Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Expedicni strava Travellunch je podle vas

skvela vec
15
10%
fajn vec za rozumnou cenu
5
3%
stoji za vyzkouseni
24
17%
vhodna jen na vyjimecne akce
37
26%
dobry napad, ale moc draha
41
28%
moc draha
15
10%
zlodejina
8
6%
 
Celkem hlasů : 145

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod aksam » úte pro 12, 2017 8:07

Nemáte někdo zkušenost s tímhle?........https://aukro.cz/uzivatel/taran4ik/nabidky
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod fps » úte pro 12, 2017 15:11

mike píše:tak si klidne kup cinske nudle. Je to lehke, staci taky zalit varici vodou a "kvalita" je priblizne stejna (junk food). Jidaval jsem ve stejnem obdobi oboji. Nez jsem zjistil, ze mi to fakt nedela dobre.

tak dle mě jsou tyhle o hodně horší než třeba Mama Handi Rice na co jsem se ptal, ten seznam éček je dost dluhy, ty by mě taky nedělali dobře, a taky 100 g má jen 76 kcal, to bych musel mít na jednu porci aspoň 600 g, což by bylo deset kusu, což je samozřejmě nesmysl
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod fps » úte pro 12, 2017 15:54

aksam píše:Nemáte někdo zkušenost s tímhle?........https://aukro.cz/uzivatel/taran4ik/nabidky

tak to by mě taky zajímalo, ale nenacházím ani výrobce ani oficiálního dovozce?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod GreyMouse » úte pro 12, 2017 16:30

fps píše:a taky 100 g má jen 76 kcal, to bych musel mít na jednu porci aspoň 600 g, což by bylo deset kusu, což je samozřejmě nesmysl

Ta uvedená energetická hodnota je na 100 g hotového pokrmu, tj. včetně 320 ml vody.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod mike » úte pro 12, 2017 18:19

Presne tak. Celkove da jeden balicek 380 g tj. asi 290 kcal. Balicek ryze ma 80 g a 320 kcal, takze nudle jsou vahove o neco vyhodnejsi. U obojiho bys potreboval na jednu porci dva balicky a to bych musel mit sakra hlad, abych to dokazal snist :) Ono je to sice zpocatku dobre, ale docela rychle se preji. Oboji.

Ta ryze driv byvala bezne k dostani, meli ji snad v kazdem superhyper. Jestli ted neni, tak to mozna ma nejaky duvod. Treba ze to lidi prestali kupovat. Podobne jako ja. Jinak to samozrejme zkus a uvidis sam, jak dlouho to dokazes bez nasledku jist.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod fps » stř pro 13, 2017 10:59

- kdysi jsem zkusil činkou instantní polévku, jak chutnala a nebo jestli my bylo špatně si už nepamatuji, ale pamatuji si že jsem se jednoho pytlíku moc nenajedl
- jsou ňáké čínské instantní plevky ve kterých není tak šílený seznam éček?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod dudy » stř pro 13, 2017 11:26

Já kupuju tyhle.
Jsou zpravidla k dostání v každý slušný vietnamský večerce (ale tam stojej od 35 Kč nahoru), jsou dobré, navíc sou gramáží od 100g zpravidla 120g, sou v tom takový tlustý nudle a zpravidla se z toho i docela najím.
Na ty Éčka sem kdysi koukal a tyhle jsou v tom výběru jedů hodně slušný (taky sou dražší), ale momentálně doma žádnou nemám, abych mohl bejt konkrétnější.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod mike » stř pro 13, 2017 18:18

Tento produkt obsahuje alergeny 1-14.
Pokud Vás zajímá, které alergeny obsahuje pravděpodobně ve skutečnosti - kontaktujte nás prosím zde

:D aneb uredni siml se nazral a polevka zustala cela.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod fps » čtv pro 14, 2017 13:11

už jste někdo zkoušel Lyofood? ta váha i u dvojité porce je ňáká malá?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod wawrik » čtv pro 14, 2017 13:14

Ja hej, tu som to spomínal. Porcie inak veľkosťou zodpovedali MH alebo TL. Chuťovo asi o máličko lepšie, ale ťažko povedať, možno to bolo len kvôli zmene chuti.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod GreyMouse » čtv pro 14, 2017 15:19

fps píše:už jste někdo zkoušel Lyofood? ta váha i u dvojité porce je ňáká malá?

