Rumunsko 06

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod algar » stř kvě 24, 2006 17:26

tuso píše:Mám takovou výzvu pro všechny co jedou do Rumunska. Na stáži v Bratislavě jsem se seznámil s jedním lékařem, který je původem rumunský Slovák- narodil se v Rumunsku a žil tam, do 20.roku života. Pak tady vystudoval a zůstal. Vzhledem k tomu, že mluví slovensky líp než já a rumunsky určitě líp než my všichni :mrgreen: tak se mi nabídnul, že nám přeloží jakékoliv fráze, které budeme eventuelně v Rumunsku potřebovat. Takže vymýšlejte a posílejte mi jako SZ. Já mu to potom pošlu mailem a on nám to přeloží.


Jen aby to nebyl nějaký "Hujer, meteleskublesku!!" :lol:
algar
účastník
účastník
 
Příspěvky: 496
Registrován: stř bře 8, 2006 4:38
Bydliště: Havířov (to je u Ostravy:o))

Příspěvekod algar » stř kvě 24, 2006 17:28

Co se týká dorozumívání, tak v pohodě vystačíte s konverzací čeština-rumunština, která je k sehnání v každé městské knihovně.

A v Brně na nádraží jsem před rokem kupoval "Rumunština do kapsy" a ta je úplně ideální.

Stejně většinu frází budete skládat až na místě dle situace.
algar
účastník
účastník
 
Příspěvky: 496
Registrován: stř bře 8, 2006 4:38
Bydliště: Havířov (to je u Ostravy:o))

Příspěvekod chonga » stř kvě 24, 2006 18:26

algar píše:Co se týká dorozumívání, tak v pohodě vystačíte s konverzací čeština-rumunština, která je k sehnání v každé městské knihovně.

A v Brně na nádraží jsem před rokem kupoval "Rumunština do kapsy" a ta je úplně ideální.

Stejně většinu frází budete skládat až na místě dle situace.

takovej malej slovníček jsem našel někde na netu (v "txt").
a hlavně rukama se domluvíme vždy a všude :wink:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod chonga » stř kvě 24, 2006 18:36

čas letí, červen za dveřmi, srpen taky. :(( nadáme nějaký slez někde napůl cesty ČR-SR. co, kdo, jak, čím, proč
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod tuso » stř kvě 24, 2006 19:16

chonga píše:čas letí, červen za dveřmi, srpen taky. :(( nadáme nějaký slez někde napůl cesty ČR-SR. co, kdo, jak, čím, proč


Třeba ve Vysokých Tatrách. To mají všichni stejně daleko. Mohli by jsme se se setkat někdy v červenci, ale já teď nevím jak budu sloužit.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Rujir » stř kvě 24, 2006 22:29

Jo suhlasim so stretkom a to kdekolvek a kedykolvek. Po prvom junovom tyzdni by som uz nemal mat problem... Teda ak sa zase neozvu <censored> Taliani... :evil:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Rujir » stř kvě 24, 2006 23:19

Poslal som vam to vsetkym mailom, ale pre istotu prasknem zaklad mailu aj sem:

Takze ako vsetci viete v Rumunsku je straaasne vela pohori, takze vybrat to prave je ponekud komplikovane a diskutabilne (cim vyzyvam k diskusii). Ja osobne navrhujem tuto alternativu:

Rodna + nieco - Rodna je pohorie blizko rumunsko-ukrajinskych hranic. Priemerna vyska je okolo 2000 m.n.m., je vyborne znacene a vraj veeelmi pekne. Jeho najvacsou devizou je to, ze je prakticky ludoprazdne, cize je to jedno z mala miest, kde sa da este ochutnat trocha pravej, romantickej turistiky a stareho dobreho Rumunska nepoznaceneho masovou turistikou typu Fagaras. Vzhladom na to, ze mame dost casu na to, aby sme zvladli este jedno pohorie, tak k tomu po vzajomnej dohode este nieco pridame (Suhard, Calimani alebo Maramures).

Fagarasu a Retezatu by som sa velmi rad vyhol. Ked budem chciet hory prepchate ludmi, tak pojdem do Nizkych Tatier. Onedlho bude aj Rodna rovnako prepchata ludmi ako Fagaras, tak by asi bola skoda neist niekam, kde este masova turistika tak nefunguje. Samozrejme rozumnym napadom a argumentom sa nebranim.

