Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Expedicni strava Travellunch je podle vas

skvela vec
15
10%
fajn vec za rozumnou cenu
5
3%
stoji za vyzkouseni
24
17%
vhodna jen na vyjimecne akce
37
26%
dobry napad, ale moc draha
41
28%
moc draha
15
10%
zlodejina
8
6%
 
Celkem hlasů : 145

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod GreyMouse » čtv dub 7, 2016 10:06

booze píše:Zatim nesusim na uskladneni a bojim se, ze tuk by zlukl. Nosit zvlast tuk, maslo nechci, to delavam ted.
Jo, tohle jsem myslela, vzít ten tuk zvlášť a přidávat do jednotlivých jídel. Jídla, co suším, jsou bez tuku. Většinou jsme všechno snědli, ale teď mám v komoře nějaké zbytky z loňského léta, tak je zkusím ochutnat. Vzít sebou lahvičku s olejem mi nepřišlo jako velká komplikace. Vyšší kalorickou hodnotu mají třeba různé ořechy nebo semínka, ale ty se nehodí do všeho.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod grco » čtv dub 7, 2016 10:27

Daj si tam glutamat.

Nemusi byt chemicky, vsetko si posyp parmazanom a bude to chutit dobre ;)

PS: Alebo sojovku, ustricovu omacku, hoisin omacku, rybi omacku, worcestershire...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod booze » čtv dub 7, 2016 18:45

Parmazan vozim.
Ten glutamat by to mohl konzervovat.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod grco » čtv dub 7, 2016 19:55

@booze: ty mas rad tie indicke jedla, ze? by ta mohlo zaujimat :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08


Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod grco » čtv dub 7, 2016 20:20

Hehehe, na druhu stranu, ked ma clovek fakt zahradku, tak to nie je take zlozite ani financne narocne, stoji za uvahu :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod Guly » pát dub 8, 2016 18:22

@wawrik: tak prečo nemáš záujem o tieTravellunch Survival Ration K1000 10 balíčkov à 250 g? Tie majú kalórie ako bomba a netreba to ani variť. To by mohlo byť občas ako doplnková kalorická bomba a bez nutnosti variť v čase núdze. Nemyslíš?
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod booze » pát dub 8, 2016 18:33

@grco proc to sem davas? kua zral bych. :tonqe:
tandoori pec jde udelat doma staci ti stary bojler a kompresor.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod mike » sob dub 9, 2016 1:03

grco píše:Alebo sojovku, ustricovu omacku, hoisin omacku, rybi omacku, worcestershire...

Delal jsem omacku na testoviny s tunakem a jelikoz je mi divne a nemam chut k jidlu, dal jsem tam rybi omacku na zlepseni chuti (a ceskek a zazvor a vino a kapary...). Chut to sice vylepsilo, ale ten smrad #-o Jestli na mne prijdou sousedi, tak je poslu za tebou, zes mi to poradil 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod dudy » sob dub 9, 2016 6:31

Tvl, miku, těstoviny, tuňák, česnek, kapary, víno, rybí omáčka, zázvor... co to je za žrádlo?
To je jak když kočička s pejskem pekli dort.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod mike » sob dub 9, 2016 23:07

Nazval jsem to testoviny ala grco, zkracene grcoviny. Jeste jsem uvazoval, ze tam pridam susena rajcata, ale uz mi to prislo moc. Jestli to jeste nekdy budu varit, tak natocim video, kde budu pul hodiny zasvecene rozpravet o tom, jak se jednotlive suroviny skvele doplnuji 8)

To byl jen takovy pokus. Uz par dni se musim do jidla nutit a je mi celkem fuk, co jim, a tak jsem chtel zkusit, co to udela. Jinak tam ale byl navic jen zazvor a rybi omacka, zbytek normalne funguje (jeste tam patri cibule a olivovy olej). Neni to nic, co bych predlozil navsteve, ale kdyz mam hlad a nechce se mi varit, je to takove rychle jidlo co dum dal. Testoviny mam v lednicce nebo v mrazaku vzdycky a tohle je jedna z omacek, co obcas delam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod wawrik » ned dub 10, 2016 14:28

Guly píše:@wawrik: tak prečo nemáš záujem o tieTravellunch Survival Ration K1000 10 balíčkov à 250 g? Tie majú kalórie ako bomba a netreba to ani variť. To by mohlo byť občas ako doplnková kalorická bomba a bez nutnosti variť v čase núdze. Nemyslíš?
Vôbec netuším, ako to chutí, či sa to dá jesť rozmiešané v horúcej vode, a či by som to vôbec dostal vo výškach do seba. 1-2 kusy na skúšku by som zobral, ale viac určite nie, aspoň na začiatok...

