Beskydy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Beskydy

Příspěvekod vonkreuz » úte zář 8, 2015 13:15

A buďte rádi, že pro Uhra ještě nepostavili pomník jako pro Jaroše... :vom:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Beskydy

Příspěvekod karaya1 » úte zář 8, 2015 13:15

oodoow píše:Ten mindset se podle mě dost liší, prvních tak cca 200 lidí jede na čas, zbytek jsou normální turisti, co si to jdou projít.

S tím souhlasím, to je všude - ale přijde mi, že tady je preferován/podporován právě ten závodní mindset oproti tomu pohodovému, turistickému.

Ke zbytku: když mu to CHKO povolí, budiž. Horší je, že pak CHKO má menší chuť povolovat jiné věci, které v Beskydech jsou už delší dobu. Když na tom vydělá, budiž, já mu nezávidím. Moje volba je, že mi je akce nesympatická a nezúčastním se.
Že mám LU rád asi podobně jako pp, pramení ze zcela jiných, nesouvisejících důvodů. Ta příhoda se zbraněmi je docela typická.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 691
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Beskydy

Příspěvekod honza83 » úte zář 8, 2015 13:41

karaya1 píše:S tím souhlasím, to je všude - ale přijde mi, že tady je preferován/podporován právě ten závodní mindset oproti tomu pohodovému, turistickému.

To si nemyslím, stačí si jen srovnat časový limit na B7 a 5 beskydských vrcholů - B7 hobby trasa 86,4 km a limit 30 hod, 5 BV cca 120 km a limit 34 hodin. Při přepočtu na průměrnou rychlost za hodinu to vychází u B7 na 2,88 km/hod., u 5 BV na 3,52 km/hod.
Naposledy upravil mike dne úte zář 8, 2015 15:18, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna vnorena citace
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Re: Beskydy

Příspěvekod pickard » úte zář 8, 2015 14:46

Mně připadá podpora závodního mindsetu správná. Na pohodovou turistiku netřeba pořádati monstrakce. Když závod, tak závodíme.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Beskydy

Příspěvekod Trnky » úte zář 8, 2015 15:35

to vonkreuz: mohol by si to rozviest, nepaci sa ti len ta myslienka pomniku, alebo ti nieco vadi na Jarosovi
ked ti vadi Jaros, mohol by si to prosim ta rozviest

sorry za off topic, zvedavost nepusti
Trnky
nováček
nováček
 
Příspěvky: 82
Registrován: sob zář 20, 2014 19:31

Re: Beskydy

Příspěvekod mike » úte zář 8, 2015 15:38

oodoow píše:To, že se dívám pod nohy, abych se nezrakvil, ještě neznamená že nevnímám to kolem a že bych nepoznal rozdíl, kdybych šel někam na Emu. :)

Jsem si skoro jisty, zes pred lety psal, ze je ti vlastne jedno, kudy se jde, jelikoz jsi soustredeny na chuzi/beh a okoli v podstate nevnimas. Hledat to nebudu, ale jestli se to od te doby zmenilo, tak je to plus pro tebe ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49544
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Beskydy

Příspěvekod mike » úte zář 8, 2015 15:57

oodoow píše:Jj, je to sobecké, něco jako když si horští vůdci a ochranáři ve VT přivlastnili většinu pohoří. Nejradši bys, aby tam nikdo jiný nechodil, kromě tebe.

oodoow píše:Proč by měl platit za jejich použití? A komu? O správu Beskyd se stará CHKO a ti mu to povolili, takže za mě ok. To jako když třeba cestovka udělá výlet někam do hor nebo kamkoli, tak její aktivum jsou potom hory a měla by platit za jejich použití? Nějak mi tohle uvažování opravdu uniká.

Co se tyce VT, tak je to presne naopak. Tam si horsti vudci v podstate hory zprivatizovali a chrani si svuj byznis i za cenu hodne prasackych postupu. Jedna vec je chtit mit v horach klid nebo je mit jen pro sebe, druha vec je tohle.

