Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Expedicni strava Travellunch je podle vas

skvela vec
15
10%
fajn vec za rozumnou cenu
5
3%
stoji za vyzkouseni
24
17%
vhodna jen na vyjimecne akce
37
26%
dobry napad, ale moc draha
41
28%
moc draha
15
10%
zlodejina
8
6%
 
Celkem hlasů : 145

Re: Expedicni strava

Příspěvekod jiri69 » čtv srp 12, 2010 10:53

Když to tak čtu, vychází mi:
- je to drahé
- rýže není ani po 15 minutách měkká
- málo masa
- chuťově se to přibližuje průměrné hospodské stravě.

Z toho mi vychází, že způsob vaření, který praktikujeme na cestách my (jako rodina), je lepší. Např. čínské instantní nudle + konzerva salsa napoletana = jídlo pro 2 za 3 minuty a 40 Kč. Podobně např. od Maggi "Dobrý hostinec" + malá vepřovka = jídlo za 7-10 minut a 45 Kč. Nebo - jak tu už někdo psal - obyč sušená bramborová kaše za 12 Kč, k tomu třeba opéci malý luncheonmeat či kus salámu a je chutné jídlo.

Nechci nikomu brát iluze, ale já jsem v tomto asi poněkud konzervativní. Cena vysoká, doba přípravy dlouhá, chuťová stránka nic moc...
jiri69
účastník
účastník
 
Příspěvky: 283
Registrován: čtv bře 19, 2009 9:39

Re: Expedicni strava

Příspěvekod šíp » čtv srp 12, 2010 11:32

Jenže Ty to taháš na kole, což je jiné, než když se to vláčí na zádech. NAvíc v naší dvojici je nosič Luboš, já mám strop 16-18kg a ani o ň více. Proto nám expediční strava vychází nejlépe stran váhy/chuti/přpravy/živin. Navíc je důležitá i spotřeba plynu-mnohem méně stačí na svaření vody, než na delší vaření.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Expedicni strava

Příspěvekod jiri69 » čtv srp 12, 2010 12:04

Převážně na kole jezdíme až poslední tři sezóny, předtím to byly hlavně treky a VHT - Rumunsko, Alpy, Kavkaz, Ukrajina... A mohu s klidem prohlásit, že můj kletr nebyl - i s potravinami - těžší než 13 kg na 14-20 denní pobyt.
Nevím, o kolik je těžší např. sušená kaše, trocha oleje, koření a kousek salámu či jedno balení "dobrého hostince" od Maggi (vše 2 porce) oproti "expediční stravě". Ale rozdíl je dle mého zanedbatelný. A spotřeba plynu? Na kaši potřebuješ uvařit vodu, jinak nevaříš. Těstoviny Maggi se mají vařit 7 minut - na mírném plameni, spotřeba plynu zanedbatelná. Atd. atd.

Navíc jen zcela ojediněle je člověk zcela mimo civilizaci bez možnosti si koupit chleba, vejce, salám, sýr... Alespoň já jsem se vždy tak po 4-5 dnech alespoň okrajově dostal do civilzace.

Na letošní dovče na Podunajské jsme takto vařili - 3 dospělí + Klárka - 14 dní, za tu dobu jsme nespotřebovali ani celou "půlkilovku" plynu. Vařili jsme 3x denně: ráno instantní kafe se sušenou smetanou, horká čokoláda, občas instantní polévka, k obědu těstoviny Maggi, večer polévka z pytlíku + chleba, příp. opečený luncheonmeat a podobně.

Každý máme holt své zkušenosti, někdo s tím má dobrou zkušenost a bude to obhajovat, já to nikomu vymlouvat nebudu. Ale mě dosavadní argumenty k používání expediční stravy nepřesvědčily.
jiri69
účastník
účastník
 
Příspěvky: 283
Registrován: čtv bře 19, 2009 9:39

Re: Expedicni strava

Příspěvekod Rujir » čtv srp 12, 2010 12:08

jiri69 píše:Nechci nikomu brát iluze, ale já jsem v tomto asi poněkud konzervativní. Cena vysoká, doba přípravy dlouhá, chuťová stránka nic moc...