O cestovani zase niekedy nabuduce - snad len tolko, ze ratajte s vlakom. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod norman_64 » čtv kvě 25, 2006 5:43

to zní rozumně :P ...souhlasím
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod chonga » čtv kvě 25, 2006 16:52

mail jsem dostal a s destinací souhlasím a druhé pohoří ??? :(( ponořím se do literatury :wink: popř dej hlasovat je to v podstatě asi jedno.
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod tuso » stř čer 28, 2006 12:34

Tak a bohužel jsem ohledně Rumunska v prdeli.A to doslova. Přítelkyně nastoupila na nové místo a nedostane dovolenou. Musíme si najít náhradní program na září. Štve mě to jako ďas. ](*,)
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Rujir » stř čer 28, 2006 17:24

tuso píše:Tak a bohužel jsem ohledně Rumunska v prdeli.A to doslova. Přítelkyně nastoupila na nové místo a nedostane dovolenou. Musíme si najít náhradní program na září. Štve mě to jako ďas. ](*,)


Takze nejdes vobec, vobec, uplne ani trochu, hej? :cry: Ani bez priatelky?
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod tuso » stř čer 28, 2006 19:21

Rujir píše:Takze nejdes vobec, vobec, uplne ani trochu, hej? :cry: Ani bez priatelky?


Bohužiaľ, nejdem ani bez priateľky. Síce s tým počítala, že pojdem bez nej, ale nechcem. Víkendy bude mať voľné a v septembri si vezmeme nejaké voľno a pojdeme do Álp alebo Dolomitov. Veľmi ma to mrzí,ale som s ňou dosť málo na to, aby som sa vyparil na 15 dní. Ale budúci rok budem robiť všetko možné aby ta Korzika vyšla /ak to teda platí, že nás vezmete/
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod šíp » stř čer 28, 2006 19:43

korzika? já myslela že příští rok je v plánu Altaj :((
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod tuso » stř čer 28, 2006 19:44

šíp píše:korzika? já myslela že příští rok je v plánu Altaj :((


Jo, ale nemám s kým jet a ve 2 mi to přijde riskantní a nezajímavé. Rujir mě volal na GR20. Tam bych jel taky. Altaj neuteče.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod šíp » stř čer 28, 2006 19:49

tuso píše:
šíp píše:korzika? já myslela že příští rok je v plánu Altaj :((


Jo, ale nemám s kým jet a ve 2 mi to přijde riskantní a nezajímavé. Rujir mě volal na GR20. Tam bych jel taky. Altaj neuteče.


mě nikdo nepozval :cry: :cry: :cry: a přitom dovolenou na příští rok ještě neplánuju :cry: :cry: :cry: takže si to můžu zařídit :cry: :cry: :cry:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod tuso » stř čer 28, 2006 19:54

šíp píše:
tuso píše:
šíp píše:korzika? já myslela že příští rok je v plánu Altaj :((


Jo, ale nemám s kým jet a ve 2 mi to přijde riskantní a nezajímavé. Rujir mě volal na GR20. Tam bych jel taky. Altaj neuteče.


mě nikdo nepozval :cry: :cry: :cry: a přitom dovolenou na příští rok ještě neplánuju :cry: :cry: :cry: takže si to můžu zařídit :cry: :cry: :cry:


Mě to taky jenom naznačil u piva v Bratislavě. Já ani nevím, jestli to bylo pozvání. Možná to je jenom takový prvotní nápad. Určitě se ti ozve, až to bude mít reálnou podobu.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pripluv » stř čer 28, 2006 21:16

šíp píše:korzika? já myslela že příští rok je v plánu Altaj :((

To ne, Altaj je teď a protože GR20 na podzim asi nestihnu, tak na příští rok to je ideál :mrgreen: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » čtv čer 29, 2006 6:49

tuso píše:Bohužiaľ, nejdem ani bez priateľky. Síce s tým počítala, že pojdem bez nej, ale nechcem. Víkendy bude mať voľné a v septembri si vezmeme nejaké voľno a pojdeme do Álp alebo Dolomitov. Veľmi ma to mrzí,ale som s ňou dosť málo na to, aby som sa vyparil na 15 dní. Ale budúci rok budem robiť všetko možné aby ta Korzika vyšla /ak to teda platí, že nás vezmete/


