Evidence prošlých tras

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Evidence prošlých tras

Příspěvekod tamatoa » ned srp 18, 2013 19:42

Ahoj,
rád bych se prosím zeptal, jak si evidujete všechny prošlé trasy?
Čekal bych, že na nějakých stránkách půjde např. vyklikat si body po kterých jsem šel, zadat datum, možnost vložení textu k trase apod. Nejhezčí online turistické mapy včetně značek znám jen na mapy.cz, ale tam jsem nebyl schopen uložení naklikané trasy docílit.

Mockrát děkuji
tamatoa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned srp 18, 2013 19:24

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod martinnakole » ned srp 18, 2013 20:48

Jednoduše, neeviduju :P

Ale abych nemluvil úplně mimo mísu - na mapách Seznamu si můžeš jak naklikanou, tak vyhledanou trasu exportovat do GPX nebo KML (pro Google Earth). Blbý je, že pak nejde do mapy zpátky importovat, ale můžeš udělat jinou věc - uložit si adresu stránky s mapou, protože trasa je v ní zapsaná. Když nahoře klikneš na Sdílet -> Odkaz na tuto mapu, tak to navíc umí adresu pěkně zkrátit, takže to pak vypadá třeba takhle: http://mapy.cz/s/8iQ8 Akorát až se v těch mapách za pár let něco změní, tak to třeba už nebude fungovat...

Taky se koukni na web http://www.trekview.cz/ - nikdy jsem to moc nepoužíval, ale tam jdou trasy v GPX i importovat a zobrazit na různejch podkladech (Google Maps, Seznam Mapy) a myslim že po přihlášení i přímo ukládat.
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod scinkk » ned srp 18, 2013 21:31

Eviduji je pres http://www.cykloserver.cz

Zaregistrujes se, na mape das import, nahrajes GPX, das ulozit tip na vylet - muzes vybrat nejaky udaje a taky zda ma byt trasa verejna ci nikoliv.

V casti muj cykloserver pak mas zalozku moje vylety, kde je seznam a muzes je zase prokliknout na mapu ci stahnout gpx. Na trasu pak muzes dat komukoliv odkaz.

Nejde treba zobrazit najednou vsechny trasy na mape ci nejake souhrne statistiky. Urcite se najde lepsi nastroj, takze si klidne taky dam poradit. Obcas tu neco probehne, myslim, ze garmin ma na to taky nejakou sluzbu.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod zonn » ned srp 18, 2013 21:33

Trekbuddy a následně Cykloserver :supz:
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16
User is Online!

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod JohnyFK » pon srp 19, 2013 7:03

Já si trasu zaznamenávám přes GPS do GPX a pak (pokud nezapomenu) nahrávám na Sport tracker Podobných stránek existuje více, každá "trackovací" aplikace z mobilu má svoje stránky takže je na výběr (Endomondo, Runtastic...) Sice jsou tyhle aplikace primárně cílené na běh a kratší aktivity (než se baterka v mobilu vybije :) ale dá se to zneužít i na delší trasy, stačí když máš GPX soubor trasy (z GPSky nebo "naklikání" do mapy a uložení, jak je psáno níže...). Nejsou tam sice turistický mapy, ale je to zase přehlednější... Na to moje "kudy jsem to tehdy sakra šel" to stačí...
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod tamatoa » pon srp 19, 2013 16:51

Děkuji všem za rady a tipy, odkazy si projdu. Zatím se mi nejvíc líbí cykloserver, kde jsou i turistické značky. Škoda jen, že v něm nejdou zobrazit všechny uložené trasy najednou.
tamatoa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned srp 18, 2013 19:24

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » pon srp 19, 2013 18:41

Pridam svuj zpusob. Trasy zaznamenavam pomoci GPS a vyskovy profil hodinkama s vyskomerem. Jednou za cas trasy stahnu, GPS zaznam rucne vycistim a ulozim do adresarove struktury, ktera mit o umozni snadno najit (priklad: vcerejsi trasa bude v GPS\CR\2013\20130818\). Trasu si na mape zobrazim pomoci Trekview nebo na na AV mapach nebo na naskenovanych mapach v Ozi Exploreru. Pak zaznamenam zakladni udaje (delka, prevyseni, cas...) do Excelove tablulky a pridam stat, oblast a zakladni orientacni body trasy. To mi umozni pouzit automaticke filtry a konkretni trasu velmi rychle najit. Pak uz ji snadno najdu na disku a muzu si ji znovu zobrazit. Excel mi to na prijde lepsi, nez ruzne databaze, at uz lokalni nebo na Netu. Da to sice trochu vic prace, ale je to podstatne flexibilnejsi a muzu si to prizpusobit podle svych potreb. A taky mi nehrozi, ze o data prijdu, az server nekdo vypne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod scinkk » pon srp 19, 2013 20:18

