Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Expedicni strava Travellunch je podle vas

skvela vec
15
10%
fajn vec za rozumnou cenu
5
3%
stoji za vyzkouseni
24
17%
vhodna jen na vyjimecne akce
37
26%
dobry napad, ale moc draha
41
28%
moc draha
15
10%
zlodejina
8
6%
 
Celkem hlasů : 145

Re: Expedicni strava

Příspěvekod holgerus » stř dub 28, 2010 12:24

Ta kaše Emco je výborná. Asi jsem jídelně množstevně skromnější páč mně ty jejich porce stačily. Někde jsem viděl brkaši co taky stačít jen přelít horkou vodou. J8 jsem spíš vždycky řešil ovoce a zeleninu resp. že jsem jí neměl neb jsem na tom závislý. Vyřešil jsem tím že tahám s sebou křížaly.
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Re: Expedicni strava

Příspěvekod kobowski » stř dub 28, 2010 13:18

Dobrý jsou kaše pro malý děti (a i ostatní jídla pro děti), jsou sice dražší, ale řek bych, že se tam výrobce snaží dát těch různejch E-klhaftů o něco míň než do "jídla" pro dospělý. Kamarádova máma dělala v lékárně, tak sme vždycky jezdívali vybavený sunarem, kam se na něj hrabe obyč. sušený mlíko :D .

Co se týče ceny, tak to je dost těžký říct co je zlodějna, já si teď v krámě spočítal, že když chci opravdový rajčata, tak mě vyjdou na 240,- za kilo (60,- za 250g), ty polystyrenový bez chuti stojej třeba 1/10 a stejně bych řek, že je větší zlodějna prodávat levně něco takovýho, co s rajčatama nemá nic společnýho.
Uživatelský avatar
kobowski
nováček
nováček
 
Příspěvky: 190
Registrován: pon bře 23, 2009 13:25

Re: Expedicni strava

Příspěvekod holgerus » stř dub 28, 2010 13:40

K těm rajčatům. Dobrý s sebou vzít sušená rajčata a vakuované olivy to je žraso :tonqe: Letos je pěstujem ve skleníku poprvé (ta rajčata) tož jsem zvědav jak experiment dopadne [-o<
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Re: Expedicni strava

Příspěvekod Indy » stř dub 28, 2010 13:53

ono vetsina veci co jsou v prasku, nejen brkase ale aj palacinky livanecky etc jsou bud do vody anebo casteji pridej mliko, vajicko... ty prvni jsou pro nas idealni.

e-klhafty. hm kuchynska sul. to je taky ecko, a jedla soda, kyselina citronova no fuuuuj.

nazorne:http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek

je videt ze znacna cast z nich, odhadem pulka je uplne v klidu.

tak se s tema eckama hodte do klidu taky.

protoze demence je neprekonatelna. zkuste jinak vysvetlit proc ma kuchynska (kamenna nebo morkska) expiraci?

to totiz jinak vysvetlit nejde. nejstarsi konzervant lidstva se asi zkazi, kdyz mu pretece expirace...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Expedicni strava

Příspěvekod kobowski » stř dub 28, 2010 14:13

Indy píše:je videt ze znacna cast z nich, odhadem pulka je uplne v klidu.
Tak tos mě teda moc neuklidnil, myslel sem, že v klidu sou všechny, že jen některý hnusně chutnaj. Je mi jasný, že tam ňáký bejt musej, ale čim míň tim líp, nejlíp tak málo, že se na obal nemusí psát Exx, ale normálně se tam všechny vejdou vypsaný jménama. Podívej se do tý tvý tabulky kolik je toho nevhodnýho pro děti, nejsem potravinář ani doktor, ale tipoval bych, že když to je nevhodný pro děti, tak pro dospělý to taky většinou nebude úplně ono. Pro mě je ztělesnění éček glutaman, nevim jestli je škodlivej, ale doma bych ho určitě nejed, stačí když manželka přidá do polívky ňákou podravku a už je to pro mě zkažený.
Uživatelský avatar
kobowski
nováček
nováček
 
Příspěvky: 190
Registrován: pon bře 23, 2009 13:25

Re: Expedicni strava

Příspěvekod Indy » stř dub 28, 2010 14:16

v klidu - mozno zrat po lzicich pripadne se v tom koupat.

v danem mnozstvi jsou v klidu vsechny. leda by nekdo hodne potentoval davkovani a ty jsi to konzumoval jak bezedny.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Expedicni strava

Příspěvekod Petras » stř dub 28, 2010 14:48

Indy píše:...v klidu - mozno zrat po lzicich pripadne se v tom koupat...

