Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod ntz » úte úno 1, 2022 10:40

Odtrženo ze skotského vlákna

Mawenzi píše:ve me to budilo duveru byt blizko civilizace, ze kdyz selze nedohojenej zvrtlej kotnik, ze me kamaradi nenechaj uprostred niceho, pac co se mnou:D


proto by se melo na tezsi hiky chodit ve trech nejmene .. kdyz se jednomu neco stane, tak 2 to urcite zvladnou lepe nez jeden (eg podpirat, pomoct s bagazi ..)
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Skotsko

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 1, 2022 12:50

ntz
tak my sme byli 4, ale prislo by mi jako prasarna proste kamosum zkazit vylet, kdyz sem jela s nedohojenou nohou - riziko ze to nedam bylo vysoky.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Skotsko

Příspěvekod ntz » úte úno 1, 2022 13:35

@Mawenzi - v poho .. ja se tedka taky trosku bojim Skotska protoze jedu muj prvni vejlet po uraze, kterej se mi stal v zime 2020. Na dvakrat zlomenej kotnik a uplne urvany koleno (krizovy vazy urvany, postrani vaz uplne pryc - operaci mi delali v dubnu 2020) .. Od toho lonskyho roku jsem pribral vic nez 20kg (mel jsem 115, defakto celej rok jsem chodil o holich), ted jsem ale shodil a mam 105 (moje optimalni vaha je 90) a jako jedinej z nasi skupiny na to regulerne trenuju, abych to dal a abych to klukum nejak nezkazil .. kotnik a koleno pri zatezi boli, na to jsem si zvykl ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Skotsko

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 1, 2022 14:32

ntz:
to das, ja spoliham na kombo orteza, hole a pokud to fakt citim tak zvolnit, odpocnout, dat pauzu... pokud trenujes, budes mit predstavu co a jak zvladnes. ja mela moznost, ze kdyby byl pruser, kluci by mi treba vzali kus stanu nebo tak, mela sem rezervy v tomto. na noc aulin, kdyz je nejhur:D

dobrej fyzio by mohl i ukazat cviky kteryma posilis problemovy partie, pokud po uraze nektery pretezujes a jiny nezapojujes a tim ten disbalanc zhorsujes.treba vylepsis stabilitu kotniku atd atd.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Skotsko

Příspěvekod ntz » úte úno 1, 2022 15:12

@Mawenzi - ortezu vubec nenosim ... muj doktor mi rekl, ze ta orteza kolenu odlehcuje a to neni dobre .. nasel jsem na youtube kanal tohodle kluka a ma tam hodne cviceni (kolena, kotniky, zada ... fakt dobrej kanal)

tedka na jaro az bude hezky tak chystam dry-run tohle (gpx soubor) a zkusim to dat alespon 3x za 2 dny i s batohem 20kg obema smerama (tzn z pece na vyrovku a druhej run z pece smer na ruzohorky), ten prvni den bych to chtel dat 2x
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Skotsko

Příspěvekod apuka » úte úno 1, 2022 15:38

ntz píše:chystam dry-run tohle (gpx soubor) a zkusim to dat alespon 3x za 2 dny i s batohem 20kg obema smerama (tzn z pece na vyrovku a druhej run z pece smer na ruzohorky), ten prvni den bych to chtel dat 2x
:-k Po urazu, s jeste bolavyma nohama...

Nejak jsem nenasel, na kolik dnu tu trasu chystate, ale nejak mi uplne z Tveho popisu neprislo, ze byste chteli kazdy den slapat nejakych zaokrouhlene 20+ km a 1000m prevyseni nahoru i dolu. Bo ten trening by odpovidal takovemu treku.

Ja jen, abys neskoncil na tom treningu, resp. po tech treningovych davkach spise nekde na rehabku (v lepsim pripade) a se sledovanim zazitku kamosu pres internet... Hlavne kdyz pises o bolesti kotniku a kolen, "na ktere jsi si zvykl".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Skotsko

Příspěvekod Etheric » úte úno 1, 2022 17:25

Taky bych byl opatrnej, a hlavně někde nějak odlehčil, 20kg je strašně moc i v optimální kondici..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Skotsko

Příspěvekod ntz » úte úno 1, 2022 18:05

Diky za input ... 20kg je hodne .. a je to hodne protoze jsme fotografove, takze jen muj "nejhubenejsi" foto-kit vazi nejakech 7 kilo, a to brecim a furt vymejslim jak to udelat, abych si ssebou mohl vzit lepsi skla a lepsi fotak .. zcela konkretne

