Rockpoint - Horská výzva 2012, 2013

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Rockpoint - Horská výzva 2012, 2013

Příspěvekod chufu » úte bře 13, 2012 12:51

Tady

Chystáte se někdo do Jeseníků?
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Rockpoint - Horská výzva 2012

Příspěvekod oodoow » úte bře 13, 2012 19:10

Za to startovný asi né. To radši půjdu zkusti Beskydskou sedmičku. Trasu ale mají pěknou, si to někdy zkusím neoficiálně proběhnout.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3131
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Rockpoint - Horská výzva 2012

Příspěvekod chufu » úte bře 13, 2012 19:48

No to startovné nrní zrovna málo, ale jdu do toho.
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Rockpoint - Horská výzva 2012

Příspěvekod ninaj » úte bře 13, 2012 21:24

Chystám se tam, byl jsem i loni, moc hezká trasa!!!! Startovné je únosné, existují stokrát dražší závody :-)
A proč to děláš? Bo mě to baví vole.
http://www.podlysaci.cz
Uživatelský avatar
ninaj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát lis 21, 2008 15:43
Bydliště: Frýdek-Místek (Ostravice)

Re: Rockpoint - Horská výzva 2012

Příspěvekod chufu » úte bře 13, 2012 21:31

Je to moje nejmilejší oblast, stokrát prochozená. Akorát teda ještě uvidím, jak bude vypadat terén. Brodit se v blátě a sněhu se mi moc nechce. to pochybuji, že bych to ušel. Mělo to být o měsíc později. Ale snad to bude v pohodě. [-o<
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Rockpoint - Horská výzva 2012

Příspěvekod chufu » stř bře 14, 2012 12:59

Tak jsem se dnes zaregistroval. Teď se jen modlit ať je fajně
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Rockpoint - Horská výzva 2012

Příspěvekod qwak » sob úno 9, 2013 17:08

Sice to je RP Zimní výzva 2013, ale nechce se mi zakládat nové vlákno - jen tak mě zajímá koho z OF tam možná potkám? Vím o jednom pánovi modrátorovi 8-[ ... a dál?
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Re: Rockpoint - Horská výzva 2012

Příspěvekod Hafi » sob úno 9, 2013 18:46

Jeden pan moderátor si nadává, co ho to napadlo. Reálný cíl je tak první checkpoint :-) Apropó, nemáte někdo na pár dní k půjčení dva žďáráky? :wink:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8459
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Rockpoint - Horská výzva 2012

Příspěvekod qwak » sob úno 9, 2013 19:08

:mrgreen: hehe... myslíš, že dál nedojdete? Tož můžeš na Velké Deštné vyžrat Rockpointu veškeré zásoby klobásek a ionťáků a jít domů :D
Tož já půjdu dokud to půjde, ale žádné spěch, pohodu a hlavně pořádně mapovat, aby nebyly žádné kufry... a pro po, co si berete? My asi běžky+sněžnice.
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Re: Rockpoint - Horská výzva 2012

Příspěvekod chufu » sob úno 9, 2013 19:26

Chtěl jsem jít poloviční trať, ale bráchovi se nechce, tak nevim. No mozná se tam potkame
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Rockpoint - Horská výzva 2012

Příspěvekod nazalogy » sob úno 9, 2013 19:42

chufu píše:Je to moje nejmilejší oblast, stokrát prochozená. Akorát teda ještě uvidím, jak bude vypadat terén. Brodit se v blátě a sněhu se mi moc nechce. to pochybuji, že bych to ušel. Mělo to být o měsíc později. Ale snad to bude v pohodě. [-o<


O měsíc později to být nemůže, protože pořadatelé se snažili o trošku extrémní závod a pokud by vyšly podmínky na trati jako minulý rok tak extrémní by to mohlo být znova, každopádně dobře zvolená trasa přes pohoří Jeseníku.
Jeseníky mám hodně rád :-..
Hory jsou jako ženy, krásné a nebezpečné. (Radek Jaroš)
Uživatelský avatar
nazalogy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: ned pro 9, 2012 12:20
Bydliště: Region razovity