Tak jsem si to vcera jeste trochu prolez a nasel jeste toto http://www.gobreadcrumbs.com/

Ma to pekne UI, trasy lze tridit do kategorii, v ramci kategorii zobrazit souhrne statistiky.
Pro me to ma jednu velkou vyhodu, neb pouzivam na zaznam Locus, tak lze trasy rovnou posilat na web, aniz bych musel exportovat soubory.
Nevyhoda oproti cykloserveru je samozrejma absence tur. mapy, takze zrejme budu vyuzivat oba tyto weby.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod cezaryol » pon srp 19, 2013 22:38

Vložit trasu je možne také na webu http://www.kamennimuzici.cz/mapa/
cezaryol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: sob čer 16, 2012 21:35

GPS - záznam tras a jejich export na web

Příspěvekod draconis » čtv bře 20, 2014 16:45

Ahoj všem,

sháním tipy na to, jak zaznamenat prostřednictvím GPS trasy našich trekových aktivit a následně je exportovat na webový blog. Stačilo by mi, kdyby se na webu zobrazila ideálně nějaká sumarizace (celková délka trasy, převýšení, čas atd.) a zároveň náhled mapy s vyznačenou trasou např. z Google Maps (není podmínkou). Skvělé by bylo, kdyby šlo i např. v k různým úsekům trasy přidávat fotografie (nemusí být na základě GPS pozice, přidám je ručně) stejně jako je to např. vidět v Google Earth, ale není to podmínkou.

Aktuálně používám aplikaci Locus Free na Androidím telefonu - mám už spoustu uložených tras, ale k jejich exportu jsem se zatím nedostal. Proto bych rád poprosil o radu zkušenější - takže jak to řešíte vy? Nechce se mi strávit měsíc nad již vyzkoušeným, takže prosím o radu a tipy.

Zároveň jsem od kamaráda dostal nabídku, že by mi zdarma přenechal přístroj Garmin Oregon 300 Pro (je tam akorát prasklá dotyková fólie nad displejem, kterou bych si případně vyměnil - ale i tak je přístroj plně funkční) a tak bych se zároveň chtěl zeptat, jestli má lepší využití než např. smartphone. Trochu se zajímáme i o geocaching, ale priorita je záznam tras z trekových výšlapů. Na geocaching používám nyní opět Android - c:geo + Google mapy, občas addon do Locusu.

Nejde mi ani tolik o navigaci, i když možná s výhledem, že se chystáme na různé plahočení po Alpách by možná bylo zajímavé si moct připravit trasu dopředu v Mapsource a Garmin využít, ale opravdu není navigace prioritou. Jaké výhody mi tedy poskytne Oregon oproti telefonu? Určitě příjemná je výdrž baterií - smartphone vydrží sotva na nějakých 6-7 hodin, když ho moc nepoužívám a jen zaznamenávám trasu. Ovšem často jsme na cestě i víc než 10 hodin, takže u Garminu se mi líbí jednak delší výdrž, ale také případně snadná výměna AA baterií.

Předem moc děkuji za případné rady a pomoc.
draconis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: čtv bře 20, 2014 16:15
Bydliště: České Budějovice

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » čtv bře 20, 2014 17:53

Slouceno. Nez zalozis nove tema, tak se nejdriv koukni, jestli uz tu neco takoveho neni. A pak si procti, co uz jsme k tomu napsali, treba na sve otazky najdes odpoved.

Ad GPS versus mobil: jednoznacne vydrz na baterky. Pak odolnost, zvlast za hnusneho pocasi. No a taky to, ze mobil muzes potrebovat v nouzi a temer vybity protoze s nim zaznamenavas trasu ti nebude k nicemu. Pri behani nebo prochazkach okolo mesta v pohode, ale v horach je dobre mobil vypnout (aby se nevybijel neustalym hledanim BTS), dobre a vodostesne zabalit a pouzit jen v pripade potreby.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod scinkk » čtv bře 20, 2014 19:37

Par prispevku vyse pisu o http://www.gobreadcrumbs.com/
Stale pouzivam a jsem spokojen - z Locusu muzes trasu primo a ihned poslat na web a nemusis resit prenos souboru.
Taktez je tu embed kod, nezkosuel jsem, ale predpokaldam ze se vklada prave okno s mapu a zobraznim trasy. Sumarizaci si z webu muzes taky na blog zkopirovat.