No a co se placeni a vydelavani tyce. S vydelavanim neni problem, dokud negativni dusledky nedopadaji na ostatni. Dam extremni priklad, jelikoz je to na nem vic videt. Bydlis na typicke vesnici, kde je celkem klid. Obcas cirkularka, obcas steka pes, v nedeli sekacky, bezna venkovska atmosfera. Pak pres ni jednou projizdi podnikavec z mesta a vsimne si chatrajici budovy, kterou nikdo nepouziva. Levne ji koupi, lehce zrekonstruuje a prestavi na ubytovnu. Nastehuje tam hordy ciganu z vychodu bez civilizacnich navyku a od statu bere prispevky na ubytovani. Skvely byznis, az na to, ze jeho dopady nese cela vesnice. Misto klidu bordel celou noc, vsechno rozbite, naves neustale obsazena rvoucimi tlupami, zenske a deti se boji chodit ven. Obec musi platit opravy skod, novou nebo posilenou mestskou policii, nemovitosti jsou neprodejne atd. Podnikavec je v pohode, ten bydli jinde a vydelava, odsiraji to ostatni.

Se 7BV je to v principu podobne. Beskydy jsou zabrane na cely vikend, mistni maji po klidu a jeste musi resit bordel, co po tom zustane. Poradatel je v pohode, vydela na tom a dusledky nese nekdo jiny. S takovym podnikanim at se jde vycpat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49544
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Beskydy

Příspěvekod oodoow » úte zář 8, 2015 17:58

karaya1 píše:Moje volba je, že mi je akce nesympatická a nezúčastním se.

No, v tom se taky shodnem, akce mi moc sympatická není, protože za ty peníze člověk nedostane skoro nic, ani tu colu na občerstvovačkách. Šel jsem tam jenom proto, že jsem to měl zadarmo, kámoš se zranil a potřeboval za sebe náhradu. Jinak bych Liborovi nedal ani kačku. Krom toho, masové komerční akce taky moc nemusím, je spousta jiných závodů a pochodů, které mám raději, třeba to 5BV. :)

mike píše:Jsem si skoro jisty, zes pred lety psal, ze je ti vlastne jedno, kudy se jde, jelikoz jsi soustredeny na chuzi/beh a okoli v podstate nevnimas.

Tos to asi špatně pochopil, fakt poznám a vždycky jsem poznal rozdíl mezi tím, když si jdu tady v Olomouci zaběhat na atletický ovál a když jsem někde v horách. To, že někdy nevnímám přesně, kde to je, je věc druhá, ale tu přírodu kolem cítím tak nějak periferně.

mike píše:Co se tyce VT, tak je to presne naopak. Tam si horsti vudci v podstate hory zprivatizovali a chrani si svuj byznis i za cenu hodne prasackych postupu. Jedna vec je chtit mit v horach klid nebo je mit jen pro sebe, druha vec je tohle.

No a tady by byl Ratel nejraději, kdyby všichni ostatní zůstali v nákupních centrech, ale do hor mu nelezli. Případně, pokud už polezou, tak aby zaplatili za použití Beskyd. Takže záměr úplně stejný, jen naštěstí Ratel nemá takovou moc to zrealizovat.

mike píše:Se 7BV je to v principu podobne. Beskydy jsou zabrane na cely vikend, mistni maji po klidu a jeste musi resit bordel, co po tom zustane. Poradatel je v pohode, vydela na tom a dusledky nese nekdo jiny. S takovym podnikanim at se jde vycpat.