Re: Rockpoint - Horská výzva 2012

Příspěvekod nazalogy » sob úno 9, 2013 20:01

ninaj píše:Chystám se tam, byl jsem i loni, moc hezká trasa!!!! Startovné je únosné, existují stokrát dražší závody :-)


To,že existují i drahší závody to je pravda ale RP-HV si nemůže zrovna přiklepnout body za bezproblémovou organizaci a chod celého závodu a vše kolem toho, neustále nás pořadatelé budou přesvědčovat o nějaké extremnosti tak co jsme čekali ale tento seriál závodů trpí na tvrdohlavosti organizátorů a to, že nedokáží vyslyšet připomínky a stížnosti zůčastněných ke konkrétnímu závodu natož se z napráskaných chyb poučit a napravit je. :((
A to jsem absolvoval RP-HV 4x,ze začátku to berete, to se vychytá je to jen začátel ale když vám v Krušných horách oznámí na posledním CHP 8km do cíle a ono je to mnohem mnohem víc, tak to s prominutím nasere kde koho, to že si pořadatel neumí změřit pořádně trat a pak to mylně všem prezentuje je na pováženou a problematiku měřících čipů a výsledkovou listinu nemá snad ani cenu rozebírat :roll: ale to je jen tak naokraj...
RP-HV jsou závody dotažené k dokonalosti na půl plynu :|
Kdyby dělali dva závody v roce a né X nedotažených závodů tak by to snad dopadlo i jinak.Takže tento rok RP ne [-X
Hory jsou jako ženy, krásné a nebezpečné. (Radek Jaroš)
Uživatelský avatar
nazalogy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: ned pro 9, 2012 12:20
Bydliště: Region razovity

Re: Rockpoint - Horská výzva 2012, 2013

Příspěvekod qwak » sob úno 9, 2013 20:43

No na letní horskou výzvu bych ani nešel - takéto závody mě neba. Ale ta zimní výzva mě nalákala - vzdušnou čarou cca 200 km, 4 dny, průchozí body, ale jen 4 checkpointy osazené organizátory... bude zajímavé zjistit, jak se na toto organizátorský tým připravil. Prý nakonec půjde jen asi 20-25 týmů - teda závod pro tak 50 lidí - žádné masovky typu 7BV či jim podobné prasárny :)
Docela jsem na to zvědavý...
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Re: Rockpoint - Horská výzva 2012, 2013

Příspěvekod Hafi » sob úno 9, 2013 21:01

Asi tak, ťapat 70 km v létě by mi asi přišlo na hlavu, ale toto mi přišlo jako dobrý hec. Uvidím, kam dojdem dojdem. Jenže to je silně bez přípravy, v podstatě se od léta pořádně nehýbu, mám nové, tedy nerozchozené boty, atd., proto je cíl tak ta Deštná :-)

Berem určitě běžky + sněžnice. Jen zvažuji, že bych sněžnice netahal celou dobu, myslím, že první část by měla jít na běžkách a sněžnice bych si nechal odvést až na druhý či třetí checkpoint - prostě před Jeseníky. Zatím akorát řeším myšlenkový problém co s hůlkama. Bo běžkařské jsou ke sněžnicím dost dlouhé, teleskopické jsou k běžkám krátké a oboje mi přijde už zbytečný :((
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8459
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Rockpoint - Horská výzva 2012, 2013

Příspěvekod qwak » sob úno 9, 2013 21:39

Jo, s těmi sněžnicemi máš recht, nad takovým postupem též zapřemýšlíme.
Já teda beru běžkařské hůlky, koupím si takovou tu měkčenou pásku (berany na favoritku, florbalové hole) a nalepím, omotám si ji na ty běžkařské do výšky vhodné pro chůzi...
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Re: Rockpoint - Horská výzva 2012, 2013

Příspěvekod Hafi » sob úno 9, 2013 22:06

...to není špatný nápad s tou páskou. A krátká smyce by mohla prodloužit poutka.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8459
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Rockpoint - Horská výzva 2012, 2013

Příspěvekod Hafi » pát úno 15, 2013 16:39

Tak...jsem to velmi rychle zabalil.