Garmin: jak bylo psano vydrz na betrii je mnohem lepsi, citlivost na signal taky muze byt o dost lepsi, samozrejme mobil poskytuje mnohem vice moznosti nejen ohledne zaznamu tras a navigace, pro geocaching to plati obzvlast.
Vydrz smartphonu je spatna, ale dobra zalozni baterie/powerbank to taky resi, pokdu mas behem treku moznost rekneme ob dva tri dny dobit obe zarizeni. Zalezi o kolik vic ti telefon prinasi vyhod.
Byt tebou jeste zvazim spise kombinaci smartphoneu a GPS loggeru - pokud koupis nejaky s bluetooth neztratis vyhodu zaznamu trasy do Locusu. Logger ti muze bezet nekolik dni a telefon zapnout (GPS) jen kdyz potrebujes).
Jak pise mike, uplne vybiti telefonu, kor v horach muze byt pekny pruser, ja obcas beru s sebou stary telefon, ktery vydrzi dlouho, a mobil pouzivam jen jako navigaci.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod fps » pon bře 24, 2014 21:10

mike píše:Ad GPS versus mobil: jednoznacne vydrz na baterky.

tohle neplatí u nedotykových klasických telefonů

mike píše:Ad GPS versus mobil: Pak odolnost, zvlast za hnusneho pocasi.

tohle neplatí u odolných telefonů

mike píše:Ad GPS versus mobil: No a taky to, ze mobil muzes potrebovat v nouzi a temer vybity protoze s nim zaznamenavas trasu ti nebude k nicemu. Pri behani nebo prochazkach okolo mesta v pohode, ale v horach je dobre mobil vypnout (aby se nevybijel neustalym hledanim BTS), dobre a vodostesne zabalit a pouzit jen v pripade potreby.

já používám k orientaci v přírodě odolný a nedotykový telefon plno let, prošel toho se mnou už docela dost, a celoročně od cca +35°C po -20°C, a za všech povětrnostních podmínek, a ještě se mi nikdy nic co popisuješ nestalo, kdysi jsem uvažoval o koupi GPS navigaci, ale když jsem viděl ty šílené mapy co v nich jsou, tak jsem zůstal u odolného nedotykového telefonu a TrekBuddy, a taky tahat další váhu, a taky další věc se mi moc nechce
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » pon bře 24, 2014 21:39

Nebude to tim, ze chodis u nas, kde jsi v dosahu signalu? Pak mobil nemusi hledat. V horach, kde signal neni vubec nebo na hrane dosahu, hleda furt a tim se vybiji vic, nez normalne. U sebe mam vyzkouseno, ze vydrz klesne pod polovinu, u jinych telefonu to muze byt jinak.

Tahat dalsi vec je otrava, ale na mobilu muze zaviset preziti. Proto si myslim, ze je dobre ho oddelit od neceho, co je spis hracka navic. Kdyz se mi z nejakeho duvodu nepovede zaznam trasy, tak mne to nastve, ale bez mobilu bych se nesvezl vrtulnikem a to by mne mrzelo vic 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod fps » pon bře 24, 2014 21:54

ale já mam GSM síť stále vypnutou, zapínám ji jenom když potřebuji
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » pon bře 24, 2014 21:59

Jo, to jsem zapomnel napsat, ze je rozumne udelat. A proto se ti nejspis telefon tak nevybiji hledanim site. Porad ale plati, ze kdyz si telefon vybijes navigaci, muze se ti to v pripade pruseru nevyplatit. Mne tenkrat trvalo asi pul hodiny, nez jsem se se 112 domluvil (vypadaval signal, operatorka neumela anglicky...) a pak jsem jeste musel navigovat vrtulnik. Kdyby mi dochazela baterka, tak by se to nepovedlo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: GPS - záznam tras a jejich export na web

Příspěvekod Kuba Turek » úte bře 25, 2014 10:01

Úplně nejjednodušší jsou Google Maps. Já to dělám takhle: buď si zaznamenávám "jenom" body, kde jsme byl (hrady, zámky, kopce...) a k nim si dávám odkaz na web s texty a fotkami, nebo rovnou tam nakreslím trasu na mapě, případně zkopíruji soubor GPX z GPS, který mi tu čáru nakreslí. Exportovat to všechno mohu v KML.