...indy to je nápad,kašlu na mořskou sůl ,glutamanová je výrazně levnější... =D> :finga:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: Expedicni strava

Příspěvekod Indy » stř dub 28, 2010 15:01

navic, co kdyby ta morska nebo kamenna byla nedej boze EXPIROVANA!!! a ty si se v ni vykoupal. co potom...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Expedicni strava

Příspěvekod Aranwe » stř dub 28, 2010 15:18

nvm proc vsichni strasite s glutamanem ... urcite by ho clovek nemel zrat kvanta(ale to ani soli a cehokoliv jinyho), ale treba takova "cina" bez nej chutna proste jinak nez od asiatu :)...
Uživatelský avatar
Aranwe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 216
Registrován: pon úno 15, 2010 21:44
Bydliště: Brno, Mor. Trebova

Re: Expedicni strava

Příspěvekod mike » stř dub 28, 2010 16:03

To mas sice pravdu, ale jsou proste lidi, co to nesnesou:
Zvýšený příjem této látky může způsobovat bolesti hlavy, zvracení, nevolnosti, dýchavičnost, astmatické potíže, popř. i halucinace. U lidí, kteří jsou citliví na tuto látku a pozorují po jejím požití popsané potíže, se doporučuje této látce vyhýbat.

Kolega si stezoval, ze kdyz si da cinu, tak mu po ni vzdycky trne sije, beha mraz po zadech a podobne veci. Takze na ni holt prestal chodit.

Cina bez toho neni cina, ale normalni jidlo to pro zmenu zkazi. A kdo tvrdi, ze ne, ten uz si znicil chutove bunky ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Expedicni strava

Příspěvekod mike » stř dub 28, 2010 16:16

Indy píše:v danem mnozstvi jsou v klidu vsechny. leda by nekdo hodne potentoval davkovani a ty jsi to konzumoval jak bezedny.

Ja ti nejak nevim, ale kdyz po salamu (Kremesnik) dostanu koprivku, tak je asi neco spatne. Uz jsem to nekde psal, zkouseno opakovane, jelikoz se mi tomu nechtelo verit. Nic jineho (kdyz se neprejim kyseleho ovoce) mi to nedela, takze bych to videl na nejake Ecko.

Pausalizovat se neda, ale ani jednim smerem. Ze je pulka v pohode je skoro urcite pravda, ale to neznamena, ze druha pulka taky. Dlouhodobe ucinky se zkoumaji dost tezko a mezi pricinou a nasledkem nemusi byt zrejma souvislost. Takze rozumna opatrnost je urcite namiste.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Expedicni strava

Příspěvekod sobb » stř dub 28, 2010 16:22

mike píše:Takze rozumna opatrnost je urcite namiste.
A vzhledem k tomu, že ty svinstva jsou nacpaný skoro všude, tak proč se jim nesnažit aspoň trochu vyhýbat ...
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Expedicni strava

Příspěvekod mike » stř dub 28, 2010 16:26

Asi tak :)

Uz jsem nekde psal, ze vidim neprimou umeru mezi kvalitou/cenou a mnozstvim "doplnku". Ted cekam na vyjadreni Schnappiho konzultanta k teto a dalsim vecem :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Expedicni strava

Příspěvekod uplne jinej martin » stř dub 28, 2010 17:37

mike píše: (kdyz se neprejim kyseleho ovoce)

Nemůže za to hnusný éčko E330? Zakázal bych všechno jídlo, co E330 obsahuje.

P.S. Čína bez glutamátu sodnýho je asi tak jako český pivo vařený z rýžovýho sladu... (popř. jako říkat tuzemské ostatní lihovině "rum")
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Re: Expedicni strava

Příspěvekod Indy » stř dub 28, 2010 18:06

coze, jidlo o obsahuje kyselinu citronovou? to je legalni?
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Expedicni strava

Příspěvekod uplne jinej martin » stř dub 28, 2010 19:38

[ironie]


Já myslím, že to není legální. Je to kyselina a ta přece je zdraví škodlivá. A hlavně je to ÉČKO, fuj fuj fuj fuj.
A nedej bože, když někdo cpe do těch výrobků ještě chlorid sodnej. Každej přeci ví, že chlór je jedovatej!