Nechcem brat iluzie, ale su ludia, ktori si radsej priplatia, ako by mali jest take blafy. A na to hodnotenie sa da tiez pozerat inak:
- draha - ako pre koho
- ryza nie je makka - necham to dlhsie odstat
- radsej malo masa ako to, co najdem v konzerve
- priemerna hospodska strava je uplny gurmansky raj oproti variantom co si prave navrhol

Holt "zivot je otazka priorit" a niektori nemaju ziadne vycitky, ked peniaze jednoducho prezeru. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Expedicni strava

Příspěvekod jiri69 » čtv srp 12, 2010 12:26

Rujir píše:- priemerna hospodska strava je uplny gurmansky raj oproti variantom co si prave navrhol

Holt "zivot je otazka priorit" a niektori nemaju ziadne vycitky, ked peniaze jednoducho prezeru. :mrgreen:


Je to Tvůj názor.
K tomu jen dvě věci - toto by nikdy nenapsal ten, kdo ochutnal nějaké jídlo mnou připravené. I z obyčejných surovin se dá udělat opravdu chutné jídlo, když to umíš. Mimochodem, vařil jsem i na zájezdech (Rumunsko, Ukrajina, Dolomity...) pro 40 - 50 lidí - i když to bylo převážně jídlo z konzerv, vždy jsem dokázal jídlo připravit a dochutit tak, že si všichni moji kuchyni velice pochvalovali.
A za druhé - nejsem žádný škudlil. Ale přijde mi nelogické platit tolik peněz za něco, co se dá nahradit mnohem levnějším a chutnějším jídlem.

A jak jsem psal - nikomu to neberu, ať si to kupuje, ale mě dosud uváděné argumenty nepřesvědčily o tom, abych si to začal kupovat.
jiri69
účastník
účastník
 
Příspěvky: 283
Registrován: čtv bře 19, 2009 9:39

Re: Expedicni strava

Příspěvekod jonza » čtv srp 12, 2010 12:35

jiri69 píše:A mohu s klidem prohlásit, že můj kletr nebyl - i s potravinami - těžší než 13 kg na 14-20 denní pobyt.


Omlouvam se za OT, ale moc me to zajima, ted v rumunsku jsme meli batohy 20 a 16kg s vodou a jidlem asi na 10dni. Obleceni jsme meli vsechno na sobe (temer). Fakt uz nebylo co vyhodit. Jak se dostanes na tuto vahu? Moc me to zajima. Dikes
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Expedicni strava

Příspěvekod Indy » čtv srp 12, 2010 13:01

trochu mimo tema, ale uspora plynu nebo jineho paliva je dosazitelna taky napr varenim v termosce a castecnou studenou stravou.

Ty vahy baglu na 10-14dni mi prijdou mazacke, takhle polehku bych se sbalit nedokazal. jestli muzes, napis bud cca obsah anebo v kostce - co jste nesli a co jste dokupovali, stravovali jste se aj mimo nebo jen z neseneho, bylo v tom spani, popr vcetne stanu, atd.

na dva tydny komplet strava (vcetne) a spani (stan, spacak karimatka), cili plne nezavisle akorat brat vodu kterou do toho nepocitam (taborit u vody a na den nesenou vodu zanedbat) - neverim ze bych se dostal pod 20kg coby nosic pro 4clennou skupinu.

podle meho ale cinske polivky a dobry hostinec maji do slusne stravy tak daleko jak Marketa Muchova do sesti oktav.

s takovouto stravou jsou dva tydny pochod smrti.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Expedicni strava

Příspěvekod Ježo » čtv srp 12, 2010 13:08

Indy píše:...tak daleko jak Marketa Muchova do sesti oktav....


OT: Indy, děkuji za rozšíření hudebního obzoru... :mrgreen:
... A Lotově ženě bylo přece řečeno, aby se neohlížela zpátky tam, kde všichni ti lidé žili a kde stávaly jejich domy. Ale ona se ohlédla, a já ji za to mám rád, neboť to bylo velice lidské. Obrátila se za to v solný sloup. Tak to chodí.