Tady to mám takhle rozdělené (koukni pro inspiraci): http://maps.google.com/maps/user?uid=20 ... 7270460828
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod wawrik » úte bře 25, 2014 10:23

mike píše:Ad GPS versus mobil: jednoznacne vydrz na baterky. Pak odolnost, zvlast za hnusneho pocasi.
Ešte by som pridal čas na fix a presnosť. Na poslednom treku som dorazil k týpkovi, ktorý bezradne pobehoval po traverze v asi 45-stupňovom svahu s telefónom (myslím, že to bol Xcover 271 alebo nejaký veľmi podobný Samsung) a snažil sa zachytiť dosť satelitov na to, aby zistil, či je na spodnom alebo vrchnom chodníku. Chlapík tam podľa vlastných slov stepoval asi pol hodiny, Garmin sa do požadovanej presnosti chytal asi minútu, signál tam bol horší. Polohu z Garminu potom ručne vložil do toho Samsungu a zistil, že je na nesprávnom chodníku.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » úte bře 25, 2014 15:52

Jo. Technicky to neni nutne, ale vyrobci telefonu pouzivaji z nejakeho duvodu horsi chipsety. Mozna proto, ze je pro ne lepsi (cti levnejsi a mensi), kdyz je GPS chip integrovany s jinyma komponentama. Dneska uz nejsou vylozene spatne jako driv a rozdil je poznat az ve zhorsenych podminkach. Taky to muze byt antenou, standalone GPS mivaj vetsi.

Jak byly ty chodniky daleko od sebe? Zrovna tohle je docela narocny problem i s dobrou navigaci. Myslim urcit spravnou polohu v prudkem svahu. To musel mit spravny chodnik z nejakeho predchoziho zaznamu, ne? Z mapy si to nedovedu moc predstavit resp. dovedu, jelikoz jsem jednou takhle za tmy spravnou cesticku ve svahu hledal. GPS mi v tom moc nepomohla a zpetne podle zaznamu se ukazalo, ze na mape byla stezka nakreslena kousek mimo, coz v realu delalo par desitek vyskovych metru...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod wawrik » úte bře 25, 2014 17:26

Chodníky boli od seba ďaleko dosť, vzdušnou čiarou tak 400-500 metrov (niekde tu). Jeden mieril krížom cez zosuv pôdy, druhý to obchádzal vrchom. Ale ten mobil ho zobrazoval skoro presne v strede medzi nimi a poloha dosť poskakovala. Kružnica „presnosti“ bola cez celé údolie. Ono by mu tú polohu nakoniec asi ukázalo, keby počkal na viac satelitov (boli sme celkom blízko takej sedemtisícovej hradby dlhej cez 15 kilometrov), ale kto má na to čakať?

Inak ako si rozumne archivovať a zobrazovať trasy rozmýšľam už dlho. Googlackemu enginu dosť nerozumiem a tá free blbuvzdorná verzia tracklogy dosť osekáva, vie zobraziť iba asi 1500 bodov, potom to rozkúskuje. 1500 bodov na trojtýždňový trek sú tak 200-500-metrové úseky. Nič moc. A služby tretích strán sú buď dočasné - nikdy neviem, kedy skončia, alebo plné balastu a nedajú sa rozumne zamontovať na blog.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » úte bře 25, 2014 17:57

Jo tak. Myslel jsem neco jako 50 metru, 500 s rozumnou navigaci rozlisis skoro vsude. Jen si pockat nez se rozhlidne po satelitech :)

Oddelil bych archivaci a zobrazeni. Protoze, presne jak pises, na 3rd party sluzby se neda spolehnout a Google neni nic moc a nakonec se na nej neda spolehnout taky, jelikoz obcas sluzby rusi nebo meni. Viz nedavny konec Trekview, protoze zmenili API. Proto si logy zpracovanam a archivuju sam (Excel je na to skvely) a kdyz si je chci zobrazit, tak pouziju nejaky software nebo webovou sluzbu. Nedavno jsem zjistil, ze Ozi Explorer umi i Google mapy a tahle kombinace mi na prohlizeni tras docela vyhovuje. Plus vlastni naskenovane mapy a postahovane turisticke mapy. Vyrobit si tabulku v Excelu da trochu prace, ale zas si to clovek muze udelat presne na miru.

Mimochodem, vedeli jste, ze mapy Seznamu umi zobrazit GPX soubor a dokonce vic najednou? Staci je na mapu pretahnout tj. drag&drop. Navic mi prijde, ze pomerne vylepsili rucni naklikani si trasy, pracuje se s tim prijemne a intuitivne. Porad sice tvrdim, ze Seznam, nic horsiho neznam, ale za tohle si zaslouzi :smt023
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod fps » úte bře 25, 2014 19:43

mike píše:Porad ale plati, ze kdyz si telefon vybijes navigaci, muze se ti to v pripade pruseru nevyplatit.

nosím vždy při ruce v kapse na bederáku náhradní baterii, stejně jako mam náhradní baterii do čelovky
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » úte bře 25, 2014 22:00

A kdyz ti baterka v mobilu dojde, odolas tomu, abys pouzil nahradni a pokracoval v logovani/navigaci? Jestli jo, tak nic proti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod draconis » úte bře 25, 2014 23:27

Omlouvám se, byl jsem posledních pár dní pryč...