1) je to náročný
2) je to kurva náročný
3) jasně, to jsem věděl už předem, ale netušil jsem, jak moc mě to bude demotivovat.

Začátek v Trutnově není vůbec ideální, ačkoli to plně chápu. Ale následně je to do hor (tedy opravdu k horám, zde myšleno Orlickým, ne k nějakému kopci) svinsky daleko. Je to natažený přes několik průchozích bodů, díky čemuž je to ještě dál, ale neovlivní to, že velká část je po silnici (což mě za prvné nebaví a je to zdlouhavé, zadruhé z toho bolí celé tělo). Výsledkem bylo, že polovina týmů postupně vzdala, když zjistila, že nemá šanci dojít na první checkpoint pod Velkou Deštnou (při ideální volbě trasy něco přes 70 km) za 24 hodin, kdy se chcekpoint zavírá (což sice neznamená diskvalifikaci, ale je to znatelně omezující).

Každopádně qwak dorazil v čase 23:50 po startu, za což mu patří velký obdiv. Sledovat lze zde, ale aktuálně co tak vím, tak tam aktualizace moc nefunguje a už vůbec nefunguje pokud by CP2 prošly po jeho uzavření (dnes ve 13h)...což bylo tak nějak na hraně stihnutelnosti, pokud by šli bez větší přestávky.

A jinak k mému stavu...po cca 40 - 45 km mě dost bolí nohy, hlavně lýtka (z hlubokého sněhu) a kolena (z asfaltu). To, že to nedáme, jsme pochopil už v průběhu první noci, na čež jsme v Černém Kostelci spali asi 2 hodiny u bankomatu Komerční banky (takováta místnost se vstupem na kartu, kde bylo celkem teplo). Brácha vlastní nějaké ty akcie, tak jsme usoudili, že vlastně spíme ve vlastním :wink:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8459
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Rockpoint - Horská výzva 2012, 2013

Příspěvekod brhel » pát úno 15, 2013 17:01

Ten úsek z Trutnova oklikou přes Žaltman a Českou Skalici do Náchoda je fakt divnej. Místo Trutnova měli spíš zvolit Broumov, to by byla asfaltu bylo minimum. obdiv nad všemi, kdo to alespoň zkusili.
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Rockpoint - Horská výzva 2012, 2013

Příspěvekod oodoow » pát úno 15, 2013 17:30

Za ten asfalt bych byl ještě vděčnej, je to po něm určitě rychlejší pohyb, než brodění se ve sněhu do někam kopců.
První dvojice už bude asi někde před cílem a druhá to má taky jenom "kousek".
Qwak je borec, že to nevzdal, uvidíme kam až dojde.
Podle mě udělala spousta lidí chybu, že si toho vzali až moc, s takovou zátěží to pak moc rychle nejde. Podle některých batohů na téhle fotce to vypadá, že jdou na expedici na konec světa. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3131
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Rockpoint - Horská výzva 2012, 2013

Příspěvekod brhel » pát úno 15, 2013 17:59

oodoow píše:Podle některých batohů na téhle fotce to vypadá, že jdou na expedici na konec světa. :)
Ne každý si umí zabalit věci na týden do ledvinky jako ty :mrgreen:
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Rockpoint - Horská výzva 2012, 2013

Příspěvekod Hafi » pát úno 15, 2013 18:05

Po silnici je to samozřejmě rychlejší, ale otravnější. Na Žaltman mě to celkem bavilo, dál už míň. Každopádně bych (kdybych nad tím vůbec přemýšlel) první úsek nešel v pohorkách, které na asfalt moc nejsou vhodné. Jenže na rovinu řečeno jsem takto vůbec nepřemýšlel - prostě jsem šel do hor, tak v pohorkách.