Tohle v principu není podobné, protože ta akce podle mě vadí tak leda PP a pár dalším misantropům, co nemaj rádi lidi. :) Naopak jsem byl překvapen, kolik lidí všude po trase a to i přes noc stálo, fandilo a povzbuzovalo. To mě celkem potěšilo, protože to už připomínalo závody na západě, kde jsou už prostě trochu jinde a všichni tam radostně povzbuzují. U nás spíš bývalo zvykem, že lidi schválně ani neuhnou z chodníku, ale teď to vypadá, že se i tohle mění. Další věc je, že se startuje na noc a ti nejrychlejší, kteří fakt běží a mohli by pokojným turistům nějak vadit, mají za sebou skoro celou trasu v noci, takže nijak klid nenarušují. Ti ostatní se prostě snaží jenom dojít.
Co se bordelu týče, tak si myslím, že na konci prošli celou trasu a všecko odznačili a bordel sesbírali, včetně věcí, který nebyly od závodníků. To je ale jenom moje domněnka, protože se to takhle prostě dělá i jinde a pochybuju, že by jim CHKO dala povolení, kdyby po nich zůstal každej rok bordel.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3123
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Beskydy

Příspěvekod scinkk » úte zář 8, 2015 18:09

Co se bordelu týče, tak si myslím, že na konci prošli celou trasu a všecko odznačili a bordel sesbírali, včetně věcí, který nebyly od závodníků. To je ale jenom moje domněnka, protože se to takhle prostě dělá i jinde a pochybuju, že by jim CHKO dala povolení, kdyby po nich zůstal každej rok bordel.


No hadam, ze PP poda report a celkem me to zajima. Pac bordel po skonceni je to, co mi na techto akcich vadi, jinak proti tomu ani nic snad nemam. Jelikoz jsem se s nim parkrat setkal s bordelem i nekolik dni po akci (nemyslim konkretne 7BV) , tudiz predpokaldam, ze poradatele se na to vybodli, predevsim znaceni trate metry plastu na stromech.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » úte zář 8, 2015 18:15

v neděli odpoledne byly na červené značce okolo malé stolové nahoru pod kněhyni (křížil jsem ji kousek pod vrškem malé stolové) na trati co pár metrů na haluzách navázené fábory a na rozcestí nad loveckou chatou aji izolepou na stromě nalepená orientační šipka a nápisem 7B

a na cca 300 metrech sem napočítal asi osum obalů od nějakých enegisraček, jednu pet láhev od minerálky a jeden čerstvý podpapířák ... howada!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28427
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod oodoow » úte zář 8, 2015 18:24

@PP: Jestli to tam pořád ještě je, tak to vyfoť, dáme jim to na fb a uděláme ostudu. Myslím, že peněz na úklidovou četu vybral dost, když si spočítám jenom startovné a vynechám příspěvky od sponzorů, tak to dělá cca 4000x800, tj 3.2mega.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3123
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Beskydy

Příspěvekod mike » úte zář 8, 2015 18:33

Kdyz ja mam pocit, ze pp bude akorat nadavat, nez aby proti tomu neco realne udelal ;-) Vsadim se, ze kdyby se par lidi domluvilo a zatlacilo na CHKO, tak pristi 7BV nebude.

800 startovne? Co za to clovek dostane krome moznosti byt uslapan davem? ;-)

oodoow píše:Tohle v principu není podobné, protože ta akce podle mě vadí tak leda PP a pár dalším misantropům, co nemaj rádi lidi.

Tohle je myslim klicova vec. Protoze jde o nastaveni hranic. Vzdycky jdou neci zajmy proti jinym a je potreba najit rozumny kompromis. Jestli je to jak pises, tak asi neni co resit, ale kdyby to tam vadilo vetsine lidi, tak naopak.

Mne taky vadi kdyz se vedle v blazinci porada akce s celodennim randalem. Ale je to jednou za rok, jdou tam davy lidi, ktere to teda asi bavi, a tak to holt preziju. Seberu se a odjedu pryc.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49544
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » úte zář 8, 2015 18:46

nemám čas tam fčíl zajít (musím budovat kapitálmus) a na víkend jedu do ta3.... takže sorry, nenafotim
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28427
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod ratel » úte zář 8, 2015 18:54

v sobotu to zkusim ocihnout s fotakem, uvidime :shock:
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » úte zář 8, 2015 18:58

oodoow píše:Tohle v principu není podobné, protože ta akce podle mě vadí tak leda PP a pár dalším misantropům, co nemaj rádi lidi.