Díky všem za tipy, je pro mě novinkou, že Google Maps podporují import .gpx - to by možná stačilo. Každopádně mě láká zmiňovaný Breadscrumbs, který umí pracovat jak s daty z Garminu, tak z Androidu. Vyzkouším, až mi dorazí nový digitizer na Oregona... Nicméně zatím se mi to líbí asi nejvíc a mohl bych používat oboje. Vyzkouším i Android s Open GPS trackerem a uvidím. Případně sem pak dám i nějakou ukázku aspoň pro představu, aby bylo vidět, jak vypadá výsledek.

Díky za info!

P.S.: Hledat jsem samozřejmě zkoušel před položením dotazu, ale asi jsem zvolil špatná klíčová slova, tohle vlákno mi uniklo... Takže se omlouvám :wink:
draconis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: čtv bře 20, 2014 16:15
Bydliště: České Budějovice

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » stř bře 26, 2014 3:39

To sis asi spatne vylozil. Import GPX souboru umi mapy Seznamu, ne Google. Google ma vlastni format KML a do nej bys musel GPX zkonvertovat (zadny problem).

Pred casem jsem ale narazil na tuhle webovou aplikaci, ktera umi s GPX nad mapama Google pracovat primo. Umi vice souboru zaroven a vytahne z nich i nejaka souhrnna data. Takovych aplikaci je samozrejme vic, zkousej a hledej.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod wawrik » stř bře 26, 2014 7:21

mike píše:To sis asi spatne vylozil. Import GPX souboru umi mapy Seznamu, ne Google...
Vie to aj Google, len sa tým nikde nechváli, netuším prečo. Len mu v tom dialógu, kde požaduje KML, KMZ alebo GeoRSS, podsunieš GPX.

Ale je nejaký cimprlich, surový garminovský GPX mi to zožerie len málokedy.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » stř bře 26, 2014 15:19

Schvalne jsem to zkusil. GPX to vzalo, ale zobrazilo jen cast, asi tak prvni pulku. KML to pro zmenu nenacetlo vubec a to byl ze stejne trasy #-o Tipuju, ze byl moc dlouhy nazev souboru, ale dal si s tim hrat nebudu. Celkove mi to prijde strasne neohrabane a polofunkcni, zlaty Seznam proti tomu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod martinnakole » stř bře 26, 2014 16:47

mike: Google má omezení na počet bodů v trase. Číslo ti z hlavy neřeknu, ale je to vidět i když klikáš trasu ručně, prostě v jednu chvíli zmizí možnost přidat další bod.

Mimochodem, na Seznamu celkem nedávno přibyla možnost zobrazit výškovej profil i u ručně vytvořenejch tras. Taky příjemný vylepšení. Dřív to šlo jen u trasy vyhledaný po cestách. (A kromě toho teda asi nějak upravili algoritmus výpočtu toho profilu, protože to začalo ukazovat cca o 20% menší úhrnný stoupání / klesání.)
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » stř bře 26, 2014 17:26

Aha, tak to asi bude ono. A ze by to treba neco ohlasilo nebo si pocet bodu zredukovalo samo? Fakt nic moc. Google palec dolu. Nastesti je spousta aplikaci nad tim, ktere to umeji lip.

Vyskoveho profilu na Seznamu jsem si nevsiml, pekne. Schvalne jsem zkusil obklikat sobotni trasu zobrazenou jako GPX a vyskovy profil nevysel vubec spatne. Na 40 km o 7.5% min, nez vylezlo z barometrickeho vyskomeru. Prevyseni 1440 m proti 1550 realnym. Vypada to, ze k redukci doslo hlavne na vrcholech kopcu, nejvyssi bot naklikane trasy 802 m, zatimco realne ma Milesovka 837. Jelikoz vrcholy byly tri, tak to da akorat ten rozdil. Prijde mi to jako dobry vysledek pouzitelny pro planovani trasy. Ted jeste kdyby pridali zobrazeni vyskoveho profilu z GPX souboru a moznost jejich prohlizeni ala Trekview a bude to skvele.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod zonn » stř bře 26, 2014 17:43

Používám toto. Anglická verze umí i zobrazení mapy a PDF si lepím do deníčku. Nebo Cykloserver, tam jsou asi mapy ze Seznamu.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16
User is Online!

Další

Zpět na Treking