Evidence prošlých tras

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » stř led 14, 2015 21:17

Zdéňa píše:Myslím primární články. Uvedl jsem je, protože je používáš a jsou vhodnější na delší dobu bez civilizace. Krom nich mám ještě Eneloop (Li-lon), které používám na 1 - 2 denních akcích. Výdrž tam je zhruba 16 - 18 hodin. :wink:

To uz ale neni ani na ty dva dny, aspon ja teda loguju tak 10 - 12 hodin, jelikoz pri zastavkach nevypinam. Vydrz na primarni clanky je fajn, ale jedna baterka na den uz je hodne, to mi prijde lepsi vestavena Li-Ion, jelikoz ji obcas nekde muzu dobit (chata, hotel) a jinak mam power pack.

BTW, Enelop jsou NiMH.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49658
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod booze » stř led 14, 2015 22:15

v
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 19:46, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8321
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » stř led 14, 2015 22:29

booze píše:Zaujalo me ManGo GPS tracker jen vydrz 48 hodin je malo.

Z hlediska parametru je celkem ekvivalentni, vcetne velikosti baterky. Takze se 48 hodinama bych nepocital, spis 30. Locosys taky uvadi vic, ale to jsou maximalni hodnoty v nejakem nepouzitelnem rezimu...

booze píše:To jsou me vlhke sny. Potrebuji pouze zaznam a obcas ulozit bod. V pondeli bych zapnul hodil do batohu a v nedeli vypnul.

Plus zobrazeni trasy na displeji, abych vedel, jakym smerem jdu, jestli se netocim v kruhu a kde jsou zaznamenane body. A abych se mohl kdyz tak vratit po trase.

Nechapu, proc neco takoveho nikdo neudela, technicky to mozne je. Asi jim fakt zkusim napsat, ale sanci tomu nedavam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49658
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod booze » stř led 14, 2015 22:39

v
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 19:46, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8321
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » stř led 14, 2015 22:42

Kdybys ji tam dostal. Ja jsem u sve BGT-31 baterku menil a misto tam na ni bylo uplne presne. Vesla by se tam trochu silnejsi, ale stejneho rozmeru a to tezko sezenes.

Ta puvodni se pekne nafoukla a mela asi 30% puvodni kapacity. Mela uz sve odlogovano.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49658
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod jenam » stř led 14, 2015 23:05

mike píše:Trochu se bojim, ze ta ma GPS je docela vyjimecna, co se moznosti logovani a vubec prace s ni tyce.

Po kratším prolízávání internetu mám taky ten pocit. Dá se ten Tvůj model ještě někde sehnat? Zatím jsem na něho nenarazil.
jenam
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: stř srp 27, 2014 14:17

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » stř led 14, 2015 23:15

Prestali ji vyrabet, takze uz tezko. Zkus hledat jeste GT-31 tj. verzi bez Bluetooth (ktery jsem nikdy nepouzil...). Vcera jsem na ni narazil tady, ale cena je absurdni, ma mne stala asi polovinu.

Muzes zkusit napsat primo do Locosysu, jestli jeste nejakou nemaji. Pred dvema lety, kdyz jsem resil tu baterku, tak mi nabidli novou GT-31 za 120 USD. Takze mam ted dve, ale neprodam ;-) Druha je nahradni, az prvni odejde, uz ma 6 let, je trochu osoupana a pri vymene baterky jsem nejspis porusil vodotesnost.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49658
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » čtv led 15, 2015 18:39

wawrik píše:Inak, ak by si ukecal chlapcov v Locosyse, aby ten tvoj geret urobili na vymeniteľné batérie, kúpim si ho aj ja :-)

Vcera jsem po tom trochu koukal a oni takovou vec maji: GPS Walker na jednu AA baterku. Pro mne je to nezajimave, jelikoz muj model se mi libi vic a navic do toho nacpali MP3 prehravac a radio #-o, ale treba by se to nekomu libit mohlo.

BTW, uz existuje Sirf V a vypada, ze ma jeste mensi spotrebu nez IV. Ted jeste aby s nim nekdo udelal poradny logger...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49658
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod wawrik » čtv led 15, 2015 18:56

Jo, to som pozeral ešte včera. AA baterka je stredovek, navyše má SIRF III, ktorý je o dosť horší ako MTK, čo mám vo svojom loggeri.

booze píše:Ja bych ho taky bral. Dneska jsem hledal neco podobne a nic jsem nenasel. Zaujalo me ManGo GPS tracker jen vydrz 48 hodin je malo.
Však to má vymeniteľnú baterku, vyzerá to byť nejaká štandardná Nokia. Hodíš do báglu náhradnú a je vybavené.