Co se týče velikosti batohů - opět záleží na ceně (=váze) vybavení, ale i pochopení pravidel. Jedna varianta byla splnit, co pravidla požadovala (=např. spacák), nebo v tom vidět nějakou myšlenku v tom, že bych měl nést vybavení, s nímž mohu v zimě bivakovat (=zimní spacák i karimatka). Jen v tomto je v objemu a hmotnosti znatelný rozdíl. (Nevím, co nesou ti první a sám jsem nebral spacák, v němž bych chtěl strávit noc venku, ale spousta lidí měla prostě věci na plnohodnotný zimní bivak, někteří vím, že tam v noci opravdu bivakovat šli, my si radší našli ten bankomat).
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8459
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Rockpoint - Horská výzva 2012, 2013

Příspěvekod DAV » pát úno 15, 2013 18:19

Tady, chtěl jsem se tohoto podujaťija účastnit, ale jako to vidím, jsem rád, že tam nejsem, ne kvůli náročnosti, ale naprostému organizačnímu bordelu. Co to doprdele je, jak to že tam lidé mají běžky, někdo jde komplet natěžko, jiný si nechá věci převážet, fak nevím, že by peníze :-k .
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Rockpoint - Horská výzva 2012, 2013

Příspěvekod oodoow » pát úno 15, 2013 18:50

Běžky nakonec povolili, protože se tam tam kvůli tomu skoro nikdo nepřihlásil. Nevím jak první dvojice ale druzí si vzali na start tenisky a běžky si nechali převézt na Deštnou. K běžkám měli ještě stoupací pásy, kdyby náhodou. Chtělo to prostudovat si dopředu trasu a vědět, kde bude co nejvýhodnější.
Sám bych si vzal určitě nějakej co nejlehčí spacáček abych vyhověl pravidlům, lepší být rychlý a mít možnost se když tak vyspat na checkpointu. Bivakovat někde ve sněhu bych teda určitě nešel, to bych radši slezl někam do civilizace a usnul na zastávce nebo tak.
Už jsem slyšel ale i takovou filosofii, že pokud neusneš přikrytej alufólií, protože je Ti zima, tak to znamená, že ještě nejsi dost unavený a můžeš jít dál.. :twisted:
Podle infa z fb, byli první už na Pradědu, takže budou za chvilku v cíli, celkem pokračují už jenom 4 dvojice.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3131
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Rockpoint - Horská výzva 2012, 2013

Příspěvekod Hafi » pát úno 15, 2013 18:53

@DAV:Počkej, teď buď nechápu já tebe nebo ty mě. Pravidla byla jsně daná, se zkušenostmi a dostatečným repertoárem vybavení a časem na to abych mohl přijet do Trutnova už den předem tak do čtyř odpo spát na hotelu bych to taky zvládnul líp. Takže ano, je to o penězích, koneckonců jako vše. Kdo má na to, aby ho na každém CP čekali suché boty (myšleno tak, kdo má patery boty vhodné pro takovýto závod, organizátoři tam odevzou cokoliv) a lyže/sněžnice nejvhodnější pro následující úsek, je samozřejmě ve výhodě. Kdyby žádné checkpointy nebyly, tak se tato výhoda částečně setře (stále ale bude platit, že výhodou je lehčí (=dražší) vybavení).
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8459
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Rockpoint - Horská výzva 2012, 2013

Příspěvekod DAV » pát úno 15, 2013 19:15

Pokud tedy dodatečně běžky povolili, tak je vše v pořádku, jenom mne to zarazilo, bo mi snad ještě v listopadu napsali, že běžky ne, tím to pro mne haslo a pak jsem měl úplně jinší zábavu než starost o nějaký závod. Ale i tak, tahle gumová pravidla jsou to, co představuje naše společnost.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Rockpoint - Horská výzva 2012, 2013

