Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 5, 2022 18:35

sobb
asi vyhravas:D jinak ja teda drbu kly v 99,9% pripadu, bez toho nemuzu jit spinkat:D i kdybych byla na smrt, tak proste kly musi byt vydrbany :D i kdybych to mela flusat hned za dvere stanu :D

uplne bych nekam zase vyrazila, kdyz to tady ctu, tak snad pristi rok uz se zadari... letos je to nejaky rozhrkany
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9431
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod ntz » úte dub 5, 2022 18:59

ja taky nezvladnu fungovat bez cisteni zubu ... jsem ochoten si vycistit zuby bez mrknuti oka i cizim kartackem, pokud bych nemel z nejakeho duvodu vlastni ...

jinak co se tyce vareni, myslim si, ze nemame nejakej velkej luxus ... jsme proste 3 a mame dohromady jeden hrnec a panvicku co slouzi jako poklicka a varic mame primarne plynovej + mame pro jistotu jeste zalozni alkoholovej varic .. to mi nepripada tak strasny .... o konvicce uz jsem psal - musime se dohodnout vsichni a padl rozumnej argument, ze v konvicce muzeme varit vodu zatimco je nas jedinej hrnec zasvinenej od jidla ..

ps. uvazuju o tom vzit si tam jenom Fuji X100F a zadnej jinej fotak ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2172
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod mike » úte dub 5, 2022 19:05

ntz píše:uvazuju o tom vzit si tam jenom Fuji X100F a zadnej jinej fotak ...

Neuveritelne ;-) To uz vypada jako rozumny kompromis mezi vahou a vykonem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49669
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod ntz » úte dub 5, 2022 19:34

uvidime ... za 14 dni chystam o weekendu nekde po cesku nejakej shake-down hike s plnou bagazi, abych si overil, jak jsem schopen zvladnout ujit 25km/den s prevysenim 1000m a vice s baglem ..

pokud nekdo mate nejakej tip (ve forme gpx trasy) prosim sem s nim ... bohuzel na hrebenech v krkonosich jeste urcite bude snih, takze budu muset vymyslet neco jineho ... idealni by byo nejake kolecko, abych zacal a skoncil ve stejnem bode (kde bych nechal auto)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2172
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod mike » úte dub 5, 2022 21:16

Ceske Stredohori. Podobnou GPX nemam, 25 km je na mne malo a mam radej prechody, nez okruhy. Neni ale zadny problem si tam libovolnou trasu naklikat na mape po znackach. Zajet nekam do centralni casti (Medvedice, Kocourov, Mrsklesy...) a udelat si okruh pres 4 - 5 kopcu, coz by tech 1000 m prevyseni melo dat. Naopak, Krkonose jsou na tohle nahouby. Vylezes nahoru a jsi skoro na rovine a dalsi prevyseni se dela tezko. Podobne Jizerky i Krusne hory. Daly by se Luzicke hory, ideove trojuhelnik Klic, Luz, Jedlova, dojet se da treba do Svoru.

Jeste k tomuhle:
ntz píše:tohle doporuceni mi pripomelo scenku ktera je ve 3:17 tady :D .. stravil jsem hledanim asi hodinu

Abys nerekl, ze to nikdo neoceni, tak ja jo :D Sam obcas takove veci hledam, ale kdyz to nedam do 10 minut, tak na to kaslu. Akorat to teda obvykle hledam na TyTrubce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49669
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod ntz » úte dub 5, 2022 21:22

mike píše:Akorat to teda obvykle hledam na TyTrubce.
na trubce to bylo a neni ... oni v poslednich asi 2 letech smazali hodne veci co porusovalo nejaka autorska prava ..

mike píše:Daly by se Luzicke hory, ideove trojuhelnik Klic, Luz, Jedlova ..


to zni celkem dobre .. diky za tip
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2172
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod mike » úte dub 5, 2022 21:41

Nasel jsem v zaznamech trasu pro inspiraci: https://mapy.cz/s/nedurajede. Usek mezi Novym Borem a Klicem vynechas a misto toho zacnes ve Svoru. Po sestupu z Luze to na rozcesti Pod Ptacincem vezmes po modre a pres Stozecke sedlo a Velky Buk dojdes az pod Klic a pres kopec se vratis zpatky do Svoru. Nebo to muzes vzit jako ja do Jedlove a do Svoru dojet vlakem. Na nadrazi se da dojit i pres Stozecke sedlo, je to kratsi a mensi prevyseni, nez sestup do Lesne a vystup na Tolstejn a Jedlovou. Konec proste muzes nakombinovat podle aktualniho stavu a chuti slapat.