Len mi nie je úplne jasné, či tie hmotnosti udávajú netto alebo aj s obalmi. A tie pompézne označenia typu „elektráreň“ veľa dôvery nevzbudzujú :D Kaloricky to zas tak výnimočné nie je - jeden Real Turmat plus flapjack, a to sú celkom chutné veci, ktoré nemám problém zjesť pri akomkoľvek nechutenstve.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod Guly » pon dub 11, 2016 0:38

@wawrik: píšu tam, že stačí dobre rozžuť alebo zmiešať s vodou, takže aj teplou. Určené je to pre prípady, ak už nestihneš alebo nemôžeš variť ako posledná záchrana alebo doplnenie kalórii za pochodu na spôsob prežúvavcov :)
250 g má mať 1150 kcal, čo je teda porovnateľné so 100g slaniny (špeku)
Predávajú to po 10 ks. Pre mňa je 8 ks veľa na prvý krát. Maximálne by som bral 5 ks, takže to necháme nabudúce.
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod mike » pon dub 11, 2016 1:26

To jsem jeste nevidel, zkouseli jste to nekdo? Ma to nejakou vyhodu treba proti raw tycinkam, ktere jsou na tom kaloricky na vahu skoro stejne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod wawrik » pon dub 11, 2016 7:30

Guly píše:@wawrik: píšu tam, že stačí dobre rozžuť alebo zmiešať s vodou, takže aj teplou.
Myslel som, či to v horúcej vode nestráca nejaké zložky, trebárs vitamíny, alebo či to nehrudkovatie a tak...

Možno sa ozve niekto, kto by tie tri zvyšné kúsky zobral...

Ja ako zásobáreň energie vláčim flapjacky s polevou, asi ako polovica fóra :-) Mám kúpené dve krabice za dobrú cenu a len to hádžem do báglu, výhodou je, že sa po tom ide zabiť aj náš malý šarkan a tak to používam ako motiváciu :-)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod remy77 » pon dub 11, 2016 11:11

Guly píše:250 g má mať 1150 kcal, čo je teda porovnateľné so 100g slaniny (špeku)


Slanina ma 810 kcal
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40


Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod GreyMouse » pon dub 11, 2016 12:56

Koukla jsem na složení toho Travellunch Survival Ration K1000:
Zloženie: zapečená pšeničná múka, rastlinný olej, cukor, rastlinná bielkovina, sladový výťažok, soľ, minerály, vitamíny
- to moc nevypadá jako náhrada normálního jídla. Takhle na dálku mi to přijde jako oslazená jíška (zápražka), což mě neláká. V lepším případě by to snad mohlo připomínat vánoční cukroví, ale ani to bych nechtěla jíst po čtvrtkilech. Mám pocit, že libovolná tyčinka a kousek čokolády poslouží v případě nouze líp - lepší chuť za míň peněz. A kalorická bomba to taky zrovna není, čokoláda, chalva nebo ořechy mají víc energie, různá müsli a sušenky podobně :|
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod Guly » pon dub 11, 2016 15:08

:) takže najlepšie bude nakoniec bravčová masť (sádlo) a pre vegetariánov olej? :)
Asi to na niečo bude dobré. Minimálne na zisk predajcov a výrobcu! Ale skúsil by som, no 50 € za 10 kusov je trošku priveľa, aj keď som už peniaze vyhodil aj za väčšie blbiny.
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod mike » pon dub 11, 2016 16:04

GreyMouse píše:to moc nevypadá jako náhrada normálního jídla.

Jo, vypada to jako pekny hnus.

GreyMouse píše:V lepším případě by to snad mohlo připomínat vánoční cukroví, ale ani to bych nechtěla jíst po čtvrtkilech.