2.5kg - bagl
2kg - spackak a karimama
2kg - stan (stany budeme mit dva, tenhle si ponesu celej sam, kluci se podeli o druhej vetsi stan co vezmou na pul, ja chrapu, takze spim ve svem stanu)
1.5kg - protidestove/vodni opatreni (vnitrni vaky, ponco od jurka s hrbem na bagl, boty do vody)
1kg - KPZ/Emergecy kit (po rozdeleni mezi 3 - eg lekarna, gps, celovky, baterky apod - vychazi to kilo na jednoho, spis lehce vic)
1kg - vareni (nadobi + palivo - to uz je po rozdeleni mezi 3)
7kg foceni
- - -
17kg == bez obleceni, bez jidla bez nejakejch malejch drobnosti ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Skotsko

Příspěvekod Etheric » úte úno 1, 2022 18:21

Strašně moc... Batoh seženeš 1kg - 1,5kg, s pevnými zády, ne ultralight. Tady můžeš ušetřit hafo váhy v přepočtu na vynaložený finance.
Stan může být taky lehčí, ale to už stojí raketu. Nicméně bys to využil i po tomto výletě..
Protidešťový opatření je přeplácaný, jen eliminací vaků, saků a všemožných pytlíčků ušetříš dost váhy a nestojí to nic. Namísto Jurka něco jako The Packa Jacket. Boty ti nerozporuju, se můžou zatraceně hodit.
Kpz emergency určitě půjde stlačit též. Kilo na osobu je hrozně moc.
Vaření jde též lehčí. Většinou se věci dělí, aby se ušetřila váha. Takhle by tě vyšlo líp nést sólo svoje..

Nemáš tam započtený žádný oblečení? A ty "drobnosti", to udělá v součtu taky dost. Plus jídlo. A voda. A jsi na téměř 30kg
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Skotsko

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 1, 2022 18:30

ntz
no s tou ortezou bych se poradila s lekarem. Ano, orteza odlehcuje (stejne jako tejpy), takze neni vhodna jako berlicka na "porad". nakonec i trekovy hole nejsou vhodny na "porad". Nicmene dlouhodobejsi zatez a jeste s tezkou krosnou muze zmenit nazor - co ti ustoji zdrava noha na sobotnim vylete kdyz pak tyden odpociva treba v sedavy praci ale neustoji treba 4 dny po sobe, tak to spravnou ortezou (po porade s ortopedem), pripadne tejpou ci holema, muzes na 4 dny klidne vytahnout.

orteza neni spasna zbran, ale ma mista a pouziti, kde se muze hodit. Orteza proste toho dost podrzi tam, kde uz vazy/svaly nemuzou, napriklad proto, ze jsou pretezovany a nespravne zapojovany... hole pomuzou odlehcit kotnikum, kolenum...

takze bych to uplne nezatracovala. rekl si doktorovi, ze chces treba tydenni trek s 20kg krosnou v terenu? nebo ses ho mezi reci po operaci zeptal, jestli nepotrebujes ortezu? toto bych zvazila a jeste klidne zkonzultovala. Ja treba ortezu skoro nenosim, ale jsou nekdy situace (whw) kdy jsem si ji pro jistotu do batohu zabalila. Nekdy jsou tereny, kdy uz vim, ze je lepsi ji pouzit. Stejne jako hole, normalne nenosim ale na tezko do strmejch svahu jeseniku? na whw? pokud to zajisti zdar vyletu, tak me to urcite nezabije, ze kolenu odlehcuju protoze pak nedochazi ani tolik k tomu pretezovani a treba snizuje bolestivost nebo zvysuje kilometraz bez bolestivosti.

kanal neni fyzioterapeut a i tak bych i pres cviceni z kanalu za nekym zkusenym zasla, porad muze dodat cenny rady.

jinak o to vic se tesim, az posles ty fotky, az se vratis :D

jinak s tim batohem... jako moji kamosi nosej 20kg bezne, kdyz ja se 60kg a posranym kolenem utahnu 14dni po sobe 14-18kg batoh tak si myslim, ze 90kg chlap s 20kg na horni hranici vahy to proste prezije, nicmene tem kloubum po operaci a urazu kazdy kilo odlehceni pomuze, to ne ze ne. (no a taky zalezi jak psal apuka kilometraz a prevyseni, pripadne teren). urcite bude jiny chodit treba 15km anebo rozplanovany na 30km denne...