BTW, koukam na to a nedosel jsem az na Jedlovou, coz jinak delam. Matne si vzpominam, ze po setmeni byla strasna kosa a ten posledni usek takove naledi, ze jsem se na to vykaslal :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49669
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod sobb » úte dub 5, 2022 22:07

Mawenzi píše:asi vyhravas:D
to je jen pouhá věc preferencí :wink: :D

Mawenzi píše:i kdybych byla na smrt, tak proste kly musi byt vydrbany :D
Vsadím se, že v takovým případě si na zubení ani nevzpomeneš :wink: Vážně, když třeba není v létě voda ani na pití, nebo je venku hluboko pod nulou, pasta zamrzlá a huba taky, potom máš jiné priority než drbání klů :wink: A časem si na to člověk dokáže zvyknout a přesunout tu zkušenost i na běžný kratší výlety. Což je samozřejmě jen psychická stránka věci, u nás se to ale dlouhodobě nijak neprojevuje ani na kazivosti zubů ani zubním kameni (zrovna letos se zubař docela divil, že se mi netvoří zubní kámen), takže si to můžem dovolit. Možná hraje roli i čistší prostředí, kde se pohybujem, nebo i lepší voda, nevím.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod apuka » úte dub 5, 2022 22:19

Trochu delsi vylet autem - Beskydy. Napr. Zaparkujes v Ostravici u nadrazi, pujdes na Lysou Horu po cervene, odtud dolu na Sanci po zlute a pokracujes po ni dal na Smrk a z nej dolu zpet do Ostravice po cervene. Pripadne opacne. Jen je to trochu vic - 28,5+ km a cca 1700m prevyseni, navic obcas pekne do/z kopce, tj. das si trochu do kolen a svalu. Ale da se to trochu zjednodusit, ze nevyslapes bud na Lysou nebo na Smrk a udelas jen cast - to bude kolem 21-22 km a cca 1100m prevyseni. Ted bys jeste proslapaval pekne i ve snehu. (V nedeli jsem tam byl, sice na druhe strane Lyse, bylo 5-15 cm prasanu, vetsinu trasy jsem slapal v neproslapanem novem snehu a bylo to teda celkem vyrazne vice citit nez beze snehu nebo v/na dobrem firnu.)

Ale jak psal mike, muzes si naklikat na mapach.cz trasu - kdekoliv. Bo ty Beskydy Ti budou asi trochu od ruky, i kdyz urcite blize nez Skotsko :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16754
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Etheric » stř dub 6, 2022 5:49

ntz píše:140 - takove pouzderko kde mam pastu na zuby, kartacek, trosku sprchoveho gelu ve male plastove lahvicce od desinfekce (30ml), jeleni luj, kondom - ten asi muzu vyhodit :D)
85 - takove pouzderko kde mam pas, kartu a par penez

100 - lopatka.... pak mi ji vrati upatlanou od h*ven :D, brrr ..

Pouzdro na to, pouzdro na ono, pouzdro na pouzdro.... Vyhodit.
Kartáček, např Curaprox má krytku štětin. Pasta existuje cestovní pár ml, případně jde odmáčknout potřebný množství do injekční stříkačky. Na tyhle věci není potřeba žádný pouzdro.

Pas /klidně i peníze/ do ziplocku a do batohu, kartu samotnou do kapsy kalhot.

Lopatka od hovínka ti vadí, ale cizí kartáček do úst strčíš? :-k

ntz píše:+ mame pro jistotu jeste zalozni alkoholovej varic ..

v konvicce muzeme varit vodu zatimco je nas jedinej hrnec zasvinenej od jidla ..

Ten vařič je naprosto navíc.

