Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Expedicni strava Travellunch je podle vas

skvela vec
15
10%
fajn vec za rozumnou cenu
5
3%
stoji za vyzkouseni
24
17%
vhodna jen na vyjimecne akce
37
26%
dobry napad, ale moc draha
41
28%
moc draha
15
10%
zlodejina
8
6%
 
Celkem hlasů : 145

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod mike » čtv říj 26, 2017 15:53

GreyMouse píše:Nebo jíška Knorr - tam taky ten tuk nevidím.

To jsem nevidel (jisku si kdyz tak udelam sam), jak to vypada? Prasek?

GreyMouse píše:Sušenej protlak ti můžu poslat a můžeš si namíchat vlastní těstoviny bez kečupové příchutě ;-)

Diky, ale kdybych chtel jit touhle cestou, tak jidlo uvarim kompletne a ususim. Mozna na to jednou i dojde...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod GreyMouse » čtv říj 26, 2017 16:10

Drobný granulky, na pohled něco jako Granko. Rozpouští se snáz než domácí jíška (alespoň než ta co znám já - tuhá hmota ze sádla a mouky), používám ji do cestovních jídel jako instantní.

Problém s předem uvařeným usušeným jídlem je ten, že hůř rehydratuje. Nechápu, jak to booze dělá, že mu to stačí zalít vařící vodou. Když zaliju vařící vodou škrob, jíšku nebo instantní pohankový vločky, tak mi to omáčku zahustí, pokud bych ji uvařila předem a usušila, tak po zalití vodou nebudu mít omáčku, ale kousky sušený omáčky ve vodě :((
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod mike » čtv říj 26, 2017 16:15

Nepomohlo by to najemno pomlit nebo podrtit? Vem si, jak vypada treba susena bramborova kase. Prasek, kdybys ji ususila, tak mas kus tvrde hmoty. Susena jidla, o kterych je tohle vlakno, jsou taky prasek s mensimi kousky neceho (testoviny, zelenina, maso...)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod GreyMouse » čtv říj 26, 2017 16:29

Třeba v omáčce na těstoviny mám sušený mletý maso, kousky rajčat a nudličky cibule. Něchtěla bych mít prášek ze všeho a možná by se mi to ani najemno umlet nepodařilo.

Zkoušela jsem třeba sušit tvaroh. Suché tvrdé kousky jsem zkusila umlet najemno, ale stejně po namočení nevznikne stejná hmota jako před usušením.

Ale můžeš dělat pokusy ;-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod mike » čtv říj 26, 2017 17:03

Asi to jeste budu muset nechat uzrat, az prevazi rozmlsanost nad pohodlnosti ;-)

Uplne stejnou hmotu bych asi necekal, ale aspon stejnou chut by to mit mohlo. Jinak to moc nema smysl.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod scinkk » čtv říj 26, 2017 18:40

Me MH zatim moc neoslovil, v podstate mi zatim opravdu chutnalo jen kure s nudelmi, cca tri dalsi nic moc a jedno mi vyslovene nechutnalo :)
TL ma u me zatim vyrazne lepsi balanci, muj favorit je zatim kure korma, mel jsem uz vickrat, dost mi chutnala cocka se slaninou, co si pamatuji byl jsem spokojen s chilli con carne a stroganoff. Ty bolonsky spagety jsem jednou mel, moc nezaujaly, ale to byla i moje chyba, asi jsem tam dal moc vody, takze to byla trochu testovinova polivka, takze jim jeste nekdy dam sanci.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod apuka » pát říj 27, 2017 7:30

mike píše:Mozna nejaka levna nahrazka z Lidlu
Chlape, nektere veci bys mel nejdrive zkusit nez zacnes hodnotit. Kupodivu, jeden z beznych Lidlovskych kecupu jednak ma jeden z nejvyssich obsahu rajcat a nejnizsi obsah cukru z bezne dostupnych kecupu u nas. A prekvapive i v nejakych testech (i senzorickych) skoncil na nejprednejsich pozicich. Popravde receno, je to jeden z mala kecupu, ktere se u nas (mysleno v CR) daji jist.
mike píše:videl jsi nekdy prepustene maslo? A olej?
Miku, Ty ses fakt vul... Napisu odstavec o dvou vetach, Ty vezmes jen prvni a delas na zaklade ni ze mne vola otazkou, ktera naznacuje neco, co primo vylucuji tou druhou vetou :roll: #-o