(Kurt Vonnegut: Jatka č. 5)
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Re: Expedicni strava

Příspěvekod deckardph » čtv srp 12, 2010 13:12

Tak protože už můžu porovnávat \:D/ :rock: tak tedy :
Můj dojem je takovej že v podstatě je rozdíl vopravdu jenom váhovej, za podmínek že si s sebou na trek neberete třeba malou šišku salámu kterou používáte na svačinky a doplňování jídel jako já (tím dodáte jídlu víc masa než je v expediční stravě), pak ale fakt nevim co jíte kromě expediční stravy a muesli tyčinek :-k
Brkaše + salám (cibule už je luxus) výjdou váhově v mém případě líp než expediční strava a dokonce i ušetřim plyn (na kaši nemusí bejt vroucí) =D> . Vychází mě z toho že expediční strava (doufám že to slovou už nebudu nikdy muset psát :mrgreen: ) je prostě pro pohodlnější lidi který se nechtěj zabejvat vařením(ne zdržovat protože uvařit ES trvá stejně dlouha jako většina jídel co dělám venku).
AD čekání na rejži třeba opravdu po 20 minutách dojde ale za 20 minut máš hotovou královskou hostinu na vohni v kotlíku :lol:
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Expedicni strava

Příspěvekod Petras » čtv srp 12, 2010 13:20

Lidi kam to jezdíte ,že 5-10 dní nemůžete doplnit zásoby proviantu ?

(20 kg bágl....ty krávo... :rolleyes: )
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: Expedicni strava

Příspěvekod pripluv » čtv srp 12, 2010 13:27

Petras píše:Lidi kam to jezdíte, že 5-10 dní nemůžete doplnit zásoby proviantu?


Altaj, zimní Laponsko apod :wink:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Expedicni strava

Příspěvekod Indy » čtv srp 12, 2010 13:28

heh, a co kdyz doplnit muzes ale nechces? trening, sportovni rozmer :) kazdy jsme uchylni jinym smerem a pro me je susteni mysiho kozisku raj... :)

ale jinak je to samozrejme pravda.

pokud teda clovek neni posledni romantik nebo nemiri do povodnove oblasti kratce po tak me v stredni evrope krome Rumuska moc lokalit nenapada, kde by to bylo nutne fungovat 10-14 dni nezavisle a doplnovat jen vodu.

to Jezo: v te dobe se daly vubec sr*cky tezit lopatou, a tahle lihen "talentu" je celkem sazka na jistotu. Obcas je treba vzpomenout co byl tehdy CZ mainstream aby si clovek zase vic vazil normalni muziky...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Expedicni strava

Příspěvekod pripluv » čtv srp 12, 2010 13:33

jonza píše:Omlouvam se za OT

Přijímám :twisted:
jonza píše:…v rumunsku jsme meli batohy 20 a 16kg s vodou a jidlem asi na 10 dni. Obleceni jsme meli vsechno na sobe (temer)…


Jde věcí. Korsika 2007, tři týdny v horách, všechno na hrbu – 27 kg
Albánie 2009, dva týdny v horách (musím upozornit, že mé jídlo na den se počítá na desítky gramů), všechno na hrbu – max. 13-14 kg (tipuju spíš na 12)
Altaj 2006, tři týdny na cestách, přes dva týdny v horách, omezení letadlem na 20 kg, takže 20 kg (plus lezecké vybavení, šrouby, cepíny, lano…)
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Expedicni strava

Příspěvekod Indy » čtv srp 12, 2010 13:42

mmt 20 a 16 kg bagly pro dva na 10 dni VCETNE vody? jako ze jste nesli denni davku? dobra, ale doufam ze nechces rict ze jste nesli na 10dni vodu s sebou...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Expedicni strava

Příspěvekod jiri69 » čtv srp 12, 2010 13:43

Trochu OT, ale rád bych na to ještě reagoval (poslední moje reakce, slibuju...).
K váze kletru:
ať počítám jak počítám, vybavení pro dva (stan - 2,8 kg, spacáky - 2 kg, karimatky - 1,4 kg, vaření, čelovka, prádlo - přepíráme, lékárna, goretexové bundy, pertexové kalhoty, trekové hůlky, sandále...), bez jídla mi to dělá cca 16 kg za oba (bez váhy kletru). Vodu - většinou stačí bohatě petka 1,5 litru na osobu. Alespoň já jsem zatím měl tu zkušenost, že vždy se maximálně po několika hodinách dala voda někde nabrat. A jídlo - psal jsem, že treky děláme na 3-4 dny, pak si v civilizaci doplníme zásoby. Takže samozřejmě máme stálou rezervu jídla, ale průběžně doplňujeme.