Každý jídlo to má jinak, bude důležitý při výběru koukat na váhu :-k. Takové Vepřové se zeleným pepřem a bramborem Double 500 g (107 g) s energetickou hodnotou 1881 kJ / 447 kcal na celé balení opravdu nevypadá jako jídlo pro dva :?. A Bigos Double 500 g (80 g) (1322 kJ / 316 kcal na celé balení) snad nemůže být ani špatný vtip, ale spíš chyba :shock:. Možná by bylo lepší brát označení single jako malá porce a double jako větší porce. Ale i tak mi přijde, že hlavní výhoda, tj. velmi lehké balení, bude v některých případech přebita tím, že bude mít člověk hlad :((
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod fps » čtv pro 14, 2017 18:21

wawrik píše:Ja hej

a co ta velikost a kalorická hodnota porcí? si měl pro jednoho nebo pro dva? jakým množství vody si to zalíval? já potřebuji na najedení cca 120 g a 500 kcal, ale od Lyofood nic takového není, ani když je to porce pro dva
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod mike » pát črc 20, 2018 1:26

Kdyz uz jsem to nacal jinde: mel jsem ted 4 ruzne Summit to Eat. Nic moc, neurazi, ale nenadchne. Do kazdeho sacku jsem musel pridat tak rovnou kavovou lzicku soli, aby to melo trochu chut (to ale souvisi s pocenim na horach). A i tak jsem si rikal, ze to same bych doma uvaril mnohem chutneji.

Mel jsem jeste po jednom TL a ML a taky zadny zazrak. Bud se budu muset prastit pred kapsu a kupovat Real Turmat nebo si ta jidla zacit vyrabet sam. Princip skvely, ale to to sakra nemuzou udelat opravdu dobre? #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod sobb » pát srp 17, 2018 16:35

Měli jsme teď s sebou na výletě tuším na 18 večeří TL a Voyager a vesměs dobré. Něco nadchlo víc, něco bylo tak nějak normální, ale nemůžu říct, že by nechutnalo. Slané je to míň, ale za to jsme rádi, obecně solíme docela málo, takže pro nás je tahle slanost tak akorát. Hostince a spol. jsou pro mě slané už celkem dost, takže lepší přisolit, než mít přesolené jídlo.

Akorát odolnost balení je menší, než jsem čekala. Poslední pytlík vypadal po necelých dvou měsících v batohu jak vytaženej z popelnice :mrgreen: Jsme měli obavu, jestli už nepoteče, neboť obal byl místy průsvitný, ale zas tak hrozný to naštěstí nebylo.

Na popisu složení mě trochu znejistily aromata, někde píšou ve složení, že přírodní, někde prostě jen aroma :(( No, a použití palmového oleje taky napovídá o zlevňováku.

Takže suma sumárum za mě dobré a praktické, ale ...
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod fps » pát srp 17, 2018 17:05

jojo, taky moc nesolím, sůl akorát přebije všechny chutě jednotlivých surovin, a jak píšeš "takže lepší přisolit, než mít přesolené jídlo", se slaným jídlem se toho nedá už moc udělat, ale když je jídlo málo slané, tak si ho můžeš přisolit
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod mike » sob srp 18, 2018 0:55

sobb píše:Akorát odolnost balení je menší, než jsem čekala. Poslední pytlík vypadal po necelých dvou měsících v batohu jak vytaženej z popelnice :mrgreen: Jsme měli obavu, jestli už nepoteče, neboť obal byl místy průsvitný, ale zas tak hrozný to naštěstí nebylo.

:roll: dva mesice tahaji jedno jidlo, misto aby ho snedli #-o Co se ti nelibi na odolnosti, kdyz to vydrzelo? Bych to naopak bral jako zatezovy test, ktery to zvladlo.

sobb píše:Takže suma sumárum za mě dobré a praktické, ale ...

Muzes zkusit udelat vlastni ;-) Nekteri to tady uz provozujou a ja to tom taky uvazuju. Viz vlakno o jidle.

fps píše:ale když je jídlo málo slané, tak si ho můžeš přisolit

Kdyz mas cim. No, uz jsem si sul napsal do seznamu vybavy, a tak ji snad nezapomenu.

