Beskydy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Whitelist

Příspěvekod fps » sob pro 20, 2014 21:13

já jsem byl vloni v Beskydech pouze jednou, a to ňák na přelomu listopadu a prosince, a bylo to tam na sněžnice, a ty co je neměly, tak pěkně skučeli že si je měli vzít, a taky bylo těch moc pěkných cca -18°C, což vlastně pák takhle pěkně tam nebylo už celou zimu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Whitelist

Příspěvekod pavproch » sob pro 20, 2014 21:17

loni nasypalo koncem listopadu a vydrželo to do 20. prosince a pak už nebylo nic... letos v listopadu ani prosinci nic nenasypalo a rovnou přišla obleva a podle předpoiča to ani nevypadá, že nasype.... a to sem si u loňské zimy stěžoval, že to byla (z lyžařského hlediska) nejhorší zima, co pamatuju... zřejmě to ale byla pouze DRUHÁ nejhorší zima... ](*,)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28538
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod fps » sob pro 20, 2014 21:35

Vojta55 píše:Ahoj, chystám se do Beskyd někdy v únoru, jestli tam bude sníh, je třeba brát mačky, nebo je to zbytečné?

dle mě stačí nesmeky, mačky jsou zbytečné, a do února tam může dost nasněžit, tak to pak chce určitě sněžnice
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Whitelist

Příspěvekod fps » sob pro 20, 2014 21:45

já mam obavy, a to ne jako lyžař, ale jako chodec na sněžnicích, že to bude rok od roku u nás horší, tedy s tím sněhem a mrazem, nejenom na sněžnice to bude chtít vyrazit někam výš
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Whitelist

Příspěvekod mike » sob pro 20, 2014 23:11

Teda, normalne OT moc neresim, ale tohle bylo fakt moc. Presunul jsem to cele sem, at to nezasira Whitelist, ktery je k necemu jinemu.

pavproch píše:a to sem si u loňské zimy stěžoval, že to byla (z lyžařského hlediska) nejhorší zima, co pamatuju... zřejmě to ale byla pouze DRUHÁ nejhorší zima... ](*,)

A kdyz budes takhle pokracovat, tak to tak i bude. Pak nerikej, ze jsem te nevaroval :twisted: Kolikrat mam opakovat, ze zima jeste ani nezacala?

fps píše:to je až neuvěřitelné jak se nad Beskydami drží to teplo

Mne na tom nic divneho neprijde. Bydli tam pp a furt breci a tim cele Beskydy otepluje :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » ned pro 21, 2014 16:37

Jo!

Tak aspoń nějaký ten závan zimy neska na kopcu byl.... od fčera to nad 600mnm pocukrovalo (nahoře do 3cm), nad 1100mnm docela i mrzlo (odhadem tak mínus 3-4), ale fičelo do teho jaxfiňa, takže namrzaly ušiska... konečně.... to bylo taaaak moc krásné, že se mi vůbec nechtělo dolů do doliny do těpla civilizace...

Bohužel zítra už zase má být jaro...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28538
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » úte pro 23, 2014 17:57

neska opět poptvrzení teho, že je třeba vybírat čas (prcden), místo (kněhyně) a pičasí (nevlídno)... = za 3.5 hodiny ani noha (enem jeden jeleň).... :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28538
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod flames » sob led 24, 2015 12:44

včera opět poptvrzení teho, že je třeba vybírat čas (prcden), místo (h.bečva - č.mlýn - kněhyně - kunčice) a pičasí (nevlídno, hmla)... = za 4 hodiny ani noha (ani jeden jeleň)....
flames
nováček
nováček
 
Příspěvky: 160
Registrován: pon srp 19, 2013 11:22
Bydliště: ValMez, Pustá Rudná...a jiné konce světa

Re: Beskydy

Příspěvekod davvee » ned úno 15, 2015 20:36

Neví někdo, jestli je prošlapaná cesta na Lysou po žluté od přehrady Šance ?
Uživatelský avatar
davvee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 154
Registrován: stř srp 13, 2014 21:51
Bydliště: Ostravsko

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » pon úno 16, 2015 6:38

od čuplu dál nahoru je to (skoro) dálnice
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28538
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod droud » pon dub 27, 2015 12:51

Ahoj měl bych dotázek na znalé místních poměrů. Asi tak jelikož se blíží nějaký ten prodloužený víkend pohrávám si s myšlenkou dojít z trojáku někam cca na lysou.Díky čemuž hodlám nocovat v oblasti beskyd , jelikož chaty a kempy mě nelákají zalehnu někde v lesu (bez stanu tu 3kg obludu nepotáhnu) a tak by se mi hodilo info jak je to u vás se zelenými mužíčky jsou tam oblasti kde jsou obzvlášť aktivní a kterým se raděj vyhnout ? nebo je to povětšinou v klidu?
droud
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon říj 10, 2011 19:11