Náhodou já mám lidi ráth... ocamcať pocamcať... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28427
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod apuka » úte zář 8, 2015 19:36

@oodoow a pod: Ja nechapu, jak muze psat, ze taka akce "pritahne lidi do prirody". Kdyz nekdo do te prirody jde jen kdyz je to "in" a muze zaplatit xxx kacek a mozna byt i v televizi a zasoutezit si, atd. tak to s prirodou nema nic spolecneho. Kdo chcde do prirody, nic mu nebrani tomu, aby si udelal vlastni B7, sam, s kamaradami, nepotrebuje k tomu to vsechno kolem. Pokud jsi myslel ty lidi, co tam "stoji a povzbuzuji a priblizuje zavody k Zapadu", tak ty ta priroda zajima stejne malo, jak ty bezce. Oni tam jdou fandit (a pred, v prubehui a po se casto posilnovat necim vice ci mene alkoholickym).
Ze tech 4000 lidi neskodi cestam??? Chtel bych videt napr. vrcholovu stezku za mokra, jak tam prejde 400 lidi, ne to jeste 4000 a to ne chodcu ale bezcu. Hlavne kdyz jsem videl, co dokaze udelat jen par lidi.
O odpadcich ted nemluvim, nevim jak to posbirali. Ale dvakrat nebo trikrat jsem kousek sel na Lysou (nebo nekdy i na jiny kopec) po byvale trase 1-2 dny po ukonceni zavodu a ze tam tech odpadku bylo... A kupodivu tydny pred zavodem ne nebo radove mene. To cisteni je asi velice selektivni a hlavne tam, kde se to da snimat do TV.
Ze to vadi jen typu jako PP? Houby. Mne taky vadi, ze se cele Beskydy prakticky na dva dny okupuji, neda se tam slusne nikam vyslapat. A to zdaleka nejsem typ PP. Ty chvalis, ze uz lidi i pousteji bezce. Ja mam byvale zkusenosti uplne jine - bezci automaticky predpookladaji, ze maji za kazdych okolnosti prednosti a nejsou ochotni se zastavit ani kdyz vedi, ze tam dva vedle sebe neprejdou - v klidu si za behu rukama odstrci chodce, ktery nema kam uhnout a ani nemohl tusit, ze tam nekdo bude, bo kdyz se dostal na uzke misto, jeste nikoho videt nebylo. Zato bezci jej videli dobre, mohli zastavit na miste, kde bylo mista dost. Nevadi jim ani, ze chodec skoci padem do housti nebo kamenu nebo dokonce do srazu. Oni jenom bezi dal, ani je nezajima, jestli se chodci neco nestalo.
Mne osobne je sumafuk, kolik na tom kdo vydela, ale kdyz vlastne celemu svetu krome bezcu B7 a fanouskum kolem trati omezi moznost pohybu fakt na cely vikend, tak neco v poradku neni. A k tomu (predpokladam, ze za dne jeste stale) na vyznamnych mistech (Lysa, Pustevny - Radhost, Javbornik) k tomu "vyhrava" "prijemna" hudba a priblbly komentar nekoho do megafonu slysitelne na kilometry daleko, tak jeste mene.
Koneckoncu - zmyslel se nekdo nad tim, co to asi udela ten dlouhy nepretrzity stres v celem pohori! nejenom turistum, ale i tem hlavnim, co tam zijou a jsou, tj. zviratum???
(Omlouvam se vsem slusnym bezcum i beskydskym zviratam, mezi ne jsem nemyslel dvounohe voly a hovada.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16700
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Beskydy

Příspěvekod ratel » úte zář 8, 2015 19:46

apuka :prayer:
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Beskydy

Příspěvekod JohnyFK » úte zář 8, 2015 20:10

Sorry za OT, ale zrovna na tohle téma jsem si vzpomněl když jsem šel dneska z práce - takhle se značí běžecká trať u nás.

To by snad nenapadlo ani Uhera.