Navic kazdy spravny kuchar vi, ze solit behem vareni a dosolovat hotove jidlo je rozdil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod sobb » ned srp 19, 2018 14:49

mike píše: :roll: dva mesice tahaji jedno jidlo, misto aby ho snedli #-o Co se ti nelibi na odolnosti, kdyz to vydrzelo?
Vždyť píšu, že byl poslední :wink: Krom popelnicového vzhledu taky nešlo přečíst, co tam je a hlavně kolik vody tam máme nalít :lol: A prostě už to balení působilo natolik nedůvěryhodně, že nás to donutilo k obžerství a dali si dvouporcovku najednou, doufajíc, že další den se nám podaří dostat do civilizace :mrgreen:

mike píše:Muzes zkusit udelat vlastni ;-)
Se mi nechce :wink: Zas tak často na dlouhé výlety bez možnosti doplnit zásoby nejezdíme.

mike píše:Kdyz mas cim.
Taky jsme tak posledně dopadli. Počítali jsme tentokrát jen s instatní hotovou stravou, ale jednou se nám před dalším trekem nepodařilo koupit nic lepšího než tortellini se sýrem. Dosolovali jsme kečupem a posléze hořticí, co někdo nechal ve free boxu v kempu :lol:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod mike » sob říj 6, 2018 1:06

Vyzkousel jsem ted par dalsich jidel:
- Trek'n Eat Pikantní hovězí guláš s těstovinami: pikantni tady znamena silne nakysle, v podstate zadnou jinou chut to nemelo. Za staleho michani vylejeme do zachodu. Celkem mne to odradilo od nich jeste neco zkouset, ale mozna se prekonam.
- Summit to Eat dušená rýže s Teriyaki kuřetem: ale jo, jist se to dalo, zadny zazrak a nic po cem bych touzil znovu, ale kdyby nic jineho nebylo... Tahle znacka mne nijak zvlast neoslovila, uz jsem toho od nich mel vic.
- Voyager Paella: prekvapeni. Nic jsem od toho necekal a bylo to s velkou prevahou nejlepsi. Dava se tam neobvykle malo vody a vysledkem byla sypka a spravne udelana ryze. Chutne, dobre a jako jedine se nemuselo dosolovat. Prvni jidlo tehle znacky, co jsem mel, a urcite zkusim dalsi.

- Schinkenspeck od Familie Maier. Vylet se mi protahnul, doslo mi jidlo, a tak jsem se musel najist na chatach a dokoupit zasoby. Tady (mapa: https://mapy.cz/s/36U1u) a bylo to druhe nejlepsi rakouske uzene, co jsem kdy jedl. K nemu par housek a byla z toho skvela vecere. Jestli pujdete okolo, tak doporucuju kousek koupit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod Wiking » sob říj 6, 2018 6:15

fps píše:-
- jsou ňáké čínské instantní plevky ve kterých není tak šílený seznam éček?


Ano taove skutecne jsou..... byl jsem velice prekvapen, kdyz jsem v ceskem PENNY narazil na 3 druhy dratenek.. hovezi, kureci a zeleninovou.

Po prostudovani slozeni jsem zakoupil ty zeleninove a na dovolene jsme je testovali.
Chut byla v pohode a konzistence taky.. Priprava je klasicka: Proste zalit varici vodou a nejakou dobu pockat.

Jako jedina mi znama dratenka to neobsahuje zadne glutamaty nebo jine zvyraznovace chuti
a jako jedna "jedovata" prisada tam byl palmovy tuk

Jeste pripominka k cene: obvykla cena je: 4,90kc za 1 baleni :mrgreen: ale casto je to v akci a pak stoji 1 baleni 3,90kc :smt023

A co jsem zjistil je, ze hodne lidi to pouziva jako polotovar.. uvari ty nudle, zcedi je, tu tekutinu vyleje a uvarene nudle se pouzivaji na asijske nudlove jidla, neco v tomto smyslu: https://pinuj.cz/wp-content/uploads/201 ... 6n48kg.jpg
Uživatelský avatar
Wiking
účastník
účastník
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob pro 8, 2012 6:32
Bydliště: Dresden, obcas Brno.

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod Wiking » sob říj 6, 2018 7:16

Jeste bych podotknul, ze jsem v Nemecku narazil na nekolik pro me novych a neznamych firem, ktere vyrabi ty susena expedicni jidla..

Adventure Food
Jsou to Holandani z Utrechtu, tak snad to nebude zadnej utrejch :lol:
http://adventurefood.com/de/
-----------
Chef off the beaten track od firmy Convar
Jsou to Anglicani, ale jidla jsou pry chutna a dobre okorenena, coz jaksi v Anglii nebyva zvykem
https://shop.conserva.de/de/187-chef-of ... aten-track
POZOR: Z 12 jidel jich je 6 vegetarianskych, coz me velmi potesilo
------------
A jako zajimavost bych jeste uvedl tyto klasicke konzervy

Dosen Bistro s trvanlivosti 10 let !! Tato trvanlivost je dana legislativou, ve skutecnosti je pry mnohem delsi.. to jen tak na okraj..
https://shop.dosenbistro.de/de/43-komplettgerichte
Existuje v CR take neco podobneho? Nejaky takovy vyrobce? Konzervy ktere jsou fakt chutne a tak dlouho vydrzi?
Hlavne ta cena +- 4 az 5€ ( 100 az 125kc) mi prijde vyslovene lidova
U tech masovych je vzdy min. 50% masa! Vegetarianske jsou jen 2 jidla. Lepsi nez nic.
A samozrejme: Nepouzivaji zadne konzervanty ani obyklou potravinarskou chemii jako glutamaty atd.