Vobec ma to netesi, ale chapem ta. :cry: A co sa tyka planov na buduce leto, tak naozaj je prioritou GR20 a Altaj asi az o rok neskor. Aj ked cele je to zatial skor v stadiu vtip, kedze zatial vobec netusim, kde budem a co budem buduce leto. Ale ak by to bolo aktualne, tak sa samozrejme ozvem. :wink: *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Rujir » pát čer 30, 2006 14:14

Tak, vazeni a mili, termin odchodu do Rumunska sa neodvratne blizi a bolo by nacase zacat aj dopravu vybavovat. Zajtra odchadzam na par dni na splav, takze to nic, ale hned ako sa vratim, tak sa do toho pustim. Preto sa pliiz ohlaste ti, ktori trvate na tom, ze idete a ste si isti, ze sa na tom uz nic nezmeni. Nech viem aspon priblizny pocet, kolko ludi ide kvoli mnozstevnym zlavam na zelezniciach. Diky moc. *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod teoretic » pát čer 30, 2006 16:44

ja s tim pocitam a pokud me neschvati anaserpentni spinoza apod., tak se mnou pocitejte

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

rumunsko

Příspěvekod nati » stř črc 5, 2006 19:00

rumunsko je super, byli jsme tam loni v srpnu a celych 14 dni lilo, takze nezapomente na poradne plastenky, co se tyka hor tak cestou na Fagaras jsme nepotkali ani nohu a s Fatrou se to srovnavat neda, jo a pozor na medvedy, hlavne kdybyste se ocitli v nar. parku Bucegi, jeden nas prekvapil v noci ve stanu, ale na druhou stranu to byl super zazitek, jinak at vam vyjde pocasi * * * 14 dni neprestavajiciho deste bych nikomu neprala, ale taky je to dobra zkusenost :)
nati
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř črc 5, 2006 18:51

Příspěvekod teoretic » pon črc 17, 2006 8:02

sakra sakra sakra - vypada to, ze mam mit 15.8. dalsi statnici - uvidim, co se s tim da delat...byl vlastne uz konkretni termin na rumunsko?

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod norman_64 » pon črc 17, 2006 8:06

teoretic píše:sakra sakra sakra - vypada to, ze mam mit 15.8. dalsi statnici - uvidim, co se s tim da delat...byl vlastne uz konkretni termin na rumunsko?

t.
5 . - 20.8
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod teoretic » pon črc 17, 2006 8:08

norman_64 píše: 5 . - 20.8

](*,) ](*,) :slota: :toimonster: :nasranost: :cry: :cry:

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod tuso » pon črc 17, 2006 12:30

teoretic píše:
norman_64 píše: 5 . - 20.8

](*,) ](*,) :slota: :toimonster: :nasranost: :cry: :cry:

t.


Se nám to Rumunsko nějak nevyvedlo. Mě to s..e ještě pořád, že nemůžu jet. :smt022
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod teoretic » pon črc 17, 2006 12:32

tuso píše:Se nám to Rumunsko nějak nevyvedlo. Mě to s..e ještě pořád, že nemůžu jet. :smt022

ja doufam, ze se mi pokusi presunout termin, ale sance nevidim vysoke....achjo

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod algar » pon črc 17, 2006 12:42

Já jedu už za 4 dny. Jupííí. *
algar
účastník
účastník
 
Příspěvky: 496
Registrován: stř bře 8, 2006 4:38
Bydliště: Havířov (to je u Ostravy:o))

Příspěvekod Rujir » ned črc 23, 2006 13:09

Tak ako zlaty klinec programu som vcera na skalach hodil podlahu a vysledkom je vyvrtnuty clenok. Takze cele Rumunsko sa bud odklada, alebo sa pojde bezo mna. Jooo, shit happens all the time, baby! :evil: :evil: :evil:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod norman_64 » pon črc 24, 2006 11:31

Rujir píše:Tak ako zlaty klinec programu som vcera na skalach hodil podlahu a vysledkom je vyvrtnuty clenok. Takze cele Rumunsko sa bud odklada, alebo sa pojde bezo mna. Jooo, shit happens all the time, baby! :evil: :evil: :evil:
ty jo...co včíl....napis kdyztak co a jak....z tohoto bude mit radost jenom moje drahá 1/2 :(( ,páč bych ji neodjel na 14 dní pryč
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod chonga » úte črc 25, 2006 8:47

to pech, hlavně, že je to jen ten kotník
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Předchozí

Zpět na Treking