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » pon dub 27, 2015 13:08

Dyž sa vyhneš profláklým, frekventovaným a autem dostupným místům (vršek lysé, holiny na hřebenu radhoště atd), tak budeš v fklidu.... samozřejmě za podmínky nedělat hlučný bordel, že po sobě uklidiš a tak...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28538
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod apuka » pon dub 27, 2015 13:24

Teda zrovna na vrsku Lyse a v jeho blizkem okoli se docela casto prespavalo ve spacacich kvuli vychodu slunce a problem se zelenymi muzicky tam asi nebyval. Jen ted asi ani neni moc kde zalehnout pri tom stavebnim ruchu a spise bych se obaval majitelu objektu, ze by cloveka vyhaneli ( i kdyz jim dany pozemek ani nepatri). Jen je treba sei davat v okoli (mimo zastavbu) na NPR (rezervace) - je jich tam nekolik a tam prespavat se (mylsim) nesmi, jsou to zony s nejvyssi ochranou. Jinak ale bez problemu muzes, jen si musis najit misto kudy zadna zancka a zadna zkratka nevede a idealne kam ani lesni zver nechodi na pastvu/lov :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16773
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Beskydy

Příspěvekod droud » pon dub 27, 2015 13:27

frekventovaným místům se úplně nevyhnu mám v plánu jít podle těch barevnejch fleků na stromech ale je předpoklad popojít pár set metrů od značky než zalehnu. upřímně na divoko jsem chrněl ve většině balkánských a pobaltských zemí i z přítulkou stanem a motorkou a nikdy nebyl problém oheň nedělám a odpadky odvleču k nejbližší popelnici a zbytečně nehulákám .Ale tak nějak trpím pocitem že šance narazit na debila je v našich končinách tak trochu větší.
Edit:jinak je mi jasný že nocovat třeba u kněhyně nebude nejlepší nápad
droud
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon říj 10, 2011 19:11

Re: Beskydy

Příspěvekod apuka » pon dub 27, 2015 14:39

NPR jsem myslel v okoli Lyse - cestou na vrchol se skoro po kazde znacce jde vedle nebo nedaleko nejake rezervace a to ne ve vzdalenosti Knehyne, ale prakticky hned pod vrcholem.
Jeste Ti doporucuji se podivat na kanedar akci, at zrovna neprobiha nejakych 24-hod neco nebo Beskydska 7 nebo podobneho probihajiciho v noci, co (bohuzel) pritahne hodne (casto velice neukaznenych) ucastniku (i divaku). V tom pripade bys musel od vetsiny znacek zalezt docela hluboko do lesa, abys mel pokoj.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16773
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » pon dub 27, 2015 15:24

droud píše:jinak je mi jasný že nocovat třeba u kněhyně nebude nejlepší nápad


právě že naopak, na vršek kněhyně sa legálně nesmí, takže tam není moc traffic a navíc sou tam parádní místa na nocleh (ač prudkýkope, najdeou s ekrásně vodorovná místa s výhledem na slunko vycházející za Smrkem.... :-..
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28538
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod droud » pon dub 27, 2015 16:20

To věřím ale zrovna tam mě zelení můžou buzerovat oprávněně no každopádně uvidí se podle situacea nějak to dopadne a když nás medvědvedi nesežrali ani v rumunsku ta mě to snad nepotká v beskydech
droud
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon říj 10, 2011 19:11

Re: Beskydy

Příspěvekod ratel » stř dub 29, 2015 19:36

všiml jsem si na Lukšinci (pod Lysou pro přespolní) odpadkového koše s reklamou na B7 a LH24.
Mám mírnou alergiii na masové akce na LH a monstrpodniky typu B7 a toto mne trošku rozladillo. Dělají si reklamu zadarmo, odpadkový koš určitě vysypávat nebudou a uklízet bordel okolo taky ne. Ale zaslechl jsem názory že dělají dobře...co vy na to ?
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » stř dub 29, 2015 19:50

já jak slyším uher tak mám kopřivku až na prdeli :vom:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28538
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod apuka » stř dub 29, 2015 20:03