Když je hrnec od jídla, můžete uvařit vodu každý ve svém hrnku. 3x0,5l se vaří jako 1x1,5l...
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8262
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Mawenzi » stř dub 6, 2022 6:17

nekdo ma proste rad veci zorganizovany pokupe, taky to muzes hodit do jednoho pytle a mezi stetinama od zbytku jidla z esusu hledat naplasti...

vozim kartacek s krytkou a jeste navic v pouzdre :D brrr mit to jen tak nekde hozeny...

ntz
ti misto 4kg techniky bude stacit jedno pevny ohnisko? to je dost skok

jinak souhlasim s tim, ze voda de varit i v hrnku zvlast, jakoze pokud mate kazdej svuj malej esus a spolecnej hrnec fakt staci kdyz si kazdej ohreje vodu na kafe ve svym hrnku (z hlediska vahy).
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9431
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Etheric » stř dub 6, 2022 6:29

Netvrdím, že má hodit kartáček do hlavní komory. V batozích bývají menší kapsy, kam se tohle dá dát. Tedy ve většině batohů takovou kapsu najdeš alespoň jednu. Asi ntz nebude takovej cíťa, když mu nevadí cizí kartáček, tak proč by měla vadit trocha bordelu na něm :D
Jde to i bez bordelu, určit si jednu "čistou kapsu" a tam dávat jen takový věci..
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8262
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod apuka » stř dub 6, 2022 7:53

Etheric píše:kartu samotnou do kapsy kalhot
:-k :-k :-k Tos mu mel taky rict, ze si ma koupit kalhoty, kde bude mit bezpecne zaviratelnou malou kapsu na kartu. Mit ji jen tak v normalni kapse, kde mam napr. kapesnik, tak bych rekl, ze za tyden kartu ztrati mozna 70-80% lidi.

A i kdyz mas samostatnou kapsu (napr.) na stehne, tak je to tam docela silne vystavene riziku, ze "nekdy neco" tam kartu zlomi - nahodou vrazis do stromu/skaly, klidne jak nekde uklouznes, nekdo blbe stoupne na Tve kalhoty, kdyz se budes nekde myt/koupat/...
Proste ja bych kartu povazoval za vec, ktera musi byt ulozena bezpecne na bezpecnem miste. Stejne jako obcanka/pas a penize. Jen bych to nedelal tak, ze dam kartu+penize+pas do jednoho pouzdra - bo kdyz se ztrati jedna z tech tri veci, tak se vzdy da nejak resit. Kdyz se ztrati vsechno, tak je to pruser mnohem vetsi. (Jeste by to potrebovalo k tomu pridat papirek s PINem :-D.)
Etheric píše:3x0,5l se vaří jako 1x1,5l
...ale taky trva vice nez trikrat dele...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16754
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Etheric » stř dub 6, 2022 9:03

Kartu takto nosím v kapse na zip už přes deset let. Při všech outdoor aktivitách a ještě se mi ani jednu nepovedlo zničit, nebo ztratit. Stejně tak nosím OP, taky bez problému. Takže to neni tak horký...
apuka píše:...ale taky trva vice nez trikrat dele..

To je blbost.
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8262
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod ntz » stř dub 6, 2022 9:55

Disclaimer: Proti nicemu nebojuju a s nikym se nehadam, spis to beru jako takovou srandu a zabavu o tom diskutovat .. Specialne Etherica prosim, at si nebere nic osobne, pokud by mel pocit, ze treba zlehcuju jeho rady a nebo si z toho delam srandu, jsem vdecnej za kazdou radu ..

1) Pastu samozrejme neberu celou, je to spis zbytek (treba 20%), na cestovni verzi kouknu .. Jsem ale lehce autistickej a musim mit svoji pastu, kterou roky pouzivam :D, jinou pastu nesnesu .. To stejne kartacek .. Pouzivam jedine ceskej Spokar - takovej ten designovej .. Pastu asi fakt budeme mit jen jednu - musime ale koupit tu spravnou a musi ji nest nekterej z kluku

2) Pouzderka vazi par gramu .. V nekterejch pripadech nazyvam pouzderko i zaviraci pytlik .. Jedno pouzderko misto penezenky na pas, kartu, penize, fotku deti preziju .. hygienu mam take zvlast v pytliku .. vyjmenuju vsechna pouzderka co mam - vazit se mi je ale ted nechce:

- 45L dry sack do baglu, ten ma 80g podle vyrobce, samostatne jsem ho nevazil
- obal na karimatku - ta karimatka nema takovej ten stahovaci pasek (obal na spacak ale nemam)
- igelitku na jidlo
- obal na vareni (resp. obal na hrnec, varic a vse je hrnci pri preprave) ..
- lekarna je v obalu - je to zapanici obal na lekarnu s krizkem, tohle je asi fakt nejtezsi obal, vymenime ho za pytlik
- KPZ je v takovem malem zapinacim obalku - od toho se jmenuje KPZ, jsou v ni veci na jednom miste, tady nevim jak usetrit
- obalek na doklady a kartu a penize, ten je takovej jednoduchej lehouckej igelitovej
- hrnek mam v takovem sacku co byl s hrnkem a v nem mam lzici .. zvazim nechat sacek doma
- takovej ten zaviratelnej plastovej pytlik na hygienicke veci - ten snad nema ani 10g

takze pokud vymenim obalek lekarny za pytlik nebo neco lehciho a necham doma obalek na hrnek, tak usetrim (pro ilustraci pocitam, ze ponesu lekarnu ja) cca 40g ? o.O Jine obaly nemam

3) Varice jeste budeme diskutovat .. Jsme ale 3, myslim, ze alkoholovej backup si muzeme dovolit .. pokud ale budeme moc tezky, tak urcite 2hej varic s flaskou na alkohol pujde pryc jako prvni ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2172
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Etheric » stř dub 6, 2022 10:03

ntz píše:Jsem ale lehce autistickej

cca 40g ?

Máš diagnostikovanou poruchu autistického spektra? Jestli ne, tak se tak nenazývej, je to dost nevhodný.

Vida, 40g. Super. Gram ke gramu a váha jde dolů. Ono se to nasčítá, 40g je dost. A může to být víc, obal na hrnec není potřeba, vaříš na plynu, kterej nešpiní. Otazný je, jestli hodláš do batohu cpát mastnej, neumytej hrnec.
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8262
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Mawenzi » stř dub 6, 2022 11:01

nt
musis rikat ze mas poruchu cdo (ocd abecendne:D)

jinak technicky pastu nepotrebujes, staci mechanicky ocisteni zubu kartackem, ja mam tu cestovni tubu, a cela tuba mi vystaci tak ja 2 roky v poho na ven, ale doplnuju si ji z velke domaci pasty, a staci pro ten pocit svezesti fakt jen "otrit hrdlo tuby" takze vam 1 mala pasta treba vzorek od zubare nebo z drogerie (rosman ma hodne tech mini blbosti) vam ve trech vystaci na mesic...

ja teda potrebuju svoji ruzovou tasticku vsude, ale ja su proste slecinka z mesta:D

moje tasticka ma asi 120g a mam tam samponosprchac (kus tuhyho mydla), kartacek a pastu, mezizubni kartacky, antiperspirant (nesnasim kdyz me dre pot v potpazi a odiram si kuzu) a protoze sem nikdy nebyla dyl nez 24 dni tak nemam duvod v tomhle ze svyho minima slevovat a jeste mastnej bambuckej krem a dve spelky do ucha. a tech 20g antiperspirantu kdybych si nevzala me uz nevtrhne ale odreny podpazi, ktery bych musela stejne resit jinak me aspon nehrozi
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9431
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod ntz » stř dub 6, 2022 12:53

nesnasim bejt spinavej a spocenej a jit tak spat .. musim se umejt vecer treba v potucku, alespon podpazdi a rozkrok a nohy ... mam takovou malou lahvicku od kapesni desinfekce (je to asi 50ml) a v ni mam sprchac .. zuby si pastou cistit musim taky ...

Etheric píše:Máš diagnostikovanou poruchu autistického spektra? Jestli ne, tak se tak nenazývej, je to dost nevhodný.


nebud uzkoprsej ... diagnostikovanou ji nemam, moje zena si ale ze me dela legraci, ze mam (podle ni) mnozstvi autistickejch znaku, treba ze mam dokonale slozeny veci na foceni, ze si kupuju furt stejny (a treba 3-je najednou) boty a opbleceni, ze na vode musim jezdit jedine na cervene vydre, ze tenis hraju pouze se svejma tenisakama, ze jim pouze specialni kombinaci priboru (z u nas doma dostupnych priboru), ze piju pouze ze sve jedne sklenicky, apod ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2172
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod apuka » stř dub 6, 2022 13:30

Etheric píše:
apuka píše:...ale taky trva vice nez trikrat dele..
To je blbost.
Jakozde si myslis, ze za stejnou dobu uvaris na stejnem varici (ted vymyslene mnozstvi) 6 dc vody v jednom hrnci nebo 3x za sebou po 2 dc vody v mensich hrneccich??? Nebo ze to bude napr. 2x tak dlouho?