Jinak si myslim, ze ty tuky (maslo, olej) nejspise smichaji se skrobem a potom se to vysusi. Presne jako mikova drobenka nebo jeste vice kdyz se dela jiska z mouky a rozpusteneho tuku. To se taky da pekne "oprazit az do sucha".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod scinkk » pát říj 27, 2017 10:22

Tato informace neni urcena pro chronicke lidl hatery :)
Zrovna v lidlu kecup nekupuji (nezkousel jsem) ale ten rajcatovy protlak uz celkem dlouho, mimochodem ten protlak byl v dtestu v prvni trojce ci dokonce vyhral.
Naposledy upravil scinkk dne pát říj 27, 2017 11:01, celkově upraveno 1
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod GreyMouse » pát říj 27, 2017 11:00

apuka píše:Jinak si myslim, ze ty tuky (maslo, olej) nejspise smichaji se skrobem a potom se to vysusi.

Škrob měli ve složení uvedený zvlášť, nebylo tam že máslo v prášku je složené ze sušeného másla a škrobu (i když to při kvalitě překladů složení samozřejmě nemusí nic znamenat :| ).

Ale možná už jsem na to přišla. Máslo v prášku je překlad Butter Powder. A pod máslovým práškem už si představím sypkou hmotu s významným obsahem másla a ne čistě máslo ve formě prášku, takže mě to nerozčiluje :D. A našla jsem k tomu tohle:

Our butter powder is pure and simple – only butter and milk make an appearance on this ingredient list.

a jinde, že v 2 g prášku je 1,5 g tuku. Takže to může být směs 75% máslového tuku a 25% odtučněného mléka, které zajišťuje tu sypkost. Zdá se, že Butter Powder je něco, co se na západ od nás běžně používá místo másla při pečení, ale u nás jsem to nezaregistrovala (je pravda, že moc nepeču, tak nemám přehled).

A pak jsem při prolejzání travellunch.de zjistila ještě jednu věc (mike by dál neměl číst ;-)) - ten sušený rostlinný tuk je patrně palm fat :?

@scinkk: Ten ve skleničce? Mně hrozně chutná, musím se při vaření hlídat, abych ho nesežrala :D (Mike se kvůli nám asi moc nevyspí. Teď ho nejspíš budí škytavka a až si přečte, co jsme napsali, tak už ani neusne :twisted:)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod scinkk » pát říj 27, 2017 11:07

jj ve sklenicce Mikado
v tom dTestu to vyhral jak kvalitou tak cenou.

Mikea nelituj, sam si za to muze.... :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod aksam » pát říj 27, 2017 11:34

Ještě lepší než tenhle protlak jsou v Lidlu pasírovaná rajčata Italiamo, buď jen samotná nebo s bazalkou.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod mike » pát říj 27, 2017 18:21

apuka píše:Chlape, nektere veci bys mel nejdrive zkusit nez zacnes hodnotit. Kupodivu, jeden z beznych Lidlovskych kecupu jednak ma jeden z nejvyssich obsahu rajcat a nejnizsi obsah cukru z bezne dostupnych kecupu u nas.