Na čisto logovanie a občasné uloženie bodu mám Qstarz BT-Q1000XT. Robí presne to, čo som od toho chcel, ráno zapnúť, večer vypnúť, a keď si potrebujem nejaké miesto zapamätať, stlačiť to jediné tlačidlo, čo na ňom je... Baterka vydrží v mrazoch cez 40 hodín, v teplách aj sľubovaných 42. Mám dve náhradné s vyššou kapacitou (Nokia 3650), jedna vydrží cez 50 hodín. Tri baterky mi vydržia celý 3-4-týždňový trek. Ale nenaviguje, čo mi doteraz nevadilo, lebo som ako zálohu nosil GPS Garmin.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » čtv led 15, 2015 19:14

Jo tak, tys myslel vymenitelnou Li-Ion, hned mi to bylo divne. Ano, to bych dost ocenil.

Aspon zakladni navigace a zobrazeni trasy se hodi. Navrat k odlozenemu batohu, pozice bivaku nebo sedel apod. Plus nekdy navrat po zaznamenane trase, pri sestupu se zlomenym kotnikem jsem to velmi ocenil (bez toho bych si musel sednout a nejak preckat noc).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49658
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod booze » čtv led 15, 2015 19:43

v
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 19:49, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8321
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56


Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod booze » pát led 16, 2015 9:45

v
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 19:50, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8321
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod wawrik » pát led 16, 2015 9:57

Čím ťa zaujal? :shock: Neuvedená baterka (typ, kapacita ani možnosť výmeny), neuvedený čipset (záruka prúseru), 22 kanálov...

Inak kamarát si kúpil niečo čínske, podobné tomu ManGo, čo si odkazoval skôr. Dosť na to nadáva, žiadna podpora, mizerný a často mrznúci obslužný soft (pričom inak ako pomocou neho tie dáta z prístroja nedostaneš), atď. Pritom cena už nie je zrovna malá na to, aby si to vyskúšal a prípadne hodil do koša.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod booze » pát led 16, 2015 10:53

v
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 19:50, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8321
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56


Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod booze » pát led 16, 2015 11:33

v
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 19:50, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8321
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » pát led 16, 2015 17:54

wawrik píše:Inak kamarát si kúpil niečo čínske, podobné tomu ManGo, čo si odkazoval skôr. Dosť na to nadáva, žiadna podpora, mizerný a často mrznúci obslužný soft...

Njn, Cinani a software, to vetsinou stoji za to...

wawrik píše:Aj keď ten mikov logger je asi naozaj to najlepšie, čo v tomto okrese urobili.

Bohuzel... Pred 6 lety jsem hledal a vybiral dlouho a tohle byla nakonec jasna volba. Akorat bych cekal, ze od te doby vyvoj pokroci a dneska uz bude neco lepsiho. Kdyz se ale tak koukam po nabidce, tak mam pocit, ze nejsme cilova skupina asi pro nikoho. Tou jsou asi frikulini, co si vybehnou jednou za tyden na dve hodiny a potrebuji GPS, aby se pri tom neztratili a zaroven si musi celou dobu na mobilu kontrolovat tep a spalene kalorie, aby to s nima nesvihlo :evil:

Locosys bude asi mezi cinskyma firmama vyjimka, neco jako Fenix u celovek. Oni se o to opravdu starali, zpocatku problemy s firmwarem byly, ale vydavali docela rychle opravy a dokonce pridavali features na prani. Sam jsem si s vyvojarem chvili mailoval a rozhodne to nebyl typicky Cinan, jake jsem znal z pracovni komunikace. I obchodni oddeleni pozdeji bylo skvele. Akorat ze ta firma je spis IHV tj. vyrabi komponenty pro jine firmy (OEM) a na koncove uzivatele se az tak nezameruje.

Zkusim jim napsat. Sanci vidim tak na jedno promile, ale proc to nezkusit. Zacatkem tydne, psat v patek je netakticke ;-)

Mezitim maly pruzkum. Co byste na tomhle vylepsili? Za mne bych to videl akorat na hardware, funkce mi vyhovuji, ale muze to byt tim, ze jsem zvykly. Co se hw tyce, tak bych:
- pridal pamet. Ta se za 6 let velmi zlevnila, takze muze byt o klidne o dva rady vetsi, coz uz by pokrylo libovolny trek.
- zrusil SD kartu, s vetsi pameti nema moc smysl a zvysuje spotrebu i kdyz je jen strcena ve slotu.
- pouzil nejnovejsi chipset tj. Sirf V. Zvysila by se citlivost a presnost, zrychlil fix a hlavne snizila spotreba. Kdyby se vyuzily chytre power saving rezimy, tak vyrazne.
- zvetsil bych baterku (tak 2000 mAh) a idealne ji udelal vymenitelnou. Ovsem tak, aby se v GPS dala nabijet, ne jak u nekterych fotaku. Myslim, ze by se dalo dosahnout nejakych 150 a vice hodin logovani na jedno nabiti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49658
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod jenam » pát led 16, 2015 17:59

Včera jsem napsal do Locosys a odpověď přišla dneska ráno, což je fajn. Dali mně dva linky, kde si to můžu objednat, jeden je ten mikův a tady je druhej. Tam mají verzi bez bluetooth levnější, ale 160 E v kombinaci se současným volným pádem koruny vůči euru je prostě moc.
jenam
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: stř srp 27, 2014 14:17

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » pát led 16, 2015 18:14

Jj, je to moc, mne v roce 2008 stala BGT verze 94 liber a libra byla asi za 30... 120 USD za GT v roce 2012 bylo pri tehdejsi cene dolaru taky skvelych.