Myslim si, ze kdyz zacnes pocitat, tak Ti to vyjde, ze se vsemi pracemi kolem to tak na trojnasobek (mozna na 2,5-nasobek, co ja vim, to uz zavisi od nich) vyjde.
Jednak v tech mensich hrneccich i bez prestavek neuvaris tretinu vody za tretinu casu jako ve vetsim hrnci, teda pokud nemas ten hrnec prilis velky na dany varic.
Taky nepocitam s tim, ze budou varit jako roboti, jakmile voda dosahne presne stanoveneho bodu (varu), tak jeden vezme rychle hrnek a druhy soubezne prisune plny hrnecek a potom to same treti. Budou mezi hrneckami prestoje, nejspise se do hrnecku da caj a az potom vezme, odejde od varice, prijde druhy, da tam hrnecek atd. Ty jsi trochu extremista a urcite bys to naplanoval s trema ethericama skvele, ale tady jsou normalni lide s normalnimi reakcemi a zpusobmi "prace".

Tady to mas presne, jak sam pises o gramech na vybaveni - gram ke gramu... Tady je to vterina ke vterine a je to zrazu pet minut.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16754
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod ntz » stř dub 6, 2022 13:48

ja bych to tak dramaticky nevidel ... nicmene kazdej kdo nekde byl s nekym a ti lidi byli zavisli jeden na druhym, tak proste nechteli zadny prostoje .. kdyz jsem jezdil do skal, tak mel kazdej svou bednu s proviantem a svuj varic, lidi se nezdrzovali navzajem, kazdej jel na sebe .. kdyz ale jedeme 3 na hike a mame jedno vareni dohromady, tak proste chceme bejt co nejvic efektivni abychom se neprdelili v kempu o hodinu dyl nez si vsichni uvari caj protoze nemame spolecnej hrnec nebo konvicku ..

navic ja si diky tomu beru fakt hrnecek, neberu si zadnej hrnec .. varit proste budeme dohromady - proto ten hrnec .. jestli vzit dva varice a konvicku k tomu, o tom se klidne pobavim, ale ze bych nozikem orezaval popruhy z batohu a stridali jsme se ve trechg lidech na jednom varici, abych si uvarili nejdriv caj a pak kazdej snidani nebo veceri mi fakt pripada jako blbost
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2172
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Etheric » stř dub 6, 2022 15:12

ntz píše:ze bych nozikem orezaval popruhy z batohu a stridali jsme se ve trechg lidech na jednom varici, abych si uvarili nejdriv caj a pak kazdej snidani nebo veceri mi fakt pripada jako blbost

Popruhy navíc jsou i 100g zcela mrtvé váhy. Navíc to pak nepleská ve větru. Ale tvoje věc.
Každej? Já měl za to, že vaříte společně.. Teď už to vůbec nechápu..pokud chcete každej vařit zvlášť, nedává mi váš set vůbec smysl
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8262
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod ntz » stř dub 6, 2022 16:15

ntz píše:2) Znacne jsme zredukovali vareni a nadobi vubec, takze mame v tuhle chvili dohromady:

** Trangia Triangle 120g (zavetri je kompatibilni jak s alkohol burnerem tak s gas burnerem)
** Trangia Gas Burner 200g + Katuse 450g (spotreba cca 10g/l vody pri 2C)
** Trangia Alcohol Burner 110g + 300ml paliva (400g i s flaskou) + jeste jedno mega-UL zavetri at muzeme varit najednou
== 1330g varice a palivo

Nadobi jsme zredukovali tak, ze mame dohromady jeden titanovej hrnec 1.6L, jednu konvicku a jednu panvicku (co pouzivame zaroven jako poklicku) ++ kazdej ma soukromej hrnek a kus priboru, ktere ale nepocitam nize do spolecneho souctu
== 680g (vc. obalu, drzatka)


tohle je nas set pro tri lidi, to zelene jsem tam dopsal ted .. nechapu, co tam je navic .. pobavime se jeste jestli nevyhodime ten alcohol burner, usetrili bychm cca 550g (180g / os.) coz neni malo (vc. paliva)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2172
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Etheric » stř dub 6, 2022 16:45

Bez konvičky to jde více způsoby. Můžete v hrnci uvařit vodu na čaje než začnete vařit jídlo a je po starostech.
To případný vaření si každej trochu vody na čaj nebo kafe vás taky nevytrhne, není to tak tragický, jak tvrdí apuka.. Určitě je větší tragédie nést celej den 180g navíc.
ntz píše:usetrili bychm cca 550g (180g / os.) coz neni malo