Příspěvekod Sirkka » pát úno 15, 2013 19:26

Co mám info od Qwaka (před 18 h), tak ještě šlapali, sílu nějakou ještě měli, ale docházel jim morál. Scházeli ze Studeného směr 2. checkpoint.
Každopádně obdiv všem, co se vůbec zůčastnili. Akorát ta organizace je nějaká divoká.
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Rockpoint - Horská výzva 2012, 2013

Příspěvekod Hafi » pát úno 15, 2013 20:25

Jop, dle tabulky na netu, došly 3 dvojice na druhý checkpoint po limitu. Dvě - včetně qwaka - asi ohlásili konec, jedni to ještě zkoušej.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8459
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Rockpoint - Horská výzva 2012, 2013

Příspěvekod oodoow » pát úno 15, 2013 20:38

No, škoda, asi už je to přestalo bavit anebo po uzavření checkpointu už nešlo přezbrojit na další část a nechat tam věci. Druhý checkpoint by měl být někde přibližně v půlce, ne? Takže pokud je na celou akci limit 4 dny, tak být po dvou dnech v polovině není žádný zpoždění. Nechápu, proč ty checkpointy zavírají tak brzo. Startovné stálo tolik peněz, ale organizace tomu moc nepodpovídá.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3131
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Rockpoint - Horská výzva 2012, 2013

Příspěvekod Hafi » pát úno 15, 2013 21:01

řekl bych, že byl nastaven jiný způsob než třeba na 5BV, kdy spousta účastníků ví, že celý závod nedojde, ale jdou tam s cílem dát aspoň 3 nebo 4. Zde to je víc stylem ano/ne.

Prostě je limit do cíle 96 hodin, pokud toto nestíháš, máš smůlu. Při pohledu na čas vedoucí dvojice je nutné říct, že nastavené limity cca odpovídají dvojnásobku času nejlepších. Což bývá zvykem i na podobných akcích v zahraničí. Každopádně jestliže šli od začátku dvakrát pomaleji než vítězové, tak kdo tam nedošel v časovém limitu, nestíhá ani cílový limit (vidím dvě výjimky: pokud by někdo byl rychlý, ale z nějakých důvodů se zdržel - např. závada na vybavení, s tím že by to opravil nebo ho čekalo rezervní na CP, a pak 93h limit na Pradědu, kdy to podle mě dolů musí být rychlejší než za 3 hodiny, tedy by neměl být problém stihnout cíl i po uzavření čtvrtého CP - každopádně to už myslím nebude až tak klíčové). Uvidíme, jak na tomu bude Hanibal tým, který asi pokračuje, škoda, že nevíme, kdy tam byli. Potkali jsme je na CP1, kde tvrdili, že plánují pokračovat bez spánku až na CP2.

Jinak qwak pokud vím neměl na CP2 nic zásadního, předpokládám jen jídlo, které na chatě asi šlo sehnat, vzhledem k tomu kdy tam cca došli. Šli na běžkách, sněžnice měli stejně jako my až na CP3.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8459
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Rockpoint - Horská výzva 2012, 2013

Příspěvekod Sirkka » pát úno 15, 2013 21:24

Hanibal mám přidaný na fb, občas tam napíšou nějakou zprávu. Cca před třemi hodinami byli na 2. checkpointu a pokračují dál, chtějí dojít do konce. Tak sem zvědavá.
Prý je v týmu Sanasport čerstvý zimní mistr republiky v horském maratonu Honza Zemaník. Mě to nic neříká, vám možná něco jo.
@Hafi: do kolika hodin se muselo dojít na jednotlivé checkpointy? Nikde jsem to na webu závodu nenašla. Hanibal psal, že na 2. checkpoint byl limit do 13 h.
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Další

Zpět na Treking

cron