Sami ti to nenabidli? U mne to bylo v ramci vymeny baterky, nejdriv chteli, abych jim to poslal, ze ji vymeni, ale vzhledem k cene postovneho to byl nesmysl. Pak mi teda nabidli, ze mi poslou novou za tech 120, ale bez baleni a doplnku, ty uz stejne mam. Kdyz jsme se dohodli, pozadal jsem je, jestli by k tomu jeste nepridali baterku, ze ji zkusim vymenit sam. Coz se povedlo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49658
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod jenam » pát led 16, 2015 18:23

Locosys píše:Regarding your inquiry, you can refer below website and buy the GT-31 from them.


Nenabídli, ale píšou, že se klidně můžu zeptat na další věci. Tak jim ještě napíšu. Nepamatuješ si, kolik Tě tenkrát stálo poštovný?
jenam
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: stř srp 27, 2014 14:17

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » pát led 16, 2015 18:32

Nepamatuju, ale nasel jsem ;-) Ono tech 120 bylo i s postovnym:
Locosys píše:USD$120 includes shipping cost and paypal process fee.

Plus navic 15 za tu druhou baterku. Muselo to jit pres EMS, druha moznost byla FedEx, ale to uz bylo vyrazne drazsi. I tak to myslim prislo rychle, par tydnu.

Na cele komunikaci bylo videt, ze na to nejsou moc zarizeni (viz PayPal process fee, to ma normalni obchodnik v cene), ale byli velmi ochotni. Dokonce mi nabizeli, ze mi poslou fakturu na nizsi cenu kvuli celnikum, coz jsem s diky odmitnul, jelikoz ti stejne chteji dolozit platbu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49658
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod jenam » pát led 16, 2015 18:38

Email už k nim odešel, uvidíme, co z toho bude.
jenam
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: stř srp 27, 2014 14:17

Příspěvekod budo » ned led 18, 2015 20:06

Nekolik let pro zaznamy sportovnich aktivit pouzivam SportsTracker. Rad bych ted zkusil Runtastic. Vypada dobre. Vite prosim nekdo jak exportovat stavajici workouts ze ST do R? U jednoho workoutu jsem ve ST zvolil export a ulozil soubor "nazev.gpx.xml". Runtastic pri importu pozaduje format gpx. Ten soubor mi odmitl v povodni podobe. Tak jsem jej prejmenoval v TotalCommanderu tak, ze jsem odmazal zaverecne .xml a zustalo jen .gpx. ani to nepomohlo. Vic s tim laborovat nebudu a radeji se zeptam na radu nekoho zkuseneho. Mozna by vedel Scink..?

~tapatalked~
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod dudy » ned led 18, 2015 20:14

Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3966
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Příspěvekod budo » ned led 18, 2015 20:24

Diky. Po hazeny na to mrknu z pc

~tapatalked~
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Příspěvekod budo » ned led 18, 2015 20:28

Hm... to mi asi moc nepomuze

~tapatalked~
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod dudy » ned led 18, 2015 20:32

To abys nebyl zklamanej.
Ona to totiž nebyla reakce na Tvůj dotaz, ale taková Dudyho všeobecná troška do celého mlýna.
Akorát jak sem to zadal následně po Tvém dotazu (který jsem ostatně četl, až po odeslání mého příspěvku), tak to mohlo vypadat jako odpověď.

Edit: Á, než sem to sesmolil, tak už zklamaj seš, koukám.
Naposledy upravil dudy dne ned led 18, 2015 20:34, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3966
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod scinkk » ned led 18, 2015 20:33

Ja leta pouzivam pro zaznam Locus :) A zaznamy si pak posilam a archivuji na breadcrumbs.com.

SportsTracker neznam - predpokadam ze to xml je kompletni export jako zaloha pro ST, tedy vsechny trasy a to xml zrejme nema strukturu gpx, respektive asi nebude odpovidat specifikaci a tezko rici, zda by se to dalo upravit, muze to byt nejake jejich specificke xml :)
Ten ST ma i nejaky webovy rozhrani ne? Neslo by jednotlive trasy poukladat do gpx tam?
Pokud nema moznost nekde exportovat do gpx ci jineho rozsireneho formatu tak by to bylo dost smutne.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Příspěvekod budo » ned led 18, 2015 20:41

Prave ze tak jsem to delal. Web rozhranni ve ST, export jedne konkretni trasy (je u toho popisne info, ze export je do gpx). Pak web rozhranni R a tam nahrani (import) trasy, kde je avizovano, ze soubor ma mit format gpx. Pro mne jako laika je to informace "exportuju do gpx ..... a importuj z gpx". Ale nefunguje to.

~tapatalked~
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

PředchozíDalší

Zpět na Treking