Ja pri tech akcich neslysim Uher, ale rachot muziky a priblbleho kecani do megafonu na vrcholu a to na nektere strany uz zespod (to taky rychle otacim, bohuzel z nekterych jinych stran to slyset az kousek pod vrcholem...
Ja bych na dny techto masovych akci zavedl omezeni vstupu na prislusne Beskydske vrcholy - na kazdy vrchol max. 30 lidi denne dokopy ze vsech stran, kdo ma startovni cislo nebo poradatelske oznaceni, pocita se za deset... a kontroloval bych dodrzovani pod pokutou alespon 1000000 Kc... :twisted:
Jinak ten kos, jeho typ je tam dobry - jen kdyz ho budou vynaset rychleji nez se zpalni. A somazrejme, kdyby tam nebyla ta reklama...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16773
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Beskydy

Příspěvekod chufu » čtv dub 30, 2015 6:48

ja když slyšim Uhern tak se mi začnou dělal beďary
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Beskydy

Příspěvekod karaya1 » čtv dub 30, 2015 7:03

Uhra nebrat. Reklama na koši na Lukšinci je proto, aby "byl co nejvíce nápadný a lidi si ho všimli" :roll:

Daleko sympatičtější než instalace jednoho koše s otravnou reklamou byla třeba akce Čisté Beskydy.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 701
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Beskydy

Příspěvekod martan » ned kvě 3, 2015 18:59

Co vím, tak vymýšlí bajkovou 24h na Palkovických hůrkách :bike:
pomalu bych řekl, že všeho moc škodí :-k
kdo je jebán, ten se rozvíjí :finga:

největší peklo je život

http://madfoto.wz.cz/
Uživatelský avatar
martan
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1965
Registrován: pon úno 22, 2010 20:03
Bydliště: F-M - http://fajnemjesto.cz/

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » sob kvě 23, 2015 11:11

tak neska první jarní tůůůůristický výlet na kopec (bo zima a hnusně na bajkovačku) - Smrk od jihu - byl sem tam sám a bylo to fajne.... a bylo tam dostatečně hnusně na to, aby se mi to líbilo.... líbilo... :twisted:

nikde už ani vločka, škoda no.... :cry:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28538
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » ned kvě 24, 2015 11:09

Juniorce neska pro "příliš krásné pičasí" :twisted: zrušili turnaj (měl sem dělat panského kočího), taxem měl frei... neska bylo na kopcu ještě o hodně krásněji než fčera - mha, mrzgolení až lehký scanec, fučelo, pocitově strašná kosa, i dyž bylo asi plus 5.... velmi sa mi to líbilo.... :mrgreen:

A opět potvrzení, že do takových sraček je jakákoli impregnace kromě snosílu naguvno, do hodiny boje ve vysoké mokré jungli sem byl od pasu dolů durch....

Ale nevadilo mi to... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28538
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod apuka » pon kvě 25, 2015 11:19

Vidis, kup si nekde 5-tikilovku SnoSealu, doma zalez na 20 minut do trouby (ale jenom na 45-50 st.!) a kdyz vylezes, muzes se poradne namazat tim SnoSealem. A budes mit pokoj od sracek na Smrku :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16773
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » sob kvě 30, 2015 10:55

Neska nad ránem zascalo, taxem zrušil plánovaný bajk a vyrazil pěškobusem.... bohužel ani v nejsevernějších srázech EvilsMill a Kněhyně už nikde nic bílého nenisu, i dyž je vidět, že možná ještě minulý týden tam kdesyk cosyk málo bylo...

Fajne to bylo, byl sem tam sám, ftáci řvali, sluníčko sfítilo.... ale na lyžiskách je to fajnější... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28538
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » pát čer 19, 2015 19:35

Zítra mám frei, a tak nějak mám chuť na lysou od Z/J.... nevíte někdo, esli tam zítra není nějaký LysáCup, 5(7)BV anebo jiná masová píčovina?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28538
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » sob čer 20, 2015 12:08

Taxem tam byl..... díky znalosti terénua důkladnému výběru trasy sem za 4 hodiny potkal asi 8 lidu :supz:

I dyž už tu Koščal nenisu (RIP), tak ti jeho pohrobci z Muchowitz i nadále provozujou konírnu .... na tom by nebylo nic špatně, akutváth je to od kobyl rozšlapané hooodně moc vysoko v NPR Mazák.... :axe:

I tu svoju (imho ilegální) naučnou stezku skrz pralesy a rezevace ve svazích Čuplu provozujou dál.... :vom:

No nic, no.... v jatném je vše při starém... teda vlastně, ne předloňská víchrica a následné loňské řádění státních lesů to tam pěkně otevřelo, sou tam pěkné - netradiční - výhledy na Kopec se silhouettou staronové chaty KČT :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28538
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » ned čer 21, 2015 17:11

Tak neska sa mi to na Smrku ekstra líbilo.... za celý výlet (přes tři hoďky) sem nepotkal ani nohu, lidskou.... nějaká zvěř byla, ale nic co by stálo za zmínku....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28538
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Treking