V Lidlu prodavaji jen jeden kecup? Tak to je jeste horsi, nez jsem si myslel :twisted: (kde jsem neco hodnotil? ;-))

Tahle diskuse je fakt zabavna. Vsechno jen proto, ze jsem napsal Mozna nejaka levna nahrazka z Lidlu. Kdybych napsal z Penny, z Blberta, z deBilly, z Tesca atd, tak to projde bez povsimnuti, ale jak je tam Lidl, tak se hned nekdo ozve :D Pritom smysl by byl uplne stejny a spravny, levne parodie na kecup prodavaji vsude. Taky jsem nemusel napsat nic, vyznam vety by se nezmenil, ale jelikoz jsem zlomyslny, pojal jsem to jako malou sociologickou studii a vysledek predcil ocekavani. Timto vam vsem dekuji za ucast :twisted:

Fenomen Lidlu je opravdu zajimavy. Takhle to vypada v libovolne diskusi, kde nekdo zmini Lidl v podobne souvislosti. Vzdycky se najde nekdo, kdo ma potrebu se ho zastavat. Casto to byvaji i rozumni a inteligentni lidi jako tady. Mam svou teorii, proc to tak je, ale mozna byste se nad tim mohli zamyslet spis sami. Proc to delate a co vas k tomu nuti ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod mike » pát říj 27, 2017 18:33

GreyMouse píše:Ale možná už jsem na to přišla. Máslo v prášku je překlad Butter Powder.

Aha. To by davalo smysl. Kde jsou ty doby, kdy prekladatele rozumeli realiim a prekvadali vyznam a ne jen otrocky slova...

GreyMouse píše:Takže to může být směs 75% máslového tuku a 25% odtučněného mléka, které zajišťuje tu sypkost.

Zni to hrozne, ale vypada to tak. Asi dobra varianta pro lenochy.

GreyMouse píše:A pak jsem při prolejzání travellunch.de zjistila ještě jednu věc (mike by dál neměl číst ;-)) - ten sušený rostlinný tuk je patrně palm fat :?

Vubec mne to neprekvapuje, v podstate jsem to i cekal. Tady bych to neresil, tuku je tam malo, pri me rocni spotrebe nepodstatne a navic se pri zatezi na horach spali. Holt setri jako vsichni :?

GreyMouse píše:Mike se kvůli nám asi moc nevyspí. Teď ho nejspíš budí škytavka a až si přečte, co jsme napsali, tak už ani neusne :twisted:)

Mike ma priserny jetlag a tudiz si to cetl pri snidani prubezne, jak jste to psali :P
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod mike » pát říj 27, 2017 18:41

apuka píše:Napisu odstavec o dvou vetach, Ty vezmes jen prvni a delas na zaklade ni ze mne vola otazkou, ktera naznacuje neco, co primo vylucuji tou druhou vetou :roll: #-o

Tomuhle bych se normalne jen zasmal a nereagoval, ale tady mne to zajujalo. Napsal jsi No a kdyz je neco (poradne vy)susene, tak se to vzdy da pomlit... Za predpokladu, ze nekdo nevezme, ze cisty tuk je uz suseny, protoze vodu neobsahuje. a fakt nechapu, jak ta druha veta vylucuje tu prvni blbost, co jsi napsal. Samozrejme, ze prepustene maslo nebo cisty olej zadnou vodu neobsahuje, ale co na nich teda chces vysusit? Prepustene maslo muzes zahrat na 200+ stupnu a nic se s nim nestane. Nakonec, pri prepousteni to tak i delam. Jak bys to chtel pomlit mi vazne unika, za pokojove teploty je to (polo)tekuta hmota. O oleji ani nemluve.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod scinkk » pát říj 27, 2017 18:42

Zabava to je, to je fakt :) A to nejjednodussi vysvetleni, ze se tam daji opravdu koupit kvalitnejsi veci, nez v obchodech, ktere jsi vyjmenoval, ses proste rozhodl vytesnit? :) je to samozrejme logicke, tys tam nikdy nenakupoval, takze vis, jaka kvalita potravin se tam prodava, pac nejlepe se to pozna zvenci, proste vsichni ostatni jsou letadlo, vsichni jedou v protismeru atd. :) nebo jsou pod vlivem chem-trails :) nebo jaka ze je ta tvoje teorie? :)
A ano, je dost pravdepodobne, ze se tam prodava jen jedna znacka kecupu :) Fenomen :)
Lidl je mi ukradenej, pokud budou nektere vyrobky prodavat treba v Albertu koupim to tam, mam to bliz. Ale to jaksi z principu neni uplne mozne :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod mike » pát říj 27, 2017 18:51