a taky bych neplanovala velky akce pri rekonvalescenci ale treba spis mensi ale porad, kazdej den neco nez narazovku ve velkym prevyseni a kilometrazi... ale tak asi zalezi jak ses poradil s doktorem a co ti doporucil on, jak treba tu rehabilitaci pojmout vzhledem k tomu, co planujes.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Skotsko

Příspěvekod ntz » úte úno 1, 2022 19:09

@Etheric:

ad.bagl) mam asi 2 roky starej Gregory Baltoro 75, ten proste neco vazi, je to stejna trida jako Osprey Aether, dobre, ten jsem vazil, kdyz vyndam vnitrni batuzek, tak jsem na nejakejch 2200g (dal mam superdobrej lehouckej Sierra Designs Flex Capacitator 40-60, do nej se ale nevejdu na tejden i s focenim a navic nema tak dobra zada) .. S batohem toho moc neudelam ..

ad.stan) na tohle forum jsem vstoupil otazkou na stan .. uz se stalo, stan mam .. s tim taky nic neudelam .. footprint si urcite beru pac jedna podlozka dole se hodi a ja mam vzdy footprint strcenej zvenku batohu a pouzivam ho na sedani a nebo kdyz chci vybalovat kramy na foceni tak na to vse polozim aby se to nevalelo v mokry trave, dohromady 2kg bez moznosti to srazit (btw. stan vypada skvele, jsem z nej nadsen - kamos ma hilleberg nallo 2 a rikal, ze ten muj stan vypada lip :D)

ad.protidest) Ze ponesu vodni boty na mokre prechody je jasne (mam adidas hydroterra, top boty - daj se pouzit i na chozeni), poncho s hrbem je take nutnost (muj jurek ma 650g), ze musim mit spacak a foceni v suchem vaku je taky jasne (pouzivam cesky trimm saver lite) + vyse me dost vydesila @sobb a ja po velmi peclivem studiu mapy (predplatil jsem si osmaps.com) mapy musim konstatovat, ze "nejaka voda" tam bude i kdyby nepadala z nebe .. takze vaha 1.5kg je +/- 200g realisticka

ad.kpz) to taky nesrazim .. kpz+emergency myslim dohromady vsechny veci co potrebujeme jako skupina, je tam lekarna, kpz, celovky, navigace, mapa, kompas a pro kazdyho zelezna zasoba na dva dny .. je to fakt 1kg bez moznosti to srazit .. tohle jsme explicitne vazili, mame fakt 3 kila blbosti okolo na celou skupinu

ad.vareni) mozna by slo srazit, bereme ale dohromady jednu Trangii 25, 450g plyn, kazdej nejakej hrnek a pribor, dva filtry na vodu + jako zalozni varic lihovou trangii s tim malym lehkym trojuhelnikem a 0.5L lahev na lih (typicky varime na plynu hlavni jidlo zatimco na lihu si delame kafe caj i ruzne po ceste) + kazdej jeste flasky na 2.5L vody - tohle jsme pocitali a prevazovali - srazit se to neda, je to 1kg na hlavu

ad.foceni) asi jsem schopen dostat se na 4-5 kilo .. kdybych musel neco omezit, tak samozrejme omezim foceni

ad.ostatni) ano, nemame tam zadne obleceni a jidlo, myslim ale, ze 20kg dohromady se vsim je realizovatelne, 30kg to proste bejt nemuze

@Mawenzi

Prave proto zodpovedne trenuju a prave proto si udelam ten dry-run (jak se tomu rika - shakedown hike?) .. zkus prosim kouknout na yt na kanal ChaseMountains (linkoval jsem vyse), ma to hlavu a patu .. S ortezou se samozrejme poradim s doktorem .. to planovani mame fakt peclivy ... (teda kdyz nezapomeneme na nejakej vyznamnej detail typu prekonavani mistnich toku - diky @sobb)
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Skotsko

Příspěvekod Etheric » úte úno 1, 2022 19:24

Zajímalo by mě, co teda tvoří to kilo kpz na osobu, všechny položky. Přijde mi to nesmyslně moc.
To, co prezentuješ jako železná zásoba na 2 dny je pojato jak? Tohoto se počítá 0,5kg jako denní dávka.
Jurek je těžkej.
Na vaření taky jde ušetřit.