Pak jsem taky od někoho slyšel, že jeho babička dává do bábovky nějakej dihydrogendifosforečnan sodnej nebo něco takovýho. Prej ééééé450. No fuj - takovou bábovku. Přeci s fosforem se bombardovalo ve Vietnamu a jaký z toho byly problémy [-X


[/ironie]
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Re: Expedicni strava

Příspěvekod Indy » stř dub 28, 2010 19:40

neee. s tim vietnamem se pletes, dokud bylo fosforu a napalmu dost tak to bylo dobry, ale jak se ubralo tak sever vyhral..
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Expedicni strava

Příspěvekod uplne jinej martin » stř dub 28, 2010 19:46

Aha tak to jo. Ale od tý doby se ten fosfor rozšířil po celým světě a teď ho mají všichni lidé, včetně novorozenců, dokonce v kostech... To bys fakt blil. Jako fakt si představ, že ten fosfor hnusnej je dokonce zažranej tak hluboko do lidskýho těla, že je i v DNA. Nevím, jak se takový svinstva jako E450 můžou bez omezení prodávat a dokonce si to koupí i malý dítě...
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Re: Expedicni strava

Příspěvekod kobowski » stř dub 28, 2010 20:17

Teda kluci nerad vam tady rusim tu vasi idylku, to je uplny souzneni dusi, ale treba ta kyselina citronova to fakt neni zadna sranda, to ste neslyseli, jak ten kluk vylizal pet vitacitu najednou a rozezralo mu to zaludek a umrel?
uplne jinej martin píše:P.S. Čína bez glutamátu sodnýho je asi tak jako český pivo vařený z rýžovýho sladu...
Plne souhlasim - glutamanova cina a cesky pivo z chmele je fakt hnus :vom:
Uživatelský avatar
kobowski
nováček
nováček
 
Příspěvky: 190
Registrován: pon bře 23, 2009 13:25

Re: Expedicni strava

Příspěvekod conny » stř dub 28, 2010 20:32

predovsetkym: glutaman sodny je v podstate aminokyselina http://cs.wikipedia.org/wiki/Glutaman_sodn%C3%BD

takze po vypiti jedneho bujonu nehrozi smrt ani nic podobne. na druhej strane sa z toho neda vyvodit, ze ho mozno konzumovat v akomkolvek mnozstve, lebo aj glukoza je pre cloveka potrebna, ale nikto sudny nebude tvrdit, ze konzumacia neobmedzeneho mnozstva cukru neskodi.

ti, kto riesite Ecka, ste vsak dufam uz davno vylucili vsetky udeniny (okrem snad najkvalitnejsich), pretoze to, co obsahuju tie, by neadaptovaneho jedinca zabilo hned.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Expedicni strava

Příspěvekod tuso » stř dub 28, 2010 21:34

conny píše:predovsetkym: glutaman sodny je v podstate aminokyselina http://cs.wikipedia.org/wiki/Glutaman_sodn%C3%BD


A v podstate nie je. Je to sodná soľ kyseliny glutámovej. A to je rozdiel. Ale inak máš pravdu, že na to ťažko niekto zomrie. Nemal by sa dávať deťom do 3 rokov, pretože neskutočne agresívne alergizuje.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Expedicni strava

Příspěvekod mike » stř dub 28, 2010 22:20

uplne jinej martin píše:Nemůže za to hnusný éčko E330? Zakázal bych všechno jídlo, co E330 obsahuje.

Pripadne take E300. Jenze u ovoce se s tim pocita, ale rvat to do salamu je hovadstvi.

No, panove, notujete si pekne, ale na spatnem hrobe. Nikdo tu netvdi, ze vsechna Ecka jsou spatna, protoze jsou to Ecka. Nektera jsou zcela neskodna, jina ne, je treba koukat na skutecne slozeni. Osobne si ale myslim, ze kvalitni potraviny nepotrebuji ani ta neskodna (sul se obvykle uvadi jako sul) a kdyz je tam vyrobce ma potrebu cpat a tim si zvysovat naklady, tak k tomu asi ma nejaky duvod. Treba mizerne suroviny nebo osizenou vyrobu. Z toho tedy teorie o neprime umere mezi delkou seznamu Ecek a kvalitou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Expedicni strava

Příspěvekod mike » stř dub 28, 2010 22:28

conny píše:ti, kto riesite Ecka, ste vsak dufam uz davno vylucili vsetky udeniny (okrem snad najkvalitnejsich), pretoze to, co obsahuju tie, by neadaptovaneho jedinca zabilo hned.