Letos na Podunajské jsme kromě chleba měli vše s sebou, naše bagáž (vážili jsme před odjezdem) vážila - tedy včetně jídla na nejméně 10 dní - 16 kg na jedno kolo (celkem 3 kola + Croozer s dvouletou Klárkou). V tom jsou dva stany, náhradní pláště a duše, jídlo, oblečení a spaní pro všechny včetně Klárky. Přepočtem mi tedy vyjde, že váha naší bagáže na jednoho činila 12 kg.
jiri69
účastník
účastník
 
Příspěvky: 283
Registrován: čtv bře 19, 2009 9:39

Re: Expedicni strava

Příspěvekod Indy » čtv srp 12, 2010 13:46

na kole 16kg bagl nebo myslis brasny? ja bych tedy dal prednost brasnam...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Expedicni strava

Příspěvekod Petras » čtv srp 12, 2010 13:47

pripluv píše:
Petras píše:...doplnit zásoby proviantu...

...Altaj, zimní Laponsko apod...

I tam to jde :wink:
Chce to jen maximálně využívat místních zdrojů,já se o to snažím a jde to.

Ale jak podotkl Indy,někdo má tu "nezávislost" jako koníčka,já to sice naprosto nechápu,ale proti gustu....
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: Expedicni strava

Příspěvekod jiri69 » čtv srp 12, 2010 13:54

Indy píše:na kole 16kg bagl nebo myslis brasny? ja bych tedy dal prednost brasnam...

Jasně že brašny.. Já mám velkoobjemové Arzenály, drahá polovička Vaude + nahoře stany, syn Husky (2 x 17 l) a jako horní Arzenál.
jiri69
účastník
účastník
 
Příspěvky: 283
Registrován: čtv bře 19, 2009 9:39

Re: Expedicni strava

Příspěvekod Indy » čtv srp 12, 2010 13:59

no tak to je konecne jina, pesky jako za vozem, ale jedna vec je tahat to na hrbu, druha je tahat to na hrbu jedouce na kole a treti je drtit to na kole s tezkyma cyklobrasnama...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Expedicni strava

Příspěvekod deckardph » čtv srp 12, 2010 14:01

Jinak Rak (Rákoncaj ten týpek co byl na K2 2X a dokonce tam bivakoval těsně pod vrškem) říkal v nějakém rozhovoru že na jeden den má 250g jídla ! :prayer:
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Expedicni strava

Příspěvekod Indy » čtv srp 12, 2010 14:16

kazdy takovy vylet se ale pocita s tim ze sundas klidne 10kg.
navic ve finale je rad kdyz do sebe neco dostane.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Expedicni strava

Příspěvekod deckardph » čtv srp 12, 2010 14:23

Indy : jj to je pravda, ale většina lidí schodí i na normálním delšim treku . Jsou to prostě takový energetický výdaje který nemáš čas vyrovnávat (nemůžeš celý den vařit). Je to takové dobrovolné sebetrýznění a my všichni sme sadomasochisti :lol:
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Expedicni strava

Příspěvekod šíp » čtv srp 12, 2010 14:23

Sundat 10kg? to už bych pak vážila jako batoh :finga:
Ad doplnění jídla na treku: v Laponsku to nejde, ledaže bychom lovili soby :ú Když 8 dnů kolem sebe vidíš jen tohle,
http://img576.imageshack.us/img576/5088/019kv.jpg
případně když tu krajinu máš zpestřenou bažinami, tak nevím, kde bys jídlo schrastil.
Nyní trochu vážně. Je jiné, když po horách putují dva chlapi, jako když jde chlap s babou. Ženská at chce nebo nechce je limitována do max.18kg váhy batohu. Plus připočti úchylku focení /moje fotovýbava mi zabere 1/3 batohu/. A ano, přiznávám, vymýšlet kraviny s jídlem se mi na treku fakt nechce. Do ES /dobrá zkratka :mrgreen: / přidám vroucí vodu a je to. Dále máme velkou spotřebu vody, na treku každý vypijeme 3l, plus nosíme tak litřík záložní /ono se řekne, voda je všude, ale letos jsme většinu vody kolem nás měli ve stavu bažinatém/.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Expedicni strava

Příspěvekod pripluv » čtv srp 12, 2010 14:30

šíp píše:v Laponsku to nejde, ledaže bychom lovili soby :ú Když 8 dnů kolem sebe vidíš jen tohle,
http://img576.imageshack.us/img576/5088/019kv.jpg

nebo http://picasaweb.google.cz/robert.gotz/ ... 5893772178 :mrgreen:
@Petras: to si nechám poradit, kde v Laponsku, v zimě, uprostřed Urho Kekkonena mám sehnat jídlo :shock:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Expedicni strava