Kolik popruhů ti volně visí? Kolik táhel zipů? Kolik úchytů všeho možnýho, kroužků na klíče, karabibek,,.... Tyhle blbosti dohromady daj taky zajímavou váhu ;)

Máš 17 kg bez oblečení a drobností, tj do 20kg se vejdeš. Plus to jídlo na týden a voda no a na startu se 30 můžeš dost blížit. Záleží, co budeš jíst.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Skotsko

Příspěvekod ntz » úte úno 1, 2022 19:41

@Etheric

400g - lekarna + sprej proti hmyzu
500g - 4x celovka i s baterkama
550g - gps, mapy, kompas, baterky, tuzka a papir
600g - osobni mala kpz (pocitam 200g na osobu, kazdej tam ma nejake kramy at uz pocitam mobil, fotku deti a buhvi co jeste, spis to bude lehce vic)
750g - zelezna zasoba (2x 125g pro kazdeho)
- - -
2800g

realne to bude spis lehce vic, i kdybych do toho nepocital mobily ucastniku - davali jsme to dohromady a vazili to, je to proste kilo na hlavu
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Skotsko

Příspěvekod Etheric » úte úno 1, 2022 20:02

Já bych to teda poskládal jinak, tolik bych nebyl ochoten nést ani ve snu.
Lékárna + sprej 400g pro 3 je ok, ale dál bych škrtal, omezil bych to na:

Kpz /opravná sada/ 51g.
Svítilna, baterie 40g.

Mapy v telefonech, když se pokazí jednomu, má druhej. Powerbanku stejně poneseš, nebo ne? I tak bych ju počítal do kategorie Elektro a ne kpz..

Víc bych z této kategorie věcí nebral. Pak se to ale bude blbě dělit. Takže malá osobní lékárnička, opravná sada a svítilna, takto individuálně, tady vyjde mnohem lépe. A máš jistotu, že to nikdo neztratí.
Jestli si další členové skupiny nabalí kpz kilo, jejich věc, můžeš mít půl kila individuálně, aniž byses musel vzdát 2x125g keksu. Jídlo bych měl taky přesně vypočítaný, tohle bych též nebral.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Skotsko

Příspěvekod ntz » úte úno 1, 2022 21:02

@Etheric ..

neposkladas to lip .. ty me trosku podcenujes ;) (a nebo precenujes - ja nemam nejake mega ultralight to nejlepsi vybaveni) .. zde jsou moje celovky (beru dve misto jedne + baterek navic, fenix je nabijeci supersvitiva zoom celovka na ven a tikka je osvetleni do stanu, kluci maj kazdej svoji celovku + nahradni baterky == 500g vsichni 3) a zde jsou nase mapy (== 500g dohromady)

lekarnu 400g jsi povolil (kdyz je vcetne repelentu) a tech 200g na vsechny ostatni male osobni veci per osoba je podle me jeste malo, pocitam do toho fakt osobni veci typu mobil, klice (ktery zrovna ja nechavam doma protoze si beru 180ml placatku ve ktery chci mit dobrou skotkskou), provazek, mala KPZ s lepenim a sitim a takovejma tema emergency foliema a dalsi male drobnosti co proste ma kazdej u sebe kdyz nekam jede .. ta mala osobni zelezna zasoba je taky must-have .. pocitam 250g na osobu, kazdej dve baleni tohodle (koupil jsem si jich se slevou 10 :D)

co se tyce vareni, tak to se srazit neda - set trangie 25 (zavetri, jeden hrnec misto dvou, panev a konvicka, drzatko, varic, pytlik) ma 1200g + asi tak 550g kartuse + malej alkohol varic s tim skladacim zavetrim ma 200g vc. kresadla + 500g pulitrova trangia flaska s liheh == 2450g + kazdej ma svuj hrnek, lahev na vodu, pribor a mame dohromady jeste alespon nuz (spis bude mit kazdej vlastni) - jedem prece jenom na 6-?7 dnu treku

ja osobne dalsi elektriku typu powerbanka neberu a pokud vim, ani kluci si ji neberou (mobily budou vypnute a k fotaku mam 5 baterek, to musi stacit) .. muj kolega Honza ma takovej ten emergency satelitni komunikator misto mobilu (myslim ze to je tohle, jeste jsem to ale nevide)

libi se mi, jak jdes do me ale musim te ujistit, ze to bereme vsechno peclive a vsechna cisla co jsem drive napsal jsou podlozena nasim spolecnym gearlistem a vazenim tech spolecnejch veci ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Skotsko