+ zbytečný popruhy + těch 40g na obalu a máš krásných 300g dole jak prd. A dalo by se i víc, beze ztráty komfortu, je to v detailech.. :)
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8262
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod apuka » stř dub 6, 2022 17:45

Ja fakt nechi znovu otevrit vasnivou debatu, ale stejne si myslim, ze misto 300g dolu (a znicit si vyuziti popruhu jindy jinym zpusobem, napr. az bude chtit jit na sneznice, atd.) se mu mnohem vice muze ulevit v noseni batohu, kdyz si najde nejlepsi zpusob usporadani veci v nem a nastavit batuh co nejblize idealu. Bo klidne o pet kilo lehci ale blbe nalozeny blbe nastaveny batoh nadela vice skody nez tech pet kilo navic vdobre nalozenem a dobre nastavenem batohu. Cim delsi bude trek, tim vice se ten rozdil projevi. A tato zmena je zdarma! (Jen je to treba doma i venku nekolikrat odzkouset, co je zrovna pro nej nejlepsi, bohuzel univerzalni rady jsou dobre, ale ne vzdy sedi na konkretni sestavu veci.)

Toto proste moje zkusenosti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16754
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Etheric » stř dub 6, 2022 17:55

Přijde mi jako samozřejmost, že to tam naskládá tak, aby se to neslo co nejlíp. A 300g dolů už je znát.
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8262
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod apuka » stř dub 6, 2022 18:02

Ty to silne tlacis do extremu, ale normalnim lidem jsou i dulezitejsi veci nez nosit par deka min. Tech 300g pri 15-20-ti kilech pro ne fakt nestoji. Spise budou rozmrzely z jinych veci, ktere by sis Ty (hlavne kdyz jsi sam) ani nevsiml (nebo s tim predem pocital).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16754
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod mike » stř dub 6, 2022 18:02

Mawenzi píše:vozim kartacek s krytkou a jeste navic v pouzdre :D brrr mit to jen tak nekde hozeny...

Mam kartacek s pastou z malem ziplocu, ktery ma asi 3 g. Prijde mi to hygienicke dostatecne a pak muze byt klidne nekde hozeny ;-)

Uz jsme to resili jinde, na vsechno mam ziplocy, jsou lehke, pruhledne, maji dostatecou vydrz a jeste chrani pred vodou. Takze za cenu male vahy navic mam obsah batohu dostatecne organizovany, oddelene ciste a spinave veci a navic do toho nenatece.

apuka píše:znicit si vyuziti popruhu jindy jinym zpusobem

Taky popruhy nerezu a udelal bych to jen kdyby byl nejaky extremne dlouhy, coz nebyvaji. Klidne se vsadim (o cenu dvou novych batohu ;-)), ze na nich 100 g neusetrim, nejspis ani 50. Etheric mozna vic, protoze je hubeny, ale to ntz ne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49669
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Mawenzi » stř dub 6, 2022 18:03

jojo, sem si taky urizla popruhy na bederaku pac me stve jak to pleska po stehnech a v zime jak su nabalena tak sem mela dost co delat at ho dopnu :D takze na to rezani bacha :D (jinak jediny prijatelny zkracovani je na bederaku :D ze popruh u kolen mit nemusim :D (ne nutne uriznout ale i zalozeni zabranuje pak pouziti protoze i tak to neprojde prezkou.

Jinak si myslim, ze kazdej muze dat svuj napad, ale je proste na prijemci informaci, ktery prijme, ktery zahodi a ktery si prizpusobi. a neco porad dokola nutit vic vede k odmitani z principu, takze moznosti kazdej zna a je to pak jen na nem
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9431
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Etheric » stř dub 6, 2022 18:25

apuka píše:Spise budou rozmrzely z jinych veci, ktere by sis Ty (hlavne kdyz jsi sam) ani nevsiml (nebo s tim predem pocital).

To jest?
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8262
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Olchor » stř dub 6, 2022 18:25

Jedna z mých největších výstrojních chybek byla, když jsem si vzal čelovku na měsíční vandr po skandinávii ( start půlka května). Ani jednou jsem ji nevytáhl, v tomhle období je tam světlo skoro furt. Nevím přesně kdy a jak ve Skotsku, ale zvážil bych to.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1019
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

PředchozíDalší

Zpět na Treking