Ano, protoze to neni vysvetleni, ale evidentni nesmysl ;-) Mozna se tam daji koupit i kvalitni veci, ale v kazdem obchode mas sortiment sirokeho rozsahu. Od levnych suntu po ty kvalitnejsi, nekde i kvalitni. Navic, ja jsem prece nic nehodnotil ani nic konkretniho nejmenoval :twisted:

Neziju v uplnem vzduchoprazdnu a treba ty bajne kvalitni uzeniny z Lidlu, ktere jeho obhajci zminuji tak casto, jsem ochutnal. Dalo se, ze ale by to bylo neco extra? Podobne nebo lepsi dostanu v kazdem superhyper a s mou domaci sunkou se to srovnat neda ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod mike » pát říj 27, 2017 19:02

Jeste dodam, mne jde hlavne o ten sociologicky fenomen. Proc vzdycky nekdo vyskoci jako certik z krabicky. Nejake kvalitni potraviny se daji koupit treba v Delmartu, ale kdyz nekdo napise, ze Delmart je predrazeny pozersky kram pro hipstery, tak mu zatleskam a rozhodne ho nebudu hajit timhle stylem. Prestoze tam obcas zajdu prave kvuli tomu, co prodavaji a co jinde nesezenu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod scinkk » pát říj 27, 2017 19:16

Tak nevim zda vyskoci certik, ale rekneme, konkretne, ze tys ted napsal ze kecup z lidlu je smejd a nekdo ho povazuje naopak za dost kvalitni, proc by se neozval.
Kdyz tu napises, ze povazujes treba znacku Mammut za smejd, tak se asi taky nekdo ozve, kor kdyz vi, ze si od znacky Mammut nikdy nic nemel a jen trolujes :)
Nevim, fenomen? :)
Jinak uzeniny treba v lidlu kupuji, pac nabidka albertu mi prijde tragicka, ale treba kdybych nakupoval v bille, bral bych to rovnocene. Zas treba ovoce v lidlu kupuji minimalne.
Jen se proste mnoha lidem vyplati kvuli mnoha vecem do lidlu zajet :) A proto se tu casto objevuji ruzne tipy, jako treba ten protlak. Nemel jsem cestu do lidlu, tak jsem posledne koupil nejaky od Otmy, nebyl o moc horsi, ale...
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod mike » pát říj 27, 2017 19:18

Ale ja jsem prece nenapsal, ze kecup z Lidlu je smejd :D To jen nekteri to tak ctete a o to prave jde ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod mike » pát říj 27, 2017 19:40

Hodil jsem do Googlu "lidl kecup", abych se podival, kolik jich tam vlastne prodavaji a jako uplne prvni link vypadlo tohle: Kečup v Lidlu obsahoval o polovinu méně rajčat, než nařizuje vyhláška

To nevymyslis :lol:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod apuka » pát říj 27, 2017 21:26

Miku, obavam se, ze Tvoje dnesni vymluvy a komentare budes tezko vysvetlovat jetlagem :wink:
mike píše:V Lidlu prodavaji jen jeden kecup? Tak to je jeste horsi, nez jsem si myslel
je Tvoje odpoved na
apuka píše:jeden z beznych Lidlovskych kecupu
(A aby bylo jasne, prodavaji tam vice druhu kecupu plus par druhu rajcatovych protlaku. Plus jednou za cas v ramci XXX tydnu jeste nejake jine. Jo, GM a scink psali o protlaku, ja o kecupu - protlak jsem odtud jeste nemel a jen ten jeden druh kecupu.)

