebol v Rumunsku, tak ak nam odporucis nieco uplne uzasne a ovela lepsie a zhodneme sa, ze chceme ist radsej tam, tak preco nie. Mne to je viac menej jedno, kam pojdem. *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Noemi » sob bře 11, 2006 15:24

Rujir píše:
Inak musim si vstupit do svedomia a tiez si kupit nejakeho sprievodcu, nech ten plan cesty uz dostane aj konkretne obrysy.


Nebuď bábovka - podle tvého deníku chodíš přeci zásadně bez map a přípravy :mrgreen: \:D/
Naposledy upravil Noemi dne sob bře 11, 2006 15:30, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Příspěvekod Rujir » sob bře 11, 2006 15:28

Noemi píše:Nebuď bábovka - podle tvého deníku chodíš přeci zásadně bez map a přípravy :mrgreen: \:D/


To je sice pravda, ale to ma chcelo vzdy zabit max pat ludi. Ale keby ma malo nahanat 12 horalov, tak by som to uz nemusel rozdychat... :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod tuso » sob bře 11, 2006 15:28

Sranda je, že najprv 2 dni nič a potom dostanem aj mail aj sa o tom píše na OF. :((
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Vena » sob bře 11, 2006 15:29

Co se týče cíle, tak mě to je taky vcelku jedno, Fagaraš to být nemusí. No a Rumunsko vlastně taky ne, hmm tak kam vůbec pojedem?
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod chonga » sob bře 11, 2006 15:31

mám 2x tohoto průvodce http://www.e-trekking.cz/knihy/fagaras.htm můžu ho někomu věnovat
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod Noemi » sob bře 11, 2006 15:32

Vena píše:Co se týče cíle, tak mě to je taky vcelku jedno, Fagaraš to být nemusí. No a Rumunsko vlastně taky ne, hmm tak kam vůbec pojedem?


Neblázni - a co ten můj již zakoupený průvodce? :lol: ..... beru to jako útok na mou osobu :smt071
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Příspěvekod tuso » sob bře 11, 2006 15:33

Vena píše:Co se týče cíle, tak mě to je taky vcelku jedno, Fagaraš to být nemusí. No a Rumunsko vlastně taky ne, hmm tak kam vůbec pojedem?


Mě je to taky celkem jedno kam vyrazíme. Hlavně ať je to v horách a ať je veselo. Jinak podle složení to můžeme pojmout jako seriosní výpravu- Rujir- hlavní vedoucí
Noemi- pomocný vedoucí
moje maličkost- hlavní zdravotník
moje přítelkyně- pomocný zdravotník
Vena-koordinátor pitného režimu
teoretic- teoretický i praktický strážce pořádku
Zbytek funkcí rozdělíme na místě.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Hlásím se jako poradce:o)

Příspěvekod algar » sob bře 11, 2006 15:35

Rujir píše:
tuso píše:
Rujir píše:... aby si si este vlasy netrhla pri mojom tisicom maile. :mrgreen:

Dosť dobrý preklep. :mrgreen:


Opravene. Spokojny? :twisted:

to algar: No mne to je jasne, len som to bral tak, ze Fagaras a Retezat su take oblubene, lebo su najkrajsie. Nieco ako Nizke Tatry - sice vela ludi, ale tak pekne, ze to za to stoji. Okrem toho, oblast ktora ma uz nadych komercie umoznuje ludom vzdat to, doplnit zasoby a pod. ked uz su na tom najhorsie.

Ale kedze este ani jeden z nas nebol v Rumunsku, tak ak nam odporucis nieco uplne uzasne a ovela lepsie a zhodneme sa, ze chceme ist radsej tam, tak preco nie. Mne to je viac menej jedno, kam pojdem. *


Fagaras a Retezat jsou takové "Rumunské Krkonoše". Nesouhlasím s tím, že jsou nejkrásnější. To byly za časů Miroslava Nevrlého. Teď už ne. Romatika pustin se vytratila, místní se chovají více komerčně.

Z vysokých hor, doporučuju Paring....2500 metrů, druhe nejvyšší v Rumunsku. Dopravní dostupnost z příhraničního Aradu dobrá (vlak prakticky až pod hory, železnice se táhne přes takovou soutěsku mezi dvěma pohořími). Překrásná horská plesa, pastevci, oproti Fagarasi pustina. Potraviny se dnes dají koupit v prakticky v každé Rumunské vesnici, s tím bych si hlavu nezatěžoval.

Pokud si chcete užít ještě větší divočiny a romantiky, na úkor výšky, pak jsou pro to severní pohoří Rumunska (kolem 2.000 m) jako dělaná. Jen je třeba počítat s tím, že vyjma pohoří Rodna je to tam dost orientačně náročné.

Anebo některé z mnoha pohoří jižní části karpatského oblouku (v tomto případě se výš než 2.000 ale nedostanete)

Na závěr malé lákadlo, anebo co všechno se dá zažít mimo Fagaraš

http://www.mesto-havirov.cz/blog/algar/ ... p?cla=1588
algar
účastník
účastník
 
Příspěvky: 496
Registrován: stř bře 8, 2006 4:38
Bydliště: Havířov (to je u Ostravy:o))

Příspěvekod Noemi » sob bře 11, 2006 15:35

chonga píše:mám 2x tohoto průvodce http://www.e-trekking.cz/knihy/fagaras.htm můžu ho někomu věnovat


Jo, jo - to je přesně ten, kterého vlastním i já...obzvláště mě nadchla pasáže o Draculově soutěsce a části s názvem Tři dny před smrtí :lol: .... jo, a taky to, že v některých úsecích se třeba slanit batohy zvlášť. Upozorňuji předem, že lana nevedu, ani je nemíním nést :mrgreen: . Takže spíše navrhuji varinatu, kdo těmito místy na zádech snese mne :yawinkle: .
Naposledy upravil Noemi dne sob bře 11, 2006 15:38, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Příspěvekod chonga » sob bře 11, 2006 15:36

beru si funkci nástěnkáře :mrgreen:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod tuso » sob bře 11, 2006 15:39

chonga píše:beru si funkci nástěnkáře :mrgreen:


Platí, ale nástěnku táhneš sám.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Noemi » sob bře 11, 2006 15:39

chonga píše:beru si funkci nástěnkáře :mrgreen:


Nějak mi ve výčtu chybí kuchař Vladko :mrgreen: .
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Další

Zpět na Treking