Proklikal jsem nejake video, kde to rozbalovali a lamali a presne to mne napadlo taky. Neco jako linecke bez marmelady. V nouzi bych to samozrejme snedl, ale proc, kdyz si muzu vzit nejake tycinky? Cenove to po te sleve vyjde nastejno, 1 Euro na 50 g, coz je bezna vaha raw tycinek.

Unika mi pointa tohodle jidla a asi nejsem sam, kdyz jsem to hledal, tak jsem narazel na to, ze produkt uz neni v nabidce. To by taky mohlo byt duvodem te slevy, vyprodej.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod Guly » pon dub 11, 2016 16:11

hmmmm takže blbosť...a mal som ešte v skrini kúsoček voľného miesta. Idem teda pozrieť niečo iné, čim by som to miesto vyplnil. Nik neporadí?
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod mike » pon dub 11, 2016 16:20

Zas bacha, jen hadame, nikdo to tu asi nemel. Vyzkousej to a napis minirecenzi ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod remy77 » pon dub 11, 2016 20:15

wawrik píše:Ktorá konkrétne? Väčšinou vídam tak 500-600 kcal.


Klasicka :)
Nie tie varene a udene anglicke slaniny sracky :)
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod sobb » stř úno 22, 2017 12:23

krmi Voyager někdo zná? nějaké názory?
dělaj to Frantíci
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod sleeper » ned úno 26, 2017 14:14

Měl jsem od nich "Muesli au lait" (jedno a druhé), které dávají Frantíci do svých vojenských dávek (RCIR=Ration de Combat Individuelle Rechauffable). Je to dobré, ale když to má člověk na snídani celý týden, tak se to přejí :wink:
sleeper
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř led 28, 2009 13:31

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod GreyMouse » pon úno 27, 2017 12:36

Sobb asi zajímalo spíš klasické teplé jídlo, tj. sušená/lyofilizovaná směs, která se zalije vařící vodou. Ale když už jsi ochutnal to müsli, tak toho využiju a zeptám se. Přišlo ti to nějak výrazně lepší než müsli, které se dá běžně koupit v obchodě, je ho spousta druhů a za mnohem nižší cenu? A ty vločky byly jiné než ty co jsou běžně k dostání? Zaujalo mě, že tam píšou, že jsou lyofilizované i samotné obilné vločky, nejen ovoce. Jinak se, pokud vím, obilná zrna při výrobě vloček napařují a pak suší teplem. Mně různá müsli a instantní kaše firem vyrábějících expediční stravu přijdou, na rozdíl od ostatních jídel, dost drahá. Ale neochutnala jsem, tak nevím, jestli přeci jenom není nějaký důvod, proč sebou vzít raději výrobek renomované značky, i když jedna hubená snídaně pak stojí víc než "neznačková" varianta na celý týden :?
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod sleeper » pon úno 27, 2017 19:40

To je mi jasné, ale tohle je jediné, co od nich znám. Francouzští vojáci mají všechno ostatní v konzervách, nutno dodat, že velmi dobrých :)

Jak je to jejich müsli s mlékem, tak se to spíš chová jako ovesná kaše (někde na půl cesty mezi klasickým suchým müsli a obyčejnou kaší). Při zalití teplou vodou to změkne, se studenou vodou zůstávají vločky spíš tužší a křupavější. Chuťově je to dobré a porce vydatná, nepřijde mi to moc sladké. Já ale běžně müsli nejím ani doma, tak to nemám moc s čím srovnat :twisted: Jinak si kupuju nejlevnější ovesné kaše z Lidlu nebo Kauflandu :wink:
sleeper
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř led 28, 2009 13:31

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod GreyMouse » pon úno 27, 2017 23:18

Takže pokud to člověk někde vyfasuje, je to fajn, ale když si má nakoupit větší množtví na dovolenou, sáhne spíš po něčem levnějším :-)

Docela by mě zajímalo, jak chutná ten jejich jogurt, ale 100 g jogurtu za víc jak stovku... asi holt neochutnám :?
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod booze » úte úno 28, 2017 8:10

FR konzervy jsou spis nechutne. Dodnes mam nocni mury z tunaka v octu, slavky s mrkvi, losos s testovinou a octem. Dobry byl kohout
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod GreyMouse » úte úno 28, 2017 9:09

To zní dost děsivě. Asi armáda fasuje lepší druhy než něco s octem :)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

PředchozíDalší

Zpět na Treking