No a Tvoje vymluvy, zes vlastne myslel neco jineho nez jsi napsal (psal jsi to jinymi slovy a podstata je takova) a ze "mozna nejaka nahrazka z Lidlu" jako odpoved na "kecup je silene preslazeny" neni zadne hodnoceni kecupu z Lidlu a ani neznamena, ze bys napsal, ze kecup z Lidlu je smejd - to se na mne nezlob, ale asi jsi to Ty, kdo nechape vyznam napsanych vet, branych v souvislostech s tim, na co reaguji. :evil:

Ja si taky nemyslim, ze by vyskakoval nejaky certik, ale kdyz (jak rikas, se v Tobe ozyva zlomyslnost) vytahnes Lidl v zevseobecnenych souvislostech, ktere nejsou pravdive, tak se nekdo ozve - coz je naprosto v poradku, protoze casto hodnotis nesmyslne a nepravdive a hlavne bez absolutni znalosti veci.
Jenze tady nikdy nikdo ani nenaznacoval, ze je v Lidlu vsechno, co prodavaji skvele. Ne, jsou tam uplne smejd veci, ale mnoho veci jsou skvele nejenom v pomeru cena/kvalita (vykon) ale i celkove, co se kvality tyce. To je vse.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod apuka » pát říj 27, 2017 21:32

mike píše:Tomuhle bych se normalne jen zasmal a nereagoval, ale tady mne to zajujalo.
Miku, a co kdybys precetl cely ten prispevek, na ktery jsi puvodne reagoval, tj. i zacatek.? Protoze jeste stale plati, ze vytrhavas cast prispevku z kontextu, pricemz dokopy to dava uplne jiny smysl. A jeste lepe, kdyz prectes od zacatku na co jsem puvodne reagoval a pote jeste "dovysvetloval " GM.

Moje predchozi reakce byla na to, ze ze mne delas vola, ze nevim, ze ghi a olej nevysusis a neudelas z nich prasek. Ale puvodni prispevek byl o necem uplne jinem a ted uz zase vytrhavas neco z celkoveho kontextu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod mike » pát říj 27, 2017 23:36

No moment, nejdriv pises, ze to vysvetluje druha veta, ted uz si mam cist cely prispevek a mozna nekolik dalsich okolo... Sorry, ale te prispevek mi nedava smysl ani cely a zbytek cist znovu nebudu. Resp. furt to dava stejny smysl jako puvodne tj. ze chces susit ghee na prasek :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod mike » pát říj 27, 2017 23:46

apuka píše:No a Tvoje vymluvy, zes vlastne myslel neco jineho nez jsi napsal (psal jsi to jinymi slovy a podstata je takova) a ze "mozna nejaka nahrazka z Lidlu" jako odpoved na "kecup je silene preslazeny" neni zadne hodnoceni kecupu z Lidlu a ani neznamena, ze bys napsal, ze kecup z Lidlu je smejd - to se na mne nezlob, ale asi jsi to Ty, kdo nechape vyznam napsanych vet, branych v souvislostech s tim, na co reaguji. :evil:

Jj, nechapu vyznam toho, co jsem napsal a nevim, jak jsem to myslel :D Uz jsem to psal, mohlo tam byt Penny, Tesco, Albert, cokoliv, na podstate sdeleni by to nic nezmenilo, ale kdyz napisu Lidl, tak je ohen na strese. Zopakuju: tvrdim, ze v kazdem superhyper prodavaji aspon jeden levny mizerny kecup, ktery je nastavovany cukrem (a Eckama). Vcetne Lidlu. Viz ten clanek vyse, pro jistotu zopakuju: Kečup v Lidlu obsahoval o polovinu méně rajčat, než nařizuje vyhláška :twisted:

apuka píše:Ja si taky nemyslim, ze by vyskakoval nejaky certik, ale kdyz (jak rikas, se v Tobe ozyva zlomyslnost) vytahnes Lidl v zevseobecnenych souvislostech, ktere nejsou pravdive...

Jak nejsou pravdive? Zopakuju jeste jednou: Kečup v Lidlu obsahoval o polovinu méně rajčat, než nařizuje vyhláška :twisted:

apuka píše:Jenze tady nikdy nikdo ani nenaznacoval, ze je v Lidlu vsechno, co prodavaji skvele.