Příspěvekod ntz » úte úno 1, 2022 22:41

mike píše:@ntz: jestli budete do letadla nastupovat s bykem, tak bych obleceni neresil :twisted:


pripomelo mi to jeden vtip z dob mejch casu na vejsce:

bavi se kamosi z cvut z koleje a jeden rika:
>> tvl, mame hustej zlepsovak !! rozhodli jsme se, ze budeme u nas na pokoji na koleji chovat prase !! <<
druhej na to >> heled, pockej pockej, a nebude nejakej problem s tim smradem a bordelem ?? <<
>> neboj, zvykne si .. <<


@sobb

do kvetna dlouha doba .. ja jeste planuju urcite nekolik `shakedow hikes' pro overeni formy a nektere zbytecnosti urcite vytridime a povyhazime .. zase na druhou stranu nejsme uplny mladosi a kazdej z nas neco zazil .. celej ten gearlist diskutujeme a nase hlavni premisa je nemit krom lekarny a emergency veci (o kterych doufame, ze je nebudem potrebovat) nic zbytecne .. muj kolega zemedelec je dle jeho slov na vrcholu svych fyzickych sil (denne zapoli s mladymi selaty a bycky - selate ve skutecnosti nema, ma ovce a kravy), nasemu dalsimu (o 10 let mladsimu) partakovi je 30 a chodi pravidelne do fitka (do nej vkladame nejvetsi nadeje, ze nas v pripade napadeni horskym prasetem zachrani - LOL) a ja celej zivot lezl, hral tenis a jinak sportoval a jako jedinej po urazech v poslednich 2 letech to navic beru mega-zodpovedne a cilene na to trenuju (6 dnu v tejdnu 10km beh + 90 minut strecing a posilovani nohou (ChaseMaountains na yt) - tedka od 1.1 novorovni predsevzeti, zhubnul jsem uz od 1.1 ze 112kg na 105)

jsou tam urcite veci, ktere by mi UL-fasista povyhazoval - typu ja mam dve celovky misto jedny a nahradnich baterek, nesu si ssebou placatku se 170ml skotske, mame sebou osadniky z katanu na zahnani trudomyslnosti, tipuju ze kazdej si ponese svuj nuz misto abychom meli jeden a mame napr. trangii 25 (ale jen s jednim hrncem) misto nejakeho UL minihrnce kde by se uvarila akorat hrst suseneho UL hrachu za 100 korun a jeste ssebou tahneme GPS navigaci garmin a odhlasovali jsme si, ze vsichni musi mit poncho proti desti, co jim bude i pres batoh pod kolena, a vsichni musej mit v batohu vse (snad jen krom stanu) ochraneny proti vode takovym zpusobem, ze i kdyby se cely vykoupali, tak musi vse zustat suche ...
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Skotsko

Příspěvekod sobb » úte úno 1, 2022 22:53

mike píše:Ve Skotsku jsou raseliniste, ne? Ty smrdi ;-)
Smrdí plyny, ne bahno.

ntz: ohledně vybavení to je opravdu jen na vás, ono to asi není tak úplně o nějakém UL fašismu, jak jsi to nazval, ale o kompromisu a pohodlí. Tedy to, co vláčím, a to, co chci anebo potřebuji. Taky je rozdíl v pojetí skupiny, já jezdím s partnerem, kde jsme "nerozlučně" spjati, a proto věci sdílíme. Věřím, že je to jiné, když jedou tři kamarádi a každý chce být aspoň trochu soběstačný. Minimálně mít ten svůj vlastní nožík :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Skotsko

Příspěvekod mike » úte úno 1, 2022 22:55

sobb píše:Smrdí plyny, ne bahno.