Ale jak jsem jiz napsal -zatim jsem zadny z techto produktu neochutnal!
Uživatelský avatar
Wiking
účastník
účastník
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob pro 8, 2012 6:32
Bydliště: Dresden, obcas Brno.

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod FrantaKrajta » sob říj 6, 2018 9:39

Bral jsem ted na zkousku par lyo jidel do Dolomit, Summit to Eat sice chutove takovy prumer (neurazi, nenadchne, normalni, da se jist), ale krome relativne dobry ceny mely jednu podstatnou vyhodu - porce je pres 600kcal misto 300-400kcal (sic!) u ostatnich vyrobcu typu TL a AM. 400kcal je fakt jen svacinka, zvlast na horach, nechapu, ze na tom ostatni tak setrej...

Plus oravsky spek, samozrejme - nemecti turisti i psi na winterraumu se po nem mohli utlouct :D

Priste zkusim snad konecne Pavlickuv recept na pemikam :)

A na dochuceni cehokoliv doporucuju dovezt z Gruzie par kilo koreni z trziste. Svanska sul, Adzika, jejich bylinkovy smesi se soli jsou proste nej do cehokoliv. Stejne jako gruzinske hrozinky :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod fps » sob říj 6, 2018 14:57

s tím já tedy nemohu souhlasit, co se týká srovnání TL a StE jsou moje zkušenosti úplně opačné
- tak za prvé špatně počítáš, TL děla 125 g porce, jedna porce má okolo 500 kcal
- měl jsem několikrát všechny TL, a taky jsem měl všechny StE, TL zalívám od 400 do 500 ml vody, StE jen 200 až 300 ml vody, u TL je toho po zalití vodou viditelně o dost více než u StE
- po 10 minutovém odstaní jsou u TL například těstoviny jednou tak velké jak u StE, u StE to jsou spíš nudle do polévky, než těstoviny
- já se víc najím TL než StE, mě StE nestačí, TL ano
- a to ani nemluvě o tom, že mě StE oproti TL vůbec nechutná
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod mike » sob říj 6, 2018 18:11

fps ma pravdu, StE pise na obalu kalorie cele porce, zatimco TL nekde vzadu kalorie na 100 g. To maji vsechny okolo 400 kcal na 100 g. Viz treba cocka se sunkou, ta ma 447 kcal na 100 g a (jedno)porce pak 558. U MH je to podobne, tam maji nektere porce i 600 - 700 kcal. Ja na to docela hledim a snazim se vybirat ty vic kaloricke :)

fps píše:měl jsem několikrát všechny TL, a taky jsem měl všechny StE, TL zalívám od 400 do 500 ml vody, StE jen 200 až 300 ml vody, u TL je toho po zalití vodou viditelně o dost více než u StE

To je sice pravda, ale je to uplne jedno, zalezi na tech kaloriich. Nejvic vody jsem ted lil do Trek'n Eat (asi 550 ml) a nejmin do Voyageru (neco malo pres 2 deci) a ceho myslis, ze jsem se lip a vic najedl?

fps píše: já se víc najím TL než StE, mě StE nestačí, TL ano

U mne je to nastejno, spis se najim StE vic. Ono je ho totiz vic, nektere baleni maji i 160 g, zatimco TL tech 125.

fps píše: a to ani nemluvě o tom, že mě StE oproti TL vůbec nechutná

Ano, mne taky ne. Mel jsem ted postupne skoro vsechny StE a na zadne bych se znovu netesil. U TL se par dobrych najde, u MH podobne, ale zadny zazrak ani jedno. Nejlepsi zatim byl Real Turmat a Voyager, ale tam to byl jen jeden pokus a pevne doufam, ze i ostatni jsou tak dobre.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod maty » ned říj 7, 2018 14:55

mike píše: (mapa: https://mapy.cz/s/36U1u) a bylo to druhe nejlepsi rakouske uzene, co jsem kdy jedl. Jestli pujdete okolo, tak doporucuju kousek koupit.