Příspěvekod pripluv » čtv srp 12, 2010 14:32

Ještě jedna drobnost. Mne vaření jako jaksi moc nebaví. A když jsme v Rusku šli patnáct hodin a plnou polní, tak jsem byl večer rád, že stačí uvařit jen ta kaše. ES bych tam uvítal.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Expedicni strava

Příspěvekod Petras » čtv srp 12, 2010 14:45

pripluv píše:@Petras: to si nechám poradit, kde v Laponsku, v zimě, uprostřed Urho Kekkonena mám sehnat jídlo :shock:

Dyť je to tam podle MAPY samá chata a restaurace :mrgreen:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: Expedicni strava

Příspěvekod mike » čtv srp 12, 2010 14:52

@sip: jesteze nechces lovit sobby ;-) :twisted:

@pripluv: presne tak. Mne letos stacil 12 hodinovy vystup. Skoro jsem se musel nutit, abych si vecer jidlo udelal. Kdyby to neslo tak jednoduse, tak jsem se na to asi fakt vykaslal a druhy den by nebylo veselo.

Obecne k zasobam. Ano, doplnovat se v Evrope da, ale nekdy to znamena znacnou ztratu vysky a tim i casu a sil. Vloni na podzim z hrebene Karnskych Alp by to byl aspon den, letos v Italii i vic, jelikoz jsem temer neslezal pod 2900 m. V prvnim pripade chaty uz zavrene, v druhem jedina, ke ktere jsem dosel predposledni den a kde krome jidla na miste prodavali jen cokoladove tycinky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Expedicni strava

Příspěvekod mike » čtv srp 12, 2010 15:08

jiri69 píše:...toto by nikdy nenapsal ten, kdo ochutnal nějaké jídlo mnou připravené. I z obyčejných surovin se dá udělat opravdu chutné jídlo, když to umíš. Mimochodem, vařil jsem i na zájezdech (Rumunsko, Ukrajina, Dolomity...) pro 40 - 50 lidí - i když to bylo převážně jídlo z konzerv, vždy jsem dokázal jídlo připravit a dochutit tak, že si všichni moji kuchyni velice pochvalovali.

Aniz bych chtel zpochybnovat tve kucharske umeni, telo neoblafnes. S chuti se da carovat, ale ja bych si po par dnech ke kazdemu tebou popisovanemu jidlu musel dat sacek Smecty. Driv mi to nic taky nedelalo, ale asi jsem tyhle instantni blafy jedl moc casto a telo se proste brani. Travellunch mi zatim nic spatneho neprovedl, mozna proto, ze tam nejsou konzervanty a dochucovadla.

jiri69 píše:A za druhé - nejsem žádný škudlil. Ale přijde mi nelogické platit tolik peněz za něco, co se dá nahradit mnohem levnějším a chutnějším jídlem.

Levnejsim mozna, ale chut hodnot az pote, co to sam vyzkousis.

Jo a jeste k te ryzi, ona neni spatne udelana. Jen je o malinko tvrdsi, nez je clovek zvykly, jist se ale da normalne. Rekneme asi jako kdyz varis dobrou basmati ryzi 9 minut a zapomenes ji predtim na chvili namocit.

Jinak se uz tocime v kruhu, tohle vsechno jsme uz probrali na zacatku vlakna. Jak psal Rujir, vsechno je otazka priorit a ty mame ruzne. Ja to ocituju jeste jednou:
Rujir píše:Holt "zivot je otazka priorit" a niektori nemaju ziadne vycitky, ked peniaze jednoducho prezeru. :mrgreen:

protoze jsem presne ten pripad ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Expedicni strava

Příspěvekod deckardph » čtv srp 12, 2010 15:37

Je to tak no, osobně sem se rozhodl pro kompromis, prostě si na větší akce budu brát jak starou instantní klasiku, tak pár kousků ES pro případ že budu KO a nebude se mě chtít z něčim pižlat :-..
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Expedicni strava

Příspěvekod mike » čtv srp 12, 2010 15:44

Zrovna u tebe mne to opravdu prekvapuje :twisted: :smt023
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Treking