Zkouselas to? Ja jo, nechtene. Kalhoty byly citit i po uschnuti. Ne extra neprijemne, ale citit to bylo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Skotsko

Příspěvekod sobb » úte úno 1, 2022 23:00

mike píše:Zkouselas to? Ja jo, nechtene.
Jo, v diskutovaném Skotsku i na Severu jsme už něco málo bažinama "probrodili". Za mě OK, asi máš čich po své mámě :wink: :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Skotsko

Příspěvekod mike » úte úno 1, 2022 23:07

To nastesti ne, ale mozna mas vetsi toleranci. Nebo covid :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Skotsko

Příspěvekod ntz » úte úno 1, 2022 23:35

sobb píše:Taky je rozdíl v pojetí skupiny, já jezdím s partnerem, kde jsme "nerozlučně" spjati, a proto věci sdílíme ..


my hosi co spolu chodime jsme taky nerozlucne spjati .. moje zena rika, ze neni na svete vetsi lasky nez mezi chlapci kamarady, ze podle ni ani mezi chlapem a zenskou neni takove celozivotni vasnive, nehasnouci a verne lasky jako mezi nami hochy, kamarady od detstvi :D (je teda pravda, ze honza se mnou byl pred 20ti lety na mem prvnim brutal assaultu a ze jsme se spolecne zazili veci typu vareni kurete v rychlovarne konvici a nebo mi jeho nahe prirozeni bimbalo o celo (dost bizardni zazitek) kdyz jsme delali na nejake party nekde v bazene zvedacku jako z hrisneho tance ..)
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Skotsko

Příspěvekod sobb » úte úno 1, 2022 23:50

mike: A s věkem se to prý horší :twisted: Tak dlouho s námi covid nejspíš ještě není, takže u mě je to asi tolerance a u Tebe geny :wink:

ntz: Řekla bych, že další detaily raděj ani slyšet nechci :D A to ani v takto přítulném stavu nejste schopni sdílet jednu kudličku? Víš co byste ušetřili gramů a navíc upevnili vztah? :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Skotsko

Příspěvekod ntz » úte úno 1, 2022 23:58

sobb píše:A to ani v takto přítulném stavu nejste schopni sdílet jednu kudličku? Víš co byste ušetřili gramů a navíc upevnili vztah? :mrgreen:


my si oba myslime ze nase (kazdeho vlastni) kudlicka je lepsi .. navic ten, co byl jel bez kudlicky, by musel bejt submisivni (eg jak chces nebejt submisivni, kdyz nemas kudlicku) .. kudlicka je blbej priklad .. vsechno ostatni jo (typu stan, dvojspacak pokud by byl lehci, rucnik, kartacek na zuby, apod ..)
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Skotsko

Příspěvekod sobb » stř úno 2, 2022 0:04

:lol: jsem to tušila ...

No, když už jsme u toho spacáku, tak v našem nerozlučném páru používáme od jara do podzimu jen jeden spacák jako přikrývku. To se teprve ušetří gramů :wink: :D
Raděj bych ani neměla psát, že na takto krátký vejlety ten vzpomínaný kartáček na zuby neberem. Ani jeden :oops: :wink: O ručníku ani nemluvě, ten ani na ty delší.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Skotsko

Příspěvekod mike » stř úno 2, 2022 1:56

sobb píše:takže u mě je to asi tolerance a u Tebe geny

A pak je tu jeste jedna velmi nepravdepodobna moznost. Ze neni bahno jako bahno :twisted:

ntz píše:my si oba myslime ze nase (kazdeho vlastni) kudlicka je lepsi .. navic ten, co byl jel bez kudlicky, by musel bejt submisivni (eg jak chces nebejt submisivni, kdyz nemas kudlicku)

Kazdy spravny muz nosi v kapse nuz, ale doufam, ze tam nejedete tocit remake Zkrocene hory :D

sobb píše:Raděj bych ani neměla psát, že na takto krátký vejlety ten vzpomínaný kartáček na zuby neberem.

To bys teda nemela, co kdyby to tu cetl nejaky zubar? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Skotsko

Příspěvekod Etheric » stř úno 2, 2022 4:41

ntz píše:co se tyce vareni, tak to se srazit neda..

Dá a dost, to stejný s tou kpz, já tam vidím hodně zbytečností a váhy navíc. Ale kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody ;)

S tímto stylem uvažování, když jsi na 17kg bez oblečení a "drobností", se do těch 20kg váhy batohu bez jídla a vody stěží vejdeš.. Což se mi tento styl uvažování celkem rozporuje s tou přepečlivou přípravou. Když už věnuju tolik času přípravě, pak můžu nechat doma spoustu "co kdyby" věcí, jídla budu mít přesně naplánovanou každou porci atd..

ntz píše:na druhou stranu nejsme uplny mladosi a kazdej z nas neco zazil ..

jsou tam urcite veci, ktere by mi UL-fasista povyhazoval - typu ja mam dve celovky misto jedny a nahradnich baterek

O to víc nechápu, proč táhnete tolik blbostí. Chápal bych to u někoho, kdo nemá zkušenosti a má strach.