Já jen procházel, protože jídla jsem měl dost. Číst to dříve tak bych se asi zastavil...
Přílohy
PA061733.jpg
maty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 65
Registrován: pon led 29, 2018 11:18
Bydliště: Praha

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod mike » ned říj 7, 2018 18:05

Kdybych vedel, jak to bude dobre, tak koupim nejvetsi a ne nejmensi kousek ;-) Poradila mi to pani, co jsem ji stopnul dole v Maltatalu. Pracuje v tom kulatem hotelu a kdyz jsem se ptal, jestli u nich koupim neco k jidlu, tak pry nic moc a drahe a poslala mne sem. Neni to zrovna na rane, musis projit lokalem k recepci nebo co to je. Jeste dodam, ze ani tady to neni uplne levne. Uzene za 16.80 Euro/kg a za housku si rekli 0.50 (zabalili do folie). Holt vysokohorska prirazka, ale stalo to za to :)

Tys tam byl ted? Neni uz nahore snih? Kdyz jsem odjizdel v pondeli odpoledne, tak zrovna zacinalo prset a nahore snezit.

BTW, cim je to focene? Fotka vypada nerealne, trochu jako omalovanky ;-) Nejake extremni HDR nebo filtry?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod maty » ned říj 7, 2018 18:53

mike píše:BTW, cim je to focene? Fotka vypada nerealne, trochu jako omalovanky ;-) Nejake extremni HDR nebo filtry?


Tady to bude dost mimo téma, tak to přesuň.

Vrátil jsem se dnes ráno. Na hřebenu na Ankogel je pár zbytků po sněhu. Sníh problém nebyl ale docela silný vítr. Foceno odpoledne Olympusem OM-D a RAW prošel přes nastavenou sadou filtru v SW, asi ten filtr budu muset trochu změnit. Porovnej s originálem.
Přílohy
PA061733.jpg
maty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 65
Registrován: pon led 29, 2018 11:18
Bydliště: Praha

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod mike » ned říj 7, 2018 19:02

Original vypada celkem normalne :) Presunu to kdyz tak pozdeji, podle smeru pripadne dalsi diskuse, ted nevim kam ;-)

Tak tos promeskal skvele pocasi, pred tydnem bylo idealni, viz moje fotka tady: viewtopic.php?p=501373#p501373. Bylo (prevazne) azuro 5 dni a vetsinou skoro bezvetri.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod Miuan » pon říj 8, 2018 9:10

Umite nekdo porovnat jidlo z Decathlonu s ostatnima znackama? Ja jen jestli o neco neprichazim :D Moc to nejim, takze si s tema 4 jidlama co tam maji v pohode vystacim, a chutove mi to taky pripada v cajku.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod GreyMouse » pon říj 8, 2018 12:16

... případně jestli někdo neví, zda podobnost obalů Voyageru a Aptonie (Decathlon) je čistě náhodná nebo jestli Voyager vyrábí pro Decathlon nějakou supermarketovou verzi svých jídel. Složení mi přišlo dost podobné, ale to může být tím, že se u jednoduchých jídel nic moc nového vymyslet nedá. Ale obojí má být vyrobené ve Francii a obaly u obou značek vypadají papírově (aspoň na obrázku), tak mě napadlo, jestli původ není stejný... :-k

@Miuan: Nezkoumal jsi obal u těch jídel z Decathlonu? Voyager o těch svých tvrdí, že jsou z papíru (tj. bez obvyklého hliníku) a dají se ekologicky zlikvidovat spálením. I to by byly plusové body :)

voyager_x_aptonia.jpg
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod FrantaKrajta » pon říj 8, 2018 17:59

fps píše:s tím já tedy nemohu souhlasit, co se týká srovnání TL a StE jsou moje zkušenosti úplně


Jo, tak to sorry, to TL tam bylo omylem, myslel jsem srovnani s AM (ktere ma opravdu treba jen 350kcal, ale je to vlastne bez prilohy a neni samozrejme lyofilizovane). Ty dalsi lyofilizovane nekdy zas rad vyzkousim, ted jsem bral jen AM a StE (ktere mi prijde porad o trochu vydatnejsi dle udaju na obalu nez jine, i prepocteno na 100g - ty dve co jsem zkousel maji cca 640-740kcal na sacek, TL ma namatkove dle udaju v hanibalu tak 450-560kcal na sacek 125g). Jen pro upresneni, zase tolik jsem se nesekl :) Co se tyce chuti nemuzu srovnat, to se rad dozvim.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

PředchozíDalší

Zpět na Treking