V podstate jo, jen ty kvalitni, akorat se u nas neda sehnat skoro nic bez E250 a na ten uz adaptovan asi jsem ;-)

Stejne, k cemu uzenina, ze ktere tece voda, kterou tam rvou pod tlakem (doslova), aby byla tezsi. A aby se tam aspon trochu udrzela, tak do toho nacpou (tusim) fosfaty. Coz uz mi zavani podvodem na zakaznicich.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Expedicni strava

Příspěvekod conny » stř dub 28, 2010 22:53

mike píše:
Stejne, k cemu uzenina, ze ktere tece voda, kterou tam rvou pod tlakem (doslova), aby byla tezsi. A aby se tam aspon trochu udrzela, tak do toho nacpou (tusim) fosfaty. Coz uz mi zavani podvodem na zakaznicich.


keby len udenina, ale mne osobne tecie voda aj z masa, kym to donesiem domov, tak zo sacku s polkilom masa pol deci vylejem. boli casy, ked sa maso balilo do papiera, ktory sme domov doniesli suchy. ale obed som varila zo 100g masa (a luxus bol 125) a slo to, dnes sme na 150g a nemyslim, ze sa az tak prezierame. pokusas sa upiect rybu a mas to dusene vo vlastnej stave (teda vo vode, ktora sa vzala bohvie kde). a uplna perla je krehcene maso, no neviem, ci je az taka vyhoda, ze potraviny nezdrazeli.

inak v hypernove drzia prsuto cotto, co je najsuper sunka, co sa mi tu podarilo zohnat za cenu, z ktorej ma este neprehyba (asi 220ck/kg). ale fakt stoji za to.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Expedicni strava

Příspěvekod Indy » stř dub 28, 2010 23:01

no ale zase ty toxiny z plisne, kdyz tam nebudou konzervanty, to je bio karcinogen a tim padem to je v poradku.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Expedicni strava

Příspěvekod mike » stř dub 28, 2010 23:04

@conny: 100g masa je tak na jednohubku ;-)

Snazim se nakupovat u reznika, kde maso primo porcuji, a takove veci to nedela. Posledne jsem mel v lednicce kus pekneho hoveziho pres tyden (nahla zmena planu na vikend) a nic z nej nevyteklo. Olejem jsem to natrel az nekdy po polovine a v pohode prezilo, bylo pak skvele odlezele. V hypermarketech je to jine (snad Globus je OK), tam jen v nouzi. I kdyz treba balene pstruhy obcas kupuju v nasi DeBille a na panvi se daji delat v pohode.

220 za kilo je podezrele levne ;-) Ale jestli to potkam, tak zkusim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Expedicni strava

Příspěvekod mike » stř dub 28, 2010 23:06

@Indy: sul jako konzervant nestaci?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Expedicni strava

Příspěvekod Indy » stř dub 28, 2010 23:10

jak na co. spolu se susenim na vetsinu uzenin ano, ale s paprikou a kourem je to teprve na tuty.

nebo jeste jinak, kdyz ji bude 100pro dost, vetsina lidi to nesni :)
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Expedicni strava

Příspěvekod mike » stř dub 28, 2010 23:17

Papriku snesu, ale do vseho se nehodi ;-)

Zas bych to neprehanel. Muj oblibeny priklad parmska sunka se konzervuje jen soli a susenim. Neslysel jsem, ze by s ni byl nejaky problem a presolena neni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Expedicni strava

Příspěvekod Indy » stř dub 28, 2010 23:26

predstav si to jako kombinaci.

jerky jsou 100pro jen susene.
uzene je uzene, soli malo, susene trochu
paprikas ma mega papriky, uzeny byt nemusi, suseny je trochu a soli je tam taky trochu.

prestav si to jako rohy n-uhelniku.

vetsinova chut ale zpusobuje ze bezne uzeniny jsou nekde uprostred toho n-uhelniku..
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

PředchozíDalší

Zpět na Treking