:cry:
Přílohy
SAM_8064.jpg
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » úte zář 8, 2015 20:30

sprej je pro slečinky, LU by to udělal klínovým písmem čaganem :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28427
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod lojzmen » úte zář 8, 2015 22:40

Jednou jsem označil traverz u Malého polomu červenými tečkami na stromech (bo běžkaři tam bloudili ve spoustě stop) a oni mi ty stromy do jara vyťali :-)
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1114
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Beskydy

Příspěvekod karaya1 » stř zář 9, 2015 6:48

honza83 píše:To si nemyslím, stačí si jen srovnat časový limit na B7 a 5 beskydských vrcholů - B7 hobby trasa 86,4 km a limit 30 hod, 5 BV cca 120 km a limit 34 hodin. Při přepočtu na průměrnou rychlost za hodinu to vychází u B7 na 2,88 km/hod., u 5 BV na 3,52 km/hod.

Promiň, ale tohle je v lepším případě neznalost, v horším demagogie. Když už bys srovnával B7 a 5BV, tak cílem 5BV není, aby všichni prošli celou trasu, naopak (taky se podívej, kolik dvojic ze tří set to dá), ale aby každý uměl odhadnout své síly a v pravý moment se vrátil. Tuším, že poslední roky je časová brána na 3. vrcholu dost benevolentní, aby si tam mohl dojít skutečně skoro každý, ale na 4. už je zase přísná - třeba jen hodinu-dvě po 3., i když je vzdálenost mezi nimi dvacet kilometrů.

mike píše:Jsem si skoro jisty, zes pred lety psal, ze je ti vlastne jedno, kudy se jde, jelikoz jsi soustredeny na chuzi/beh a okoli v podstate nevnimas.

S tím za sebe nesouhlasím, vždycky spolehlivě poznám, když při výběhu zabloudím do Adamova :twisted: Už jsem na sobě vypozoroval, že se mi běží hned líp, když su v pěkném lese, na kopci s výhledem nebo aspoň louce.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 691
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Beskydy

Příspěvekod honza83 » stř zář 9, 2015 10:12

Fakt netuším, jak B7 okupuje na celý víkend celé Beskydy - úvodní úsek po Lysou projde většina účastníků v době, kdy tam kromě nich není ani noha (tzn. v noci), do Ostravice sbíhá většina lidí do té 8-9 ráno, přes Smrk běží po turistické značce jen vrcholovou část, od Polany dolů už opět mimo značku po lesácké cestě. Ve výsledku tedy "okupují" jen úsek z Čeladné dále a to jen ti, co to nejedou na celkové pořadí a v první řadě "testují" své schopnosti. Jen pro představu, na Smrku bylo v kategorii Sport 104 týmů (208 lidí) do 9 ráno, z hobby to bylo dalších 54 týmů (108 lidí).
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Re: Beskydy

Příspěvekod pickard » stř zář 9, 2015 10:25

+ Bych si dovolil tvrdit, že úsek kolem pusteven může být jen těžko okupován, protože je to tam díky lanovce, silnici, snadné dostupnosti a popularitě jako na václaváku tak jako tak.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Beskydy

Příspěvekod karitapepe » stř zář 9, 2015 11:06

No, osobně souhlas s apukou, ale na druhou stranu abych byl upřimný, tak jsem se zúčastnil pár ročníků Běhu do vrchu na Pustevnách, běží se po knížecí,máme to oddílovou akci a pak večer děláme děckách Mikuláše. Je to taková pododička, vůbec nejde o to si dokázat, jak jsme nabušení.
Loni nebyl oficiálně Běh do vrchu na Pustevnách a tak jsme si ho udělali sami, byla i děcka kategorie(dělal jsem já s kolegou), kde děti běhali zkrácenou trasu a dospělí normálně(6,4 km) po knížecí :t:t , večer pak Mikuláš a volná zábava :rock:
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Beskydy

Příspěvekod ratel » stř zář 9, 2015 13:35

Asi se neshodneme na měřítku. NA měřítko mají zásadní vliv peníze a chuť se zviditelnit. Asi každý z nás někdy zorganizoval pro kamarády nějaký sranda závod. Potud ok, protože na takových akcích se lidi chovají slušně a je jich málo tedy vliv na okolí je minimální. Pokud ne, tak je nepozvu příště.
Jakmile se objeví peníze a ambice, je zle. A to je tento případ.
Myslím že myšlenka že to (B7 atd) někdo dělá proto aby dostal lidi do lesa je naivní a až na výjimky tomu nikdo nemůže věřit.