Nejde o UL fašismus, ale o to, že to jsou věci, který jsou opravdu ryze navíc.

Btw co chceš jíst? Špek, kuskus, kaše, salám, sýr, atd anebo máš i lyo? Když už bych šel takovej výlet, koupil bych si lyo, 3 hlavní jídla denně. Též úleva váhy jak sviňa,už jen v tom, že na celej výlet stačí jeden titanovej hrnek 600ml a jedna lžíce, to je celý nádobí. Nic nemusíš mejt.
Na Alze možná ještě běží akce, že čím více kusů lyo jídla koupíš, tím lepší cenu máš. A tady by bylo potřeba hodně kusů, tudíž se to vyplatí. Málokdy málokde to bývá v nějaký rozumný akci. Za ty prachy máš na lyo větší úsporu váhy, než na libovolným vybavení. Plus se sníží objem batohu a odpadne starost o mytí nádobí :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Skotsko

Příspěvekod Mawenzi » stř úno 2, 2022 6:14

ntz
zrovna ty dve celovky v prpapde ze kazdy ve skupine ma svoji bych nebrala nebo nahradni svetlo jen nejakou tu "pecku" na 2032 placayou baterku jako fakt nouzovku. pokud chvete chodit hodne za tmy a treba lred svitanim chystat vybavu, i tak vas jedna vypadena baterka ze 3 neohrozi.

ale chapu te, ja taky mela na mistni pomery tezkej batoh, a nejak mi to zazitek nezkazilo. ze me ultralighter nikdy nebude, nicmene je mozny, ze i tak nakonec zvazis par veci, ktery nechas doma (kamos vozi slivku v petce), ten tyden proste prezije. taky je otazka na co treba konvicku, jestli nestaci esus na vareni vody a jidla, kdyz k tomu mas panev? ale rozhodnout si to musis vzdycky ty, ber to tak, ze to sou rady zkusenych cestovatelu, kteri to s tebou mysli dobre, ne nejaky povysovani nad tvoji vybavu, ze by nekdo schvalne hledal chyby. spis di tim prosli v minulosti sami a dneska se divi, co treba tenkrat meli...

jinak na ten kanal sem zbezne koukla a diky za tip, budu si ti muset lip nastudovat, vcera sem jen proklikla par videi a vypadaji dobre a zajimave ale porad ti rikam, ze fyzio to nenahradi (protoze ten dobrej mrkne a rekne ze tenhle sval pretezujes a tenhle nezapojujes a timhle si to zpravis, typek z videa asi bude predpokladat ze nemas urazem pozmeneny vztahy svalu a slach v tele, ktery nemusi pak tvejm kloubum prospivat v synergii ale muzou se "bit" o nadvladu a delat bordel.). tento zdravotni aspekt bych proste resila, nerikam nutne pred skotskem, ale i do budoucna ti muze zvysit zivotnost kloubu, schopnost uzit si vandru a podobnych akci.

s oblecenim do letadla maji ostatni pravdu - bud spaci merino triko a do letadla nebude nejak hrozny, nebo premachnout vecer v hotelu aspon tricko.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Skotsko

Příspěvekod Bruca » stř úno 2, 2022 10:10

Zásadní věc je - JAKOU skotskou? To je myslím to nejdůležitější na plánování. Nejhorší je vzít něco, co chutná jak ředidlo :D

Takže, co berete?

My přešli po naší návštěvě Skotska definitivně na Talisker - nejlepší Storm, Skye je taky moc dobrá, 10yo taková slabší, dark storm mi moc nejel. Ale když už byl doma :D

Nebo třeba Jura Journey není spatna

Takže, co se chlasta u vás? :D
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Skotsko

Příspěvekod Dromedaro » stř úno 2, 2022 10:30

Etheric píše: přepečlivou přípravou


Kdybych neznal cílovou destinaci, podle popisu příprav bych si myslel, že jedou na měsíční expedici do divočiny někam na Sibiř.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Skotsko

Příspěvekod Etheric » stř úno 2, 2022 11:16

Ja bych si ve Skotsku poručil irskou whisky ... :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Další

Zpět na Treking