Ne? A co scinkk: A to nejjednodussi vysvetleni, ze se tam daji opravdu koupit kvalitnejsi veci, nez v obchodech, ktere jsi vyjmenoval, ses proste rozhodl vytesnit? :twisted:

apuka píše:Ne, jsou tam uplne smejd veci, ale mnoho veci jsou skvele nejenom v pomeru cena/kvalita (vykon) ale i celkove, co se kvality tyce. To je vse.

To prave neni vse. Pak je tu ta vec, ze kdyz se clovek jakkoliv otre o Lidl, tak se vyroji jeho obhajci. Pricemz to same u zadneho jineho kramu neplati. No a takhle vec mne zajima. Vas by mela taky, protoze jste ji evidentne postizeni ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod dudy » pát říj 27, 2017 23:58

Nechcete si to přesunout tam, co kecy vo Kajce?
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod mike » sob říj 28, 2017 0:03

Ani ne, ale kdyz tak to casem presunu do Lidlvlakna ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod skutrjohny » pon lis 13, 2017 10:31

Zkusel jsem stravu od Summit To Eat, konkretne 5 druhu (smaz. ryze s kuř.masem., ryzovy nakyp, makarony se syrem, kure Tikka s ryzi a kuře Fajita s ryzi) a musim rict, ze i pres urcitou kritiku tady na foru, ja byl nadseny, ale mozna je to i tim, ze nemam s cim porovnavat (jen jednou jsem mel nejakou hotovku od ceskeho vyrobce a byl to hnus (ale jedl jsem to po studenu, tak at zbytecne nekrivdim)). STE mi chutove prislo vyborne az jsem byl prekvapeny. Vylozene jsem se na to pak tesival:) Nevim kam az chutove zachazi premiove znacky (je STE taky premiova? cenove je na tom podobne) a v cem jinem jsou lepsi, ale zatim bych se tim nemusel trapit. Jedinou vytku bych mel snad jen k mnozstvi ryze v ryzovem nakypu- to byla fakt bida. Chapu, ze to je dezert, ale je to urcene na cesty a ne k TV, tak by to mohlo mit urcitou vyzivovou hodnotu. Ta lzice ryze navic by je nezabila.

Vi nekdo o nejakem eshopu, kde na tenhle typ stravy byvaji akce? Nemusi to byt vylozene jen znacka STE. Klidne i ten Travellunch nebo MountainHouse. Diky
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod grco » pon lis 13, 2017 12:12

Neznasam ten trapny dTest s tou ich paygate. Kazdy sa na nete furt ohana, ze nieco vyhralo dTest, ale hovno si to mozem potvrdit, ked sa na ich strankach prd dovim. Svine kapitalisticke.

Inak nechapem co mate proti cukru v kecupu. Kecup nemaju byt kua len rozmixovane 100% rajcata. To je pyre... Ked chcem kecup, tak chcem aj ten cukor, kvoli tomu je to kua kecup! Samozrejme jedine Heinz, vsetko ostatne stoji za prd. Skusal som take tie rozne super uber hyper kvalitne kecupy s 200% podielom rajcat... Vsetko to chuti jak protlak! :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod fps » pon lis 13, 2017 15:01

- já si tedy nemusím na slané jídlo dávat přeslazenou rajskou omáčku, a zrovna Heinz je u mě na tom chuťově nejhůř, a to nejenom u kečupů
- jsem dozkoušel všechny slané Summit To Eat, ale mě prostě nejvíc chutná Travellunch, i oproti Mountain House, nejlepší bilo Summit to Eat Kuře Fajita s Rýží a Summit to Eat Makarony se sýrem, a nejhorší bylo Summit to Eat Dušené Hovězí ve vlastní šťávě s Bramborem a Summit to Eat Losos s Těstovinami a Brokolicí, jsem chtěl zase projít všechny Mountain House, ale ňák moc nejsou k dostání?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod mike » pon lis 13, 2017 18:26

Koukam, ze bych si mel Summit to Eat vyzkouset. Zatim je me poradi Real Turmat > Mountain House > Travellunch, ale dost zalezi na konkretnim typu. Taky neni spatne to stridat, TL se mi asi posledni dobou prejedl.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Treking