Co se ochrany přírody na trase B7 týká tak mne překvapuje že to vede i přes Smrk a Travný. Ty mi připadaly jako místa kde se ještě dá mluvit o snaze něco chránit. S faktem že CHKO už mlčky akceptovalo Lysá = tělocvična ( no spíš fitness s hudbou ) už jsem se smířil. Jenom nevím jestli mne nezačne mrzet že jsem přispěl na chatu PB :? . Ale snad ne...
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Beskydy

Příspěvekod pickard » stř zář 9, 2015 15:12

Eh, já jsem možná zlej, ale mně hen ta naša přiroda zas tak unikátní nepřipadá, abysme si z ní nemohli dělat trošku tělocvičnu. Jo, kdybysme tu měli něco mega úžasnýho a unikátního, tak to chraňme a lid tam nepouštějme, ale moje tupá hlava si ničeho moc mimořádnýho zatím nepovšimla.

Jsem už byl leckde a viděl jsem tam ledasjaký věci, jaký u nás nemáme ani na vobrázku - a často to byla ještě větší tělocvična. Smrk je hezký kopec. Nikdy jsem tam neviděl nic, kvůli čemu bych si myslel, že by tama nemohly chodit mraky lidí.

Já chápu lidi, co by chtěli mít ve svejch Beskydech klid... ale to asi všici uznaj, že není tak úplně ochrana přírody, ale ochrana soukromý tělocvičny.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Beskydy

Příspěvekod mike » stř zář 9, 2015 15:42

Jak pise Ratel, jde o meritko. Trosku telocvicna asi neni problem, ale 4000 lidi najednou mi pripada o dost vic, nez trosku.

Co se tyce unikatnosti, mas pravdu, ale to prece neni to jedine. Do prirody se chodi mj. prave proto, ze je tam klid. Takze ne ochrana telocvicny, ale treba prostredi pro relax.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49544
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Beskydy

Příspěvekod pickard » stř zář 9, 2015 15:59

Souhlasim, ze jde o meritko. Meritko je, bohuzel, velmi subjektivni vec. Mně treba B7 v současném objemu a obecně sportovní využití Beskyd připadá být v mezích, a to se značnou rezervou.

Ostatně, já jsem dlouholetým zastáncem zrušení národního parku Krkonoše :)

Chápu, že jiní to mají i jinak. Pokládám za nemožné rozhodnout to racionálními přesnými argumenty. Prostě až to lidi bude moc srát, tak se to omezí/zakáže. "Vědecky zjistit", jak to má být, podle mě nejde.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Beskydy

Příspěvekod mike » stř zář 9, 2015 16:04

Souhlas, s Krkonosema taky, tam je to vylozene smesne.

Ano, zakon akce a reakce. Ale co s tim, kdyz mistni, co tu nejvic nadavaji (nebudu pp jmenovat ;-)), zustanou akorat u toho nadavani a nejsou schopni ani nafotit skody, natoz proti tomu udelat neco jineho. Realita je takova, ze LU si to zaridil a akce uz se stala beznou zalezitosti, takze kdyz to nekdo bude chtit zmenit, bude muset vyvinout nejake usili. Zmena da vzdycky vic prace nez udrzet aktualni stav.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49544
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Beskydy

Příspěvekod pickard » stř zář 9, 2015 16:06

Přesně tak a tak je to správné, protože jinak by se všecko furt enem měnilo. :)
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

PředchozíDalší

Zpět na Treking